PDA

View Full Version : Дневник на отслабващите 3


Страници : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14

bubu_123
28th January 2009, 19:59
marie_claire определено не сърдя, даже напротив. Аз за това пиша, за да получавам мнения. Ако не можех да понеса критиката щях да си пазя менюто за себе си. Днес си взех кашу, защото преглданях, пък бях буквално на улицата и алтернативите бях пици, сандвичи и тем подобни. Дори хранителни стоки не можах да намеря (бях в непознат за мен квартал), та и плод не можах да си взема. Както и да е няма да се оправдавам. Благодаря ти!
А преди няколко дни бях питала какво е подходящо да си взимам точно в такива ситуации, защото често ми се случва и отговора беше ядки. Моля ви да кажете кои са по-подходящи и в какви количества.

А за кафето с мляко - то наистина е жизнено важно :lol: Гледам вече да го пия с мед поне ако не друго, но второто кафе за днес го взех от магазинче на една спирка и нямаха мед. От сладкото и тестото се отказвам, ама кафето....вече спрях цигарите не мога и това.

marie_claire
28th January 2009, 20:19
bubu_123, много се радвам, че не си помислила, че се заяждам, подигравам или нещо такова. Просто има най- различни хора и затова внимавам. Ядките може да ги включиш в диетата, но в неголеми количества, т.к. са доста калорични.Ако погледнеш в менюто на harted, ще видиш, че тя консумира по 10 броя. Доколкото знам, бадемите, лешниците и орехите /сурови за предпочитане/ са по- добър от вариант от фъстъците. За леблебията малко се говори, но тя има по- малко калории. Не мога да ти кажа по колко грама може да консумираш, но мисля че 40- 50гр. е максимумът. Зависи разбира се и от това какво друго ядеш.
За кафенцето напълно те разбирам. Аз също сутрин пия /заедно с цигара, но това е една друга тема/. Не го отчитам в менюто си, т.к. го пия без мляко и захар. Знам, че не всеки го харесва чисто, но с мляко и захар става доста калорично.

katya_den
28th January 2009, 20:47
Здравейте и от мен. Успях да се докопам до компа в този късен час благодарение на факта, че синът ми и снаха ми не са в къщи. Иначе я се опитай, де... :lol:
Снощи май се поиздъних: за закуска за днес си бях купила 100 гр. бадеми. Но изведнъж ми се приядоха и... излапах около 15. :oops: Бадема, не килограма. Май това не биваше да го правя. Моля за мнението ви.
Менюто ми за днес:
Закуска - бадеми с половин малка ябълка
Обяд - 100 гр. салата от зеле и моркови със 150 грама варен ориз /без мазнина и без сол/ - това постно ядене намерих в заведението за бързо хранене
Вечеря - салата от зелен фасул. Какво представлява? Около 150-200 гр. замразен зелен фасул, задушен в малко вода с една щипка сол. Добавих малко стар кромид /нямах пресен, а ме мързеше да отида до магазина/ и две пресовани скилидки чесън. Овкусих с ябълков оцет /за лимон пак ме мързеше/. Без никаква мазнина. Стана върховно!!! Но... пак бадеми. Този път 7-8 бр.
Проблемът при мен е, че в сряда и петък постя /не ям храни от животински произход/. И то не защото съм религиозна фанатичка, а защото си го нарекох преди 15 години при много трагични обстоятелства, свързани с живота на сина ми. И сега буквално ме е страх да ям месо, млечни продукти и яйца в тези дни. Разрешава се риба, но днес нямаше /а всеки ден има прекрасна скумрия на скара.../
Чудя се дали този ориз, дето го излапах днес, не бих могла да го заменя с накакъв плод, например ябълка. Не само, защото съдържа пектин, но и защото е с нисък гликемичен индекс /захарта се усвоява за по-дълго време/, докато днес видях в таблицата, че оризът е с доста висок гл.индекс. И малко сурови бадеми, или лешници. Отново моля за мнението ви.
За утре вечер смятам да опитам изварата с домати и чесън. Няма начин да не е прекрасна. Особено щом има чесън... Не само че подобрява метаболизма, но и е естествен антибиотик и е добре да се консумира, особено преди и по време на грипна епидемия, която май скоро ще ни връхлети. А за такива като мен, дето го обожават, може и целогодишно.
За сега довиждане...

Sun_Shine
28th January 2009, 21:11
Днес продължих по следния начин: салата от краставици, домати, салатка, морков, зеле + 3-4 крутона, за вечеря пилешка супа. На барче с класната бяхме - бяло фрапе. Това е от мен. По темата за картофите... славят се като въглехидратни наистина, по-добре за обяд, отколкото за вечеря предполагам. Аз лично много обичам картофи - печени с много подправки.

hatred
28th January 2009, 22:29
bubu_123, за ядките най - важното е да са сурови. Разбира се, необходимо е да се контролира и количеството. Доколкото съм запозната, то много зависи от режима - хората, придържащи се към НВД си позволяват повече ядки.

Аз лично съм се спряла на десет броя - обикновено сурови бадеми, по - рядко лешници. Знам, че е маниакално, а и относително ( има по - големи и по - малки екземпляри :lol: ), но предпочитам да съм си определила предварително норма. Така не я превишавам :)

marie_claire, а ти намирала ли си сурова леблебия ? Аз никога не съм и обръщала внимание, защото попадам само на термично обработена.

През лятото бях прочела някаква статия в интернет, че трябва да се ядат точно по 22 бадема на ден :) Сега ми е срам да си го призная, но се вързах :) Идваха ми множко ...

hatred
28th January 2009, 22:37
Вечеря - салата от зелен фасул. Какво представлява? Около 150-200 гр. замразен зелен фасул, задушен в малко вода с една щипка сол. Добавих малко стар кромид /нямах пресен, а ме мързеше да отида до магазина/ и две пресовани скилидки чесън. Овкусих с ябълков оцет /за лимон пак ме мързеше/. Без никаква мазнина. Стана върховно!!! Но... пак бадеми. Този път 7-8 бр.
...


Чудя се дали този ориз, дето го излапах днес, не бих могла да го заменя с накакъв плод, например ябълка. Не само, защото съдържа пектин, но и защото е с нисък гликемичен индекс /захарта се усвоява за по-дълго време/, докато днес видях в таблицата, че оризът е с доста висок гл.индекс. И малко сурови бадеми, или лешници. Отново моля за мнението ви.

...

За утре вечер смятам да опитам изварата с домати и чесън. Няма начин да не е прекрасна. Особено щом има чесън... Не само че подобрява метаболизма, но и е естествен антибиотик и е добре да се консумира, особено преди и по време на грипна епидемия, която май скоро ще ни връхлети.

katya_den, и аз си правя същата салата от зелен фасул. Само дето не съм толкова примерна в количествата и я приготвям от 300 - 350 гр. фасул. И понякога вместо с ябълков оцет овкусявам с кисело мляко. Разкошна е.

Днес пробвах салатата с домати, извара и чесън. Добавих и две печени чушки. Стана супер :)

Направило ми е впечатление, че въпреки високия си гликемичен индекс оризът се включва в много диети, стига да не се съчетава с други хранителни източници. Едва ли ще ти навреди. Най - добре е да е кафяв, знаеш ... Ако го замениш с ябълка е все едно да изключиш едно хранене, което може би би забавило метаболизма ти.

Според мен ядките, които консумираш, са в рамките на допустимите количества :)

За моите скромни критерии си примерна, даже ти се възхищавам как успяваш да се въздържаш от плодове например . Аз май никога няма да се науча на това ... :roll:

hatred
28th January 2009, 22:43
Много съм зле :) Пуснах два поста и пак забравих да споделя менюто си ...

овесени ядки със стафиди, канела и мляко
две ябълки и десет сурови бадема
доматки с извара, чесън и печени чушки
портокал, ябълка, парче ананас
лъжичка овесени трици с кисело мляко, ленено и сусамено брашно
зелена салата с малко зехтин и белтъците на две варени яйца, 20 - 30 гр. сирене light, половин филийка Мастермахер

bibi_82
28th January 2009, 22:44
Да се отчета и аз
За закуска хапнах 3 мандарини + кафе с мед
На обяд бяхме с колеги в едно близко до офиса кръчме и хапнах пилешка супа и салата от домати и лук(пилешката супа имаше фиде и със сигурност не беше направена със зехтин, но поне не беше много мазна :( )
Следобедната закуска я спестих и пих чай с мед + кафе с мед след това.
За вечеря хапнах печена пилешка пържола и отново салата от доматки, зехтин и този път сложих в нея малко парче сирене Дунавия.

Това за спорта и движението е изклчително важно. Гледам да се движа много пеш - непрекъснато от години - ако трябва да премина разстояние от 2-3 спирки предпочитам да го извървя, на работа ходя и се връщам пеш, поне през повечето време(в едната посока са около 3 км)така хем си спестявам гадните задръствания хем се тонизирам и зареждам тъй като работата ми е доста заседнала, обичам и разходките когато имам възможност...По принцип обичам да вървя и гледам да не се лишавам от ходенето пеш.
И да се похваля - днес си купих панталонче и блузка - много съм доволна както от покупките така и от факта че влязох в най-малкия номер. Това с номерацията си е доста относително де в зависимост от модела и т.н., но все пак въпреки всички условности ми се отрази прекрасно и на настроението и на самочувствието :D

hatred
28th January 2009, 22:50
Това за спорта и движението е изклчително важно. Гледам да се движа много пеш - непрекъснато от години - ако трябва да премина разстояние от 2-3 спирки предпочитам да го извървя, на работа ходя и се връщам пеш, поне през повечето време(в едната посока са около 3 км)така хем си спестявам гадните задръствания хем се тонизирам и зареждам тъй като работата ми е доста заседнала, обичам и разходките когато имам възможност...По принцип обичам да вървя и гледам да не се лишавам от ходенето пеш.


bibi_82, и аз обожавам да се разхождам пеша и се старая всеки ден да изминавам поне 7 - 8 км. Много тонизиращо ми действа. Но се чудя доколко е ефективно, ако целта е скулптуриране на тялото. Едва ли има особена полза ... :roll:

Честито за покупките :)

bibi_82
28th January 2009, 22:59
Мисля че е ефективно до някаква степен, hatred. Има значение за фигурите ни дотолкова че да се тонизираме и да ускорим малко метаболизма си. Е, сега за извайване на тяло с ходене пеш не можем да говорим със сигурност - за такива цели си трябват сериозни тренировки, кардио и години здравословно хранене, но със сигурност си има положителните страни.

katya_den
28th January 2009, 23:14
Благодаря ти за насърчението, hatred!!!
А що се отнася за двигателния режим /при мен е по-удачно да се нарече режим на седене или лежане/ - работя на 1 км. от местоживеенето!!! И това ако е движение...
Утре или вдругиден ще ходя до Данъчното. Разстоянието обикновенно го изминавам пеша /около 30 минути/. Жалкото е, че ми се "отваря парашута" средно два пъти месечно.
Пробвах да изкачвам стълби, но започна стягане в сърдечната област и повишаване на кръвно налягане. Хей, сладурчета, че аз съм на 45 годинки... Ама не се предавам. Имам се за млада :o :o :o

new_lady
28th January 2009, 23:15
hatred при твоето изрядно меню аз изобщо незнам защо те притесняват плодовете, храниш се супер диетично (имам забележка само за тая отрова т.е. филийка хляб там на вечерята ама хайде да не издребнявам).

Аз в последните дни не се представям никак добре, но все пак то и лошите менюта трябва да се постват за да видите как НЕ се прави:

Днес:
Закуска: Няма
Обяд: Няколко парчета кашкавал и две сърмички
Вечеря: Пилешки дробчета на фурна с лук и печени чушки (поне вечерята беше в рамките на допустимото)
През останалото време много малко вода, 1 3 в 1 и 1 чай с мед.

smile*
28th January 2009, 23:59
Здравейте и от мен! Искам да се включа и аз момичета, та ето какво е моето положение - 20год. , 160см, 49кг. Уж добре звучи, слабичка съм си в крака, ръце, но от 4-5 месеца взех доста да качвам на коремче ии взе да става грозничко. Не съм много по стриктните диети, но гледам уж добре да се храня, такаа че момичета очаквам коментари и съвети :roll: Днес : закуска /към 12.30/ - мюсли с мляко и 1 ябълка
към 4ч. печен пипер на фурна със заливка яйце и сирене, и 1 ябълка
вечеря - 7.30 - малко картофи на фурна с Маги фикс ии голяма салатка
Мисля че е горе долу добре, а и пия по 1-2 кафета с малко мляко.
А и имам малък проблем - тъй като ставам късничко, съответно и късно заспивам и към 11-12 вечерта винаги огладнявам :( .. някой път си правя супа Маги в чашка или ям ябълка но взе да ми омръзва.. Дайте съвет :?

marie_claire
29th January 2009, 00:13
Katya_den,недей така! Това, че не си момиченце не означава, че не си млада. Във фитнеса, в който ходех имаше доста привлекателни и поддържани жени на твоята възраст. Освен това човек трябва да се грижи за себе си през целия си живот. Храни се здравословно и хич да не ти пука на колко години си!
new_lady, хлябът Местемахер е доста здравословен и не виждам защо 1/2 филийка на ден да е отрова.
harted, наистина сурова леблебия не съм виждала.
smile, добре дошла! Имам забележка заради картофките. По- нагоре ги обсъждахме- съдържат много въглехидрати и трябва да се избягват, особено вечер. Аз също си лягам към 12 вечер, дори и по- късно, затова вечерям към 21-21:30. Въпреки, че обикновено е лека вечерята, след това не огладнявам.

katya_den
29th January 2009, 01:08
Katya_den,недей така! Това, че не си момиченце не означава, че не си млада. Във фитнеса, в който ходех имаше доста привлекателни и поддържани жени на твоята възраст. Освен това човек трябва да се грижи за себе си през целия си живот. Храни се здравословно и хич да не ти пука на колко години си!
[
Благодаря ти!

apoklistika
29th January 2009, 01:27
Благодаря ти за насърчението, hatred!!!
А що се отнася за двигателния режим /при мен е по-удачно да се нарече режим на седене или лежане/ - работя на 1 км. от местоживеенето!!! И това ако е движение...
Утре или вдругиден ще ходя до Данъчното. Разстоянието обикновенно го изминавам пеша /около 30 минути/. Жалкото е, че ми се "отваря парашута" средно два пъти месечно.
Пробвах да изкачвам стълби, но започна стягане в сърдечната област и повишаване на кръвно налягане. Хей, сладурчета, че аз съм на 45 годинки... Ама не се предавам. Имам се за млада :o :o :o
Кате, това е резултат именно от застоялия начин на живот :) И се оправя с движение, ако не става въпрос за някоя болест естествено, която не позволява кардио. Но е хубаво да намериш време и да направиш консултация с лекар, който да определи колко натоварване е безопасно и здравословно. АКо намериш време дори и само за половин час на ден, много скоро ще почувстваш осезателна разлика :)

hatred
29th January 2009, 08:19
new_lady, мерси :2020:

smile*, ако искаш да смъкнеш на коремче, изключи продуктите на Maggi - натъпкани са с натриев глутамат, а един от ефектите от него се изразява именно в подуване на корема и задържане на течности. При хората, чувствителни към тази "прекрасна" субстанция на хранителната промишленост, влиянието е осезаемо :)

Nirvana
29th January 2009, 10:35
Здравейте момичетар

аз се включвам тази сутрин, за да се оплача от себе си :oops:
Вчера като се прибрах и като нагънах едни шоколадови бонбончета, сигурно съм изпапала 4-5. Толкова ме е яд на себе си, всеки ден се старая, не ям много и съм относително изрядна, обаче ей така един два пъти седмично ме стегне шапката и си хапна нещо сладичко. Незнам тия 5-6 килограма как да ги сваля, а така се трупкат на кръста :D

Engel
29th January 2009, 10:36
Немога да се сдържа да не пиша :lol: Добро утро момичета :D

Engel
29th January 2009, 10:38
Здравейте момичетар

аз се включвам тази сутрин, за да се оплача от себе си :oops:
Вчера като се прибрах и като нагънах едни шоколадови бонбончета, сигурно съм изпапала 4-5. Толкова ме е яд на себе си, всеки ден се старая, не ям много и съм относително изрядна, обаче ей така един два пъти седмично ме стегне шапката и си хапна нещо сладичко. Незнам тия 5-6 килограма как да ги сваля, а така се трупкат на кръста :D
Според мен в началото на диетата трябва да залагаш на качеството, а не на количеството, защото колкото по-малко ядеш толкова по-голяма е вероятноста да изпадаш в такъв шок и да те напада "Въглехидратният глад" късно вечер. Пробвай така да видим, дали след 2 седмици няма да си свалила 2-3 кг. :D Успех!

hatred
29th January 2009, 10:52
Добро утро, Engel.

Хубаво е пак да си тук :2020:

Как върви режимът ? Преодоля ли дупката ?

Nirvana
29th January 2009, 11:11
Engel, благодаря
Аз обаче от години се старая да ям качествени храни, преди когато ядях чипсове и боклуци бях 53 кг :roll: , сега прегрешенията са ми шоколадът отвреме на време и някой и друг въглехидрат- картофи, ориз и спагети
както и да е, ще продължавам борбата, черпейки сили от вас :D

Руми_
29th January 2009, 11:17
Привет и от мен.

Engel :girl_in_love:

Аз засега съм на препечана филийка и две кафета,дори и мляко не съм слагала :lol:
За обяд пилешка супа,но е с фиденце.

Marie_claire,знам че пилешката кожа съдържа мазнини,но просто се опитавам да разнообразявам.Онази вечр беше пуешко месо на скара,после скумрия на скара и тъй като почти нищо не остана в хладилника,се спрях на крилцата.За тази вер съм решила да пържа тиквички с кисело мляко,само се чудя да ги пържа ли или да ги сложа във фурната...Кажете вашето мнение.

hatred
29th January 2009, 11:20
За тази вер съм решила да пържа тиквички с кисело мляко,само се чудя да ги пържа ли или да ги сложа във фурната...Кажете вашето мнение.

Би било крайно неблагоразумно да ги изпържиш според мен :roll:

Направи ги на фурна или на тефлонов тиган ( скара ) без мазнина. Стават разкошни. После може да ги гарнираш със сосче от кисело мляко, чесън и копър с малко зехтин или нещо друго :)

Руми_
29th January 2009, 11:25
За тази вер съм решила да пържа тиквички с кисело мляко,само се чудя да ги пържа ли или да ги сложа във фурната...Кажете вашето мнение.

Би било крайно неблагоразумно да ги изпържиш според мен :roll:

Направи ги на фурна или на тефлонов тиган ( скара ) без мазнина. Стават разкошни. После може да ги гарнираш със сосче от кисело мляко, чесън и копър с малко зехтин или нещо друго :)

Благодаря ти за отговора,ще ги направя на грил тигана,ако стане,ако не на обикновен.
Горкият ми мъж,яде всичко както аз го ям,но тъкмо и той да свали малко шкембето :lol:

Engel
29th January 2009, 11:35
Добро утро, Engel.

Хубаво е пак да си тук :2020:

Как върви режимът ? Преодоля ли дупката ?
На тази дупка й викали ПМС :lol: Както и да е, за моят режим няма да говоря за сега искам да се почувствам готова. Може да си го записвам и после да го пейстна, когато се почувствам окей и започна да имам резултати. Спрях да пия хапчетата за кръвоносните съдове макар, че трябваше още 2 седмици да ги пия. Имам чувството, че найстина пробема ми идваше от тях. Както и да е. Стига за мен. Ще ръса само акъл тея дни :lol:
Руми_ :girl_kiss2:

new_lady
29th January 2009, 12:05
Engel аз ако знаеш какви изпълнения съм правила под влиянието на ПМС и то тук във форума, та твоите уединения нищо не са :D
Не се отказвай да даваш съвети,защото така лишаваш нас :)
Аз днес още не съм яла за това ще пиша пак по-късно.
Успешен ден на всички!!! :)))))

bibi_82
29th January 2009, 12:10
Engel радвам се че пак си тук
На мен като ми дойде и веднага олекнах с 1 кг. А преди това 10 дена кантара не мръдна. Туй природата е странна работа :girl_haha:

Sun_Shine
29th January 2009, 15:00
Днес закусих пак с бъркани яйца и чай с малко мед и лимон, а и четвърт ябълка имаше. Чак сега успявам да хапна ориз с домати, а довечера ще съм на пилешка супичка. Пих едно бяло фрапе пак... много зачестиха кафетата тази седмица... :girl_haha:

katya_den
29th January 2009, 15:26
Пробвах да изкачвам стълби, но започна стягане в сърдечната област и повишаване на кръвно налягане. Хей, сладурчета, че аз съм на 45 годинки... Ама не се предавам. Имам се за млада :o :o :o
Кате, това е резултат именно от застоялия начин на живот :) И се оправя с движение, ако не става въпрос за някоя болест естествено, която не позволява кардио. Но е хубаво да намериш време и да направиш консултация с лекар, който да определи колко натоварване е безопасно и здравословно. АКо намериш време дори и само за половин час на ден, много скоро ще почувстваш осезателна разлика :)
Направих консултация с кардиолог още през ноември миналата година. Каза ми, че според това, което показва кардиограмата и кръвното, което е измерила (120/80) всичко е наред - сърцето е здраво. Само дето в кабинета нямаше велоергометър, та да се направи кардиограма по време на физ.натоварване. Но ще търся лекар, който разполага с такъв (дори да не е по клинична пътека, а платен преглед).
Менюто ми за днес:
Закуска: Отново овесени ядки, трици, кисело мляко и канела (аз май щях да ги зарязвам... :lol:
Обяд кисело зеле с парче месо
За вечеря ще е салата с пил.филе

Miss_Murderer
29th January 2009, 16:03
Ето и моето меню за вчера:
закуска: грис с мляко
обяд: зелен фасул, филия хляб, 50 гр. сирене
следобяд: 1 портокал, кафе с мляко
вечеря: 2 яйца, филия хляб, 1 домат, 1 портокал

aniK
29th January 2009, 16:16
Ей, katya_den, на 45г.смятам да изглеждам зашеметяващо, да имам гадже с 10год.по-младо от мен и да се кефи да се показва с "кака" ;) Повече да не съм прочела нищо за годините ти!!!
Според мен няма да имаш проблем да започнеш с леки физически натоварвания. Това, което мисля, че ще ти се отрази добре, е ХОДЕНЕ на пътека или кростренажор. Велото, както и тичането са по-натоварващи.
Ще видиш как с всеки следващ ден ще издържаш все по-дълго кардио и ще ти е по-леко.

Някой наскоро в тази тема беше питал за спорта. За мен отслабването без спорт не е красиво - тялото изхърбавява или пък хлътва на най-нежеланите места, лицето се изпива, а дупето, паласките и бедрата си отиват последни. Диетата трябва задължително да бъде съчетана със спорт и много вода!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

goldish
29th January 2009, 17:01
Момичета, първо да се похваля- взех си и последния изпит и съм в почивка. :2018:
Сега съм много щастлива и съм готова да си продължа с диетичното хранене. Днес ми е ден на плодове. Малко да се пречистя :wink: :wink: :wink:
За движението съм абсолютно съгласна, че е страшно важно. Обаче аз никак не съм спортна личност. Някак непривично ми е да ида в зала. По-скоро бих се разхождала с часове. Опитвам се да правя гимнастика всеки ден, но..... Значи около половин час сутрин преди закуска по-скоро се разтягам и раздвижвам. Мисля да си сваля нещо за разтягане от интернет. Ако някой има подходящо, може да го сподели :) :) :)
Мисля, че всички се справяте много добре!!!
Сега като се постопли още и слънцето като започне да грее повечко, ще се усмихваме повече и режимите сами ще тръгнат.

new_lady
29th January 2009, 17:01
Менюто ми за днес (доста по-добро от вчера):

Закуска: 2 парчета кашкавал, кисело мляко и 1 малка ябълка
Обяд: Вътрешността на 2 чушки пълнени с яйца, сирене и извара, няколко кисели краставички и 2 мандарини
След обяд: 1 мандарина
Вечеря: Предполагам пак 2 такива чушки и някакъв зеленчук за гарнитура :)

new_lady
29th January 2009, 17:05
goldish 1. Честито за изпита и
2. ето един линк много често постван в този форум, но според мен има много полезни неща там. Разгледай папката Bodywork там има както много натоварващи така и по-леки програми, но няма програма в която да няма част за разтягане. А ако искаш само разтягане можеш да погледнеш в папката йога.

http://store4.data.bg/theadmin/Videos/

hatred
29th January 2009, 17:07
goldish, честит край на сесията :)

Явно много си приличаме - и аз не обичам търенировките в зала. Обичам разходките, но те не са особено ефективни. През летния сезон планинарството е страхотен вариант за раздвижване, но не и сега ...

Сериозно се замислям да се обзаведа с уреди вкъщи, но се опитвам да се информирам какви точно да бъдат. Доколкото проучих, пътечките гарантират най - добри резултати, но не мога да си позволя да дам 2000 лв. :( Търся алтернативи ....

Ако някой има идея какво е най - подходящо ...

kokona_mila
29th January 2009, 17:11
Hatred, имам едно въпросче към теб :roll: не си спомням в коя тема беше споменала , че си купила един уред за готвене от Технополис. Доволна ли си от него? :D и как точно се води :D

new_lady
29th January 2009, 17:17
hatred и аз искам да си купя поне 1 уред за вкъщи ама те повечето са доста скъпи. Чак 2000 не има и по-евтини ама не мен пак са ми скъпи и едва ли има алтернативен вариант, освен ако си намериш нещо изгодно втора употреба (има много хора, които си купуват, осъзнават че не ги използват и ги продават), сестра ми така си купи уред за 200лв, който по магазините беше около 500.

Engel
29th January 2009, 17:38
Момичета има степери по 80лв. в Метро, велоергометъри по 250-300лв. Също може да си вземете и гирички. Аз си взех 2х1кг. за 10лв. на Sport Depo и са много хубави :D Може да правите 2 дена в седмицата вело и други 2 дни пилатес или йога.
А уреда на hatred е на Philips за готвене на пара, някъде в по-задните страници имаше линк. Струваше около 90-100лв. до колкото си спомянм, но има и алтернативен вариан - едно като цетка за кафе, но по-голямо, което се слага върху тенджера, която е пълна до половината с вода и така се правят зеленчуците на пара. Има го в магазините за домашни потреби и е доста по-евтино. Надявам се да съм помогнала :P

kokona_mila
29th January 2009, 18:13
:2015:

bubu_123
29th January 2009, 18:27
Добър вечер на всички. Днес имах изпит и станах да уча отрано, та забравих да закусвам :1242:
Та закуската-обяд се състоя към 11.00 часа. Включваше: 2 филии пълнозърнест хляб, лютеничка, шунка, кис. краставичка, малко сиренце. И сега направо ще преминаваме към вечерята: пържолка запечена на фурна и за гарнитура евентуално ще са задушени зеленчуци (грах, царевица, морков) или зелева салата, но май ще е първото.
Изпих днес едно кафе с мляко и мед и един чай с мед. Малко изоставам с водата, но има време - ще наваксам.

hatred
29th January 2009, 18:55
Hatred, имам едно въпросче към теб :roll: не си спомням в коя тема беше споменала , че си купила един уред за готвене от Технополис. Доволна ли си от него? :D и как точно се води :D

Доста съм доволна от уреда.
Приготвям си на него какво ли не - спанак, грах, зелен фасул, тиква, риба, яйца, кафяв ориз, моркови, гъби, тиквички, карфиол, броколи ... Брат ми си прави пикантни картофи, а баба ми - диетично пиле на пара.

Engel, степерите ефективни ли са ? Четох, че възпроизвеждат движение, подобно на изкачването на стълби. Звучи добре :roll:

Engel
29th January 2009, 19:25
Чела съм, че степера помага за оформяне на целите крака и най-вече на прасците. Имали по-малко натоварване над горната част на краката. Ако искаш да натовариш повече бедрата, трябва да се правят стъпки с по-голяма амплитуда. Нямам наблюдения върху себе си, защото съм пробвала 3-4 пъти, обаче натоварването найстина се усеща. Чак и аз взех да се замислям :D Искам блендер и степер Дядо Коледа :lol: :lol:

Деничка
29th January 2009, 20:10
Сега ако си спомня какво ядох вчера :1228: Закуската: 1 филийка пълнозърнест хляб с тънък резен кашкавал+кафе,Обяд:200 грама печени картофи с 4 малки парченца свинско месо(малки кубчета),Вечеря:чаша зелен чай с мед и 1 портокал.
А днес:Закуска:1 филийка от същия хляб с тънък резен кашкавал(филийките са долу горе с големината на филийките от Хляб Бонус,който за съжаление го няма на пазара вече,а ми беше любим),Обяд:пропуснах,Следо бяд:чаша червено вино,Вечеря:за сега съм изяла половин портокал :wink: Това е....
Много се радвам,че Engel се завърна :Love_you:
Лека вечер на всички :girl_eat:

smile*
29th January 2009, 20:16
Здравейте и от мен... Днес обща взето не се задържах много в къщи, та и с храненетата изоставам - Закуска/12.00/ мюсли с мляко и 1 банан
към 16.00 - 1 банан иии сега в 20.00 скумрия на скара и 2 лъжички домашна снежанка :D Мисля че е добре, но към 12 ще нападам пак хладилника

brumbrum
29th January 2009, 21:04
Здравейте :) Аз отново се включвам.. този път съм супер надъхана, защото до бала трябва да съм в перфектна форма :D Днес съм само на протеин на прах... ще видим до кога ще издържа(целта е до понеделник) :wink:

П.С. Мерките информативно са ми 18/164/52

Engel
29th January 2009, 22:02
И аз ще си напиша менюто пък:
Закуска: Култура + 3 с.л. овесени ядки + ябълка
Обяд: Питка с чубрица 2 малки парченца на 2 пъти ядох
Вечеря ранна /18ч/: 50гр. печена сьомга + 1 портокал
Вечеря 2 /21ч./ Култура + 3 с.л. мюсли с 11 вида плодове :D
30мин. велоергометър :2006:

bibi_82
29th January 2009, 23:03
Да се отчета за днес :D
Закуска - 2 мандарини
Обяд - Пилешка пържолка + 1 голям домат
Сл.Закуска - 2 малки ябълки
Вечеря - Печено пилешко бутче (с кожата си го хапвам) + салата от ряпа моркови и малко зехтин
3 кафета с мед съм изпила и чай с мед (гледам да слагам по малко мед но без него не мога)
Дотук съм свалила 3 кг
Хубава вечер на всички :D

Руми_
29th January 2009, 23:53
Хо-хо Биби надъха ме миличка.Браво на теб.За колко време ги свали 3-те килограма?

Аз днес си писах менюто и го спазих,утре ще го мисля на момента :D

Приятна вечер на всички отслбващи,хайде утре пак някой да се похвали с резултати :D

Any
30th January 2009, 00:21
Здравейте момичета, много се радвам, че темата се оживи :) аз 2-3 дни нямах възможност да влизам във форума и днес успях да наваксам с четенето :)

днес съм папкала следното:
закуска филийска с филе
обяд пилешко бутче със зелена салата и чаша червено вино
вечеря супа топчета
и вода около 1.5 някъде

Поздрави от мен и успешен последен работен ден от седмицата :)

marie_claire
30th January 2009, 01:24
Ето и моята изповед:

Закуска: плодова салата- 1 портокал,1 мандарина,парче манго,3 кръгчета банан
Вечеря: салата- домат, краставица,1/2 яйце, малко сирене и орехи
печен октопод в сос от зехтин и лимон

Обяда го пропуснах, не бях гладна.
Защо не сложите по една линийка с резултатите като подпис? Може би това ще бъде още по- голям стимул да спазваме режим. Просто давам предложение :)

bibi_82
30th January 2009, 09:47
Руми от 5.01 пазя режим - първите две седмици свалих общо 2 кг, после 10 дена имаше застой но о чудо в момента в който ми дойде МЦ вече бях 1 кг надолу(мерих се вечерта) :D. Почнах от 59 (малко се олях този път с качването) и се целя до 53 на първо време които са кг които поддържам доста години вече...но тъй като идеални за мен са 48-49 мисля да продължа и да се опитам да стигна до мечтаното тегло. Тоест целта ми общо е 10 кг. Надявам се за 4-5 месеца да успея - никво отказване - надъхала съм се много
:D
Marie_claire за линийка и аз съм си мислила, но веднъж се пробвах и не успях да направя, а после се отказах защото не пиша само в диети :D Аз когато имам резултат винаги споделям, макар че с линийка безспорно е по-лесно да се вижда от другите.
Аз закусах с банан и вече пия второто си кафе(сутрин ми е много ниско кръвното -винаги е било така и затва пия по 2)
Хубав ден на всички желая :D

kokona_mila
30th January 2009, 09:56
Hatred, имам едно въпросче към теб :roll: не си спомням в коя тема беше споменала , че си купила един уред за готвене от Технополис. Доволна ли си от него? :D и как точно се води :D

Доста съм доволна от уреда.
Приготвям си на него какво ли не - спанак, грах, зелен фасул, тиква, риба, яйца, кафяв ориз, моркови, гъби, тиквички, карфиол, броколи ... Брат ми си прави пикантни картофи, а баба ми - диетично пиле на пара.


:2015: :1257:

marie_claire
30th January 2009, 10:20
Добро утро на всички :) И аз вече закусих, но ще се отчета довечера.

bibi_82, много е приятно, когато човек вижда резултат от диетата. Аз тази сутрин се измерих и съм 0,5кг по- малко. Тоест до тук стават 2,5 за 10 дни. Имам видима разлика от преди. Скоро смятам да започна и да спортувам, така че се надявам да поускоря още малко отслабването, т.к. когато стигна до 49, вече много трудно свалям. Относно линийката и аз в началото не успях, но всъщност било много лесно:
1.Влизаш в сайта myjane.ru и избираш втората линийка, която е за отслабване
2.Избираш "похудеть", а след това линийката и фигурката
3.Въвеждаш първоначалното си тегло, текущото и теглото, което ти е цел; избираш "считать вес"
4.След като въведеш име и mail, ще ти се появи BB-code
5.Влизаш в профила си и на мястото на подпис въвеждаш този код дословно; При промяна в теглото променяш само цифричките в скобите
Ако не искаш линийката да се появява винаги, когато пишеш във форума, от профила си можеш да зададеш да не показва подписа ти.

Всичко това е в случай, че имаш желание.
Приятен ден на всички! :)

goldish
30th January 2009, 10:29
Добро утро, момичета :)
За линийката и аз си мислех да предложа, но не знаех как става. Определено ще си сложа, защото е много мотивиращо и особено като гледаш как другите и ти сваляш. Днес мисля пак да съм на плодове, че много ми се осладиха от вчера :)
Усмихнат ден!!!

Engel
30th January 2009, 10:32
Добро утро и от мен :D Аз съм си сложила "уж" линийка, обаче имам чувстовото, че грешката е в нашият форум, защото на всички се получава така.

bibi_82
30th January 2009, 10:35
Engel, на marie-claire линийката я виждам в подписа но твоята е дадена като линк - вероятно настройките в профила си трябва да промениш

Engel
30th January 2009, 10:41
Не го виждам на marie_claire. Аз се мъчих да си го направя с BB Code ама не ми се показваше и за това си сложих линка. Явно не ми е включен BB Code щом вие виждате нейната линийка, а аз не.

bibi_82
30th January 2009, 10:57
В профила има винаги разрешавай ББ кода -там даваш отметка на Да а за да се виждат картинките в подписа и изобщо трябва стила да ти е new по- надолу

Engel
30th January 2009, 11:04
Ееееееее най-после!!! Сега ще гледам и линийките на другите :lol: Аз съм го била направила както трябва предишният път, но просто стила не ми е бил new и аз се чудих за какво във форума ми е синьо, а пък в сайта розово, ама че съм :2014: Благодаря много отново Bibi :girl_kiss2:

brumbrum
30th January 2009, 11:41
Здравейте, момичета :D Аз продължавам с моя протеин на прах.. малко ми се повръща вече от тоя протеин, но какво да се прави.. красотата изисква жертви :cool: Хубав ден на всички! :wink:

aniK
30th January 2009, 15:06
От сутринта ми се яде неистово :girl_cry2: Ям и съм гладна :( И ми е едно отпаднало... :1246: Дано да е ПМС или от студеното и да минава бързо :2022:

bibi_82
30th January 2009, 15:32
Явно е ПМС :1228:
:wellcome: добре дошла в клуба на лудите крави :2055:

Деничка
30th January 2009, 15:42
Явно е ПМС :1228:
:wellcome: добре дошла в клуба на лудите крави :2055:
Ох,не можах да се сдържа хахахахахахаахах :lachen:
Здравейтеее,да се изповядам и аз:Закуска в 12 часа-1 ябълка,Обяд в 14:30-Омлет(1 яйце,парче сирене,1 с.л лютеница).Това е за сега :wink:

marie_claire
30th January 2009, 16:23
ааа, я не се оправдавайте :2047: И аз бях и в ПМС и в МЦ, а не съм си нарушила диетата.

hatred
30th January 2009, 16:30
Здравейте, момичета :D Аз продължавам с моя протеин на прах.. малко ми се повръща вече от тоя протеин, но какво да се прави.. красотата изисква жертви :cool: Хубав ден на всички! :wink:

Ефективно ли е ?

:lol:

Аз вчера не написах менюто си, защото покрай този протеин нямах никакъв апетит и за вечеря хапнах само малко ананас. Но за днес ще си правя спанак на пара :)

bibi_82
30th January 2009, 16:31
стига ме би де :2005: и аз не съм си нарушила диетата ама то да си луда крава не означава само да ти се яде :2055:

marie_claire
30th January 2009, 16:40
:2047: е така, профилактично. Да не вземе някой да оправдае шоколада с ПМС

new_lady
30th January 2009, 16:48
И на мен ПМС ми действа много зле ама нещо последните месеци не го усетих :)
Менюто ми за днес: Закуска: няколко парчета пушено филе, 1 краставичка и половин ябълка (и 2 лъжици от бъркоча на баба за подсилване на имунната система :Д)
Обяд: бъркани яйца с малко сирене и 1 краставичка
Следобяд: (е това е омазвацията днес) едно парченце пица (ама не пица на парче а много малко парченце) и половин ябълка
Вечеря: май ще бъде зеле на фурна

hatred
30th January 2009, 17:53
И на мен ПМС ми действа много зле ама нещо последните месеци не го усетих :)
Менюто ми за днес: Закуска: няколко парчета пушено филе, 1 краставичка и половин ябълка (и 2 лъжици от бъркоча на баба за подсилване на имунната система :Д)
Обяд: бъркани яйца с малко сирене и 1 краставичка
Следобяд: (е това е омазвацията днес) едно парченце пица (ама не пица на парче а много малко парченце) и половин ябълка
Вечеря: май ще бъде зеле на фурна

new_lady, сподели що за бъркоч е това :) Да си забъркам и аз :)

А другата половина от ябълката какво я правиш ? :roll: Извинявай за неуместния въпрос, просто ми е странно как човек може да се откаже от ябълка, която така или иначе е разрязал ...

С ПМС се справям като просто не се меря 5 - 6 дена преди цикъл. Защо да го правя, след като знам, че ще съм задържала вода и кантарът ще покаже половин или един килограм нагоре ?

Engel
30th January 2009, 18:59
Ето ме и меннн.. друга луда крава :lachen:
Меню: 1/2 Култура с овесени ядки + 1 ябълка
Обяд: Сухари няколко
Следобед: 1 банан
Ранна вечеря: Омлет от 1 яйце малко сирене и кашкавал + 1 портокал
Късната вечеря ако има такава не съм я измислила още.. надявам се да е С*кс :lol:

hatred
30th January 2009, 19:03
Късната вечеря ако има такава не съм я измислила още.. надявам се да е С*кс :lol:

Engel, аз се чудех какво ми се е дояло, а ти ми отговаряш на въпроса неволно :)

Ама днес бях на изпит, в сряда пак, трябва да залягам на яденето на теореми :)

Engel
30th January 2009, 19:17
Яж сега теореми, пък по-късно друго :oops: :D

new_lady
30th January 2009, 19:34
hatred бъркоча е доста лесен за приготване: 1 лимон нарязан на много дребно (+кората), смляни орехи и незнам точно колко мед се разбъркват и се яде всеки ден по 2 супени лъжици за подсилване на имунната система (аз ги ям сутрин). Баба все прави някакви такива неща и аз не и ги ям ама това се оказа доста вкусно.
А относно ябълката явно не си видяла че едната половина беше в закуската, а другата следобяд. Понеже ябълките са едни такива мнооого големи и половинка ми е достатъчна.

offtopic: изкара ли изпита? :2045:

hatred
30th January 2009, 19:45
hatred бъркоча е доста лесен за приготване: 1 лимон нарязан на много дребно (+кората), смляни орехи и незнам точно колко мед се разбъркват и се яде всеки ден по 2 супени лъжици за подсилване на имунната система (аз ги ям сутрин). Баба все прави някакви такива неща и аз не и ги ям ама това се оказа доста вкусно.
А относно ябълката явно не си видяла че едната половина беше в закуската, а другата следобяд. Понеже ябълките са едни такива мнооого големи и половинка ми е достатъчна.

offtopic: изкара ли изпита? :2045:

Този бъркоч звучи доста добре. Ще е много вкусен, а навярно и полезен :)

Изкарах го, с шест даже :)

new_lady
30th January 2009, 19:48
:girl_dance: ухаааа браво!!! да го полееш подобаващо (с минерална вода :lol: )

Деничка
30th January 2009, 20:57
Engel:Късната вечеря ако има такава не съм я измислила още.. надявам се да е С*кс :lol:[/quote]

А като стана въпрос :wink: искам да спомена,че аз пия противозачатъчните Ясмин вече 11 месеца и сега продължавам да ги пия :wink: някой от вас пие ли ? Тъй като мисля,че това малко забавя oтслабването(все пак са женски хормони),но няма как :wink: Иначе на мен днес ми е 10-ти ден от диетата и съм свалила 2 кг :1241:

hatred
30th January 2009, 21:06
new_lady, аз между другото толкова мразя алкохол,че и сватбата си възнамерявам да полея с водичка :)

Деничка, пия противозачатъчни от близо четири години. Не мисля, че имат отношение към отслабването. През този период съм напълнявала, отслабвала ...

Мисля, че случаите, в които контрацептивите възпрепятстват свалянето на килограми са изключително редки и са резултат на несъвместима с конкретния организъм дозировка.

Поздравления за резултатите :2003:

hatred
30th January 2009, 21:10
Да споделя менюто си за днес ...

овесени ядки със стафиди, канела и мляко
две ябълки и 10 сурови бадема
200 гр ягоди
протеин на прах
домати с много чесън ( ама много, направо подпалих хранопровода си :oops: ) и извара
портокал и грейпфрут
киви
спанак на пара с лук и малко кисело мляко
лъжичка овесени трици и ленено брашно в мляко

marie_claire
30th January 2009, 22:03
Нещо много хора ми се губят тази вечер. Сигурно похапват вкусно :girl_haha:
Ето менюто ми за днес;
Закуска: 1 филийка Местемахер намазана с Philadelphia; 1 малък домат
Обяд: 1 нар
Следобяд:2 портокала; 3 сурови орехчета
Вечеря: 2 сварени яйца; парче краставица

hatred, на същото мнение съм за алкохола. Много ми е противен и не лизвам по никакъв повод

aniK
30th January 2009, 23:33
МОмичета, как издържате с толкова малко храна :shock: На мен цял ден ще ми стърже стомаха :oops:
Ако опиша аз какво ям... през 2-3 часа по нещо :D Само на hatred храненията ми изглеждат "нормални".
Например днес ядох:
7-12 ч:
1/2 л зелен чай
2 големи чаши мляко с нес кафе с 2 големи чаши вода
1 киви + 1 ябълка
12ч: салата от зеле, краставица и домат, задушен спанак с извара и яйце, телешки суджук (грамажи не знам), няколко бадема
следобяд: 1/2л зелен чай, 1 портокал
19ч: салата от зеле, краставица и домат, спанака от обяд, пилешко филе, 2-3 резенчета суджук и кашкавал Маджаров Light, 1 голяма бира :oops:
Вода - около 2 лКоличества не меря, но гледам всичко да е по малко, колкото да опитам :D

Стомаха ми постоянно е сит :oops:

new_lady
30th January 2009, 23:48
hatred аз още със старата снимка се канех да те питам ама с тая вече не мога да се сдържа... защо по дяволите пазиш диети?????????????????

Engel
31st January 2009, 00:14
Тя не спазва диети. Харесва и да се храни така - здравословно :cool:

hatred
31st January 2009, 06:53
hatred аз още със старата снимка се канех да те питам ама с тая вече не мога да се сдържа... защо по дяволите пазиш диети?????????????????

Ако се отпусна, веднага ми проличава.

А иначе действително нямам нужда от диета за отслабване, по - скоро от поддържащ хранителен режим и повече движение. И се старая да работя по въпроса :)

marie_claire
31st January 2009, 10:46
aniK, аз нямам търпение да отслабвам по 1-2 кг на месец. Искам до към средата на март да съм свалила тези няколко килца. Освен това незнам дали стомахът ми се е свил или просто съм се амбицирала, но така както се храня, изобщо не изпитвам глад. А пък като гледам твоето меню, защо се оплакваш? Освен биричката, не си яла кой знае колко.
Относно режима на hatred, аз също имам една приятелка, която е доста слаба /170-47кг/ и постоянно внимава какво яде- предимно, плодове, зеленчуци и малко месо, никакъв хляб. А шоколад не е докосвала от 2 години! Човек за да поддържа по- слаба фигура трябва да си се ограничава постоянно, няма как. Само това със шоколада за мен е невъзможно. Без шоколад от време на време не мога! :candy:

MILI
31st January 2009, 11:00
Ако се отпусна, веднага ми проличава.

А иначе действително нямам нужда от диета за отслабване, по - скоро от поддържащ хранителен режим и повече движение. И се старая да работя по въпроса
Нищо не идва даром, за всичко трябват супер много усилия ежедневно :girl_hysteric:
За наша жалост :girl_cry:

smile*
31st January 2009, 12:43
Момичета снощи забравих да се отчета, въпреки че менюто ми не беше безупречно
Закуска - мюсли с мляко и банан, по-късно 3в1
към 6 половин скумрия на скара
ии вечерята си я изкарах в една сладкарничка с голямо парче шоколадова торта :roll:
И за да поправя грешката сега хапнах малко мюсли и бягам във фитнеса малко да се понатоваря :cool:

brumbrum
31st January 2009, 13:13
Здравейте, момичета :D Аз продължавам с моя протеин на прах.. малко ми се повръща вече от тоя протеин, но какво да се прави.. красотата изисква жертви :cool: Хубав ден на всички! :wink:

Ефективно ли е ?

:lol:


Ами в четвъртък сутринта като я почнах бях 53,400.. днес сутринта бях 50,600 :wink: То е ясно, че повечето е вода, но дънките почнаха усилено да ми падат..

Дано успея и днес и утре да устискам и от понеделник почвам полека-лека да преминавам към нормална храна :wink:

goldish
31st January 2009, 13:49
Здравейте и от мен! Виждам, че напредвате с режимите и много се радвам. Поздравления!!! :1203: Продължавайте все така :girl_dance: Последните два дена бях почти на плодове. Казвам почти, защото ядох и малко мляко и салатка, но в общи линии. Днес продължавам с нормалното хранене. Обмслям да направя няколко дни само на протеини, но още не съм решила кога и дали изобщо да го правя. Вие какво ще кажете?
hatred, изглеждаш страхотно!!! Голям стимул си за отслабващите. Не знам за вас, но аз като видя хубаво момиче и много и се радвам и ме мотивира да се стегна и аз :) :) :)
aniK, менюто ти е страхотно. Може да се каже, че това е идеалният вариант според мен. Хем не си забавяш метаболизма, не ядейки, хем се храниш с не много калорични и здравословни продукти. Но имай предвид, че това меню е ОК при поддържащ режим, но за да свалиш понякога е нужно макло повече ограничение :roll: Това трябва и аз да го възприема.
Сега щ си правя линийка и я слагам.
Усмихнат ден!!!

goldish
31st January 2009, 14:20
brumbrum, страхотен резулат! Поздравления. Сеа бъди внимателна при захранванео и дано всичко мине наре. А чувство на глад изпитваш ли? Или е засищащ този протеин?

brumbrum
31st January 2009, 14:26
Захранването мисля да е сутрин кисело мляко с мюсли, на обяд плодове, следобяд мляко с нес и вечерта пак протеин на прах и така около седмица.. ще видим как ще дойдат нещата :)

Глад няма.. имало е дни, в които съм била само на плодове и съм освирепявала от глад, а сега странното е, че въобще не ми се яде.. по-скоро ми липсва чуството, че дъвча нещо хах може би всичко е на психична основа.. не знам :) и малко протеина вече ми е гаден на вкус.. уж го водят с вкус на млечен шоколад, ама на мене ми е малко като вкус на повръщано вече.. сигурно е от еднообразието :wink:

hatred
31st January 2009, 15:08
Захранването мисля да е сутрин кисело мляко с мюсли, на обяд плодове, следобяд мляко с нес и вечерта пак протеин на прах и така около седмица.. ще видим как ще дойдат нещата :)

Глад няма.. имало е дни, в които съм била само на плодове и съм освирепявала от глад, а сега странното е, че въобще не ми се яде.. по-скоро ми липсва чуството, че дъвча нещо хах може би всичко е на психична основа.. не знам :) и малко протеина вече ми е гаден на вкус.. уж го водят с вкус на млечен шоколад, ама на мене ми е малко като вкус на повръщано вече.. сигурно е от еднообразието :wink:

brumbrum, резултатът ти звучи адски стимулиращо. Аз тези дни пийвам протеин на прах и мога да потвърдя, че наистина е много засищащ. Вечерям само заради навика да дъвча салата, иначе никак не съм гладна.

goldish, мерси за комплимента. Да си призная, преди изпита вчера така се начоплих, че сега ми е излязла една ужасна пъпка и хич не съм хубаво момиче :oops:

MILI, наистина хубавата фигура изисква много жертви и дисциплина. Но на мен по някакъв мазохистичен начин това ми харесва. Понякога съм доволна, че не съм от тези, които се тъпчат безразборно без да им личи. Все пак нездравословното хранене неминуемо се отразява, ако не на физиката, то на здравето. А и ми е хубаво да имам усещане за контрол над капризите на апетита си :)

aniK, усещам, че ям повече от всички във форума. Но честно казано, като сметна равностойност и не ми изглежда прекалено много
:roll:

hatred
31st January 2009, 15:10
Малко offtopic ... Снимката на аватара е от август, тогава бях станала 57 кила покрай гроздето и смокините :)

Иначе поддържам 55. А вчера като се премерих, не знам от какво - може би от този протеин, бях 54 кг.

Engel
31st January 2009, 16:53
brumbrum: Невероятен резултат!!! Ще ме зарибите и мен по тези протеини ей :lol: Евала за резултата :bowdowl:
hatred:Хапвай повече ей! Ще те пляскам :2010:
marie_claire: На теб ти остава още малко.. какъв Март месец те гони ? :roll: До деня на влюбените ще си свалила още 2кг. и ще си в перфектна форма на празника :D
Ето и моето меню за сега:
Закуска: Кисело мляко Култура 0.1% + 3 с.л. мюсли с 11 вида плодове
Обяд: 4 сухара с 1 домат
Много работа имаше в салона.. правихме 10 човека за една сватба барабар с булката и нямаше много време за ядене :P
Сега смятам да карам 30 мин. колело, да си хвърля 1 душ и да се възнаградя след това с една голяма плодова салата от банан и ябълки.
За вечеря не съм решила още ама ми се яде нещо на кокал :girl_eat:
Поздрави на всички!!!

П.П. Днес 2 клиентки ми казаха, че съм отслабнала, ще взема да им повярвам :roll: :D

SummerBaby=)
31st January 2009, 17:34
Сладурани, тези протеини дето сте се зарибили ....
Не съм компетентна, но съм чувала от по-знаещи хора, че в тях далеч не се съдържа толкова протеин, колкото захар (че и нишесте). Не го твърдя със сигурност, нооо .... вие сигурни ли сте, че сте информирани напълно какво има вътре и че то е полезно за вас? :2016:
Най-малкото са синтетични и не могат да заменят естествената храна или да й стъпят на малкия пръст и като вкус и като качества ..
Поздрави :2020:

hatred
31st January 2009, 17:40
Сладурани, тези протеини дето сте се зарибили ....
Не съм компетентна, но съм чувала от по-знаещи хора, че в тях далеч не се съдържа толкова протеин, колкото захар (че и нишесте). Не го твърдя със сигурност, нооо .... вие сигурни ли сте, че сте информирани напълно какво има вътре и че то е полезно за вас? :2016:
Най-малкото са синтетични и не могат да заменят естествената храна или да й стъпят на малкия пръст и като вкус и като качества ..
Поздрави :2020:

Аз лично съзнавам добре, че това не може да бъде храна. Но е отлично средство за засищане. Относно състава - съмнява ме да слагат точно нишесте и захар, всички фитнес маниаци ще им скочат :)

А и ако беше въглехидратно, нямаше да засища толкова, а даже да отваря апетита.

За мен този сух протеин е гаранция, че ако някой ден съм изнервена и гладна, мога да избегна по - големите количества храна чрез него.

Иначе и аз съм против синтетиката, но когато става дума за нещо, което подпомага отслабването ... слабо място ми е :oops:

Engel, какъвто ти е изряден режима на последък и аз вярвам на клиентките ти, въпреки че не съм те виждала :)

bibi_82
31st January 2009, 19:33
Вчера забравих да се отчета но вечерта бях на гости в приятелка, а после беше доста късно да пиша...менюто за деня си го спазих но изпих 1 чаша бяло вино в приятелката...пих я обаче приблизително 2 часа след като вечерях и нищо не съм яла повече с винцето..затова не се чувствам виновна :D
Днес станах късно и хапнах банан + кафе с мед, по-късно изпих още едно. На обяд не бях гладна но се насилих и хапнай 1 препечена филийка пълнозърнест хляб със сиренце и 1 яйце. После излязох на разходка и шопинг с приятелки :girl_dance: Пих чай с мед следобеда. Вечерях салата от цвекло, моркови и малко чесънче + малко зехтин и около 100 г пуешка шунка
Утре ми е почивен ден от режима :D
Хубава съботна вечер ви желая

goldish
31st January 2009, 19:55
Да си докладвам менюто:
закуска- мляко с мюсли и мляко с нес
обяд- пилешко пържола и кисело зеле
следобедна закуска- ябълка
вечеря- спаначена супа с мляко и сирене и едно сварено яйце

Деничка
31st January 2009, 20:19
Bibi,и аз бях на шопинг терапия днес :lol: Хубавото е,че се разхождаш,измаряш и гориш калории от събличане и обличане на 100 дрешки хиххихи :lol: Та,менюто ми днес-Станах към 11 часа и си направих зелен чай с мед,в 1 часа хапнах 2 филии пълнозърнест хляб(ако не греша се казва Вита,без брашно е)+2 много тънки резена кашкавал върху филиите.В 4:30 изпих пак 1 зелен чай с мед и вечерята ми беше половин кофичка кисело мляко и 1 портокал :D Ако по-късно ме напъне глада ще замезя с 1 ябълка :lol: :lol:

marie_claire
31st January 2009, 20:37
Момичета, много се радвам, че всички сте така мотивирани, със сигурност резултатите няма да закъснеят.
Engel, просто трябва да си уверена, че можеш да отслабнеш, да не се отчайваш и да си спазваш режима. Продължавай така и скоро да раздвижиш линийката!
hatred, ти внимавай с това отслабване. 180/54 кг -според мен няма накъде да отслабваш.

Ето моето меню:
Закуска-2 мандарини; няколко орехчета
Вечеря- консерва /160гр./ съдържаща риба тон, царевица,боб и чушки
3 сухара
Corny /25гр./ без захар/

И на мен много ми се ходи на шопинг, но искам първо да отслабна още малко!

bibi_82
31st January 2009, 20:40
Bibi,и аз бях на шопинг терапия днес :lol: Хубавото е,че се разхождаш,измаряш и гориш калории от събличане и обличане на 100 дрешки хиххихи :lol:

дай ми такъв фитнес и ми гледай сеира :1259: едва ли някога ще ме домързи да "тренирам" :girl_haha:

Деничка
31st January 2009, 21:18
hatred, ти внимавай с това отслабване. 180/54 кг -според мен няма накъде да отслабваш.
Леле това е прекалено според мен :2010: Преди бях чела някъде,че на всеки сънтиметър се пада килограм(не знам до колко в вярно)...и като си направя една сметка,че съм с 18 см по-ниска и извадя от 54-18=36 кг. Долу горе на това се равнява.Все едно аз да съм 162 см висока и 36 кг (груба сметка).За ръст от 180-54 кг, ми се виждат свръх малко,но това е въпрос на личен избор!

Деничка
31st January 2009, 21:24
Bibi,и аз бях на шопинг терапия днес :lol: Хубавото е,че се разхождаш,измаряш и гориш калории от събличане и обличане на 100 дрешки хиххихи :lol:

дай ми такъв фитнес и ми гледай сеира :1259: едва ли някога ще ме домързи да "тренирам" :girl_haha:

ООо да! Тук сме на едно мнение :lol: Освен това аз днес си купих едно тънко пролетно якенце,което се надявам да не ми стане широчко :lol: Но е S размер (даже ми е съвсем леко свободно). :lol:
П.П.панталона ми пада вече :lol:

hatred
31st January 2009, 21:35
Деничка, въпрос на конструкция, знам ли ... И аз днес си взех тънко пролетно якенце. Дано скоро времето ми даде повод да го облека :)

Между другото, по - нагоре говорехме за протеина - поне този , който аз съм си купила не съдържа нишесте, току що го тествах с йод :) А за захар абсурд - де да беше сладък на вкус :)

Менютата на всички ви са много изрядни :)

Ето го и моето ( пак ще съм прасето на форума май ):
овесени ядки със стафиди, канела и прясно мляко
10 сурови бадема и две ябълки
200 гр. ягоди и протеин на прах с мляко
грейпфрут, киви и още една ябълка
белтъците на три яйца с малко извара и зелен лук на тиган ( без мазнина ), салата от зеле, моркови, целина, копър и 4 маслинки, половин филийка Мастермахер
лъжичка овесени трици, ленено брашно и кисело мляко

П.П. Engel, как беше вечерята вчера :twisted:

SummerBaby=)
1st February 2009, 10:36
Между другото, по - нагоре говорехме за протеина - поне този , който аз съм си купила не съдържа нишесте, току що го тествах с йод :) А за захар абсурд - де да беше сладък на вкус :)


Радвам се :2043:

А иначе, убедена съм, че си го казвала доста пъти вече, но ми е интересно по какви причини не ядеш месо? :2016:

Engel
1st February 2009, 13:01
Добро утро лейдисс :D Изрядните ми те бе!!! Много ме кефи, че всичко е изрядно.. една няма да е прегрешила.. ей това е стимул вече :2043: :1203:

П.П. Engel, как беше вечерята вчера :twisted:
Страхотно, невероятно :D Не съм вечеряла даже :twisted: След плодовете нищо не съм яла, само на "упражнения" се бях отдала :roll: :D

Момичета, просто благодаря много на всички за подкрепата.. няма да ви изброявам по имена да не забравя някой. Просто усещам групичката ни по-силна от всякога :2024: Най-важното е, че аз също усещам, че имам резултат във фигурата си и моя приятел /който се върна всъщност преждевременно/ ми каза, че едни панталони /който не са ми еластични/ са ми широки и да спра да гладувам /какво разбира той :lol: /.
Дай боже резултат :lol:

П.П. Отново толкова се радвам, че всички са толкова прилични и без грешка :P Аз предлагам след като всички си свалим килограмите да си отворим нова тема и да затворим тая 3-ка :D

Деничка
1st February 2009, 13:18
П.П. Отново толкова се радвам, че всички са толкова прилични и без грешка :P Аз предлагам след като всички си свалим килограмите да си отворим нова тема и да затворим тая 3-ка :D

