PDA

View Full Version : За степера


Lili_85
11th October 2005, 15:32
Здравейте,чудех се може ли да се отслабне със степер и ако да какви серии трябва да се прави и по колко време?

SweetShark
11th October 2005, 18:14
Здравейте,чудех се може ли да се отслабне със степер и ако да какви серии трябва да се прави и по колко време?

Може, ама трябва да си упорита. Минимум 30 мин и ако може всеки ден, ако не може - през ден. Ще издържиш ли?

Lili_85
12th October 2005, 12:06
Мерси за отговора, не знам дали ще мога, но ще опитам :D Но след колко време се постига някакъв резултат?

SweetShark
12th October 2005, 13:03
Мерси за отговора, не знам дали ще мога, но ще опитам :D Но след колко време се постига някакъв резултат?

месец :-(

Lili_85
12th October 2005, 13:33
И горе долу колко килограма? :wink:

SweetShark
12th October 2005, 14:20
И горе долу колко килограма? :wink:

4...

Inferis
13th October 2005, 11:06
Темата за степера ми се струва доста неизчерпаема, тъй като аз от доста време съм потребител на този уред, но и до ден днешен не съм много сигурна дали го използвам правилно. Много моля, ако някой може да ми даде съвет или да ми обясни каква е правилната стойка на степера за стягане на дупе и минимално натоварване на бедра и прасец?! Правя по 30-40 мин. на степер, със скорост 86 стъпала в минута и не съм сигурна дали ефекта е добър защото винаги след степера караката ми са като на маратонец. По принцип натискам с петите, но трябва ли да съм наведена напред, или е по-добре тялото да е изправено. Как е по-добре да се правят стъпките, ако целта оссвен стегнато дупе е и сваляне - по-малки и по-бързи стъпки или по-бавни, но "по-високи" стъпала. Много ще съм благодарна на този, който успее да разкрие тайната за правилната употреба на този чудесен уред за жени.

Кокиче
1st January 2006, 23:02
И аз редовно съм на степера. Някъде четох, че ако целта е стягане на дупето, а не толкова на бедрата, е необходимо тялото да е наведено напред и ръцете да са подпрени на нещо с необходимата височина. Като че ли има по-голям ефект откакто правя тренировките си по този начин. Обикновено се занимавам по 45-50 мин. три пъти седмично. Успех!!