PDA

View Full Version : ябълки


robson
7th October 2005, 10:56
ям по 5 - 6 ябълки на ден от големите и искам да попитам има ли нещо вредно в това. Аз спортувам и си спазвам режим на хранене.

_WoMen_
7th October 2005, 19:57
Здравей,
Според мен това не би могло да ти навреди,пък така или иначе най-вероятно някога ще ти умръзне :)

Gavr1
7th October 2005, 19:57
Пo-хубаво от ябълките няма, а отгоре на всичко ябълката е плод!Мен ако питаш правеш много добре!Ako и аз имах възможност да ям толкова ябълки бих го правила!!! :lol:

robson
8th October 2005, 14:36
мерси за отговорите,бях се притеснила, защото това си е близо кило и нещо на ден, ама ми е вкусно а и не ми става тежко

Gavr1
8th October 2005, 17:08
Няма проблеми ако има нещо друго питай!!! 8)

ELI
11th October 2005, 08:48
Разбира се, че не е вредно, стига да не караш цял ден само на ябълки.

Gavr1
12th October 2005, 11:11
Е то ако караш само на ябълки ще те бъде ли?!?!Не трябва да се ядат само те! :)

robson
15th October 2005, 08:29
не карам само на ябълки, напротив, ям си нормално, а между храненията ям много ябълки. Точно за това питах дали има нещо лошо в това !

Gavr1
15th October 2005, 09:24
Не се притеснявай яж колкото ти е сладко.Ябълката пречиства и помага за избелването и изчистването на зъбките.Ябълките премахват и чувството за тежест в корема, за това не ти тежи!Продължавай!!! :lol:

estrella
16th October 2005, 07:57
Да си помислиш, че ябълките може да са вредни, е просто безумно!Хората си изтъркват ръцете да пишат, че трябва да се ядат плодове, а ти ядеш по едно кило без проблеми и се чудиш дали не е вредно!

Хрупай си плодовете, тренирай и се радвай на живота!:)

ilina
19th October 2005, 18:53
Моето мнение за ябълките е, че трябва да ги ядеш за закуска, а не през целия ден. По принцип наистина са много полезни, пречистват стомашно-чревния тракт, но плодовете се препоръчва да се ядат в началото на деня за да извлечеш максимална полза от тях. Това важи за всички въглехидратни и нисковъглехидратни храни.

Gavr1
19th October 2005, 19:05
Илина, сигурна ли си :?: Защото аз съм чувала, че сутрин трябва да се яде нещо, което засища.Имам в предвид нещо, което да ти даде силици да започнеш деня, защото от вечерята до закуската са минали минимум 8 часа и организма се нуждае от храна! 8)

ilina
19th October 2005, 19:22
Ами да, сигурна съм. Изчела съм доста книги за здравословно и разделно хранене. А и по принцип плодовете се разграждат за около 30-40 мин.(зависи коло ядеш, като количество). Така че ако след това още чувствш глад може да хапнеш нещо друго. Но като цяло плодове се ядат в активната част на деня

Gavr1
19th October 2005, 19:38
Еми незнам аз това за сефте го чувам, може и да е вярно!

44DE8
19th October 2005, 21:09
Не е лошо да попрочетеш малко тогава, защото това е основно нещо, а ти претендираш че даваш качествени съвети почти по всяка тема.

за Gavr1 става въпрос

ilina
19th October 2005, 21:24
Това последното за кое мнение се отнася??? За мен ли е адресирано?

Gavr1
20th October 2005, 08:56
И аз искам да попитам за мен ли се отнася, а ако е за мен не значи, че като нямам мнение по дадена тема нямам познания по другите.Човек се учи докато е жив! :wink:

robson
20th October 2005, 19:57
ей , хора, стига сте спорили, не исках да правя яденето на ябълки такъв политически въпрос , нека всеки си каже мнението без да се карате ;)

Gavr1
21st October 2005, 11:57
Аз с никои не се карам просто изказвам становището си! :wink: