PDA

View Full Version : Дневник на отслабващите 3


Страници : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14

Деничка
6th February 2009, 18:47
Деничка, дано утре сутринта кантара да мисли като теб :wink:
Относно алкохола ли ? ;) хах
Защото това не са мои изследвания :lachen: Копирах инфо,което намерих в нета :lachen:

brumbrum
6th February 2009, 18:56
Хаха, нее :) За "Идеално BrumBrum "

Деничка
6th February 2009, 18:59
Хаха, нее :) За "Идеално BrumBrum "
Aaaa аз казах само как се чувствам :lol: Не гладувам,имам сили и съм смъкнала вече 3 кг. :D Извинявай,ама се обърках нещо :D

Оффф май стана по-голямо объркване отколкото си мислех :lol: Ти питаше как се чувстваме днес,аз казах "идеално" за мен лично...ти помисли,че го казвам за менюто ти,но всъщност и то е идеално :lol:
Стана обърквация.....

brumbrum
6th February 2009, 19:01
Хах и аз вече се обърках. Няма значение. Щом се чустваме добре всичко е наред :lol:

Деничка
6th February 2009, 19:03
Хах и аз вече се обърках. Няма значение. Щом се чустваме добре всичко е наред :lol:
Ех,аз тъкмо се усетих и си промених предишното мнение :lol: Ох напълнихме темата... :lol: Аз си приготвям още салатата и мисля скоро да и се насладя :lol:

marie_claire
6th February 2009, 21:22
Engel, браво за това, че си стриктна! Аз пия най-често чай "Piickwick", много харесвам този с аромат на ябълка и канела. Алкохол изобщо не пия, не само заради диетата, просто не ми харесва.

Менюто ми за днес /не съм закусвала/:
Обяд: маруля овкусена с 2 лъжици сос Цезар; 100 гр.риба тон
Следобяд: 1 ябълка
Вечеря: малка порция зеленчуци на пара /броколи, карфиол, морков,брюкселско зеле/; 1 Corny без захар

hatred
7th February 2009, 17:04
marie_claire, ако можех да хапвам толкова малко като теб, щях буквално да съм на изчезване. Това не е критика, просто изразявам очудването си. Иначе всеки познава организма си най - добре :)

На последък не пиша, защото ми омръзна да докладвам менютата си и да се срамувам, че ям колкото всички останали в темичката, взети заедно :oops:

aniK, днес попаднах на много вкусни ягодки. Явно там, където са отгледани, има повече слънце. А относно ананасчетата - те са си цитрусови плодове... Обичам ги, това ми е глезотията :)

Абсолютно се съгласявам с теб, че да се храниш здравословно не е чак толкова скъпо удоволствие... Зелето, морковите, ряпата са евтини, зелените салати също. Ябълките и портокалите са на съвсем поносими цени ... Аз съм единственият човек вкъщи, който се придържа към здравословно хранене и въпреки, че отвреме на време се глезя с ягодки, ананас, помело, калмари, сьомга и т.н., пак храната ми излиза много по - евтина, отколкото на всеки от останалите :)

hatred
7th February 2009, 17:10
Сега видях, че е ставало дума и за ядките. И на мен преди ми беше трудно да ги контролирам количествено. Откакто обаче започнах да ги отброявам предварително, нямам проблем. По десет сурови бадемчета или лешничета на ден ( понякога кашу ) и толкова. Поне при мен има много силен психологически ефект. Иначе ако хвана едно пакетче, без да си наложа предварително рестрикция и да извадя от него точно толкова, колкото ми е "позволено", няма да усетя как ще остане празно :lol:

Engel
7th February 2009, 17:19
marie_claire: Ти хубаво ме хвалиш, но взеха да ми омръзват вече :? Искам мръвка! :D
Утре ще се тегля стискайте палци!!! :2044: :apple:

goldish
7th February 2009, 17:42
Момичета, здравейте! Аз скоро не съм се теглила да видя какво е положението, но днес изядох две парчета кекс :oops:
Иначе тези дни си хапвам основно плодова салата от ябълки, портокали, киви и кисело мляко. Много е вкусна. А за ядките и аз съм така. Особено, че като не ти се занимава с друго и хапваш няколко и те засищат и след час- пак и направо си губиш и обяд и вечеря.

marie_claire
7th February 2009, 17:49
Hatred, много се радвам, че отново се появи във форума! Знам, че ти нямаш за цел да отслабваш, но споделяйки менюто си с нас, ни даваш стимул,а и идеи как да се храним по-здравословно. Поне на мен така ми действаш, затова се надявам отново да се включваш!
Аз пък не смятам, че ям малко, даже май съм се поотпуснала. Имам впредвид това Corny, днес също изядох едно. Ако започна да ям повече, със сигурност няма да отслабна. Нямам търпение да сваля още 4-5 кг, за да включа ориз, сирене и кашкавал. :girl_eat:
Engel, малко ПЕЧЕНА мръвка може да хапнеш, щом ти се яде.

Хей, и да не забравите за вечерния отчет!

Izabo
7th February 2009, 20:57
Привет, дами :)!
Аз не съм особено режимна през уикенда :(..., но гледам да удържам фронта в общи линии :D .
Все пак няма да си пиша менюто, минавам само да ви видя и да кажа "здрасти" :).

Руми_
7th February 2009, 21:42
Ха здравейте и от мен малко преди да си легна.Влизам да видя как сте,давам бърз отчет и се мятам в леглото :lol: Мъж ми е на работа,а аз вече се чудя къде да се дяна и да не съм до хладилника,уви компа е точно до него,затова бягам :mrgreen:

Та за днес
сутринта-препечена филия и парче краставица
на обяд -яйца на очи и чаша таратор
следобяд беше голямата излагация-две палачинки :oops: ,затова сега се самонаказах и съм без вечеря само един портокал и водаааа

hatred
7th February 2009, 21:49
Ха здравейте и от мен малко преди да си легна.Влизам да видя как сте,давам бърз отчет и се мятам в леглото :lol: Мъж ми е на работа,а аз вече се чудя къде да се дяна и да не съм до хладилника,уви компа е точно до него,затова бягам :mrgreen:

Та за днес
сутринта-препечена филия и парче краставица
на обяд -яйца на очи и чаша таратор
следобяд беше голямата излагация-две палачинки :oops: ,затова сега се самонаказах и съм без вечеря само един портокал и водаааа

Мий зъбите и в леглото :twisted:
Ще яде тя палачинки :)

Руми_
7th February 2009, 21:54
Бягам :go_to_sleep: лека вечер на всички,до утре :2051: :)

Engel
8th February 2009, 02:17
Аз пък ям мандарини в 2ч. през ноща :roll: Няма такъв глад :girl_eat:

Руми_
8th February 2009, 09:51
Добро утроооо :D

Аз се наспах,сега пих едно кафенце и хапнах една мандарина.За обяд съм си сготвила една супичка,за която искам да ви чуя мнението ако може-зелев сок със сушена чушка,малко лук и малко ориз.Според вас диетична ли е?Знам,че в зелевия сок има доста сол,но то е 50 на 50 с вода.....

Деничка
8th February 2009, 10:15
Доброоо утрооо :girl_dance:
Май трябва да се отчитам за вчера (не бях никак стриктна :lol: ):
Закуска:нямаше,само кафенце с мед
Обяд:1 ябълка
Вечеря:пилешко бутче с ориз и 5 маслини...
Джин с тоник :1229:
Engel да не забравиш да се похвалиш какво е отчел кантара днес :2004:

marie_claire
8th February 2009, 10:28
Добро утро, момичета. Днес съм в мрачно настроение, т.к. снощи бяхме на гости и си развалих тотално диетата :x През деня си хапвах нормално, но вечерта изядох 4 парчета шоколадово руло. Явно като поотслабнах и съм по-спокойна. Твърдо съм решила, обаче че трябва да сваля още 4-5 кг, така че продължавам! Днес няма да ям, ще пия само чай и кафе. Решила съм дори и като отслабна /дай Боже!/ в един ден от седмицата да не ям, защото явно без шоколадовви изделия от време на време не мога.
Engel, чакаме резултати! Само на плодове ли си в последните дни?

Engel
8th February 2009, 12:40
Здравейте момичета според мен няма смисъл да сте в толкова мрачно настроение. Когато прегрешите се наслаждавайте на шоколада, който ядете, защото така или иначе знаете, че ще компенсирате това ядене на следващия ден с пречистване. Поне се НАСЛАЖДАВАЙТЕ и не се ваикайте :candy: => повече :2006:
Относно мойто теглене.. станах преди 15 минути и ме е страх да се претегля. Направила съм си кафе и чакам първо да ми се задейства "метаболизма" :lol: и да отида до WC /за по-точни резултати :D /.

Engel
8th February 2009, 13:05
Малко под 66кг. ме показва, мисля, че е добре :2004:

marie_claire
8th February 2009, 13:28
:bravo: Engel, много се радвам за теб! Сега трябва да си избереш някакъв режим на хранене и да не се отказваш.

aniK
8th February 2009, 13:35
Малко под 66кг. ме показва, мисля, че е добре :2004:

:1203: :2018: :dirty_dance: :2039: продължавай в същия дух!!!

Engel
8th February 2009, 13:56
Да ще продължа в същия дух! Благодаря за подкрепата :D Смятам да карам главно на плодове още и за вечеря да хапвам салата или печено месо. 1кг. не е нищо, трябва още да съм на плодовете :) Ще пробвам да издържа вече докато не почне да ми се повдига от тях :lol: Предполагам, че това ще стане някъде към края на тази седмица. Много се радвам, че вече 1 от 8кг. е долу :2013:
Закуска за днес: Ябълка и банан
Сега отивам на разходка за изразхода банана :1224: Успех на всички, още малко и ще си имаме нова тема както и нови тела, който да поддържаме :dirty_dance:

Руми_
8th February 2009, 15:23
Engel,браво и от мен.Супер! :D

Нищо не ми казахте за зелевата чорба?

Днес съм на една мандарина,една чорбица и едно пилешко дробче..

А защо не мога да си сложа линийка,пише ми,че подписът ми е много дълъг.Този BB code ли трябва да взема?

marie_claire
8th February 2009, 15:37
Руми, на страница 43 от дневника съм дала много подробни указания за линийката. Предполагам ще ти свършат работа.
За да сложиш линийка като подпис, мисля, че трябва да изтриеш настоящия, затова ти дава че е дълъг.

marie_claire
8th February 2009, 22:05
Менюто ми за днес: 2 портокала - единият следобяд, другият за вечеря

Engel
8th February 2009, 22:46
Браво marie_claire, одържа си на обещанието за компенсацията :D Гордея се с теб. Аз немога да кажа, че менюто ми е много добро, днес малко се отпуснах.. ех тези недели :2005:
Закуска: Ябълка и банан
Обяд: Зелена салата с риба тон
Следобед: Ябълка
Вечеря: Пилешка пържола + 1 ябълка
Мислите ли, че се отпуснах доста? Утре ще гледам да се придържам пак цял ден на плодове.
Лека и спокойна нощ пожелавам на всички отслабващи :2020:

punk_girl
8th February 2009, 23:26
Мацки а последните дни се поизложих ,не ,че съм яла нещо сладко или тестоно но когато съм си на село нямам мярка
В Петък следобед излапах две яйца по панагъорски не бяха много големи но корема ми се поду .Вечерта ядох шишешцета или по точно само месото бяха 4 мръвки :D и малко салата от чушки и чесън.В Събота Неограничено количество портокали и ябълки само на закуска ядох мюсли и после цял ден на плодове и за вечерта излапах малко бяло месо от петел .А пък днеска сутринта 1 портокал и полвина,за обяд пълнозърнест хляб с пастет :oops: и следобед 2 ябълки .Пък сега за вечеря ядох каша и малко кремче на Д-р Юткер.Изложих се :oops: :oops: от утре пак са нормалния ритъм

aniK
9th February 2009, 00:04
Punk_girl, engel, аз съм много по-гузна пред себе си, когато ям банан, в сравнение с месо, особено бяло пилешко или риба (тон в собствен сос напр.) Аз съм за месото, не за плодовете, особено пък сладките :?

Engel
9th February 2009, 09:54
Е за месото какво има да си гузна? Ние още малко ще започнем да съжаляваме, че сме изяли не 1 ами 2 домата :lol: Няма нужда от вманиачаване, защото са ми слабички нервите. Обичам банани и при положение, че 3/4 от деня ми е на плодове, мисля, че мога да си позволя един. Гледам да не прекалявам с тях, тъй като са много хранителни и разяждат ... това ми е направило впечатление. Вече ми писнаха бананите и ябълките и смятам да наблегна тази седмица на кивита и портокали :girl_eat: Пожелайте ми успех! :2004:

punk_girl:Аз мисля, че менютата са ти добре. Хапвала си яйца, месо, зеленчуци и плодове. Това мисля, че е супер :P Вече колко кг. свали и колко останаха? Който си няма линийка и по-трудно го запомням за което се извинявам :1231:

punk_girl
9th February 2009, 10:36
Engel -Успех със стартирането на новата плодова седмица възхищавам ти се ,че можеш да изкараш толкова време на плодове само.Мммммм кивитата и портокалите са страхотна идея вкъщи купата винаги е пълна и май само аз си ги ям :lol: .Иначе съм свали 2 кг остават още 6 сега съм 57 трябва да стана 51 .
Закуска-2 варени яйца ,полвин кофичка кисело мляко и чай
Обяд-мисля да си задуша зеленцуци и да си направя някакво сокче
Следобед-Морков( нося си в даскало колкото и смешно да звуци)
Вечеря-ще мисля все ще е нещо с риба и някаква салатка.

Engel
9th February 2009, 22:13
Аз днес си ядох каквото искам :grill: :girl_eat:

punk_girl
9th February 2009, 22:48
На мен плановете ми за риба и салата се провалиха понеже свърших училище много късно и като се прирах бях като парчал добрече майка ми беше помислила и за мен и беше направила картофена яхния е не е от най-полезните но е по добрия вариант от пържени картофки и кюфтенца.Та вечеря
Таратор,Картофена яхния и купичка крем на Д-р Юткер .

marie_claire
9th February 2009, 23:17
И днес менюто ми не е никак примерно- станах в 6 сутринта /имах ангажименти/ и към 10:30 бях прегладняла, та започнах деня с тежка закуска.

Закуска: 2 филийки хляб; 1 омлет; 1 домат; фреш от нар
Обяд: малко печен калмар; фреш от грейпфрут
Вечеря: 5 сухара намазани с Philadelphia; 2 домата

Утре ще е по-добре, важното е да не се отказваме!

Engel
9th February 2009, 23:45
Да, няма отказване. Аз съм много зависима от емоционалното хранене и днес ми беше такъв ден, но утре fresh start :D Резултатите си ми стоят -1.5кг. Няма начин да ги кача за един ден :P Успех на всички утре.
Кофтито е, че всички отслабнаха и темата се изпразни :(

hatred
10th February 2009, 08:39
marie_claire, как приготвяш калмарите ? Реших да си направя салата от варени калмари , но се получиха доста жилави :( Доколкото съм чувала, важното при тях е точната преценка на времето за термична обработка, която аз очевидно не съм направила :lol:

Обичам салата от морски дарове, но искам да избегна нишестето в суримито.

Между другото, принципът "един ден се тъпча, после два дни съм на диета, после още един ден се тъпча и три дни съм на диета" и т.н. води до това, че в един момент и десет дни диета не стигат,за да се смъкне дори един килограм. И да не забравя, това влачи след себе си бавно напълняване. Казвам го от личен опит. Аз практикувах този режим около три - четири години, за които напълнях с общо 5 - 6 кг. и през които обърках метаболизма си дотолкова, че после ми бяха нужни месеци, за да стигна до състояние, в което не пълнея и от "въздуха" .

marie_claire
10th February 2009, 10:22
hatred, калмарът го ядох в един ресторант. Вкъщи трудно ще запретна ръкави да си готвя нещо по-сложно от зеленчуци на пара :) Права си затова, че не е хубаво човек да преяжда, после да гладува, но е много трудно постянно и завинаги да се откажат някои храни. Та гладуването е моят начин, когато хапна шоколад, това да не ми се отрази. Другият вариант е да си продължа диетата все едно нищо не е станало. Може би така е по-добре.

Engel
10th February 2009, 10:33
:sick:

Деничка
10th February 2009, 10:36
Оп ето и мен :wink: Тези дни не съм писала,защото си хапвах доста и то от забранените неща :oops: :lol: Днес мисля да карам полека :D Така като чета май всички сме започнали да прегрешаваме тея дни,но трябва да се вкараме в правия път :2001:
Днес денят ми започна с обичайното кафенце с мед и мляко :coffee:

hatred
10th February 2009, 10:37
Права си, не можем да изключим напълно "емоционалното хранене", за което Engel спомена. Всеки трябва да взема мерки срещу него според особеностите на организма си.

Но, съзнавайки че и аз понякога съм му подвластна, трябва да си имаме едно наум, че честото му появяване е сигнал за някакво хранително разстройство.

Izabo
10th February 2009, 10:45
....Но, съзнавайки че и аз понякога съм му подвластна, трябва да си имаме едно наум, че честото му появяване е сигнал за някакво хранително разстройство....

И какво конкретно да направим в такива моменти.... :? (аз още се чудя), освен да си имаме едно наум :lol: ?

Закуска: 3/4 ч.ч. амарант, 1 киви, шепа тиквени семки, 1 с.л. ленено семе
След малко: ябълка с 10 бадема
Обяд: 1 херинга и салата
Следобедна: няколко черни маслини със зеленчук някакъв
Вечеря: мисля пилешка пържола на скара със салата

Ще спра плодовете след обяда, а и ще разредя бобовите обеди :)

Ще се меря в четвъртък заран :)!

Engel, не зачезвам(е) поради заслабване, ами поради срам :lol: ...

punk_girl
10th February 2009, 10:47
Днес менюто ми засега не е от най-добрите за съжаление съм от по рано на даскало и обядвах преди малко демек и 2 часа слез закуската не бях минали ,а не ми се мисли в Неделя като съм на рд как ще издържа.
Закуска-2 парчета ананас от компот,1 парце шоколад и 1 парце луканка
Обяд-Картофена яхния и ябълка

bibi_82
10th February 2009, 10:49
Калмарите, за да не са жилави се варят около 10-15 мин. Това се прави и преди да се панират иначе стават ужасни. В ресторантите много често прескачат процедурата с варенето и резултата е ужасен - избягвам да поръчвам калмари. И в най- лъскавите ресторанти не съм улучвала нежилави калмари - незнам поради незнание ли ги приготвят така или за да пестят време :roll:

MILI
10th February 2009, 11:02
Кофтито е, че всички отслабнаха и темата се изпразни :(
Да бе да то да ставаше толкоз лесно.....
Аз съм си дала срок до края на месеца, а може би и + 5 дни от другия месец, за идеалните килограми! А иначе Аз съм стриктна още - 1 кг. за една седмица, остават още 3кг., ако съм максималистка 4 кг.
Ще се похваля като ги сваля, и тогава вече трябва да направим нова тема, наистина :lol: :lol:

bibi_82
10th February 2009, 11:25
hatred диетата с 1 почивен ден в седмицата когато мога да хапвам всичко е най-трайната като задържане на кг, която съм правила. Напълнявам само когато прекаля с нездравословните храни месеци наред. Няма организъм който да не привиква към еднообразното хранене, било то и здравословно и отслабването в един момент се забавя така или иначе...Тъй че с един ден или без него все тая...Говорим за веднъж седмично обаче не да се тъпчем през ден. От друга страна при положение че хапваш ограничено количество храна през другото време познай дали можеш да се натъпчеш и да искаш през този 1 ден :wink: Но пък помага както за раздвижването на метаболизма така и за пазене на по-добра дисциплина през другото време. И в същото време не е нужно да се чудя как ще изкарам някой празник само на салата и пилешка пържола :wink:
Моя режим върви добре. :D Успешен ден на всички

Деничка
10th February 2009, 11:52
hatred диетата с 1 почивен ден в седмицата когато мога да хапвам всичко е най-трайната като задържане на кг, която съм правила. Напълнявам само когато прекаля с нездравословните храни месеци наред. Няма организъм който да не привиква към еднообразното хранене, било то и здравословно и отслабването в един момент се забавя така или иначе...Тъй че с един ден или без него все тая...Говорим за веднъж седмично обаче не да се тъпчем през ден. От друга страна при положение че хапваш ограничено количество храна през другото време познай дали можеш да се натъпчеш и да искаш през този 1 ден :wink: Но пък помага както за раздвижването на метаболизма така и за пазене на по-добра дисциплина през другото време. И в същото време не е нужно да се чудя как ще изкарам някой празник само на салата и пилешка пържола :wink:
Пфф съгласна съм абсолютно с Биби!!! Не трябва да се вманиачаваме.Хубаво е да има дни,в които да си хапваме нещо калорично и любимо.Имаш стимул да се лишаваш и храниш леко и здравословно 5 дни,знаейки,че на 6-тия ще се насладиш на нещо,което обичаш.Никой от нас не е 120 килограма,че да бъдем толкова крайни!
П.П.Браво Биби за страхотните резултати! :girl_dance:

TedyK
10th February 2009, 14:06
Вече се изчерпах от към идеи, а и този постоянен дъжд непрекъснато ме депресира и кара да ям нещо сладко и вредно.
Смъквам килограми, но ми се иска обаче нещо стимулът ми изчезва. Вие до къде сте с отслабването.

kaija
10th February 2009, 17:28
здравейте и от мен! попрочетох последните няколко страници и горе-долу се позапознах с вашите диетки. горе- долу!
аз от две години съм се захванала с голямо четене и спазване на диети, през какво ли не минах, обаче като цяло не обичам да се връщам назад. нито към старите си огромни дънки, нито към старите гладувания, нито към старите диети. и всеки път като искам да вляза във форма, почвам нещо ново.

този път обаче го ударих на велика импровизация. майната им на ковачева, емилова, протасов, дюкан... те си заминаха с многото кила... сега приличам на човек, не влизам в категория "дебел", но си имам кусури за оправяне още от мин година с дюканчо. останаха 5-6 килца.

3 дни чета, почнах мой си режим, чета ви мненията, коригирам се, съпставям се и пр. но за всеки случай да си кажа режима такъв какъвто е, та ако някоя от вас се заинтригува, може да ме поправя или посъветва нещо.

общо взето менюто ми от 28.01. до днес е следното:
Сутрин: чашка обезмаслено кис. мляко с овесени трички /днес го разнообразих с овесени ядки със сушени плодове/

Обед: чаша сок от моркови или някое плодче/ или 1 консерва риба тон
Междинно: малко сурови ядки, но не всеки път
Вечеря: няколко дни го карах на зеленчукова супичка без мазнина, после няколко дни на боб-чорба, довечера съм на микс- зелечуци на пара с риба тон в малко количество. хапвам и по малко изкиснато сирене

ям по малко, почти от всичко
БЕЗ ХЛЯБ, СЛАДКО, МАЗНИНА

как ви се струва?

SummerBaby=)
10th February 2009, 18:50
Нямам идея дали и доколко някой би се заинтригувал от идеята, но мисля, че освен да споделяте менюта в тази темичка може да се обсъжда и някакъв въпрос свързан с отслабването, килограмите, храненето, който да се сменя на няколко дни (или след като се изчерпи)..
Така ще си помагаме не само с коментари на конкретни менюта, но и в по-общ план пак в тази посока :2035:



Мен поне ме интересува дали се чувствате по някакъв начин зависими от храната, колко време отделяте да мислите за хранене, чувствате ли често че "не можете да устоите" на еди-какво-си? Можете ли да откажете сладкишче без колебания или водите вътрешна борба всеки път? В общи линии - смятате ли, че контролирате успешно начина си на хранене, товари ли ви това по някакъв начин, трудно ли е или по-скоро приятно и удовлетворяващо? Или може би и от двете по малко?

Ще се радвам, ако на някой му се занимава да ми отговори

Успех :2007:

kaija
10th February 2009, 19:05
ами какво да ти кажа, за никъде не бързам с отслабването, но тъй като не съм сама този път, и не съм главната инициаторка на диетуването в нашия дом, и аз по неволя се присъединих, така или иначе имам да свалям някое кило...

обаче уж ям, не се подлагам чак на такива големи лишения, е честно да ви кажа имам проблеми със съня откакто започнах. не съм свикнала да вечерям първо толкова рано, второ толкова малко, и сега си лягам умираща за нездравословно наплюскване, или поне за едно сникерсче в леглото след зелевата супа...

какъвто и режим да се спазва, винаги трябва да се лишим от някои така обичани неща, а самото лишение, колкото и да сме настроени, се отразява /това се получи двусмислено- отразява се както в огледалото с намаляващ силует, така и в психиката, гладна за нещо вкусно и забранено/

само да вметна- БЛАЗЕ ИМ НА ОНЕЗИ, НАУЧЕНИ НА ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ ОТ МАЛКИ! а ние чревоугодниците все някога попадаме в капана на лишенията...

marie_claire
10th February 2009, 21:28
SummerBaby, лично аз не се чувствам обсебена от храната. Най-много мисля за храна, когато съм на диета и трябва да реша какво да ям. Иначе, когато съм много мотивирана да отслабна, трудно се изкушавам, даже сякаш и глад не изпитвам. Както си личи от линийката моята цел е 47кг, в момента съм 51. Макар да искам да сваля още малко, и с тези кг се приемам, така че мотивацията ми малко е поотслабнала :( Не, че смятам да се откажа де, но по-лесно мога да се изкуша отколкото в началото на диетата. А моето най-голямо изкушение е шоколадът! По принцип не съм чревоугодник, който постоянно мисли за ядене, обаче много обичам шоколад и именно от това пълнея. Друга вредна, но любима храна ми е пицата с много сирена и кашкавал. Иначе с удоволствие си хапвам плодове и зеленчуци. Мазни храни и готвени манджи например не ям, газирани напитки и алкохол не пия, затова когато съм на диета единственото,което страшно ми липсва е както споменах, шоколад.

Днешното ми меню по-скоро прилича на диета за поддържане на тегло, отколкото за отслабване. Ето го:

Обяд- 1 протеиново блокче /85 гр/; фреш от ананас
Сл.обяд- ябълка
Вечеря- 200гр. ципура на скара с гарнитура от задушени зеленчуци; 2 препечени чеснови филийки

hatred
10th February 2009, 22:32
Едно е сигурно - естетичната фигура изисква жертви, лишения, усилия, дисциплина. С вайкане не става :) Пробвала съм - ефектът е нулев :lol:

bibi_82, всеки познава най - добре собствения си организъм :) Това, че си позволяваш един ден "волности" и той не възпрепятства отслабването ти е страхотно. Но, предполагам, че все пак контролираш количествено "забранените" храни през този ден. Повечето познати, които имам и които си позволяват периоди на отпускане, буквално преяждат, поглъщат огромни количества висококалорична храна, сладкиши и мазнотии. След което се опитват да карат няколко дни на чай и вода, евентуално някое и друго плодче. Това вече е хранително разстройство. Струва ми се, че този тип хранително поведение е много разпространен - визирах именно него.

hatred написа:
....Но, съзнавайки че и аз понякога съм му подвластна, трябва да си имаме едно наум, че честото му появяване е сигнал за някакво хранително разстройство....


И какво конкретно да направим в такива моменти.... Confused (аз още се чудя), освен да си имаме едно наум Laughing ?


Izabo, да имаш "едно наум" е много сериозно постижение. Това все пак е знанието за себе си - най - трудното за придобиване знание :) Аз знам, че ако прекаля с храната, това е стъпка назад. И това знание много ми помага да се контролирам и въздържам. Ако разсъждавам на принципа "айде сега ще му отпусна края, пък после ще вземам мерки", това би било самозаблуждаване.

Като казвам, че преяждането е нередно, нямам предвид евентуалното напълняване, до което би довело, а самата проява на нездраво хранително поведение.

hatred
10th February 2009, 23:04
Имам една теория по въпроса, сега ще ви отегча с нея :twisted:

Мисля, че емоционалното хранене е сред основните причини мисията "отслабване" при жените да е масово неуспешна. Като го казвам, не говоря наизуст. Статистиката сочи, че нищожна част от диетите завършват с траен резултат. На всичкото отгоре, дългосрочният ефект от повечето от тях е не само възстановяване на килограмите, но дори леко завишаване на теглото.

Направило ми е впечатление, че при мъжете опитите за отслабване и скулптуриране на тялото са много по - ефективни. Може би защото разчитат в по - висока степен на физическата си активност и защото рядко са зависими от сладкото.

bibi_82
10th February 2009, 23:12
bibi_82,..... Но, предполагам, че все пак контролираш количествено "забранените" храни през този ден.

Това е така - да. Но това е както казваш индивидуално - аз не ги контролирам количествено храните, а просто тялото ми го прави - никога не съм можела да поглъщам огромни количества храна, дори когато не съм на диета...Просто се наяждам с малко - винаги е било така...Общо взето мерака ми минава бързо :D Не е много добре това но пък мисля че от друга страна е по-добре отколкото да преяждам с количества и да се чувствам зле.


Мен поне ме интересува дали се чувствате по някакъв начин зависими от храната, колко време отделяте да мислите за хранене, чувствате ли често че "не можете да устоите" на еди-какво-си? Можете ли да откажете сладкишче без колебания или водите вътрешна борба всеки път?


Не се смятам за чревоугодник. За храна мисля само когато съм в къщи нямам какво да правя и не съм на диета :D Когато съм на диета - не мисля за храна изобщо - гледам там да изям квото трябва и в повечето случаи не защото съм гладна а защото знам, че трябва. През другото време знам че не трябва и не ям, не се изкушавам от нищо. По- скоро ще се учудя от себе си ако се изкуша - може би се различавам в това отношение от повечето хора но съм такава. Иначе много обичам сладко, всичко що има захар в него го обожавам, но като съм на диета забравям за него и дори някой да мляска пред очите ми шоколад ще го гледам така все едно дъвче гума :D Абе имунизирана съм от всякакъв апетит по време на диета.

hatred
10th February 2009, 23:18
bibi_82,..... Но, предполагам, че все пак контролираш количествено "забранените" храни през този ден.

Това е така - да. Но това е както казваш индивидуално - аз не ги контролирам количествено храните, а просто тялото ми го прави - никога не съм можела да поглъщам огромни количества храна, дори когато не съм на диета...Просто се наяждам с малко - винаги е било така...Общо взето мерака ми минава бързо :D Не е много добре това но пък мисля че от друга страна е по-добре отколкото да преяждам с количества и да се чувствам зле.



Как да не е добре, напротив, супер е :lol: Имаш си "разумен" организъм. Умереността е най - хубавото нещо.
Завиждам ти, да знаеш :wink:
Аз също съм скъсала със злоупотребата с храна, но ми костваше много усилия, за да го постигна.

punk_girl
11th February 2009, 09:01
Момичета и аз съм против драстичните диети незнам защо но лятото като бях на някаква откачена диета в която уж за 20 дни се сваляли 6 кг и в която буквално нищо не ядях освен пълнозърнест хляб и някви супи .Е още на 5 ден отворих шоколада и се натъпках , сега е много по добре понеже аз избирам какво и колко да ям и като цели апетита ми към храна изчезва а преди 15 минути след уж обяда ровя хладилника и най-важното сега си регулирам килограмите независимо какво ям.
Снощи вечерях-Таротор,1 ябълка и полвин портокал
От днес
Закуска- Мюсли с кисело мляко ,1 ябълка и зелен чай с мед
Обяд -ще го мисля най-вероятно ще си направя някаква салата имам моркови ,краставици репички и чушки все ще ми хрумне нещо
Следобяд-минерална водичка и 10 сурови бадема
Вечеря-все още мисля.

bibi_82
11th February 2009, 09:56
Как да не е добре, напротив, супер е :lol: Имаш си "разумен" организъм. Умереността е най - хубавото нещо.
Завиждам ти, да знаеш :wink:
Аз също съм скъсала със злоупотребата с храна, но ми костваше много усилия, за да го постигна.

hatred имах предвид че понякога ми се иска да пълнея и аз като повечето хора - от количеството на храната. Защото ако беше така умереното хапване щеше да ми е достатъчно за да поддържам лесно определени кг. От друга страна пък в този случай може би щях да съм по-емоционална на тема храна знам ли :roll: Абе извода е че така ми е добре :D

katya_den
11th February 2009, 14:02
Здравейте, момичета! От доста време отсъствам. Причината е не само годишното приключване, но и двата изпита, с които трябва да се преборя - математика :girl_cry2: и информатика (аксес). Не съм зарязвала диетата, храня се разумно и избягвам забранените храни.
Виждам, че SummerBaby=) е започнала много интересна подтема - за зависимостта от храната. Лично аз съм голям инат и колкото и да ми се яде нещо "забранено" не го ям. Сладко не съм вкусвала от Коледа и Нова година (тогава му отпуснах края с тиквеник и баклава), а преди празниците - от м.октомври. Не че не ми се яде, напротив. Днес например, в заведението за бързо хранене, където обикновено обядвам с колежките, само като минах край десертите, устата ми се напълни със слюнка. В момента като пиша, също преглъщам. Понякога злоупотребявам с плодовете (които обожавам), предимно ябълки, но се успокоявам, че последните съдържат пектин. :lol: А на хляба вече съм му забравила вкуса.
И въпреки всичко понякога се издънвам. Като по коледно-новогодишните празници (тогава тиквеника и баклавата не бяха единственото ми прегрешение). А преди две седмици обядвах чушка бюрек :oops: (не стига, че пържено, ами и с панировка). Но всичко това ми се случва много рядко.
Най-големият ми проблем е, когато пия алкохол. :oops: :oops: :oops: Тогава такъв апетит ми се отваря... Направо не ми се мисли. Та моята ахилесова пета е алкохолът (добре, че не пия често) :lol:
И накрая да се похваля: свалила съм още едно килце и съм много щастлива. Не че съм искала да се отказвам (дори не съм си го помисляла), но сега се чувствам още по-мотивирана.

hatred
11th February 2009, 21:45
След като вчера цял ден обяснявах как трябва да имаме контрол над храната си, днес погълнах 400 - 450 гр. извара. Добре, че поне беше обезмаслена дотолкова, че имаше вкус и консистенция на трици :lol: Беше гадна - в някакъв смисъл я изядох, за да свърши по - бързо. В своя защита мога да кажа и че освен нея днес съм на обичайните овесени ядки за закуска, две ябълки, киви, грейпфрут и зелена салата. А, да, и традиционните десет бадема. Но излагацията си е излагация :oops:

Izabo
11th February 2009, 21:49
Дарлинг, имай предвид, че и да мислиш за 400 г. извара като за прегрешение също не е много нормално... :?

hatred
11th February 2009, 22:00
Дарлинг, имай предвид, че и да мислиш за 400 г. извара като за прегрешение също не е много нормално... :?

Знам, че няма да надебелея от нея, но загубих контрол, погълнах я без дори да ми се услажда, за нула време. Което е пристъп на слабост. :?

Izabo
12th February 2009, 10:13
- 1.5 кг. съм. Ще се наложат корекциийки в режима, а и хич не бях стриктна :(..
Нямах време за закуска вкъщи, а и вчера забравих рибата, която печах, във фурната :( и днес менюто ще е чиста импровизация...
Хапнах 2 кивита преди малко.
Имам зленчуци, грах и ядки в офиса, за довечера ще видим :D .

kaija
12th February 2009, 13:37
hatred, пиша! този път тук!
сега ще ви кажа аз какво ядох.
закуска- както обикновено- 3 лъжици трици с кафена чашка кис. мляко 0.1, днеска обаче изядох и една зелена ябълка. като казвам закуска, тя винаги ми е м/у 11 и 12 часа, не знам защо така се получава... не че се успивам, напротив, ставам рано, ходя на фитнес, пия 2 кафета с капчици обезмаслено мляко, без шекер ъф корс, и след каето и тренировката не ми се яде.
сега в момента пека 1 кило спанак със 200г. някакво леко сирене без сол и мазнини, което не ми вдъхва доверие, но нямаше друго на магазина, сложих и малко извара-200 г някъде и 2 яйца. подправки, 50 г мляко и толкова вода. не знам ккаво ще излезе, пълна импровизация, трябваше да прочета в нета за рецепта но уви... ако стане вкусно ще пиша

kaija
12th February 2009, 17:38
да се похваля, спанака ми стана чудесен! 130 калории на една порция! бомба!!!

kaija
12th February 2009, 17:43
hatred, разписах се и вече имам въпрос към теб. откъде ги измисли тия 10 бадема? защо точно 10?

hatred
12th February 2009, 19:14
kaija, за да е по - маниакално :)

Май съм го споменавала - ако не си поставя априорно количествено ограничение, мога да изям и 200 грама бадеми без да ми натежи. Преди си бях харесала числото 22, но реших ( тук "реших" е точната дума ), че пълнея от тях и ги намалих на десет :)

Десет е хубаво число ( е, както ние, математиците ( :lol: ) се шегуваме, нулата е най - хубавото число в математиката, но в храненето си още не съм достигнала такава "нулева" степен на съвършенство ) ...

kaija
12th February 2009, 19:22
аа, значи така! а знаеш ли че точно в този момент умирам за едно пакетче лешник или бадем, умирам ти казвам! не знам коя диета го забранява, аз съм си на моя измислена, ама ония 600 калорийки ми се виждат прекалено много и както казваш ти, няма да са 10 или 22, а ще е целия пакет. много съм гладна, но не смея да ям, току що си направих половин кафяна чашка с обезмаслено мляко и половин чаена лъжичка какао /от онова вредното, на гранули/ и също толкова мед и имам чувство на вина. ИСКАМ ДА ЯМ ЛЕШНИЦИ!!! КАК МОЖЕ ДА ИМАТ ТОЛКОВА КАЛОРИИ??????????????????????????

Engel
12th February 2009, 19:44
kaija:По-хубаво излез навън да се разходиш, ако искаш скачай на едно място, пуши цигари, изпий 2-3 чаши вода.. само недей да изяждаш 100гр. лешници. Другата идея ми е да почнеш да си мериш всички дрехи и да гледаш колко хубаво ти стоят в огледалото. Пробвай! После ще ми благодариш, че съм ти спестила 600 калорий :2035:

kaija
12th February 2009, 19:58
ох, Engel, още съм тук, чета и пиша, занимавам се и се опитвам да не мисля за лешници. след малко ще изям остатъците от една зелева салата /няма и 100 грама/ и ще изляза на разходка.
благодавя ти за подкрепата, имам нужда сега, ще устоя на изкушението. днес точно съм с един панталон, на който най-много ми личи колко широк е станал. дори ми казаха и умрях от кеф! ще си мисля за това и ще си гриза зеленцето. :roll:

Engel
12th February 2009, 20:02
Не се отпускай, защото си постигнала резултати. Това трябва да ти е стимул. Аз правя същата грешка... идва ми апетита като сваля 1-2кг.

aniK
12th February 2009, 21:28
Често попадам на темата "Какво ви се яде в момента" в Общите. Не мога да се сетя за нищо друго, което да ми се яде, освен ядки :oops: Вчера купих от суровите микс... Страхотия :? Пробвах да изям 10. Видяха ми се малко. Реших за още 10 и в един момент вече обърках бройката :oops: Е, спрях се, но наистина са голяма краста :roll:
Все пак, kaija, аз не бих се мъчила, з'то знам, че ще изям няколко други неща, за да не ям лещници (например) и накрая пак ще си хапна. Ако не си хапна, ще ги мисля...
Изпитвам и аз някакъв въглехидратен глад от 2-3 дни. Дали е от студеното врме... :?:

hatred
12th February 2009, 22:02
kaija: Другата идея ми е да почнеш да си мериш всички дрехи и да гледаш колко хубаво ти стоят в огледалото. Пробвай!

Това изключително много помага :) Engel, много е хубаво, че ме подсети за него.

kaija, супер е да си на "собствен" режим. Колкото и самонадеяно да звучи понякога за околните, според мен това е ключът към трайния здравословен хранителен режим. Човек обича да има активно участие във вземането на решения. Дори само психологически няма как да издържиш повече от две седмици да четеш точно какво трябва закусваш, обядваш и вечеряш според някой друг. Колкото и да е безгранична неговата мъдрост :)

Не се тревожете толкова за ядките. kaija, ти не клониш ли към НВД ? За aniK знам със сигурност... Доколкото съм чела по - сериозното ограничаване на ядките се препоръчва най - вече в режимите, в които преобладават въглехидратни източници ...

А и може 100 гр. лешници да са 600 ккал, но това засища за цял ден. Е, при мен е друго - аз ако не изям поне 600 - 700 грама плодове, все едно не съм живяла този ден :)

hatred
12th February 2009, 22:09
Изпитвам и аз някакъв въглехидратен глад от 2-3 дни. Дали е от студеното врме... :?:

Може да е от студа, действително :) Както споменах в тази (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=8255&start=100) тема, сега чета препоръките на д-р Дюкан как да превърнеш студуването в мощно средство за отслабване :lol: Извън шегата, не подозирах, че терморегулаторната система е толкова голям консуматор на енергия ... Предполагам, че се набавя най - вече от въглехидратни източници ...

Като стана дума за това кой какъв глад го гони, мен ме гони изварен глад :) Днес изядох 250 гр. "Мероне". Много ми допада на вкус, но маслеността и е малко съмнителна. Здравословната извара по правило трябва да е гадна :) Чак ме обзема маниакалната мисъл да занеса извара за изследване в БАН :lol: :lol: :lol: Смейте ми се, но вчера се оплакваха по bTV, че си нямат работа. Ще има намеря :twisted:

За протокола: въпросната извара, десетте бадема и закуската от овесени ядки са единствените храни, различни от салата и плодове, които ядох днес, така че не се чувствам прегрешила. А и плодовете бяха основно ябълки и грейпфрути ...

aniK
13th February 2009, 08:17
Hatred, аз храни като извара, чисто пилешко, риба и т.н. хич не ги боря. Нямам никакви угризения, когато ги ям. На твое място повече бих се ограничавала от тези трици, овес и всякакви други "за животни", но съм привърженик на НВД, знаеш ;) С твоя ръст и начина ти на хранене, си перфектна :2003:

Много ми е интересно от какво правят изварата в заводите. Знам, че едно време я правеха от суроватката, но от нея излиза много малко, та се чудя с какво ли я "подкрепят" :1246:

Ще погледна какво казва Дюкан за студуването (хич не го уважвам аз този търгаш - да препоръчва нЕкви си Степчета и Кола-Лайт :2040: ). Аз например знам отдавна, че яденето на студена храна и пиенето на студена вода е по-добро за диети, з'то организмът хаби енергия да ги стопли :mrgreen: (доста елементарно се изразих ;) )

hatred
13th February 2009, 08:25
И аз съм се чудила как правят изварата - явно на всичкото отгоре всяка фирма си има собствена технология, защото различните марки извара са много различни една от друга на вкус, консистенция ... все едно не става дума за един и същ продукт :)

Прочети теориите на Дюкан за отслабването чрез студуване - аз много се смях :) За мен е неразбираемо как диетолог може да ти препоръчва да смучеш лед, подсладен с аспартам, за да изгориш 60 ккал дневно, вместо да те насърчи просто да потичаш например :)

goldish
13th February 2009, 09:23
Добро утро, момичета!
Не съм писала от известно време, че доста се излагам напоследък. :oops:
Снощи беше върхът, като пих бира с чипс. Трябва да почна по-сериозна диета. От днес съм 5 дни на протеини- не синтетични, а истински. До колкото може да се вярва на млакото и изварата за протеиновия състав, който е на етикетите им. Моята извара е на Маджаров и е супер вкусна, което значи , че сигурно никак не е диетична. Пише 85 калории на 100 грама :?:
За сега пия мляко с нес и ще гледам да съм стриктна..
Усмихнат ден!!!

hatred
13th February 2009, 09:47
Добро утро, момичета!
Не съм писала от известно време, че доста се излагам напоследък. :oops:
Снощи беше върхът, като пих бира с чипс. Трябва да почна по-сериозна диета. От днес съм 5 дни на протеини- не синтетични, а истински. До колкото може да се вярва на млакото и изварата за протеиновия състав, който е на етикетите им. Моята извара е на Маджаров и е супер вкусна, което значи , че сигурно никак не е диетична. Пише 85 калории на 100 грама :?:
За сега пия мляко с нес и ще гледам да съм стриктна..
Усмихнат ден!!!

Винаги, когато съм купувала извара на Маджаров е била кисела :( Може би всичко опира до съхранение. Аз на последък много разпитвам кой каква извара ползва, но нещо не искате да споделяте опит :wink:

goldish, успех :2020:

Izabo
13th February 2009, 10:02
Пършевица. И гледам да е твърда иначе не я купувам. Веднъж във Фантастико упорито си купувах от старата партида, въпреки че вече бяха заредили следващата (по-срока на годност се ориентирам :lol: ), защото новата ми се виждаше водниста. Четох някъде, че истинската изваря трябва да е рохка, да седи на леки бучки, да не е пихтиеста.

aniK
13th February 2009, 10:02
По принцип изварата се прави от суриватката (цвик), като се вари, добавя се някаква киселина (напр.малко кисело мляко) и тя се пресича. Таз извара е супер диетична, но има вкус на дървени стърготини. По тази технология се получава доста малко като количество.
В къщи правим изварата от прясно мляко - слага се на котлона, добавя се малко кисело мляко (или друга киселина, чела съм за оцет или лимонов сок), внимава се да не заври, а само да се вдигне отгоре. Ако заври, става една стипчива и разпръсната. Като изстине се обира гъстото (пресеченото). Тази извара не е диетична, но е ултра-мега вкусна. Правила съм я, когато в къщи се позадържи прясно мляко и има опасност да е леко вкиснато ;) В момента имам предвид единствено домашно мляко . Както съм споменавала, баща ми има козичка :roll:
Хич не знам в заводите как я правят :? Сигурна съм че има сумати добавки.
hatred, за Дюкан нищо няма да казвам :lachen:

kukli4ka
13th February 2009, 10:34
Добро утро и от мен!По повод изварата - аз си купувам от Пикадили. Не знам дали си я правят те, щото е в някакви голями тави и си вземаш колкото искаш, но е обезмаслена и много вкусна. :girl_eat:

hatred
13th February 2009, 10:34
Пършевица. И гледам да е твърда иначе не я купувам. Веднъж във Фантастико упорито си купувах от старата партида, въпреки че вече бяха заредили следващата (по-срока на годност се ориентирам :lol: ), защото новата ми се виждаше водниста. Четох някъде, че истинската изваря трябва да е рохка, да седи на леки бучки, да не е пихтиеста.

:shock: Izabo, това все едно съм го писала аз. Точно поради факта, че от както се запролети и постопли, във Фантастико вече няма твърда извара "Пършевица" се захванах да търся алтернативи ... Иначе и според мен тя има най - автентичен белтъчен вкус, освен това е засищаща, което е показател, че е с високо съдържание на протеин.

Тази извара не е диетична, но е ултра-мега вкусна.

И аз съм си правила такава извара и за мен тя е едно от най - вкусните неща на света :) Но ми се струва, че по - голямата част от млечната мазнина се задържа в нея :(

Сега може да кажа голяма глупост, защото съм срещала противорчива информация по въпроса ... Така приготвената извара се нарича млечна и технологията на приготвянето и няма нищо общо с тази на суроватъчната извара. За жалост, в резултат на това и вкусът никак не е идентичен :) :lol:

Engel
13th February 2009, 11:40
Добро утро и от мен :computer_coffee:
И аз стартирам с кафенце :D Немога да се включа в темата с изварата, защото рядко си купувам една много хубава.. обаче не й помна името. Помня само, че етикета беше в синьо и зелено :D
goldish:Успех и чакаме във Вторник да се похвалиш в отлични резултати.
А мойте резултати си ги паза още... едно свалено килце :? Не наблягам толкова упорито на плодовете, но гледам да се придържам към плодове и кисело мляко през деня, а вечер ям риба две поредни вечери и зеленчукова салата. Все още няма резултат /освен -1кг. :D /

Хубав и отслабващ ден на всички :D

marie_claire
13th February 2009, 20:20
Здравейте отново момичета, и аз се отклконих от диетата в последните 2 дни и затова не съм писала. Менютата ми не бяха диетични и затова реших, че няма смисъл да пиша- ядох шоколад и повечко филийки хляб. От утре отново започвам режим и пак ще се изповядвам всяка вечер.

hatred
13th February 2009, 21:45
Аз съм най - сбърканата тук явно :)
Споделям менютата си по - скоро ако съм прекалила с нещо, отколкото ако всичко е било в норма :roll:

Между другото, имате ли по - голям апетит непосредствено преди цикъл ?

marie_claire
13th February 2009, 22:27
Аз съм най - сбърканата тук явно :)
Споделям менютата си по - скоро ако съм прекалила с нещо, отколкото ако всичко е било в норма :roll:

Между другото, имате ли по - голям апетит непосредствено преди цикъл ?

Щом сме решили да отслабваме, не е добре да си похапваме скришом, но след като диетите изключват шоколада, какъв е смисълът да пиша тук, че ям шоколад. Някой ще каже: "Вие отслабвате ли или какво?"
Относно апетита, моят много се е увеличил през последните дни и може би точно цикълът е причината. Знам ли как да се оправдая?! От утре, обаче отново съм на диета, не ме интересуват никакви празници!

hatred
13th February 2009, 23:49
marie_claire, наистина, целта на писателстването ни във форума е да си помагаме - на себе си и взаимно. Права си, че няма значение как точно го постигаме - чрез споделяне на прегрешенията или на примерните менюта.

И аз съм забелязала по себе си, че в края на втората половина на цикъла освен по - нервна, по - напрегната и по - подута съм и по- гладна :lol:

Значи успех от утре :2003:

Така или иначе празникът, който предстои, хич не предполага много ядене.

Сега да се оплача - аз ще трябва да го отложа за следващата събота, тъй като няма начин да си отложа изпита по теория на вероятностите и статистика :2022: :2021:

aniK
14th February 2009, 09:01
Сега да се оплача - аз ще трябва да го отложа за следващата събота, тъй като няма начин да си отложа изпита по теория на вероятностите и статистика :2022: :2021:

Ауууу, бльок :2040: Сега кажи,ч е е при Цецо-Мъглата :mrgreen:

За протокола - в деня преди да ми дойде ям и все съм гладна. Докато съм неразположена спира да ми се яде. Като ми мине, минавам към нормален режим.
От 2-3 дни обаче много ми се яде :1246: Може би защото си стоя в къщи :( Ужас просто :girl_cry2:

UnknownGirl
14th February 2009, 11:17
Мацки, привет!

Отчитам се след доста време, гледам темичката се понапълнила, което ми е допълнителен стимул :D
Спрях Дюкан, защото не издържах месото, но горе долу продължих на този принцип на хранене с повече заленчуци. Никакво сладко, което преди ми беше проблем. След спирането свалих килограм и продължавам да свалям. От две седмици съм болна и за 4 дни в леглото смъкнах 3 кила. Това не е добре, но ги отчитам и тях.
Сега съм на нормалните си килограми, но съм решила, че като съм влязла в ритъм, ще преборя и още някой и друг.
За ядене през последната седмица не мога да дам отчет, защото по-скоро се храня насила заради хапчетата... :(
Успех на всички, много ви се радвам! :2020:

goldish
14th February 2009, 11:44
Здравейте и от мен. Вчера ядох: кисело млако с дюканско кексче, пилешка пържола, извара, 2 чащи мляко с нес, едно какао, яйце с извара на микровълнова и още пържола.
Приятен и усм,ихнат ден!

hatred
14th February 2009, 14:32
Сега да се оплача - аз ще трябва да го отложа за следващата събота, тъй като няма начин да си отложа изпита по теория на вероятностите и статистика :2022: :2021:

Ауууу, бльок :2040: Сега кажи,ч е е при Цецо-Мъглата :mrgreen:

За протокола - в деня преди да ми дойде ям и все съм гладна. Докато съм неразположена спира да ми се яде. Като ми мине, минавам към нормален режим.
От 2-3 дни обаче много ми се яде :1246: Може би защото си стоя в къщи :( Ужас просто :girl_cry2:

Цецо - Мъглата ?!? Това ще да е някоя нова звезда на хоризонта, не ми е известен :) В интерес на истината, най - неприятното е, че не се знае кой ще ни изпитва - нашата преподавателка излезе в майчинство преди месец ... Изобщо не е ясно какво ще ни правят :) Дано поне се сетят за нас ...

Стоенето вкъщи е истинска предпоставка за прекаляване с храната. И аз тези дни прекарвам повече време в нас заради сесията и за това се старая просто да не държа изкушаващи храни в хладилника :)

goldish, много ми допада менюто ти. Как точно правиш кексчето ? Сполучливо ли е ? Виждала съм доста рецепти за дюкански кексчета, но никога не съм си приготвяла ... Най - вече заради изкуствения подсладител - не знам как се държи стевията при термична обработка. :roll:

goldish
14th February 2009, 17:01
Кексчето го правя с 3 супени лъжици овесени трици, една или повече супени лъжици кисело мляко, една супена лъжица извара (понякога не слагам), едно яйце, малко течен подсладител- мисля, че може и без него да се мине, половин пакетче или по-малко бакпулвер и малко канела. Пека го в микровълнова за 6 минути на максимална мощност. Забелязала съм, че ако сложа 2 супени лъжици овесени и една супена лъжица пшенични трици, кексчето става наистина много пухкаво. Аз много си го харесвам и определено е нещо, което с удоволствие заемам от д-р Дюкан. А и самите трици имат ясно подчертан прочистващ ефект.

hatred
14th February 2009, 17:20
Хм, аз нямам микровълнова фурна. Като че ли съм чувала, че приготвената в нея храна не е особено здравословна и за това даже не съм се замисляла да си взема :2045: Но може би опасенията ми не са основателни.

И аз много свикнах на триците, но си ги разтварям в кисело мляко. Доколкото разбрах, причината количеството им на ден да е ограничено до 3 супени лъжици, е да не се получи прекалено силен прочистващ ефект :lol: Иначе не можело да се напълнее от тях, даже увличали част от калориите по пътя си в храносмилателния тракт. Дали :?: Или просто на този, който го е казал му се е искало да е така ...

goldish
15th February 2009, 09:37
Добро утро!
Как беше на празника? Чакам да се похвалите :wink: :wink: :wink:
hatred, значи и аз съм чувала тези неща за триците. Освен това те всъщност са обвивките на зърната, което ги прави богати на много полезни вещества. Не знам обаче как им се отразява термичната обработка- особено микровълновата такаваз :? :? :?
Аз сега гледам да си пия витамините вечер, за да не ми ги "изнесат" евнтуално от организма. [/b]

monita_g
15th February 2009, 10:27
Здравейте и от мен ....определено се загубих от хоризонта, но мога да ви кажа, че нито съм предала себе си, нито вас :)... още съм във форма и успявам да задържам едни определени килограми, което ме радва, защото сега тепърва идват пролетните дни ( още ще има да почакаме де, но... :) )... Надявам се всички да сте ок и във форма..но като гледам колко се е увеличила темичката със сигурност е така ;), което много ме радва :) ...

Сега мисля отново да започвам с постите ( от 22 февруари), но до тогава има още време...

Що се отнася до празника... не съм от фенките...:) не празнувам такива ... как да кажа..комерсиални неща ... Все пак на тези, които празнуваха - честито :) бъдете обичани и обичайте :)

Хайде до скоро и ви гушкам всички.. :)

Leshli
15th February 2009, 14:08
Привет,
от моята си темичка ( http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=448056 ) ме препрати при вас колежката от горе, та официално "кандидатствам за членство" :D Какво се иска от мен, за да ме одобрите в кликата :)

goldish
15th February 2009, 16:02
Leshli, официално те приветстваме с добре дошла.

:wellcome:

Чакаме да споделяш менютата си всеки ден.
Аз продължавам с протеините. Взех си готови изпечени пържоли и са вкусни обаче са малко повечко соленички или просто аз съм отвикнала да ям солено. Това го запшодозрях, когато по нова година ядох хляб и ми се видя солен също. Или слагат някакъв подобрител със солен вкус, който ми е непривичен. Сега се сещам за глутамат, но възможно ли е? За какво им е да го правят не със сол, а с глутамат? :1202:

Engel
15th February 2009, 18:14
Здравейте на всички и добре дошла на Leshli . Пожелавам ти успехи и да те окуража.. аз не съм била стриктна колкото теб и един килограм го свалях цял Януари :? Вчерашното си меню няма да казвам, защото искам да си спестя всички критики на околните.. за днес съм на:
Закуска: Кафе /което не казвам, че е закуска.. просто като ядеш вечер късно и на другия ден някак си не ти се закусва :( /
Обяд: 1 пилешка супичка
Следобед: Няколко сухара
Вечерята смятам да ми се състой от плодова салата или печено месо.. не съм решила още, защото незнам дали ще огладнея много :D
Това е от мен.. важното е да се почва с нови сили след празника, а аз винаги умея да се изправям след като падна /макар, че много често падам :lol: /
Leshli:Можеш да споделиш ако искаш каква ти е целта, ръста, килограмите и днешното си меню :P

marie_claire
15th February 2009, 20:08
:wellcome: Leshli, няма някакви изисквания, за да бъдеш одобрена. Няма значение дали си пълна, слаба, дали стриктно спазваш някакъв режим или си позволяваш някакви прегрешения от време на време. Както и Engel вече спомена, важното е да споделиш колко кг си и колко искаш да свалиш, както и да споделяш менюто си всеки ден.
Момичета, дайте да дадем обет, че ще се отчитаме тук всеки ден, независимо дали ядем нещо непозволено. Това, което правим не е хубаво! Ето и аз тези дни се поизложих- скрих се и си похапнах тайно шоколад :candy: Сега, обаче не смея да се кача на кантара- виждам и усещам, че съм качила поне 1 кг. Скривам линийката временно и ще се претегля след 3-4 дни режим. Гледам, че доста хора поизчезнаха от темичката, май hatred e най-редовна, въпреки че тя най-малко има нужда от отслабване. Aз повече няма да похапвам скришом, т.к. това не води ди нищо друго, освен до НАПЪЛНЯВАНЕ.

Ето днешното ми меню:
Закуска- 1 филийка Местемахер с Philadelphia
Обяд- 20 бадема
Вечеря- 2 яйца на тефлонов тиган приготвени със зехтин; маруля

Не съм хапнала никакъв плод, което за мен е прецедент и се дължи на това, че не намерих свестни такива. Утре ще поправя тази грешка като пообиколя магазините за някакви хубави плодчета. :girl_eat:

Leshli
15th February 2009, 20:28
Ами благодаря за посрещането :)

Освен да се похваля, че най-накрая днес кантара бе благосклонен и мога да се похваля с 1 кг. надолу. Което за моите килограми си е направо смешно, но пък аз много му се радвам :)

За споделянето ... както казах и в другата тема, имам доста повече предстоящ път от всички вас :) Тъй, че да не се стрестнете и да ме изгоните :P

На 28 години съм, 172 см, и тежа невероятните 95 кг. :1252: :1301:


За успокоение на душата ми, до преди 2 дена бяха 96. Днес се навършват точно 3 седмици, откакто се мъча.

Ще споделя направо менютата ми от вчера и днес:

Събота:
Закуска - Кафе 3 в 1 на Вита Голд, 1 активия
Обяд - диетичен сандвич с пилешко от Фикс Микс + половин салата от маруля
Вечеря: 3 кивита, още едно 3 в 1 на Вита голд.
Искам да споделя само, че вечерях в 8, а си легнах в 4, защото скитосвах навън, през това време изпих около 5 чаши минерална вода и 2 чаши бяло вино.


Днес:
Закуска - чаша прясно мляко, с разтворено 3 в 1 на Вита Голд

Обяд: скитосвах навън и нямах време, тъй че съгреших с една бисквитка и 3 в 1.

Вечерях току що с малко пилешко филе на скара. Нещо стомаха ми се бунтува обаче, тъй че смятам да допълня с чаша кисело мляко Верея 0.1 с калции с овесени трици, или извара с триците - още се чудя какво ми се яде.

По-късно ще излизам и смятам да си взема от витаминозните коктейли на Фикс Микс.

Друго, с което мога да се похваля е, че във вторник ми е първата тренировка във фитнеса. Стискайте палци там да потръгне :)

hatred
15th February 2009, 20:59
marie_claire, и аз не успях да си намеря читави плодчета днес. Бях на работа от 7 сутринта до към 8 вечерта, на връщане минах през Пикадили и се набутах ( буквално ) с един пъпеш, който освен скъп се оказа и безвкусен :(

На работа една колежка черпеше по случай това, че е станала баба. Беше донесла една огромна торта и десет - дванайсет жени успяха да я унищожат цялата :shock: Чак на мен ми натежа докато ги гледах. Вече диетичната ми лудост е придобила заплашителни размери - започнала съм да презирам хората, които преяждат ...

Leshli, добре дошла мила :)

:wellcome:

Предполагам, че бързо ще се интегрираш в общността ни :) Да знаеш, аз съм най - голямата гад тук :twisted: И като гад, бих започнала с това, че от Вита Голд най - вероятно няма да имаш никакъв ефект на отслабване, само ще се натъпчеш с отрови с неизвестен произход ( казвам го наизуст, нямам конкретна информация ). А готовите сандвичи, дори да са с надпис "диетичен", едва ли са особено сполучлив вариант, по - добре закуска, която да приготвиш сама от продукти с не чак толкова съмнително качество :)

Възхищавам се, че възнамеряваш да влезеш във форма с балансирано меню и спорт.

goldish, доколкото знам добавят натриевия глутамат с цел продуктите да стават по - вкусни. Той има свойството да засилва соления си вкус с течение на времето. Поздравления, че издържаш на протеини :)

Какво стана с нашата идея за среща ?

Engel
15th February 2009, 21:10
marie_claire:Да ти кажа, не е много за предпочитане да се споменават някой неща тук, защото лично при мен се е случвало да прочета за нещо високо въглехидратно така да го кажа и да ми се преяде. Следващата стъпка е да отидеш да обереш магазина като почнат да ти течат лигите :lol:
За +1кг. който си качила.. не мисля, че можеш за 1 ден да го качиш. Претегли се, когато организма ти преработи всичката храна в стомаха ти и се поограничиш следващите няколко дни. Успех!
Аз също се чувствам напълняла, но няма как да стане за 1 ден.. просто чувствам напрежение в стомаха и че е пълен :roll: => се чувствам по-тежка.
Leshli:Надявам се да се научиш да приемаш навите съвети като съвети, а не като критики и да се сърдиш. Първо найстина трябва да се настроиш, че пътят ще е дълъг и ще има лоши моменти и такива работи. Не трябва да се отказваш каквото и да става.. даже накрая мисля, че ще се наложи да дадем и GSM телефоните си за спешни нужди, когато сме в пристъпи на глад :lol: :lol: Нали това е в кръга на майтапа :D Също трябва да осъзнаеш, че ти това го правиш за себе и ти ще получиш изгода от това /ще се чувстваш по-добре в тялото си, ще имаш повече самочувствие и един вид по-здравословен живот/. Предполагам, че ще искаш да сваляш около 20кг /не си споменала целта си/ Като за начало няма да е лошо да си поставиш по-малка цел.. примерно 5кг. за 30 дни. Другото е ясно.. вода, движение и повече усмивки :girl_in_love:

Препоръки относно двете ти менюта:
1. Мисля, че 3 в 1 не е особенно препоръчително, защото ако не е със захар, ще е с аспартам. До колкото знам не е изобщо препоръчително да се пие аспартам. /Моля, някой да ме поправи, ако греша/
2. Какво представляват тези сандвичи Фикс Микс? Препоръчително е да се ограничи хляба или да се замени с някакъв диетичен /не ги разбирам много, защото не ползвам. Нека момичетата те посъветват какъв/
3. Активията съдържа нишесте, което само ще спъва в отслабването. Замени я с кисело мляко и нарязани плодове в него. Супер е :girl_eat: Аз лично хапвам Култура 0.1% на Бор Чвор.
4. Вечерята е хубаво да е малко количество, но закуската е препоръчително да е повече. Вярвай ми така се предотвратява следобедно/среднощните преяждания и глад.
5. Не си съгрешила с бисквитката, а с това, че изобщо не си закусвала и обядвала, което забавя метаболизма ти и следователно отслабването.
6. Триците се препоръчват сутрин и то максимум по 3с.л.
7. Радвам се, че наблягаш на водата. Стига толкова критики малко да те похваля. Надявам се да имаш въпроси! По-хубаво е всичко да ти е ясно от колкото да го правиш грешно, защото малките камъчета преобръщат каруцата.
Успех иии смело напред! Много минусчета ти пожелавам в следващите седмици борба :2043: :2020:

hatred
15th February 2009, 21:21
Engel формулира нещата по много точен ( според мен ) начин :)

Първо найстина трябва да се настроиш, че пътят ще е дълъг и ще има лоши моменти и такива работи. Не трябва да се отказваш каквото и да става.. .................... Също трябва да осъзнаеш, че ти това го правиш за себе и ти ще получиш изгода от това /ще се чувстваш по-добре в тялото си, ще имаш повече самочувствие и един вид по-здравословен живот/.


Наистина пътят е дълъг - това е за цял живот. Аз отначало не можех да го възприема, не можех да си представя, че винаги ще спазвам ограничения в храненето си. А сега това ме прави щастлива, чувствам се страхотно, че правя нещо за себе си, за самочувствието си, че не съм безразлична и безотговорна към собственото си тяло ...

Много съм съгласна с препоръките ти. Само един щрих относно триците - веремето на прием трябва да се съгласува с редовността на стомаха. Аз, понеже и без това нямам проблеми в това отношение, когато веднъж закусвах с тях, после цял следобед подскачах от McDonalds в McDonalds, за да търся тоалетна :lol: Е, все пак и от McDonalds трябва да има някаква полза, нали :)

Извинявам се за миризливото уточнение, спасих ви от вечерния глад :)

Leshli
15th February 2009, 23:54
Мерси за съветите.


Само няколко неща да уточня :)

3 в 1-то на Вита Голд (не знам изобщо какво е аспартам) е не с цел да отслабна, а с цел да сменя 3 в 1 - то със захар с нещо по-диетично, защото без кафе не мога. Свикнала съм да пия по литър - два кола и 4-5 кафета на ден - минимум, тъй че кофеиновия глад си казва думата.

За Фикс Микс не ме нападайте, ако не знаете какво е, де :)
http://www.fixmix-culture.com/
Аз съм голям фен на коктейлите им. Супер ободряващи са. Колкото до сандвичите - рядко ги ям (преди просто предпочитах чиизбургер пред тях), но за сметка на това въпреки миниатюрните си размери, засищат. Или може би се засищаш от мисълта, че си дала 4 лева за сандвич с размерите на 1/3 от нормален хамбургер :D

За хляба иначе не ме интересува - по принцип не ям, трябваше да се лиша само от пиците и баничките :) Филийките са лесни, изобщо не възнамерявам да ям черен хляб, отвратителен ми е.

За Активията - поне на опаковката не пише нишесте :?

Иначе, не ме разбирайте погрешно, но в никакъв случай не искам, а и нямам нервите да се "вманиачавам". Самият факт, че замених пицата с активия за мен е огромен прогрес. Що се отнася до целите - ами целта е да отслабна. С колко - не смея да си кроя планове, тъй като не съм пазила диети и не зная какви са физическите възможности да отслабна. Мечтата ми е да сваля 25 - 30 кг. но това ми се струва смеличко. Ако всичко върви добре и свалям по 3 килца на месец, до края на годината може и да я постигна обаче :)

П.с. само да допълня, че към 9 хапнах 200 гр. салата, която беше супер вкусна - домати, краставици, маруля, маслини, царевица, извара, ядки и няколко стафидки за вкус, овкусих си я с оцет.

Можете да си я сготвите или да си я купите от Gringos в Мола срещу 2 лв. :)

Engel
16th February 2009, 00:05
Салатата никога не е излишна :D Продължавай смело напред и пиши менютата си и лека по-лека ще станат перфектни. Само не се вманиачавай найстина и ние не искаме да се постигне този резултат :wink: Лека вечер.
1 Идея.. ставай по-рано и си лягай по-рано за да избегнеш вечерното късно хранене.
Няма да казвам, че това го казва човек, който току що яде. И аз май ще трябва да си скрия подписа за малко. Поздрави!

bibi_82
16th February 2009, 10:23
На работа една колежка черпеше по случай това, че е станала баба. Беше донесла една огромна торта и десет - дванайсет жени успяха да я унищожат цялата :shock: Чак на мен ми натежа докато ги гледах. Вече диетичната ми лудост е придобила заплашителни размери - започнала съм да презирам хората, които преяждат ...


Ох това ми е толкова познато но да ти кажа не е от диетичната лудост."Преяждала" съм само като гледам хората как се тъпчат и без да съм била на диета. И колкото и странно да звучи това "преяждане" ми се е отразявало толкова кофти на стомаха все едно аз съм се тъпкала.

SummerBaby=)
16th February 2009, 16:07
Leshli, здравей и добре дошла!
Аз може и да не съм толкова редовна в писането, но чета темата на мацките редовно и се имам за разбирач по тези въпроси :2038: , та ще ти споделя и моето мнение, дано ти е полезно :girl_flirt:

Не знам дали осъзнаваш в момента, но цялостният ти подход е възможно най-добрият . Не си залитнала в диети тип "1/2 ябълка на ден", нито по "чудодейния" Дюкан, Аткинс и прочие, а си се ориентирала към най-естественото и прекрасно нещо - нормално, хармонично хранене :1223:. Да, още не си постигнала резултати и да, не си "изрядна", но си на верния път и това е важното!! Защото колкото и бързо да се движиш ако си в грешната посока си е е**ло майката.
Ние тук с радост ще ти помогнем да намериш правилното за теб хранене :good_luck:

Дотук и сама си се ориентирала отлично - 1во си заминават боклуците, с които хората си умират да се тровят, че и смятат за непосилно мъчение да се откажат от тях.. А истината е една - когато човек се храни добре, и през ум не му минават торти, пасти и баници :1351:. Идва момент когато изпитваме удоволствие вместо от 50гр шоколад, от знанието, че се грижим за себе си, че имаме здрав и щастлив организъм и че естествено като следствие изглеждаме страхотно .. в този момент и през ум не ни минава да се натъпчем като за световно или да прекалим с еди-кой-си-храна, защото вече наистина обичаме себе си.
Но мен винаги ме отнася към по-общите неща, нека се върна на конкретните съвети .. :2054:
1. кафето. - най-добре ако свикнеш да го пиеш чисто, или само с мляко. 3 в 1 не става, защото както и Engel каза - ако не е захар ще е аспартам (изключително вреден и опасен подсладител - води до рак и куп други сериозни болести).
В началото ще е странно (гадно :girl_haha: ), но веднаж свикнеш ли на горчиво кафе, удоволствието от него е неописуемо по-силно отколкото от подсладеното :2003:

2. В момента ядеш малко. Мноооого малко. Яж повече. Яж повече качествена храна! :girl_eat:

3. За водата не помня какво беше положението, но не е излишно да се каже пак - много вода през целия ден.

4.Спорт! Спорт! Спорт! - тук не му обръщат толкова внимание, повече около храната се въртят нещата нооо... Спортът е велико нещо! Той е еликсир за тялото и душата! Той зарежда с енергия, прави ни по-щастливи, по-здрави, по-красиви, по- по- най! Движението е най-естественото нещо, телата ни са създадени, за да се движат и за да им се наслаждаваме, което често се забравя в днешно време. Зная, че му е създадено митично име на някакво нетърпимо мъчение, от което е най-добре да се измъкнем, ноооо -веднъж започнеш ли спирка няма и се чудиш как си живял преди това. Евала за ходенето пеша, моят съвет - намери и друга физическа дейност, която да ти доставя радост и се занимавай и с нея - от това само по-добре можеш да се чувстваш. :2043:
5. Не насилвай резултатите, при мерките, които взимаш - ще дойдат, спокойно. Търпение само. Не се вманиачавай в кантар, сантиметър и тн. Най-важното е, че имаш съзнание за промяна, при такова положение, материалното няма къде другаде да отиде - идва си намястото при теб. Не бъди плаха в мечтите си колко искаш да отслабнеш - представи си се точно такава, каквато желаеш да бъдеш, както ще се чувстваш наистина страхотно, не се плаши да мечтаеш, вярвай в себе си!
Ние вярваме в теб :2020:

Мога да си пиша още дълго, дълго...но няма :2054:
Просто още веднъж - браво, че започваш това начинание, и успех!

Leshli
16th February 2009, 18:33
Благодаря :2020: :2015:


За днес:

Закуска:
Кафе, 1 ябълка

Обяд:
Пилешка пържола от гърди на скара с 200 гр. задушени моркови

Следобедна закуска:
кафе и чаша обезмаслено прясно мляко (Верея с калции) с няколко лъжици овесени ядки с плодове

Вечеря: Не съм решила още :)

Engel
16th February 2009, 19:06
Идеално Leshli :1223: Моето меню по-късно :D

goldish
16th February 2009, 19:30
Здравейте, момичета!
Аз също започнах да ям трици всяка сутрин за закуска, защото нали казват, че протеините много запичали. И какво мислите? Ами търся тоалетна през час и коремът ми яко къркори. А тъкмо се зарадвах, че си правя хубаво кексче.... За сега ще продължа да ги ям да видя дали няма да ми мине.
Иначе за мечтите ни колко килограма искаме да свалим- според мен самият факт, че започнеш да сваляш, те кара още повече да се мотивираш. Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му. Така че смело напред- с гордо вдигнати глави, защото правим нещо за себе си!
Аз вече съм споменавала, че като видя някой да яде някаква пица или дюнер и направо ми иде да му ги изтръгна.
Не занм дали съм споменавала, но имам братовчед, който е в пети клас. Висок е 160см приблизително и тежи 105 кг! Не, не съм сгрешила цифрата. И двамата му родители са доста пълнички- баща му е над 160кг. и въпреки това килограмите на братовчед ми наистина ме ужасяват. Като гоо видя да яде Fornetti или да пие компот, който забележете майка му му дава, направо се побърквам. Давам им много идеи за по-диетичен хранителен режим, но те сякаш минават през ушите им. Мисля, че проблемът е и в наситина огромния апетит на детето, но той няма как да се намали, ако не се свие стомахът му с по-малко количество храна. Ако имате някакви идеи, моля ви споделете.
За срещата- защо никой наистина нищо не казва. За мен пак повтарям почти никакъв проблем с време и с голямо желание за срещичка.Сряда (18) към 6 примерно. Значи това е някакво предложение с цел да ви насоча да мислите по-сериозно :wink: Чакаме всяко друго предложение.
Да си кажа менюто:
закуска-кексче Дюкан с кисело мляко и мляко с нес
обяд- айран с мляко с нес
вечеря- пилешка пържола и разядка от кисело мляко с извара (добавих малко шарена сол, но май натурална си беше по-вкусна)
По-късно може сварено яйце или нещо съвсем друго.
И последно, за идеята да вписваме всеки ден какво ядем- мисля, че е добра. Трябва да стигнем просто до момент, в който да не се срамуваме какво сме яли. Или просто, когато ядем нещо забранено поне да му се насладим! Да се научим да се храним, за да живеем, а не да живеем, за да се храним.

goldish
16th February 2009, 19:34
Изпшисах толкова, а забравих нещо маловажно, но нека все пак го кажа.
Leshli, много хубаво, че ядеш задушени зеленчуци. Искам само да те насоча да избягваш тези с по-висок гликемичен индекс. Такива освен картофите и ориза са и морковите и царевицата. Това в никакъв случай не значи да спрем напълно морковите с полезните им ретинол и други витамини. Просто да го имаме предвид. понякога малките камъчета обръщат каруцата.

aniK
16th February 2009, 20:24
Да си кажа менюто:
закуска-кексче Дюкан с кисело мляко и мляко с нес
обяд- айран с мляко с нес


И да не беше яла триците, обядът ти гарантира залостване във WC :P Напълно съм съгласна за морковите и царевиците (за ориза и картофите даже не говорим). Засега аз се въздържам да казвам на Leshli каквото и да било (замълчах си за Вита Голд 3 в 1, за онзи "диетичен" сандвич, за морковите...). Похвално е всичко, което е решила да направи за себе си и я подкрепям !!! Предполагам, че е доста трудно да се откажеш например от 2л Кока-Кола на ден и други неща, които някои от нас може би никога не са вкусвали. Един по един ще отпаднат всички "боклуци" от менюто :roll:

Leshli
16th February 2009, 21:35
Да се отчета за вечеря : отново пържолка, но този път половинка + някаква ужасяваща смес от киви, кисело мляко и извара, която забърках и със сигурност няма да повторя рецептата :D

Колкото за моркови, царевица ... както казах малко по-нагоре, не смятам да се вманиачавам. Особено по отношение на морковите, които, както каза goldish са и полезни. А и не е като да се храня само с това.

Все още кафето ми е голям проблем. Днес пробвах с чистото. Отвратително е. Буквално ми се повдигна от него (защото се насилих да си го изпия цялото). Искам да направя едно адски важно уточнение: възнамерявам да пазя режим, но със сигурност по време на режима няма да се принуждавам да ям неща, които са ми гадни. Това ще ме накара да мечтая за нормална вкусна храна, което пък ще прати диетата по дяволите :)
И определено ще се опитам (ще видим как ще тръгне де) да отслабвам основно с движение (фитнес), идеята ми е да отслабна спортувайки, като към спорта добавя здравословно хранене.

Проверих вита голд-а, наистина съдържа този подсладител. Утре смятам да си купя кафява захар, освен. И ще гледам да пия по едно кафе на ден.

А не разбрах какъв е проблемът със сандвича. Той съдържаше черен хляб без мая, студено парче пиле, домат, краставица. На мен не ми звучи недиетичен, но явно всички сте против него, та питанката е какво му е :)

Имам още един въпрос, мацките, които имат проблеми с кръвната захар (ако има такива) - какво правите при хипогликемия ?
Трябва ми решение, различно от мед, тъй като съм алергична към него.

Успешни ви диети утре :)

hatred
16th February 2009, 21:47
Знам, че морковите са с висок гликемичен индекс, но никак не ги пестя, когато си правя салата от зеле. Някак не мога да ги ацосиирам с нещо антидиетично :roll: Познавам много хора, които са отслабнали, хранейки се с доста моркови. Знам, че думите ми са много неаргументативни, но някакво вътрешно усещане за храните ми пречи да зачеркна морковите :)

goldish, много ме стресна историята за братовчед ти :( Детското затлъстяване е огромен проблем, според мен това е равносилно на съсипам живот, колкото и крайно да звучи :( Когато тялото се е адаптирало към наднормените килограми от ранна възраст, свалянето им е мисия невъзможна. Особено пък при липсата на съдействие в семейството :(

Дебелите деца винаги са аутсайдери, съучениците им ги интегрират изключително рядко и трудно ... В най - добрия случай имат към тях отношението към домашен любимец :( Да си призная, работя като учител и тази година във връзка с един проект се занимавам с малки ученици ( пети клас - ужас, голяма е детска градина ). Дебелите деца от това поколение са наистина чувствително повече. И се усещам, че и аз се отнасям с презрение към тях, колкото и да е непедагогично :( :oops:

hatred
16th February 2009, 21:54
Проверих вита голд-а, наистина съдържа този подсладител. Утре смятам да си купя кафява захар, освен. И ще гледам да пия по едно кафе на ден.

А не разбрах какъв е проблемът със сандвича. Той съдържаше черен хляб без мая, студено парче пиле, домат, краставица. На мен не ми звучи недиетичен, но явно всички сте против него, та питанката е какво му е :)



Внимавай с кафявата захар. На българския пазар се предлага основно боядисана рафинирана, само че на двойна цена. Ще разпознаеш истинската кафява захар по това, че е с малко смолиста консистенция. Освен това не мисля, че от нея има голяма полза - тя е доста по - горчива ( в някакъв смисъл безвкусна ) и трябва да сложиш повече, за да постигнеш удовлетворителен вкус. Така диетичният ефект се губи :)

Пробвай със стевия :wink: Малко е скъпичка, но си заслужава.

А за сандвича - обикновено се използват лъжедиетични хлябове ...

goldish
16th February 2009, 22:05
И аз мисля, че не ядеш пълнозърнест хляб, а просто боядисано бяло брашно. Но по принцип, ако ти е фкусен- мобеш само да го ограничиш, а не да го спираш.
Иначе и аз никак не пестя моркови. Лично аз имам проблем с очите и си ги хапвам на салатка. Просто Leshli каза, че не знае защо не отслабва и аз реших да пробвам с това. Можеш така да ограничаваш последователно едни групи храни и да няблягаш на други и така да определиш кое ти поняся повече и кое по-малко.

Leshli
16th February 2009, 22:12
За сандвича си мисля, че надали верига, посветена изцяло на здравословното хранене, ще прави такива трикове. Или за да съм по-точна, няма да ги правят повече, отколкото е "некачествен" и черния хляб, който си купувате от магазина. :)
Тъй или иначе хляб не ям. Сандвича беше правилното решение, когато умирах от глад, а се намирах в Мола, където всичко останало беше макдоналдс и кфс :)

Какво е стевия ? Подсладител ли? Къде мога да го намеря, колко е скъп?

А някакви идеи за подсладители / марки качествена кафява захар имате ли? Принципно, парите в случая няма да са проблем, тъй като смятам да я ползвам само за кафето, т.е. ще си я купувам сравнително рядко.

Друго да питам, защото си мислех какви зеленчуци обичам - какво ще кажете за грах и спанак ?

hatred
16th February 2009, 22:50
Stevia Rebaudiana е многогодишно храстовидно растение, произхождащо от Парагвай и Бразилия. Било е „открито” през 1887г. от южноамериканския учен Антонио Бертони, който научил за билката от парагвайските индианци гуарани, които го използвали, за да подслаждат горчивите си племенни напитки.
Двама френски химици – Бридел и Лавиел, започнали да разбулват тайната на стевия през 1931г. чрез изследователска екстракция от листата на Стевия Ребаудиана. Тяхното проучване произвежда чисто, бяло, прозрачно съединение, което те наричат „стевиозид” и то е отговорно за вкусовите качества на стевията.
Този натурален продукт, несъдържащ консерванти и химични добавки, естествен подсладител препоръчан от Министерството на здравеопазването на Русия за широко ползуване. По своите вкусови качества Стевията е близка до захарта, но е 30 пъти по сладка от нея и при пълно отсъствие на калории. Сладкият вкус на Стевията се подсигурява от специални вещества: дитерпенови гликозиди имащи уникални лечебни свойства. Регулярното използване на Стевията нормализира нивито на захарта в кръвта. Тя е "извор на живота" за болни от захарен диабет. Въздейства положително на мастния обмен, заздравява сърдечно съдовата система, понижава нивата на холестерина в кръвта, способства за изхвърляне на токсините и шлаката на организма. Притежава антимикорбно и противогъбично действие, способства за изваждане на продуктите на обмяната, солите на тежките метали от оргазнима, способства за нормализиране на обмяната на веществата, оказва общо тонизиращо действие, възтановява силите на човек след нервно или физическо изтощение, обезпечава организма с жизнена сила и енергия, намалява процесите на стареене.

Ето какво казва и Д-р Атанас Гълъбов за стевията:
"СТЕВИЯ е вечно зелен храст, чийто листа са естествен и безвреден подсладител (Парагвай, Бразилия). Тя е полезна за диабетици. Но FDA забранява използването й като подсладител поради конкуренцията, и унищожава готварските книги на Stevia Co."

Ето още информация:
http://stewia.hit.bg/
http://www.zdravnitza.com/a/nav/store/one/...koz/koz/koz_n/8
http://www.gradinarstvo.hit.bg/stevia.html
http://www.gradina.bg/?action=view&doc...9&catid=129
http://www.xnetbg.com/new/forum/index.php?topic=129.msg75285

В момента продажбата на стевия в България е забранена, но се предлага "на черно" в повечето диетични магазини. Среща се в няколко разновидности - листа от стевия, втечнен екстракт и стевия на прах. Последната е най - автентична на вкус и лесна за употреба. Аз си я купувам от един познат, който я внася незаконно от Русия - 50 гр. струват 8,50 лв., но ми стига за повече от месец :) Подслаждам с нея само чая си, но пия поне по пет чаши на ден :lol:

И един щрих ( дали ? ) - ето тук (http://209.85.129.132/search?q=cache:Foc7gfBGsFYJ:clubs.dir.bg/showthreaded.php%3FBoard%3Drak%26Number%3D19472064 90%26page%3D0%26view%3Dcollapsed%26sb%3D5+%D1%81%D 1%82%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%8F&hl=bg&ct=clnk&cd=5&gl=bg) намерих зловеща информация за аспартама и за другия ми "любимец" - натриевия глутамат. Предполагам на места е преувеличено, но дори само една десета от написаното да е истинно, това е достатъчна причина да ги изключим от менюто си ...

hatred
16th February 2009, 22:54
Друго да питам, защото си мислех какви зеленчуци обичам - какво ще кажете за грах и спанак ?

Ако питаш мен, като изключим картофите, за останалите зеленчуци би трябвало да си дадем зелена светлина :) Всичко друго е вманиачаване ( кой го казва :oops: ).

Спанакът е много полезен и е само малко по - калоричен от водата :)
Някой може да ти каже, че грахът не е подходящ, защото съдържа повечко въглехидрати и "цели" 50 - 60 ккал на 100 грама продукт. Въпрос на гледна точка :) Аз лично не познавам човек, надебелял от грах :lol:

Engel
16th February 2009, 23:57
Момичета до къде стигнахме, че едни моркови да са ни проблема :roll: . По принцип съм против картофите, граха и царевицата, но моля ви се нека оправи другите неща в менюто чак тогава да отдадем вниманието на морковите. Плюс това не вярвам Leshli да хапва по 1кг. моркови на ядене :lol: Другият ми съвет е да прибавя повече мляко към кафето за да притъпи горчивината и да му се наслаждава. Подкрепям мнението, че когато свикнем да пием кафето си без захар повече се наслаждаваме на мириса и вкуса му.
Leshli:Найстина не се вманиячавай! Просто няма нужда. Лека полека вкарвай промените в менюто си. Мога да ти кажа, че за днес си се справила перфектно /2ри път/. Пожелавам ти успехи и все така да се справяш! :2035: :2043:

Ето и моето меню за днес:
Закуска: Кисело мляко
Обяд: 2 Кюфтета на скара
Следобедна вечеря: Пилешко филе, парче кашкавал и зелена салата
Вечеря: Пилешко бутче + 1 ябълка

Поздрави!

marie_claire
17th February 2009, 12:38
hatred, въпреки, че аз често си позволявам да похапвам не до там здравословни неща /любимият шоколад, например/, все пак не съм от хората дето преяждат, та установих, че и аз изпитвам някакво презрение към хората, които се тъпчат. Направо понякога "гледам и не вярвам на ушите си" какви количества храна поглъщат някои хора. И то не само мъже, а и жени. Особено традиционните български супер-мазни манджи или пък газираното- незнам как на толкова хора им харесва да пият нещо, което така подува стомаха. Може би удоволствието е в уригването след това /с извинение/. Относно дебелите деца, аз също познавам едно такова. То е на 13 год, момче 170/85кг. Храни се изцяло с боклуци и то 5-6 пъти на ден, никакъв спорт. Смятам, обаче че именно родителите са виновни за това положение. Въпреки, че някои деца са по-лакоми от други, родителите са тези, които трябва да упражнят контрол и да научат децата си на правилно хранене. Направо не мога да си представя такова нехайство! Все пак, hatred, бъди по-снизходителна към дебеланковците, ако проявяват усърдие в часа по математика :)

Ето менюто ми за вчера:
Закуска- Corny /50гр./ без захар
Обяд- салата от маруля,чушки и тиквички; 50 гр. ориз
Вечеря- филийка Местемахер с домати и моцарела

Engel
17th February 2009, 17:19
Аз мисля, че правилният начин е да се опитате да ги окуражите и помогнете, а не да ги презирате... те все пак са деца :roll:
marie_claire: Ти до къде стигна с килограмите? Така като скри линийката е кофти. Нали беше свалила 4кг. ? Още ли са толкова? :wink: Успех!
Чакам Leshli да се отчете днес, няма да я оставя намира докато не й потръгне :twisted:
Ето и моят отчет:
Закуска: Омлет от 1 яйце с пилешко филе и кисело мляко.
Обяд: Кюфтенца на скара :wink:
Следобед: няколко парченца натурален шоколад Nestle Club /нали отчитаме всичко :roll: / Какво мислите за него? Опитах се да избера шоколада с най-много какао. Този е с минимум 48%, знам, че има по-голям процент ще си го набавя за напред /за слаби моменти/ :D
Относно килограмите, мен ме е страх да се претегля, за да не изгубя мотивацията си. По-нататъка когато имам нужда да видя резултат ще се претегля и ще споделя. Със сигурност съм запазила -1кг. ,който свалих с плодовете, но в момента ги избягвам да видя дали ще се отрази добре. Надявам се скоро да има с какво да се похваля, при мен става доста трудно.
Поздрави момичета и много минусчета ви пожелавам :girl_in_love:

MILI
17th February 2009, 17:24
Опитах се да избера шоколада с най-много какао. Този е с минимум 48%, знам, че има по-голям процент ще си го набавя за напред /за слаби моменти/
Това е доста малък процент- за каквато и да е диета :shock:

Минимум 70 % какао по- малко просто няма смисъл, ако искаш да си по-стриктна на Линт има 99%,но е доста горчив........

Engel
17th February 2009, 18:10
Ще го имам в предвид. Благодаря!

aniK
17th February 2009, 20:29
Минимум 70 % какао по- малко просто няма смисъл, ако искаш да си по-стриктна на Линт има 99%,но е доста горчив........

И скъп :( :? :roll:

Leshli
17th February 2009, 21:15
А на мен като ми се налага да ходя с шоколад в чантата, заради кръвната захар, питате ли ме :lol:

Купете си на Линд шоколад с люта чушка, ще се отвратите от шоколада вовеки :lol:

Отчетът:

Закуска: кафе с мляко, ябълка

обяд: зелена салата с краставици и яйце, задушени зеленчуци

следобедна закуска: грах :D

още не съм вечеряла, защото (аплодисменти, моля :P ) току що се връщам от фитнес. Имам малко риба (консерва) в хладилника, предполагам, че това ще хапна.

Бтв, черните сухари на голдис много ли са нережимни?

hatred
17th February 2009, 22:31
Бтв, черните сухари на голдис много ли са нережимни?

Струва ми се, че зависи от количествата :lol:

Engel
17th February 2009, 23:33
Leshli:Отново си супер!!! Само ще те посъветвам да увеличиш количеството, защото това неядене може да те доведе до необуздан глад и прегрешения :wink:
Аз завърших вечерта с пилешка пържола и чаша вино, макар че бях на рожден ден и устоях на бонбоните и тортата си взех 1/3 от парченцето за по-нататък /дано става за ядене до тогава/. Лека вечер на всички!!! :go_to_sleep:

aniK
18th February 2009, 08:57
Мен пък нещо ме притеснява при Leshli :? (дано не те засегна). Начина на мислене - ще ги свалям бавно, няма да ям/пия нещо, което ми е гадно, не мога без кафе, диетичен сандвич, колко черни сухара... Правилното хранене е дисциплина :!: На всички ни се дояжда шоколад, торта... Може да боцнем, но после се чувстваме виновни, правим усилия да коригираме нещата. Естествено, иападането в крайности отива към психическо отклонение...

Това, което искам да кажа е: бъди дисциплинирана! Сладко, тестено, мазно, газирано, пържено... OUT!!! Това са основни принципи на правилното хранене, дори не на "режим за отслабване". При твоя старт, дори само с ограничаването на тези неща ще постигнеш много добър резултат. Похвално е желанието да спортуваш, не се отказвай :!:

Дано да съм те нахъсила, а не обидила :1219:

hatred
18th February 2009, 09:34
И аз мисля, че за да имаш хубава фигура е необходима много дисциплина. Няма как хем да сме стройни фиданки, хем да си угаждаме - всеки трябва да прецени кое е приоритетно за него :wink: Е, понякога е допустимо да си доставиш и удоволствие, но не бива да губиш контрол...

Между другото, не ви ли се струва, че повечето хора ядат страшно много ? Аз вече почвам да се чудя дали повредата не е в мен :roll: Случайно се загледах в темата Какво ще готвите днес? (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3044&postdays=0&postorder=asc&start=3050) в нашия форум ... Какво мислите ?

MILI
18th February 2009, 09:56
Между другото, не ви ли се струва, че повечето хора ядат страшно много ? Аз вече почвам да се чудя дали повредата не е в мен Случайно се загледах в темата Какво ще готвите днес? в нашия форум ... Какво мислите ?
това е залегнало в цялата ни култура, като отидеш на ресторант основното ястие обикновенно ти го сервират в най- голямата възможна чиния която имат - салата- 500гр., пил.пължола с гарнитура-400гр. :shock: - това не е нормално....на това винаги съм се чудила по заведенията, лошото е че точно поради тази причина, сме свикнали, че това е нормално и даже не е никъкъв проблем да изядем 1 кило храна на вечеря......
п.п. За темата Какво ще готвите днес?
Забавна е като всички теми в общи приказки, там има какви ли не теми...... не виждам нещо лошо.......препоръчвам обаче на диетуващите да не я четат :wink: ....има всякакви вкусотии :lol:

Минимум 70 % какао по- малко просто няма смисъл, ако искаш да си по-стриктна на Линт има 99%,но е доста горчив........

И скъп :( :? :roll:
Както и повечето продукти свързани с диета, режим..... когато искаш да се храниш правилно и що годе здравословно винаги трябва да си готов да дадеш повечко пари за храна :roll:
пържолки от филе, най- доброто сирене, най- добрия оцет например :wink: , да не говорим за плодовете, които са доста по- скъпи от едно кило кренвирши или един хляб Добруджа :lol:
Диетата наистина изисква средства
Така е и когато искаш да прегрешиш с нещо, като прегрешаваш го прави качествено, другия път поже и да ти се свиди да дадеш 10 лв. за шоколад и да го пропуснеш- само теоритично :biggrin:

goldish
18th February 2009, 10:03
Добро утро, момичета!
Гледам ви менютата и мисля, че са много добри. Поздравления.
Аз съм с един килограм надолу. Може би очаквах малко повечко, но да не съм алчна :lol:
Сега включвам зеленчуци за няколко дни. Дано да се активизира този метаболизъм.
Аз вкъщи не мога да ги убедя да не готвят баницата с цяло пакетче масло и чаша олио. Просто съм решила да не продължавам лично тази трдиционна българска кухня.

hatred
18th February 2009, 10:07
MILI, аз нямам нищо против темата "Какво ще готвите днес", не искам да бъда разбрана погрешно.

Просто я използвам като илюстрация на това, че от моя гледна точка повечето хора ядат страшно много.

Права си за ресторантите...

Между другото, четох някаква статистика, че по коледните празници в България е била изкупена толкова храна, че са се падали по 9 000 ккал на човек дневно :shock: И това без напитките и алкохола. Вярно е, че много от тази храна вероятно е била изхвърлена, но все пак ...

Чудя се и на брат ми - всеки ден само колата му е поне два литра ... Само това са може би към 1000 ккал, а количеството захар хвърчи в небесата :)

MILI
18th February 2009, 10:42
MILI, аз нямам нищо против темата "Какво ще готвите днес", не искам да бъда разбрана погрешно.
Мисля, че не съм твърдяла, че имаш........
Но наистина тя илюстрация (в някои случаи) лошата култура на хранене на българина.....
И една от причините е липсата на средства, много по- лесно е да изпържиш едно кило картофи с олио, от колкото да купиш 1 кг. пилешко, нали така?Или пък за хляба?!...Не бива да ги обвиняваме- особено средно статистическия българин. В днешно време се е получило така, че за да се храниш здравословно, трябва да имаш и повечко пари (което е един голям парадокс). Аз не мога да повярвам, че се принуждавам да обикалям като луда по магазините за да си купя що годе истинско сирене (това не е ли извратено :lol: ), на времето какво е било :girl_haha:

Може да го има и историко- психологическия момент- знам ли. На времето наште баби и дядовци са живеели в немотия, и да си намерят какво да ядат си е коствало доста усилия.В следствие на това така са ме възпитавали и мен."Хапни си бабе колокото можеш, че утре не се знае дали ще има"..... много много психологически моменти има....
Това е само една от посоките в която може да тръгнат нашите разсъждения!
Факт е обаче, че тези времена са отминали , и все пак си мисля, че все повече българи обръщат внимание на храната, и я смятат за причина за тяхното здраве..което е напредък....сигурна съм, че след 10 год. процентът на здравословно хранещите се, ще се е вдигнал 2 пъти..... :1223:

bibi_82
18th February 2009, 10:46
Както и повечето продукти свързани с диета, режим..... когато искаш да се храниш правилно и що годе здравословно винаги трябва да си готов да дадеш повечко пари за храна :roll:
пържолки от филе, най- доброто сирене, най- добрия оцет например :wink: , да не говорим за плодовете, които са доста по- скъпи от едно кило кренвирши или един хляб Добруджа :lol:
Диетата наистина изисква средства


Всъщност не съм много съгласна с това и ще се обоснова защо...Разходите за храна когато не сме на диета според мен са дори повече. Една манджа от където и да го погледнеш си излиза 10-ина лева в най-лекия случай - вярно е че с тази манджа се хранят 2-3 или 4-ма човека, но другите разходи пак ги има - за плодове и зеленчуци, примерно. Като прибавим към това разходите за семки бонбонки и прочее + безаклохолните напитки и алкохол ако се консумира такъв цифрата доста нараства. Като съм на диета консумирам същото количество плодове и зеленчуци но си спестявам другите разходи. Дори да ям пържоли и на обяд и вечеря пак сумарно ми излиза по-евтино :wink:

hatred
18th February 2009, 11:05
И аз не мисля, че здравословното хранене е чак толкова скъпо удоволствие.

У нас аз съм единствената здравословно хранеща се и менюто ми е по - евтино от това на всички останали.

Да, купувам си сирене, което е около 12 лв/кг, но хапвам усреднено по 30 - 40 грама на ден. Да, купувам си филе от сьомга, но консумирам не повече от 200 - 250 грама седмично. Да, купувам си плодове, но при тях човек може да избира - има и скъпи, и евтини. При зеленчуците е същото - действително, броколите са по 4 - 5 лв, но зелето е стотинки :) Истински пълнозърнестият хляб е скъп, но когато поемаш малки количества, това го прави поносим като разход. И така нататък ...

Е, да, може би най - евтиният здравословен вариант е по - скъп от най - евтиния нездравословен ( разбирайте бял хляб, майонеза и кренвирши :lol: ), но не мисля, че хората масово са чак толкова притиснати финансово. А дори и в този случай може да предпочетеш салата от зеле и извара примерно ... Затънах в идиотски подробности ... :lol:

Основната ми мисъл е, че здравословното хранене е по - скоро проблем от гледна точка на повече време за пазаруване и повече обикаляне, отколкото на пари.

MILI
18th February 2009, 11:10
Май изхождаме само от собствения си опит, ако е така и Аз ще обоснова моето мнение:
Пример е напримерррр брат ми: детето е на 19 год.- не яде плодове, и никакви зеленчуци (били по вредни от вс. друго имало много нитрати), сутрин не яде нищо до обяд, прибира се прави си сандвич- изпържва си 2 яйца, сле обяда отива и си купува 2 чийзбургера- 4 лв., вечерта хапва едно пакетче пуканки-1 лв. и един пакет семки, например....
Аз: Сутрин ставам правя си кис. мляко с овесени трици, след това си пазарувам плодове и зеленчуци за през деня(не знам как,но тези плодове и зеленчуци са ми поне по 10 лв. на ден), за вечерта си купувам пил. филе или риба (не обичам друга,така, че бяла риба)-10 лв.ако се прави с мазнина няма да си купя олио от 2 лв. , а ще си купя друг заместител от 10 лв.Когато ми се прияде лютеница не отивам и да хващам просто ей така някаква, а избирам тази която има най- малко написани "Е"- та на опаковката например... която естествено се оказва, че е от 7 лв. :lol: и т.н.
И в крайна сметка той се е наял с 8 лв., а Аз със 30лв.....

п.п. Забелязала ли си когато се редиш на опашката за магазина например! Забелижи пред теб като застане една средно статистическа жена, дето е взела кренвирши за вечеря, 2-3 банана (колкото да има плодове на масата), шоколад,семки, кола, бира и т.н. колко сметка ще плати тя, и колко сметка ще платиш ти която си си взела пилешко, риба, пълнозърнест хляб, домати, магданоз, краставици,репички, маруля, моркови, ябълки,портокали, киви......
разликата е Х2..
Това са моите наблюдения, естествено може и да не съм права.....


Е, да, може би най - евтиният здравословен вариант е по - скъп от най - евтиния нездравословен ( разбирайте бял хляб, майонеза и кренвирши ), но не мисля, че хората масово са чак толкова притиснати финансово. А дори и в този случай може да предпочетеш салата от зеле и извара примерно ... Затънах в идиотски подробности ...

Основната ми мисъл е, че здравословното хранене е по - скоро проблем от гледна точка на повече време за пазаруване и повече обикаляне, отколкото на пари.
Тук си права!
Не съм твърдяла, че хората са "притиснати финансово", но и това го има като фактор, той естествено не е основния фактор!
Но здравословното хранене, не е проблем на падзаруване или на повече време, е въпрос на желание! Ако осъзнаеш, че от това зависи здравето ти- естествено, че ще отделиш 30 мин. повче за пазаруване. Но българина не го осъзнава или още по-с срашното е, че не му пука

Engel
18th February 2009, 11:13
aniK: Leshli не ги е изяла, нямаше нужда от конското :lol: Момичето има нужда от информация. Важно е да се знае, кое колко е калорично и кога и КОЛКО е най-добре да ядеш, защото някой храни създават заблуда.
goldish:5 дни на протеин и свали 1 килограм? :shock: Ние с теб сме трагичен случай.. такова бавно отслабване не съм виждала. И аз се мъчих почти 5 дни само на плодове и -1кг. беше резултата. :2005: Важното е да стискаме зъби :2043:
Аз да ви се похваля от 2 дни не съм хапвала плодове и => 2 дни не съм ходила до WC :2016: Мислите ли, че е заради фибрите в плодовете?

hatred
18th February 2009, 11:29
MILI, и твоят пример е уместен. Много зависи от конкретния избор на продукти ...

На мен мисълта ми беше, че не мога да възприема твърденията на някои хора от сорта на: "Аз искам да се храня здравословно, но не го правя, защото излиза много скъпо.". Ако човек има волята и желанието, парите не могат да са чак такова препятствие, винаги може да се направи компромис и да се купят по - евтини, но отново здравословни храни.

Аз да ви се похваля от 2 дни не съм хапвала плодове и => 2 дни не съм ходила до WC ignorance Мислите ли, че е заради фибрите в плодовете?

Опредлено ! Ако си свикнала да консумираш плодове, отсъствието им от менюто ти затруднява перисталтиката. Ако толкова държиш да се пазиш от тях, пробвай да си набавиш фибри от друг източник - трици, зеле, гъби, нещо такова :wink:

goldish
18th February 2009, 11:32
:cry: ,Engel, и на теб ти се струва малко, нали. Мисля да попитам Дюканките. Те нали би трябвало да са по-наясно къде ли може да бъркам. Аз из основи попрочетох техните теми и наистина ме заинтригуваха с резултатите им. И реших да пробвам. Аз ще продължа да видим.

aniK
18th February 2009, 11:36
Engel, сега няма да чета конско ;) Даже понякога пиша постове и не ги публикувам, да не излезе заяждане :D
За редовното ходене до WC е нужно храната да бъде целулозна, да се храниш често и по малко и да пиеш много вода. Н :D й-вероятно изключването на плодовете е довело до НЕходенето. Ще ти помогнат салата от зеле, зелена салата, айрян, много вода и др. За диетата ти е много важно редовното ходене :!:
В къщи за мъжа ми и детето готвя нормална храна - задължително месо и редувам един път картофи, един път ориз - иначе няма наяждане. ОБАЧЕ: месото е чисто месо, без мазнина, не правя запръжки и пр.гадости, в ориза винаги има някакъв зеленчук (броколи, спанак, карфиол), картофите са само задушени или печени, задължително има целулозна салата на всяко хранене, млечните са нискомаслени, маргарини, топени сирена и т.н. не влизат в къщи, хлябът за "мъжете" е пълнозърнест Бонус, Вита и ли подобен. Когато храня детето с картофена или оризова манджа, не му давам хляб, а той и не търси. И т.н., и т.н., дълго е да изреждам.
Не сме се намерили на улицата, за да ядем боклуци, само за да е пълна кухината :D Малко по-скъпо е, но е поносимо.
За Lindt се изказах, че по принцип е скъп, но е един от най-добрите шоколади. Предполагам, че може да им се има доверие за натуралния. Пък и цената може да "ограничи" ппохапването ;)

Engel
18th February 2009, 12:07
goldish: Защо не минеш 1-2 дни само на зеленчуци, да видиш найстина какви са ти резултатите от протеиновите дни, защото може да си задържала вода от тях или да си ПМС :?
Относно шоколада е хубаво да имаш един такъв под ръка за спешни случай.. все пак е по-хубаво да ядеш такъв от колкото обикновен шоколад. Предполагам, че няма да излиза скъпо при положение, че не се яде всеки ден :D 1 път на 2 седмици е добре :D

bibi_82
18th February 2009, 12:10
Мили затънахме в бакалски сметки но по мое мнение ти и брат ти ядете (като пари ) еднакво или почти :D Забравяш че при брат ти освен парите които дава за храна има и други неща които консумира между другото, а ти не. Незнам точно как го изчисли но 10 лв всеки ден за плодове и зеленчуци ми се виждат много :roll: Това са приблизително 2 кила плодове и 2 кила зеленчуци - на мен лично такова количество ми стига за поне 3 дена, освен ако не ядеш всеки ден ягоди и или пъпеши посред зима, което си е скъпо удоволствие :roll: Аз наблягам на ябълки, банани мандарини и киви като плодове и ряпа цвекло моркови домати краставици и зеле като зеленчуци всичко е по 2 -2.50 за кг.(без зелето)
Няма да ви занимавам със сметки но сега си направих труда да изчисля че едно мое примерно дневно меню излиза около 10-12 лв на ден
Като не съм на диета излиза много повече ако тръгна да смятам защото обичам кола или нат.сокче, обичам сладко и всякакви неполезни джвъчки от сорта на солети семки бейк ролсчета и т.н, като изляза на кафе не пия кафе с минерална вода за 2 лв а примерно горещ шоколад и кола за 4 лв и пак давам повече пари тъй че откъдето ида го погледна като не се храня здравословно сумарно си отиват повече пари за храна, която освен всичко е и нездравословна.

hatred
18th February 2009, 12:20
goldish: Защо не минеш 1-2 дни само на зеленчуци, да видиш найстина какви са ти резултатите от протеиновите дни, защото може да си задържала вода от тях или да си ПМС :?
Относно шоколада е хубаво да имаш един такъв под ръка за спешни случай.. все пак е по-хубаво да ядеш такъв от колкото обикновен шоколад. Предполагам, че няма да излиза скъпо при положение, че не се яде всеки ден :D 1 път на 2 седмици е добре :D

Според мен след като goldish е започнала някакъв режим е редно да се придържа към него. Много неразумно ми звучи да се пробва една седмица протеини, след това два дни на плодове, три дни на зеленчуци, после без млечни, после пък само на млечни ... Като се започне нещо, трябва да се стигне до край, ефективните диети изискват време и постоянство. Да, има и циклични режими, но в тях нещата също не са хаотични. Но тя ще си прецени де :) Предполагам, че знае за храненето доста повече от нас :) А резултатът от един свален килограм за пет дни не е обезкуражаващ - това е съвсем нормално, ако сваленото е мастна тъкан, а не вода.

Относно шоколада за всеки случай - аз към шоколад съм безразлична, но ми се струва, че ако човек обича шоколад, не е разумно да го има "под ръка". Ако държи в себе си шоколад, "спешните случаи" ще зачестят :lol: Все ми се струва, че е по - добре даже да подминава рафтовете с шоколад в магазините, да си купува много рядко и със съзнанието, че това е удоволствие за душата. Шоколадът не е нещо за похапване между другото ...

MILI
18th February 2009, 12:28
Незнам точно как го изчисли но 10 лв всеки ден за плодове и зеленчуци ми се виждат много
По сметките на касата в магазина :lol: :wink:
В почти всеки супермаркет, репичките са 1 лв.(4 репички) :shock:
И на мен не ми се вярва,но е факт.....
Ама май наитина затънахме в егати спора и изчисленията :2055:
Май ще трябва да приема, че не сме на едно мнение по този въпрос, Аз си го усещам по- един начин ти по друг.....кой знае колко сме различни в пазаруването
При мен е обратното когато съм на диета ми е по- скъпо, а когато не съм по- евтино пак със сметки, разни хора разни идеали са казали хората......
Няма нищо страшно :lol:

bibi_82
18th February 2009, 12:29
Според мен след като goldish е започнала някакъв режим е редно да се придържа към него. Много неразумно ми звучи да се пробва една седмица протеини, след това два дни на плодове, три дни на зеленчуци, после без млечни, после пък само на млечни ... Като се започне нещо, трябва да се стигне до край, ефективните диети изискват време и постоянство.

Съгласна съм с написаното на 100 %

bibi_82
18th February 2009, 12:34
Ама май наитина затънахме в егати спора и изчисленията :2055:
Май ще трябва да приема, че не сме на едно мнение по този въпрос, Аз си го усещам по- един начин ти по друг.....кой знае колко сме различни в пазаруването


Не го приемам като спор - просто си коментираме - нищо лошо :wink: За другото съм съгласна :wink:

goldish
18th February 2009, 12:38
И аз да кажа, че съм съгласна с hatred и bibi_82 :2055:
Продължавам по план и никакво отказване. Мен ме мотивира началото. После от мен си зависи. Аз съм привърженичка на тезата, че няма бавно и бързо свалящи- има такива, които допускат нарушвния и такиова, които допускат по-малко. Но наистина не виждам как няма да отслабнеш, ако ограничиш калорийния прием. Храненето си е голяма математика. Отделен въпрос е, че ние някога не можем да я разгадаем :dizzy:

hatred
18th February 2009, 12:55
goldish, това много ми хареса :

няма бавно и бързо свалящи- има такива, които допускат нарушвния и такиова, които допускат по-малко

Единственото, което оказва влияние върху скоростта на сваляне, е колиеството излишни килограми. И понеже при теб такива почти няма, сваляш с такава скорост ( която, пак казвам, никак не е лоша ).

Видях, че в темата за Дюкан са те посъветвали да намалиш млечните. За тях четох, че водят до задържане не заради млякото, а заради нишестето в тях, т.е. пробвай да намериш кисело мляко без нишесте и го хапвай спокойно. aniK е по - компетентна по този въпрос, но на мен ми се струва, че се придържаш към много балансирана и здравословна НМ-НВД, която си е гаранция за успех :)

aniK
18th February 2009, 15:39
Ами млечните малко натоварват НВД-то заради лактозата (млечаната захар). Аз не съм фанатизирана, но когато кача 1 кг, намалям млечните и гледам да са преди обяд, както всички въглехидратни храни в НВД.
Във ВМ-НВД отричат нискомаслените млечни и всички "третирани" храни. Аз например дълго време купувах мляко с най-нисък % масленост. Обаче е като тебиширена вода и мисля, че нишестето в него ми е по-гадно от мазнините във високомасленото мляко. Затова сега купувам мляко с нормален % масленост, а сирене и кашкавал - Light. Абе всеки стига до някакви подходящи за него си изводи и правила и започва да ги спазва. И все пак продължавам да чета, да се информирам,д а споделям... Моите изводи също подлежат на промени :D
И още нещо - жените се нуждаят от мазнини, за да се поддържа нормално нивото на женските хормони в тялото !!!

Leshli
18th February 2009, 17:21
Мен пък нещо ме притеснява при Leshli :? (дано не те засегна). Начина на мислене - ще ги свалям бавно, няма да ям/пия нещо, което ми е гадно, не мога без кафе, диетичен сандвич, колко черни сухара... Правилното хранене е дисциплина :!: На всички ни се дояжда шоколад, торта... Може да боцнем, но после се чувстваме виновни, правим усилия да коригираме нещата. Естествено, иападането в крайности отива към психическо отклонение...

Това, което искам да кажа е: бъди дисциплинирана! Сладко, тестено, мазно, газирано, пържено... OUT!!! Това са основни принципи на правилното хранене, дори не на "режим за отслабване". При твоя старт, дори само с ограничаването на тези неща ще постигнеш много добър резултат. Похвално е желанието да спортуваш, не се отказвай :!:

Дано да съм те нахъсила, а не обидила :1219:

За първата част на мнението ти:
Да, държа на тезата си, че не бива да се принуждава човек да яде храни, които не са му вкусни. Може за вас и да не е валидно това, но за мен е. Има достатъчно много здравословни неща, които са вкусни без да са калорични, че да трябва да се насилвам да ям извара, например. Идеята е ОСВЕН да си високо мотивиран заради крайната цел (здраво и красиво тяло) е да си хапваш достатъчно вкусни неща, които задоволяват апетита ти и не те карат да си мислиш по цял ден за момента, в който ще можеш да "ядеш нормално".
Никъде не съм казала, че не мога без сандвичи, а за сухарите питах.

Във втората част ми пишеш неща, които вече съм сторила, тъй че не виждам защо ми се "караш" ( :D ) , като не съм виновна :lol: (засега :P )

Толкоз :)

Някой беше писал, че пък се храня недостатъчно :roll:

Колкото и да е странно, аз всъщност съм свикнала да ям малко по принцип. Проблемите при мен идват от некачествените храни, а не с прекомерното тъпчене, тъй че менютата тия дни си ме задоволяват, гладна не съм останала :) Пък и да нагъвам през 4 часа даже ми се струва много :lol:

Днес:
Закуска: Корни + Кисело мляко
Обяд: Спаначена супа, омлет натюр с гъби
Следобед: Кафе с мляко.

В момента съм гладна и предполагам ще хапна някой плод, а по - късно - кисело мляко и плодове за вечеря.

goldish
18th February 2009, 19:50
На мен млякото наистина ми е слабост. Страшно много обичам и киселото и прясното. Мога само това да ям. Сега си взех на някаква друга фирма- пише с калций и фибри. Боже, как мляко може да има фибри? :wall: Просто няма спасение. Според мен тези производители са за убиване. Как могат така да си играят с хората? Само се чудя дали да не започна да си взимам мляко с по-висока масленост.
:offtopic: Гледах репортаж как няма система за контрол в клиничните лаборатории за нито едно изследване и как една пациентка в рамките на един час получила 4 напълно различни реултата. Та, мисълта ми е- а ние очакваме да ядем мляко, щом пише мляко? :2040:

Engel
18th February 2009, 21:02
hatred:Аз нямах предвид да се отклони от режима. Тя каза, че ще е пет дни на протеини и тези пет дни изтекоха, затова си казах мнението, че ще е удачно ако мине на зеленчуци, защото знам, че се задържа вода от млечните /незнаех, че е от нишестето, но както и да е/.
Относно шоколада, имах в предвид, че е добре да имаш такъв шоколад и когато ти се прияде да е от НЕГО, а не от шоколада от най-близкият магазин, който ще е LZ, Милка и т.н.
Май изобщо неможем да се разберем в тази тема :2005:
Leshli:Аз бях писала, че хапваш малко. Не казвам, че неможе да ядеш малко, а че неяденето понякога води до необуздан глад след няколко дни /поне при мен е така/. Не искам да те обременявам с моето мнение просто го казвам, за да го имаш в предвид. Относно изварата има толкова много рецепти, примерно аз вече харесвам извара, но в началото не я. Направих си няколко опита, сложих червен пипер, други подправки, кисело мляко, нарязана краставица и дори настъргано варено яйце.. става страхотно поне за моят вкус.

hatred
18th February 2009, 21:26
goldish, наистина с контрола на храните ситуацията е трагична. Във форума на bg-mamma прочетох една рецепта за сирене, която ме ужаси - нямаше никакво мляко, само протеин от телешко шкембе ( ?!? ), суроватъчен и соев протеин, палмово масло, креда ... Надявам се да са преувеличили :(

Engel, права си, че не можем да се разберем много :) Но то е нормално - все пак говорим на различни езици. Всеки говори на "езика" на собствения си организъм, от гледна точка на своя опит. И все пак аз съм научила и възприела много нови неща от теб и от други момичета във форума, менюто ми се промени доста, откакто пиша ( и най - вече чета ) тук :)

За шоколада имах предвид, че ако го имаш под ръка, ще посегнеш към него в първия момент на слабост. Докато ако не ти е на разположение, ще имаш повече време за преосмисляне на неблагоразумната идея и тя може да те напусне, докато отидеш до магазина :) Нещо такова ... Знам ли, аз проблеми с шоколада нямам ( благодаря на майка ми, че от малка ме е възпитала да не го обичам ), но от приятелките си съм останала с впечатлението, че шоколадовият глад си е жива абстиненция :)

Аз имам такава абстиненция към грозде например - случвало ми се е да изхвърля грозде на боклука, само и само да не го изям :) :oops:

goldish
18th February 2009, 21:53
И аз като имам нещо наблизо и се изкушавам да го изям. При мен обаче за сладко не се отнася. Имаме още доста сладки от рождения ден на сестра ми 7 ноември :oops: и не съм ги погледнала даже. Стоят си така. Всичко май си е до нагласа и в какъв момент ще те хване. Ако те хване нервата- хващаш и ядеш наред. В такъв момент по-добре режимни нещица.

Engel
19th February 2009, 10:36
Различно ни действат храните :D :D
Добро утро момичета :computer_coffee: Да ви се похваля аз днес се теглих и съм -0.5кг. :1259: :2004: Продължавам бавно но славно да свалям - 1кг. на месец :roll: :D
Вие днес какво ще закусвате? Аз смятам да си правя 1 яйце на око :lol: и задушен морков, ако не предложите нещо друго :2035:
Отслабващ ден пожелавам на всички!!! :3000:

MILI
19th February 2009, 10:53
Аз имам такава абстиненция към грозде например - случвало ми се е да изхвърля грозде на боклука, само и само да не го изям :oops:
hatred Другия път не хвърляй гроздето, а го подхвърли към мен?!
Да хвърлиш шоколад заради диета-ДА, ама грозде-?!. Не стига, че сезона му е само 2-3 месеца в годината..... :cry:

bibi_82
19th February 2009, 13:19
Във ВМ-НВД отричат нискомаслените млечни и всички "третирани" храни. Аз например дълго време купувах мляко с най-нисък % масленост. Обаче е като тебиширена вода и мисля, че нишестето в него ми е по-гадно от мазнините във високомасленото мляко.

Преди време доста прочетох за този начин на хранене. Много хубав метод за тези които могат да го пазят. Научих доста неща, докато се информирах. Оттогава и аз си купувам мляко с по-висок процент масленост. И животинските мазнини вече изобщо не ме плашат както преди. Тогава се научих и да чета еикетите на продуктите които купувам, защото си признавам че преди това не го правех.

aniK
19th February 2009, 14:16
...
Преди време доста прочетох за този начин на хранене. ....

Да, аз се храня ПОЧТИ така вече четвърта година. Нещо ВМ частта от режима ми идва в повече (много мазнини от животински произход - сланина, масло...). От тази част ползвам само идеята за пълномаслените млечни продукти :D Иначе мисля, че е най-разумния режим на хранене. Дюканството дава резултат, но според мен е крайно и е за много големи килограми. Останалите "глупости" като японска диета, зелева супа и т.н. даже не ги и отразявам :D

bibi_82
19th February 2009, 14:23
Да и на мен мазнините ми идваха в повече. Както казах хубав е режима за тези които обичат да хапват повечко месо и почти никакви плодове. За съжаление аз не съм от тях и за мен този режим е по-скоро мъчение :( Но който може да се храни според принципите му - супер :D
Дюкан хич няма да го коментирам щото там мога да се хвана с някой за косата :D

aniK
19th February 2009, 14:31
С плодовете съм го решила компромисно - не изяждам килограми ягоди, череши или диня, както едно време (до пръсване) - не само заради калориите, но и стомахът се разширява, образуват газове и т.н. По-сладките ги ям на междинното хранене преди обяд (към 10.30-11.00). Киселите ги ям на следобедното междинно (16.00-17.00). Грозде, смокини хапвам, когато им е сезон и гледам да не прекалявам, а като прекаля, чувствам угризения и се успокоявам, че сега ако не ги ям, зимата ли :D
Аз съм против тоталните крайности, включително тоталното изключване на въглехидрати (те са храна за мозъка, ще взема да затъпея) ;)

bibi_82
19th February 2009, 14:43
Аз съм против тоталните крайности, включително тоталното изключване на въглехидрати.....

Точно :2043: Аз също

MILI
19th February 2009, 15:14
aniK Мисля, че си си направила идеалния режим за хранене....
4 год. не са малко! Това е "най- балансираното" което съм чела в раздел Диети :2043:

Имам един въпрос когато имаш такъв режим за цял живот- колко често се отклоняваш от него и прегрешаваш? От чисто любопиства, че то без това не може :roll:

aniK
19th February 2009, 16:38
Имам един въпрос когато имаш такъв режим за цял живот- колко често се отклоняваш от него и прегрешаваш? От чисто любопиства, че то без това не може :roll:

Ами 3 години не бях "съгрешавала" с нищо сладко, освен печена тиква без нищо :D Обаче от Нова година насам 3-4 пъти съм го правила :oops:
1. На един тиквеник му изчоплих плънката (не на целия , а на парче)
2. боцнах 2-3 пъти от една торта, която беше уникално прясна и вкусна
3. смуках 1 квадратче шоколад, з'то много ми се дояде сладко

Понякога ям банан, но гледам да го споделям с някой (хапна 1-2 пъти и го дам на някой да го дояде, да свърши :D ). В общи линии тези "прегрешения" си ги позволявам напоследък, з'то наистина мисля, че организмът има нужда от въглехидрати и понякога изпитва глад при постоянната им рестрикция. Също така преди да започна НВД, съм си позволявала въглехидрати, хранила съм се чисто билдърски (овесени ядки, черен хляб с филе, пиле с ориз и т.н.) и пак си бях толкова слаба - прсто друг режим на хранене.
За НВД реших след раждането, защото ме беше страх, че няма да отслабна. На третия месец бях по-слаба от преди да забременя.
Иначе внимавам какво ям от 13-годишна. Като малка бях по-пълното дете - сестра ми след детска градина я водеха на сладкарница, а мен не, з'то бях дебела; ограничаваха ми хляба и т.н. В 7-ми клас вече бях много суетна и започнах "диета", обаче умерено - хляб само черен и само 1 филийка на закуска, никакво сладко, тестено и прочие и .... така до ден днешен - станало е начин на живот.
Забравих май най-важното: през 2000 година отидох за първи път на фитнес и от тогава съм прекъсвала много рядко и само по медицински причини - всеки ден (с леки изключения, ако се налага), без събота и неделя :D

kaija
19th February 2009, 16:41
момичетаа :girl_cry:
няколко дни не можах да пиша, защото едно троянче се настанило в лаптопа и се размножило, и ми изяло кирилизатора, та се примирих с четене.

моят режим не върви много, е, вярно че от 28 януари досега свалих 5 килограма, но от едно известно време имам чувството че пълнея, а не отслабвам...

накратко за режима ми- ям по-малко, вечерям по-рано, много изключени или сведени до минимум храни, фитнес всеки ден и голямо задържане. това никак не ме амбицира. влизам в магазина и където и да погледна- нищо не става за ядене. само вреднотии.

сутрин съм на трици или овесени ядки с малко кисело мляко без мед или подсладители. после по няко време си правя сок от моркови. за обяд ям примерно зеленчуци на пара с риба тон в собствен сос. за вечеря боб чорба.
намалила съм млечните- максимум 1 чаша прясно и 150 г кисело на ден. сирене пък не съм яла от не знам кога.
все гледам какво ям, не се отпускам, а количествата са напълно задоволителни.
егати организма, да кажеш че няма какво да свалям... ами то се закучило, не ми стигат интригите на работа и всичките сметки за плащане и цялата тая финансова дивотия, пък и кантара ми се смее най-нагло в очите.

aniK
19th February 2009, 16:45
Днес ще ви омръзне от мен :oops:
kaija, има периоди на застой (така нареченото "блато"). Увеличи малко поеманите калории и промени менюто. Когато много ги намалиш, тялото минава в "авариен режим" и започва да пази запаси. Освен това спортуваш активно - задържаш вода, а и мускулът тежи повече от сланините. Гледай си обиколките и това как ти стоят дрехите, не само кантара :!: Не се кахъри, съвсем скоро пак ще започнеш да сваляш - 5 кг за толкова кратко време... направо си е стрес за тялото :D

kaija
19th February 2009, 16:55
Ани, сякаш знам че е така, но вътрешно отказвам да го приема като че ли. искам още 5 килограма да сваля и правя много голяма грешка като си въобразявам, че ей сега ще изчезнат просто така. но поне 1 кило да мръдна надолу и ще пея от радост. сантиметрите и те не мърдат. днеска така ми е накривяло, че ще се измеря за 10ти път тази вечер и ще изхвърля кантара някъде, да не го виждам. аз се бях зарекла да го направя, защото съм изключително любопитна и се меря всеки ден по 2 пъти. обаче сега ще го разкарам някъде наистина и ще стъпя на него пак чаак на 1ви март. ако дотогава нищо не съм свалила, ще мислим за нов режим.
и между другото, АниК, не ни омръзва, поне на мен не. аз съм много щастлива че те има, теб, hatred и други момичета, защото много се вдъхновявам от вас. щом имате време и желание- пишете! на мен поне сте ми много полезни!

hatred
19th February 2009, 19:02
kaija, скоростта ти на сваляне е много добра според мен.

Възможно е процесът на отслабване да стане по - плавен, знаеш, с времето организмът се адаптира към калорийния дефицит и увеличената физическа активност, а и колкото по - малко мазнинки му остават, толкова по - ревниво ги брани :lol: ( ако ти изобщо още имаш мазнинки за сваляне ).

И един щрих - възможно е да си свалила тези 5 кг за толкова кракто време, защото част от тях са били качени около празниците ( или може би греша ? ) и тялото ти още не е било свикнало с тях.

Имаш режим за подражание, видимо си нахъсана, адмирации за усърдието :2043:

И аз много уважавам НВД, но с това вето над плодовете просто не е за мен :) Но ВМ- частта никога не съм я разбирала, както и диетата на Аткинс - как може човек, който има претенциите за здравословно хранене да се тъпче с пържени яйца, сланина, бекон, мас, карантия, сметана ... :sick: Знам, че може би се изказвам некомпетентно, но наистина ми е непонятно ... :1246:

kaija
19th February 2009, 19:21
hatred, мила, радвам се че се намеси и ти с нов кураж. знаеш ли как добре ми дойде твоето мнение. между другото току що ми донесоха 1 торта /ха ха ха много смешно :? / и да, много мило от нейна страна, как знае че обичам торта, но все пак знае и че съм на диета... веднага го измислих /измислих и ново тв предаване, нещо като островът на изкушението, само че там ще има хора на диета, на които им дават най-вкусните неща всеки ден, и накрая който устои и свали киила без да яде, ще спечели/ начин да се справя със ситуацията- ще я посипя цялата със сол, черен пипер и олио и ще я оставя във хладилника докато не се развали. НЯМА ДА Я ЯМ! аз имам да свалям кила и нищо няма да ме спре!

goldish
19th February 2009, 21:23
kaija, и според мен се справяш идеално. Няма смисъл да се насилваш. Разгледай за някоя нова диетична рецепта, която да е вкусна и да те зарежда и ще видиш как бързичко ще влезеш в ритъм.
Engel, поздравления! Давай нататък! С теб сме!

bibi_82
19th February 2009, 21:27
Но ВМ- частта никога не съм я разбирала, както и диетата на Аткинс - как може човек, който има претенциите за здравословно хранене да се тъпче с пържени яйца, сланина, бекон, мас, карантия, сметана ... :sick: Знам, че може би се изказвам некомпетентно, но наистина ми е непонятно ... :1246:

Да ти кажа човек докато не почне да се храни с този режим и да смята процента на мазнините в менюто е логично така да си мисли. То така и звучи. В случая обаче да ядем мазно не означава да ядем сметани и свинска мас - това са по-скоро изключения. Вярно е че се консумират по високо мазнинни храни но количеството изобщо не е такова каквото всеки си предтсвя като чуе мазно. Нищо пържено не се препоръчва а за всичко останало се ползват само чисти мазнини - зехтин и масло - по никакъв начин това не се различава от здравословното хранене изобщо. Единствената разлика е че се консумират млечни с по-висок % масленост. Сметана може да хапнеш но ако изядеш 200 г сметана на обяд примерно това означава (за моите кг говоря) че почти не мога да си позволя други мазнини за деня. Така че общо взето избора е мой - дали да ям само сметана или да хапна днес две салати със зехтинче едно по маслено кисело мляко и свинска печена пържола(говоря съвсем примерно) за да си набавя мазнините за деня. Въпрос на предпочитания и изчисления...Мен вече по-високата масленост в едно кисело мляко хич не ме плаши толкова колкото преди, защото както каза Аник по назад смятам че то е много по полезно за организма ми отколкото едно обезмаслено такова пълно с доста повече боклуци. Пак въпрос на предпочитания, не налагам нищо на никой но аз за себе си съм възприела начина на балансирано хранене по-скоро защото организма ми има нужда и от въглехидрати и от мазнини и от белтъчини за да функционира нормално. И опредлено мисля че се храня здравословно въпреки умереното количество мазнини които приемам

Leshli
19th February 2009, 21:34
bibi_82, къде мога да прочета повечко за този режим ?

За днес:

Сутринта - кафе с мляко
Обяд: Спаначена супа, пиле (без кожа) с домати и зеленчуци.
Следобед: ябълка
Вечеря: 3 кивита

hatred
19th February 2009, 21:38
Аз съм най - вече за това да не се изключват нито въглехидрати, нито мазнини, нито белтъци от менюто. Дефицитите винаги водят до неблагоприятен резултат в перспектива.

Освен това съм много склонна да възприема тезата, че ако изключиш мазнините, дори да се абстрахираме от останалите нездравословни последствия, това ще се отрази зле дори на отслабването. Защото организмът ще счита мазнините за дефицитна стока и ще складира всяко грамче, което се промъква с храната, ще си изгради склонност да трупа.

За това хапвам всекидневно сурови ядки, сусамено и ленено брашно, зехтин, пълномаслено мляко ( в малки количества, но нека е истинско ), много често и сьомга.

Но съм виждала спецовете в областта на ВМ-НВД да препоръчват именно пържени яйца и мас ... За мен това е отврат

goldish
19th February 2009, 21:53
За мазнините- да се намеся и аз.
Не мога да приема такова ядене на наситени мазнини. Просто не виждам голяма полза от тях- освен да улеснят приема на мастноразтворимите витамини. Всички обаче знаем заветните незаменими Омега мастни киселини- но тях ги има в рибата и рибеното масло. Искам само да вметна, че за организма е от изключително значение и дневната доза добър холестерол. Той е крайно необходим за синтеза на всички стероидни хормони, които включват половите, и за поддържане на необходимата еластичност на мембраните. Необходимото количество холестерол на ден се съдържа приблизително в един жълтък.

bibi_82
19th February 2009, 22:07
Но съм виждала спецовете в областта на ВМ-НВД да препоръчват именно пържени яйца и мас ... За мен това е отврат

Не съм толкова компетентна в режима но предполагам че препоръките зависят от поставените цели. Мога да кажа само че от това което съм чела по въпроса никъде не се препоръчваха пържени яйца даже препоръката беше да се приготвят на тефлонов тиган без мазнина и накрая да се объркат с 10 г масло за да се избегне пърженото

bibi_82, къде мога да прочета повечко за този режим ?

Аз четох тук (http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4)
и тук (http://spidersport.com/weight-control.php)
Сайта е много интересен дори и за обща информация

hatred
19th February 2009, 22:24
bibi_82, може и да не са били чак такива спецове, а само да са давали вид :cool:

Ех, утре ми е последният изпит :) Тази сесия мина много бързичко. Доволна съм, че не съм качила килограми ( даже покрай експериментите с протеина на прах свалих един ).

Но все пак сега, като отново почна да излизам от нас в шест и половина и да се прибирам в осем вечерта, ще съм по - спокойна за фигурата си :lol: Мразя да се заседявам вкъщи :twisted:

hatred
19th February 2009, 22:33
А къде се загуби marie_claire ?!?

:offtopic: Така и така сме свикнали да пишем в дневника, ще го оспамя с още една странична тема ... Момичета, страх ли ви е от бременността като предпоставка за опропастяване на фигурата ?

Аз започвам да се замислям върху тези неща и осъзнавам, че съм такъв тотален маниак на тема килограми, че няма да понеса психологически да нямам талия :shock: Може би е ужасно няколко месеца да се носиш като глиган - тромава и отекла ... На практика не познавам бременни, които не са напълнели, а много от тях не успяват никога да възвърнат формата си ... Любопитно ми е, ако не преяждаш, дали пак ще напълнееш толкова много ? Чувала съм, че от промяната на хормоналните нива организмът придобива склонност към складиране ... Пфу !

Знам, че формулирам въпросите си по глупав начин, но предполагам, че и вас ви вълнува.

bibi_82
19th February 2009, 22:48
Момичета, страх ли ви е от бременността като предпоставка за опропастяване на фигурата ?


Мен ме притеснява...И да ти кажа не толкова самата бременност защото там има възможност за контролиране на излишните кг, а по-скоро периода след това...при моите приятелки които вече имат деца точно така се получи -качиха не толкова по време на бременността колкото при кърменето и може би оттам съм се понаплашила :roll:

hatred
20th February 2009, 07:27
Хм, майка ми ми казваше, че периодът на кърмене е най - подходящият за отслабване, стига да не се поддадеш на следродилната депресия и да прекаляваш с храната ... :roll:

claudia
20th February 2009, 08:06
Здравейте моми4ета :)

аз отдавна не съм писала, но ви 4ета редовно. При4инатата поради която не пишех беше 4е по4ти стигнах до ме4таните ми килограми (54) и просто се придържах към здравословен режим. Проблемът в момента е 4е напоследък отново запо4нах да ка4вам защото запо4нах втора работа и непрекъснато съм изморена и се нахвърлям на сладките неща. Надявам се, 4е ако се присъединя към вас за около месец постване на менюта ще се върна към 54кг.

Та така менюто за в4ера беше:
1. закуска: ягоди и боровинки
2. Обяд: салата домати и краставици с 1 супена лъжица царевица, 1 пълнозърнеста филийка с 2 пар4ета кашкавал, малко ананас, ето го сладкото- около 10 бонбон4ета м&м :oops:
3. Следобедна закуска: нещо като корни само 4е 90 калории
4. Ве4еря: салата като тази на обяд, ягоди и диня, 2 топки сладолед :oops:
5. 100 гр кисело мляко, и още едно корни като това следобед

Ужас не бях осъзнала колко е зле положението... закуската е малко и храната се увели4ава към края на деня. Попринцип се придържам към много по-здравословен на4ин на хранене. Ще продължа да пиша с надеждата 4е това ще оправи положението.

Приемам всякакви критики, мнения и съвети особено от тези от вас, които имат опит с вегетарианство :)

SummerBaby=)
20th February 2009, 08:31
За нвд-то ..
При едно драстично намаляне на въглехидратите е лудост да оставим организма си да се храни само с протеини. Най-малкото не е приятно, не знам на кой му е кеф да яде само пилешко месо и белтъци нон-стоп, в един момент започва буквално да ти се гади от тях, и то доста скоро..
Още повече, че при нвд-диета без увеличение на мазнините организмът няма с какво да се храни, той по принцип не усвоява толкова добре протеините, особено в огромни количества
:arrow: мислим си - супер, значи ще се обърне към запасите от мазнини и ще гори тях- да, ама не! Първо си заминават мускулите, така че дори и да отслабваме - не изглеждаме по-добре а в дългосрочен план сериозно застрашаваме здравето си..
Докато едно увеличение на някои мазнини, успокоява тялото ни, че не е в криза, че хранителни вещества има и че спокойно може да изгаря и собствените си мазнини, защото така или иначе получава нови ..

Наистина, режимът не е за всеки, но преди да го отричате толкова категорично, особено високо-мазнинната му част - отделете малко време, прочетете това -онова, информирайте се и ще видите, че си е доста здравословен.
Не е нужно да го спазвате, просто да сте по-наясно, никога не вреди да знаем повече :reading:


hatred, относно твоите въпроси..
да, бременните напълняват и това е абсолютно нормално, само че имай предвид няколко основни неща
-ако по време на бременността поддържаш начина си на хранене горе-долу какъвто е сега няма да имаш проблеми. Да, нормално е да се отклоняваш по малко, тялото ти тогава съвсем ясно показва от какво се нуждае и е твоя отговорност да му го даваш. Естествено, на него не му трябват нито вафли, нито пици, а ми се струва, че и ти имаш изградена непоносимост към тях така че за качването на кг ще бъде просто част от процеса, после ще ги свалиш лесно.

Тези жени, за които говориш, че не са успели да си върнат формата - съмнявам се, че наистина са опитвали :lol:
Ти имаш добро отношение към храненето, здравето и тялото си и това е идеалната предпоставка да нямаш проблеми с килограмите.
Честно казано, не знам дали в момента спортуваш, може би след бременността е необходимо да се включи и спорт за по-бързо възвръщане на фигурата, но мисля, че след обездвижването в последните месеци това ще бъде само повод за кеф
С една дума - спокойно :2043:

aniK
20th February 2009, 08:35
Добро утро, момичета! Стана ми навик да съм активна тук :oops:
Bibi_82, това е сайта, който и аз чета. Отдавна не бях влизала, че в последните няколко месеца нямаше никаква активност там, но гледам, че се е пооживило :D
hatred, за бременността - през целите 9 месеца не се насладих нито за момент на състоянието си, а постоянно пуфтях и пръхтях колко съм дебела и какъв целулит имам :( Сега, като си гледма снимките от тогава, нямам една усмихната :oops: Е, на третия месец след раждането бях по-слаба от преди забременяването! Имам много, ама наистина много познати, които също са така. Затова, дебелеенето през и след бременността за мен е само оправдание на майката :!: Кърменето помага по-скоро за свиването на матката и за лееееко отслабване. Обаче много майки, слушайки своите майки и баби се тъпчат, за да имат кърма :o Кърмата се стимулира повече от течности, а не от храна. В друга тема писах колко съм кърмила и какво ми е отношението ;)
С две думи - хич не се притеснявай - ако не си промениш режима на хранене (да ядеш за двама :sick: ), няма да напълнееш много, после ще си отсабнеш, а на всичкото отгоре и раждането разкрасява!!! Просто всичко опира до мисленето на жената, а твоето май е "правилното" :D При следваща бременност не бих си тровила живота с толкова притеснения.
claudia, корнито, М&Мчетата, сладоледа вечер OUT!!! Достатъчно въглехидрати приемаш от плодовете.

АЗ ПЛОДОВЕТЕ ГИ ЯМ 1/2 ЧАС ПРЕДИ ЯДЕНЕ, ДАЖЕ НА МЕЖДИННА ХРАНА, НО НИКОГА ЗА ДЕСЕРТ! Те се разграждат много бързо и оствайки в стомаха заедно с друга храна ферментират - това води до редица неприятни усещания.
П.С не ми се чете за грешки, че стана дълго, за което се извинявам :oops:

goldish
20th February 2009, 10:11
hatred, мисля, че напълняването по време на бременност не е никак проблемно. Особено за хора, които преди това са били слаби и са имали здравословен хранителен режим. Мен лично много ми харесват женствените извивки, които придобива тялото по време на бременността. особено ако си по-висока. Виж по-нисичките са ми по-странни, но пак са сладички. Трябва да се има предвид и, че по време на бременността са увеличават обемът на кръвна плазма и повечето течности в тялото, тазът се разширява. След раждането всичко си идва на мястото.
claudia, ти си наясно с правилния хранителен режим, така че мисля, че бързичко ще влезеш в релси.
SummerBaby=), не съм съгласна, че приемът на мазнини осигурява горенето на собствени. Пак ще кажа, че не виждам полза от тях, ъъй като при нужда тялото ни може да си синтезира всички необходими мазнини с изключение на омега и холестерол.
В какви количества на ден включвате мазнините в менюто си? И в какъв вид, защото може просто да бутаме в една посока, но да не се усещаме.
Приятен и усмихнат ден на всички!

Izabo
20th February 2009, 10:48
Мазнините във ВМ-НВД да не би да е задължително да са наситени? Едва ли ви се повдига и от маслини, ядки, зехтин, авокадо, ленено семе, рибено масло и т.н....?
Ето една хубава статия за ЕМК (Мазнините, които лекуват (http://www.anhira.com/zls/part3/02.htm)) и конкретно частта за ЕМК и протеините:

ЕМК и протеини

Незаменимите аминокиселини, които образуват протеините, работят съвместно с ЕМК в нашето тяло. Това се нарича синергия, т.е. ефектът им се увеличава, когато се употребяват заедно.

ЕМК са отрицателно заредени, а незаменимите аминокиселини - положително. Те се привличат едни други и се съчетават. Така се образуват липопротеините – цяло семейство органични съставки, които изграждат абсолютно всички части на тялото. Такива са например фосфолипидите, които образуват мембраните на всяка клетка в тялото, или хемоглобина в кръвта.

Много е важно протеините и незаменимите мастни киселини да се съчетават правилно и да се балансират. Ако консумираме прекалено много протеини и намалим количеството на незаменимите мастни киселини, токсичността на протеините нараства. Тя обаче намалява, ако увеличим дажбата си от незаменими мастни киселини.

Стресовите ситуации изискват в още по-голяма степен балансиране между протеините и мастите. За да ги метаболизираме, се нуждаем и от по-големи количества от другите незаменими хранителни съставки. Постоянният стрес може да доведе до загуба на вътрешния химически баланс в тялото; от нас се иска да преценим дали е нужно просто да възстановим нарушеното равновесие между консумираните протеини и ненаситени мастни киселини.

И сега дежурната застраховка и оправдание...: Всеки си знае и си решава сам за себе си... :lol:

aniK
20th February 2009, 10:49
Диетата е високомазнинна, защото в отсъствие на въглехидрати, енергията идва от мазнините (белтъчините са индиректен източник на енергия). Не се пропагандира безразборното ядене на мас и т.н., а по-скоро пълномаслени млечни продукти, краве масло, зехтин, сметана, някои по-мазни риби и т.н.
Моите мазнини са от този вид - салатите са със зехтин, яденетата са задушени или с добавена сметана, когато съответната гозба позволява. Масло не ям :? Нещо се съмнявам в истинността на това, което продават. Все пак за сина си ползвам по малко за някои манджи.
Понякога готвя и с олио - просто не мога да си позволя да готвя със зехтин :?

bibi_82
20th February 2009, 10:51
Ох незнам, това с бременността май си е доста индивидуално :roll: Има голямо значение и дали по принцип си предразположен към пълнеене на колко години раждаш дали бременността ти е проблемна(недай боже) или не.
Колкото до мазнините аз в момента приемам умерено количество такива - ползвам си зехтинче за някои салатки, масълце ако задушавам зеленчуци или приготвям нещо на фурна. Веднъж или два пъти седмично си позволявам и по-мазничко месо, ползвам млечни с по-висока масленост и общо взето май това са мазнините които приемам. Правила съм същата диета която правя и сега само че без никакви мазнини - вярно е че отслабвах по-бързо, но тогава имах и повече за сваляне, така че не мога да преценя обективно дали по-бавното сваляне сега се дължи на мазнините, които съм включила или на по-малкото кг които имам да сваля :roll: Така или иначе сега се чувствам доста по-добре, а мисля че това е най-важното. За плодовете съм абсолютно съгласна - и аз ги хапвам на гладно - сутрин за закуска и следобед като междинна закуска.

aniK
20th February 2009, 11:39
Момичета, аз повтарям - мазнините са доста важни, особено за жените. Надявам се тук да няма такива крайни случаи, но при липса на мазнини, се нарушава месечния цикъл, хормоналния баланс и т.н. Аз съм имала периоди на кльощавост и много тренировки и супер редовния ми цикъл се е обърквал, за щастие много леко. Сестра ми беше 2 години без менструация поради малоумно диетуване.
Абе, ако искате ме набийте :buttslap: , но пак повтарям - УМЕРЕНОСТ ВЪВ ВСИЧКО :2003:

goldish
20th February 2009, 12:31
пак повтарям - УМЕРЕНОСТ ВЪВ ВСИЧКО :2003:
Много точно казано. НЕ трябва всичко казано да се приема като чиста монета.
И аз да си задам моя off topic въпрос: а какво става с гърдите по време на бременност, а и при отслабване. При мен например веднага сипроличава по намаляване обема им. Все едно от там са наистина първите мазнини, които горя. А по нова година така бяха напращели. :cool:

kaija
20th February 2009, 12:51
ох, разменям малкото ми останали гърди след отслабването за по-слаби крака... стопяват се като масълце на тиган моите, къде ги нямам, къде съвсем ги изгубвам с тия мои режими. май лятото ще слагаме малко силиконче... /нема шанс :cool: /

за бременност не ми се мисли просто. стигат ми повечето кила по време на цикъл та камо ли по време на бременност. зелена съм още, макар да имам много майчински инстинкти напоследък... и мисли... абе не, не сега.

занесох тортата на работа и разрязах щедри парчоци на всички без мене си, ох колко съм доволна от волята си / а душата ми плаче/

мацки, мисля да разнообразя режима, да вкарам малко варено пилешко и пресни зеленчуци.

можете ли да кажете и 2 думи за соевите продукти? дойде ми наум след като си счупих част от зъбче вчера с един орех и сега не мога да дъвча нищо жилаво и твърдо.

aniK
20th February 2009, 12:52
Пак съм аз :mrgreen: (блокирана съм в Княжево от дебелия сняг и днес не мърдам от компа)

Гърдите по време на бременност наедряват и после се спихват. Аз нямах никакви преди за забременя, а след раждането - още по-никакви (особено и с тренировките). Затова сега съм активна и в "Мамопластика" :lachen:
А иначе жените дебелеят отдолу-нагоре и отслабват отгоре-надолу, особено ако не спортуват. Гърдите и раменете направо хлътват при отслабване.

kaija
20th February 2009, 12:56
ани, блазе ти за снега! това не му харесвам на бургас, аз съм си северно дете и съм свикнала на бели зими, а в цяла българия ако вали сняг, тук ходят по къс ръкав. пфу!

brumbrum
20th February 2009, 13:26
Здравейте :) Не ми мина номера с протеина :lol: и сега отново съм 52,500 :) Ето днес какво ядох:
-Закуска(към 4:30 сутринта)Кисело мляко Култура + 3 с.л.овесени трици + банан
-В училище мляко с нес
-Вкъщи мляко с нес :D
- За обяд 1 грейпфрут+1банан+1/2 портокал
-Мисля за вечеря да изям още един грейпфрут

Малко е множко, но съм вкъщи и само търся какво да ям. А и с тея банани..ама свършиха, тъй че от утре няма :oops:

hatred
20th February 2009, 16:03
И моите гърди поизчезнаха :cry:. Преди две - три години, когато поддържах 60 - 63 кг., носех съвсем други сутиени. Какво да се прави ... Честно казано, не съм чак толкова опечалена от този факт, предпочитам европейския идеал за малки, стегнати гърди. Прекалено големите са неестетични. Внушават някаква агресивна сексуалност, която не бих искала да излъчвам ( а и в моята професия би било катастрофално :lol: ). Освен това съм забелязала, че жените с по - голям бюст винаги се сдобиват с шкембенце след като навършат 40 години ...

И аз имам горчив опит от редуцирането на мазнините, сега хапвам умерено, като най - вече следя източниците им ...

brumbrum, хич не искам да звуча назидателно, но не ми оставяш избор ... Попадаш от едната крайност в другата - храната ти хич не е множко, даже е крайно недостатъчна. Ако искаш бърз резултат, поне включи протеин на прах и някакви сурови ядки, за да не лишаваш организма си от никоя от трите основни групи хранителни вещества.

kaija, браво за постъпката с тортата :) Супер приятно е усещането за превъзходство над останалите, когато те нагъват торта, а ти я подминаваш с безразличие :)

brumbrum
20th February 2009, 16:39
Знам, че е така, но съм под голям стрес от кандидатстването и нервите ми не издържат :?

hatred
20th February 2009, 16:41
Знам, че е така, но съм под голям стрес от кандидатстването и нервите ми не издържат :?

Абитуриентка ли си ?
С какво ще кандидатстваш ?

kokona_mila
20th February 2009, 16:43
И аз имам едно въпросче, малко странично, но не съвсем. С какво си мелите лененото семе, взех си мелачка за черен пипер, но не става( поне аз не успях), кафемелачка ли трябва да си купя? В Пикадили не открих натрошено ленено семе и сега не знам какво да правя :? . А не искам да го кисна във вода от предния ден, не !

Engel
20th February 2009, 16:43
goldish:Благодаря, продължавам все така :D

brumbrum
20th February 2009, 16:47
Знам, че е така, но съм под голям стрес от кандидатстването и нервите ми не издържат :?

Абитуриентка ли си ?
С какво ще кандидатстваш ?

Български и математика в УНСС :)

hatred
20th February 2009, 16:51
И аз имам едно въпросче, малко странично, но не съвсем. С какво си мелите лененото семе, взех си мелачка за черен пипер, но не става( поне аз не успях), кафемелачка ли трябва да си купя? В Пикадили не открих натрошено ленено семе и сега не знам какво да правя :? . А не искам да го кисна във вода от предния ден, не !

Аз след продължителни неуспешни опити за мелене започнах да си купувам готово ленено брашно. От сигурен източник знам, че това на balcho е истинско, без разни примеси.

Ако все пак държиш да го обработваш собственоръчно, ти е необходима много добра кафелемачка. Има и алтернативен вариант - да накисваш семената във вода, докато омекнат, след това се разчуквали лесно в хаванче. Подозирам обаче, че ще се получи такава пихтиеста гнус, че не бих го пробвала :)

hatred
20th February 2009, 16:55
Знам, че е така, но съм под голям стрес от кандидатстването и нервите ми не издържат :?

Абитуриентка ли си ?
С какво ще кандидатстваш ?

Български и математика в УНСС :)

Успех :)
Обаче нямаш причини за стрес - в УНСС изпитите са лесни, особено математиката :)

bibi_82
20th February 2009, 17:04
Влизам да ви пожелая на всички прекрасен уикенд, много усмивки и по-малко прегрешения :Friday: :1203:

kokona_mila
20th February 2009, 17:08
Подозирам обаче, че ще се получи такава пихтиеста гнус, че не бих го пробвала :)

Аз затова не искам да го кисна предварително. Знам, че става слузесто, а аз такова нещо не мога да си прибавя към овесените ядки, нищо , че като се разбърка с киселото мляко няма да личи каква е гадост. Благодаря :2015:

Engel
20th February 2009, 17:39
Влизам да ви пожелая на всички прекрасен уикенд, много усмивки и по-малко прегрешения :Friday: :1203:
Благодаря ти, успех и на теб! Всъщност той може да не ти е нужен, ако вече си постигнала мечтаният резултат :D

Izabo
20th February 2009, 19:16
Лененото семе трябва да се смила непосредствено преди употреба. Може да се купи и в смлян вид, но не е за препоръчване - рискуваме да получим видоизменен продукт, тъй като е почти невъзможно да се попречи на окисляването му. Смлените семена започват да гранясват още на 4-5тия ден. Затова се препоръчва да се използват непосредствено след смилането като може да се добави мед или бяло сирене. ............... Или да се прави воден извлек,като смляното ленено семе се накисва със студена вода, престоява през нощта и на сутринта на гладно се прецежда и се изпива водата.

Аз си го меля с кафемелачка.

Leshli
20th February 2009, 21:42
Добър вечер на всички,
особено съм щастлива да съобщя, че кантара вече сочи 94 :D
(и сигурно съм единстения човек на планетата, който вижда тези цифри на кантара и се радва :lol: :lol: :lol: )

Менюто днес:

Закуска: 2 кафета с мляко (и кафява захар вече), кисело мляко

Обяд: Спаначена супа, след час - 4 малки парченца кашкавал (от тия дето правят разни ордьоври с тях ... абе - малки)

Следобед: кафе с мляко (много бях недоспала днес)

Вечеря: Пушено пуешко месо + купила съм си чепка грозде и й се радвам като малко дете на сладолед (сигурно щото дадох 4 лв. за нея :lol: , ама исках да се наградя :P )



Много ми дожадня за кола :cry: Водата почва да ми писва малко (защото пия постоянно, не само като съм жадна сигурно) и за да не прегреша съм си купила 1 натурален сок Витанеа ягода без захар, та ако ще посягам, да посягам към него.

hatred
20th February 2009, 22:13
Лененото семе трябва да се смила непосредствено преди употреба. Може да се купи и в смлян вид, но не е за препоръчване - рискуваме да получим видоизменен продукт, тъй като е почти невъзможно да се попречи на окисляването му. Смлените семена започват да гранясват още на 4-5тия ден. Затова се препоръчва да се използват непосредствено след смилането като може да се добави мед или бяло сирене. ............... Или да се прави воден извлек,като смляното ленено семе се накисва със студена вода, престоява през нощта и на сутринта на гладно се прецежда и се изпива водата.

Аз си го меля с кафемелачка.

Беше много полезна за мен информация.
Значи не съм яла ленено семе всяка вечер от две години насам, само съм си мислела, че е така :( Ех ...

claudia
21st February 2009, 06:04
Здравейте :)
Аз прогресирам бавно и славно поне не ядох сладко днес...
1. закуска: 2 пълнозърнести филиики с малко сирене и кафе
2. обяд: 2 пар4ета пе4ена риба със задушени зелен4уци, някаква салата подобна на шопска (около 150 гр)
3. следобед: 1 ябълка, малко ананас
4. ве4еря: (издънката за днес) сандви4 с риба тон, 1 от готовите супи на маги и 100гр кисело мляко

goldish
21st February 2009, 08:44
Добро утро, момичета!
Аз си се придържам към дните на зеленчуци и протеини. Само май пряснното мляко може да мие в повечко ( пък и не е с най-ниската масленост) :1252:
Иначе се чувствам много добре. Даже вчера бях на сладкарница Неделя с братовчедка ми и не си поръчах торта.
това не е толкова трудно, като си с близък, но имам един такъв въпрос. Какво правим като идем някъде на сладкарница и не толкова близките ти приятели, които не знаят, че не ядеш сладко, почнат да настояват да си вземеш нещо. Изобщо как постъпвате, когато не от глад или по собствено желание попаднете в подобна ситуация. Понякога ме дразни, когато някой каже: А тя няма да си вземе, тя вечно е на диета. А аз просто не ги ям и не съм на диета, а на моя си хранителен режим.

bibi_82
21st February 2009, 13:01
Благодаря ти, успех и на теб! Всъщност той може да не ти е нужен, ако вече си постигнала мечтаният резултат :D

Още не съм :D Колкото по-малко кг остават толкова по бавно падат надолу, но дерзая, докато ня видя кантара там където искам - няма да се откажа колкото и време да ми отнеме това.


Изобщо как постъпвате, когато не от глад или по собствено желание попаднете в подобна ситуация.

Ами зависи, предполагам при всеки е различно. Аз лично ще кажа че не искам и толкова кой както иска да го разбира. А ако направят грешката да коментират нещо в мое присаствие със сигурност ще съжаляват за това :twisted:

kaija
21st February 2009, 14:32
имам един такъв въпрос. Какво правим като идем някъде на сладкарница и не толкова близките ти приятели, които не знаят, че не ядеш сладко, почнат да настояват да си вземеш нещо. Изобщо как постъпвате, когато не от глад или по собствено желание попаднете в подобна ситуация. Понякога ме дразни, когато някой каже: А тя няма да си вземе, тя вечно е на диета. А аз просто не ги ям и не съм на диета, а на моя си хранителен режим.

мила Goldish, колко ми е познато! При мен е същата работа. И аз се чувствам ужасно дискриминирана и неразбрана, когато ВСИЧКИ ми казват тая реплика: "тя е вечно на диета", а същите тия хора просто не осъзнават колко много имат да свалят, за да минат нормалната граница и не искат да приемат че здравословното хранене е един навик, който всяка уважаваща себе си жена трябва да има. не може една дебелана вчера да ми обяснява, че съм изглеждала мършава и грозна, а тя имала еротично закръглен секси задник и не и пречело да бъде дебела, не приемала диетите и т.н. боже господи! всеки ден поне по 2ма души ме критикуват, че не искам да ям торта, че не трябвало повече да отслабвам и прочие глупости, като че ли съм 40 кила на височина 175. и същите тия хора не се гледат в огледалото- то целулит, то увисналост, то задници, то нещо....

когато ходиш на сладкарница или някой ти навре цяла торта под носа /както ми се случи на мен оня ден/, усмихни се смело и кажи- не благодаря, да, на диета съм, не не съм луда, не живея в ренесанса и не искам задника ми да е един декар и мисля че не е на мода да се търкаляш!

след малко ще пиша пак че имам малк работа и не си довърших мисълта!

kaija
21st February 2009, 17:30
пиша пак няколко часа по-късно.
първо да кажа какво ядох вчера: 2 яйца, чукнати в гореща вода с малко сметана отгоре, 1 домат и малко сирене /не знам колко грама, защото ми се счупи кантарчето, но към 50 на око/

много го закъсах със зъбите. сег ане мога да дъвча на нито 1 страна. положението е сериозно, а аз сега сериозно нямам пари за зъболекар и ще се наложи да не дъвча до другия месец. днес дори не можах да си изям овесените ядки. смлях ги във блендера.

за обяд си сварих малко пиле, уж меко, но не можах изобщо да сдъвкам и грам. пасирах го с гореща вода, стана на пастет. рендосах си една малка краставичка, но не можах и нея да лизна. и не я я смлях. много се опасявам че всичко, което ще ям занапред, ще бъде смляно и подозирам че не е особено полезно за стомаха а камо ли за диета. момичета, отчаяна съм. не знам какво да правя.

aniK
21st February 2009, 20:31
kaija, много лошо това със зъбите :( Ако можеш вземи заем до другия месец и започни да ги правиш още сега!!! Сещам се за поне 3 случя от последните 2-3 месеца на хора, които не бях виждала доста време - болезнено отслабнали и изпити, защото са си правили зъбите :( Хайде да не отслабваме по такива причине :( :!: :roll:
Аз нямам притеснения да отказавм храна - "аз такива неща не ям" и 'точка' :D Когато някой черпи бонбон с повод, си вземам, благодаря, честитя и го давам след това на някой. Иначе пък знам от почти всички бонбониери кой бонбон е най-вкусен ;)

goldish
21st February 2009, 20:35
Момичета, ако знаете какъв глад ме гони. На това му се казва ПМС. Аз по необяснимия глад за нещо сладко си припомням, че са дошли онези дни от месеца. Вече изпих две чаши прясно мляко и се позаситих за сладко, но то това си е на психическа основа. Дано до тук се свърши, че бая изядох :oops: :oops: :oops:

te_dda
22nd February 2009, 09:42
Момичета, аз повтарям - мазнините са доста важни, особено за жените. Надявам се тук да няма такива крайни случаи, но при липса на мазнини, се нарушава месечния цикъл, хормоналния баланс и т.н. Аз съм имала периоди на кльощавост и много тренировки и супер редовния ми цикъл се е обърквал, за щастие много леко. Сестра ми беше 2 години без менструация поради малоумно диетуване.
Абе, ако искате ме набийте :buttslap: , но пак повтарям - УМЕРЕНОСТ ВЪВ ВСИЧКО :2003:

браво, ани :!: аз съм на същото мнение. и аз пазя диети, но се ограничавам само от сладко , хляб и тестени неща, а маззнини си ям нормално с манджите без хляб ,тая годона почнах и по малко на салатите да си слагам..отслабвма бавно, но мисля,че това е по-добрия вариант..

hatred
22nd February 2009, 09:53
kaija, зъбите трябва да са ти приоритет. Ако се отлагат, тези проблеми рецидивират и рискуваш да си навлечеш много по - болезнени и много по - скъпи манипулации.

goldish, ако успееш да преодолееш ПМС с две чаши прясно мляко, значи си герой :2043:

Бонбони и торти отказвам съвсем безцеремонно, казвам си, че такива неща не ям и гледам останалите презрително докато нагъват :)

te_dda, специално мазнините от манджи не са за препоръчване, струва ми се. Освен ако не са добавени след приготвянето на храната, така че да се избегне термичната обработка :?

te_dda
22nd February 2009, 10:16
ами не смятам,че 2-те супени лъжици в цялата тенджера и едната купичка от нея , дето ще я изям, са проблем....

hatred
22nd February 2009, 10:21
ами не смятам,че 2-те супени лъжици в цялата тенджера и едната купичка от нея , дето ще я изям, са проблем....

Проблем не, но просто не са компонент на полезност в менюто ти. Няма да ти навредят, но няма да извлечеш от тях и ползите, които ненаситените мазнини носят.

kaija
22nd February 2009, 11:24
аз попринцип си хапвам, но когато си наложа режим ли било, строга диета ли било- край! превключвам много сериозно на друга вълна. сега, когато съм на свой режим, случвало ми се в началото да взема нещо дребно, което е извън списъка ми, но след това тичам във вецето и бързо го изкарвам. знам че е грешка, но няма да я повтарям.

особено сега, като не мога да ям. днес съм на пречистване. дори и овесените ядки ще изпусна. само на вода, 1 киви и кисело мляко. така съм решила, нямам апетит нещо и си викам, сега е момента да се пречистя.

гледам се в огледалото и се кумя- заковала съм на едни кила, и сякаш никога няма да мина по-надолу. между другото имаше нещо такова в едни формули на дюкан. тялото има памет, помни най-ниските килограми, които си поддържала през живота си и най-високите. някъде в средата е теглото, в което ще останеш едва ли не за цял живот. нещо подобно беше и малко ме плаши, защото по тая логика аз по слаба от това няма да стана. не изглеждам дебела, просто от коляното до брича имам мазнини, които се стопяват много бавно. фитнеса ми е оформил краката много добре и има коренна разлика от преди, когато съм била на същите килограми, но не съм тренирала /аз си водя една таблица с обиколки и мерки от много години и непрекъснато си ги съпоставям/. искам до лятото да сваля поне 5 килограма и се опасявам, че май няма да стане, ако теорията на дюкан е вярна. вие как мислите?

hatred
22nd February 2009, 11:38
kaija, и аз съм виждала калкулатора на Дюкан за реалистично постижимото трайно тегло. Според него трябва да тежа към 65 кг, а аз вече от около 2 - 3 години поддържам 55 - 57 кг, на последък даже клоня към 54.

Резервирана съм към тези негови сметки. Не рабирам защо трябва да се отчете максималното достигано тегло - това, че някога съм качила повечко килограми означава ли, че никога не мога да изглеждам добре ?!?

Продължавай с правилното хранене и фитнеса и ще видиш как тялото ти ще се скулптурира. Процесът става все по - бавен и по - бавен, но не спира. За да изпитваш по - голямо удовлетворение, наслаждавай се и на междинните резултати, не се вторачвай само в крайната цел, има си време за нея :)

Ако беше лесно за постигане, нямаше да е сладко :)

kaija
22nd February 2009, 13:31
hatred, продължавам, къде да ходя иначе. нито става с безразборно хранене, нито пък с драстичен глад. затова съм започнала отрано да мисля за тях, последните /дай боже/ 5 кила, а после поддържането го знам. просто тялото ми се противи, но знам, че колкото по-бавно, толкова по-добре. единственото, което ме притеснява е точно това, дали всъщност става отслабване, макар и по-бавно или едно вечно поддържане на тези килограми. но мисля че няма как да е така реално, с намалено количество и увеличено качество на хранене, с упорит спорт, струва ми се няма как да не сваля. но наистина, не знам кой го каза преди мен, когато сваляме бавно, не можем да осъзнаем, че наистина сме свалили и ни трябват снимки преди и след, за да видим разликата.

ти имаш ли някъде снимки да те видя, че на аватара е много мъничка?

goldish
22nd February 2009, 16:23
Момичета, здравейте!
Как сте? Навън е уникална киша, но обувайте палвниците.
Аз мисля, че направих голямо прозрение за себе си. Никога до преди не съм усещала, но след като пия cola light наиситина огладнявам. При това чувствам специфичен въглехидратен глад. И взимам официално решение- отказвам колата. Никога не съм мислила, че ще го кажа, но виждайки последствията просто нямам друг избор. Натоварва страшно и бъбреците.
Сладурки, наистина сте ми от голяма полза. С вас започвам по-добре да познавам собственото си тяло и да разчитам сигналите му.

Благодаря :bravo: :2043:
:2020: :2020: :2020:

hatred
22nd February 2009, 21:18
kaija, тази на аватара ми е единствената актуална. Вчера помолих мъжа ми да ме снима, но нещо не се одобрих и изтрих снимката :)

Права си за бавното сваляне на килограми - и аз сега не мога да повярвам колко широки са ми станали някои дрехи ... Само по тях мога да се досетя за разликата.

goldish, хубаво правиш, че спираш колата. Някак голяма победа е да прекратиш консумацията на нещо не защото е калорично, а защото е нездравословно. В този ред на мисли, аз сега се боря с дъвките ... но за момента безуспешно ...

claudia
22nd February 2009, 22:09
Здравейте :)
Ох и аз се боря с бавното сваляне на килограми. Хай-важното е 4овек да си изгради режима и да се старае да не се отклонява от него и тогава килограмите сами си отиват :)

Менюто за в4ера:
1. закуска: power-bar 180kcal
2. предобедна закуска: 1 ябълка
3. обяд: салата от домати, краставици, маруля, сирене и маслини
4. следобед закуска: ананас и грозде
5. ве4еря: същата салата като на обяд + 100 мл прясно мляко
6. към 150 гр кисело мляко с малко мед

Менюто за днес:
1. закуско-обяд: 2 пълнозърнести филиики с малко кашкавал 1-2 маслини и 1/2 твърдо сварено яйце
2. следобедна закуска: 1 ябълка
3. Ве4еря: ще видя, но сигурно ще е салата

Leshli
23rd February 2009, 01:02
Привет,
извинявам се, че чак сега пиша, но много работа ми се отвори съботно-неделно, затова и не се хранех много сериозно.
Вчера хапнах малко грозде за закуска + една диабетична сусамка, на обяд изядох зелена салата с риба тон, вечерях с корни.

Днес закусвах с кафе с мляко, на обяд изядох около 150 гр. пушено пуешко филе, вечерях с един портокал, 2 кивита и резенче от вашите дюкянски кексчета :)

Искам да споделя една сътворена от мен преди малко рецепта, понеже четох вайканията за почерпките :)

Утре ми се налага да почерпя в офиса, и тъй като си знам, че занеса ли торта, няма начин да не си отрежа, реших да им отнеса домашно приготвена диетична торта :)

За блатовете използвах рецептата за кексчетата: овесени трици с кисело мляко, яйце, подсладител Huxol (течен), бакпулвер и ванилия, в сместа добавих и малко едро смляни сурови ядки.

Изпекох три сравнително тънки блата във формичка във фурната.

Крема за тортата представляваше извара + подсладител + кисело мляко + ванилия, много добре забъркани в миксера. Отделих една чашка и вместо ванилия, сложих какао.

Блатовете полях с прясно мляко, между тях сложих от крема и плодове (банан, грозде, ягода, портокал, киви).

За заливката използвах крема, като си поиграх с предварително отделената чашка с какао и я нашарих, доукрасих с парченца плодове, върху които посипах кафява захар.

За съжаление не мога да ви кажа кое по колко, защото всичко беше на око, но поне на външен вид резултата го докарва много добре, утре ще проверим и на вкус как е :)

Та ако на някоя от вас много й се прияде торта, не лош вариант е май :)

hatred
23rd February 2009, 07:24
claudia, според мен менюто ти е екстра ( може би само трябва да включиш повечко белтъчни източници ) , даже ти завидях за гроздето и ананаса :)

Leshli, много съм любопитна как ще реагират недиетуващите ти колеги на този фалшификат :girl_haha: Ще им преобърнеш представите просто :)

monita_g
23rd February 2009, 08:14
Добро утро, мили момиченца - кокиченца :) Виждам, че тук кипи трескава творческа дейност :) Само така :) Удържате фронта много добре :)
Сега ни в клин ни в ръкав ще разкажа малко...и преди съм писала за това, но вече твърдо реших, че трябва да си помогна някак...
Що се отнася до мен ще гледам да пиша малко по-често, че да не ме отритнете :( Иначе моят проблем си остава един и същ. Въпреки, че чета толкова много темите от форума и в тях се подкрепя темата, че трябва да се яде, за да се отслабва здравословно и пълноценно....аз продължавам да се правя на велика и не слагам нищо в устата си когато съм на работа или лекции...А през почивните дни и празниците си изготвям мои примерни менюта - нискокалорични....В резултат на това нередовно хранене, вече доста време (от години) имам проблеми с метаболизма...Аз съм писала за моят деликатен проблем...давали сте ми съвети, но кой да се захване да действа - винаги отлагам за другия ден :(
Наистина искам вече сериозно да започна с нещо....Да хапвам по-често през деня...Помогнете ми със съвети...И ме нахокайте...моля..търпя критика...
Хайде до скоро...

Лека и спорна седмица .. :2020: :good_luck:

bibi_82
23rd February 2009, 10:13
monita_g хубаво е че осъзнаваш че имаш проблем, от друга страна не мисля че на теб каквито и да било съвети ще ти бъдат от полза, защото решението за промяна на хранененто ти трябва да дойде от теб самата - като всяко нещо...Кой каквото и да ти каже ако ти нямаш достатъчната убеденост да го направиш просто няма смисъл.
На първо време трябва да "преодолееш" нещо в мисленето си и да направиш някакви компромиси със себе си. В друга тема четох че не обичаш да се храниш навън - ами промени го, започни да обичаш. Много от нас не обичат много неща, но никой не е казал че да имаш хубава фигура е лесно.
Успех от мен!

aniK
23rd February 2009, 11:51
Момичета, опитах триците (пшенични) с кисело мляко :D Ми то много вкусно :shock: Разбърках малка лъжичка и половина, з'то май не са много по НВД, а и в комбинация с тиквата, която от 2 дни ям, идват в повечко.
monita_g, не знам как да те нахокам :buttslap: Няма по-лошо от това цял ден да не ядеш и вечер да се натъпчеш. Щом пишеш тук, явно режимът ти не дава резултат. АМИ ПРОМЕНИ ГО :!: Ти сама трябва да действаш :2043:
Leshli, а какъв е поводът за черпене? Да ти честитим и ние :2020:

bibi_82
23rd February 2009, 12:03
Момичета, опитах триците (пшенични) с кисело мляко :D Ми то много вкусно :shock:

На мен пък са ми ужасни тия трици, пробвах веднъж и :sick: ама вкусове различни :D

MILI
23rd February 2009, 12:34
Биби и Аз бях на това мнение (за триците) като ги хапнах за пръв път, но после свикнах, а към днешна дата даже са ми вкусни :lol:
Вчера пробвах да си ги направя на хляб, с малко мая и те взеха, че станаха точно като хляб Бонус :shock: Охх още си облизвам пръстите :lol:

monita_g
23rd February 2009, 16:02
Благодаря момичета...ще се опитам наистина...то е крайно време....не може да се продължава така...ще се опитам да ви държа в теченние, че да мога да гледам по-реалистично на нещата.

Днес направих първата стъпка - хапнах ябълка сутринта към 9 и след това към 10 закусих с две черни филиики със сирене - за сега това....Да ви кажа направо си е постижение за мен.... :)
За вечеря смятам да хапна кисело мляко с овесени ядки и ябълка.

Хайде до скоро... :)

brumbrum
23rd February 2009, 17:12
Здравейте и от мене :) Днес папах доста - кисело мляко с овесени трици, 2 варени яйца, 200 гр извара, пилешко бяло месо~100гр, 2 чаши мляко с нес ии за вечеря ще пия протеин на прах :) Нещо към Дюкан май се ориентирам :)

goldish
23rd February 2009, 17:41
Moмичета, здравейте! От днес съм три дни на чисти протеини. Днес бях много натоварена и нямах време за обяд и току-що изядох на бързо едни пилешки пържолки, но толкова бяха вкусни.
brumbrum, мен ако питаш го махни този протеин и от вечерята и си яж натурален такъв- направи си омлят от белтъци или сварени с кисело мляко. Просто на тези химии нямам голяма вяра.
monita_g, просто си кажи от днес повече ще ям това и няма да ям това. Винаги има начин. И не чакай следващия понеделник. Сещаш лки се какво искам да ти кажа? :)
MILI, до къде стигна? Трябва доста да си напреднала вече.
aniK, не мисля, че ще са голям проблем за режима ти триците. Те почти не се усвояват- имат много целулоза.
Leshli, страхотен сладкиш наистина. Все се каня и аз да си направя някакъв диетичен крем. Замислила съм един, в който млякото се сгъстява с жълтък. Не знам дали няма много да надскоча кулинарните си умения, но нали знаете, че несполучливите опити стават най-вкусни.
Ехо, а къде са другите момичета? Нещо скоро не са се мяркали Engel, Деничка, да не изброявам поименно :?

hatred
23rd February 2009, 19:01
goldish, поздравления за дисциплината :) Вероятно вече доста си напреднала с резултатите.

aniK, едва ли триците са несъвместими с НВД. След като дори Дюкан ги допуска в режима си, значи няма причина да се тревожиш за въглехидратите в тях. Аз хапвам само овесени, пшеничните не съм ги опитвала даже.

MILI, би ли споделила как точно приготви хляба ? За какво да давам толкова много пари за Мастермахер ( половината от който изхвърлям, след като две седмици стои в хладилника и не успявам да го изям ), след като мога да си го приготвя сама :)

brumbrum, мисля, че се справяш отлично :lol:

Engel
23rd February 2009, 20:48
Ехо, а къде са другите момичета? Нещо скоро не са се мяркали Engel, Деничка, да не изброявам поименно :?
Ето ме :D Чета ви редовно, просто не пиша, защото миналия път никой не ме отрази. Виждам, че се справяте добре :) Ако някой закъса /недай си боже/ ще се включвам да окуражавам и да ръса съвети. Успех на всички и ви пожелавам отслабваща вечер :2020:
monita_g:Смело напред, този път ще отслабнеш :D

hatred
23rd February 2009, 21:09
Engel, а при теб как върви ?

Engel
23rd February 2009, 21:21
Слабея си :D

hatred
23rd February 2009, 21:49
Слабея си :D

Това да се чува :) :2020:

aniK
23rd February 2009, 21:50
Слабея си :D

Ей, ей, емотиконът ти трябваше да бъде такъв :1211: или такъв :dirty_dance: Я да пишеш редовно :!:

Аз хапвам само овесени, пшеничните не съм ги опитвала даже.


Аз пък съм останала с впечатлението, че все за пшенични говорим :2014: Много са вкусни, да знаеш :2003: Чак ме е страх пак да ги опитам, да не се пристрастя. По принцип са допустими за НВД (в графа "фибри" ;) )

Engel
24th February 2009, 00:00
Ще пиша :D
Да ви кажа аз предпочитам най-много овесените ЯДКИ, но и триците стават, а пшеничните просто са ми отвратително. Пробвайте и с трите вида и направете сравнение на вкуса. Ако си направиш пица с блат от овесени трици и ядки даже може да заблудиш някой, че е от някоя пицария :)
Аз си правя такъв блат с 1 яйце, 2 лъжици извара, 2 кисело мляко и 3 с.л. овесени ядки. Става тънък около 0.5см. и има диаметър около 7-8см.
Нарязваш си отгоре 2 филийки домат и става идеалната закуска за мен :)
Скоро смятам да си правя даже "мляко" с "ориз/овесени ядки/" Мисля, че ще до докарам поне на вид и мириз :) Ако някой го пробва това преди мен да се похвали. Лека нощ от мен :go_to_sleep:

aniK
24th February 2009, 07:15
Engel, внимавай с овесените ядки :? Триците се правят от люспите, затова и този слабителен ефект и ниска калоричност. Ядките са доста въглехидртани, но са сложни въглехидрати, затова се вписвав в диетите в определено количество и по попределено време.

hatred
24th February 2009, 08:04
Овесените ядки се различават много от овесените трици по състав и хранителни качества, срещала съм даже мнения, че "нямат нищо общо" ( е, аз лично не бих се съгласила с това, имат нещо общо все пак и то е овесът :) ).

Момичета, тази нощ сънувах, че ям солени печени бадеми и сънят ми беше толкова реалистичен, че през цялото време си мислех за това, че като вляза във форума съм длъжна да се изповядам :girl_haha: Луда работа :)

aniK
24th February 2009, 09:21
Леле, аз понякога сънувам, че съм на коктейл и ям сладкиши, петифури, фунийки, кошнички, торти, абе...всякакви такива, дето ги помня от детството си (едно време много се занимавахме да правим, сега вече всичко се продава). И ми е гадно, виновна...Като се събудя, огромно облекчение изпитвам, че хем съм хапнала, хем е било само сън :D

goldish
24th February 2009, 09:24
Добро утро, момичета!
И аз съм сънувала подобни "кошмари". Аз се приготвям за деня и минавам само да ви хвърля едно око. Иначе и аз ям само овесени трици. Забелязала съм, че от пшеничните трици кексчето става по-пухкаво и са по-фино смлени.
Усмихнат ден!

monita_g
24th February 2009, 10:09
Добро ви утро и спорен ден ви желая... благодаря за подкрепата...само дето очаквах и hatred да се включи със съвет... :) тя нали винаги е контра на всички ( в добрия смисъл го казвам, мила hatred) :)

Та вчера вечерта си хапнах киселото мляко с ябълка и овесени ЯДКИ и това беше.

За ЗАКУСКА днес хапнах една ябълка, нося си още една по време на работа да се заситя с нещо здравословно, а за вечеря ... on va voir -както казват французите :)

Engel, радвам се за теб, мила - само така, щом има резултат - продължавай :)

goldish, ние с теб малко и в другата темичка го обсъдихме, така, че ще ти кажа само - дерзай :)

Izabo
24th February 2009, 10:14
monita_g, вечерята ти от снощи е далеч по-подходяща за закуска. Ограничи въглехидратите вечер, че даже и следобяд. Когато си вкъщи, можежеш да си позволиш да си приготвиш хубава салата и да я преглътнеш с риба или друго месце :lol: .
През деня можеш да си носиш поне плодове (че и зеленчуци), сурови ядки, кисело мляко. Ако условията позволяват, не пречи и пържолка някаква :D.
И имай предвид, че 2 ябълки за целия ден до вечерята си е равносилно на гладуване :D .

hatred
24th February 2009, 10:38
monita_g, разбирам те по - добре, отколкото предполагаш, сащото самата аз дълго време живеех с едно - единствено хранене на ден и то вечер ... И резултатът беше следният: въпреки, че ограничавах качествено храните и се въздържах от какво ли не, не само че не отслабвах, ами даже качих някой и друг килограм.

Да започнеш да се храниш регулярно и през деня далеч не е толкова сложно - при мен в началото беше закуската. Много бързо тя ще ти стане толкова железен навик, че даже сутрин ще се будиш по - лесно благодарение на мисълта за нея :) Поне при мен е така - като си помисля за овесените ядки с канела, ставам за секунда :)

Izabo ти е дала точно тези идеи за хапване през деня, които бих посочила и аз.

Лично на мен много добре ми се отразява и протеина на прах - да, знам, че е по - добре протеин да се набавя от естествени източници, но работата ми е такава, че няма как да хапвам риба, извара, яйца или нещо подобно през деня. А да си разтворя лъжичка протеин в чаша вода е дискретно и лесно ...

Успех ! Щом си свикнала да гладуваш, ще свикнеш и да се храниш регулярно. И не се тревожи за килограмите - фигурата ти няма да пострада от това :2020:

MILI
24th February 2009, 11:03
MILI, до къде стигна? Трябва доста да си напреднала вече.
Ами попринцип Да- напредвам бавно и славно...Не толкова като килограми, колкото на обиколки, никои панталони вече не ми стават, около 2 номера съм свалила.......Но имам още няколко сантиметра и 1-2 килца.....
MILI, би ли споделила как точно приготви хляба ? За какво да давам толкова много пари за Мастермахер ( половината от който изхвърлям, след като две седмици стои в хладилника и не успявам да го изям ), след като мога да си го приготвя сама

Зависи какво количество си правиш, Аз си направих колкото за едно хапване за да не изям всичко което съм направила и ще ти кажа моите продукти:
3-4 с.л. пшеничени трици, 3-4 с.л. овесени трици,1 яйце, мая- на око, и 1-2 лъжички вода, прясно мляко или кисело мляко- по избор каквото ти е на сърце :lol:

monita_g
24th February 2009, 11:28
О, супер сте всички ....гушкам виии :girl_dance:

monita_g
24th February 2009, 11:29
MILI, това наистина изглежда вкуснооо, а на микровълнова ли го правиш или на обикновена фурна??? :roll: