PDA

View Full Version : Дневник на отслабващите 3


Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14

hatred
22nd May 2009, 18:17
hatred какво е положението с черешките, ти си експерт в областта май.. аз още не съм открила сезона, но ми се хапват от онези по-хрупкавите.
Меню до момента: около 60-70гр. корнфлейкс със стафиди и половин кофичка кисело мляко 0.1 % с тенденция да стане цяла кофичка. Това не е ли малко множко за закуска? (и кафе с мляко пих)

Екстра са черешките :2003: :girl_eat:
Сутринта си ги купих по 8 лв/кг, сега като се прибирах на същото място същите череши бяха по 5 лв :lol: Нооооо няма пък да ям плодове вечер :twisted:

swe3tynka, форнетите са отврат като храна, но фактът, че не ти е гузно е изключително важен. Значи окончателно си преодоляла онзи период на "отслабваща лудост", за който си споменавала. Иначе храната ти е много добре :wink:

aniK
22nd May 2009, 18:43
btw: Ани, пусни си една снимка, да те видиим :1252: [/i]

:girl_haha: :girl_haha: :girl_haha: Искрено се развеселих. Аз не знам и другите момичета къде са ме виждали, та ме хвалят - само по едно време един аватар имах, може би от там...
Знаеш колко грозна излизам на снимки, а и толкова рядко се снимам :oops: Ако все пак държиш, ще изровя някаква снимка :D

hatred, как са се изхитрили търговците, май са в час с послдените диетични тенденции :lachen:

hatred
22nd May 2009, 18:58
aniK, то този аватар не се забравя лесно :lol:

Babri
22nd May 2009, 19:43
Знаеш колко грозна излизам на снимки, а и толкова рядко се снимам :oops: Ако все пак държиш, ще изровя някаква снимка :D


Аник,недей да скромничиш :buttslap: :1241: Виждала съм една твоя снимка и там изглеждаш перфектно.А коремчето ти е мечта/и моя слабост понеже и аз искам такова :oops: :girl_kiss2: /

Искам да споделя моето меню,което изглежда доста еднообразно и постно:

Сутрин:8.00ч-5 с.л овесени ядки със сушени плодове и 200мл мляко,1 кафе с мляко

10.00ч-1 ябълка

12.00ч-1 филийка Вита с пуешко филе и кашкавал

16.00ч-пак някакъв плод/какъвто имам в момента/

20.00ч-салата с домати и краставици,или зелена салата с риба тон със някаква риба на скара,пилешки пържолка или някакво гювече с тиквички,домати,чушки,лук,ф иле и яйце.

Това го хапвам всеки ден!Не ми е омръзнало засега.

hatred
22nd May 2009, 20:01
Babri, много добре ми звучи :2003: Тя здравословната храна не омръзва, по - скоро води до пристрастяване :lol:

Аз тази вечер отново си направих огретена на aniK - тиквички, броколи, сложих и съвсем малко грахче, запечени със заливка от извара, яйца, кисело мляко, лук, чесън и копър. Отново превъзходно :girl_eat: Но този път го приготвих в съдче от алуминиево фолио за еднократна употреба, стана много по - сочно и вкусно. Допълнително хапнах 1/2 cottage cheese ( в момента в Billa е неприлично евтино; много обичам да се връзвам на промоциите ), 10-ина грама сирене light, обичайната доза Мастермахер и голяма зелена салата с домати и зехтин ( зарзаватът никога не ми стига :lol: ). Това ми е вечерята. останалото няма да го пиша, тривиално е :lol:

aniK
22nd May 2009, 20:23
Hatred, заливката трябва да е с кисело мляко, само с яйце става сухичко :) Аз тази вечер доядох един спанак с такава заливка (кисело мляко, извара и яйце).
Тази вечер съм сама за първи път от мноооого време насам. Мислех да си спретна женска вечер: някой слъзлив филм с красиви актьори, 2бр.бира и филенце. Засега съм стигнала до: свалени 2бр.обещаващи филми, ометен хладилник (остатък от гореспоменатия огретен и малко пилешко филе със сметана)+1 бира+ 4 ореха+1 абълка :oops: . Свършила съм си всичко: изпрала, простнала прането, измила чиниите...и толкова ми се спи... не съм очаквала, че друга вечер всичките ми семейни задължения ме държат бодра и будна :D
Утре заминавам за родния си град, където не съм ходила от години. Ще празнувам 15год. от завършването на гимназията :P Май малко се вълнувам :?

Babri, менюто ти е страхотно :D

Babri
22nd May 2009, 20:36
Мацки,радвам се,че одобрявате менюто ми :P

Вече ми харесва да се храня здравословно и се чувствам много добре :P

bibi_82
22nd May 2009, 21:04
Тя здравословната храна не омръзва, по - скоро води до пристрастяване :lol:


Ох hatred що не бях и аз като теб :? Здравословната храна (с изключение на плодовете и зеленчуците) ми е омръзнала на н-та степен вече. Незнам защо не ми омръзват така нездравословните неща - явно щото при мен всичко забранено ми изглежда най-сладко и приличам вече на гладно циганче пред витрината на голям магазин :D Дори май причината да не хапвам много е че здравословното някак си не ми отваря апетит и го ям по скоро по навик отколкото с желание...ама няма как - фигурата иска жертви. Мечтая си обаче да имам твоето мислене и определено неблагородно ти завиждам :D

tonita
22nd May 2009, 21:41
btw: Ани, пусни си една снимка, да те видиим :1252: [/i]

Ани днес и аз щях да те помоля да пуснеш една твоя снимка ама ме беше страх да не прозвучи тъпо :oops: така, че със swe3tynka вече ставаме две :roll:

swe3tynka
22nd May 2009, 21:45
anik, държа, разбира се!! :P

hatred, никаква храна не са форнетите, но пък от веднъж се надявам, че нищо няма да ми стане.. От толкова време минавам покрай тях и все си казвам "Не!! По-добре НЕ! Когато отслабнеш достатъчно :shock: " и днес си помислих, за какво въобще ми минават подобни глупости през главата, аз нали не искам да отслабвам, a да се поддържам.. Тялото ми прави толкова неща за мен, заслужавам го! Утре съм на фитнес :twisted: :lol:
М/у другото пораснала съм 1 см :lol:

hatred
22nd May 2009, 21:48
bibi_82, и аз съм доволна от факта, че не ми е трудно да се въздържам от "лошите" храни. Даже не го възприемам като лишение, не ме съблазняват.

Но моето хранене има два огромни проблеми, с които се боря: първо, изпитвам вина дори от малките прегрешение ( например: повечко извара, малко сирене, плодове следобед, повече от половин бурканче кисело мляко ). Вторият ми голям проблем е в количествата храна: склонна съм да опустошавам по един килограм зеленчуци дневно ( че и повече :oops: ). Дори да не ми навредят на килограмите, в това има нещо нездраво. Ще положа усилия да го променя ...

Този форум ми помага много в тази насока: съумявам да формулирам проблемите си. Когато човек направи това, решението е по - близко, отколкото предполага. А признаването на въпросните проблеми ( макар и отчасти анонимно ) пред други хора носи много в психологически аспект. Пък то оправим ли главата, ще оправим и храната :wink:

hatred
22nd May 2009, 21:50
anik, държа, разбира се!! :P

hatred, никаква храна не са форнетите, но пък от веднъж се надявам, че нищо няма да ми стане.. От толкова време минавам покрай тях и все си казвам "Не!! По-добре НЕ! Когато отслабнеш достатъчно :shock: " и днес си помислих, за какво въобще ми минават подобни глупости през главата, аз нали не искам да отслабвам, a да се поддържам.. Тялото ми прави толкова неща за мен, заслужавам го! Утре съм на фитнес :twisted: :lol:
М/у другото пораснала съм 1 см :lol:

Много ми харесва този заряд !!!

bibi_82
22nd May 2009, 22:06
bibi_82, и аз съм доволна от факта, че не ми е трудно да се въздържам от "лошите" храни. Даже не го възприемам като лишение, не ме съблазняват.


Точно затова говоря - ти се храниш здравословно защото обичаш да го правиш а аз се храня здравословно защото трябва да го правя. И това че се чувствам добре като го правя не означава че мога да се отрека с лека ръка или да намразя неща като шоколад сладолед или козунак. Имам волята да не ги ям когато реша но не и да ги намразя за съжаление.
А твоите проблеми са си направо бели кахъри в сравнение с моите :D Но предполагам че в твоите очи изглеждат огромни - нали всеки гледа от собствената си камбанария :D Затова ти пожелавам да ги преодолееш ако това ще те накара да се чувстваш по-добре :D

swe3tynka
22nd May 2009, 22:21
anik, държа, разбира се!! :P

hatred, никаква храна не са форнетите, но пък от веднъж се надявам, че нищо няма да ми стане.. От толкова време минавам покрай тях и все си казвам "Не!! По-добре НЕ! Когато отслабнеш достатъчно :shock: " и днес си помислих, за какво въобще ми минават подобни глупости през главата, аз нали не искам да отслабвам, a да се поддържам.. Тялото ми прави толкова неща за мен, заслужавам го! Утре съм на фитнес :twisted: :lol:
М/у другото пораснала съм 1 см :lol:

Много ми харесва този заряд !!!

Любовта е виновна.. :lol: От това момче не мога да мисля за нищо друго, дори и за храна :lol:

monita_g
22nd May 2009, 22:29
Точно затова говоря - ти се храниш здравословно защото обичаш да го правиш а аз се храня здравословно защото трябва да го правя. И това че се чувствам добре като го правя не означава че мога да се отрека с лека ръка или да намразя неща като шоколад сладолед или козунак. Имам волята да не ги ям когато реша но не и да ги намразя за съжаление.
Затова ти пожелавам да ги преодолееш ако това ще те накара да се чувстваш по-добре :D

Мале все едно аз съм го писала, Биби :)

Много нови попълнения ....само така поне каузата, с която сме се събрали тук е добра .... Бабрито и тя вече пише :) ...тя с това перфектно тяло....голям ентуасиаст трябва да е .... :) Няма лошо, де!

Аз не съм писала, че не съм се спряла тези дни :) Ще ме извините :) Прочетох всичко до сега, което сте писали :) Интересни теми сте засегнали :) Моето мнение за зехтина е доста положително :) Аз обожавам и маслини и да си подправям салатките със зехтин, но и аз 500мл. го имам вече 6 месеца :) мани мани. Тези дни доста хапвам, но за сметка на това кантарчето показва достааа надолу :) До лятото ще постигна желаното :) няма къде да ходя, освен това спорта ме чака от другата седмица, че да постегна малко телцето :)

Гушкам ви всички, липсвахте ми тези дни :) Лека вечер и приятна събота и неделя :)

aniK
23rd May 2009, 07:02
hatred, това със зеленчуците... според мен ти просто не можеш да се засищаш с нещата, които ядеш. Поне аз в такива случаи се тъпча със зеленчуци, за да не е нещо по-калорично :oops:
swe3tynka, много сладка тръпка изживяваш, СУПЕР :2048: Форнетите миришат много вкусно, но и мен хич не могат да ме изкушат. Виж козунак, сладолед, шоколад... :candy:
Мацки, тези неща не са ВРЕДНИ !!! Вредно е пържено, прекалено мазно, газирано... Останалите неща не трябва да се консумират често и в големми количества, но не са ВРЕДНИ!!!

Ей това е въпросният аватар:
http://media.snimka.bg/1820/009895309-big.jpg
Аз съм набита - дупето ми е трътлесто и краката-яки :oops:

hatred
23rd May 2009, 07:13
aniK, не случайно си ни идол. Тялото ти е ... фантастично.

Аз в последно време ям много по - засищащи неща: риба, сирене, повече яйца, извара, маслини, зехтин ядки ... Ям много зеленчуци най - вече защото ги обожавам. Не е голяма беда, но е нещо, което е добре да се науча да контролирам. Още повече, че излиза скъпо в някои сезони :lol: Но пък от друга страна, едни зеленчуци ми останаха. Остава сега и на тях да им наложа рестрикция.

Ох, днес ми е много позитивно, сутрешните упражнения много ме тонизираха. Много хубав ден.

aniK
23rd May 2009, 07:29
Ами ако спреш и зеленчуците, наистина не знам какво ще ядеш... с това твое вегетарианство ... :girl_haha: сори, нали съм месолюбка :oops: Обаче и аз обожавам зеленчуци :2003:
Абе хапвай си спокойно, стига си мислила :1219:

monita_g
23rd May 2009, 11:15
Мале, Ани, сега си спомних :) като ти видях стария аватар...Спомних си как ти се възхитих като го беше сложила преди врме :) :lol: Страхотна си, не случайно даваш едно от най-хубавите съвети...ти просто си изваяна :) Браво!!!!

tonita
23rd May 2009, 11:23
Ани комплимент и от мен :girl_kiss2:

Имаш хубаво, стегнато, тренирано женско тяло :) абе perfect body :D

swe3tynka
23rd May 2009, 12:03
Добро утро, момичета :*

Ании тялото ти е страхотно!!

Аз..сега трябваше да съм на фитнес, но нещо изобщо не се чувствам добре :? Освен, че имам ужасен световъртеж и ми се гади, се чувствам и без никакви сили..Може би е от това, че вече 2ра седмица спя по 4-5 часа на нощ...но знам ли, все пак пих 2 кафета, попринцип след 2-рото жив-вам :shock: А сега... ми е толкова лошо :( Като станах и закусих (с 300 зора, понеже мислих, че това ще ми даде малко енергия), оправих си багажа за тренировка...но реших да полегна и да ходя следобед :? Мислих, че ако поспя, ще се чувствам по-добре...
Сега, пак ми е лошо..и този световъртеж :shock: Никога не ми се е виело свят така, мога само напред да гледам, ако погледна в страни и... :sick:
Дано до след 2-3 часа се оправя понеже трябва да отида на тренировка, не искам да пропускам :( Всъщност...няма да пропускам :?

swe3tynka
23rd May 2009, 12:04
Добро утро, момичета :*

Ании тялото ти е страхотно!!

Аз..сега трябваше да съм на фитнес, но нещо изобщо не се чувствам добре :? Освен, че имам ужасен световъртеж и ми се гади, се чувствам и без никакви сили..Може би е от това, че вече 2ра седмица спя по 4-5 часа на нощ...но знам ли, все пак пих 2 кафета, попринцип след 2-рото жив-вам :shock: А сега... ми е толкова лошо :( Като станах и закусих (с 300 зора, понеже мислих, че това ще ми даде малко енергия), оправих си багажа за тренировка...но реших да полегна и да ходя следобед :? Мислих, че ако поспя, ще се чувствам по-добре...
Сега, пак ми е лошо..и този световъртеж :shock: Никога не ми се е виело свят така, мога само напред да гледам, ако погледна в страни и... :sick:
Дано до след 2-3 часа се оправя понеже трябва да отида на тренировка, не искам да пропускам :( Всъщност...няма да пропускам :?

Дали да не пийна 3-то кафе?

ледено_sЪrце
23rd May 2009, 12:52
Ани- перфектно тяло имаш!
Обожавам стегнати и леко мускулести тела- страшно секси е, страхотна си просто! :girl_kiss2:

Engel
23rd May 2009, 16:22
Аник: Простоооо предлагам пак да си го сложиш на аватар за да имаме и ние стимул :D Перфектно е! Краката за който си мечтая :pinkglasses:
Менюто ми за вчера:
1. 1/2 кисело мляко 2% + 50гр. кашу
2. Омлет от 2 яйца + 30гр. настърган кашкавал + 1 киви
3. 2-3 бонбона :roll:
4. 2 кюфтета на скара
5. 150гр. Млечна салата + 1 варено яйце

За днес:
1. Доза протеин
2. 50гр. кашу
3. 200гр. череши
4. 2-3 бонбона /Абитуриенти :evil: /
5. Замислям и аз да си направя нещо със заливка от кисело мляко и яйце и голяма салата :2045:

stelapenkova
23rd May 2009, 18:09
Имам нужда от спешен съвет..Менюто ми е:
Закуска:1 яйце,200 гр. извара
Междинно:Кисело мляко 0,1% 400 гр
Обяд:200 гр диет. шунка;бяло фрапе без захар
Към 5 ч.:200 гр извара с 30 гр сирене :!:
Въпросът ми е:мога ли да си позволя да изям още 200 гр извара при толкова много ядене до сега?Пак огладнях...

hatred
23rd May 2009, 21:26
Имам нужда от спешен съвет..Менюто ми е:
Закуска:1 яйце,200 гр. извара
Междинно:Кисело мляко 0,1% 400 гр
Обяд:200 гр диет. шунка;бяло фрапе без захар
Към 5 ч.:200 гр извара с 30 гр сирене :!:
Въпросът ми е:мога ли да си позволя да изям още 200 гр извара при толкова много ядене до сега?Пак огладнях...

Първо, яденето ти хич не е много. Второ: можеш, разбира се. Някои хора, които не обичат извара се насилват да я нагъват вечер, защото е полезно :wink:

И още нещо: не допускай ден без фибри.

claudia
23rd May 2009, 22:19
Здравейте аз минавам много набързо да си напиша менюто за днес защото покрай баловете не ми остава много време
1. закуска: 3 с.л. овесени ядки с малко стафиди, мляко и канела + кафе /чисто/
2. обяд: 2 с.л. зрял боб и голямааа салата зеле и моркови
3. междинна: кафе с 100мл обезмасленно мляко и 5 ягоди
4. вечеря: салата-домати, краставици и 2-3 моркова и тук малко се издъних доста сирене :oops: + 2 парченца кашкавал /поне те бяха малки/
5. 200 мл бяло вино
6. 1 грейпфрут към 9 часа /знам че е късно, но поне е цитрусов плод.../
Сега като си гледам менюто и осъзнавам, че трябва да сменя сиренето с извара ама това проклето българско сирене толкова го обичам и толкова ми липстваше през последната година, че имам чувството, че само на него мога да живея :(
Engel недей да се притесняваш за бонбоните все пак покрай абитуриентите това е най-малкото... Аз вече бях на 2 бала и ми предстоят поне още два + рождения ден на сестра ми и направо незнам как ще мога да спазвам какъвто и да е режим...

swe3tynka
23rd May 2009, 23:54
Здравейте хораа :*

Engel, не е ли много малко храната ти за днес? :roll:

Аз бях на тренировка :1259: Макар че сега ми е... :sick: Пак този световъртеж и гадене :?
Тренировката е същата като миналата и по-миналата, и по-по миналата седмица.. така че няма смисъл да я пиша.
Иначе ядох:

Закуска: 4с.л. овесени трици + 1 малък банан + 1с.л. орехи (моята кашичка :girl_haha: )
Обяд: Тричена палачинка (с 1 сл.овесени трици) + зеле,домат,пилешко филе,листче жълто сирене и сос от кисело мляко и чесън (ммм страшен дюнер стана :cool: )
Вечеря: овчарска салата + 120гр пилешки каренца на скара (2бр)

gerenceto1
24th May 2009, 07:02
АниК, адмирации за перфектното тяло! Искрено ти се възхищавам :D

goldish
24th May 2009, 08:56
aniK, страхотно тяло. Изглеждаш много добре. Мисля да те номинираме за мис тялото ( все пак в този форум пишем). Другите прекрасни мацки да не ми се обиждат, че евентуално съм ги подценила така, а да показват и те страхотните си тела, за да ни стимулират. Аз искрено се заглеждам повече по жени с по-изваяни тела, отколкото по мъже с такива. :2023:

Engel
24th May 2009, 09:26
Добро утро ;)


http://www.savingadvice.com/images/blog/morning-coffee.jpg


goldish: Добре дошла отново ;) Как върви?
claudia: Като се замисля, найстина с малко се оттървах ;) Абитуриенската не е ядене и пиене :P
swe3tynka: Така се е случило ;) Вечерта за вечеря хапнах салата само към 8ч. и сега съм много гладна :girl_eat:

aniK
24th May 2009, 09:52
Ехооо, аз абитуриентствам, а вие сте ме заринали с комплименти :oops: БЛАГОДАРЯ ви, момичета!!! :girl_in_love: Е, аз съм ниска и поддръжката на добра форма изисква доста работа :?
Да ви кажа, повечето ми съученички изглеждат страхотно - на 33-34г. - слаби, стегнати, поддържани, а повечето са раждали. Даже вчера изрових един албум от бала и се смяхме колко по-добре изглеждаме сега :girl_haha:
swe3tynka, по-лошо от неправилно изпълнената тренировка е тренировката на недоспал!!! ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВРЕДНО!!! :2001: Аз една година така си бях отслабила имунитета - работа, недохранване, тренировки..., че се тръшнах с пневмония (единствения ми съзнателен спомен да съм пила антибиотик). На фитнес се ходи наспал се!!!!!!!!!

swe3tynka
24th May 2009, 15:49
Ехооо, аз абитуриентствам, а вие сте ме заринали с комплименти :oops: БЛАГОДАРЯ ви, момичета!!! :girl_in_love: Е, аз съм ниска и поддръжката на добра форма изисква доста работа :?
Да ви кажа, повечето ми съученички изглеждат страхотно - на 33-34г. - слаби, стегнати, поддържани, а повечето са раждали. Даже вчера изрових един албум от бала и се смяхме колко по-добре изглеждаме сега :girl_haha:
swe3tynka, по-лошо от неправилно изпълнената тренировка е тренировката на недоспал!!! ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВРЕДНО!!! :2001: Аз една година така си бях отслабила имунитета - работа, недохранване, тренировки..., че се тръшнах с пневмония (единствения ми съзнателен спомен да съм пила антибиотик). На фитнес се ходи наспал се!!!!!!!!!

Ще знам вече :roll:

tonita
24th May 2009, 16:26
Да ви кажа, повечето ми съученички изглеждат страхотно - на 33-34г. - слаби, стегнати, поддържани, а повечето са раждали. Даже вчера изрових един албум от бала и се смяхме колко по-добре изглеждаме сега :girl_haha:

Между другото и аз това установявам като разглеждам стари снимки или се срещам със съученици. Абе да, преди 10 години по-младички сме били, свежи, опънати :lol: ама едни такива недодялани :lol: А сега повечето са едни готини мадами и подържани от всякъде :cool:

Engel
24th May 2009, 16:59
Ето ми менюто:
1. Банан + 1/2 кисело мляко Верея 2.9%
2. 50гр. кашу + 200гр. ягоди
3. 2-3-4 бонбона - прекалих вече, верно, че е полезно да се яде шоколад ама :? Най-после мойте абитуриенти свършиха :)
4. Мисля да си взема пиле на грил или нещо на кокал... много ми се хапва месце :roll:

aniK
24th May 2009, 17:38
Имам цяла кофа домашни ягоди :1351: :1211: :1301:
извинете ме, че не устоях на изкушението да се похваля

alma
24th May 2009, 17:45
Ох мацки като ви гледкам какви сте стриктни и се чувствам още по-виновна....Трябва да ми дойде и съм като балон.Не се понасям никак. Уж тичам сутрин и правя упражнения,но и си хапвам глупости напоследък :(
Вчера:
200гр череши+ домати и краставици пак толкова някъде на обяд
Вечерта– 1 парче баница и солетки и брускети(брускетите бяха малко)
Течности пия много - 2-3 литра на ден.
Тичах 4 км+ коремни

Днес - пак тичах. за закуска - 3-4 резенчета луканка и 1 кашкавал
Обяд - пиле на грил- бутче с 2 филии хляб
Следобяд - 1 република и сладолед
Вечерта(няма 6 ч) - пиле на грил малко
Днес съм като парцал и ми е хипер зле цял ден...Кръвното ми е под всякаква критика и за това хапнах сладичко да се освестя малко. Незнам дали ми е така,заради ескапелето,което пих мин месец....Сутринта след джогинга направо щях да припадна :cry:
Сега съм по-добре и се надявам да не се изкуша да ям повече днес...
Обмислям да си взема и карта за фитнес.Или пък тичане и упражнения е достатъчно? Дори незнам дали не си внушавам и не прекалявам вече

:shock:

aniK моите пък съученички са супер напълняли и запуснати,а сме на 23-24...Не е реално направо.Малко могат да се похвалят с твоето тяло.Но наистина си е до поддържане и до човека. Не може да се оправдаваш вечно с липса на време...При половение,че нямаш нито мъж,нито деца...само работата и ти....ако не сега- то кога ще имаш време?

hatred
24th May 2009, 19:47
Ох, момичета, явно съм се контузила нещо.
Десният прасец ме наболява от седмица, но предпочетох да не му обръщам внимание. От вчера обаче е зле: подул се е, а вече отекла и напрегната е и горната част на крака ми, към бедрото :( Отврат.

Най - лошото е, че утре съм плътно на работа и мога да отида на лекар чак във вторник ( ако намеря кой да ме замести на работа ).

Утре че ще изпусна тичането, ще го изпусна, но мисля да си направя останалите упражнения.

Engel
24th May 2009, 20:04
О, hatred, я си почини!!! Ще има шамари! Как може цяла седмица да го игнорираш? Щом ти е отекъл предполагам, че може да си стъпнала на криво докато си бягала :roll: По-хубаво иди да си го снимаш! Една позната тренира професионално тенис на корт и си игра със счупен крак няколко дни без да се усети. Дано не ти е на теб такава диагнозата де. Отивай на лекар незабавно.
alma: Храната за вчера ти е крайно недостатъчна, което води до вълчи глад вечер. Хапвай си качествени неща по-често и всичко ще е точно и няма да ти се хапват баници и брускети. Успех! Поне с тренировките се справяш :wink:

swe3tynka
24th May 2009, 20:09
Ох, момичета, явно съм се контузила нещо.
Десният прасец ме наболява от седмица, но предпочетох да не му обръщам внимание. От вчера обаче е зле: подул се е, а вече отекла и напрегната е и горната част на крака ми, към бедрото :( Отврат.

Най - лошото е, че утре съм плътно на работа и мога да отида на лекар чак във вторник ( ако намеря кой да ме замести на работа ).

Утре че ще изпусна тичането, ще го изпусна, но мисля да си направя останалите упражнения.

Ако са за краката упражненията и натоварват болния крак, по-добре не ги прави!! :? Сестра ми от пренатоварване на прасците (учи в хореографско у-ще и ВСЕКИ ден танци), не можеше да танцува 1 седмица /и едвам ходеше/. :? С това шега не бива..

anik, и аз искам домашни ягодкии :girl_cry2:

Като отида в Турция лятото, на едни роднини на гости-в планината, имат си цяла градина с всякакви домашно отгледани плодове и зеленчуци- ягоди,малини,къпини,борови ки... :girl_in_love:
Аа колко е огромна разликата между една истинска краставичка и една купена... няма мярка за сравнение :shock:

hatred
24th May 2009, 20:45
Ох, мен ме е страх да не ми кажат да спра с упражненията за някакъв период от време. Ще е голяма трагедия.

hatred
24th May 2009, 21:29
Момичета, побърквацията при мен прогресира.

Възложиха ми да напиша един примерен изпит за седми клас. Сред текстовите задачи, които съм измислила до момента, има една за смесване на сметана с извара ( с цел понижаване на маслеността ) и една, в която трябва да се изчисли с колко време скачане на въже ще се изразходят калориите на един шоколад ( направих го 120-грамов, за да е по - гадна сметката :twisted: ).

swe3tynka
25th May 2009, 10:09
Добро утро, Дами :*

Днес, кафенцето ще е от мен:

http://farm1.static.flickr.com/72/184680482_e8bc067f12.jpg


Аз да ви се похваля, преди малко се върнах, бях на ехограф за корема и докторът ми каза, че няма нищо притеснително. Даде ми направление за гастро-не знам си какво, защото според него, най-вероятно е колитна история.. :)

Engel
25th May 2009, 12:15
Днес се позабавих с кафето, имах проблеми с лаптопа :?

chokladkaka
25th May 2009, 14:55
Момичета, побърквацията при мен прогресира.

Възложиха ми да напиша един примерен изпит за седми клас. Сред текстовите задачи, които съм измислила до момента, има една за смесване на сметана с извара ( с цел понижаване на маслеността ) и една, в която трябва да се изчисли с колко време скачане на въже ще се изразходят калориите на един шоколад ( направих го 120-грамов, за да е по - гадна сметката :twisted: ).

:lachen: :lachen: :yako:

swe3tynka
25th May 2009, 16:58
Аз идвам да се разпиша за днес, макар че очаквам доста критики, понеже менюто ми е много..разпиляно :? /мн мразя така да става/ ,поне се опитах храната да е здравословна що годе :roll:

Мини Корни /25гр/
2 препечени филийки "Зърнена Мозайка" с яйце,извара и филе
1/4 банан
200-250гр череши
2 парченца пуешко филе с извара и 1/2 малка краставичка
6-7 кайсии

И мисля да вечерям, като се прибера от танците, шопска салата с 1/2 пилешка пържола от филе на скара.

Спорт-ще е около 2 часа народни танци.

kokodidi
26th May 2009, 07:59
Бих искала да се присъединя към темичката
не съм дори влизала в сайта отдавна /лошо лошо/ но се надявам да бъда извинена
От месец спазвам режим на хранене и съм отслабнала едва с 3 кг. - някъде греша но незнам къде. Надявам се и вие да помогнете.
До момента менюто ми е било почти еднообразно а именно:
Сутрин: кафе с мед и сметана
Обяд: Пакетче Бейк ролс
Вечеря:
1 вариант: Салата от домати и краставици със сирене и 4-5 пшенични сухара
2 вариант: Месо със салата и отново 4-5 сухара, сирене
3 вариант: Манджа /каквато и да е/ със 4-5 сухара и салата, сирене

Активноста ми през деня е почти нулева /такава ми е работата/
Отчаяно се опитвам да сваля трябват ми още поне 15 кг.
Не хапвам никакво сладко и никакви тестени изделия освен въпросните сухари които присъстват в менюто ми всеки ден.
Моля помогнете със съвети
Благодаря на всички

monita_g
26th May 2009, 08:43
Обяд: Пакетче Бейк ролс
Вечеря:
1 вариант:.... 4-5 пшенични сухара
2 вариант: .....4-5 сухара
3 вариант:.... 4-5 сухара

Не хапвам никакво сладко и никакви тестени изделия освен въпросните сухари които присъстват в менюто ми всеки ден.
Моля помогнете със съвети
Благодаря на всички

kokodidi, моят съвет е първо да хапваш по-разнообразна храна, защо си зациклила на сухари, защо точно на сухари, нито засищат толкова много, на всичко отгоре май са с тоста висок ГИ :roll: ако не се лъжа. Сложи в менюто си повече зеленчуци или плодове... и хапвай малко по-често...имам предвид, ако не закусваш (аз също не закусвам, така, че няма да те хокам за това :), но поне хапвай -следобед нещо - не само 2 пъти на ден :) И спри с тези сухари или поне ги ограничи :)
Това е от мен и другите момичета може да кажат нещо, може да не са съгласни с мен :) :2020:

goldish
26th May 2009, 09:42
Момичета, здравейте!!!
Аз съм си вкъщи и ям малко хаотично. Решила съм от четвъртък да започна режима на доц. Байкова. Има доста плодове и зеленчуци. Подреден е. Има мляко. Изглежда идеален за мен. Всъщност надделя изказването и, че след като веднъж сме яли една храна, организмът ни не проявява интерес към нея. Вашето мнение. Много ми е ценно.
И имам още един проблем. Аз ходих на фитнес и бях адски доволна от тренировките. Само че имам вроден сърдечен порок (не мислех, че е нещо чак толкова опасно). И си ходя на ехокардиография веднъж годишно. Попитах лекаря дали има проблем да ходя на фитнес и тя- о не, в никакъв случай, никакви натоварвания, само леки разходки. И тогава веднага прекъснах тренировките. Но сега мина известно време и аз се замислям дали бягане сутрин и упражнения вкъщи ще са проблем? Вие чували ли сте нещо по въпроса? Или да ми препоръчате някакъв сайт, в който да се ориентирам сред повече медицински мнения.
hatred, много съжалявам за проблема. :cry: Вярвам, че лекарят ще ти каже най-точно какво е положението. Дори една седмица почивка няма да е фатална. Нали ще се местиш, така ще имаш повече време. Много бързо оправяне!!! :2008:
И аз направих севтето на ягодите!!!
Engel, и аз бях на балове! Това са такива страхотни емоции. Още чакаме снимки на твоите творения. Аз точно се чудя как да се пострижа.
Приятен ден, момичета. Много слънчево настроение!!!

Engel
26th May 2009, 10:38
Добро утро дами ;)


http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/3369073/2/istockphoto_3369073-cappuccino-coffee.jpg


goldish: Съветвам те да си правиш в къщи леки упражнения по 1 час и дълги разходки вечер. Избери си нещо като йога, пилатес за начинаещи или каланетика. Ще имаш пак страхотни резултати, но няма да се натоварваш толкова :) Относно режима, моят съвет е да го спазваш примерно 1 седмица или 2 стриктно за да можеш да се вкараш в правият път, да започнеш да се храниш правилно и след това да започнеш да добавяш отделните групи храни. Така ще си съставиш твой си режим, който изключва храни, който не искаш да ядеш и ще хапваш само каквото ти се яде :)
Снимки от бала и аз чакам още :wink:

kokodidi: Как очакваш да сваляш при такъв режим?
1. Не закусваш => си забавяш метаболизма => по-малко отслабваш + това имаш проблеми с тоалетната.
2. Ядеш само въглехидрати. Изключила си протеините и мазнините.
3. Нямаш плодове :roll: Алоооооо сега е сезона на най-хубавите плодове и най-лесно се отслабва :1207:
4. Храната ти е малко !!!
Има още много, но първо оправи тези неща. Ще се радваме да ти бъдем от полза и да ти помогнем с отслабването :)

Моето меню за вчера:
1. Нарязана ябълка с 1/2 кисело мляко, поръсени с канела
2. 50гр. кашу
3. 1 пилешко, печено на грил бутче
4. Салата от домати,краставици, печени чушки и сирене + 200гр. пилешки дроб по селски с домати и гъби

Прегрешение - 2 бири по случай годишнината от бала :1259:

Днешното меню ми започва:
1. Нарязана ябълка с 1/2 кисело мляко, поръсени с канела
2. 10бр. кашу + 10 бр. суров бадем.

aniK
26th May 2009, 12:19
goldish, много съжалявам да прочета за проблема ти :( За съжаление май трябва да заберавиш за кардио-натоварване... :( Най-важно е да слушаш лекаря си!!! Проучи какви упражнения можеш да изпълняваш - йога, пилатес... знам ли... :!: :roll:
hatred, при травма трябва почивка !!! Иначе нещата стават сериозни :(

kokodidi, оставам с впечатлението, че имаш доста кг за сваляне. Съветвам те да прочетеш повече. На прима виста, разпределено през 2-3 часа през деня:
- кафето само с мед, без сметана
- кисело мляко/плод/няколко бр.ядки
- никакъв Бейк Ролс!!! Примерно:пилешки гърди филе+краставица
- кисело мляко/плод/няколко бр.ядки
- мандажа, но НЕ каквато и да е и НЕ колкото и да е!!! Максимум 2филийки черен сухар, а по-добре пълнозърнест хляб, а по-добре 1 филийка
ПОВЕЧЕ ДВИЖЕНИЕ

Това...набързо... В подробности сама трябва да здълбаеш, че сме изписали много :D

Engel, чакаме снимки :)

kokodidi
26th May 2009, 12:19
ок
пиша едно примерно меню което бих могла да спазвам кажете какво мислите
сутрин: кофичка кисело мляко и 1 ябълка
обяд: пак ще прибегна до киселото мляко защото нямам възможност за друго
следобяд: 1-2 ябълки или друг плод
вечеря: парче месо и салата

Така по добре ли е? :girl_dance:

kokodidi
26th May 2009, 12:28
kokodidi, оставам с впечатлението, че имаш доста кг за сваляне. Съветвам те да прочетеш повече. На прима виста, разпределено през 2-3 часа през деня:
- кафето само с мед, без сметана
- кисело мляко/плод/няколко бр.ядки
- никакъв Бейк Ролс!!! Примерно:пилешки гърди филе+краставица
- кисело мляко/плод/няколко бр.ядки
- мандажа, но НЕ каквато и да е и НЕ колкото и да е!!! Максимум 2филийки черен сухар, а по-добре пълнозърнест хляб, а по-добре 1 филийка
ПОВЕЧЕ ДВИЖЕНИЕ

Повечето движение ми е невъзможно - от 8 до 18 часа съм закотвена пред компютъра а след 18 работя у дома пак пред компютър /на всичи е ясно какво го налага/
Опитвам се максимално да улесня менюто си защото пък и нямам възможност да ходя навън за да хапна примерно пилешки гърди и краставица. Разбирам те прекрасно но наистина нямам възможност за това /мога да опитам с това което съм написала по горе/.
Форума следя отдавна и съм прочела голяма част от написаното просто от преди месец отново волята ми проговори /тя била жива :2013: / искам да се чувствам добре, не мога да изглеждам прекрасно но искам поне да е добре
Благодаря

alma
26th May 2009, 13:51
Добре дошла на kokodidi . Успех ти желая. И защо не правиш някакви упражнения поне 30мин преди или след работа. Действа много тонизиращо, особено при цял ден облъчване пред компа.

Аз вече 2ри ден съм на черешки...Хапвам по повече от кг и съм ок.Мисля да ги направя 3 дни и после ще ми трябва захранване... за което приемам идеи...Така ще си прочистя организма и след това няма да ям боклуци!

От към спорт - вчера пак тичах + упражнения и танци вечерта....днес ще почивам и утре ще е като вчера.

Тъкмо има едно събитие след 2 седмици за което ще е добре да сваля 1-2 кг....

monita_g
26th May 2009, 13:55
goldish, сестричката ми имаше някакви проблеми със сърцето и на нея лекарката й каза да не се спретоварва, так че и аз те съветвам да внимаваш ... Иначе за твоето положение има доста варианти, съгласна съм с това, което момичетата са написали - за каланетиката съм с девете ръце, аз самата тренирах 2 години и бях страшно доволна (недей пита защо спрях :) Ти си волева натура, така че ще намериш начин... :) :2020:

Engel, менюто ти е доста балансирано и ми се струва супер :) Само така, а за бонбоните недей са се кахъриш... :) за бирите също... :) Само не прекалявай, де :) Днес също си започнала доста добре - браво, мила :)

allie
26th May 2009, 13:57
kokodidi добре дошла :)
аз съм в същото положение като теб - по цял ден пред компютъра. В началото, като се заех да спазвам 'режим', ми беше доста трудно и се хранех много еднообразно, но ще видиш, че постепенно се научаваш. Днес например рано сутринта хапнах вкъши Активия, към 10-11 ядох ябълка, а за обяд си носех малко сандвиче с 2 препечени филийки "Вита" и извара + салата домати, краставици и маруля. Вечерта най-добре салатка и някакво месо/риба. Този Bake Rolls нищо хубаво не ти носи на организма. Като ще е такова, по добре си вземи от онези кръглите оризовки + кисело мляко, пак е по-здравословно. Плодовете също са идеален вариант, ако няма какво друго да хапваш.
Аз чета менютата на момичетата, които за разлика от мен, доста редовно пишат, та ми хрумват много идейки покрай тях. Сега е момента да благодаря на всички в темата :1203:
Успех и споделяй какво хапваш, определено помага!

Аз напоследък доста спокойно го карам, хапвам си полезнички нещица и през 2 дни сладолед на клечка, който въобще не е болка за умиране и ни най-малко не ме притеснява.

aniK
26th May 2009, 14:41
Повечето работят в офис и прекарват голяма част от деня пред компютъра. Пилешка пържола и краставица могат да се носят от къщи, затова и го дадох като предложение. Аз съм си носила и сандвичи, и пиле с ориз в кутийка и какво ли още не. За мен храненето е изключително важно и се грижа за него!!!
Сестра ми е счетоводителка на 2 места - от единия компютър вечер сяда на другия. Трябва да я видите какъв чирус е, а яде всичко (нямаме нищо общо в това отношение;) ) ОБАЧЕ... ходи пеша на работа :D
Човек, като има желание, винаги намира начин. Започне ли да се оправдава с "не мога", "нямам време" и т.н., аз се отказвам да съветвам каквото и да било ... :roll: Тялото иска поддръжка и отношение - малко са тези, на които им е "вродено" да ядат всичко, да не правят нищо и да са с мерки на манекен. Повечето се трудим усилено за това :!:

kokodidi
26th May 2009, 15:34
прави сте момичета
храненето и за мен е важно разбира се но искам да ме разберете правилно: не винаги имам възможност да си приготвям нещо у дома и да си го нося, разбирам прекрасно че има хора които работят по цял ден седнали като мен и не са пълни но и вие разберете, че това не значи че се хранят правилно и здравословно /и аз незнам на какво се дължи - натура ли какво ли/
на мен заседналия начин на живот ми се отразява изключително зле
напълно ми е ясно че е добре сутрин преди работа да тичам например, но не ми по силите да си лягам в 2-3 сутринта и да стана в 5 за да мога да тренирам същото важи и за тренировки вечер
например да тичам мога евентуално веднъж седмично
не ме осъждайте заради това че храната не ми е тема номер едно просто правя всичко по силите си за да се чувствам по добре в собствената си кожа

bibi_82
26th May 2009, 15:49
Сугласна съм с Аник - когато има желание начин се намира. Аз също съм си носила храна на работа в кутийка и обикновено обяда ми е това което съм вечеряла предния ден. Просто ми е по-лесно и предпочитам да изпека 1 бутче повече и да си го занеса на работа на другия ден отколкото да си избера нещо прилично за хапване от магазина до работа. Гледам да ходя пеш до работа и обратно защото и на мен работата ми беше доста застояла - общо взето човек се научава, акогато иска да постигне нещо това си налага да се научи.
Само искам да допълня към казаното от Аник че малцина са тези които остават слаби като чирузи цял живот при по-обилно похапване,защото метаболизма с годините се променя и при тях дори е по-лошо защото не са свинкали да се ограничават и се чудят после отде им е дошло. Аз лично не познавам хора над 40 които да не пълнеят ако се тъпчат като прасета, независимо от това че на младини не са пълнеели от по-обилното хапване.

bibi_82
26th May 2009, 15:50
Съгласна съм с Аник - когато има желание начин се намира. Аз също съм си носила храна на работа в кутийка и обикновено обяда ми е това което съм вечеряла предния ден. Просто ми е по-лесно и предпочитам да изпека 1 бутче повече и да си го занеса на работа на другия ден отколкото да си избера нещо прилично за хапване от магазина до работа. Гледам да ходя пеш до работа и обратно защото и на мен работата ми беше доста застояла - общо взето човек се научава, акогато иска да постигне нещо това си налага да се научи.
Само искам да допълня към казаното от Аник че малцина са тези които остават слаби като чирузи цял живот при по-обилно похапване,защото метаболизма с годините се променя и при тях дори е по-лошо защото не са свинкали да се ограничават и се чудят после отде им е дошло. Аз лично не познавам хора над 40 които да не пълнеят ако се тъпчат като прасета, независимо от това че на младини не са пълнеели от по-обилното хапване.

kokodidi
26th May 2009, 16:15
момичета разбирам ви прекрасно
моля ви разберете ме и вие не ме осъждайте достатъчно добре се справям и сама с това
търся подкрепа защото ми е доста трудно
искам да се чувствам добре за да не наранявам хората около себе си заради ниското си самочувствие и високите си комплекси
:looking_at_mirror:

kokodidi
26th May 2009, 16:17
ок
пиша едно примерно меню което бих могла да спазвам кажете какво мислите
сутрин: кофичка кисело мляко и 1 ябълка
обяд: пак ще прибегна до киселото мляко защото нямам възможност за друго
следобяд: 1-2 ябълки или друг плод
вечеря: парче месо и салата

Така по добре ли е? :girl_dance:

Никой нищо не каза по повод на това :1202:

Kraska_Praska
26th May 2009, 16:43
kokodidi, тук никой не те съди. Единственото, което са искали момичетата е да ти помогнат, пък било то и с градивна критика. Аз също те подкрепям и се надявам да намериш своя режим, от който ще се чувстваш добре и ще имаш резултати. И ако позволиш да дам един съвет и аз - най-лошата идея, когато искаш трайно отслабване, е да гладуваш. Това второто меню си е чист глад с изключение на вечерята, която според мен е ОК. Друг е въпроса, че киселото мляко "не е това, което беше". И все пак е по-добре от първото ти меню, при което пък се залагаше на абсолютно вредна храна. Прегледай менютата на другите момичета, хем са балансирани, хем са "отслабващи", можеш да си откраднеш някоя идейка. Много важно е да свикнеш да закусваш сутрин, и то пълноценна храна. Можеш да си свариш елда или киноа за двайсетина минути, слагаш ги преди да влезеш в банята и те си се готвят сами. Пълнозърнест хляб + домат + извара е още по-лесно; друг бърз и лесен вариант е половин кофичка кисело мляко + 2-3 лъжици овесени трици + канела. А ето и нещо удобно за ядене на работа - сурови бадеми или лешници - десетина ядки + някакъв плод и получаваш идеално междинно хранене.

krista_28
26th May 2009, 17:19
Здравейте!
И аз започвам диета! Чета форума от доста време и ще се радвам да се присъединя към слабите и красиви момичета, които пишат тук!
Пожелавам Ви успех в това начинание! :wink:

Engel
26th May 2009, 18:11
Подкрепям мнението на aniK, bibi_82, allie, Kraska_Praska с 2 ръце и 2 крака :lol:
Винаги има начин, просто получи уникални варианти за закуска, който ще ти донесат само хубави неща. Киселото мляко с триците смятах и аз да го предложа. Можеш направо да си вземеш 3-4 кисели млека и да си ги наслагаш в хладилника с трици, хем стават по-хубави, хем всяка сутрин - отваряш хладилника и взимаш за работа :) Успех! Ще чакаме менюта и недей да караш цял ден на кисело мляко и плодове. Менюто ти ми харесва и щеше да е супер, ако беше хапнала ядки между двете кисели млека с ябълки :)
krista_28: Добре дошла! Ти си слаба, просто имаш нужда от малко моделиране. Съветвам те да започнеш да спортуваш и да хапваш балансирано. Всичко ще си дойде на мястото :)

Аз да си допълня менюто:
3. 200гр. череши
4. Омлет от 2 яйца + 40гр. сирене + 1 доза протеин с прясно мляко
10км. на велото и упражнения тип "изчисти апартамента" :lol:

Поздрави на всички!

krista_28
26th May 2009, 18:26
Благодаря за подкрепата, Engel!! Надявам се, да успея да ги сваля тези 6 кг., защото винаги съм била 49 килограма, а в последните 2 години нещо явно съм се поосвинила :( Започвам да спортувам 2 пъти седмично, искаше ми се повечко , но нямам време и дори тези два пъти ми идват пряко сили, но нямам как иначе. :wink:
А това ми е менюто за утре, казвайте, ако има забележки! (до сега не съм пазила диета и нямам опит с тези неща)

Закуска овесени трици, банан и кисело мляко.
обяд салата и две пилешки бутчета
следобедна закуска ядки - бадеми или кашу
вечера салата, 2 варени яйца

monita_g
26th May 2009, 18:28
10км. на велото и упражнения тип "изчисти апартамента" :lol:

Тези са ми любимите :) :2055:

Engel
26th May 2009, 18:30
Закуска овесени трици, банан и кисело мляко.
обяд салата и две пилешки бутчета
следобедна закуска ядки - бадеми или кашу
вечера салата, 2 варени яйца

Супер си! В това меню всички неща ми харесват и често си ги прилагам в моето :)
Продължавай така и ще ги умориш тези 6кг.!

krista_28
26th May 2009, 18:34
Закуска овесени трици, банан и кисело мляко.
обяд салата и две пилешки бутчета
следобедна закуска ядки - бадеми или кашу
вечера салата, 2 варени яйца

Супер си! В това меню всички неща ми харесват и често си ги прилагам в моето :)
Продължавай така и ще ги умориш тези 6кг.!
Благодаря още веднъж за отношението и подкрепата :D !!! Ще пиша всеки ден по темата и ще споделям менюто си, а ако имате забележки- казвайте, търпя критика :wink:
Успех на всички отслабващи!

bibi_82
26th May 2009, 19:24
10км. на велото и упражнения тип "изчисти апартамента" :lol:

Тези са ми любимите :) :2055:

ох аз усилено се занимавам тези дни с упражнения от втория тип ама нещо хич не са ми любими - такова ми се таковата вече :D и кръста ме боли вече и гърба и краката и ходилата - толкоз зле и след първите фитнес тренировки не съм се чувствала....и после искам да не ми става зле през плодовия ден - е как да стане :D

Между другото красита менюто ти като цяло е хубаво и балансирано - само едно малко съветче - банана за закуска (или какъвто и друг плод да ядеш) винаги го хапвай преди всичко останало :wink: успех и от мен

bibi_82
26th May 2009, 19:26
ох обърках името на момичето -криста извинявай :D
ама къде изчезна бутона "промени" :roll:

den_den
26th May 2009, 19:59
Привет на всички! :1201: Днес се регистрирах, зачетох се в раздела с диетите, останах очарована от подкрепата, която си оказвате взаимно, затова реших и аз да се включа.

Ще разкажа на кратко за себе си. Никога не съм спазвала някакви строги диети, не обичам да гладувам. Като млада тийнейджърка бях станала много тежка, към 75кг(може и повече да съм била, не си спомням вече). Отслабнах за няколко месеца с разделно хранене. От тогава теглото ми варираше, но никога не съм си възвърнах многото килограми. (Беше на косъм да се получи това, когато бях на бригада в Щатите.) :oops: Опитвам се когато мога да ям разделно, но не винаги се получава.

Висока съм 168см и в момента тежа 63.5-64кг. Няй-слаба бях едно лято като работих като камериерка (59-60кг.) Целта ми е да стигна заветните 57кг.(заплюла съм си ги от доста време :2045: )

До преди 2 години бях горе-долу редовна с фитнеса и таебо-то. Но напоследък - не.

На Гергиовден си счупих стъпалото. Стреснах се, че от обездвижването ще кача някое друго килце. Слава богу, не стана. Стъпвам си с гипса барабар и в петък ще ми го махат. :1207:

Днеска ядох:
череши, 2 малки препечени филийки с масълце + половин домат, 1 пастърва на скара (без никаква гарнитура), 1 чаша компот от кайсии :oops: и сега ще хапна вегетарианско гювече.

Не бях особено кратка....надявам се, че ще ми простите. :mrgreen:

bibi_82
26th May 2009, 20:06
den_den добре дошла :D Менюто ти е хубаво - имам забележка само към филийките с малко - опитвай се да избягваш тази комбинация.
Както казваше диетолога при който ходех преди години - представи си го така - всяка намазана с масло филия е все едно да си намажеш маслото директно на дупето :D Така ми се е запечатало в съзнанието това че оттогава филия с малко не съм яла - все ми е пред очите туй масло и дупето :girl_haha:
Пожелавам ти успех :D

den_den
26th May 2009, 20:31
den_den добре дошла :D Менюто ти е хубаво - имам забележка само към филийките с малко - опитвай се да избягваш тази комбинация.
Както казваше диетолога при който ходех преди години - представи си го така - всяка намазана с масло филия е все едно да си намажеш маслото директно на дупето :D Така ми се е запечатало в съзнанието това че оттогава филия с малко не съм яла - все ми е пред очите туй масло и дупето :girl_haha:
Пожелавам ти успех :D

Хехе забавно сравнение. :lol: Ще се опитам да не ги мажа, но с масло е по-вкусно хихи :P
Гювечето, с което се борих до преди малко, не беше от най-диетичните, но поне оставих половината.

aniK
26th May 2009, 20:58
den_den, филийката с масло май от разделното ти е останала като вариант :) Доколкото си спомням тази комбинация е позволена :D Аз бих послушала bibi_82. Освен това компотът го изключи от менютата си - не знам дали знаеш как се прави и колко захар има в него :) Ако ще вкарваш въглехидрати, нека да са от "добрите" :) Наблегни на водата
krista_28, аз не бих яла 2 бутчета на обяд, а едно. Ако имах избор, бих предпочела гърди. Тук е момента да намекна и на Engel (отдавна ти се каня :P ), че бутчето не е най-добрата част от едно пиле. Неслучайно пържолата от бутче е по-евтина, отколкото от гърди, а и всички заведения с обедни менюта предлагат бутче с нещо си или кюфтета, за да успяват да запазят ниски цени :D Винаги, когато можете, избирайте гърди и то печени :!: Е, като няма избор и аз се примирявам с бутче - обелвам кожата, махам разните гадости и нищо свястно не остане :?
Следобяд внимавай с ядките - да не се олееш в количеството ;)

НЕ МИ ХАРЕСВА, ЧЕ HATRED Я НЯМА :? Дано всичко е наред с крака :!: :!: :!:

hatred
26th May 2009, 21:02
den_den, krista_28 :wellcome:
Маслото само по себе си е хубава храна, стига да са на лице две условия: да е наистина масло и да не се комбинира с въглехидрат.

Ох, аз съм в някаква тежка депресия. С този крак не мога да си правя упражненията сутрин, в резултат на което тонусът ми е нулев, нямам никакъв апетит, храня се буквално насила. На всичкото отгоре, все още не е ясно какво му има на въпросния крак ( днес се опитваха да ме уверят, че нищо му няма, което влиза в осезаемо противоречие с куцукането ми ), а спотингът ми се появи отново :cry:

Изобщо, голяма съм жалба - жалейка.

Тези неща, които се случват с тялото ми, никак не ми харесват :?

den_den
26th May 2009, 21:07
den_den, krista_28 :wellcome:
Маслото само по себе си е хубава храна, стига да са на лице две условия: да е наистина масло и да не се комбинира с въглехидрат.

Ох, аз съм в някаква тежка депресия. С този крак не мога да си правя упражненията сутрин, в резултат на което тонусът ми е нулев, нямам никакъв апетит, храня се буквално насила. На всичкото отгоре, все още не е ясно какво му има на въпросния крак ( днес се опитваха да ме уверят, че нищо му няма, което влиза в осезаемо противоречие с куцукането ми ), а спотингът ми се появи отново :cry:

Изобщо, голяма съм жалба - жалейка.

Тези неща, които се случват с тялото ми, никак не ми харесват :?

Напълно те разбирам, нали и аз съм обездвижена. :( Тези депресивни състояния не са ми чужди също, трябва да ги сведем до минимум! :hug:

hatred
26th May 2009, 21:11
aniK, чета ви цял ден ( не съм на работа, остава децата да ми лепнат някой прякор в контекста на гореспоменатото куцукане и подутия крак :girl_haha: ). Но нямам ентусиазъм за писане :( Много ми е сиво ... Така жадувам да потичам, да се раздвижа ... Знам, повтарям се. Интересното е, че всички ми казват, че кракът ми изобщо не е подут ( включително лекарите ), а аз го усещам именно такъв :roll: И в огледалото го виждам подут, но да кажем, че с огледалата имам проблем.

А сега ще повторя някой друг. Много е дразнещо, че няма edit функция. Видях поста ти веднага след като написах своя, ето защо ги нацвъках два :lol:

bibi_82
26th May 2009, 21:11
hatred, това с крака ти ми напомня един мой случай с моя крак миналата година. По време на фитнес докато въртях кростренажора се заговорих с една мацка и освен че си просрочих значително времето за трениране(което не беше зле по принцип) забелязах че с единия крак съм карала на пръсти почти през цялото време (около час). В резултат едва вървях - куцах болеше ме, но на крака наистина нищо му нямаше - кофтито беше че тези болки бяха по интензивни около 10 дни а след това ме болеше още месец и половина тоя крак. Даже като ходех и от прегъването на пръстите ме болеше - абе неприятна работа - дано се оправиш бързо :D

hatred
26th May 2009, 21:24
den_den, krista_28 :wellcome:
Маслото само по себе си е хубава храна, стига да са на лице две условия: да е наистина масло и да не се комбинира с въглехидрат.

Ох, аз съм в някаква тежка депресия. С този крак не мога да си правя упражненията сутрин, в резултат на което тонусът ми е нулев, нямам никакъв апетит, храня се буквално насила. На всичкото отгоре, все още не е ясно какво му има на въпросния крак ( днес се опитваха да ме уверят, че нищо му няма, което влиза в осезаемо противоречие с куцукането ми ), а спотингът ми се появи отново :cry:

Изобщо, голяма съм жалба - жалейка.

Тези неща, които се случват с тялото ми, никак не ми харесват :?



Напълно те разбирам, нали и аз съм обездвижена. :( Тези депресивни състояния не са ми чужди също, трябва да ги сведем до минимум! :hug:

den_den, обездвижването действително е ад !!! Аз тренирам по - интензивно и целенасочено отскоро, но вече опознах прекрасното усещане за тонизираност и не искам да се разделям с него дори за един ден :roll: Освен това и преди това се движех доста - прекосявам София пеша ежедневно от години и сега, този градски транспорт ... Бях забравила що за ад е :cry:

Най - идиотското е, че при мен си дава думата и лудостта: обхванала ме е паника, че като съм обездвижена, ще стана слон и се храня с угризения. Обстоятелството, че не съм гладна, още повече влошава нещата. Днес се събудих с налудничавата мисъл докато не почна да се движа отново, да не се храня. Беше само импулс де, но е показателен ...

А на всичкото отгоре в момента е най - критичното време и по отношение на другите ми финансово - семейни проблеми ( с които избягвам да ви плаша ). Все едно всичко се случва на някой друг, а аз стоя отстрани.

bibi_82, горката, може би е било ужасно :( Ти все пак консултира ли се с лекар - понякога симтомите на травмите изчезват сами, но самите травми тлеят и могат да се проявят с нова сила. Разбира се, надявам се, че при теб нещата са под контрол.

aniK
27th May 2009, 06:28
Най - идиотското е, че при мен си дава думата и лудостта: обхванала ме е паника, че като съм обездвижена, ще стана слон и се храня с угризения. Обстоятелството, че не съм гладна, още повече влошава нещата. Днес се събудих с налудничавата мисъл докато не почна да се движа отново, да не се храня. Беше само импулс де, но е показателен ...


Още с първитя ти пост от тази страница, ми стана ясно, че това ти е проблема :2047: Стой си сега у вас, не яж и се побърквай :1351: :mrgreen:
hatred, защо не се порадваш малко на почивката?! Защо не се отпуснеш и насладиш на неща, които друг ден не си могла да правиш???!!! Можеш ли да докуцукаш до центъра за кафе? Момичееее, ти си само на 21години, а жевееш и разсъждаваш като някоя лелка (сори, мила, не го казвам с лошо :1219: ) РАДВАЙ СЕ НА ЖИВОТА!!!!

Аз от вчера съм в М (много болезнено този път) и няколко дни няма датренирам. Мисля, че тялото ми си чака ежемесечната почивка :D Когато не тренирам, аз отслабвам, з'то не усвоявам пълноценно храната.

За болките - от тежки тренировки си травмирах кръста. Получих ишиас. Забраниха ми точно определени упражнения за крака, но аз - магаре :oops: Не ги правя 2 седмици, помине ми, напъна се пак и после 2 месеца умирам от болка. Това го правих в продължение на 2-3 години. През бременността болката беше много силна, особено последните месеци, после продължих постарому, обаче кръста ми е... :2021: Едва вдигам малкия... От няколко месеца напълно съм изключила въпросните упражениея и вече не ме боли целия крак толкова (болката е от кръста по дължината до петата на целия десен крак).

hatred
27th May 2009, 06:45
aniK, разумна както обикновено :) Тази сутрин черните мисли ги няма. Е, помогнах им малко да си отидат - след като се събудих правих преси 15-ина минути, просто за тонус. Изядох си закуската с удоволствие, сега ще отида на един урок ( не успях да го отложа, много настоятелни тез' родители преди изпит :lol: ) и следобед ще се глезя.

goldish, сега прочетох за проблема ти. Уверена съм, че ще намериш някакъв балансиран вариант, така че хем да не се отказваш от движението, хем да не рискуваш здравето си. Момичетата са изброили някои алтернативи. Звучат примамливо :)

kokodidi
27th May 2009, 07:34
Тази сутрин съм си донесла от вкъщи 4 сварени яйца и плана е към 10:00 да хапна 1 от тях за закуска тъй като все още ми е трудно да се науча да закусвам сутрин
За обяд съм предвидила 2 варени яйца и салата която ще си купя готова от кулинарен магазин
По късно след обяд ще хапна четвъртото яйце
а за вечеря риба и зеленчуци

kokodidi
27th May 2009, 07:35
Забравих да допълня че пих кафе с мед вече

goldish
27th May 2009, 07:38
kokodidi, идеята за яйца ми се струва много хубава.
hatred, може да си вземеш някакво охлаждащо кремче против разширени вени. Може да те тонизира, а имат и охлаждащ ефект.
Дано намеря някакъв подходящ спорт.
Приятен ден!

den_den
27th May 2009, 07:56
Добро утро на всички!
Днес се събудих със странното усещаше на дискомфорт
на коремчето. Гладна съм! :shock: Нещо, което
не се е случвало от мнооого време насам.
От понеделник гледам да се храня по на често,
искам по-бърз метаболизъм, но не вярвах,
че толкова бързо ще стане. Луда работа! :lol:

Идеята, за сварените яйца и на
мен ми харесва. Ще препиша(ако не се изкуша от ягодите де). :P

Лек и успешен ден на всички! :girl_dance:

kokodidi
27th May 2009, 08:00
Вече хапнах яйцето че ме изкушаваше
да стискате палци че да си изпълня плана за деня

aniK
27th May 2009, 09:14
kokodidi, не знам какви готови салати има около теб, но гледай да избереш някоя зеленчукова (зеле с моркови или шопска). Всичко останало, което съм виждала на такива щандове е неподходящо. Аз и зеленчукова не бих взела готова, а по-скоро бих си купила 1 краставица или 1 зелка, да си ръфам, но...това е друг въпрос :D
4 жълтъка са ти много на ден. Максимум 2 :!: Не си чела, ей ... :P Ако все пак имаш време да отидеш за готова салата, огледай се в този магазин за извара, кисело мляко, сурови ядки...

Goldish, пробвай каланетика (бях я забравила). Аз хич не обичам такива мудни спортове, обаче като студентка трябваше да взема подпис за спорта и един ден се наложи и на каланетика да отида - след това бях като разглобена :shock:

P.S. Пиша бързо и правя много грешки, които с "промени" оправях понякога, но като го няма, моля да ме извините и да не ме сметнете за неграмотна :oops:

goldish
27th May 2009, 09:32
Определено ще си сваля някаква каланетика от нет-а. Дано се справя сама вкъщи, защото нямам време сесията за групови тренировки.

Engel
27th May 2009, 10:03
Добро утро и от мен :)

http://static.guim.co.uk/sys-images/Books/Pix/pictures/2009/3/25/1237985147663/Cup-of-coffee-001.jpg

aniK: Ще побъркаш момичетата :) Остави ги да се ориентират малко в атмосферата :P Ти ни даваш зор, защото лятото вече чука на вратата нали? Каква добра приятелка си :girl_kiss2:
Относно бутчетата... такива продават в магазина :) Печени са и от тях ми е удобно да си взимам, а нямат друго месо, което да не е панирано :)

kokodidi: Вземи си освен салатката и 30-40гр. сурови бадеми. Те дори са по-евтини от печените. Хапни ги примерно 2 часа след салатата, защото съм сигурна, че отново ще си гладна. Вечерта заложи на много зеленчуци с месо и си супер :D

den_den: Гладничка си, защото вечерята ти е била оскъдна снощи и поне 2-3 часа преди лягане, което позволява на организма ти да я преработи. Според мен, ако се будиш леко гладна всяка сутрин значи работата върви на добре :) Успех и Добре дошла! Пожелавам ти лесно и скорошно постигане на целите ти, както и на всички новодошли момичета :P

goldish: Още от днес се захващай с каланетиката :) Какво стана с режима? Започна ли нещо? Ако ще си на толкова оскъден режим, неможеш да тренираш много усилено :) Чакам резултати от теб и то не защото и аз искам да отслабнеш, а да си вкараш храненето в ред и да не се притесняваш за себе си и да си живееш живота в добра форма и високо самочувствие. На 54кг. незначи, че ще си по-хубава :)

hatred: Дай му малко почивка на този крак! Ти си луда ако си мислиш, че ще станеш слон, ако си стоиш 1 седмица у вас :shock: Я се отдай на хапване, почивка, релакс, филми... дори пижамено парти с няколко приятелки :D Я си хапвай както трябва, нали се борим да качиш 2кг. :P
Момичета пожелавам ви лек и отслабващ ден! Мен работата ме зове ;)

krista_28
27th May 2009, 10:30
Anik, за съжаление късно виждам това, което си ми написала за бутчетата, но за следващите дни ще знам. :wink: Сега вместо 2 ще си хапна само едното. :wink: Мога и изобщо да не ги ям, но не знам, дали ще е правилно, за обяд да ям само салата, после малко ядки и вечерта пак салата с варени яйца..но ако може и без месото, не е проблем да не ги ям.

kokodidi
27th May 2009, 10:42
О в никакъв случай нямах предвид че ще си взема салата с майонеза или каквото и да е от този род
имах предвид зеленчукова салата
а може в крайна сметка да хапна само едното яйце а по късно въпросното кисело мляко с прословутите сурови бадеми които толкова много мразя

kokodidi
27th May 2009, 10:44
А довечера рибкаааааааааааа :girl_eat:

neilichka
27th May 2009, 11:51
Здравеите!
Искам и аз да се присъединиа кам њашата група! Парво да се извиниа за правописа, но незнаино зашто клавиатурата ми ниама фонетичха кирилица под Линукс :(

Аз сам на 25 години, 169 см. висока и тежа 63 килограма и просто искам да ниамам целулит и да ми е по-малко дупето :1252:

та така, тичам по 40 километра на седмица, заштото сам маратонец, но маи с диетата ми нешто куца :2014:

дневното ми мениу е:
закуска - миусли с млиако 1.5 %
обиад - паста сас сирене или печена риба
вечериа - салата и две препечени палнозарнести филиики хлиаб

:girl_haha:

П.с. От другиа пат кирилицата ште триабња да ми е ОК :lol:

kokodidi
27th May 2009, 13:39
На обяд хапнах две варени яйца и си взех едни пилешки пържолки но нещо не стигнах до тях
сега ще пийна кафе с мед

Исках да попитам:
при спазване на диетата при която се въздържаш от въглехидрати знам че не се консумира никаква захар но мед може ли в кафето

krista_28
27th May 2009, 13:41
Момичета, а сиренето спада ли към диетичното хранене?? Ако е разрешено , в какво количество??? :? :?:

За утре съм си измислила следното меню:
закуска ягоди, овесени трици и кисело мляко
обяд 1 варено яйце, 200 гр извара, салата
закуска ягоди
вечеря телешко, салата и яйце
Надявам се да е ок менюто. :wink:

kokodidi
27th May 2009, 13:47
Момичета, а сиренето спада ли към диетичното хранене?? Ако е разрешено , в какво количество??? :? :?:

За утре съм си измислила следното меню:
закуска ягоди, овесени трици и кисело мляко
обяд 1 варено яйце, 200 гр извара, салата
закуска ягоди
вечеря телешко, салата и яйце
Надявам се да е ок менюто. :wink:

На мен ми допада
ама как ви заразих с тези варени яйца а?
:girl_dance:

kokodidi
27th May 2009, 13:51
Момичета, а сиренето спада ли към диетичното хранене?? Ако е разрешено , в какво количество??? :? :?:


а сиренето според мен нискомаслено но според малките ми познания по въпроса най добре да се консумира както месото а именно: с много зеленчуци /не си спомням какви бяха пропорциите но мисля че беше около 1:3/ :2045:

allie
27th May 2009, 13:57
относно сиренцето - аз хапвам Маджаров Light, по около 200 гр. на седмица, но ям и извара и свежо сирене. Много си зависи до индивидуален вкус. Маджаров обичам да го натрошавам върху задушените зеленчуци. Много вкусно става и със салата зеле и моркови и малко горчица, но наистина си зависи от човек. Като цяло сиренето е полезна храна, но избягвам да наричам каквото и да било 'диетично', защото все пак опира до количества. Не може да ядеш 2 кила сирене седмично и да заслабнеш ...

krista_28
27th May 2009, 14:03
относно сиренцето - аз хапвам Маджаров Light, по около 200 гр. на седмица, но ям и извара и свежо сирене. Много си зависи до индивидуален вкус. Маджаров обичам да го натрошавам върху задушените зеленчуци. Много вкусно става и със салата зеле и моркови и малко горчица, но наистина си зависи от човек. Като цяло сиренето е полезна храна, но избягвам да наричам каквото и да било 'диетично', защото все пак опира до количества. Не може да ядеш 2 кила сирене седмично и да заслабнеш ...
Благодаря за съвета и идеята за задушените зеленчуци със сирене, allie Аз питам, ако случайно ми се прияде, дали мога да си отрежа едно парченце. Знам, че нито една храна не е полезна в прекалено големи количества. :idea: Аз не налитам на сирене и мляко, но на шоколад :cool: .. трудно се въздържам, но успявам. :wink:

kokodidi
27th May 2009, 14:09
...... но на шоколад :cool: .. трудно се въздържам, но успявам. :wink:

ООООООО аз вече почти месец не съм лизвала шоколад и направо се побърквам вече но ще се справим :2037:

allie
27th May 2009, 14:11
относно сиренцето - аз хапвам Маджаров Light, по около 200 гр. на седмица, но ям и извара и свежо сирене. Много си зависи до индивидуален вкус. Маджаров обичам да го натрошавам върху задушените зеленчуци. Много вкусно става и със салата зеле и моркови и малко горчица, но наистина си зависи от човек. Като цяло сиренето е полезна храна, но избягвам да наричам каквото и да било 'диетично', защото все пак опира до количества. Не може да ядеш 2 кила сирене седмично и да заслабнеш ...
Благодаря за съвета и идеята за задушените зеленчуци със сирене, allie Аз питам, ако случайно ми се прияде, дали мога да си отрежа едно парченце. Знам, че нито една храна не е полезна в прекалено големи количества. :idea: Аз не налитам на сирене и мляко, но на шоколад :cool: .. трудно се въздържам, но успявам. :wink:

това с шоколада ми е познато! хапвай си спокойно по парченце на ден, просто трябва да си харесаш продукт. Има още едно диетично, май Лактея се казваше, чувала съм, че е добро. А на Маджаров има и крема сиренце, ммм, страхотно!
А по въпроса за шоколада - аз през цялото време, откакто спазвам режим на хранене, не съм се отказала от него, защото ако престана изцяло да ям шоколад, накрая ще се нахвърля. Хапвам си по 1 парченце всеки ден, даже понякога по повече от едно, предпочитам натурален, но гледам да е сутрин, с кафето например. Напоследък налитам и на Делта Нескуик, много е лекичак, целият сладолед е под 100 ккал и не мисля, че вреди чак толкова, защото е на млечна основа, но си е и до организъм. На мен основният враг са ми пиците и спагетите :twisted:

та така ... успех със сиренцето и споделяй идеи! (с бъркани яйца също е много добре, както и в микровълнова фурна докато стане златисто и после една лъжичка медец)

kokodidi
27th May 2009, 14:37
никой нищо не каза за меда - защо така

allie
27th May 2009, 14:46
никой нищо не каза за меда - защо така

със сигурност има хора тук, които знаят много повече, но най-общо за меда - полезен е в умерени количества, аз хапвам по лъжица или го добавям към киселото мляко. Не пия чай и кафе с мед, защото съм чувала, че полезните вешества се губят след термична обработка, а и не обичам сладки напитки. Със сигурност медът е най-полезният подсладител, различен от захар, но си зависи и от меда. Аз преди време на какъв бях попаднала ... страхотен, домашен ... ама няма вече :1246:

kokodidi
27th May 2009, 15:08
то вече нищо няма полезно :girl_cry2:

Момичета правя си разбор на днешния ден
8:00 - кафе с мед
9:30 - варено яйце
13:00 - 2 варени яйца
16:00 - кафе с мед /ииииииииииии сметана :2001: /
мисля че до вечерята ще ми е това тъй като работа ще ме налегне до към 19:30 часа
а за вечеря съм си предвидила риба и зеленчуци и после тренировка :wild_sex: :1241:

За утрешния ден мисля да си взема броколи и да си ги панирам само с яйце тази вечер и да си взема в купичка за обяд :girl_dance:

aniK
27th May 2009, 16:14
За меда сме писали "В кухнята на здравословно хранещите се".
Сиренето е ОК в малки количества. При строга рестрикция аз спирам млечните, но това ми се случва рядко :)

Engel
27th May 2009, 16:57
Добре се справяте новичките ;) Много добре сте се ориентирали към храните :cool:
За сиренето и кашкавала си разрешавам около 40гр. общо на ден и то в омлет, най-много в салата :)
Добре дошла на neilichka :) Пожелавам ти да постигнеш желаният ефект скоро :P
Кажи какво мюсли хапваш? Закуската ти ми харесва, но единствено мюслито, ако съдържа примерно пшенични и овесени трици, ленено семе и/или стафиди става и то по 2с.л. Ако е повече.. вече въглехидратите идват в повече :)
Каква е тази паста? Относно вечерята, мисля, че тези 2 филийки не трябва да са там, а някъде в началото на деня. Можеше да хапнеш също риба със салата за вечеря или някакво друго месо. Успех и споделяй за да можем да ти бъдем полезни :)

Ето и моето меню до сега:
1. 50гр. кашу + 1/2 кисело мляко Верея 2.9%
2. 2 ябълки
3. Омлет, който смятам да си направя след малко от 2 яйца, малко сирене, 1/2 домат
4. Протеинов шейк с прясно мляко 200мл.
След това, ако огладнея, в което се съмнявам, защото днес нямам голям апетит, ще си хапна още 1 ябълка :)

hatred
27th May 2009, 19:52
Engel, образцова си :2003: :2020: Не знам защо, но имам усещането, че този път при теб всичко ще върви така, както трябва :wink:

Добре дошли и на новите момичета.

den_den
27th May 2009, 20:11
Здравейте!

Приключих с хапването за днес! Като цяло храната, с която се задоволих не беше толкова тежка, колкото по-мазничка от колкото ми се иска.

за закуска: две препечени филийки с масло + половин домат
череши
за обяд: половината вегетарианско гювече от снощи + 2 филийки бонус
вечеря: картофи по селски с пресен чесън и магданоз, салата от домати и краставици, както и няколко пържени тиквички.(не успях да се сдържа) :oops:

allie
27th May 2009, 20:12
три думи: тиквички с извара. защо не съм го открила по-рано ?! тиквичките на оребрен тиган и после си ги мацвам с изварка ... толкова просто и толкова вкусно...

hatred
27th May 2009, 20:28
три думи: тиквички с извара. защо не съм го открила по-рано ?! тиквичките на оребрен тиган и после си ги мацвам с изварка ... толкова просто и толкова вкусно...

И аз ги обожавам така. Точно това обмислям за утре. Само че добавям на изварата чесънче и копър.

tonita
27th May 2009, 21:18
аз също обожавам тиквички- правя ги с така наречената скурдаля (по бургаски): кисело мляко, чесън, копър и счукани орехи за разкош :girl_eat:

aniK
27th May 2009, 21:34
den_den, тиквичките са ти най-малкия проблем :? На всяко ядене имаш прости въглехидрати - хляб, картофи...

krista_28
27th May 2009, 21:39
Здравейте!

Приключих с хапването за днес! Като цяло храната, с която се задоволих не беше толкова тежка, колкото по-мазничка от колкото ми се иска.

за закуска: две препечени филийки с масло + половин домат
череши
за обяд: половината вегетарианско гювече от снощи + 2 филийки бонус
вечеря: картофи по селски с пресен чесън и магданоз, салата от домати и краставици, както и няколко пържени тиквички.(не успях да се сдържа) :oops:
den_den ти конкретна диета ли спазваш или това си е твой режим на хранене, който ти си си го измислила специално за себе си?

swe3tynka
27th May 2009, 22:10
Здравейте!

Приключих с хапването за днес! Като цяло храната, с която се задоволих не беше толкова тежка, колкото по-мазничка от колкото ми се иска.

за закуска: две препечени филийки с масло + половин домат
череши
за обяд: половината вегетарианско гювече от снощи + 2 филийки бонус
вечеря: картофи по селски с пресен чесън и магданоз, салата от домати и краставици, както и няколко пържени тиквички.(не успях да се сдържа) :oops:

От къде намери хляб "Бонус"? :shock: Не беше ли спрян от производство? :roll:

den_den
27th May 2009, 22:36
Здравейте!

Приключих с хапването за днес! Като цяло храната, с която се задоволих не беше толкова тежка, колкото по-мазничка от колкото ми се иска.

за закуска: две препечени филийки с масло + половин домат
череши
за обяд: половината вегетарианско гювече от снощи + 2 филийки бонус
вечеря: картофи по селски с пресен чесън и магданоз, салата от домати и краставици, както и няколко пържени тиквички.(не успях да се сдържа) :oops:

От къде намери хляб "Бонус"? :shock: Не беше ли спрян от производство? :roll:

Грахам! Пърдон! :oops: :lol:
Бъркам Грахам и Бонус, както бъркам трамвай и тролей. :lol:
Не знаех, че е спрян Бонус-а обаче.

krista_28
27th May 2009, 23:45
Здравейте!

Приключих с хапването за днес! Като цяло храната, с която се задоволих не беше толкова тежка, колкото по-мазничка от колкото ми се иска.

за закуска: две препечени филийки с масло + половин домат
череши
за обяд: половината вегетарианско гювече от снощи + 2 филийки бонус
вечеря: картофи по селски с пресен чесън и магданоз, салата от домати и краставици, както и няколко пържени тиквички.(не успях да се сдържа) :oops:
den_den ти конкретна диета ли спазваш или това си е твой режим на хранене, който ти си си го измислила специално за себе си?
Аз отново не разбрах, това разделно хранене ли е, някаква друга диетка ли, или лично твой си режим на хранене???? :roll:

den_den
28th May 2009, 00:44
Здравейте!

Приключих с хапването за днес! Като цяло храната, с която се задоволих не беше толкова тежка, колкото по-мазничка от колкото ми се иска.

за закуска: две препечени филийки с масло + половин домат
череши
за обяд: половината вегетарианско гювече от снощи + 2 филийки бонус
вечеря: картофи по селски с пресен чесън и магданоз, салата от домати и краставици, както и няколко пържени тиквички.(не успях да се сдържа) :oops:
den_den ти конкретна диета ли спазваш или това си е твой режим на хранене, който ти си си го измислила специално за себе си?
Аз отново не разбрах, това разделно хранене ли е, някаква друга диетка ли, или лично твой си режим на хранене???? :roll:

Извинявам се, не съм видяла поста ти. ;)
Не обичам да се ограничавам с храните, които ям. Хапва ми се месце-хапвам, хапват ми се картофи-хапвам. Не обичам да си планувам какво ще ям за дните напред. Натоварвам се някакси. Най-често отварям хладилника и си правя комбинации според съдържанието му. Отслабването според мен, за да има ефект трябва да мине леко и безгрижно. От понеделник се стремя да се храня разделно. Това е! :)

krista_28
28th May 2009, 01:03
den_den харесва ми мисленето ти по въпроса с храната! Браво! И на мен това ми заприлича на разделно хранене, но не съм много наясно с диетите и режимите на хранене и затова попитах. Така по-лесно ще се адаптираш към новият ти начин на хранене. Само не прекалявай с въглехидратите!
Успех!

neilichka
28th May 2009, 10:28
Здравейте пак :girl_dance:
оправих си кирилицата и сега мога да пиша като нормален човек :)

Мюслито ми е от овесени ядки с парченца сушено манго и ананас, без добавена захар. Не е вискокалорично, но не знам как е с глюкемичния индекс :?

Инача снощи не ядох хляб на вечеря, а само салата :)

Днес имам да тичам 13 километра :2019: и май ще си хапвам повече каквото ми се прияде :)

Приятен ден! :d015:

neilichka
28th May 2009, 10:30
Между другото, от януари до сега съм отслабнала с 8 килограма :D заради тичането! Без никакъв хранителен режим! Препоръчвам ви го :idea:

hatred
28th May 2009, 11:39
den_den, освен че въглехидратите са доста, друго на практика липсва. Търси някакви по - балансирани варианти. С отрицателен азотен баланс няма трайни и здравословни резултати. :2003:

den_den
28th May 2009, 11:44
den_den, освен че въглехидратите са доста, друго на практика липсва. Търси някакви по - балансирани варианти. С отрицателен азотен баланс няма трайни и здравословни резултати. :2003:
Знам, че са доста. Ще ги следя по-стриктно! :)
Т.к. не съм се интересувала, ще ми обясниш ли накратко за този азотен баланс? Трябва да е положителен ли?

hatred
28th May 2009, 12:03
den_den, освен че въглехидратите са доста, друго на практика липсва. Търси някакви по - балансирани варианти. С отрицателен азотен баланс няма трайни и здравословни резултати. :2003:
Знам, че са доста. Ще ги следя по-стриктно! :)
Т.к. не съм се интересувала, ще ми обясниш ли накратко за този азотен баланс? Трябва да е положителен ли?

Тук (http://www.bb-team.org/articles/860) има информация по въпроса :)
Да знаеш, че аз години наред тъпо и упорито си живеех с недостиг на белтъци и тялото ми беше доста по - отпуснато, бях болнава, нямах такава жизненост ... Абе протеините са си голяма работа, стига да не караш само на тях. Това вече е болестно :lol:

alma
28th May 2009, 12:29
Ето ме и мен.
Малко пропуснах вчера да пиша,но днес съм тук...
Да се похваля- вече съм семестриално завършила!!!

И реших,че съм голяма и трябва да променя много неща в себе си...е, не чак толкова много. Но например да контролирам шоколада,който поглъщам и да мога да казвам НЕ! И да поставя себе си и своето бъдеще на първо място,колкото и егоистично до звучи.

neilichka и аз съм установила,че тичането много помага в борбата с кг. И си тичам 4-5 дни в седмицата сутрин.Но 13 км...уау...браво...аз тичам по 4 само...

Тук с коментарите за тиквички....м... трябва да си направя някой ден,че много обичам.

Не съм се мерила,защото съм в МЦ, но след това ще кажа какво е положението...

Днес го планирам:
закуска: бяло фрапе с кафява захар и 1/2 кис мляко култура с лъжица и половина овесени ядки.
обяд: шопска салата с по-малко сиренце и 3 резенчета пуешка шунка
следобяд: кафе без захар и сок
вечеря: задушени зеленчуци...

сутринта- 4км джогинг + коремни

лошото е,че вечерта ще излизам и ще пия...но ще гледам да не прекаля...а и ще танцувам многооооо.

den_den
28th May 2009, 12:39
den_den, освен че въглехидратите са доста, друго на практика липсва. Търси някакви по - балансирани варианти. С отрицателен азотен баланс няма трайни и здравословни резултати. :2003:
Знам, че са доста. Ще ги следя по-стриктно! :)
Т.к. не съм се интересувала, ще ми обясниш ли накратко за този азотен баланс? Трябва да е положителен ли?

Тук (http://www.bb-team.org/articles/860) има информация по въпроса :)
Да знаеш, че аз години наред тъпо и упорито си живеех с недостиг на белтъци и тялото ми беше доста по - отпуснато, бях болнава, нямах такава жизненост ... Абе протеините са си голяма работа, стига да не караш само на тях. Това вече е болестно :lol:
Мерси за инфото! :D

monita_g
28th May 2009, 17:34
Да се похваля- вече съм семестриално завършила!!!


Честито и попътен вятър :) :2020:
ох, и на мен това ми предстои - днес дори бях на един изпит за магистратура ... нямам време дъх да си поема...затова не съм писала тези два дни - ужас..незнам дали ще имам сили да се справя, че се стремя и държавния изпит да взема .... Но поне после ще ме чака абсолвентска....моренце :) ... Дали ще успея не съм сигурна но аз съм си рогато и на това най-вече се надявам - на вродената си упоритост :)

За днес менюто ми е:
1. ябълка
2. сирене (колкото кибритена кутийка)
3. таратор от половин краставица, половин кис.мляко 2% и една филийка и сиренце с копър
4. още не съм решила, но сигурно нещо сладичко ще хапна :oops: защото днес направо главата ми бръмна - не се оправдавам - хапва ми се :)

den_den
28th May 2009, 17:54
Айде и аз ще драсна!

Таа, какво ядох днес - ягодки и черешки за закуска
- около 150гр запечени картофи+домат за обяд
- малко черешки
- 1 и 1/2 сварено яйце, малко сирене + 1 домат

След малко ще ходя на курбан, не съм гладна, моля се да няма много сладки изкушения. Майка ми купила козунак, днеска цял ден минавам покрай него и го заглеждам, и го заглеждам.....за сега съм твърда! :lol:

goldish
28th May 2009, 21:32
Аз от днес съм на диетата на Байкова. Тази, в която през ден се ядат плодове и мляко. А 4 км за колко време се бягат? От утре и аз започвам бягане. Няма да е никак натоварващо, по-скоро тонизиращо.

den_den
28th May 2009, 22:29
Айде и аз ще драсна!

Таа, какво ядох днес - ягодки и черешки за закуска
- около 150гр запечени картофи+домат за обяд
- малко черешки
- 1 и 1/2 сварено яйце, малко сирене + 1 домат

След малко ще ходя на курбан, не съм гладна, моля се да няма много сладки изкушения. Майка ми купила козунак, днеска цял ден минавам покрай него и го заглеждам, и го заглеждам.....за сега съм твърда! :lol:

На курбана нямаше начин, да се измъкна! :?
Хапнах малко агнешко печено, малко ориз и едно парче баница....но не съм се отчаяла, защото пък имаше сумати други неща, които отказах....сладолед, козунак, руло.....Така, че това е една малка победа за мен! :girl_dance:

den_den
28th May 2009, 22:34
Аз от днес съм на диетата на Байкова. Тази, в която през ден се ядат плодове и мляко. А 4 км за колко време се бягат? От утре и аз започвам бягане. Няма да е никак натоварващо, по-скоро тонизиращо.
Бравоо! На мен ми трудно да се вдигам рано сутрин. Преди време се бях пробвала, но на плажа. Мноого беше трудно на пясъка, а и имаше някакви неприятни персони и на десетата минута се отказах. :lol:

goldish
29th May 2009, 07:37
Сигурно е страхотно сутрин на плажа. Направо ме размечта. Малко ми се попровали сутрешния крос, защото вали лекичко, нмо все пак се поразтъпчих.

alma
29th May 2009, 07:42
Добро утро :)
Аз благодаря за повеланичта.
Вчера веюерат да се похваля - само една водка изпих и танцувах доста :) Сега увасно ме болят краката...

4км аз ги тичам за 30 мин точно.Но като сложа отиване и връщане до стадиона и другите упражнения ми отиват час и 15 мин някъде...
Леле какъв дъжд заваля....Днес е само да спиш цял ден....


Аз мин лято на морето също тичах по плажа и сега началото на май бях на о.корфу и там също. На мен ми действа страхотно (дори и след тежка вечер) и интересното е,че издържам повече...много по-лесно ми е дишането предполагам заради морето,но наистина си е по-сериозно натоварване.

Аз сега пия бяло фрапенце и хапнах пак 1/2 кис мляко с овесени ядки.
За после още не съм го измислила.

neilichka
29th May 2009, 10:20
Здравейте!
Искам да се похваля с вчерашното меню, защото съм горда, че устоях...

закуска: мюсли с нискомаслено мляко
обяд: макарони със сирене
междинно: кисело мляко с праскови мммммммм :1231:
вечеря: домашно суши с риба и краставица и покълнали соеви семена

И тичане :2019:

А за тичането препоръчвам, който е далече от стадион, но живее близо до парка да тича там, защото е на по-меко по пътеките, а не само на асфалт. И в никакъв случай не по-малко от 3 пъти седмично, защото е прекалено натоварващо за организма, когато не е тонизиран!

Чао за сега :1211:

goldish
29th May 2009, 10:43
neilichka, да не би да имаше предвид повече от три пъти седмично, защото и на мен ми се стори, че доста ме натовари, въпреки че беше за кратко.

alma
29th May 2009, 11:12
аз да кажа и за обяд: шопска салатка и 180 гр печено месо на скара(но свинско..) :roll:

Вечерята- мисля за задушени броколи - дали е добре или да прибавя още нещо?

Твърдо съм решена да си създам здравословни навици!!! :D

Иначе и аз няма да тичам днес заради времето,но мове по-късно домашна аеробика да правя.

neilichka
29th May 2009, 11:22
neilichka, да не би да имаше предвид повече от три пъти седмично, защото и на мен ми се стори, че доста ме натовари, въпреки че беше за кратко.

Имам впредвид да не е по-малко от 3 пъти седмично. Тичането е много натоварващо и затова трябва да се прави често. Ако тичаш само веднъж или два пъти седмично, тялото ти не свиква с натоварването и винаги ще е шок за него, когато тичаш. Т.е. ще гори повече въглехидрати отколкото мазнини. Когато тичаш често, тялото знае какво да очаква, винаги е тонизирано и тогава минава на по-добрия режим на горене на калории - чрез мазнини.

Общо взето моят тренъор твърди, че тичане веднъж в седмицата или каквито и да е упражнения, които се правят рядко, имат отрицателен ефет - т.е. топят се мускулите, а не мазнините!

:2043:

krista_28
29th May 2009, 11:30
:1351: Искам да се похваля, че и аз днес вече имам първото си минусчееееее :1211: !!!!!!!!!!!!!!

goldish
29th May 2009, 11:58
neilichka, благодаря за разяснението! Не го знаех това.
krista_28, браво! Гордеем се с теб! :2020:

goldish
29th May 2009, 15:01
Момичета, кокичета, къде сте????
Помагайте!!!!
Довечера ще ходя на сладкарница (романс) и познайте как като се съгласих не се усетих изобщо, че аз няма какво да правя там. И сега накъде? Тъпото е, че може да решат, че се правя или нещо такова. А също е глупаво да не ида само защото няма да ям торта. Ох, може би просто днес не съм в настроение заради глупавото време. Да се бяхме срещнали и сега нямаше да мисля стратегии как да обяснявам, че не ям сладко.
Уффффффффф....... :2022:

neilichka
29th May 2009, 15:04
Момичета, кокичета, къде сте????
Помагайте!!!!
Довечера ще ходя на сладкарница (романс) и познайте как като се съгласих не се усетих изобщо, че аз няма какво да правя там. И сега накъде? Тъпото е, че може да решат, че се правя или нещо такова. А също е глупаво да не ида само защото няма да ям торта. Ох, може би просто днес не съм в настроение заради глупавото време. Да се бяхме срещнали и сега нямаше да мисля стратегии как да обяснявам, че не ям сладко.
Уффффффффф....... :2022:

Предлагат плодова салата. Поръчай си я без сметана :D

goldish
29th May 2009, 15:36
neilichka, страхотна си!!! Тъкмо се чудех дали да не откажа. Боже, обаче съм адски зле :fighting: Ще се виждам с хора, които заминават на бригада за лятото, а аз се жалвам цял следобяд как ще пия само вода. Много благодаря, Нели. Златна си. Спаси ми ценно приятелство, както и да звучи.

swe3tynka
29th May 2009, 15:37
Момичета, кокичета, къде сте????
Помагайте!!!!
Довечера ще ходя на сладкарница (романс) и познайте как като се съгласих не се усетих изобщо, че аз няма какво да правя там. И сега накъде? Тъпото е, че може да решат, че се правя или нещо такова. А също е глупаво да не ида само защото няма да ям торта. Ох, може би просто днес не съм в настроение заради глупавото време. Да се бяхме срещнали и сега нямаше да мисля стратегии как да обяснявам, че не ям сладко.
Уффффффффф....... :2022:

Обясни им тактично, че не си гладна и пий кафенце? :roll:

alma
29th May 2009, 15:55
ох как обичам романс....леле завиждам ти....аз не бих устояла да ти кажа честно...защото много рядко ходя...

Добре стига!!! Ти си силна и можеш :) и наистина има и нормални салатки там. има зелена с риба тон доколкото си спомням...

Ох. А аз ще си дъвча броколито...

aniK
29th May 2009, 16:11
Аз се прибрах и веднага се включвам компетентно :oops: В Романс развалиха всичко :twisted: Нищо не е както едно време. Все пак - предлагат и солени салати (зелена с разни неща в нея), а палачинка Горски Плод е доста лека - с чийз и кисели плодове.

MILI
29th May 2009, 16:24
Горски Плод е доста лека
:shock:

Engel
29th May 2009, 18:25
Добър ден. Аз съм тук :D
Криста: Честито минусче ;) Завиждам ти!

bibi_82
29th May 2009, 18:31
Бих си хапнала аз нещо в Романса - може да е малко но не бих изпуснала :D
Имам минусче и аз - до заветната цел ми остават 3 кг :2042:

Engel
29th May 2009, 18:32
Честито Биби ;)

bibi_82
29th May 2009, 18:35
Мерси да ти се връща :girl_in_love:

krista_28
29th May 2009, 18:42
Давай,bibi_82, толкова малко ти остава!!!!! :1223:
Engel, goldish, благодаря ви!!! :2020: Много минусчета и на вас!!!

den_den
29th May 2009, 19:03
Сега, като ви гледам постовете, се изкушавам и аз да се претегля. Ама ми е раничко все още..... :)

Утре отпрашвам към Софето, при приятеля ми. Там ще остана поне седмица, ще бъде голямо изпитание! :1246: С мъж да ядеш вече е по-различно. Той се тъпче с какво ли не....

Днес ми махнаха гипса от краченцето. Доктора беше много невнимателен и ме поряза и то много близо счупеното място. :evil:
Поне лошото мина....

Днес менюто ми включваше: по ред на приемане -
ягоди, череши,
чаша ягодов шейк (добавих 1 ч.л. кафява захар),
половин сурова лионска наденица+1 чаша таратор,
още череши
и накрая пилешка пържола + половин нарязана краставца подправена със зехтин.

Старая се да пия повече вода. Нещото, което ме озадачава е, че нямам голям апетит. Можеби защото съм по-обездвижена и организма ми няма нужда от енергия.... :1246:

Приятен уикенд желая на всички мацки!
:1241:

monita_g
29th May 2009, 19:27
Малеее, те повечето фиданки станаха вече :) Браво - само така... Биби много се радвам - ти направо се стопи :) Новичките наистина много бързо се вписаха в обстановката - и на тях по едно браво :)

А Engel, при теб как върви...? Я сподели .. :)

Аз нещо тези дни ..не се чувствам в кондиция, много ми е изморено, чувствам се една подута, мека пфуууу - ужас и незнам на какво се дължи... Днес съм на
1. сирене
2.солети - ужасТ - как посмях :)
3.супичка - мале изпуках от студ в това шопско и трябваше да се сгрея :)

alma
29th May 2009, 20:51
:girl_cry2: много съм си бясна.....не мога да не ям докато гледам филм...и ометох 1 пакетче бадеми...а не бях гладна...направо се мразя...
А и не съм спортувала днес.Но ще взема да направя малко упражнения,да се почувствам по-добре...

bibi_82
29th May 2009, 21:12
Благодаря ви много момичета, подкрепата ви много ме радва. Желая и на вас бързо и качествено да се отървете от излишните кг. Между другото последните кг които свалих много ми личат - всички го забелявзват включително и аз. Била съм на тези кг, но сякаш изглеждам доста по-слаба от преди когато съм била пак толкова...де да знам пък може и да си въобразявам и така да ми се иска :D

Сега, като ви гледам постовете, се изкушавам и аз да се претегля. Ама ми е раничко все още..... :)


Направо ви се чудя как се мерите по график - то така май е по правилно ама аз съм на кантара сутрин и вечер задължително - не мога да се стърпя да чакам 1 седмица примерно да не се меря

Днес ми махнаха гипса от краченцето. Доктора беше много невнимателен и ме поряза и то много близо счупеното място. :evil:
Поне лошото мина....

Хехе това ми напомни преди години аз като трябваше да махам гипс от крака толкова ме беше страх да не ме пореже доктора че накарах баща ми да ми го махне с подръчни средства
:D

swe3tynka
29th May 2009, 21:46
Биби, честито минусче!! :)

Аз тия дни не съм се отчитала,понеже нещо съм много недоволна от себе си..сутрин хапвам по някоя и друга бисквитка,вечер се чувствам зле и не ям нищо..и абе,глупава работа :2047:
Днес реших да ям само протеини (понеже моята фр почна Дюкан и аз да я мотивирам,пък и себе си),казах си, че малко промяна няма да е зле..от 1 ден нищо няма да ми стане :roll:
И така ядох:

Тричаво хлебче(3с.л.трици,2с.л.извара ,3с.л.кисело мляко,бакпулвер) с яйце и извара на фурна + 2 парченца пуешко филе
Айран
Бяло филе от слонска риба на скара(150-180гр)
Кисело мляко с 1ч.л.нескафе и подсладител (400гр)
4 парченца пуешко филе с извара
Омлет от 1 яйце с извара и пушеко филе (без мазнина)

Спорт: 30мин вело, ама мисля да покарам още малко и да си направя упражненията..утре съм и на фитнес :roll:

И съм изпила повече от 2л вода.

krista_28
29th May 2009, 22:02
Момичета, някой може ли да ми даде рецепта за някаква пролетно-лятна манджа? Да има зеленчуци, някакво месо, но да не е телешко, защото вчера ядох, а днес пък ядох пилешко :1231: . Лично на мен нищо конкретно не ми идва на ум.. :roll:

bibi_82
29th May 2009, 22:05
Миш маш....мммм млясссс ама няма месо

den_den
29th May 2009, 22:06
Хехе това ми напомни преди години аз като трябваше да махам гипс от крака толкова ме беше страх да не ме пореже доктора че накарах баща ми да ми го махне с подръчни средства
:D

Охх, и аз така исках. Баща ми беше готов да го махне, но майка - НЕ!
Доктора трябвало да го махне. Бях се стреснала от хамалски начин, по който ми махна първия гипс. Не виждам причина баща ми да го махне и после пак да си ида на ортопед....свърши тя. Страховете ми се оправдаха! :?

Като стана въпрос за теглене, може утре да се измеря. Пък да видим като се върна от Сф дали ще има някаква промяна, надявам се да е отрицателна ест, но като го знам моя.....как обича да прави палачинки, а аз как обичам да ги ям.....спирам до тук! :1242:
Пожелавам си ВОЛЯ да устоя, пожелаам и на вас :!: :2003:

krista_28
29th May 2009, 22:10
Миш маш....мммм млясссс ама няма месо
bibi_82, харесва ми идеята ти :girl_dance: ...ако няма идея за пролетно-лятна манджа с месо, това ще е . А месо може би вечерта. :wink:

krista_28
29th May 2009, 22:13
Хехе това ми напомни преди години аз като трябваше да махам гипс от крака толкова ме беше страх да не ме пореже доктора че накарах баща ми да ми го махне с подръчни средства
:D

Охх, и аз така исках. Баща ми беше готов да го махне, но майка - НЕ!
Доктора трябвало да го махне. Бях се стреснала от хамалски начин, по който ми махна първия гипс. Не виждам причина баща ми да го махне и после пак да си ида на ортопед....свърши тя. Страховете ми се оправдаха! :?

Като стана въпрос за теглене, може утре да се измеря. Пък да видим като се върна от Сф дали ще има някаква промяна, надявам се да е отрицателна ест, но като го знам моя.....как обича да прави палачинки, а аз как обичам да ги ям.....спирам до тук! :1242:
Пожелавам си ВОЛЯ да устоя, пожелаам и на вас :!: :2003:
Е, палачинка направена от гадже няма да те отрови :wink: Ще хапнеш малко, няма да изядеш 1000 палачинки, я!!! :wink: Важното е да не се прекалява. :idea:

den_den
30th May 2009, 10:16
Днес се претеглих - 3 пъти за да бъда сигурна! :lol:
За 5 дена съм 500грама надолу демек, заковах кантара на 63 точно! :P :1259:

Engel
30th May 2009, 10:38
Добро утро дами :)
Честито на всички минусчета, много се радвам за вас :) Скоро всички ще сме слаби и няма да е толкова интересно :lol:
Черпя ви едно кафенце в името на отслабването, което аз от днес отново започвам по различен начин и от начало, защото последните 2 дена ми бяха кофти дни ;) Захващам се с разделното хранене за което ме подсети Virtue/да извиняваш, ако не съм го написала правилно/ на скоро :P
Успех на всички и поздрави!



http://gscoffeeclub.com/images/flavored_coffee/chocolate_coffee.jpg

goldish
30th May 2009, 10:40
Момичета, здравейте!
Първо искам да поздравя den_den. Браво, мила!!! Страхотна си!
Аз снощи бях в Романс и наистина са доста намалили порциите. Не бях ходила отдавна, но повечето от компанията не очаквахме така да са ги намалили. Аз си взех шоколадова торта и изядох половината някъде и ми стана лошо. Заболя ме корем, глава, сърцебиене. Бях убедена, че ще бъда накарана да си поръчам нещо сладко, за да можело и всички други да го пробват. После и една водка изпих. :1229:
Искам да се оплача. Сестра ми е в някаква адска криза. Снощи няколко пъти ми се обажда да се прибера. Взех и някакви билкови антидепресанти, но тя категорично отказва да ги пие. Непрекъснато се заяжда с всички. изобщо не иска да излиза- освен сама. Изобщо наистина не занм накъде вече.
Извинявам се, че така спамя темата, но просто не знам на кого още да се оплача. Някак ми е по-леко, като споделя.

Engel
30th May 2009, 10:51
goldish: Никой неможе да те накара да поръчаш каквото и да е. Вчера беше толкова надъхана, че няма да ядеш торта, а днес.. победена. Съжалявам да го чуя от теб. Трябваше да си поръчаш плодова салата и то не заради диета ами за да устояваш това което си! А ти си една бореща се за здравословно и диетично хранене, която харесва здравословните храни и не яде торти. :evil:
Относно сестра ти, моят съвет е да не се опитваш веднага да я натъпчеш с антидепресанти, защото нищо няма да се оправи. Това е като пийнето, забравяш за една вечер ама проблема си остава. Поговори си с нея, отидете на разходка, почивка, на морето и си прекарайте страхотно по сестрински :P Успех!

monita_g
30th May 2009, 11:32
Искам да се оплача. Сестра ми е в някаква адска криза. ....Непрекъснато се заяжда с всички. изобщо не иска да излиза- освен сама. Изобщо наистина не занм накъде вече.
Извинявам се, че така спамя темата, но просто не знам на кого още да се оплача. Някак ми е по-леко, като споделя.

О, искам и аз да се извиня за :offtopic:, но не успях да сдържа..Все едно за мен си писала :) да не си ми сестра :) И аз имах трудни депресивни периоди и едно ще ти кажа със съвети - не помага..Човек трябва сам да се мобилизира и да преодолее трудностите, единственото, което ще ти кажа е, че е важно да говори и споделя, а не да задържа всичко в себе си.. Много тежки периоди съм имала, имам и сега, но осъзнах, че животът е един и трябва да се живее с положителните и отрицателните страни... Успех!!!
Сега като се замисля, не съм сигурна, че темата е толкова оф топик, защото през периода на депресия имах два крайни случая - изведнъж отслабнах много, а после напълнях - също толкова рязко...

krista_28
30th May 2009, 12:25
Миш маш....мммм млясссс ама няма месо
bibi_82, такъв миш маш стана, че... не е истина направо, колко вкусно!!!!!! :1231: :1203: Мисля всеки ден да си правя :1228: ..не всъщност -по два пъти на ден :girl_haha: . (шегувам се, трябва разнообразие, но беше убиец миш маша :1211: )

aniK
30th May 2009, 12:29
Ох, Goldish, пак позната история (моята сестра...). Нашите я водиха при психоаналитик, пи някакви лекарства и се оправи. Също я водиха и при някаква баба, да и баят, колкото и идиотски да звучи. Тя и беше дала някаква трева да си слага под възглавницата.
Целият стремеж е човек да се успокои - по един или друг начин и да излезе от дупката :(
За Романса... отврат :twisted: Като оставим настарна намалените порции, качеството е... :twisted: Палачиники-подметки, салата с косъм в нея, абе ... не става :twisted: Плодовите салати в повечето заведения са голяма измислица - малка купичка, напълнена догоре с най-евтините в момента плодове, изцвъкана бита сметана и поръсена с отвратни шарени пръчици. Ако им се отпусне от сърцето, боднат по едно чадърче :twisted:
Аз от 2 дни съм със страшни стомашни болки. Сигурно е някакъв вирус и вече се чудя какво да ям, за да не ме боли :cry:

krista_28
30th May 2009, 12:31
Момичета, здравейте!
Първо искам да поздравя den_den. Браво, мила!!! Страхотна си!
Аз снощи бях в Романс и наистина са доста намалили порциите. Не бях ходила отдавна, но повечето от компанията не очаквахме така да са ги намалили. Аз си взех шоколадова торта и изядох половината някъде и ми стана лошо. Заболя ме корем, глава, сърцебиене. Бях убедена, че ще бъда накарана да си поръчам нещо сладко, за да можело и всички други да го пробват. После и една водка изпих. :1229:
Искам да се оплача. Сестра ми е в някаква адска криза. Снощи няколко пъти ми се обажда да се прибера. Взех и някакви билкови антидепресанти, но тя категорично отказва да ги пие. Непрекъснато се заяжда с всички. изобщо не иска да излиза- освен сама. Изобщо наистина не занм накъде вече.
Извинявам се, че така спамя темата, но просто не знам на кого още да се оплача. Някак ми е по-леко, като споделя.
goldish да не би да искаш да кажеш парче шоколадова торта, защото ако наистина си си взела цяла шоколадова торта и си изяла половината, няма как да не ти стане лошо, но ако си взела парче торта и са го опитвали и всички останали, може би не си изяла чак толкова, а ти е станало лошо, защото си си била изчистила организма от сладко и шоколад и това е бил един вид малък шок за организма ти. От шоколада ти се е вдигнало кръвното малко и затова е станало така. Но ако си изяла половин шоколадова торта :? , просто не го прави пак :wink:

krista_28
30th May 2009, 12:34
Ох, Goldish, пак позната история (моята сестра...). Нашите я водиха при психоаналитик, пи някакви лекарства и се оправи. Също я водиха и при някаква баба, да и баят, колкото и идиотски да звучи. Тя и беше дала някаква трева да си слага под възглавницата.
Целият стремеж е човек да се успокои - по един или друг начин и да излезе от дупката :(
За Романса... отврат :twisted: Като оставим настарна намалените порции, качеството е... :twisted: Палачиники-подметки, салата с косъм в нея, абе ... не става :twisted: Плодовите салати в повечето заведения са голяма измислица - малка купичка, напълнена догоре с най-евтините в момента плодове, изцвъкана бита сметана и поръсена с отвратни шарени пръчици. Ако им се отпусне от сърцето, боднат по едно чадърче :twisted:
Аз от 2 дни съм със страшни стомашни болки. Сигурно е някакъв вирус и вече се чудя какво да ям, за да не ме боли :cry:
anik, отиди при личния си лекар да те прегледа и ако е нещо по-сериозно, да ти даде направление за специалист.

goldish
30th May 2009, 14:07
Взех си парче шоколадова торта. С цяла сериозно се замислих дали бих могла да се справя. krista_28, обаче доста ме развесели наситина. В най-добрия смисъл разбира се. Аз бях убедена, че ида ли там, няма начин да не ям торта и затова толкова се жалвах вчера.
А със сестра ми има чувството, че сме се върнали в началото на септември, когато положението беше най-зле. Майка ми вече мисля, че обмисля и при баячки да я води. А с мама и тати как се държи- направо отвратително. А не беше такава.

krista_28
30th May 2009, 14:31
[quote="goldish"]Взех си парче шоколадова торта. С цяла сериозно се замислих дали бих могла да се справя. krista_28, обаче доста ме развесели наситина. В най-добрия смисъл разбира се. Аз бях убедена, че ида ли там, няма начин да не ям торта и затова толкова се жалвах вчера.
quote]
Хахх, и аз си викам, как така си е взела цяла торта?! :girl_haha: Е щом е само парче шоколадова торта и си изяла само половината, едва ли е толкова страшно :wink: Аз за половин парче шоколадова торта не бих се притеснявала :wink: ..

hatred
30th May 2009, 17:09
Момичета :(

Защо такива лоши новини ... goldish, сестра ти е изключително уязвима. Имай предвид, че в нейното състояние такива фактори като рязката промяна във времето например оказват сериозно влияние. Този студ и дъжд накрая на май депресира всеки, а представи си как се отразява на момиче, което така или иначе преживява психологическа травма. Трябва хем да сте внимателни с нея, хем да не й позволявате да се държи като малко дете и да капризничи. Тя как се храни в момента ...

aniK, при стомашни проблеми има две неща, които в нашето семейство действат доказано и безотказно: първото е чай от джоджен, мушмула и здравец ( предполагам трудно ще си ги набавиш ), а другото е пиене на оризова вода. При стомах най - ефективни са разни такива бабини лекове, струва ми се :roll:

krista_28
30th May 2009, 17:13
Момичета :(

Защо такива лоши новини ... goldish, сестра ти е изключително уязвима. Имай предвид, че в нейното състояние такива фактори като рязката промяна във времето например оказват сериозно влияние. Този студ и дъжд накрая на май депресира всеки, а представи си как се отразява на момиче, което така или иначе преживява психологическа травма. Трябва хем да сте внимателни с нея, хем да не й позволявате да се държи като малко дете и да капризничи. Тя как се храни в момента ...

aniK, при стомашни проблеми има две неща, които в нашето семейство действат доказано и безотказно: първото е чай от джоджен, мушмула и здравец ( предполагам трудно ще си ги набавиш ), а другото е пиене на оризова вода. При стомах най - ефективни са разни такива бабини лекове, струва ми се :roll:
hatredаз преди 1 мин. и писах лс за джоджена, защото преди това го обърках с дафинов лист :1202: , но тя още по обяд каза, че вече малко се е пооправила. И ментата върши работа. :wink:
Дано не е пробвала с дафиновия лист, за който и писах и който обърках с джоджена. :roll: :?

den_den
30th May 2009, 19:05
Ще бъда кратка днес!

Ягоди, череши
обяд: ювка със сиренце(много ми се хапваше!) :roll:
ягоди, череши
към 16:00 ядох пилешка пържола с няколко маслинки
и преди малко: 1 малък домат нарязан със сиренце и зехтин!

Датс ит!

hatred
30th May 2009, 20:17
Биби, честито минусче!! :)

Аз тия дни не съм се отчитала,понеже нещо съм много недоволна от себе си..сутрин хапвам по някоя и друга бисквитка,вечер се чувствам зле и не ям нищо..и абе,глупава работа :2047:
Днес реших да ям само протеини (понеже моята фр почна Дюкан и аз да я мотивирам,пък и себе си),казах си, че малко промяна няма да е зле..от 1 ден нищо няма да ми стане :roll:
И така ядох:

Тричаво хлебче(3с.л.трици,2с.л.извара ,3с.л.кисело мляко,бакпулвер) с яйце и извара на фурна + 2 парченца пуешко филе
Айран
Бяло филе от слонска риба на скара(150-180гр)
Кисело мляко с 1ч.л.нескафе и подсладител (400гр)
4 парченца пуешко филе с извара
Омлет от 1 яйце с извара и пушеко филе (без мазнина)

Спорт: 30мин вело, ама мисля да покарам още малко и да си направя упражненията..утре съм и на фитнес :roll:

И съм изпила повече от 2л вода.

Олелелелелеле ! Това чак сега го видях :evil:

swe3tynka, сега ще ти се накарам хубаво ... ( После ви давам, даже настоявам, вие да се карате на мен за моите лудости ! ). Първо, аргументацията ти е нелепа: понеже твоята "фр" е на Дюкан, давай и ти да си на Дюкан. Изобщо, понеже всички сме си "фр", всички да сме на Дюкан :2016: :2005:
Второ, с твоите проблеми с цикъла само протеинова диета ти липсва. Не може момиче на твоите години да изключва хем мазнините, хем въглехидратите.
Като гледам аватара ти, нямаш грам мазнини за изчистване. Даже няма да се изненадам, ако процентът ти мазнини е по - нисък от допустимия. Стига глупости !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aniK
30th May 2009, 20:36
Хи-хи, Krista, чак сега влизам отново във форума и видях ЛС-то. Мислех си аз колко гадно ароматно ще бъде с този дафинов лист :girl_haha: Аз так и до нищо не прибегнах (сакън мушмули или оризова вода, да взема да се запека :mrgreen: ). Мина ми, то моят стомах е мелница с опит...колко пъти ме е боляяяял... :1246: Е, отдавна не беше.

Я да ви се оплача: направих днес бисквитена торта на малкия, но умишлено сложих в крема само 1 лъжица захар, з'то бисквитите са сладки и отгоре я поръсих с орехи. Хапна той една хапка и каза "не искам повече. Знаеш ли баба колко хубава я прави" :2005: Мда, прави я тя - с една чаша захар и настърган шоколад :twisted: Добре, че баща му е уважителен :mrgreen: Не оставя труда ми да иде по дяволите :lachen:

swe3tynka
30th May 2009, 20:41
hatred..., :roll:
Май наистина беше много глупаво от моя страна :?
Цял ден ядох протеини и кантарът ме изкара с 1кг повече :shock: :?
Чувствам се отвратена от себе си..
Не знам какво ми става :( :cry:
На обяд, след фитнеса днес, изядох 3 филийки Зърнена Мозайка с филе,сирене и лютеница... и още ми се гади и ми е тежко :sick: Едвам издържам... :cry:
Не стига това, а ми се виждам и толкова надебеляла, че просто не е истина :shock: ...знам че не е възможно, но...защо тогава се виждам така? :cry:

Реших още от утре да си направя нов режим на хранене, мисля, че е най-разумният,който можах да измисля :?

Закуска: Елда/овесени ядки (т.е. някакъв полезен въглехидрат)
В училище: Плод/шепа сурови ядки
Обяд:Белтък + Салата
Следобяд (преди 18):плод/кисело мляко
Вечеря:Салата

Като всеки ден ще тренирам УМЕРЕНО.
От по-следващата седмица постепенно ще включвам и белтък към вечерята (първоначално 1-2 пъти седмично), ако не ми се отрази на килограмите и се чувствам добре, ще започна да ям и на вечеря месо/яйце/риба + салата. По-нататък ще заменям понякога (1-2 пъти седмично) белтъка на обяд, с полезен въглехидрат (боб/леща/ориз..).
И така...

Ама ще правя всичко постепенно... за да ми дойде цикълът, за да съм здрава, за да си изградя добър режим на хранене :)

И да, осъзнавам, че е глупаво да искам да свалям килограми (1), ама...ще го направя, понеже НАИСТИНА не се чувствам добре (най-вече психически). Ще го сваля, по здравословен начин.

:roll:

hatred
30th May 2009, 21:32
swe3tynka, мила, много се радвам, че си се отказала от този Дюкан.

Един съвет: включвай протеин и към вечерята. Това няма да попречи на фигурата ти, напротив: ще поддържа метаболизма ти бърз, а имунната ти система - силна. Ако се страхуваш от манджи ( разбирам те ), хапвай дори от най - безобидните протеинови източници: извара, яйца, чисто пилешко месо или риба. Приемът на протеин с всяко хранене не възпрепятства поддържането на добра форма, напротив даже. :2003: Да останеш на вечеря само от салата е равносилно на това изобщо да не вечеряш. Зеленчуците са предимно фибри и вода, т.е. нищо усвоимо, което да нахрани тялото ти - само разход за храносмилане. Някой да не реши, че съм против зеленчуците, сакън :lol: Аз съм най - големият им фен, но салатата е гарнитура към храната, не може да бъде ключовият компонент в една вечеря на здрав човек.

Иначе стратегията ти за хранене ми изглежда отлична :)

А идеята за сваляне на килограми ... ти си знаеш, но пак поглеждам към аватара ти и ... погледни го и ти ! :lol:

swe3tynka
30th May 2009, 22:46
Гледам го и си поглеждам и подутият корем и ми се доплаква :(
Направо не го разбирам това моето тяло..1 седмица коремчето ми е нормално-плоско, 2 седмици ме боли и ми е подуто като футболна топка :( Без никаква причина!! :?

Много се радвам, че харесваш стратегията ми. И аз съм доволна от решението си, понеже усещам, че започвам да променям мисленето си в положителна посока- преди видех ли, че съм качила грамче ( :!: ) и давай спорт,глад,нерви..тъпотия :x , сега като съм качила килограм :? (наистина не знам от какво.. утешавам се с мисълта, че протеините хранят мускулите,следователно като един ден съм яла само протеини и съм натоварвала мускулите (вчера и днес) съм ги напомпала и затова кантарът показва повече.. :? ), не искам да го свалям с глад или претрениране,защото искам да бъда разумна и да се отнасям отговорно към тялото си .
Аз съм 1.64 и сега съм 46 ( :sick: ), другата седмица ще бъда 45!! Обещавам си.

А за протеините на вечеря, от по-следващата седмица ще започна да включвам по маалко пилешко месо или 1 сварено яйце (1-2 пъти седмично) и като се премеря, ако не ми се е отразило, ще започна да ги включвам системно.
Иначе за манджи, на вечеря, и дума да не става :2005: Изпитвам някакъв подсъзнателен ужас от тях (след 17.00!!) :?

gerenceto1
31st May 2009, 06:22
Суитънче, знам че ще повторя хартед ама ти нямаш и грамче да сваляш, тъкмо напротив :wink:
А това за тоя един качен килограм е невъзможно. Може да задържаш вода или да ти се ходи до тоалетна :?
Помисли ..... за 1 качен килограм мазнини ти трябват 9000 ккал излишък.
За един ден това не е по възможностите и на 100кг мъж (е, може и да е). А може и да си пред цикъл :? Замисли се и за това - кое е по-добре някакви си цифрички на кантара или да се чувстваш пълноценна жена. Защо е толкова важно за теб да тежиш определени килограми? :roll:

П.п. И защо се теглиш всеки ден?

П.п.п. Извинявай ако съм прозвучала укорително, но просто нямаше как да не се намеся, когато толкова прекрасно момиче си внушава отвратителни неща.

goldish
31st May 2009, 08:58
Момичета добро, утро!!!
Бързам да кажа на swe3tynka, че е била замислила голяма глупост с този Дюкан. Мисля обаче, че си искала само за ден да го пробваш и край. Аз също пробвах и то не в пълния му блясък и резултатът беше липса на цикъл един месец, което за мен е крайно необичайно. Сега е лято и режимът ти на хранене е страхотен- давай все така и ще се чувстваш пълноценна. Само да добавя, че мазнините са особенно важни за синеза на половите хормони.
Сестра ми уж е започнала да се храни нормално. Протеини ве още приема почто нищожни количетва. Опитваме се да яде по-калорични неща. Но въпреки това един ден и изчислих калориите за деня и бяха 1300, което значи, че тя така никога няма да напълнее. Просто нейният случай е пълна подигравка с всичко, което знам за диетите. Нали уж след рестрикции тялото трупа за запас всяка поета калория. А при нея защо не става? Нали уж от неядене на протеини метаболизмът се забавял. Как може толкова да е трудно да се качи поне един килограм?

ледено_sЪrце
31st May 2009, 10:31
Гледам го и си поглеждам и подутият корем и ми се доплаква :(
Направо не го разбирам това моето тяло..1 седмица коремчето ми е нормално-плоско, 2 седмици ме боли и ми е подуто като футболна топка :( Без никаква причина!! :?
Доколкото съм забелязала- ти само се луташ от един режим в друг- нормално е това да се случва с корема ти- ти постоянно го стресираш-ту една , ту друга храна.
Установи кой е най-балансираният начин на хранене за теб, кога се чувстваш най-леко и поддържай него.

Engel
31st May 2009, 11:40
Обаче никой не се сеща да каже, че може да е задържала течности от млечните в протеиновият ден. Това е толкова често срещано при тази диета. Просто организма не е свикнал на толкова млечни и е задържал вода. Знам, че като се задържи вода чувството е отвратително, но аз съм намерила решението за мен - антицелулитен масаж на цялото тяло с масажор + пийне на повечко вода. Ако не свърши работи.. 2 чаши бяло вино :) Успех и не се панирай. Просто задържана вода :P

aniK
31st May 2009, 13:15
Аз сутрин тежа с 2 кг повече от следобяд, да взема да се гръмна а :P Последните 3 дни коремът ми беше точно така - подут без да ям и боли :? Висока съм 160 и 45 са ми идеалните кг :roll:

sunny_smile
31st May 2009, 14:55
Здравейте,момичета! Много се мотивирах след като четах вашата тема и реших да се включа :roll: ...Та искам да ви попитам няколко неща.От скоро започнах да се храня равномерно без сладко,хляб и ограничавам пържененото,пия около 1,5 литра вода...обаче няма резултати.Менюто ми е :
сутрин: плод
обяд: салатка и рибка (или пилешко)
следобедна закуска: много рядко,но ако ям е някакъв плод (ягоди или череши,че сега им е сезона)
вечеря: салатка + месце и отново плод

Ако можете да ми кажете къде греша...аз лично мисля,че май хапвам повече за вечеря..

Ще се радвам да ми помогнете :1231:


P.S. Висока съм 1,60 м ...килограми-55 :( и ходя да бягам през 1-2 дена,а всеки ден правя коремни преси. :)

cvetence
31st May 2009, 15:52
аз не пиша, но ви следя непрестанно :lol:
да се похваля, вече харесвам тялото си доооста повече от преди, незнам точно колко кг съм надолу, но по дрехите си съдя, че съм свалила и стегнала и съм много щастлива :P

Engel наистина ли от млечните се задържа вода??? Аз се чудя защо корема ми се подува. На ден консумирам по около килограм мляко (друго млечно освен самото кисело и прясно мляко мразя)

aniK
31st May 2009, 15:52
sunny_smile, какви салати ядеш?

swe3tynka
31st May 2009, 16:05
Гледам го и си поглеждам и подутият корем и ми се доплаква :(
Направо не го разбирам това моето тяло..1 седмица коремчето ми е нормално-плоско, 2 седмици ме боли и ми е подуто като футболна топка :( Без никаква причина!! :?
Доколкото съм забелязала- ти само се луташ от един режим в друг- нормално е това да се случва с корема ти- ти постоянно го стресираш-ту една , ту друга храна.
Установи кой е най-балансираният начин на хранене за теб, кога се чувстваш най-леко и поддържай него.

:shock: Не е вярно.. общо взето ям по един и същи начин от около година и половина- две насам, като в последните месеци се старая вечер да не ям плодове, а вместо тях зеленчуци. Иначе режимът си ми е що годе един и същ :roll:

От млечните се задържа вода? :shock: Наистина не знаех, сигурно за това се чувствам толкова подута (а коремът ми.. :? :evil: ).

anik, сутрин човек не тежи ли най-малко, когато не е ял и пил вода цяла нощ?


gerenceto1, не се тегля всеки ден, веднъж седмично се тегля принципно (слава богу в къщи нямаме кантар :2038: )


goldish, спокойно на сестричката ти й трябва време, много внимание и любов, за да се оправи. За нея това си е огромен стрес- увеличаването на храната (най-големият й ужас,предполагам, да не напълнее), воденето по психиатри... всичко й се отразява.
А иначе някъде бях чела, че на една анорексичка с поднормено тегло и трябва 2 пъти повече храна от необходимото, за да почне да качва минимално, като тази храна се включва бавно и постепенно- на малки порции (за да не се създава чувство за дискомфорт и гадене), но често (на интервал от 2-3 часа). И в началото ще й се подува коремът, но по нататък храната ще започне да се усвоява нормално.
Просто е нужно време. :)

krista_28
31st May 2009, 17:05
Здравейте,момичета! Много се мотивирах след като четах вашата тема и реших да се включа :roll: ...Та искам да ви попитам няколко неща.От скоро започнах да се храня равномерно без сладко,хляб и ограничавам пържененото,пия около 1,5 литра вода...обаче няма резултати.Менюто ми е :
сутрин: плод
обяд: салатка и рибка (или пилешко)
следобедна закуска: много рядко,но ако ям е някакъв плод (ягоди или череши,че сега им е сезона)
вечеря: салатка + месце и отново плод

Ако можете да ми кажете къде греша...аз лично мисля,че май хапвам повече за вечеря..

Ще се радвам да ми помогнете :1231:


P.S. Висока съм 1,60 м ...килограми-55 :( и ходя да бягам през 1-2 дена,а всеки ден правя коремни преси. :)
Може и да грешиш- да не е това твоят режим на хранене, въпреки че ядеш все леки и здравословни неща. Но може и да е прекалено рано да сваляш, колко 'от скоро' си започнала режима на хранене? Може би просто сваляш по-бавно?! :wink:

monita_g
31st May 2009, 17:43
О, нещо хич не съм в кондиция..и това вече е от доста време..оплаках се сигурно от преди седмица ли беше 10 дни ли ...но продължавам да съм една такава подута, мека...незнам на какво се дължи искам да променя нещо в храненето си - като че ли се замислям да почна някакъв определен режим, поне така ще знам и ще ми е написано какво да ям всеки ден, изгежда моите творения вече не помагат, защото нямам тонус, енергия...а сега са ми толкова необходими... Някакви съвети или ....

Висока съм 160 и 45 са ми идеалните кг

Ох, Ани, ние сме почти с едни и същи мерки, но аз имам да те догонвам - и аз искам тези килограми да достигна, преди се целях към 48, а сега ми се струват много и искам още, че нещо въобще не се чувствам добре в кожата си :(

monita_g
31st May 2009, 17:48
swe3tynka, мила, не се вманиачавай за 1 килограм, ти още растеш, изглеждаш страхотно така или иначе, не се фрапирай от такива моментни състояния на организма.

goldish, надявам се всичко да се оправи със сестра ти :)

hatred, при теб нещата как са - кракът оправи ли се ???

hatred
31st May 2009, 17:58
monita_g, не се е оправил, явно не са го диагностицирали правилно.

Момичета, внимавайте, не смъквайте постоянно идеала си за килограми. Ако непрекъснато искаме да сме по - слаби, това означава, че проблемът ни не е в теглото, а в това, че не сме способни да се възприемем и харесаме.

swe3tynka
31st May 2009, 21:12
hatred,защо не отидеш да го снимаш? Може да си счупила/пукнала нещо..

hatred
31st May 2009, 21:32
hatred,защо не отидеш да го снимаш? Може да си счупила/пукнала нещо..

Снимаха го ... На снимката не се виждало нищо странно.
Аз подозирам, че има засегнат нерв. Знам, че е много глупаво да си поставям сама диагнози ... Фантомна работа :wink: Утре ще се постарая да мине през невролог и дано по - скоро се приключва с тая история, че взе да ми омръзва :lol:

Ох, тази вечер изгубих сметките на сьомгата ... нямаше как да я премеря, може би е била към 250 грама :cry: Ужас ...

aniK
31st May 2009, 21:35
anik, сутрин човек не тежи ли най-малко, когато не е ял и пил вода цяла нощ?
[/i]

Ами аз сутрин тежа най-много :roll: Но се тегля след като съм тренирала, пила съм 1/2л чай, 1 нескафе с мляко и чаша вода (и съм минала през WC ествествено) Следобяд леко се обезводнявам, въпреки че нон-стоп пия вода.
monita_g, не сваляй мярката - 47-48кг са си супер за нашия ръст

sunny_smile
1st June 2009, 09:20
aniK или салата със зеле и моркови,или домати и краставици :)

aniK
1st June 2009, 09:29
aniK или салата със зеле и моркови,или домати и краставици :)

Хм... ми странно е, че не сваляш... От кога се храниш така?

nita
1st June 2009, 09:32
Здравейте момичета! От известно време ви чета и много ме мотивира серьозноста и последователноста ви! От днес и аз ще се опитам да съм по-разумна. Вечерта ще пиша какви съм ги свършила. Теглото ми е 80 кг. висока съм 170 см. Ще се радвам да се подкрепяме и обменяне опит в борбата с килограмите! Желая ви успешен ден!

Engel
1st June 2009, 10:13
Добро утро дами ;)
Добре дошли на новодошлите :D nita, sunny_smile :P
Пожелавам ви само успехи в борбата с килограмите и никакви моменти на падение ;)
nita: Към какво си се ориентирала като режим? :) Според мен още до края на годината ще си възвърнала част от формата си, но другото лято ще ги побъркаш от завист ;) След като имаш да сваляш предполагам 15-20кг. ще се наложи да правиш доста работи. Същото се отнася и за sunny :P
1. Да се ориентираш към балансиран режим.
2. Да се отдадешна разходки, ако не ти се отдава тренирането ;)
3. Да пиеш много вода
4. Да се мажеш с много мазни кремове за да предотвратиш появата на стрий, защото те не се появяват само когато напълняваш :)
Има и още :wink: Успех!

Аз в момента от 2 дни съм на разделно хранене за да запазя сегашният резултат и да се опитам да го подобра. Само, че се чудя по коя система да се храня, защото в моята книга пише, че ядките са неутрална храна :shock: Ще я видим тази работа :2035:
Ето и едно кафенце от мен за всички събудили се :2035:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d5/Cup_of_Coffee_with_Spices.jpg/450px-Cup_of_Coffee_with_Spices.jpg

nita
1st June 2009, 12:22
Engel, много си мила :2015: Мисля да спазвам Зоната, но ми е проблем започването :oops: Старая се да пия повечко вода и почти всяка сутрин на гладно да карам 1 час велоергометър. Ще се опитам и да се мажа с керм, наистина е важно за кожата. Преди години се храних разделно и мисля, че и това не е лош вариант. Ядки тогава не съм си похапвала. Сега проверих в таблицата на Шелтън ги отнасят към протеините (?) и били добра комбинация с зеленолистни зеленчуци. За мазнините - можели да се комбинират с всичко без плодове. Според мен избери системата която най ти допада, резултати ще имаш.

krista_28
1st June 2009, 13:06
Аз забравих още вчера да се похваля, че имам ново минусчеееее :girl_dance: :1211: !!!

goldish
1st June 2009, 14:42
Бавоооо!!!!
Добре дошли на новите момичета! Пишете менюта, идеи, изобщо всичко, което се сетите. Ние отдавна не пишем само менютата си. Аз днес съм на полове с кисело мляко. Трябваше да е един вид плодове, но сутринта изядох ябълка и портокал с кисело мляко, а сега минах на череши. И с тях мисля да си продължа, че като че ли са и по-засищащи.
Engel, я ни разясни какви са основните принципи на разделното хранене. Никога не съм ги знаела въпреки диетичния си опит. :oops:

krista_28
1st June 2009, 14:43
goldish, виж тук http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=8215

swe3tynka
1st June 2009, 17:24
Момичетаа не знам какво ми става.. това не съм аз :girl_cry2:
Само се излагам, къде ми отиде волята не знам.. :cry:
В момента ми е толкова лошо, чувствам се без никакви сили (но това може би е от това проклето недоспиване..снощи легнах в 01.30 и тябваше да стана в 5.00, а изобщо не можех да заспя, непрекъснато се будих, дори в 3.30 се чудих дали да не стана :? ), гади ми се супер много, коремът ми пак е огромен и се виждам и чувствам адски дебелаа :cry: Освен това коремът не спира да ме прорязва- ниско долу, все едно всеки момент ще ми дойде, което е странно, тъй като последният мът се опита преди 10 дена...
Ще полудея :girl_hysteric:

Менюто ми е отвратително и ще си изтърпя всичките критики, току виж сте ми повлияли да взема да се стегна в ръце :(

Закуска: 3-4с.л. овесени ядки + 1 малък банан на пюре + малко натрошени орехи
Междинно: 1 зелена ябълка
Обяд ( :girl_cry2: ): 4 домашно направени пилешки кюфтенца,изпечени в сух тиган (направих ги от около 150-180гр пилешко филе,яйце,чубрица,1с.л.овесе ни трици) + 3-4с.л. салата "Снежанка" + 1 домат + няколко маслини.
Като преди да си направя кюфтенцата, защото бях умряла от глад, си хапнах малко филе, с 2-3 тънки парченца кашкавал Light и малко извара. ебати прасето съм :x
Следобяд: (17.30): 1 купичка череши + 4-5 ягодки

И мисля повече за днес нищо да не ям :sick:
Понеже ми е много зле наистина, няма да ходя и на танци, но мисля да карам вело-то 1 час /може би на 2 пъти/ и евентуално, ако събера силички да си направя упражненията.

А, има и още нещо, утре сутринта ще ходя да ми взимат кръв и много ме е страх и ми е нервно, никога до сега не са ми взимали венозно :2021:

monita_g
1st June 2009, 18:06
swe3tynka, мила изгежда си изпаднала в някакъв странен период..да ти кажа, че напълно те разбирам и аз се чувствам доста зле, незнам поради каква причина :( Стискам палци да се оправят нещата и като се погледнеш в огледалото да видиш пак предишното си "ти" :) :2020:

monita_g, не сваляй мярката - 47-48кг са си супер за нашия ръст

Да, и аз така мислех, но достигайки ги - не изглеждам хич добре - поне аз така си мисля, де, като ти гледам снимката (онази, хубавата от аватара) :( аз съм шишо... :( :roll:

aniK
1st June 2009, 20:12
swe3tynka, храната ти е супер, не знам какво толкова си се панирала :roll: Виж това с корема не е добре :( :( :( Трябва да се открие причината :?
monita_g, аз не знам от къде го изкарвам този релеф...сигурно е генетично :roll:

hatred
1st June 2009, 20:23
swe3tynka, храната ти е супер, не знам какво толкова си се панирала :roll: Виж това с корема не е добре :( :( :( Трябва да се открие причината :?
monita_g, аз не знам от къде го изкарвам този релеф...сигурно е генетично :roll:

aniK, аз знам от къде го вадиш: редовни тренировки + правилно хранене + постоянство. :2003: :bowdowl: :bowdowl: :bowdowl:

swe3tynka, и според мен храната ти е ок, даже бих казала, че вечерята е твърде оскъдна. Виж, ти трябва да осъзнаеш, че това подуване на корема ти не е защото си дебела ! Няма да се коригира с глад и отслабване. Днес един познат ми обясняваше подробно за страничните ефекти от претренирането ( наплашил се е, че правя упражнения всеки ден; бърка моите лаически изпълнени упражненийца с истинска тренировка ). И аз се замислих за теб - дали тези странни неразположения не са в резултат на претренирване ? Струва ми се, че един час кардио в ден, в който не се чувстваш добре е крайност. А ти го възприемаш като компромис с обичайния си двигателен режим.

monita_g, много съм склонна да подозирам, че си много фина и слабичка. Ако ти се струва, че тялото ти не е достатъчно добре скулптурирано, според мен вероятна причина е оскъдното и преобладаващо въглехидратно хранене. Ако човек не приема достатъчни количества протеин, няма как да има хубаво оформена мускулатура и така, дори да е слаб, процентът на мазнините в тялото му може да не е чак толкова нисък.

swe3tynka
1st June 2009, 20:42
Мислите, че храната ми е добре? :? А огромният ми обяд?? :shock:

hatred, може понякога да се понатоварвам повечко, но ти ме разбираш.. сама знаеш, че когато си изградиш някакъв навик (в тренирането) и се наложи да спреш, се чувстваш отвратително и имаш постоянното чувство, че напълняваш от всяка хапка, нали? При мен е същото. Мисля, че ако намаля тренировките си, ще надебелея (може да не кача кг, но факта, че не тренирам, или че не давам всичко от себе си, ще ме кара да се чувствам зле...)

anik, снимаха го, на видеозон го гледаха и нищо :? А е наистина ОГРОМЕН, мога да ти изпратя на ЛС една снимка, която като я показах на лекарката ми, жената се хвана за главата :shock:
Според последния доктор, който ме гледа на видеозон, е някаква колитна история.
Утре ще ми правят цялостна кръвна картина и ще ми изследват хормоните. А в четвъртък ще ходя при генеколога си да ми гледа на видеозон яйщниците и матката (за пореден път :? ), дано пак всичко да си е наред. Според него нямам цикъл, защото съм била малка и не съм се развила все още :shock: На 17 съм!! Изобщо не съм малка :evil:

А в момента с мен се случва нещо много странно, освен, че съм адски нервна и докачлива, че ми е подут корема и не спира да ме реже, усещам някакви горещи вълни да минават през мен и ми е толкова топло :shock: Според майка ми в къщи дори е хладно..а аз умирам от жега :shock:


А и да, карах велото половин час на мноого бързо темпо (около 38-40км/ч) и си направих част от упражненията.. в тази жега повече немога :?

swe3tynka
1st June 2009, 21:17
Преди малко хапнах 2 малки домата с малко извара :) Коремът ми в момента е малко по-спокоен.

hatred
1st June 2009, 21:34
swe3tynka, разбирам те много добре. В някои отношения много си приличаме ... Не мисли, че когато ти правя забележки, не осъзнавам, че те се отнасят в една или друга степен и за мен.

Има една хубава приказка: спортът е здраве, освен ако не те разболее. Жените, които тренират толкова интензивно като теб, пият един куп добавки - витамини, антиоксиданти, протеин и т.н. Дали е правилно не знам, просто го отбелязвам. Вероятно си има причина да е така.

Дай шанс на тялото си да се развие. С толкова много тренировки и непостоянно хранене може би предизвикваш хормонален стрес. Жените имат дупе, талия, гърди ... И това е красиво, от нас не се очаква да сме като изсечени от мрамор.

Знаеш ли, аз, когато имам повече време, мисля за себе си да предприема следното: да записвам прецизно храната си, да смятам енергийната й равностойност и да я съпоставям с КБ-то си. Не за постоянно, само временно. И с пълното съзнание, че цифрите ще са просто ориентировъчни. На мен точно това ми е необходимо - ориентир. В момента тотално съм изгубла представа много ли ми е храната или малко, постоянно питам "200 гр сьомга много ли са", "200 гр извара много ли са", "две кайсии в три следобед ще ми навредят ли" и т.н.

А тялото ми недоволства: тази липса на витамини А и Е, заради която бяха проблемите с цикъла ми, не е паднала от небето. Устните ми са напукани, гърлото ми ме дращи от две седмици, нещо нямам апетит ( голяма рядкост за мен )... Виждам и твоят организъм ти отправя предупредителни сигнали. Дай да се вземаме в ръце ! Бива ли да се уморим чрез гладуване и тренировки :lol:

monita_g
1st June 2009, 21:37
monita_g, много съм склонна да подозирам, че си много фина и слабичка. Ако ти се струва, че тялото ти не е достатъчно добре скулптурирано, според мен вероятна причина е оскъдното и преобладаващо въглехидратно хранене. Ако човек не приема достатъчни количества протеин, няма как да има хубаво оформена мускулатура и така, дори да е слаб, процентът на мазнините в тялото му може да не е чак толкова нисък.

hatred, точно това се опитвам да променя, изглежда това ми е грешката :( затова днес си казах - хайде на 1 - начало на нов месец, седмица, нова период за мен. Ще видим какво ще стане :2020: Благодаря за подкрепата :) И да ти кажа не съм толкова фина и слабичка :) :roll:

monita_g, аз не знам от къде го изкарвам този релеф...сигурно е генетично

:lol: :lol: ми дай малко ген, бре :) в кръга на шегата, но сега сериозно - ти наистина си много постоянна във всичко както хатред каза ... бъди все така неотразима :) :2020:

hatred
1st June 2009, 21:46
monita_g, в началото с белтъците действително е малко трудно. Аз години наред съм карала практически само на въглехидрати ( като изключим млякото; любовта към изварата открих много по - късно ).

Няма да забравя как веднъж, когато бях на 14, майка ми ме молеше да изям едно варено яйце, а аз плачех, че ще надебелея от него. :girl_haha: Все си мислех, че от "твърда, сериозна храна" ( определения, с които асоциирам повечето белтъчни храни ) се дебелее. И бях безкрайно изненадана, че като включих стабилно яйца, извара, риба, че и протеин в менюто си, на всичкото отгоре отслабнах.

Ето защо се чудя каква е причината тялото ми да реагира с всички тези редуващи се проблеми. До преди година съм го хранила само с плодове и зарзават, без мазнина, без белтъци. Сега то не е сьомга, яйца, извари, сирене, овес, лен, бадеми ... Не знам къде бъркам.

А изварата е много опасна: открих, че всъщност като изям 150 - 200 гр се чувствам толкова сита, все едно съм погълнала един чувал камъни. Води до нежелано отслабване тая извара. Но пък толкова я обичам ... А след нея три часа даже насила не мога да сложа хапка в устата си.

swe3tynka
1st June 2009, 21:56
Така е, hatred, толкова си права :1219:
Знам, че начинът на хранене и на тренировка, изобщо навиците, които съм си изградила, не са най-правилните, затова се опитвам, полагам усилия да ги променя, понеже, ако преди 2 години съм искала единствено да бъда слаба, сега искам да съм здрава и да се развивам нормално :) Обаче е трудно, много трудно... тази непрестанна борба, която водя със себе си ме изтощава психически до такава степен, че не ми остават сили и воля да разсъждавам правилно. Много добре съзнавам, че в някои случаи държанието ми е анорексично според лекарката ми хомеопат-психолог имам някакви такива "анорексични отклонения", но съм вървяла по границата и най-важното съм го осъзнала на време, но наистина се мъча да полагам всички усилия , да се боря със себе си.

Иначе аз пия хранителни добавки (http://www.envisionyourhealth.com/), при това едни от най-добрите,и доста скъпички..но наистина ефекта им върху имунната ми система е невероятен, аз не съм се разболявала от... 2-3 години :shock: *да чукнем на дърво* , така че по отношение на витамини, всичко си е наред, предполагам.

А това да си записваш храната...недей, не го прави, недей и да започваш- маниакално е :| После много трудно ще се отървеш от този навик. :!:

hatred
1st June 2009, 22:01
Даааам, много си приличаме с теб.

Ще споделиш ли повече за добавките ?

Може би си права за записването ... :roll:

swe3tynka
1st June 2009, 22:13
:)
Ами, понеже баба ми е дитрибутор,затова цялото семейство ги пием системно /всеки ден/. Те са хранителни добавки, не са витамини или лекарства. Когато, някой от семейството настине, или се появи хрема, или някакво друго неразположение, просто взимаме ударна доза от определени продукти (Детокс (http://www.envisionyourhealth.com/Products/Classichit/detox.html), Антиокс (http://www.envisionyourhealth.com/Products/Classichit/antiox.html), Пакс (http://www.envisionyourhealth.com/Products/Classichit/pax.html)...) и веднага го прекъсваме. :) Просто действат много добре върху имунната система. То си има всякакви, за различни неща, аз не се интересувам, в сайта ги има всичките май, но от тези, които вкъщи пием, от всички сме много доволни.
Иначе преди фитнес пия от 1 капсулка със закуската от това (http://www.envisionyourhealth.com/Products/Classichit/chromvital.html) и се чувствам много добре..

Това е общо взето :)

Kraska_Praska
1st June 2009, 23:12
swe3tynka, аз също взимам от тези добавки, от приятелка на майка ми, и съм доволна :) Аз не ги пия непрекъснато, миналата пролет ги пих в продължение на няколко месеца, сега пак. Общо взето като цяло ми подобряват тонуса и (не знам това дали не е от внушение) намаляват мигренозните пристъпи. Пих и някакви за коса и нокти, като че ли малко ми се заздравиха ноктите, но за косата не мога да преценя, понеже така или иначе ми е здрава и расте бързо. От няколко дни взимам и това за тен, ти имаш ли някакви наблюдения за него?

aniK
2nd June 2009, 07:51
hatred, swe3tynka, помислете за всички момичета в тази тема, които се опитават да свалят наистина излишните килца :!: :roll: Май сте добър пример докъде НЕ трябва да се стига!!! Изключително слаби сте, продължавате да слабеете, а броите и мерите всяка хапка храна :(
swe3tynka, ти си много умно и интелигентно момиче (съдейки по правописа, изказа и т.н.) hatred не я споменавам, з'то нея си я знаем. Та защо цялата тази енергия, която влагаш/те в мисълта за храна, диети и т.н не я вложиш в нещо по-полезно???!!! Кога завършваш, какво ще учиш по-нататък, гадже имаш ли си, на дискотеки ходиш ли, с приятлеки на кафета.... Ако и пред тях показваш колко вглъбена си в храненето и слабеенето, ще те помислят за хахо.
ЖИВЕЙТЕ, бе момичета!!!!! Не знам колко пъти трябва да ви го казвам и да се чувствам като една лелка, даже бабичка, когато ви го казвам :roll:

ледено_sЪrце
2nd June 2009, 07:59
:2040:

Engel
2nd June 2009, 08:07
:2040: :2005:

goldish
2nd June 2009, 08:29
Добро утро!!!
Аз с диетата на Байкова си се справям добре, но с упражненията съм доста назад. Ще гледам да се активизирам! Иначе се чувствам много тонизирана и не я спазвам до последната буква.
Обръщам се към момичетата, които изпадат в крайности с намаляването на килограмите. На нашето тяло му трябва толкова много енергия и хранителни вещества, че съм на 100% убедена, че с това гладуване не му доставяте и половината от необходимото. Само искам да ви демонстрирам, че няма да напълнеете от един банан, торта или баница. Ами тогава тези момичета, които редовно ядат форнети, дюнери, сигурно трябва да са слонове.
Сигурно съм доста по-пълна от повечето от вас 166см и 57кг, но се чувствам доста слаба и стегната. Най-важно е собственото отношение към самите нас и към телата ни.
ПС- Тези истории с анорексични отклонения ми звучат много странно. Сестра ми никога не е искала да отслабне и въпреки това с намаляване на храната стигна до тук. И сега се опитва всячески да се тъпче с калорични и забранени храни и въпреки това не може да излезе по потник по улиците :shock:

swe3tynka
2nd June 2009, 08:43
anik, хората не ме виждат такава, каквато съм тук. Никой не знае колко "вглъбена" съм в храненето си, понеже не го показвам. Излизам с приятели, ходя по кафета, насам-натам...живея си живота нормално. Добра ученичка съм, имам само отлични оценки, след като завърша, съм твърдо решена да замина, да уча във Франция. Гадже все още нямам, но... нещата вървят нататък :) Точно и затова е толкова трудно, тази вътрешна борба, която водя, понеже не мога да го споделя с никой, точно за да не ме помислят за хахо. Пред хората трябва да съм силна, пред себе си се опитвам да съм силна...а е толкова трудно :(
Момичета, преди малко баща ми ме докара от поликлиниката, където ми взеха кръв. Чувствам се много зле. Била съм изпаднала в безсъзнание,паднала съм и така съм си ударила главата в плочките, че в момента ми е подуто и синьо :shock: Адски ми се гади. Пих кафе, закусквах овесени ядки, дори хапнах няколко лъжички Нутела, за да ми се вдигне кръвното, но още ми е много зле. И много ме тресе :? Какво да правя?
На някого случвало ли му се е?
Ужас, а само като си помисля, че сигурно пак ще трябва да ми взимат кръв отделно и за хормоните и ми прилошава още повече...

ледено_sЪrце
2nd June 2009, 08:52
swe3tynka, въпросът не е в това каква изглеждаш пред хората, а каква си всъщност. Защото аз, когато бях на една доста дълга диета, пред хората си бях диетуваща- бяха ме научили от тогавашния клас, но когато стигнат до това да повръщам и да плача заради натъпкване- пред хората си бях едно нормално пълно момиче.
От небалансирано хранене на 14г. няма да казвам колко си прецаках цикъла- чак сега не може да ми дойде без хапчета, а иначе изследванията за хормоните са си в норма, всичко си е в час, а гинеколожката се чуди и се мая що така.

goldish
2nd June 2009, 09:21
swe3tynka, яж шоколад!!!
Или нещо друго въглехидратно да ти вдигне кръвната захар. И да знаеш, че в никакъв случай не е нормално да припадаш при взимане на 5мл кръв. Освен ако просто не ти става лошо от вида на кръв. Засили храненето.

aniK
2nd June 2009, 09:35
От 1 месец си хапвам без угризения сладолед или парченце шоколад и съм надолу с мерки и кила без да искам (шоколдачето е през ден, пък сладолед напр.1 път в седмицата). Мисля, че организмът ми се насити на НВД и всяко подаване на друг вид храна забързва метаболизма ми.

alma
2nd June 2009, 10:41
swe3tynka дори не изчетох останалите мнения...сори на всички.Но ще ти кажа нещо - виж си апандисита. Аз имах много сериозни проблеми в продължение на 2 месеца и не знаех какво ми е. Болки,прерязваше ме на моменти.Подут много....И лекарите ме тъпкаха с какво ли не - бъбреци,яйчници, колити,черва....излекуваха ми всичко,а нищо не помагаше. До пирогов съм ходила - толкова ми е било зле. Ехографа - не засича нищо и всички казват,че не е това.И накрая аз настоях за иригография и се оказа хроничен апандисит. И го махнаха и сега съм ок. за съжаление не спортувах известно време и 3 месеца някъде си ме наболяваше на моменти операцията.Но това е най-малкото. По-късно ще ти пиша на л.с. ако искаш.

goldish
2nd June 2009, 11:04
swe3tynka, сега се сетих още нещо да добавя. Ако наистина е колит, намали суровите плодове и зеленчуци. Яж ги сварени или задушени.
aniK, определено мисля, че си мнго права. :2003: Преди време за мен беше наистина недопустимо да хапна и парче шоколад. Сега знам, че прекаленият светец и богу не е мил. А всяко кривване може да се използва и като предпоставка за отслабване. Дозата прави лекарството.

swe3tynka
2nd June 2009, 13:32
alma, пиши ми ЛС, моля те.
Аз преди около година една сутрин се събудих със страшни болки в корема, не можех да дишам от болка, едвам говорех... и нашите ме заведоха в Пирогов. Там ми казаха, че имам обострен апандисит и ако не се оправи, ако болката не мине от само себе си (на мен ми се струваше невъзможно, аз си плачех за обезболяващи :shock: ), щели да ме оперират. Седях 3 дена в болницата, като вторият, от които болката постепенно започна да отминава. На третия ден вече ми нямаше нищо :shock: Лекарят, който ме преглеждаше, каза, че няма смисъл да се прави операция :? И ме изписаха...
Възможно ли е да имам хроничен апандисит? За първи път чувам за такова нещо? :?

goldish, не е ли нормално? Аз май съм с ниско кръвно, може да е затова..и на майка ми така се получава, но при нея си е чисто и просто от страх при вида на кръв. А на мен нищо ми нямаше, просто си седях на стола, държах си памука и изведнъж ми причерня и ми се зави свят... после се намерих от вън на пейката и се чувствах отвратително. В момента съм малко по-добре, обаче главата ми ме разцепва :? Абе ще мине..важното е в изследванията всичко да е наред (днес следобед ще разбера), другото е въпрос на време и на търпение :)
Аа, да, goldish, това за сестра ти, че не е искала да отслабва и е спряла храната...недей да бъдеш сигурна, подсъзнателният мотив ВИНАГИ е един и същ, просто в повечето случаи е много добре прикрит и под други форми- здравословно хранене, просто малко промяна или нещо друго...

anik, и аз принципно си хапвам по нещо сладичко, когато ми се дояде (по мъничко, колкото да ми мине мерака) и попринцип не съм качвала, точно затова се чудех на какво се дължи този +1 кг при положение,че дори тогава не бях и яла (глезотийки) :1246: Организмът ми си прави шегички. Дано просто да съм пред цикъл.



ледено_sЪrце, знам че е така, но хората ме възприемат по друг начин, не говоря за най-близките, а за съучениците ми например. За тях съм едвали не перфектна- нямам си проблеми, грижи, имам хубаво тяло, изглеждам добре... и това те ми го казват!! :shock: Просто е адски странно, понеже аз не се опитвам да бъда различна, пак съм си емоционална, разсъждавам повече от необходимото (и от останалите :? ), просто не ги занимавам с глупавите си грижи и се старая да съм олицетворение на пълното спокойствие (явно успявам), което не е много трудно в предвид най-добрата ми приятелка, която е най-веселият човек на света :)


Защо никой не си пише менюто? :roll:
anik? :1252:

swe3tynka
2nd June 2009, 13:52
swe3tynka, аз също взимам от тези добавки, от приятелка на майка ми, и съм доволна :) Аз не ги пия непрекъснато, миналата пролет ги пих в продължение на няколко месеца, сега пак. Общо взето като цяло ми подобряват тонуса и (не знам това дали не е от внушение) намаляват мигренозните пристъпи. Пих и някакви за коса и нокти, като че ли малко ми се заздравиха ноктите, но за косата не мога да преценя, понеже така или иначе ми е здрава и расте бързо. От няколко дни взимам и това за тен, ти имаш ли някакви наблюдения за него?

Изивнявай, забравих да ти отговоря.Току що попитах мама, тя ги пие тези за тен цяло лято, понеже има петна по лицето (след раждането на сестра ми) и ги пие, за не й потъмняват. Доста е доволна, смисъл петната й не стават по-тъмни от слънцето (както преди), а дори леко се заличават, като лицето й хване тен. :)

hatred
2nd June 2009, 15:08
swe3tynka, трябва да се успокоиш. Имай предвид, че психосоматичните реакции не са просто приказки на разни луди езотерици.

Аз днес съм дооооооста по - добре, кракът ми започна да се оправя. Вчера, след като минах и на съдов хирург, окончателната диагноза беше: подуване на лимфите в следствие на стрес, което, от своя страна, рефлектира върху мускулите. Даааам ... Това в контекста на казаното по - горе.

Доволна съм и че проблемът ми с М се изясни. Оттук нататък ще се грижа за себе си и даже ще се глезя. Включително и с храна :lol: Днес изядох 350 гр череши и после една голяма кайсия без угризения. За вечерта си размразявам 250 гр сьомга ( яде ми се цяло пакетче, какво толкова; няма да се депресирам, че мъжът ми също хапва по толкова ). И такааааа :)

swe3tynka
2nd June 2009, 15:21
Доволна съм и че проблемът ми с М се изясни. Оттук нататък ще се грижа за себе си и даже ще се глезя. Включително и с храна :lol: Днес изядох 350 гр череши и после една голяма кайсия без угризения. За вечерта си размразявам 250 гр сьомга ( яде ми се цяло пакетче, какво толкова; няма да се депресирам, че мъжът ми също хапва по толкова ). И такааааа :)

Браво, hatred :1219:

Аз да ви се похваля, изследванията са ми на ред, всичко е на ред!! Нямам възпалителни процеси, нищо съмнително!!! Толкова се радвам :P
Само дето сега в четвъртък, като ме види и докторът за яйщниците, ще каже, дали има нужда пак да ми взимат кръв :2005: за изследвания на хормоните.
Писна ми само да се мъкна по лекари, тези хора не разбират ли, че ми няма нищо :2014: (поне физически). Ще ми дойде цикълът, усещам го, просто му трябва време...

А да, hatred, от това за "психосоматичните реакции " и езотериците нищо не разбрах :roll:


Бтв: Още имам главоболие,световъртеж и гадене. Нормално ли е? Нямам никакъв апетит :|

ледено_sЪrце
2nd June 2009, 15:24
Ще ми дойде цикълът, усещам го, просто му трябва време...
Но не е нормално винаги да му трябва време, за да дойде, явно има някаква причина. :?

monita_g
2nd June 2009, 16:44
Човек сам каквото може да си причини никой друг не може да го направи...Така бих коментирала изписаното до сега- за съжаление :( :? Момичета по - отговорно към здравето... :2020:

Моето меню за днес:
1. 1 чушка (сурова) със сирене
2. половин домат и половин краставица със сирене и маслини
3. 2 филийки с малко масло и кашкавал

По-късно смятам да хапна - ЧЕРЕШКИИ :)

Гушкам ви!!!

monita_g
2nd June 2009, 16:47
hatred, исках да ти благодаря за подкрепата :)

neilichka
2nd June 2009, 17:45
[quote=hatred]Бтв: Още имам главоболие,световъртеж и гадене. Нормално ли е? Нямам никакъв апетит :| [/i]

Да не си бременна?

swe3tynka
2nd June 2009, 18:14
[quote=hatred]Бтв: Още имам главоболие,световъртеж и гадене. Нормално ли е? Нямам никакъв апетит :| [/i]

Да не си бременна?

:shock: :lachen:
Със сигурност НЕ!!! (мен или hatred питаш? :lol: )

hatred
2nd June 2009, 20:36
hatred, исках да ти благодаря за подкрепата :)

monita_g, забелязвам напредък в храненето :) Черешките тази година са супер.

Момичета, не знам как успяхте да ме намесите. hatred със сигурност не е бременна. И това на този етап е най - големият кошмар в живота й, така че не я плашете :) Кракът й се подува в стресови ситуации :girl_haha: :2005:

krista_28
2nd June 2009, 21:06
swe3tynka, сега се сетих още нещо да добавя. Ако наистина е колит, намали суровите плодове и зеленчуци. Яж ги сварени или задушени.
aniK, определено мисля, че си мнго права. :2003: Преди време за мен беше наистина недопустимо да хапна и парче шоколад. Сега знам, че прекаленият светец и богу не е мил. А всяко кривване може да се използва и като предпоставка за отслабване. Дозата прави лекарството.
goldish, чак пък недопустимо :shock: . Ти явно си била много стриктна в това отношение. А на мен никога не ми е минавало през акъла, че е недопустимо да си хапна шоколад :girl_haha: :1211:

Kraska_Praska
2nd June 2009, 23:12
hatred, много се радвам, че вече имаш диагноза за проблемите с крака, а и че и с МЦ вече се нормализират нещата. А за кошмара бременност те разбирам много добре - и аз изпитвам ужас при тази мисъл, дори и тест си правих този месец, колкото и да нямах основание за притеснение...
swe3tynka, много се надявам и при теб както при hatred нещата да се оправят скоро. Като за начало, трябва просто да се успокоиш, да се отпуснеш и да се "тормозиш" по-малко. Определено така ще се почувстваш по-добре. Освен това искам да ти благодаря за информацията, която сподели за хранителните добавки vision. Аз тези за тен ги пия понеже съм с прекалено светъл тен и ме е срам да облека пола (освен вкъщи и до кварталния магазин). По принцип дори и солариумите не помагат, понеже ако ходя достатъчно често че да почернея, започвам да изгарям и да ме боли кожата... Тази година пия добавките за тен и ходя на солариум веднъж седмично за 5 или 6 минути и се надявам да имам хубав резултат :)
А уиначе по темата - моите менюта напоследък не са особено добри - не ям нищо, което не влиза в критериите ми за "хубава храна", но пък си позволявам алкохол, понеже психически съм пред пълен срив.....
Но точно тази вечер няма да ви занимавам със сложния си личен живот (сега е доста по-сложен от последния път, когато се оплаквах :2005: ). Пожелавам на всички лека нощ и отслабващ ден утре :)

hatred
3rd June 2009, 06:51
Kraska_Praska, защо така :( :cry:

Kraska_Praska
3rd June 2009, 07:32
Ами защото в момента си търся кватира, което само по себе си не е особено лесно, опитвам се да свикна с мисълта, че няма да съм вече заедно с приятеля ми... И най-тъпото е, че като че ли започвам да изпитвам нещо към някой, който ми е бил много добър приятел в продължение на години, но не съм сигурна дали изпитвам наистина нещо или в отчаянието си имам нужда да се вкопча в нещо. Много съм объркана... Лошото е, че така или иначе с него няма как да сме нещо различно от приятели, дори и аз със наистина да имам някакви чувства. И да допълня картинката - от няколко дни се опитва да ми порастне мъдрец (първият ми), имам болки, на моменти изтръпване, цялостен дискомфорт, а преди събота не мога да отида на зъболекар :(
Единствената светлина в тунела е, че тази сутрин кантарът показа 61.5 килограма и все повече хора ми казват, че съм видимо отслабнала :)

goldish
3rd June 2009, 07:45
Kraska_Praska, горе главата. Не искам само да те успокоя с празни думи, но го приеми като ново начало. С новия си дом започваш всичко на чисто. Китайците нали твърдят, че за да ти се случи нещо ново трябва да изхвърлиш нещо от дома си. Ами, ти като го мениш представяш ли си колко нови и интересни неща ще ти се случат??? Успех!!!
Мето меню за днес ще е череши, ягоди, кисело мляко. Харесавм тази диета на Байкова, защото няма еднообразие. В смисъл един ден ям едни неща, а на другия други. Това последното беше гениално изказване, но вие ме разбрахте, нали.

aniK
3rd June 2009, 09:18
Краси, сладурка, какви ПРОБЛЕМИ имаш.... :girl_haha: От всичко изброено, най-гадното е търсенето на квартира, това е истински отврат, наистина :evil: Всичко останало при теб е прекрасно - ще си самостоятелна и ще правиш каквото си искаш, изпитваш чувства, които дори и да не са насочени към правилния обект, са прекрасни, напредваш в подобряването на външния вид... :dirty_dance: Я си свиркай!!!
Между другото нищо не се знае за този твой 'приятел'!!! Не мисли пораженчески!!! :2043:

Ако напиша вчерашното си меню, ще си разваля имиджа, изграден пред вас :oops: :mrgreen:

Kraska_Praska
3rd June 2009, 09:32
aniK, goldish, благодаря ви.
Някакси представихте нещата от друг ъгъл, от който определено изглеждат по-добре. Ще се опитам да отклоня вниманието си от драмите и да го насоча основно към търсенето на квартира, където да си започна всичко "на чисто". Пък и като не съм спокойна ми е много по-трудно да свалям килограми, така че спирам с депресиите :)

tonita
3rd June 2009, 09:48
Краси поздравявам те за Успеха!!!!

Ани е напълно права :D Знаеш ли колко ще ти е гот в новата квартира :cool: ще бъде царство господарство :1231:

Миналото лято и аз бях в твоето положение и за първи път изпитах сладостта от това да живееш сам! Има си и готините страни, повярвай ми! :lol: Горе главата!!!

Иначе по нашата тема: пълен провал съм и направо не ми се говори!!! :? Затова и напоследък избягвам да пиша в Диети :(

Engel
3rd June 2009, 11:04
Краси: Вече можеш да си смениш името във форума ;) Искам да ти честитя за постигането на килограмите и да ти кажа, че много се радвам за теб :P
Имам и идея!
Хващаш този твой приятел от много години към който изпитваш чувства и се напивате по повод, че с твоят приятел не върви. След това виждаш как върват нещата и му удряш една целувка :D Ако стане - стне, ако не - била си пияна :lol:
Според мен трябва да пробваш, защото може истинската ти любов просто да се е мотала из краката ти от доста време :D
tonita: Не се отчайвай, стегни се! Това се случи, защото ходи на командировка и смени обстановката, нямаше време да ядеш и всички други нормални неща, който си правиш в къщи :wink: Само трябва да се замислиш и да продължиш с отслабването колкото се може по-бързо за да не погубиш резултатите :? :girl_kiss2:
hatred: Най-после разбра диагнозата ;) А сега го давай по-спокойно! Поздрави!
goldish: Радвам се, че си си намерила режима, но не се хвали много за да не се разпадне всичко :roll: Станах суеверна вече :roll:

goldish
3rd June 2009, 11:19
Engel, мила аз изобщо не исках да прозвучи като хвалба. Истината е , че като че ли само като ми е написано какво трябва да ям, не прибягвам до глупости. Иначе килограмите колкото искат да са. Май съм в онази част от месеца по средата на цикъла, когато на жените им е лекичко и гледат през розови очила. Аз самата забелязвам голяма цикличност в постовете и настроението ми.

Engel
3rd June 2009, 11:21
Супер си така goldish :) Много ми харесваш. Като четях пораженчески написани постовете ти и сърцето ми се късаше.

Kraska_Praska
3rd June 2009, 11:27
Engel, благодаря ти за милите думи и за съвета :)
Обаче като че ли на този етап не смея да предприема нищо, все пак дори не съм сигурна какво изпитвам и би било глупаво да рискувам едно хубаво дългогодишно приятелство за нищо...
tonita, съгласна съм с Engel, че отклоненията от обичайното ежедневие пречат на режима на хранене и отслабването. Сега просто трябва да се върнеш към начина на живот от преди командировките и пак ще започнеш да си отслабваш :)
goldish, много се радвам, че при теб нещата вървят добре, дори лекичко ти завиждам за "розовите очила" :)

Engel
3rd June 2009, 11:38
Аз затова предложих да се напиете ;) Може и той да ти скочи знаеш ли :lol: Точно за да не си развалите приятелството, ще се оправдайте с пийнето, а пък може и да ви хареса! Ако ти е истински приятел едва ли едно целуване с приятелка ще му пречи на отношенията ви.