Изрядни сме всички наистина :girl_dance: Това скоро ще даде желания резултат! и наистина ще има нужда от нова,чистичка тема :1259:
Нека ви се отчета до сега за днес:Сутринта пих 1 кафенце с мед,На обяд(тоест преди 5 мин.)изядох една филийка(от същия хляб Вита,без брашно) с тънък резен кашкавал и малко лютеница :wink: Това е за сега..лек и здравословен ден! :D

Engel
1st February 2009, 13:23
Ще си отворим дааа :D
Дени, само да ти кажа, ако незнаеш, че в лютеницата има захар. Ако можеш ще е по-добре да я заменяш с домат. Аз на работата като ям сухари и ги ям с филийка домат отгоре супер става. Даже можеш да си направиш сандвич /сухар/ намазан с извара и отгоре резен домат и кашкавал. Супер ще е :P

П.П. Какво ви е мнението за сухарите, макар, че не ям често, но по-добре ли е да си носа препечени предварително филийки пълнозърнест хляб от в къщи? /Сигурно да, но искам да чуя какво мислите за сухарите /

Деничка
1st February 2009, 13:54
Ще си отворим дааа :D
Дени, само да ти кажа, ако незнаеш, че в лютеницата има захар. Ако можеш ще е по-добре да я заменяш с домат. Аз на работата като ям сухари и ги ям с филийка домат отгоре супер става. Даже можеш да си направиш сандвич /сухар/ намазан с извара и отгоре резен домат и кашкавал. Супер ще е :P

П.П. Какво ви е мнението за сухарите, макар, че не ям често, но по-добре ли е да си носа препечени предварително филийки пълнозърнест хляб от в къщи? /Сигурно да, но искам да чуя какво мислите за сухарите /
Знам,че има захар,но от 1 с.л. лютеничка нищо няма да ми стане :lol: иначе бих предпочела домат,но нямах сега под ръка :wink: Сухари от години не съм яла,но понеже обичам всичко хрупкаво ме подсещаш,че като ми свърши хляба мога да го заместя със сухари :D
П.П. днес реших да си измеря мерките..та 85-60-90,но тъй като съм нисичка и мисля,че ханша ми трябва да е с поне 5-6 см. по-малко(тъй че ще се борим хихи). :lol:Когато всички постигнем желаната форма и си направим нова тема,предлагам и да си сложим снимки :wink:

Engel
1st February 2009, 16:19
Немога да преценя как изглеждаш с тези мерки, а ако ти кажа мойте ще се хваниш за главата :lol: - 95-87/през пъпа/-99 А най-тънката част, където е талията ми е 74 :) Просто нямам думи :?
Идеята за снимките ми харесва, примерно още на началната страница.. и да пишем по колко сме свалили от както съществуват Дневниците :D
Името - снимка :cool: Супер ще е.. , но май ще се наложи на края всички мен да чакате, защото аз най-бавно отслабвам :? :roll:

brumbrum
1st February 2009, 16:27
Здравейте, сладурани :wink: Как е настроението? Аз днес сутринта на гладно бях 50 кг точно.. т.е. за 3 дни съм -3,400кг :) Дано успея да ги задържа. Прегреших одеве с една чаша мляко с нес., но какво да се прави - жив човек съм :wink: От утре започвам с истинска храна, даже вече си направих млякото с мюсли за закуска :D

Деничка
1st February 2009, 16:43
Engel,мисля,че талията не се мери през пъпа ами по-нагоре...иначе и аз се измерих през пъпа и ми показа 69 см(след като току що се надумках с вода,парче сирене и 3-4 кубчета печени картофки). :lol: Нормално е да не можеш да си ме представиш,но аз и нямам снимки в цял ръст от последните месеци :)Щом съм на диета си имам излишни килца :lol: Дай боже по-скоро да влезем в идеална форма,да си направим нова тема и да си качим нови актулани снимки след диетката :wink:

marie_claire
1st February 2009, 17:58
Всички се справят перфектно в последните дни, но вече има и един провинил се- аз. Не искам да се оправдавам, нито пък вие да ме оправдавате, просто се поддадох на изкушението. :girl_hysteric: Изядох половин шоколад, а другата половинка изхвърлих, защото не бях сигурна, че ще устоя. Много кофти се чувствам, :wall: така че ако и на вас ви се яде, най- добре недейте.
И така, за днес:

Обяд: филийка Местемахер намазана с Philadelphia; малък домат
Следобяд: 50 гр.шоколад; 1 Corny без захар; 2 парчета пъпеш

Това е за днес, няма да вечерям, разбира се. Надявам се да не ме изключите от клуба. Утре съм на чай и вода и поне час тренировка.

goldish
1st February 2009, 17:58
Момичета, здравейте! Страхотни сте. И аз много се радвам на подема. :girl_dance: Все така напред и съсем скоро да направим нова тема само за поддъране на килограми, а и защото толкова свикнахме заедно, че няма начин да има разделяне. Освен с излишните килограми, де :wink: :1231:
До сега съм изпапкала-
мляко с мюсли
ябълка
супа от леща
около 5 ореха
две парчета зелник
ябълка
За вечерята ще кажа по-късно. Дано скоро да има още похвали за свалени и ощастливени мацки :pinkglasses:

hatred
1st February 2009, 19:06
а и защото толкова свикнахме заедно, че няма начин да има разделяне. Освен с излишните килограми, де :wink: :1231:


Много се радвам, че всички са толкова изрядни :) marie_claire, ти си толкова дисциплинирана, че няма да ти се отрази :)

Като стана дума за свикването заедно ... ще ми е много любопитно и приятно да се срещнем. :wink: Какво мислите ?

Аз сега се прибирам от работа, по - късно ще докладвам менюто си. Между другото, днес бях атракция на работа, носех си протеин в опаковка от фолиева киселина и пластмасова чашка, разтворих го във вода и го ядох с помощта на бъркалка за кафе. Селяния до шия :)

new_lady
1st February 2009, 19:41
Много ви се радвам на всички дано сте все тлкова стриктни :)
аз снощи бях на рожден ден и се поизложих, за това днес се измъчвам само на плодове.
Моля ви да кажете повече за протеина на прах. Аз абсолютно не съм наясно дори от къде се купува :( дайте малко инфо къде да го намеря, колко струва и с него замествате хранене или цял ден не ядете, приемането на протеини за всички режими ли е подходящо?

Nevena_Mareva
1st February 2009, 19:47
Здравейте,всички :D Аз само си ви чета и не пиша,защото ям най-много и май съм от най-дебелите :cry: Бях постигнала задоволителни резултати,но всичко провалих.Сега започвам пак отначало.От две седмици не съм опитвала даже нищо сладко,мазно или тестяно.Тренирам си редовно,а когато не успявам или нямам много време правя упражнения в дом.условия.Амбицията ми е да спра да ям сладко изобщо :roll: и да стана 50 килограма (както в доброто старо време).
Много добре се справяте,браво!!!Продължава йте все така :)

hatred
1st February 2009, 21:17
А иначе, убедена съм, че си го казвала доста пъти вече, но ми е интересно по какви причини не ядеш месо? :2016:

SummerBaby, ето тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=10980&start=25) съм споделила "историята" на вегетарианството си, не е нещо особено :wink:

Деничка, мерките ти будят у мен завист :evil:



Моля ви да кажете повече за протеина на прах. Аз абсолютно не съм наясно дори от къде се купува Sad дайте малко инфо къде да го намеря, колко струва и с него замествате хранене или цял ден не ядете, приемането на протеини за всички режими ли е подходящо?

new_lady, аз самата все още знам твърде малко, за това не се доверявай прекалено на информацията ми ... Протеин на прах се продава в повечето аптеки, в диетичните и специализирани за спортни добавки магазини. Колко струва ... много относително, аз си взех някакъв за около 10 лв в разфасовка от 250 гр, но все още никой не ме е ориентирал за конкретна марка ... Едва ли съм налетяла на нещо особено качествено.

Engel
1st February 2009, 21:29
Абе момичета не се шашкайте за прегрешенията, ще ги компенсирате + това днес е НЕДЕЛЯ :twisted: Нормално е, всеки е сгрешил по нещо. Ето вижте моето меню. Да ви се похваля вече ми дойде и нямам търпение да се претегля като ми свърши.. та:
Закуска: Кисело мляко Култура 0.1% + 1 банан + 3 с.л. овесени ядки
Обяд: Кисело селе със свинско месо /ядох детска порция/
Следобед: Пилешка супа половин купичка и 1 ябълка.. възползвах се от супата, защото май съм се разболяла. За сега ме боли само гърлото и съм отпаднала и супата много добре ми подейства, дано да не се стига до други симптоми.
Сега ще вечерям незнам какво :lol: Може пак супичка, защото много ми хареса. Поздрави на всички! :P

hatred
1st February 2009, 22:48
Менюто ми за днес ...

овесени ядки със стафиди, канела и мляко
две ябълки и 10 сурови бадема
протеин на прах с вода
малко гречка с извара
зелена салата с домати, 50 грама сирене light и чаена лъжичка зехтин
портокал и грейпфрут
кисело мляко с овесени трици, ленено и сусамово брашно
два моркова

Деничка
1st February 2009, 23:06
[quote="hatred"]

Деничка, мерките ти будят у мен завист :evil: quote]
Ей,ти си перфектна :) а аз имам да свалям още 5-6 килограма :cry: мерките са ми такива,но аз съм ниска и трябва да са по-малко :wink:

Engel
2nd February 2009, 00:37
Момиченца, аз да ви кажа, че подкрепям marie_claire всякак!!! Чоппих семки пред телевизора и дойдох да й кажа, за да не се чувства само тя изменничката в групата :lol: :lol: :lol:
Marie не си го слагай на сърце мила.. НЕДЕЛЯ е .. цял ден това повтарям :D Хайде утре.. с нови сили .. до другата неделя :1259: :2020:

punk_girl
2nd February 2009, 09:39
Хей мацки и аз се боря с килограмите за да съм перфе до морето а и след това де просто искам да се чуствам добре в тялото си.Сега почвам 2 седмица от диетата миналата свалих 1 кг а имам още цели 7 целта ми е 51 кг.И опредалено усещам промяна дори от този 1 кг животът ми стана доста по различен като ям здравословно разделно и спортувам ей тва е начин на живот аз понеже съм върл привържение на сладкото всеки ден си хапвам по парценче черен шоколод и просто много позитивно съм настроена към света и се надявам до юли до съм перфе.Инак не спазвам някаква опредалена диета от нета или книги по скоро аз си я измислих но има ефект .Освен това я комбинирам с 3 дни домвашно таебо и 2 дни свободни упражнения коремни преси и упражнения с кирички и естественно тичам всеки ден по 5 км.Пък Събота и Неделя почивам като изразходвам колорий в игра на баскет волейбол и тенис .Та опредалено съм много ентузиатирана( май не се пише така.) :lol:

Деничка
2nd February 2009, 10:48
Хей мацки и аз се боря с килограмите за да съм перфе до морето а и след това де просто искам да се чуствам добре в тялото си.Сега почвам 2 седмица от диетата миналата свалих 1 кг а имам още цели 7 целта ми е 51 кг.И опредалено усещам промяна дори от този 1 кг животът ми стана доста по различен като ям здравословно разделно и спортувам ей тва е начин на живот аз понеже съм върл привържение на сладкото всеки ден си хапвам по парценче черен шоколод и просто много позитивно съм настроена към света и се надявам до юли до съм перфе.Инак не спазвам някаква опредалена диета от нета или книги по скоро аз си я измислих но има ефект .Освен това я комбинирам с 3 дни домвашно таебо и 2 дни свободни упражнения коремни преси и упражнения с кирички и естественно тичам всеки ден по 5 км.Пък Събота и Неделя почивам като изразходвам колорий в игра на баскет волейбол и тенис .Та опредалено съм много ентузиатирана( май не се пише така.) :lol:
Леле има поне 20 правописни грешки,но ти прощавам :lol: Важното е,че се присъединяваш към групата на лудите крави(извинявай за плагиатството Биби) )Та,добре дошла,споделяй дневните си менюта като нас :wink:
Аз току що ставам и пийвам кафенце с мед :P Обядът ще го мисля :wink:

marie_claire
2nd February 2009, 10:57
Благодаря ти, Engel :2024: От днес, обаче да се стягаме и дано да няма повече издънки. Иначе, забавяме резултатите. Много ми се ядеше шоколад вчера, но сега поне седмица няма да си го позволявам. Днес ще се опитам да изкарам деня на чай, както бях си обещала. Довечера ще кажа дали съм успяла.

hatred, относно протеина, който си носиш на работа- колегите ти могат само да завидят на такава стройна "селянка" като теб.

Приятен и успешен ден на всички!

bibi_82
2nd February 2009, 11:30
Важното е,че се присъединяваш към групата на лудите крави(извинявай за плагиатството Биби) )

Не е плагиатство, тъй че ти прощавам :D То това е от един виц по повод ПМС - Защо женското неразположение на жената било наречено ПМС, отговора е - щото наименованието луда краво вече било заето :D Та оттам ми дойде на ум - смешно е, но май си е чистата истина :D
Аз вчера ядох ядох(ама ми е чиста съвестта - позволено ми беше :D ) И от днес с нови сили подхващам новата седмица :D на 5-ти става 1 месец откак пазя режим и съм много доволна от резултатите засега - вече ми личат по дрехите определено, което е стимулиращо :girl_dance:

Днес закусах с 2 мандарини, мисля да обядвам с 2 домата + пуешка шунка за следобедна закуска съм планирала 1 портокал + 1 ябълка а за вечерта още не съм го измислила :D
Хубав ден и успешна нова седмица на всички :2020:

Engel
2nd February 2009, 11:44
Добро утро дами! :computer_coffee:
punk_girl:От къде намираш сили 7 дни в седмицата да тренираш и отделно да бягаш по 5км.? :bowdowl: :bowdowl: :bowdowl: Искам и аз така! Предполагам, че и каквато да ти е диетата, резултатите ти идват главно от спорта. Продължавай все така и имаш голям шанс още на 1 Май да си 51кг. :D Тъкмо ще имаш време да отидеш да си купиш нов бански и дрехи за морето :2035: Успех!
П.П. Можеш да напишеш какво хапваш през деня :2020:

marie_claire:Продължаваме с пълна пара, ще се контролираме взаймно, но без грубости :2003: Искам и аз да карам на чай и плодове, ама немога и... ще се възползвам от менюто на BiBi, което много ми харесва!
Пожелавам ни един успешен СТАРТ днес, особенно за мен и marie /защото сме прегрешили вчера/, отслабващ и здравословен ден и много емоций както винаги :girl_in_love:

goldish
2nd February 2009, 12:59
Engel, okaза се, че снощи с вечерята и аз май попрекалих- две яйца със спанак, половин пилешка пържола и една филийка хляб (интересното е, че не ям о много време и чак ми се стори прекалено солен, но си го изядох де :oops: ) и малко кисело зеле.
Днес продължавам по старому. Идеята за среща страшно ми хареса. Гледах, че Дюканките мислят да си правят такава и малко им завидях :? Ние също можем да се видим- ще е страхотно :) :) :)
Усмихнат ден!!!

hatred
2nd February 2009, 15:41
punk_girl:От къде намираш сили 7 дни в седмицата да тренираш и отделно да бягаш по 5км.? :bowdowl: :bowdowl: :bowdowl: Искам и аз така! Предполагам, че и каквато да ти е диетата, резултатите ти идват главно от спорта.

Engel, и аз си помислих същото :) Хубаво е човек да има енергия за толкова движение. Но си трябва и време, което при мен е крайно дефицитно. Вижте как си намирам оправдания :)

Успешен ден ти желая, надявам се ще устоиш на изкушенията ( или поне на тези от хранително-вкусово естество :) ). От утре според прогнозата времето ще е разкошно - не знам за вас, но на мен и това ми действа мотивиращо :)

Айде да се срещнем ! :)

MILI
2nd February 2009, 15:44
движение. Но си трябва и време, което при мен е крайно дефицитно. Вижте как си намирам оправдания
Както и при всяка работеща жена, май май....
Момичето е още ученичка, нека се радва на свободното си време и да го оползотворява добре докато има такова:wink:
Пък нас кучета ни яли, ще се оправяме кой както може :lachen:

brumbrum
2nd February 2009, 15:52
Здравейте :) Днес най-после си похапнах. Ето какво
Закуска: 1 кисело мляко 2% с 3 лъжици мюсли и 5 фурми + мляко с нес
Обяд(силно казано): 1 ябълка + 1банан
Следобяд: мляко с нес
Мисля до довечера да изпия и 2 дози по 30гр протеин на прах

За протокола - сутринта бях 49,600 т.е. за 4 дни -4кг. Сега задачката е да успея да се захраня правилно и да не кача :wink: Поздрави!

П.С. Няма да си сменям още килограмите на лентичката, за да не се наложи после да добавям :roll:

hatred
2nd February 2009, 17:02
brumbrum, честити нови килограми :)
Знам, че бързото отслабване е нездравословно, но от друга страна действа толкова стимулиращо ... А и предполагам, че няма да ти е трудно да съхраниш постигнатото - след протеините вероятно стомахът ти се е свил :)

Ако не е нагло, може ли да попитам при какъв ръст си постигнала тези килограми ?

MILI, наистина, тежко е да си работеща жена и да търсиш време за фигурата си. Околните го възприемат като страшен каприз. А и да не го приемаха по този начин, така или иначе време просто не остава... Но все пак имаме такива насърчителни примери като aniK например - може би ако има желание, има и начин...

brumbrum
2nd February 2009, 17:11
Ами от началото на март миналата година се боря с килограмите си и вече честно казано нямам нерви за бавно сваляне.. Само нагоре-надолу.. Пък и ми шият роклята за бала и трябва да сваля, за да не се налага след като стане готова да я стесняват. Ръста ми е 164-165 см :wink:

Engel
2nd February 2009, 18:25
Добър вечер :D Как мина денят ви днес? Моят е добре, бях малко на зъболекар и изразходих малко калорий :lachen:
Менюто ми за днес според мен е много добро за сега:
Закуска: Банан + ябълка
Обяд: Малко сухари + 1 банан
Ранна вечеря: Печа си една скумрийка и ще си резна 1 доматче.
По-късно :2016:

brumbrum:Мисля, че съотношението ти ръст/кг. е перфектно, вече ако искаш още извайване и оформяне на тялото се захващай със спорт! Това е моят съвет. Може да свалиш още 1-2кг. без да искаш докато спортуваш, ама 1-2кг. свалени със спорт са по-различни от 1-2 свалени с диета :2035: За бала ще си най-готината мацка, нали знаеш нашето гардже си е най-хубаво :2024:
Момичета относно работата, зависи каква е и колко си зает. Примерно аз работя на междинна смяна и сутрин и вечер имам време за тренировка, но понякога се налага да оставам и да затварям или да хода по-рано.. много зависи от всичко :? Важното е да се намира начин поне за 1-2 пъти в седмицата по 30мин. :2006: :2019:

goldish
2nd February 2009, 18:32
brumbrum, браво за свалените килограми! Направо са страхотни за твоя ръст!!! Сега стискаме палци всичко със захранването да мине добре.
Аз днес никак не се справям добре. :?
закуска- мляко с мюсли и мляко с нес
обяд- яйце с малко спанак, резен пушено филе, варена тиква с мляко (май беше варена със захар)
Значи работата е там, че бях на гости на баба и тя ми предлага какви ли не вкусотии и аз питам има ли захар и тя вече ме е научила и отговаря няма. Обаче аз съм обедена, че едва ли ще си я остави ей така без нищо "безвкусна". Не мога да разбера защо държат да прикрият и тотално сменят вкуса на някой плод, като му добавят захар. Всъщност те са тези, които не знаят истинския, страхотен вкус на плодовете. Опитах и от мусаката. И за капак изядох 3 ябълки. Чувствам се претъпкана, а отивам на рсторант с родителите. Ще се черпим за успешни край на сесията :wink: :wink: :wink:
Само дано това за мен да е успешния край на издънките. Някак е гадно като не всичко върви по твоя план, но аз съм като компютрите тъпи и упорити. Така се шегуват вкъщи, че има доста компютърни специалисти.
Чакам с нетърпение хубавото време да се рздвижим повече!!!

new_lady
2nd February 2009, 19:06
След вчерашния ден на плодове днес я свърших следната:
Закуска:една пилешка супа
2 кивита
Обяд:една малка краставица и няколко парченца пилешко месо, няколко парчета кашкавал и малко млечна салата (звучи много, но всички неща заедно нямаха и 1 чиния)
Вечеря:2 яйца по панагюрски

Незнам дали заради плодовия ден или защото ми дойде, но сутринта бях още едно килце минус :girl_dance: (отдавна не ми се беше случвало)
сега мисля и аз да пробвам вместо вечеря протеин за няколко дни пък да видим :)

brumbrum
2nd February 2009, 19:47
Мерси мн, момичета :2046: Мн стимулиращо ми действате :wink:

punk_girl
2nd February 2009, 20:59
Хех мерси за посрещането еми май главно заради спорта е добрия резултат иначе аз обичам спорта просто досега не му обръщах внимание обаче сега кво ми стана незнам,да не повярваш и по физическо играя иначе сега мания ми е тае-бото страхотно загрявка за престоящия ден.Иначе аз съм си направила следния режим ставане в 8 часа закуска ,таебо ,тичане ,мотаене навън с приятели ,стоене на компа ,обяд ,даскало и така като играя таебо Понеделник Сряда и Петък а гимнастика Вторник и Четвъртък как намирам време и аз незнам :D :D но опредалено се чуствам страхотно.Иначе днеска бях на
Закуска-Мюсли с кисело мляко и водичка
Обяд-домашно приготвена пилешка супичка и прясно изцеден портокалов сок
Следобедна закуска-Ябълка
Вечеря-салата с лук и риба тон сложих малко зехтин и зеленцуков микс .

hatred
2nd February 2009, 21:10
Хех мерси за посрещането еми май главно заради спорта е добрия резултат иначе аз обичам спорта просто досега не му обръщах внимание обаче сега кво ми стана незнам,да не повярваш и по физическо играя иначе сега мания ми е тае-бото страхотно загрявка за престоящия ден.Иначе аз съм си направила следния режим ставане в 8 часа закуска ,таебо ,тичане ,мотаене навън с приятели ,стоене на компа ,обяд ,даскало и така като играя таебо Понеделник Сряда и Петък а гимнастика Вторник и Четвъртък как намирам време и аз незнам :D :D но опредалено се чуствам страхотно.Иначе днеска бях на
Закуска-Мюсли с кисело мляко и водичка
Обяд-домашно приготвена пилешка супичка и прясно изцеден портокалов сок
Следобедна закуска-Ябълка
Вечеря-салата с лук и риба тон сложих малко зехтин и зеленцуков микс .

punk_girl, поздравления за спортния дух :1203:

Но с риск да прозвуча грубо, ще вметна и един съвет - с оглед на това, че матурата по български език и литература е задължителна, защо не се опиташ в натоварения си график да намериш време и за малко учене, четене, изобщо някаква дейност от интелектуален характер :)

Иначе менюто ти според мен е супер :)

punk_girl
2nd February 2009, 21:16
Уча вечерно врме най-много за 2 часа съм научила зависи какви часове имам .Относно четенето обожавам да чета книги и по едно врме вместо да ми забранят компа ми ограничиха книгите :D .Инак да питам вярно ли е ,че всяка седмица се сваля по 1 кг.

Engel
2nd February 2009, 22:22
hatred: Май нямаше нужда от такава забележка. Не съди по човека от това, изглежда приятно момиче и доста мотивирано :2020:
punk_girl: Много ме радваш, използвай свободното си време на макс. Сега е времето в което можеш да направиш найстина голяма промяна и то за цял живот. В тинейджърските години се изгражда характера. Успех! Менюто ти е страхотно! Честно, не вярвах, че ще е такова :roll:

hatred
2nd February 2009, 22:36
hatred: Май нямаше нужда от такава забележка. Не съди по човека от това, изглежда приятно момиче и доста мотивирано :2020:
punk_girl: Много ме радваш, използвай свободното си време на макс. Сега е времето в което можеш да направиш найстина голяма промяна и то за цял живот. В тинейджърските години се изгражда характера. Успех! Менюто ти е страхотно! Честно, не вярвах, че ще е такова :roll:

Engel, по принцип си права, но на мен образованието ми е много болна тема ( може би защото работя в тази сфера ). Не мисля, че е нормално едно момиче на 15 - 16 години ( предполагам тя е на толкова ) да пише по този начин. Това даже за четвъртокласник е неприемливо и форумът (в мое, твое и т.н. лице) не би трябвало да го насърчава.

Знам, че съм ви отегчила и че не е по темата :)

Иначе съм съгласна, че менюто на punk_girl е изключително зряло и разумно, а спортният и ентусиазъм е заразяващ :) Е, не достатъчно за да ме накара да си надигна дебелия задник и да стана в 5 и половина за да тичам утре :) :) :)

punk_girl
2nd February 2009, 23:49
Хех за напред ще внимавам как пиша :wink: признавам и на мен ми е кофти .Относно менюто ми радвам се ,че го намирате за зряло и разумно като се има предвит ,че хората на моята възраст правят налудничеви диети и не ядът нищичко.Например преди 2 години едно момиче от квартала ми реши да уж отслабне не яде нищо 1 ден и после само плодове и сега е 78 кг.Абе аз съм изцяло за здровословното хранене и спорта.
hatred:То аз май много хора заразих днеска си носех ябълка от нас и си я хапнах с минерална водичка и забелязъх доста хора да хапват плодове :D

hatred
2nd February 2009, 23:51
Да споделя менюто си :)

овесени ядки със стафиди, канела и мляко
две ябълки и 10 сурови бадема
протеин на прах
портокал и киви
малко елда със спанак и 40 гр. сирене light
салата от зелен фасул на пара, лук, чесън, маслини и извара
грейпфрут
малко кисело мляко с лъжичка овесени трици и ленено брашно

hatred
2nd February 2009, 23:55
Хех за напред ще внимавам как пиша :wink: признавам и на мен ми е кофти .Относно менюто ми радвам се ,че го намирате за зряло и разумно като се има предвит ,че хората на моята възраст правят налудничеви диети и не ядът нищичко.Например преди 2 години едно момиче от квартала ми реши да уж отслабне не яде нищо 1 ден и после само плодове и сега е 78 кг.Абе аз съм изцяло за здровословното хранене и спорта.
hatred:То аз май много хора заразих днеска си носех ябълка от нас и си я хапнах с минерална водичка и забелязъх доста хора да хапват плодове :D

А как е станала 78 кг ? Да не би да е отключила булимия, хиперфагия или някакво друго хранително разстройство ?

punk_girl, менюто ти определено е примерно ... Аз като си спомня какви налудничави крайности ме обземаха докато бях ученичка и ме досрамява от самата себе си :oops: Продължавай в същия дух в храненето :2020:

marie_claire
2nd February 2009, 23:58
Хайде и аз да се отчета за днес. Доволна съм, т.к. почти си спазих намерението да погладувам. Направих тренировка на крос тренажора /50 мин. / и от днес започвам всеки ден. В 22 ч изядох една препечена филийка хляб, защото бях попрегладняла. Това е за целия ден. Утре продължавам да се храня нормално.

hatred, идеята да се видим е чудесна. Незнам, обаче как може да се осъществи, т.к. освен ние с теб, незнам коя друга "луда крава" :girl_haha: живее в София. Освен това аз също сега идвам само за изпитите, за по- продължително ще остана в края на февруари, когато ми започват лекциите. Ако се запознаем ще има с кого да си пазарувам здравословни храни в Пикадили, ура!

punk_girl
3rd February 2009, 00:02
Честно казано незнам защото преди диетата беше слабичка явно за да е модерна е почнала диетата .И после явно си похапвала доста и ето ти 78 кг.Хехххх мерси :2020: иначе за мен примерното меню е много по добър вариант от диетите.Инак днеска имахме 2 свободни по история и в кафето просто ми вдигнаха нервите искам мед а те викат "Еми що ти е мед" :D

hatred
3rd February 2009, 00:05
Мисля, че все ще успеем да съгласуваме някакво подходящо време за среща :)

Аз в Пикадили ( поне този в City Center Sofia ) няма да стъпвам поне два - три дена. Днес първо изнервих един служител, разпитвайки го половин час имат ли желатин, който не е правен от месо, след което той ме улови в "кражба" на зрънца грозде ( много лош клептомански навик, винаги опитвам гроздето когато съм на щанда за плодове :) ) и ме изгледа лошо :)

marie_claire
3rd February 2009, 00:10
Относно ограниченото свободно време и спорта, предлагам да си вземете уред за вкъщи, ако имате такава възможност. В големия град за една тренировка се губят 3-4 часа: 2 часа е самата треинировка + отиване и връщане... Затова си взех преди време крос- тренажора. Не е като в залата, но все пак е нещо.

marie_claire
3rd February 2009, 00:15
Е hatred, какви са тия въпроси с повишена трудност дето задаваш?! Аптекарката в една аптека не можа да различи тоалетно мляко от тоник, ти искаш от това нещастно момче да знае какво е желатин. :lol:

И следващият път попитай дали за плодовете нямат тестери :) /за да опиташ без това да се води кражба/. :D

А, и те хванах в издънка- не си отчела гроздето в менюто :2010:

punk_girl
3rd February 2009, 00:21
Хеххх в супера им е писнало от мен онзи ден се скарах с охраната понеже се въртях полвин час около подправките търсех си канела пък те я били преместили.Инак да питам вярно ли е ,че всяка седмица се сваля по 1 кг?

hatred
3rd February 2009, 00:23
Относно ограниченото свободно време и спорта, предлагам да си вземете уред за вкъщи, ако имате такава възможност. В големия град за една тренировка се губят 3-4 часа: 2 часа е самата треинировка + отиване и връщане... Затова си взех преди време крос- тренажора. Не е като в залата, но все пак е нещо.

marie_claire, аз сериозно се замислям да си купя уред, но се колебая какъв. Срещам различни мнения - всички са единодушни, че пътечките са ефективни, но са нещо, което не мога да си позволя ( споменах, че работя в сферата на образованието, нали :? ). Много хора препоръчват степери, а други твърдят, че не са имали полза от тях. За велоаргометрите и крос-тренажорите също съм попадала на противоречиви отзиви. Трябва да се спра на нещо конкретно, все пак не мога да си обзаведа фитнес вкъщи :)

А за загубата на време си абсолютно права - докато отида до залата, приключа тренировката и се прибера минава половин работен ден. Е, не мога да си го позволя :)

Engel
3rd February 2009, 00:25
А, и те хванах в издънка- не си отчела гроздето в менюто :2010:
:lol: :lol: :lol:

hatred
3rd February 2009, 00:30
Хеххх в супера им е писнало от мен онзи ден се скарах с охраната понеже се въртях полвин час около подправките търсех си канела пък те я били преместили.Инак да питам вярно ли е ,че всяка седмица се сваля по 1 кг?

punk_girl, зависи от режима, организма, продължителността на диетата ... Адски относително е, освен това отслабването не протича равномерно във времето - има спадове и скокове, а цялостната тенденция е да отслабваш все по - бавно и по - бавно :)

На мен ми прави впечатление, че канелата е станала дефицитна стока. Най - редовно липсва дори в големите вериги - явно хората, разчитащи на диетичните и свойства са, станали много :)

marie_claire, забравила бях за двете зрънца грозде ( пробвах по едно от двата сорта, повече щеше да е нагло и нямаше да мога да се оправдая с дегустация ) :2014: . От утре ще подхождам маниакално и ще си записвам :)

:2005:

Engel
3rd February 2009, 00:40
Според мен от всички уреди има полза. Трябва да си постоянен и упорит за резултат. Много ясно, че хора, който не правят упражнения редовно и нямат резултат ще са недоволни. Аз поне не се оплаквам от моя велоергометър, защото си знам, че не го ползвам редовно. Имам периоди в който въртя всеки ден, други в който 1 път седмично. Различно е, но едно е сигурно, че в началото е зарибявка да си тренираш в къщи :P hatred:Каквото и да избереш няма да сгрешиш :D

Деничка
3rd February 2009, 01:45
Опа,сега ще изцапам темата с днешните ми прегрешения :lol: Ама не ме бийте по главата с бухалката,че да не оглупявам още повече :lol: Сутринта си пийнах кафенце с 1 ч.л. мед,на обяд хапнах 1 филийка със сирене и хайде пак на шопинг терапия (няколко уморителни часа)и прегладнях и хоп в 8 часа на ресторант и изядох една овчарска салата (300 гр беше без месо и имаше мн малко сирене както се досещате,2 гъбки,печени пиперки и основно домати и краставици направо си беше шопска салата) и освен нея 2 пилешки хапки,5-6 пържени картофа и 2 хапки сирене пане :lol: Сита съм и гузна :lol: Но пък тази сутрин кантара отчете -3 килограма (днес ми е 13-ти ден мисля).
П.П. в сряда имам рожден ден :lol: а в събота рожден ден има майка ми :lol: в промеждутаците между двата дни (4 и 7 февруари) ще се отдам на чай и плодове :lol:

hatred
3rd February 2009, 08:21
Опа,сега ще изцапам темата с днешните ми прегрешения :lol: Ама не ме бийте по главата с бухалката,че да не оглупявам още повече :lol: Сутринта си пийнах кафенце с 1 ч.л. мед,на обяд хапнах 1 филийка със сирене и хайде пак на шопинг терапия (няколко уморителни часа)и прегладнях и хоп в 8 часа на ресторант и изядох една овчарска салата (300 гр беше без месо и имаше мн малко сирене както се досещате,2 гъбки,печени пиперки и основно домати и краставици направо си беше шопска салата) и освен нея 2 пилешки хапки,5-6 пържени картофа и 2 хапки сирене пане :lol: Сита съм и гузна :lol: Но пък тази сутрин кантара отчете -3 килограма (днес ми е 13-ти ден мисля).
П.П. в сряда имам рожден ден :lol: а в събота рожден ден има майка ми :lol: в промеждутаците между двата дни (4 и 7 февруари) ще се отдам на чай и плодове :lol:

Деничка, няма страшно, споделеният грях е само половин грях. А и при теб единственото, което "заслужава" бой са шестте картофчета. Съдейки по количеството им, грехът ти се редуцира до една четвърт :)

И аз утре имам рожден ден :shock:

aniK
3rd February 2009, 08:35
Hatred, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!! БЪДИ МНОГО ЩАСТЛИВА И ОБИЧАНА :2046:
Деничка, дано да си обелила панираното на сиренцата :D
Според мен от кардиоуредите за в къщи най-добри са велоергометър или кростренажор. Аз лично клоня към кростренажора, з'то имам вело и ми е писнало до ... :sick: В зала не стъпвам на вело, достатъчно ми е в къщи. Иначе да не го хуля :oops: Десета година ми служи вярно :D
Хубавите пътеки са скъпи, заемат доста място, а и ползата от тичането е малко спорна :? Степерът според мен натоварва бедрата и дупето, но не води до такова аеробно натоварване. Има риск от трупане на маса точно в тези части на тялото :1246:

hatred
3rd February 2009, 08:56
Степерът според мен натоварва бедрата и дупето, но не води до такова аеробно натоварване. Има риск от трупане на маса точно в тези части на тялото :1246:

Значи степера го анатемосваме :)

hatred
3rd February 2009, 08:59
Hatred, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!! БЪДИ МНОГО ЩАСТЛИВА И ОБИЧАНА :2046:


Рожденният ми ден е утре, но много ти благодаря, с удоволствие приемам такива прекрасни пожелания още от днес :2020:

aniK
3rd February 2009, 09:24
Ей :2014: , аз мислех, че последния ти пост е от снощи и рекох първа да те поздравя :oops: изобщо не погледнах часа и датата, мислех си, че са малко лудите като мен от рано да четат
Утре пак :2043:

Руми_
3rd February 2009, 09:32
Здравейте момичета,цели 3 дни не съм влизала и не съм ви се похвалила,че вече съм -1кг. :D ,не е много,но е невероятен стимул.
Онази вечер и зълвата имаше рожден ден и беше много трудно да удържа фронта,но в крайна сметка се справих само с червеното винце прекалих :lol:

Та вчера менюто ми беше:
сутринта-2 кафета с мляко
обяд-печено пиле,предимно бяло месо и 2-3 картофчета
следобяд-1 кафе
вечерта салата домати,краставици,чушка и 2 чаши вино

За днес засега съм на една препечена филия с кашкавал и един домат :D и едно кафе.

punk_girl
3rd February 2009, 09:34
hatred-Честит рожден !Желая ти много усмивки и приятни мигове :1216:
Хехх днеска бях само на гимнастика станала съм в 7 часа за мой голям ужас вали и времето е ужасно а аз лесно нося на настинки пффф.Инак днеска ще съм на
Закуска-Филийка Бонус с риба тон и чаша портокалон сок
Обяд-Зелева супа и 2 парцета грейфрут с чаша вода
Следобед-Лешници и айрианче
Вечеря-още я мисля.

Engel
3rd February 2009, 11:12
Тъкмо и аз се засилих да честитя на hatred, но ще изчакам до утре :lol:
Руми_, Деничка: Честито за минусчетата на кантара. Много се радвам за вас :2004: Ще видите и аз в Неделя сутринта ще се тегля, и аз ще имам резултати.. няма само аз да ви честитя :twisted:

hatred:Взимай кроса или велото и едни ролери. Лятото ще караш ролерите, а зимата другото. Айдеее решихме проблема :lol: :lol:

Искам да питам в темата, кой какви добавки взима към диетата? Аз примерно пия само витамини, но имам и Ленено масло на Barlean's , което ми прашасва. Витамините са ми C 1000ml, A, E, Витамини с минерали и Б комплекс :D

Izabo
3rd February 2009, 11:27
Провет, дами :)! Искам и аз да се включа по-активно в темата :D . щ
От няколко дни спазвам криво-ляво препоръките на "Ултраметаболизъм".
В тоя ред на мисли, Engel, добавките ми са:
1 с.л. смляно ленено семе сутрин
рибено масло
Калмацин
алфа липоева киселина
витамин В комплекс
Мисля ел-карнитин и мултивитамини да си купя.

А иначе менюто за днес:
закуска - 3/4 ч.ч. киноа с половин ябълка и 1 с.л. ленено семе
предиобедна закуска - една ябълка и 7-8 бадема
обяд - 100 г. варен зрял боб, домати и краставици
следобедна - ябълка с няколко сурови бадема
вечеря - пиле със зеленчуци

hatred, на първо време, докато си избереш по-сериозен уред, си купи гирички и въже за скачане. Само в случай, че си нямаш, де :lol: .

punk_girl
3rd February 2009, 11:35
Опсссс както винаги блея и изобщо не съм разбрала ,че е утре сори.Инак досега бях в парка и там изразходвах колории :lol: е добре де тва силно казано ама поне се движих.Инак сега се пребирам боядвах и след 1 час на даскало тццц имам 3 часа френски :cry:

Деничка
3rd February 2009, 11:49
Ехеее,Hatred ние пък и в един ден ли имаме рожден ден :lol: Лоши водолейки :lol: На колко години ставаш ?
:girl_kiss2:
Иначе не съм обелила сиренцата,ама чакайте малко бе хора аз май не съм чак такъв спешен случай (162 см вече 47 кг),имам още 4-5 кг за сваляне ,а и за никъде не бързам :lol:
Вече пия кафенце с мед и днес ще карам на плодове,като един пречистващ ден.
Успех на всички в поредния отслабващ ден! :1259:

Engel
3rd February 2009, 11:57
В тоя ред на мисли, Engel, добавките ми са:
Калмацин
алфа липоева киселина

За какво служат тези добавки, прощавай за невежеството :D
Деничка 4-5кг? О, боже.. тялото си е твое, но да ти кажа Анджелина Джоли повече ми харесваше като беше с 3-4кг. отгоре, а сега ми прилича на ходеща торба кокали. Но хайде нея няма да я виня, защото има 100 деца :lol:
Аз имам чувството, че моята диета пак не върви! Кажете ми вече какво ми куца, защото ще отида на врачка :evil: Днес се теглих и още 1 безрезултатна седмица... аман. Дано цялата година да не е такава, че както ми е тръгнало.

punk_girl
3rd February 2009, 12:06
Хехх аз мисля в Понеделник да се меря.

Izabo
3rd February 2009, 12:13
Алфа липоевата киселина (http://www.adipharm.com/product.php?l=bg&n=30) подпомага превръщането на въглехидратите в енергия и е силен антиоксидант. Пия по 1 таблетка, т.е. 300 мг денвно. В книгата се препоръчва 600 мг, но аз се ограничавам до 300. На опаковката пише, че за диабетици дозата е 600 мг, в противен случай да не се превишава дозата от 300 мг. и затова така реших.

Калмацин (http://www.walmark.bg/product_detail.asp?nl_product_id=558)ът е комбинация от калции, магнезий и цинк.
Ефекти:
Допринася за поддържане на здрави кости, зъби, коса, кожа и нокти
Поддържа нервната система в добро състояние, облекчава безсънието, повишава устойчивостта при напрежение и стрес
Подпомага дейността на сърцето и кръвоносната система
Подходящ по време на бременност и кърмене, за по-бързо възстановяване след боледуване и при усилено физическо натоварване
Препоръчва се за хора с висок риск от остеопороза – възрастни, жени в менопауза или след гинекологични операции


А също и коензим Q10 (http://www.bb-team.org/articles/1685/), на Валмарк примерно...

П.С. И фолиева киселина (http://www.adipharm.com/product.php?l=bg&n=28) пия :D . Полезна е не само за планиращите бременност :) (въпреки че и това рано или късно ще ни се случи :lol: ).

Деничка
3rd February 2009, 12:30
Деничка 4-5кг? О, боже.. тялото си е твое, но да ти кажа Анджелина Джоли повече ми харесваше като беше с 3-4кг. отгоре, а сега ми прилича на ходеща торба кокали. Но хайде нея няма да я виня, защото има 100 деца :lol:

Хех много добре си познавам тялото и съм го виждала в различни килограми :wink: Торба с кокали няма да стана,но секси,слаба и стегната каквато съм на 42-3 кг дай боже...и ще си обличам с кеф лятото дрешките и няма да се притеснявам от това как изглеждам :wink: И както Hatred беше казала скоро...всичко е до конструкцията на тялото ;)
Иначе Engel не се отчайвай...бавно,но славно :girl_dance:

goldish
3rd February 2009, 13:17
Момичета, здравейте! Чета ви, подкрепям ви, но имам вирус на компа и ще го форматираме, така че малко може да отсъствам :( Иначе с Деничка и hatred ставаме 3 водолейки- интересно. Спирам до тук, че мн цикли тоя комп.

new_lady
3rd February 2009, 15:52
Engel и аз се чудя какво става този път. Миналата година по това време на същия режим свалих за един месец 7кг (което даже е прекалено), а сега постоянно варирам и даже не мога да кажа колко съм свалила, но не са повече от 2-3. Незнам какво става, само се надявам да не ми писне като няма резултати.

bibi_82
3rd February 2009, 16:05
hatred аз съм за кростренажор на 100%...тренирала съм и на пътечка и на колело и на степер но кростренажора си е най-доброто според мен...а има и евтини варианти за по 300-350 лв в техномаркет (не е като 1200 на кетлер). Според мен ще си върши страхотна работа защото все пак ще се ползва в домашни условия а не във фитнес зала...
Иначе да се отчета за днес
Закуска - 2 мандарини
Обяд - Пържола от пилешко филе + салата домати
Сл.закуска - 1 банан
За вечеря ще хапна печено пилешко бутче + салата от цвекло моркови чесън и малко зехтин
2 кафета с мед и малко мляко съм пила до момента и това е
Вчера си купих си страхотно бельо за домашния фитнес :twisted: Не могат да ми откажат изобщо - на мен ми идваше да си посегна като се премених :girl_haha:
Вече съм почти 4 кг минус :1207:

Izabo
3rd February 2009, 16:21
... но кростренажора си е най-доброто според мен...а има и евтини варианти за по 300-350 лв в техномаркет (не е като 1200 на кетлер). Според мен ще си върши страхотна работа защото все пак ще се ползва в домашни условия а не във фитнес зала.......

Тези на Кетлер за 1200 лв. също са за домашна употреба. Професионалните са много по-скъпи. Може и за oколo 800 лв. да се намери Кетлер.
Мой съвет е, ако нямаш възможност за качествен уред от такъв тип, по-добре са не си хвърляй парите за по-евтин и спортувай по друг начин. И аз се интересувах по темата и изчетох достатъчно мнения на изпатили си от подобна "изгодна" покупка, та затова...иначе и аз нямам излишни пари за харчене :lol: .

Engel
3rd February 2009, 17:47
Izabo:Благодаря за подробния отговор.

punk_girl
3rd February 2009, 22:10
Лелеее днеска по физическо играхме баскет страхотен начин за сваляне на килограми.Инак да се отчета с вечеря-3 запечени във фурна кюфтенца с доматен сок и една ябълка .Утре мисля да си направя някакъв дюкянски сладкиш предпологам ,че няма да навреди много .Да питам тези сладкиши за само за спазващите дюкянския режим или? Защото аз спазвам режима но ми се видяха вкусни пък и щом уж са диетични.

hatred
3rd February 2009, 22:16
Деничка, ставам на 21 :( Пожелавам ти много хубаво изкарване на рождения ден и най - прекрасните и искрени пожелания от хората, които обичаш :)

Благодаря ви за информацията за фитнес - уредите. Въже имам, но имам и съседи на долния етаж и не са особено толерантни :lol: Мисля да си взема крос - тренажор. Тъй като не мога да си позволя нов и качествен, какво мислите за варианта втора употреба на добра марка ? Просто на последък се натрупаха много разходи, освен себе си издържам още двама души съвсем сама, а нямам търпение за уреда :)

Менюто ми за днес:
овесени ядки със стафиди, канела и прясно мляко
две ябълки и десет сурови бадема
протеин на прах
киви и портокал
120 гр. варено филе от сьомга и салата от зеле и моркови с половин филийка Мастермахер
кисело мляко с лъжичка овесени трици и ленено брашно
грейпфрут

hatred
3rd February 2009, 22:18
goldish, дано не отсъстваш за дълго :(
Вие нищо не споменавате за идеята за срещата ...

Engel
3rd February 2009, 23:54
Момичета.. взех найстина трудното решение да мина на плодоИЗмъчението :lol: Като имаш в предвид, че немога да гладувам ще е голямо изпитание за мен. Мисля да го правя максимум 10 дни, макар че и 1 ден да го направя ще е постижение за мен :D Пожелайте ми успех!!!
Ще хапвам плодове, ще си правя плодови шейкове с мляко /ангажирала съм една приятелка с пасатор :lol: /. Това е .. утре е денят. От това вече ако не ми се раздвижат килограмите, предполагам, че ще потърся лекарска помощ. Поздрави на всички!

Деничка
4th February 2009, 01:03
Деничка, ставам на 21 Пожелавам ти много хубаво изкарване на рождения ден и най - прекрасните и искрени пожелания от хората, които обичаш
И аз ставам на 21 :lol: :lol: :lol: и на теб пожелавам да си изкараш страхотно,да си жива,здрава,изключително щастлива и все така красива :kiss_me: и рима докарах даже........хихихи :2024:
П.П....родени сме на един ден,в един и същ месец и в една и съща година :2046:
Днес реших да ми е плодов ден,но и по принцип нямах апетит и за това....за закуска пих кафенце с мед...в 4 часа следобяд изядох една ябълка и в 6 часа изядох 1 печена пиперка с парче сирене и парче кашкавал (тънки парчета) :D
Engel ,пожелавам ти успех,но дори и да прегрешиш с теб съм (знам колко е трудно само на плодове и то цели 10 дни)... :girl_kiss2:

marie_claire
4th February 2009, 02:46
Hatred, Деничка, честит рожден ден! :1216: Желая ви здраве, късмет във всичко и споделена любов! Да си изкарате един страхотен празник, дори и малко да прегрешите!.
Hatred, така се надявах да си ми набор... аз ли съм какичката тук? :( /на23 съм/.
By the way и аз се връщам от един рожден ден току-що,но не съм хапнала нищо забранено. Ето менюто ми за днес:

Закуска: 1 варено яйце; 1 банан
Обяд: маруля,караставица,1 варено яйце, 2 бр.брюкселско зеле,2 броколки
Вечеря: порция сом на скара с гарнитура от домати; 1/2 банан

Можеше да бъде и по- добре, но сомчето беше много вкусно, заслужаваше си.

Engel,, мисля, че нямаш нужда нито от врачки, нито от лекари. Трябва да си избереш някаква диета и да я спазваш много стриктно. На света няма човек, който да не може да отслабне! Ха, особено на твоята възраст! Предлагам ти вместо плодове и мляко да опиташ няколко дни да ядеш само плодове и зеленчуци- без сосове, без сирене, мляко и т.н. Ако успееш, няма начин да не свалиш!

hatred
4th February 2009, 06:43
Деничка, честит рожден ден. Нека красотата, здравето, щастието, самочувствието и късметът винаги бъдат с теб. Но те така или иначе хубавите неща обикновено отиват при хубавите хора ... :2046:

marie_claire, благодаря за прекрасните пожелания :2020:

Engel, успех в начинанието ! Ако почувстваш глад, пробвай с протеина на прах - няма да сбъркаш, гарантирам :)

П.П. Не съм станала толкова рано, защото искам да направия рождения си ден по - дълъг, просто съм на изпит :)

aniK
4th February 2009, 08:40
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН (вече), hatred и Деничка!!!
БЪДЕТЕ МНОГО ЩАСТЛИВИ!!!

hatred, успех на изпита! Някак си съм сигурна, че си подготвена ;)
marie_claire, аз съм каката :oops: (тази година на 33 :D ) Да взема да си ходя аз в Пластична хирургия :P

tirra
4th February 2009, 08:50
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН , hatred и Деничка!!!




http://www.chocolates-uk.co.uk/Images/chocs-and-flowers18.jpg

punk_girl
4th February 2009, 08:56
Честит рожден ден ,на hatred и Деничка!!!
Желая ви много приятни мигове и нека усмивката винаги грее на лицата ви!!! :1216:
Днес ще карам само на плодове и зелунцуци :lol:
Закуска една ябълка с чаша зелен чай
Закуската и обядът са в процес на мислене
П.П Станала съм в 6 часа за да си играя аебото и да ходя да тичам сега се връщам от там и по пътя се спънах и си продрах анцука :lol: майка ми ще откачи тва е 3 анцук

Деничка
4th February 2009, 09:56
Благодаря Punk_girl,AniK,Hatred,Marie_Claire,Tirra! :kiss_me:

Izabo
4th February 2009, 10:18
hatred, Деничка, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!! :1216: :1257: :2020:
Желая ви безкрайно щастие, крепко здраве, гореща любов и лъчезарни усмивки, всеки ден да има на какво да се радвате, всеки ден нещо да ви изненадва приятно и да ви очарова!!! Весело празнуване и успех на изпита на hatred :lol: !!! :music_band:

MILI
4th February 2009, 10:49
Hatred, Деничка, честит рожден ден! Желая ви здраве, късмет във всичко и успешна борба с килцата! Да изкарате най-хубавия РОЖДЕН ДЕН !.

Engel
4th February 2009, 10:57
Добро утро и от мен!
Честит рожден ден и от мен на hatred и Деничка :1216: Пожелавам ви много успехи в професионален и личен план, много споделена любов, емоций и добри приятели :2020: :2020: :2024:

Момичета, благодаря ви, че ме подкрепяте отново! :roll: Искам найстина да пробвам на плодове, по принцип много ги обичам, но немога да гладувам. Ще изкарам колкото мога, после ще добавя и протеин,зеленчуци, но да стигнем до тази част пък.. лесна работа /надявам се/ :2004:
Само да кажа, че ще пропускам да ви чета менютата, че ще вземе да ми се преяде нещо :2005:

MILI
4th February 2009, 11:05
Само да кажа, че ще пропускам да ви чета менютата, че ще вземе да ми се преяде нещо
Почти на същият принцип и Аз не пиша тук и не чета много менюто Ви за деня ... Обаче към края на Февруари ще се отчета с -6 кг. свалени и готова за пролетта.....
:2042:

Engel
4th February 2009, 11:20
Аз по принцип за да избягвам преяждането, не ги чета много внимателно, че чак да мога да си представям чиния с храна, ами минавам като "скенер за лоши храни" :2014: :lol:
Момичета от форума на БГ-мама си свалих супер 5 и 10 дневно захранване. Мисля, че е много добро, ако има желаещи ще го напиша :2043:
MILI:Радвам се, че си сигурна във възможностите си, но защо -6кг? Не мисля, че човек като теб би допуснал да качиш толкова или просто искаш да имаш още по-различен човек в огледалото. Казах го така, защото колко по-слаб си - толкова повече се променяш на външен вид. Смисъл.. разбрахте ме :lol:

Някой знае ли дали могат да се смесват плодовете на едно хранене ? Аз ще хапвам през 2 часа с чаша чай, а няма да ги редувам. Евентуално ако можете да ме светнете дали намирате някаква разлика в редуването на чай с мед или хапване с преди или след това чай с мед?? Има много за четене, но бързам за работа и ако може някой да ме улесни :2015:

MILI
4th February 2009, 11:30
MILI:Радвам се, че си сигурна във възможностите си, но защо -6кг? Не мисля, че човек като теб би допуснал да качиш толкова или просто искаш да имаш още по-различен човек в огледалото. Казах го така, защото колко по-слаб си - толкова повече се променяш на външен вид. Смисъл.. разбрахте ме :lol:
За жалост допуснах, от Лятото до сега са точоно 6 кг. :2014:
Тогава работех работа с много движение, спрях тренировките по тае бо, и не качвах, а напротив свалях- заради това което работех :2013: Ноооо смених работата с такава на която си се въртя на един стол по цял ден ....колата, работа, в нас, на вън, в кафе ......направо си се молех на килограмите........ :2014:
Лошото, е докато се навия пак да тренирам.....още не съм....
п.п. Всъшност ми остават още 4 кг. , защото вече свалих 2кг. :roll:

bibi_82
4th February 2009, 11:35
Мислех да зарежа критиките ама не се стърпях...Engel, желая ти успех с новия начин на хранене който си решила да правиш, но мисля че на теб най-големия ти проблем е че нямаш достатъчно воля и търпение - почваш нещо, отказваш се бързо преди да си видяла резултат, почваш нещо друго - трето, пето, объркваш си организма още повече и оттам резултат - нулев.
Най- добре потърси диетолог ако смяташ че не можеш да се справиш сама, но той няма да ти каже нещо по различно отколкото всички ние тук по отношение на храненето...Като си дадеш парите обаче може да се стимулираш повече да пазиш дадения режим. Понкога така се получава.
Казвам всичко това с най-добри чувства според моите набюдения за теб и се надявам да не се обидиш. Успех ти желая, каквото и да решиш

:1216: на момичетата които празнуват днес. Много здраве, щастие и късмет ви желая и весел празник от мен!

new_lady
4th February 2009, 11:36
Честит рожден ден на hatred и на Деничка!!! Желая ви много здраве, успехи, любов и сбъднати мечти :cool:
Engel аз бих искала да постнеш захранването от бг мама или линка само :)

Engel
4th February 2009, 11:41
MILI:Ти си знаеш цаката, ще се справиш от раз с тези килограми :D Ще чакаме да се похвалиш!!!
Bibi_82:Благодаря ти за искреноста, аз също го осъзнавам. Няма да се оправдавам за отказването. На някой им е лесно на някой не чак толкова. Съжалявам, че ви разочаровам с отказването си.
new_lady:http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=367091.60
Ето тук ги има най-долу на страницата, както и доста друга полезна информация.

Izabo
4th February 2009, 11:43
Engel, сподели захранването.
Мини за няколко дни на плодове, ако искаш, но недей да гладуваш и да го правиш чак 10 дни. Какво количество плод на ден смяташ да изяждаш?
И аз ги правех тези "разтоварвания" на младини :lol: , ама вече хич не съм им привърженик.... Внимавай накрая да не приключиш озверяла и неможеща да контролира глада си.
Никога не съм можела да си контролирам апетита, докато не започнах да спазвам принципите на "Ултраметаболизъм". Ако искаш, пробвай с мен :D. За първи път в живота си се храня здравословно и не спазвам някой крайна супер диета и се чувствам спокойна и сита. А това мисля е най-важното. :D
П.С. Сега виждам, че си си разширила мнението :).
От този чай с мед, приет самостоятелно, ще ти се качи адски бързо кръвната захар, оттам инсулинът, оттам гладът... и спирка няма... Хубаво е да се консумират бавни/сложни въглехидрати и то в комбинация с фибри (т.е., по-добре изяш цялата абълка, отколкото да изпиеш само сока й), както и да са в комбинация с протеини, за да се намали скоростта на усвояването им (на въглехидратите). Ще рече, че ябълка с няколко сурови бадема е добър избор. Така ще контролираш инсулина, оттам и чувството на глад.
Хубаво е на закуска да имаш протеини, хубаво е на вечеря да имаш ОСНОВНО протеини...и да ядеш по 5 пъти на ден, за да поддържаш нормални нива на кръвна захар/инсулин.....
Освен това, не приемаш ли белтъчини, ще свалиш основно от мускулната маса. Организмът има неприятното предпочитание, слабее ли, да се придържа към мускална маса и течности, пълнее ли, да трупа мазнини.. :lol: ... Очевидно е по-лесно :)....
Т.е.....не се мъчи с плодове и мед повече от разтоварващи ден-два, ако все още мнооого държиш! :)

Engel
4th February 2009, 11:53
Izabo:Ако си взема протеин на прах дали ще предотвратя рязкото качване на кръвната захар?
Аз смятам неограничено количество плодове да ям в началото и момичета не ме разбирайте погрешно, но казах 10 дни в най-добрият случай, но също и на 1 ден ще съм доволна, защото ще е постижение за мен.
Бих пробвала с теб Izabo, но ми писна да пробвам искам да да свърша нещо вече. Сега осъзнах, че има точно 10 дни до Св. Валентин и имам възможност да направя 5 дни плодове, 5 дни захранване или 10 дни плодове и да почна да се захранвам 2 дни след това, защото ще съм извън града с моя приятел и ще ме гледа като полезно изкопаемо като изкарам 1 списък със захранване и да ям само зеленчуци на пара :roll: Пък и ще ми трябват сили за други работи :D Кой вариант мислите, че е по-удачен?

new_lady
4th February 2009, 11:58
разгледах им темата и наистина вадят поразителни резултати, но ме е страх от 2 неща: 1) аз изкарах миналата седмица един ден на плодове и вечерта в 12 вече ми се ревеше зверски и 2) после след захранването дали не си връщат килограмите?

Izabo
4th February 2009, 12:05
Дарлинг :), аз също вече не искам да "опитвам", а да успявам :). От 100 години опитвам вече... :D Така ми се изплъзна от устата, беше предложение, още не те чувствам досастъчно близка, за да ти заповядвам :lol: . Можеше да кажа, "Започвай с мен! :)"....
Сега излизам, но възможно най-скоро ще пиша по-подробно, може и на лични, да не отегчаваме аудиторията :lol: , какво ме накара коренно да променя мисленето си и защо съм убедена в този начин на топене на килограми :D .
Пак да кажа, че доскоро благославях диети само на трева или само на плодове, или само на месо, или само на вода... :lol:

Деничка
4th February 2009, 12:11
Продължавам с благодарностите аз за пожеланията на Izabo,Mili,Engel :D
За сега съм на чаша зелен чай с мед :lol: Но трябва да знаете,че довечера ще прегреша :lol:

aniK
4th February 2009, 12:14
Engel, това с плодовете съм го правила 1 път за 6 дни след като спрях да кърмя. Нямах особена нужда, но исках да се "изчистя"
1. Не се яде неограничено количество и в никой случай банани, грозде и други сладки!!!
2. редуват се чай и плодове, а не се консумират едновременно
3. Идеята на плодогладуването (или както там го наричат) е, че простите въглехидрати доставят бърза енергия и организмът не хаби такава за преработката им
Моят опит: на 3-тия ден много ме боля глава, но мина; на 6-тия ден ми се драйфаше от сладост (а аз чаят го пия без захар) и вечерта си направих салата зеле с моркови (със зехтин и лим.сок) и през нощта не излязох от WC (с извинение).
Общо взето не е кой знае какво - по-скоро организмът се чисти, отколкото да се отслабва. И да се свали през тази седмица, после ако пак се изпуснеш (както обикновено прави човек, гладувал 1 седмица), се качва двойно повече!
За отслабването си трябва воля и дисциплина! Нищо не става с магическа пръчка!!!

Engel
4th February 2009, 12:26
aniK: Благодаря много за мнението ти и споделения собствен опит. Да то по принцип пише, че так трябва да се прави, но не пише защо чаят с мед се пие отделно и аз мисля, че ако се яде от всички плодове пак ще има резултат /вече изядох половин банан :roll: :lol: /
Все пак смятам да го направя така няколко дена да вида има ли ефект, ще издържа ли.. кой знае може още довечера да изрева :lol:
Izabo:Спокойно аз вече съм ги отегчила с мойте безкрайни и безуспешни опити. Просто ме е срам вече и ще взема да се покрия и накрая да "изскоча" с резултати :2005: Макар, че най-странното е, че тази сутрин закусих 1 ябълка, 1/2 банан, преди това пих голяма чаша кафе и на пук на всичко реших да се тръшна на кантара, защото вече почти ми свърши МЦ и какво да видя -0.5кг. , ако щете вярвайте още немога да го осмисля как става това .. като имаш в предвид, че снощи изпих 0.5л. бяло вино и ядох кашкавал пане/ дано някой не се разстрой и да не ограби хладилника - ПРОЩАВАЙТЕ/ :2004: Ще я видим тая работа след 3-4 дни отново. Немога да повярвам, че моят кантар е решил тази ГОДИНА да се помръдне :1203: Успех на всички днес. Пожелавам ви отслабващ ден!
П.П. Izabo: Ще очаквам да ме светнеш за този режим в най-скоро време. Ще видим сега как ще протиче този мой експеримент с плодовете :lol: Най-важното е , че съм в невероятно настроение днес /дано да е така и довечера/. Поздрави !

punk_girl
4th February 2009, 12:28
Обяд-Салата с риба тон и голяма чаша вода
Вечеря-Запечени чушки със сиренче и ще си измисля няква салата. :lol:

goldish
4th February 2009, 12:34
hatred и Деничка, Честит рожден ден!!! :2020: Да сте живи, здрави, емоционални и вечно усмихнати и щастието да ви следва неотлъчно! :wish: :1257: Довечера приятно изкарване с много близли и истински хора. :2018: Много успехи на изпитите, в които изобщо не се съмнявам!
Заради рожденничките днес във форума е много ведро, за което сме им много благодарни :girl_kiss2: Това ми напомня, че съвсем скоро трябва да се срещнем. Нека започнем с изброяване кой от къде е и кога му е удобно. На мен ми е удобно по всяко време в София- в смисъл нали трябва допълнително да съгласуваме часа и мястото, но надвечер след университет/работа или и двете :1231: мисля, че на повечето ще е удобно. А да добавя, че аз от 9 съм си в София и после никакъв проблем по всяко време.
Engel, може първият ден да ти е по-трудно, но като ти се свие стомахът после няма да имаш никакъв проблем. Чаят също определено е много засищащ. Сериозно се замислям дали да не прочета тази книга "Ултраметаболизъм" , тъкмо сега имам седмица почивка. А тя иначе на кой вид хранене залага с няколко думи, ако може някой да ми кабе? Всъщност направо си питам Izabo, но се опитвам да не е много нагло. Но при всички случаи повечето режими имат някакъв ударен период, в който сваляш по-бързо и после трябва да запазиш постигнатото. Аз лично не знам защо, но винаги си намирам някакви извинения, за да пропусна точно този етап, а без него става мн продължителен и тегав целият процес на смъкване. Мисля, че съм го казвала и преди, но повторението е майка на знанието- за да запазиш едни килограми след дадена диета са нужни 3 месеца. Това е времето, за което организмът ти ще свикне с новите килограми и ще спре всяески да се опитва да си ги качи. Между другото съм забелязала и обратното- по празниците наистина се отпуснах доста и после за кратко време без специална диета с обичайния си начин на хранене си върнах застопорените килограми. но по-надолу не.
Усмихнат ден на всички и най-вече на рожденничките :) :) :)

Деничка
4th February 2009, 13:00
Миси Goldish :2018: Наистина се разведри темата :lol:
Engel и при мен се е случвало,хапвам,хапвам и отчаяно се качвам на кантара да видя до какво е докарало прегрешението и за мое учудване виждам,че килцата намаляват(преди ми се е случвало) :lol: Така,че можеш само да си щастлива :P

goldish
4th February 2009, 13:50
Вижте какво намерих за "Ултраметаболизъм":


Общи принципи на “Ултраметаболизъм”

Време на хранене
* Включвайте всеки ден в закуската си протеини като яйца, обогатени с омега -3, соеви шейкове, ядки, семена и масло от ядки.
* Яжте на всеки 3-4 часа, за да поддържате нормални нивата на инсулин и глюкоза.
* Правете малки закуски късно сутрин и следобед, включващи протеини като шепа бадеми или други ядки (не фъстъци или семки) и парче плод
* Избягвайте да се храните 2-3 часа преди лягане. Ако сте си направили лека закуска по-рано през деня, няма да сте толкова гладни, дори и да ядете малко по-късно.
Съчетаване на храните
* Контролирайте гликемичния товар на ястията. Това е много важно. Ще го постигнете, като при всяко ядене съчетавате подходящи протеини, мазнини и пълноценни въглехидрати от зеленчуци, ядки, семена, пълнозърнести продукти и плодове. Най-важното е да избягвате самостоятелното приемане на бързо разграждащи се въглехидрати, защото те увеличават нивата на захар и инсулин.

Предложения за пътуване
• Бадемите са полезна бърза закуска. Една шепа е добро количество за лека закуска. Може да ги изядете с парче плод. Истинската храна винаги е най-добрата.
• Сухи кайсии с орехи
• Шоколад с ядки – внимавайте с количеството!
• Пълнозърнести бисквити

Само не ми е мн ясно колко е това една шепа. Аз винаги се опитвам да ям по-малко ядки. Иначе днес съм си вкъщи и изядох около 50гр орехи :oops: , като това естесвено ми пречи да ям нормален обяд. Иначе май няма някакви новости.

Деничка
4th February 2009, 14:10
Сутринта минах само на 2 чаши зелен чай(едната с мед,другата без),ама сега на обяд ми застърга стомаха и реших да си сготвя буламач :lol: Изнамерих 3 печени червени пиперки,стрък праз лук и парче сирене :D Нарязах лука и пиперките,натроших сиренето,смесих всичко и го хопнах в тефлоновия тиган и го изплюсках преди малко :girl_haha:

hatred
4th February 2009, 15:37
Хей, благодаря много за пожеланията на всички ви ... Трогвате ме :2020:

aniK, може да си "каката" във форума, но аз си признавам без да си кривя душата - имаш много по - хубаво тяло от моето ( предполагам и от повечето от останалите ). И това при положение, че си раждала, кърмила и т.н. Това освен да ни засрами, друго не виждам ... :)

Изпитът мина перфектно, по най - добрия възможен начин.

Engel, от плодовите режими има ефект, стига да съумяваш да контролираш апетита си. Което всъщност е едно голямо НО ... :roll:

Аз съм в готовност за среща, кажете кога ви е удобно. Единствената ми молба е да не е в събота или неделя, защото в тези два дни съм поне по 12 часа на работа :)

Което ми напомня, че трябва да тръгвам за работа :)

Izabo
4th February 2009, 17:31
goldish, ето тук (http://www.pudriera.com/index.php?mode=statii&id=388&cat=36) пише и малко повече :).
Като цяло идеята не е да се предпише поредната рецепта за отслабване, а да се дадат насоки за здравословно хранене, като отслабването е един от приятните странични ефекти. А и няма как да не е, не може да сме хем дебели, хем здрави. Килограмите в повече водят със себе си куп други неприятности, като неестетичният външен вид е най-малкият проблем.

Разрешени са нетлътно месо (принципно био, но аз го ям обикновено, няма как :? ), яйца, плодове, зеленчуци, ядки, зехтин, бобови култури, пълнозърнести продукти, соя и производните й, както и по малко черен шоколад с високо съдържание на какао.

Забранени са:
Всички преработени и нискокачествени храни.

Храните, които съдържат рафинирано бяло или пшеничено брашно и захар като хляб, зърнени закуски, макаронени изделия, сладкиши.

Всички храни, които съдържат богат на фруктоза царевичен сироп.

Всички изкуствени подсладители – аспартам, захарин и т.н.

Богатите на скорбяла готвени зеленчуци с висок гликемичен товар като картофите.

Консервирани плодови сокове, на които често е добавена захар. (Вместо това опитайте да изстисквате сокове от моркови, целина, цвекло или други плодови или зеленчукови комбинации.)

Консервирани зеленчуци (обикновено са богати на натрий.)

Храни, съдържащи хидрирани или частично хидрирани масла (които се превръщат в трансмастни киселини в кръвообращението), както повечето бисквити, чипс, кексове, бонбони, маргарин, фъстъчено масло, сирена, които не са узрели по естествен начин и т.н.

Рафинирани масла като царевичното, слънчогледовото, фъстъченото, шафрана.

Червени меса (освен органичните или от животни, отгледани при естествени условия) и карантия.

Големите хищни риби и речните риби, които съдържат в големи количества живак и други вредни вещества, като риба меч, риба тон, акула.

Млечни продукти. Заместете ги с неподсладено соево мляко без глутен или продукти от бадемово или лешниково мляко.

Кофеин. Ограничете го максимално (опитайте да преминете на зелен чай или на половин чаша кафе дневно.)

Алкохол. Ограничете се до не повече от три чаши червено вино на седмица.

Само първите 3 седмици не се ядат яйца, млечни продукти и зърнените, които съдържат глутен. След това може обезмаслено мляко, яйца, пълнозърнест хляб.

Някои от препоръчаните билки и хранителни добавки за ускоряване на метаболизма, намаляване на стреса, подобряване на функциите на щитовидната жлеза и т.н. са:
1. Рибено масло (както знаем, 1000 мг ЕРА)
2. Смляно ленено семе
3. Алфа-липоева киселина – силен антиоксидант, подобряващ глюкозния метаболизъм, 1000-300 мг два пъти дневно за подобрение при инсулинова резистентност
4. Комбинация от мултивитамини и минерали
5. Втамин В-комплекс – за намаляване на стреса
6. Магнезий - за намаляване на стреса
7. Витамин С - за намаляване на стреса. 1000-4000 мг дневно
8. Цинк - за намаляване на стреса . 15-30 мг дневно
9. Пробиотици като лактобацилите или бифидобактериите
10. Коензим Q10, антиоксидант и ключ към енергийното производство на митохондриите. 50-1200 мг дневно
11. Ацетил-L-карнитин – пренася мазнините в митохондриите – 500-2000 мг на ден
12. Витамин D
13. Аминокиселини

Билки:

Женшен, Зелен чай, Канела, Сладък корен, Куркума, Какао, Джинджифил, Бял трън, Розмарин.

Много съм щастлива, че закусвам с киноа, елда, научих се да ям сурови ядки и не бягам от бобовите като дявол от тамян... :lol: Въпреки че може да се наложи и да ги огранича, не че сега прекалявам :)...
Много оспамихме темата. То си има отделна такава за книгата... Там пише и повече неща...
Книгата е адски въздействаща, момичета, дори да не решите да спазвате препоръките едно към едно.
За да се отслабва здравословно и ЕФЕКТИВНО, т.е. достатъчно бързо, предвид положените от нас усилия, трябва да засилим метаболизма си, да не плашим организам си с крайни и ограничителни диети, защото така той автоматично минава на икономичен режим и се стреми да трупне всяка поета калория. В по-малко лошия случай, не хаби толкова енергия, колкото е нормално, защото се стреми да се съхрани (трупайки мазнини) поради екстремната ситуация, в която сме го поставили като приемаме малко калории или не приемаме необходимите мазнини, въглехидрати, протеини.
Метаболизмът се ускороява с правилно хранене, спорт и добавки. Това е :)!
За да се отлабва ефективно, трябва да се контролира и глада. Изключително малко хора успяват да го правят със силна воля без помощта на правилното и засищащо хранене, а останалите обричат опитите си да отслабнат на неуспех, като отслабват по начини, които го изострят до неузнаваемост (консумация на бързи въглехидрати, рядко ядене и т.н.). На мен падне ли ми пердето, край :)..., нищо не може да застане на пътя ми към шоколада! :lol: Затова не бива да допускам подобно озверяване :lol: !
Преди не вярвах, като ми казваха, че с гладуване или с една чисто протеинова диета няма как да отслабна трайно.. Бях убедена, че рано или късно ще се получи, каквото и да ми обясняват... И се получаваше, само че за кратко... Така озверявах за сладко след това, че можех да изям (и го правех) килограми сладко, мазно и солено наведнъж... Сещате се за резултатите... :lol:
Непрекъснато сваляне и качване на килограми, познато ли ви е???? От години съм така.
Гордеех се, че часове наред не изпитвам глад, сега знам, че това е означавало, че метаболизмът ми е бил тотално блокирал.., и въобще е нямало как да отслабна. Чудех се как мога да ям по една ябълка на ден и 2 чашки натурален сок и да НЕ отслабвам след втората седмица на този зверски режим... Ами много просто и ясно, ама глава куха и упорита... :lol:
Всъщност, от доста време вече съм далеч от това мислене, но все ми липсваше убеждение за нещата... какво и как се случва в тоя моя дебел организУМ :lol: , че не се получават нещата....
Убедеността идва с четенето обаче, не ми стигаше да знам фактите, а причините, затова препоръчвам да прочетете книгата. Никой не може да ви предаде съдържанието й достатъчно подробно и компетентно.

Прекалих вече :)! Крепи ме надеждата, че, на когото му е досадно и излишно, няма да чете :lol: !

П.П. Аз ям по десетина бадема на ядене (примерно предиобедната ми закуска е 1 ябълка и 10 бадема), за мен това е една шепа. В рецептите в книгата се говори и за 1/4 чаша, чаена май :). 10 бадема според мен са о.к. :)

Мария Василева
4th February 2009, 18:27
:)! Крепи ме надеждата, че, на когото му е досадно и излишно, няма да чете :lol: !
:lol: Много си сладка! :girl_kiss2: Безценна е информацията ти! :2020:

goldish
4th February 2009, 19:13
Izabo, страшно важни неща, които си написала. Благодаря много, мила!!! :2015: Само да питам значи първите 3 седмици се яде основно бяло месо, плодове и зеленчуци- или нещо не съм разбрала :1242:

Ще изброя какво съм яла днес, защото никак не ми беше стуктурирано и през деня:
мляко с мюсли, мляко с нес
ябълка
малко риба на фурна
50гр или повече орехи
ябълка около 2 лъжици извара
плодова салата от една адски голяма ябълка и два портокала с кисело мляко

new_lady
4th February 2009, 19:19
Izabo благодаря и за ЛС и за изчерпателния пост тук.
Ето днешното ми меню:
Закуска: овсени ядки с мляко и канела (последното откраднато от hatred, толкова вкусно ми стана че взех да слагам канела на всичко :))
Обяд: Зеле на фурна, 1 мандаринка
Следобедна закуска: 1 мандаринка и 1 ябълка
Малко преди вечеря: кисело мляко с нарязана вътре ябълка, мед и канела
Вечеря: салата от марули и сирене

Engel
4th February 2009, 20:11
Ох, каква лекция :lol:
Благодаря ти Izabo! Поста ти беше крайно поучителен :D
Аз да ви се похваля, че днес съм на 2 банана и 2 ябълки. Има една пилешка пържолка, която е предназначена за мен и се чудя дали да не я хапна, защото вече съм доста гладна. Със сигурност сега ще пия чай пък после ще го мисля, тъкмо ще изчакам и някой друг съвет :P

new_lady
4th February 2009, 21:12
щом си си наумила да са плодови дни-не я яж. Аз като успея да се въздържа от нещо, което не е включено в предварителния ми план после изпитвам удовлетворение :) А и така се самодисциплинираш да правиш това, което предварително си решила.

marie_claire
4th February 2009, 22:26
Engel, какъвто и режим на хранене да избереш, трябва да бъдеш постоянна, иначе няма да постигнеш резултат. Хапвай разнообразно, но мазните и калорични храни като кашкавал пане трябва да ги изключиш.
Ето моето меню за днес:
Закуска- 1 портокал
Обяд- 1/2 филийка Местемахер намазана с Philadelphia; 10 бр.брюкселско зеле и 2 броколки
Следобяд- 1 нар
Вечеря- 1/2 филийка Местемахер; 2 малки домата и стръкчета рукола

Да се похваля, че и аз си купих уред за готвене на пара. Много съм доволна. На него си приготвих зеленчуците за обяд, а на приятеля ми пък спагети за вечеря.
Днес се претеглих и резултатът за изминалата седмица е 1,5 кг по- малко. Този темп на отслабване ме устройва, дано само да не започна да свалям по- бавно от тук нататък.
И още нещо- намерих алтернатива на шоколада. Взех си няколко протеинови блокчета с шоколадова глазура. В случай, че много ми се прияде шоколад, ще си хапвам по малко, поне съдържат протеин.

punk_girl
5th February 2009, 09:46
Доро утро мацки аз днеска ще пропусна гимнастиката понеже имам ужасна мускална треска и викам днес да си почина но пък мисля да се разходя до няколко магазина да не бездействам съвсем хахх и днес съм освободена от училище. :lol: лДа ви се похваля кантарчето беше така добро и отчете още 1 минусче :D .
Закуска-1 Портокал с чаша зелен чай
Обяд-Супа топчета
Вечеря-2 сварени яйца ,полвин пържола и моркови.

MILI
5th February 2009, 10:11
Izabo Пожелавам ти успех с режима :2003:
Дано не се окаже друго разочерование, както ти казваш... :2021:
И когато го приключиш пиши за резултата........... :3000:

Izabo
5th February 2009, 10:14
....:lol: Много си сладка! :girl_kiss2: .....
Благодаря, ти също :D ! При мен е неизбежно..., от толкова изяден шоколад.., няма как :lol: !

goldish, през първите три седмици не бива да ядеш само млечни, яйца (днес смятам да наруша това правило :lol: ) и съдържащи глутен храни (ръж, пшеница, овес...., т.е. и пълнозърнест хляб не може), за да се провери дали организмът няма скрита алергична реакция към тези храни, изразяваща се в главоболие, стомашно неразположение, трупане на килограми. След 3-тата седмица се включват отново и, ако се появи отново някой от симптомите, е хубаво тези храни да се изключат напълно.
Иначе през цялото време си ядеш месо, плодове, зеленчуци, ядки, семена, бобови, студено пресован зехтин, маслини соя...

Вчера промених вечерята и бях на зелена самата и телешко, само че беше толкова жилаво, че не се ядеше... :(.

Менюто за днес:
малко киноа, половин ябълка и 1 с.л. ленено семе
ябълка с 10 бадема
2 яйца, домати, краставици и чушка за обяд
пак ябълка с бадеми
А за вечеря още от вчера съм мариновала херинга с лимонов сок, черен пипер, девесил, бахар и сол...да видим ще се яде ли довечера :lol:

punk_girl, честито минусче. Как искам и аз... :D .
marie_claire, темповете ти са супер, като се има предвид и колко малко тежиш, резултатите са повече от задоволителни :D.
Ще взема и аз да си купя уред за готвене на пара.... Много се чудих преди известно време, но се отказах.... Не е късно да си променя отново мнението. Вашите какви марки са?

Engel, остави за друг ден пържолата, щом си решила, че ще си на плодове за малко. :D

new_lady, има още :).

MILI, благодаря :)! Ти какво правиш в диети, само се чудя, като сме ти виждали снимките :D !

MILI
5th February 2009, 10:51
MILI, благодаря ! Ти какво правиш в диети, само се чудя, като сме ти виждали снимките !
Еххх тези снимки са за заблуда :lachen:
Ти как мислиш,защо съм що годе в прилична форма?! С плюскане не става, постоянен контрол :cry: Ако ставаше.... :girl_in_love: :girl_haha: живота щеше да е прекрасен :2055:

Деничка
5th February 2009, 11:04
MILI, благодаря ! Ти какво правиш в диети, само се чудя, като сме ти виждали снимките !
Еххх тези снимки са за заблуда :lachen:
Ти как мислиш,защо съм що годе в прилична форма?! С плюскане не става, постоянен контрол :cry: Ако ставаше.... :girl_in_love: :girl_haha: живота щеше да е прекрасен :2055:
:yako:

Чакайте да ви кажа празничното ми меню от вчера :1228: : през деня го разбрахте (зелен чай и буламач),но вечерта:2-3 парченца луканка,4 маслини,шепа фъстъци,2-3 кубчета сирене,1 шоколадов бонбон и 2-3 хапки от парче вишнев пай,съчетани с 50 гр уиски :2023: 2 часа след това на ресторант:там 100 гр. водка,1 кола и малко овчарска салата :1252: :girl_haha:

brumbrum
5th February 2009, 11:39
Здравейте, сладурани :) Аз минавам само да кажа добър ден, че нямам никакво време последните дни.. Вчера и днес съм пак само на протеин на прах, защото както винаги оплесках захранването :oops: и така :) Поздрави и много усмивки на всички!

П.С. Линийката е абсолютно точна за сегашния момент ;)

Engel
5th February 2009, 11:52
Добро утро дами! Как сте в този слънчев ден? Аз току що станах, пия си кафенцето и се радвам, че завърших 1ви ден успешно! Очаквам поздравления :biggrin: Майтапя се, поздравленията като се похваля с някое друго минусче :2131:
Деничка, май днес трябва да си изкупиш греховете :roll: Дано да си си изкарала хубаво :D
Izabo: Ти от колко дни си на режима и какъв ти е резултата на кантара ?

marie_claire
5th February 2009, 12:08
Добър ден и от мен, момичета. :) Тази сутрин вече съм 51кг, май до към края на февруари ще стигна до целта.
Engel, поздравления! Ти на плодове ли си? Много е важно да не се отказваш. Ако много ти се прияде нещо солено, хапни си някакъв зеленчук.
brumbrum, не искам да ти се меся, но смяташ ли, че е добре да се измъчваш с този протеин? Доколкото знам дозата е 1-2 порции на ден. Освен това той също съдържа калории, може би колкото малка зеленчукова салата. Не виждам смисъл да заместваш храната с прах, но ти си знаеш...
Izabo, моят уред е на Tefal. Купих го от Техномаркет за 120 лв.

Engel
5th February 2009, 12:14
marie_claire:Браво! Честито за резултата :2004: Продължавай смело напред! :1259:
Относно зеленчуците аз смятам още след 1-2 дни направо да си ги вкарам в менюто. Една зеленчукова салата вечер няма да е лошо и ще се получи нещо като захранване докато отслабваш :2035:

goldish
5th February 2009, 12:28
Здравейте и от мен! Наистина страхотно време. Обличам се и тръгвам по магазините. Но преди това да ви прегледам наминавам :2035:

Engel, поздравления за успеха! Страхотен старт и сега нека това те надъхва да продължиш, а и една разходка ще те подсети за всичко друго, но не и за ядене :3000:

marie_claire, браво! А ти колко беше висока? Хубаво е, че сваляш без някакви строги постове :2043:

brumbrum, според мен не трябва толкова бързо да се отказваш при първата грашка при захранването. Няма (добре де може и да се намери) човек тук, който да не е допускал хранителни грешки, но не хукваме веднага към крайни мерки. Важно е да се научим да регулираме храненето, а не само нехраненето. Изобщо не те критикувам. Тъкмо напротив- мисля, че си постигнала това,за което много от нас мечтаят и просто те подкрепям в малките прегрешения. :crazylove:

Izabo, мисля, че това е страхотен режим. Само малко не ми се нрави изключването на млечните и на яйцата. Иначе страшно много се доближава до моите лични представи за правилно хранене. Този човек все пак изобщо не изключва плодовете, което мен много ми хареса. :apple: Предлага да се ядат с ядки, което е ново за мен. Веднага ще го изпробвам.

Усмихнат ден на всички!!!

Izabo
5th February 2009, 12:31
Engel, от седмица съм на режима с малки забежки през уикенда. Ще се премеря след седмица. Не се чувствам подпухнала като преди, но още е рано за видим резултат, въпреки че една приятелка ми каза, че съм издължила физиономията :lol: (ах, как обичам! :D ).

marie_claire, 51 кг..., как ти завиждам :D ! Честито! :D
А продуктите си се сготвят напълно, нали..? Не остават леко сурови, когато ги приготвяш с този уред? Убедена съм, че така е по-полезно и здравословно, но се притеснявам, че ще събира прах, след като ми мине ентусиазма.... Мога ли приготвя зеленчуци на пара например и чак след това да им добавя малко зехтин, та да не си ги ям сама :lol: ?

Деничка, не си прегрешила кой знае колко... Аз поне трудно се спирам, когато полазя нещо недиетично, докато ти съвсем геройски си се справила :).

Сигурно ги знаете упражнения, но ето малко помощ за раздвижване вкъщи (http://spidersport.com/home-workout.php).

goldish, не изключвай млечните, щом си сигурна, че ти се отразяват добре. И аз чакам с нетърпение да включа извара Пършевица и кисело мляко. Четох, че това на Маркели и Бор Чвор са с добри резултати от анализа на съставките. А и всеки сам вкъщи може да провери наличие на нишесте с йод от аптеката.
Ядките ги ползвай за междинно хранене с плод или зеленчук. Също и на закуска може. :D

bibi_82
5th February 2009, 12:49
Здравейте момичета :D Чета ви редовно макар да се включвам рядко напоследък :D
Та ето моята равносметка до момента:
Днес става 1 месец откак съм на диета и резултатът е 4 кг надолу
:1207: Имам едно прегрешение само за това време - 1 чаша бяло вино след вечеря. Почивните дни когато хапвам всичко ги изключвам защото те са ми позволени. С това темпо се надявам до края на април да съм в страхотна форма.
Днес за закуска хапнах 2 ябълки
Обядвах - 150 пуешка шунка и тараторче(приготвен само с кисело мляко краставица и сол но това е в офис условия)
Сл. закуска ще бъде пак 2 ябълки
А за вечеря ще видим какво ще приготви мама - със сигурност ще е нещо което мога да ям
:D
Това е от мен...Хубав ден на всички и успех с режимите :D

brumbrum
5th February 2009, 13:53
Не знам, момичета. Вече загубих представа кое е правилно и кое не. Ще видим какво ще стане накрая :) 2-3 дни повече на протеин едва ли ще навредят. Целувам ви и успех на всички :wink: Ще се включвам, когато мога :)

Bo_
5th February 2009, 14:44
Здравейте:))

Напоследък имам голяма жажда за сокове и ядки:((

Не знам какво ми става..Иначе не спазвам някакъв строг режим..
гледам вечер да не преяждам,рано да вечерям и с по-лека храна:)

на обяд ми е основното хранене..днес обядвах риба и варени картофи

старая се да не ям често картофи и ориз...

с какво е най-добре да се заменят тия сокове,когато ми се препиее нещо различно от вода??може би кола лайт??

Izabo
5th February 2009, 15:05
Замени ги с чай без захар или с минерална вода с повечко лимон. Не е добре да консумираш нито газирано, нито подсладители.
Ще свикнеш, няма страшно :D .

goldish
5th February 2009, 19:30
Да си докладвам менюто:
закуска- мляко с мюсли и мляко с нес
обяд- грахова супа със сирене и малко кротони
следобедна закуска- ябълка, две кивита и портокал
вечеря- пилешка пържола и салата от извара, мляко и кисели краставички

Сега се замислих за кротоните.... Всъщност бяха от готовите кубети. Голямо прегрешение ли са?

punk_girl
5th February 2009, 19:31
Аз естественно ще попитам поредния глупав въпрос :lol: вярно ли е ,че сутрини се показва истинското тегло защото сутринта бях 57 а на обяд 58 а сега 56 и съм се мерила на различни кантари.Незнам спазвам всичко точно редовно спортувам освен днес но съм обиколила полвината град и тва е нещо.Не съм кусвала нищо сладко,тестоно и мазно и изобщо нещо вредно .Сами виждате какво ми е менюто през деня а сега стмоха ми подут и зиглежда сякаш съм качила още 2 кг а кантара даже отчита един по-малко :cry: .Сладко ям по едно парценце и то само в Събота още повече че е черен шоколад и едно парче не е целия шоколад.

brumbrum
5th February 2009, 20:22
punk_girl, сутрин на гладно и на един и същи кантар :wink:

Деничка
5th February 2009, 20:27
Закуска-кафе,еклер и малко парче вишнев пай(изобщо не се чувствам виновна :girl_haha: ) и следобяд(тоест към 17 часа)риба (5-6 сафридчета)и 1 ябълка :D
Punk_girl,това с различните кантари трябва да го пробвам и аз,току виж някой отчете по-малко килограми :lol: Иначе за мен е най-правилно човек да се мери сутрин на гладно и без дрехи ;)

punk_girl
5th February 2009, 20:53
Хехх успокойхте ме значи съм си 57 .Тука чета за разни диетични кремчета какво е туй нещо?

marie_claire
5th February 2009, 21:09
punk_girl, за да бъдеш сигурна дали имаш промяна в теглото, трябва да се мериш на един и същи кантар, само сутрин и на гладно.
goldish, висока съм 168.
Иначе аз днес малко сгафих- пропуснах обяда, а следобяд се унесох с ядките. Ето какво имам впредвид:
Закуска: 1 парче пъпеш
Следобяд: 100 гр. орехи; 1 ябълка
Вечеря: 4 шоколадови бонбона

Направо прекрасно меню, някой път волята ме напуска.

aniK
5th February 2009, 21:49
marie_claire, същата работа пропуснах обяда, реших да хапна ядки на път в колата, купих набързо едни, приличащи на сурови, а те се оказаха печени :girl_hysteric: Хапнах малко и ги оставих, обачеееее...на вечеря си хапнах нормално салата с месо и за десерт - ядки :oops: Ужас, има ли в къщи, акълът ми е постоянно в тях :2021:

Идея за напитка - айрян :2003:

punk_girl
5th February 2009, 22:02
Леле marie_claire как ти завиждам за ръста аз съм 1.61 :cry: ,не, че оплаквам но повечето ми познати са високи а аз съм няква ниска.Същност майка ми ми кажи че ако стигна 52 кг. ще е добре пък после мога да свалям още все пак идва лято почвам да ходя на плуване и се движа.

marie_claire
5th February 2009, 22:16
aniK, аз ще спра да си купувам ядки. Много са полезни, обаче щом си купя, често ям повече отколкото трябва.
punk_girl, аз пък завиждам на тези дето са 175, но какво да се прави... :2016: Въпреки това може да имаме перфектна фигура, независимо от ръста.

punk_girl
5th February 2009, 23:04
Права си няма значение дали си нисък или висок.Но да ти кажа 1.68 никак не е малко виж има жени дето и 1.60 нямат.

Engel
6th February 2009, 08:33
Добро утрооо :computer_coffee:
Ето ме и мен, дано не сте си помислили, че съм се отказала. Вчера не си бях в къщи и нямах възможност да ви кажа колко добре си изкарах на плодове, обаче вече истински огладнявам и смятам довечера да ям зеленчукова салата без млечни. Вие как мислите добре ли ще е? :D

А на всички прегрешили ще се карам :2010: Стягайте се, че скоро ще дойде денят на голямото претегляне в който всеки ще каже колко е свалил за последните 2-3 месеца :2005: :2043:
punk_girl:Много е важно да се теглиш на един кантар, по едно и също време /сутрин след като отидеш до WC/ и да поставяш кантара на една и съща повърхност като се мериш тоест същото място, защото понякога се получават разминаване в банята и в твоята стая примерно :P Успех! Подкрепям с 2 ръце мнението на marie_claire, че можеш да имаш перфектно тяло и ръста ти няма значение :D
Лек и отслабващ ден ви пожелавам, аз отивам да се потрудя не само над себе си, но и на работа. Много усмивки ви пожелавам :2003:

П.П. Ядките са голяма краста :2016:

Руми_
6th February 2009, 09:44
Здравейте и от мен слабушки,сега успях да изчета всичко назад.

Engel,браво на теб,поздравявам те за плодовите дни.Аз си признавам,не мога да изкарам само на плодове.

Аз не съм мръднала,свалих едното кило и това е,даже мисля,че половинка съм си върнала :(
Незнам за вас,нотова да се храниш здравословно,да имаш винаги плодове и зеленчици в момента в този сезон ми изпразни джоба.И с тези две деца...мъж ми се отказа да се храни като мен...абе мъка ми е.Затова и често прегрешавам,най-ми е трудно сутрин,задължително трябва да хапна нещо,че като се обади тоя гастрит не върви иначе.И тъй като не мога да измисля нищо най-често е препечена филия с нещо си,тази сутрин беше с половин чушка с кайма и ориз.Както и да е,ето и менщто ми от вчера:
сутринта-препечена филия с кашкавалено роле
на обяд към 14 часа едно кюфте със сос по чирпански
вечерта салата и няколко пържени картофа :oops:
Общо за деня 3 кафета,една ябълка и 2 чаши червено вино,вода около 1-1,5 л.

А кажете,докато диетувате изобщо ли алкохол под всякаква форма не си позволявате?

Izabo
6th February 2009, 10:15
Руми_, с деца и мъж е най-трудно :). Още нямам деца, но ми е достатъчно, че трябва да готвя отделно да приятеля ми.
За закуска добър вариант е да си вариш елда с плод и канела (или солена, както предпочиташ), а и не е много скъпа. Амарант и киноа също са полезни и подходящи. Ако решиш за тях, в диетичните магазини има и по-евтини гръцки. (разлика с немските във Фантастико - 2-2.50 лв. за 1/2кг.). Можеш да ги сварих от вечерта и сутринта да ги притоплиш набързо. От предишната вечер можеш да накиснеш и мюсли или чисти овесени, ръжени или каквито решиш ядки в кисело или прясно мляко. На закуска можеш да хапнеш и сварени яйца, това също можеш да приготвиш от предишния ден и да не губиш време сутрин :D.

Относно алкохола, аз не пия кой знае колко така или иначе, така че не ми е проблем да се лиша напълно, докато съм на диета.
Четох, че до 3 чаши червено вино на седмица не е проблем, само да не ги изпиваш наведнъж :lol:. Така че, три пъти по една чашка червено! вино можеш да си позволиш :).

Менюто ми за днес:
киноа+киви+тиквени семки+1 с.л. ленено семе
ябълка с 10 бадема
варен грах 100-150г. + пресни домати, краставици, чушка, магданоз без зехтин
пак ябълка с бадеми
рибата от снощи (много вкусна беше) със зелена салата (със зехтин и оцет)
Между другото и аз вчера се отнесох с ядките... Не много, но имаше едно-две пощипвания извън регламентираното междинно хранене от плод и ядки... :)
Не се отказвайте съвсем от ядките, много са полезни.

aniK
6th February 2009, 10:20
Ехо, hatred, работа, изпити, рождени дни, никаква те няма :D
Решението на проблема с ядките е ДА ГИ НЯМА!!! Аз се изхитрих - по принцип не купувам, но пък се сетих за една торба орехи на терасата, която баща ми ми е дал преди няколко месеца. Много са добри :oops: Броя ги - хайде сега 2, хайде на следващо ядне още 2 :lol: Повече от 10 на ден не съм стигала. Скоро ще свършат, но се опасявам, че татко има още доста на тавана и ще се изкуша да взема :oops:

Engel, браво!!! Хапни си салатка довечера, но нищо друго! Пак ще си доволна от себе си!

Руми, има начин финансово да се издържи на здравословен режим. В тази връзка например hatred ме учудва с тези ягоди, ананаси и т.н... Не толкова заради цената, а заради това, че например ягодите в този сезон са... "бльок" някакъв чуждестранен внос - пластмаса ...
Та, Руми, зелето не е скъпо, нискокалорично и т.н. все хубави диетични характеристики - редовната салата у нас е много зеле с домат и краставица (по-малко), настърган морков...нищо скъпо.
Аз лично ям само сезонни плодове - сега съм на цитруси. Всичко друго ми се струва изкуствено. Пържените ти картофи може да са задушени - и за децата и за мъжа е по-добре! Кашкаваленото роле може да се замени с парче филе... В общи линии наблягай на чистото месо и зеленчуците - а не на готвенко, пърженко, масленко и т.н. Един килограм ще го махнеш от воле. МНОГО ВОДА!!!
За проткола - аз съм 160/45-46, когато тренирам и 44-45, когато не тренирам. Като съм под 44 лицето ми еееее...

Деничка
6th February 2009, 12:15
Руми:А кажете,докато диетувате изобщо ли алкохол под всякаква форма не си позволявате?
Аз си позволявам от време на време,но без да прекалявам с количеството! :D На диета съм вече 16 дни по време на които съм пила няколко пъти алкохол,но съм свалила 3 кг. за това време :lol:
Днес за закуска си изпих обичайното кафенце с мед и малко мляко и преди малко обядвах 1 филийка(от Вита без брашно)със сирене и лютеница :D

Engel
6th February 2009, 15:51
aniK:Ще хапна какво да правя, то скърцане ли бе в корема.. та да се опише :lol: :lol: :lol: Сега пия 2рия си чай за да избегна глада, защото са минали само 2 часа и половина от последното ми ядене. Днес съм на 2 банана и 1 ябълка. Плановете са ми да ям ябълка след 1 час или 2 и после за вечеря салатата. Пия много витамини на хапчета и разтворимо Витамин C.
Исках да ви питам вие какъв чай пиете? Билков? Плодов? Аз пия чай "Лека нощ" - цвят глог с листа, лист мента, лист маточина, цвят липа и шишарки хмел. Какво ще кажете, водят го успокояващ и найстина действа :3000: Когато съм на вън пия Липа, Ванилия и Мед.
Относно алкохола и аз пия чат пат бяло или червено вино, но не повече от 2 чаши на вечер и то 1-2 пъти в седмицата :1229:

brumbrum
6th February 2009, 18:28
Здравейте :) Как сте? Надявам се слънчевото време да е повлияло слънчево и на настроението ви днес :) Аз от вчера съм с температура, но ще се оправя :) Ето какво хапвах днес:
Закуска: Мляко с мюсли
Обяд: филийка Вита Стар + извара
Следобяд: мляко с нес
Късния следобяд: извара + кашкавал + 1 парче шунка
Вечеря: протеин на прах

Поздрави!

Деничка
6th February 2009, 18:36
Идеално BrumBrum :D
Времето беше страхотно и се разходих в парка :P
Сега се глася да си правя салата...нещо като овчарска..краставица,домат, печена червена пиперка,лук,шунка,сирене и 2-3 маслинки за украса :lol: :lol: :lol:

Оп и да не забравя да дам едно инфо за поркащите като мен и Engel,а пък ако има и други! :lol: :1229:

Три чаши алкохол седмично помагат срещу затлъстяване:
Алкохолът, както е известно, трябва да се „консумира умерено“.
Още едно доказателство за това дават американски лекари, които установили, че 3 чаши алкохол седмично помагат срещу затлъстяване.
Професор Ахмед Ариф и неговият екип от Тексаския университет са сравнили индекса на телесното тегло и „алкохолните“ навици на 8 000 американци.
Те са установили, че при тези, които пият по 3-4 чаши алкохол на седмица рискът от затлъстяване намалява с 23% в сравнение с тези, които не пият изобщо.
В същото време, прекалената консумация на алкохол предразполага към надебеляване. Лекарите все още не са установили причината за тези резултати.
"Прибързано е да приканваме въздържателите да започнат да пият, за да отслабнат“, казва проф Ариф пред Био Мед Сентрал. :1225:

brumbrum
6th February 2009, 18:43
Деничка, дано утре сутринта кантара да мисли като теб :wink: