PDA

View Full Version : Дневник на отслабващите 3


Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Engel
3rd October 2008, 09:40
Здравейте дами! По случая, че вече издържаме близо 10 дни на режимите си без да се отказваме и се подкрепяме безрезервно, мисля, че заслужаваме да се нанесем в НОВА и ЧИСТИЧКА ТЕМА (без прегрешения) !!! :1203: :1259:
Ето и участничките в мача:
Engel / 19год. / 168см. / 66кг. /
Nevena_Mareva / 19год. / 168см. / 56.5кг. /
ioni / 17год. / 170см. / 53кг. /
Sabrina / 22г. 160/57кг
PUPA / 24год. / 176см. / 76кг. /
PeCinCe / 23год. / 152см. / 75кг. / :1252:
pogo / 44год. / 153см. / 77кг. /
monita_g / 23год. / 158см. / 50кг. /
kras4ence / 29год. / 160см. / 55кг. /

Ако съм забравила някой, моля подсетете ме и ще нанесем промените!
Позволявам си да цитирам едната от участничките, защото много ми хареса поста й. Надявам се да послужи за мотивация на всички останали и го слагам в първия пост на темата, за да можем да си го преглеждаме в слаб момент.

Всеки собственикна автомобил внимателно изучава множеството инструкции, ръководства по експлоатация, защото се грижи за своя любимец. Неизправните фарове и решетка незабавно се сменят: 'Така не мога а карам'. Защо тогава не мислим за себе си? С годините спокойно понасямме болестите на сърцето, стомаха, успокоявайки се, че те са скрити от очите на хората, а ние самите сме свикнали с тях. Грижите се за здравето си, обичайте се, отделете си време. Това не е пари. Времето си е време. То ще се прояви само при онези, които умеят да го използват добре за себе си, за децата си, за любимото си занимание, за здравето си и за свободното си време.

Чистита ни тема нека си я ползваме със здраве ! :2043: :2020:

Линк към "Дневник на отслабващите 2":
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=9256

monita_g
3rd October 2008, 10:36
:bravo: за новата ни темичка - много добра идея Engel - само така. Нека да започнем "на чисто" пък да видим докъде ще я докараме :) но наистина нека тази наша цел не е за сметка на здравето ни...така че умната!!!!

До скоро ...

kras4ence
3rd October 2008, 10:42
Engel, къде ме забрави-29/160/55.

Аз от време на време се излагам с режимите, но за сметка на това пък никога не се отказвам.

Engel
3rd October 2008, 10:56
Извинявай, не си беше дала данните :)

ioni
3rd October 2008, 15:08
Здравейте момичета :D Честита ни нова темичка и дано наистина е чиста и хубава, изпълнена с подкрепа, добри резултати и щастливи и стройни мацки :D Каквито сме си ;) Обещавам от утре започвам да пиша само хубави менюта, че последните два дни не върви особено добре, но поне съм в добра форма :1203: Успех на всички и до утре. С вас съм :2043: :2020:

Sabrina
3rd October 2008, 19:39
Здравейте мацки:)вече стана месец от маита диетка и съм 3 кг. надолу не е ли малко очаквах повече.Не съм прегрешила нито веднъж кво става незнам.Ако хапвам плодове е сутрин и не всеки ден,наблягам на салатки,пиле,риба и яйца.Но дрешките са ми широки вече и това ме насърчава:)

Nevena_Mareva
4th October 2008, 00:30
Sabrina,мисля че 3 кг са добро постижение.Поне щом си ги свалила с ядене ,а не с глад няма да си ги върнеш :) Продължавай напред!!
Моето меню за днес:
закуска:2 филийки хляб с кашкавал
обяд:500 г грозде
междинно:10 бадема+1 портокал
вечеря:голяма салата(1/2 краставица,айсберг,2 малки домата,царевица,боб) + 100 г месо

PUPA
4th October 2008, 11:53
Браво ,Engel,страхотна идея :) ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМИЧКА :) Нека с общи усилия постигаме резулататите си :) Аз мога да се похваля,че от миналия петък съм на моя си режим и вече съм 2 кг. надолу :P Незнам колко е добре,но по принцип много бързо свалям и качвам килограми . И един ден да не ям ,веднага съм с ок 500г. надолу :roll: Което не е мн добре,мисля .........,защото после като бумеранг всичко се връща....А иначе до сега съм хапнала :
закуска-2 филийки Бонус с топено сирене
междинна закуска-една зелена ябълка
обяд-печена рибка с малко сос (лимон,зехтин,горчица и магданоз)
ок. 1,5л. вода от сутринта
Това е засега,а довечера мисля да хапна задушени зеленчуци ........

ioni
4th October 2008, 11:56
Pupa харесва ми менюто ти, но ще е още по-добре, ако добавиш и малко кисело мляко за следобедна закуска. :D

PUPA
4th October 2008, 11:59
Pupa харесва ми менюто ти, но ще е още по-добре, ако добавиш и малко кисело мляко за следобедна закуска. :D
Да,и аз симислех ,че ще е добре,ако между обяда и вечерята хапна нещо такова..... Добра идея,благодаря ти :P Може да добавя и малко (ок 10) сурови тиквени семки :) Даммммммммммм

ioni
4th October 2008, 12:07
Супер :) Много се радвам, че в тази хубава тема има разбирателство и подкрепа :girl_in_love:

Engel
4th October 2008, 17:06
И аз да кажа :1231:
1. 2 резена телешка луканка + ~50гр. палачинка от тази на Дюкан
2. 1/2 кисело мляко Фибела 2% + ~50гр. палачинка
3. 1 пилешка пържола + малко лютеница :roll:
4. Довечера ще хода на заведение и ще си поръчам шопска салата + пилешки сърчица в масло :girl_eat:

Приятно прекарване на събочната вечер момичета :1224: :2020:

П.П. Предлагам в Понеделник всички да се претеглим и да обменим резултати. В Понеделник на мен ще ми е 11ти ден :1203: Успех!

ioni
4th October 2008, 19:57
Аз съм съгласна да се премерим в понеделник. Дано резултати са добри. Аз тук написах, че съм 53 което си е истина, но когато започнах (още в другата тема) бях 54 така, че вече имам резултат :1207:

закуска - мюсли с кисело мляко

междинно - грозде

обяд - боб чорба, печена чушка, сирене, малко кавърма (няколко хапки) и 2 филии Бонус

следобедна - грозде

вечеря - кавърма, настъргани моркови с лимонов сок и черен пипер, печена чушка, сирене

вода - 1.750

движение - ходене пеша (около 6 км)

Sabrina
4th October 2008, 20:51
Здравейте,да си кажа и моето меню и а чуя мненията ви:)сутрин -мюсли 3с.л. с пр. мляко 1,5 %,обяд-салата от домати и краставици с малко сирене-20-30гр.,пилешко филе на скара мисля че по малко от 100гр.,след обяд пих един студен чай-зелен нес тии:)вечеря-гъби на фурна,настъргани моркови с лим. сок,свежо сирене с ниско съдържани е на сол и мазнини и малко краставица,едно много малко парченце варен език и пил. филе на скара една хапка.Много ли ви се вижда с този темп има ли шанс да отслабна?Успех на всички

ioni
4th October 2008, 21:11
Sabrina според мен ти е добре менюто. Само махни този чай нес тий, защото е пълен с боклуци каквото и да пише на опаковката. Между закуската и обяда може да хапнеш някакъв плод.

Sabrina
4th October 2008, 21:18
Знам че е боклук ,но като съм на работа и шефката ги донася постоянно и за това го пия наистина трябва да го махна,само водичка ли пиете като сте на кафе?как пиете кафете аз без сметана немога,захар не ползван,нито подсладители,но кафенце немога без сметана даже и бита понякога като сам на заведение?проблемно ли е

pogo
4th October 2008, 21:22
Хайде и аз да се отчета :)

закуска - киноа със сирене и мааалко масълце (иначе не мога да го пробутам)
обяд - малко телешко филе + малко парченце кашкавал
вечеря - телешко със зелен фасул , кисело мляко и млечна салата(домашно приготвена)
3 чаши зелен чай (не разхлабващ)+ вода около 1,5 л.

днес без междинни закуски нямаше нито време нито имах желание за повече хапване

kras4ence
4th October 2008, 21:27
Здравейте и от мен. Ето и моето меню за днес:
10ч закуска- принцеса
16ч (това вече не зная как точно да го определя, имайки в предвид часа и вида храна)- шоколадова вафла
вечеря (преди малко)- сандвич с луканков салам.
Течности за деня- 2л.

kras4ence
4th October 2008, 21:29
А иначе и аз съм съгласна за кантарчето в понеделник. :wink:

ioni
4th October 2008, 21:38
Kras4ence надявам се, че осъзнаваш, че менюто ти хич не е хубаво. Не говоря само за тази вафла, ами по-принцип. Малко храна, предимно хляб, само 3 хранения за деня, без плодове, зеленчуци, млечни. Ако ти е трудно да си избереш меню опитай се да имитираш това на някой друг участник в темата.

Sabrina аз на кафе пия вода и чай. Кафето го пия чисто. Освен ако не пиеш по 4-5 кафета на ден, сметаната не мисля, че е особен проблем

pogo какво е киноа? :roll: Стана ми интересно :D

pogo
4th October 2008, 22:06
http://www.zemianazaem.com/?p=67

В google има доста информация и рецепти. Продават го в диетичните магазини както и амарант и елда

Sabrina
4th October 2008, 22:29
пия само едно кафенце сутрин най-много две:)пиете ли някакви добавки подпомагащи отслабването с ефект(не плацебо):)иначе проблеми с редовния стомах нямам немога да се оплача необходимо ли е да взимам някакви добавки?

PUPA
5th October 2008, 08:45
Добро утро и от мен :) Хубаво е всяка седмица (по-добре началото да бъде кантарчето) ,обаче аз се меря в работата ,а не съм всеки ден ..... Бях нощна и жалко ,че не се премерих преди да си тръгна :( Сега ще мога да го направя чак в сряда :roll: А иначе за днес менюто ми е :
закуска-2 филийки Бонус с кашкавал
междинна закуска -половин зелена ябълка и малко грозде
обяд-печени картофки на фурна със малко свинско :oops:
към 15.30 ще хапна малко кисело мляко
вечеря-задушени зеленчуци
1,5л. вода за деня (все немога да го докарам до 2 литра :? )

Nevena_Mareva
5th October 2008, 12:28
Здравейте,момичета!Аз реших преди да започна с диетката да се тегля само два пъти в месеца (на 15-то и 30-то число).Мога да споделям резултатите си с вас тогава.
Менюто ми за вчера беше:
закуска:2 филиийки с топ.сирене и кашкавал
обяд:грозде
междинно:1 суров пипер+1/2 конс.боб
вечеря:омлет(малко месо,2 яйца,царевица,сирене)
вода:2,5л
движение:50 мин бягане + коремни преси+ходене пеша

monita_g
5th October 2008, 12:49
Здравейте :) наистина менютата на всички са доста прилични :) само така :good_luck: Да отбележа за протокола, че няма да мога да се впиша наравно с вас в понеделник :( Много съжелявам.... Когато мога ще пиша...

Менюто ми е - закуска: грозде;
обед: не успях да хапна на време, защото бяхме на "ексурзиика" и ядох чак към 16,30 - картофки :oops:
вечеря: парченце кашкавал и парче пуешко към 20,00 това е

Мнооооого ходене по баирите :)
До скоро :)

Engel
5th October 2008, 14:44
Момичета пийте си кафето с ниско-маслено мляко и не се вманиячавайте! :wink:
Sabrina: Менюто ти е много по-добре от друг път! Харесва ми! Не се притеснявай за зеления чай, пий си го пък гледай менюто да ти е все в такова добро състояние и резултатите ще дойдат сами :P

За другите, който немогат да се претеглят утре сутринта - ЗДРАВЕ ДА Е :1231: Ще чакаме вашите резултати :1231:
Пожелавам ви успешен и отслабващ ден мили дами :good_luck:

ioni
5th October 2008, 16:11
Събудих се в 11, сега е 5, а вече имам 5 хранения за деня. Постоянно съм гладна. :evil: Добре поне, че не съм се поддала и ям само диетична храна. :D Успех на всички. Между другото и аз няма да се меря утре. :wink:

PUPA
5th October 2008, 17:17
Събудих се в 11, сега е 5, а вече имам 5 хранения за деня. Постоянно съм гладна. :evil: Добре поне, че не съм се поддала и ям само диетична храна. :D Успех на всички. Между другото и аз няма да се меря утре. :wink:
Споко,мацка ,нали не си яла торти и толумбички хи хи :) И аз съм като теб ....все вървя из нас и си похапвам по нещо (или сурови тиквени семки,или ябълка,кисело мляко :oops: .....:)Аз преди малко хапнах една пилешка супичка и мисля с това да приключа за днес. :) замених задушените зеленчуци тази вечер с нещо топличко и течно ..;)

Any
5th October 2008, 18:49
Здравейте момичета, и аз ще се включа от утре нали може? ще се претегля и започвам малко по-стриктен режим, защото днес прегреших с малко палачинки, но от понеделник мисля да се стегна, имам за сваляне 2-3 кг още от летните отпуски, а пък ако сваля и някои друг отгоре няма да ми навреди. поздрави и приятна вечер :D

Sabrina
5th October 2008, 19:51
Здравейте,много е готино с вас вечер бързам да се прибера да ви пиша във форума,стимулирам се още повечеи през ум не ми минава да се поддам на изкушение:).Менюто ми днес-закуска в 7 мюсли с пресно мляко обезмаслено,междинно 1 портокал,обяд-пил. филе на скара половинка с краставичка и домат,вечеря-имлет от 2 белтъка и 1 цяло яйце съ сирене "Хелиос" и 1 краставица.Това е от мен аз няма да се меря по принцип доста бавно свалям и по натам ще ви пиша неискам да се разочаровам:)чао за сега от мен

ioni
5th October 2008, 20:44
Здравейте мацки. :D Добре върви темата като гледам. А дано така да продължим. Смело напред :2013: Само забележете през колко време ядох и всеки път бях гладна и то не малко. :1202:

закуска 11:00 - мюсли с прясно мляко

обяд 12:15 - салата (домати, краставици, чушки), кьопало (печени зелени домати и чушки), сирене, филия Бонус

следващо: 14:00 - нектарина

после: 15:00 - половин кофичка кисело мляко, 2 сушени фурми

вечеря - 17:00 - бъркано яйце с извара (без мазнина), няколко парченца пушен бут, сирене, кьопало, филия Бонус

вода - малко под 2 литра, пих и чаша витамини

движение - почти нямаше поради хубавото време

Nevena_Mareva
5th October 2008, 22:55
ioni,да ти кажа честно даже малко ми се вижда храната ти,но....явно аз съм свикнала на повечко :lol:
Какво хапнах аз:
закуска:2 филийки с топ.сирене
обяд:салата айсберг с краставица и домат + пил.гърди (доста голямо кол-во) :roll:
вечеря:шопска салата + пил.гърди
движение: 1 час бягане :2019:

Allegra
6th October 2008, 02:45
Аз пък да се оплача..от няколко дни насам не мога да вляза в пътя и това е! То не бяха бонбони, захар, въглехидрати..направо ще се пукна от яд :2001:
Ама чувствам че тялото ми има нужда от това (знам че не е мн добро извинение) :roll: но от утре ще правя 5x5 (5 дни на протеин)...за да си свия малко туловището и да вляза в правия път!
Дано да издържа!!!!
Естествено няма да се тегля утре...поради очевидни причини!!!!!!!!!!

PUPA
6th October 2008, 09:33
Добро утро момичетаааа :P Аз пък да се похваля ,че от 26.09.08 не съм сложила в устата НИЩО сладко (говоря за бонбони,захар ). Иначе... си хапвам от едни диетични кремчета ,които си ги правя с обезмаслено мляко (0,1%). А,и мисля ,4е това с изварата и степчето ,за което ви споменах много ми помогна да не усещам чак такава нужда от сладко(което за мен си е ....почти невъзможно). Та менюто ми за днес ще е:
закуска-2 филийки Бонус с кашкавал (незнам ,но филийките ги хапеам само сутринта и то почти насила. Не,че не ми харесварт ,но...... :wink: )
междинна закуска- една зелена ябълка
обяд-1 яйчице(или 2) ,объркани с малко извара и подправки и хоп ,...на тефлоновия
към 15-15.30 ще хапна една 4ашка от диетичното ми кремче с обезмаслено мляко
вечеря-задушена бяла рибка с малко салатка (домати ,краставици и сиренце)
ок. 1,5 литра вода

PeCinCe
6th October 2008, 10:02
Здравейте момичета !!
Малко късно се включвам, но редовно чета и много много се радвам, че си имаме нова темичка и че сме толкова много и се подкрепяме.. Супер се радвам, че ви има, страшна опора сте ми :) :2004: сте !!!
Аз днес се теглих и мн се зарадвах, че не съм качила нищо, имайки предвид, че празнувах рожден ден и завършване (вече съм бакалавър), а в талията съм свалила 1см, а в ханша половин.. малко, но за мен е достатъчно като за начало :)
Днес съм ханпала само една ядълка, мисля сега да ида да изгреза още една.
Исках да ви споделя нещо, което четох за закуските. Няма да го цитирам дословно, но беше нещо от рода на: Хубаво е да закусваме, по този начин казваме на тялото си, че вече не спим и че е време на метаболизма ни да се задейства. Така че да живеят закуските :)
PUPA теб какво те притесняват тия две филийки кашкавал? На мен си ми изглеждат ок..:)
Allegra тялото ти наистина може да има нужда от такива храни.. така че не се обвинявай, само че не мисля, че като ядеш само протеини след 5 дни пак няма да умираш за вредни въглехидрати.
ioni, аз винаги като съм си вкъщи по цял ден не спирам да се въртя около хладилника.. явно като не сме съсредоточни с нещо друго, мислим за храна само.. а и може да има друго обяснение. Чета една книга за лунните фази..
Engel много ти благодаря, че ни мотивираш и сплотяваш. :2020:
Sabrina какви добавки имаше предвид?
pogo взех си книгата, която ми препоръча. Много съм доволна и много ти благодаря за съвета. Чета я в момента. Стигнала съм до седемте ключа и ще си правя тест. Много се радвам, че спазваме нещо подобно, по-лесно ще е да си даваме съвети :)

Хайде, :good_luck: на всички !!! и много :girl_kiss2:

Engel
6th October 2008, 10:16
PeCinCe, PUPA: Много се радвам за резултатите ви! Поздравявам ви също и за това, че бяхте първите престрашили се да ги споделят. :2013: :2004:
Аз да ви кажа се претеглих сутринта и даже съм 1 кг. отгоре :girl_hysteric: Явно съм задържала вода, защото ще ми идва пък и снощи ядох малко солено (ама че съм глупава.. точно преди тегленето).
Реших от днес да мина на разделно хранене, подари причината, която PeCinCe оточни за въглехидратния глад. Пожелайте ми УСПЕХ и след 2 седмици резултати. Благодаря ви много за компанията и съветите, надявам се силно вече да приключим с тези мъки до НГ, защото ще полудея вече. Само за това си мисля и говоря и ми правят забележки.. взех да се вманиячавам :2045: Поздрави на всички!

PeCinCe
6th October 2008, 10:31
Engel, а сантиметърчето какво показва ?

Engel
6th October 2008, 10:45
Ми аз не се бях мерила преди това. Сега се измерих:
Гръдна обиколка: 95см.
Талия: 90см.
Ханш: 100см.
Доста големи цифри :1231:

PUPA
6th October 2008, 10:50
PeCinCe,аз се радвам ,че открих този хляб на Бонус,защото е вкусен ,пък и се чувствам сита поне за няколко часа ......

Engel,аз работя в областта на акушерството и гинекологията и мога да ти кажа,че по време на цикъл (дори няколко дни преди и след) ,в тялото на жената се задържа вода и е НОРМАЛНО да се качат няколко килограма..... Даже една гинеколожка направо ме очуди ,като каза,че има случаи (най-вероятно са малко) ,жената да качи до 5 кг. :shock:
Но в повечето случаи е ок половин-един килограм ,така,че........бъди спокойна :) А относно "престрашаването" ,аз си мисля ,че тук сме се събрали да си помагаме и няма значение кой колко тежи ,ами усилията ,които полага и съответните резултати :) :P

kras4ence
6th October 2008, 11:09
Най-после Здравейте и от мен (вечно прегрешилата). ioni, осъзнавам и още как. Само, че отивайки на работа няма как да си вземам тези неща, които са ми необходими за деня от някой магазин, защото излизам към 6.45 и нищо не работи, ако пък го вземам от вечерта то изобщо не издържа до сутринта. Самата аз работя като касиер в ОМВ-бензиностанция и предполагам сама се досещаш за храната, която предлагаме там. Сега съм след нощна и така ми се спи, но...
И все пак се притеглих- мога с радост да отбележа, че въпреки еднообразието от тестени съм на същите килограми-55кг :lol:

kras4ence
6th October 2008, 11:15
Между другото и аз съм пред цикъл (а щом тогава има вероятност да си качил малко) това означава ли, че когато ми свърши може да тежа и по-малко от тези 55 кг? :wink: Дано!!!
Това за сантиметъра е супер обаче аз нямам такъв. Да вземя да си купя. Кава е тази книга, която си препоръчвате и аз съм луда за всякакви поучителни и образователни книги. Споделете моля (не че ми е малко четенето, ама.... защо не? :)

:2051: Лека нощ от мен!

ioni
6th October 2008, 13:20
Здравейте момичета и поздравления за резултатите :D Ако знаете колко хубаво ми стана като се прибрах и видях толкова много нови мнения след моето :1203: Супер е, че така се подкрепяме. Благодаря ви на всички :2020: Айде и аз да споделя малко резултати - дупето си ми е същото, от бедрата съм -1 см и сегааааааааа кулминацията - -3 см от корема :1259: Не мога да повярвам. Отивам да си правя зеленчуци. До после :D

PeCinCe
6th October 2008, 13:21
Engel, Няма значение колко са см.. Друго е важно! Ще си позволя да цитирам kras4ence:
Знаеш ли колко жени искат да са слаби и само си искат- не правят нищо по въпроса и ако попаднат на тази тема просто ще се захласнат от ентусиазма на всички, които пращаш да си отворят нова тема..

ioni
6th October 2008, 13:42
И аз като няколкото девойки преди мен съм пред цикъл и направо откачам. Освен, че днес света ми беше крив мога и да го изям. Няколко дни няма да пиша менюта. На всички успех. :D

Nevena_Mareva
6th October 2008, 16:35
Поздравявам ви за добрите резултати.Най-важното е да не се отчайваме,даже и при минимални постижения :)
Моето меню за днес:
закуска:както винаги-2 филийки с топ.сирене и кашкавал
обяд:пататник
междинно:1 портокал
вечеря:мисля да ям пил.месо +задушени заленчуци(моркови и броколи)
движение:вечерта ще ходя да плувам(дано успея да направя поне 10-12 дължини)

alma
6th October 2008, 18:31
Здравейте,
Първо да честитя темичката и да пожелая успех на всички :)
Тези дни за мен направо бяха отвратителни....да минем направо към днес:

Закуска: мляко с нес
Обяд : 2 филийки бонус с риба тон; 10 ореха; грозде
Следобяд: 10ина соленки
Вечеря : ще се пребера към 10,30 и незнам какво ще хапвам,но поради многото грозде от село вероятно ще хапна пак грозде и 10ина ореха...
Спорт: 1час танци

Идея си нямам дали е добре,но определено не съм гладна днес... :roll:

kras4ence
6th October 2008, 18:38
Е аз проспах деня и сега се събуждам. Пак съм на сандвич. И все пак някой би ли ми казал каква е тази книга, която Пого препоръчва?

Sabrina
6th October 2008, 19:13
Здравейте:)не съм се мерила повече от седмица последно бях 57 поне след още 1 седмица ще се меря и аз съм в цикъл и хич не ми е до кантара:)днес хапнах закуска-1 нектарина ,междинна-бяло грозде малко,обяд по малко от 100гр пил пържола от бут без кожа на скара,вечеря ако мога така да го нареча 1 круша,половин червена ябълка и едно малко йогуртче ягода,не ми се ядяха нито салати нито месо и сега си лягам да спя че съм много изморена.
Имах предвид дали ползвате добавки които да подпомагат отслабването,аз сега се мажа с ампулите на Галеник ден и нощ ще се измеря и след 15 дни ще ви пиша дали е имало резултат в обиколките:)И да ви питам нещо др. което си мисля последно време-мисля че организма ми ще свикне с този начин на хранене и ще спре да отслабва и тогава....имам чувството че съм в застой не не са ми широки дрехите и незнам кво става:)вие как мислите мацки?

ioni
6th October 2008, 19:31
Оф аз днес имах момент на слабост и хапнах 2 мекици, но няма да вечерям за компенсация. Иначе освен свалените сантиметри имам и още добри новини - 1 кг по-малко съм, демек 52 :1203:

PeCinCe
6th October 2008, 20:26
Е аз проспах деня и сега се събуждам. Пак съм на сандвич. И все пак някой би ли ми казал каква е тази книга, която Пого препоръчва?
Книгата е Ултраметаболизъм. Има тема за нея тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=9920&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight).
Аз да докладвам за яденето:
до обяд- две ябълки.
на обяд: пилешка супа
следобяд: два бонбона
вечеря: зеле с наденица и бяло вино..

kras4ence
6th October 2008, 20:26
Sabrina, не се шашкай, нали си в цикъл. Не забравяй водата и се качи на кантара 2 дни след като ти е свършил цикъла.
Когато одеве се събудих изядох един сандвич, но сега вече съм на една ябълка и един банан, и 900мл вода. Обаче пак ми се приспа и като си препиша лекцията лягам, че главата ми упорито започна да следва химикалката. Лека нощ отново, скъпи мои! :wink:

Engel
7th October 2008, 10:15
Днес се претеглих и наистина мисля, че съм задържала вода от хапването на солено. Днес кантара ме показа 65.5, което е -0.5кг. :2004: :2013: Пак е нещо! Поздрави момичета и успешен, отслабващ ден! :girl_kiss2:

PeCinCe
7th October 2008, 10:19
Момичета, моля ви помогнете ми, щото явно пропускам нещо с търсенето. Имаше побликувам линк за Био Магазин в някоя от темите. Бихте ли ми го препратили, че съм си наумила тази вечер да ходя.
Engel, поздравления :)

Engel
7th October 2008, 10:28
Потърси го в google. От кой град си? :wink:

PeCinCe
7th October 2008, 10:34
Аз много държах да бъде точно магазинът, за който се говореше в този форум. В момента живея в София.. Намерих го, ставаше въпрос за Биомаг (http://www.bio-bulgaria.com/biomag)

Engel
7th October 2008, 10:47
Аха ясно. И какво ще си купуваш от там, ако мога да попитам :2035: На мен тук от форума ми пратиха ЛС за нов магазин в пловдив, за диетични и диабетични храни доколкото си спомням :1231: Хайде момичета Лек ден аз отивам да поработя малко :1231: :2020:

PeCinCe
7th October 2008, 10:55
Ще се похваля довечера какво съм си напазарувала.. :)

kras4ence
7th October 2008, 15:15
Аз да докладвам днешното си меню:
закуска- два сандвича от пълнозърнест хляб, намазан с извара, покрита с парченца кашкавал.
една чаша зеленчуков бульон
един грейпфрут.
Сега мисля да си направя салата от домати и извара вместо сирене.

PUPA
7th October 2008, 18:28
Ето и моето меню за днес :
закуска-2 филийки Бонус с извара,кашкавал и 4 кръгчета краставичка)
обяд-половин пилешка пържолка със салата от домати и краставици +сиренце (без олио и оцет,защото не обичам)
към 16ч.-половин кофичка кисело мляко -малко сурови тиквени семки
вечеря-3 пилешки хапки +задушени зеленчуци
2 литра вода[/b]

Sabrina
7th October 2008, 18:57
и аз да се включа-закуска-мюсли с пляко и 1/4 ябълка,1 ябълка междинно,обяд-салата от дом.,краставици и сирене,вечеря омлет от 2 яйца и сирене и 1 краставица.тжа е дано отслабвам щото ако не почвам глад че ми писна:)ТОТАЛНО

Engel
7th October 2008, 19:17
1. Банан
2. 50гр. бадеми
3. 50гр. бадеми
4. Ябълка + Леонка
5. Банан
6. Сега ще хода на ресторант да хапна голяяяяяяма салата :1231:
Поздрави!

kras4ence
7th October 2008, 19:19
Ами честно казано добре, че ще ходиш на ресторант - не мислиш ли, че менюто ти за днес е малко оскъдно?

Any
7th October 2008, 19:34
аз да си кажа днешното меню
закуска: ябълка с 40гр кашкава
обяд: кисело мляко с 6 бр бадеми
следобедна закуска: една активия за пиене с 3 бр кашу
вечеря: салата от домати със сирене и и 1/2 сварено яйце и една филийка хляб Фреш (на Млин някакъв диетичен)
преди лягане: 1 чаша прясно мляко с 1 орех

Може ли да питам вие ккакъв диетичен хляб си купувате?

kras4ence
7th October 2008, 19:42
Моят е обикновен пълнозърнест на "Симид", бива :)

Nevena_Mareva
7th October 2008, 20:22
Така...за днес:
закуска:2 филийки с кашкавал
обяд:1/2 банан+пъпеш
междинно:малка купичка таратор
вечеря:150 г месо+грах и царевица
Днес нещо имам голям апетит и само се чудя как да се залъгвам.Вече съм изпила 4 кафета и два чая и сигурно 100 чаши вода...Мразя да ми се яде, а да не съм гладна :evil:

dido_bg
7th October 2008, 21:38
Здр, така като гледам само жени пишат тука... дано да не пиша на грешното място.
От 16 дни ходя на фитнес и от 17 дни спазвам хранителен режим и за тези дни съм свалил 7кг. Незнам на какво се дължи някои дни свалям с по 1,1кг и 1,5кг. а някой само по 200-300г. Незнам на какво се дължи. И съм си наложил до края на Декември да сваля едно 30кг че доста съм над нормата! :)

margarita_ilieva
8th October 2008, 08:03
Може ли да питам вие ккакъв диетичен хляб си купувате?

Аз хапвам "Бонус" - "ръжен" или "6 зърна"

Engel
8th October 2008, 08:59
Здр, така като гледам само жени пишат тука... дано да не пиша на грешното място.
От 16 дни ходя на фитнес и от 17 дни спазвам хранителен режим и за тези дни съм свалил 7кг. Незнам на какво се дължи някои дни свалям с по 1,1кг и 1,5кг. а някой само по 200-300г. Незнам на какво се дължи. И съм си наложил до края на Декември да сваля едно 30кг че доста съм над нормата! :)
Да кажем, че сваляш килограмите, радвам се за теб, но какво ще правиш с излишната и виснала кожа? До края на годината има 3 месеца... незнам колко килограма си и колко си висок, но няма смисъл да се свалят повече от 15кг. Тренирай упорито, хапвай нормално и всичко ще е наред. До лятото може да се свалят 30кг. Помисли си.
Един път гледах на Пълна промяна, как един беше станал като прилеп :2014:
Успех и отслабващ ден дами и добре дошъл на първият ни мъж :2013: :2020: :girl_kiss2:

brumbrum
8th October 2008, 18:59
Здравейте :) аз малко се поизгубих, но се връщам с нови сили :)
На 18 години съм, 165 см/53 кг :)

Ето какво папах днес:
- 1 Кисело мляко 2% + 4 лъжици овесени ядки + 4 фурми + мляко с нес
- шепа орехи
- ябълка
- шепа орехи
- 2 ябълки

PeCinCe
8th October 2008, 19:08
Здравейте, момичета..
Искам да ви попитам дали съм яла много днес, понеже съм ужасно подута, а нямам проблеми с тоалетната
7:30 ябълка
9:30 ябълка
12:30 пилешка супа, печена свинска паржола и шопска салата
15:30ч грозде
16:30 бадеми (10тина)
20:00 готвено зеле с наденица..

kras4ence
8th October 2008, 20:15
Здравейте, момичета..
Искам да ви попитам дали съм яла много днес, понеже съм ужасно подута,
15:30ч грозде
16:30 бадеми (10тина)
20:00 готвено зеле с наденица..
Според мен си се подула от всичко, което си приела след 15.30.
Гроздето и ядките подуват, а ти не си им оставила достатъчно време да се "уталожат", после и зелето и хоп- тежко на стомахчето. :(
Питай патило :) :wink:

dido_bg
8th October 2008, 22:09
Здр, така като гледам само жени пишат тука... дано да не пиша на грешното място.
От 16 дни ходя на фитнес и от 17 дни спазвам хранителен режим и за тези дни съм свалил 7кг. Незнам на какво се дължи някои дни свалям с по 1,1кг и 1,5кг. а някой само по 200-300г. Незнам на какво се дължи. И съм си наложил до края на Декември да сваля едно 30кг че доста съм над нормата! :)
Да кажем, че сваляш килограмите, радвам се за теб, но какво ще правиш с излишната и виснала кожа? До края на годината има 3 месеца... незнам колко килограма си и колко си висок, но няма смисъл да се свалят повече от 15кг. Тренирай упорито, хапвай нормално и всичко ще е наред. До лятото може да се свалят 30кг. Помисли си.
Един път гледах на Пълна промяна, как един беше станал като прилеп :2014:
Успех и отслабващ ден дами и добре дошъл на първият ни мъж :2013: :2020: :girl_kiss2:


Ами 1,90 съм и бях 134кг(преди 16 дни) :shock: сега съм 126кг и тренирам упорито във фитнеса и дано да нямам проблем с висналата кожа! Да и аз се сещам за този в Пълна промяна!

PUPA
9th October 2008, 09:41
Добро утро ,момичета :) Аз......май вчера,когато бях на работа ,..малко се поизложих :oops: Хапнах едно парче торта ,но тя беше любимата ми и просто нямаше начин да не хапна :oops: Иначе ,хубавото е,че това едно парче не ми подложи крак ( в смисъл,...от днес си продължавам режима стриктно ) Вече съм минус 2,5 кг. и съм много щастлива,че все пак действа хихи Менюто ми за днес :
закуска-2 филийки Бонус с извара,кашкавал и маслинки
обяд-2-3 резенчета шунка и салатка от домати ,краставици,чушки и 1 парченце сирене
междинна закуска- или грозде ,или кисело мляко (още не съм решила)
вечеря-пилешка супичка
2 литра вода

monita_g
9th October 2008, 19:37
Здравейте ... как сте без мен надявам се всичко да е ок и диетките и свалянето на килца да е успешно.... :) Много ми липсвате...не мога да влизам всеки ден да чета случващото се, но се надявам да не ме забравите :) Аз ви подкрепям телепатично :)

Аз гледам да хапвам по един път на ден че по цял ден съм на лекции и упражнения ... и съм заета :) Мисля, че това ще има ефект за свалянето... не се лишавам от нищо - е, естествено без сладичко и мазничко :) Гледам да хапвам плодове и млечни продукти... :)

За сега това е от мен ...прегръщам ви и до скоро :)

PeCinCe
9th October 2008, 20:23
Аз гледам да хапвам по един път на ден че по цял ден съм на лекции и упражнения ... и съм заета :) Мисля, че това ще има ефект за свалянето... не се лишавам от нищо - е, естествено без сладичко и мазничко :) Гледам да хапвам плодове и млечни продукти... :)
Носи си поне плодове.. Яденето веднъж на ден няма да доведе до никъде..

Сега и аз да докладвам какво съм яла днес.
8:30- ябълка
11ч- грозде с бадеми
12:30 пилешко със зеленчуци (по китайски) и малко салата от соеви кълнове
16:30 грозде с бадеми
20:30 яхния от бял боб ( без брашно) и една праскова
вода- 1,50 минимум..
И пак ми е тежко на стомаха..А този път има време между храненията.. Явно следобедната ми закуска трябва да е с друг плод. Искам да питам pogo какво мисли за менюто ми?Липсва ми движение.. Имам чувството, че ако спортувам, няма да съм толкова отпаднала.. Само че се връщам като парцал от работа (главно емоционално) и нямам желание за нищо оправдавам се знам..


PUPA, радвам се, че е само едно пърченце.. Аз съм на принципа без едно мога, но с едно не мога... :bravo:

dido_bg а с какво се храниш?

brumbrum според мен яденето ти е изключително малко.. Закуската е ок (и други момичета се хранят така), но добави към тея мазнини нещо.. поне плод или кисело мляко, хапни една хубава салата на обяд с месо или може даже сандвич да си направиш.. Просто до никъде няма да я докараш с това неядене, а като си постигнеш кг и започнеш по старому- хоп, ще се върнат всичките. А между другото.. твоята цел каква е?

Nevena_Mareva мисля си, че няма да си толкова гладна ако обядваш нещо по-.. значително.. :girl_eat:

Engel, мацка, не ядеш ли твъде малко? Не че 50гр бадеми са малко, обаче аз цял ден на 100гр бадеми.. не знам дали ще издържа.. :2045:

Sabrina, много ми харесват менюто ти..:1223:

kras4ence знам, че тия бульони и разтворими супи много засищат, но моят съвет е да ги избягваш.. Поне аз така правя..


Така.. май трябва по-често да се включвам, че те хората забравят какво са яли ..:)
Успех на всички!! :apple:

Any
9th October 2008, 20:57
Моето меню за днес
закуска: малка принцеса ( с диетичен хляб)
обяд кисело мляко с 2 ореха
следобедна закуска пакетче солети (нямаше какво друго да си взема)
вечеря: филия Зърнена мозайка на Нилана с малко кашкавал и 1 ябълка
преди лягане: чаша прясно мляко с 1 орех
и 2 л вода

PeCinCe
9th October 2008, 21:12
Моето меню за днес
закуска: малка принцеса ( с диетичен хляб)
обяд кисело мляко с 2 ореха
следобедна закуска пакетче солети (нямаше какво друго да си взема)
вечеря: филия Зърнена мозайка на Нилана с малко кашкавал и 1 ябълка
преди лягане: чаша прясно мляко с 1 орех
и 2 л вода
Any, нямаш ли възможност да обядваш повече?
И.. каква е тази Зърнена мозайка? Аз за първи път чувам..

Mena
9th October 2008, 21:17
Това е зърнената мозайка, има я в много магазини, и естествено на щанда на Нилана в Халите
http://www.nilana.bg/page.php?n=1597&SiteID=90

Nevena_Mareva
10th October 2008, 00:09
PeCince,съветвам те наистина да спортуваш нещо.Не е нужно да е професионална тренировка :) Ще видиш как ще се заредиш с енергия.Аз съм си определила брой тренировки на седмица и гледам да не се отклонявам даже и да съм изморена.
Менюто ми за вчера:
закуска:2 филийки с топ.сирене и кашкавал
междинно:1 праскова
обяд:1 манго+1 банан
междинно:1 купичка таратор
вечеря:салата(айсберг,крас авица,домат,грах,2 вар.яйца)
движение:1 час бягане+кор.преси
И за днес:
закуска:2 сандвича (с яйце и сирене)
обяд:риба тон+1 банан
междинно:1 пипер
вечеря:170 г месо+печен лук+айсберг
Поздрави на всички отслабващи :)

dido_bg
10th October 2008, 09:57
PeCinCe: Ами сутрин 2 зелени ябълки(или грейфрут), на обяд едно пилешко бутче с домати краставица и малко царевица, след обяд 1-2 ябълки и вечерта половин грейфрут и пия билков чай!
Някой път изпускам да ям следобяд. :?

Any
10th October 2008, 11:42
PeCinCe, Понякога хапвам и повече на обяд, но с киселото мляко и после нещо като следобедна закуска ми е много добре :) или може би съм си свикнала

alica
10th October 2008, 13:08
Nevena_Mareva, на какъв принцип се храниш? имаш много особено меню като продукти, а и забелязвам, че обяда или липсва или е минимален :roll:

Allegra
10th October 2008, 15:10
Аз се изгубих знам...ама съм тук сега :D
Последната една седмица не бяха емоционални хранения, 5 по 5 редуване..въобще се лашках от едната крайност в другата и май е време да се взема в ръце!
Съставих си режим и ще го постна за проверка! Пък вие обещавате да намерите 10те ( или повече грешки) нали?! :lol: :lol: :lol:
Хайде приятна вечер:)

brumbrum
10th October 2008, 18:08
PeCinCe, ами моята цел и аз не я знам каква е.. аз почнах нвд на 2ри март...свалих 4-5 кг за един месец..след това почна застоя, който доведе до диета от сорта на лъжица мляко са закуска половин грейпфрут за обяд и т.н. така стигнах до 49 кг...имах проблеми с цикъла и успях за 2 седмици да кача 5 кг и сега се опитвам пак да си стана 49.в момента качвам и свалям по 2 кг в рамките на 1 ден... ако ям повече качвам, а тази храна знам, че е малко, но поне не дебелея.. Давам пример: вчера сутринта бях 53,100 кг, днес сутринта 54,900 (и двете са на гладно!) :) днес няма да пиша какво съм яла и ще ям, зашото мама има рд и хич няма да е диетично ;) хубава вечер.

kras4ence
10th October 2008, 20:22
PeCinCe, всички те заляха с отговори та и аз така- зная, че бульоните са химия, но когато съм на работа нямаме регламентирани почивки и това е най-бързо приготвимата "супа".
Я ми кажете, как съм днес?:
закуска- 1ябълка;
обяд- 1 мляко на "Фибела" с фибри и ягода(честно казано го ям за първи път, защото усещах, че няма да ми хареса и едва го изядох- ужасно е)и сандвич с кашкавал;
следобедна- ябълка;
вечеря -преди малко - 20гр. кашкавал

MILI
11th October 2008, 10:28
PeCinCe, ами моята цел и аз не я знам каква е.. аз почнах нвд на 2ри март...свалих 4-5 кг за един месец..след това почна застоя, който доведе до диета от сорта на лъжица мляко са закуска половин грейпфрут за обяд и т.н. така стигнах до 49 кг...имах проблеми с цикъла и успях за 2 седмици да кача 5 кг и сега се опитвам пак да си стана 49.в момента качвам и свалям по 2 кг в рамките на 1 ден... ако ям повече качвам, а тази храна знам, че е малко, но поне не дебелея.. Давам пример: вчера сутринта бях 53,100 кг, днес сутринта 54,900 (и двете са на гладно!) :) днес няма да пиша какво съм яла и ще ям, зашото мама има рд и хич няма да е диетично ;) хубава вечер.
Момиче вървиш по -лош път!!! Дано не съм пророк, но това което разказваш (и се мислиш за права) е много стряскащо! Първа стъпка към болести от типа на анорексия и болимия!!!- психиката и възприятията за добро и лошо не са ти правилни! Не искам да ти обидя! Просто исках да си кажа мнението!

:roll:

brumbrum
11th October 2008, 10:35
каква анорексия те гони при положение, че обяснявам, че качвам килограми като луда...

Nevena_Mareva
11th October 2008, 11:18
alica,храня се с това,което ми се яде :D Гледам да спазвам основните неща от сорта на- без сладко,пържено,тестяно.Важ ото е ,че дава резултат,не съм никога гладна и нямам здравословни проблеми.Аз по принцип имам голям проблем със захарта като цяло(ям всичко и то в огромни количества), иначе като се храня съвсем нормално не пълнея.А относно обяда понякога наистина е по-малко,но други дни си е нормален-просто зависи какво ми се е хапвало.

kras4ence
11th October 2008, 11:53
Момиче вървиш по -лош път!!! Дано не съм пророк, но това което разказваш (и се мислиш за права) е много стряскащо! Първа стъпка към болести от типа на анорексия и болимия!!!- психиката и възприятията за добро и лошо не са ти правилни! Не искам да ти обидя! Просто исках да си кажа мнението
каква анорексия те гони при положение, че обяснявам, че качвам килограми като луда...

хей не се връзвай, но това наистина е така. Тя просто се опитва да ти помогне. Пробвай няколко дни да се храниш правилно (виж някой от дните и си избери меню), изпивай по2.5л вода на ден, но помни че нищо не става с магическа пръчка. Ако и тогава нямаш резултат отиди да изследват щитовидната жлеза. Не се вбесявай като четеш това, не искам да те обидя или стресна, но имам познати, които ядат дори по-малко и от теб, а резултат никакъв и когато отидоха на изследване причината беше точно тази.

ледено_sЪrце
11th October 2008, 12:04
закуска- 1ябълка;
обяд- 1 мляко на "Фибела" с фибри и ягода(честно казано го ям за първи път, защото усещах, че няма да ми хареса и едва го изядох- ужасно е)и сандвич с кашкавал;
следобедна- ябълка;
вечеря -преди малко - 20гр. кашкавал
На мен ми се струва прекалено малко... Тея ябълки само са ти промили стомаха,без да те заситят ,млякото ми се струва без никаква хранителна стойност,само консерванти, сандвичът поне ти е дал малко енергия,но стават прекалено много въглехидрати от хляба+мазнини от кашкавала,нещо се губят протеините,а после пак с тая ябълка си си подула корема. Можеш да добавиш 1 яйце към сандвича и 1 към вечерята,аз сандвичите понякога си ги правя с извара и кашкавал и стават много приятни,понеже така ми е малко гадно само извара да ям...а иначе яйцата са ми най-приятният белтък,затова тях си хапвам,малко ми е трудно да вмъквам всекидневно и месо в храненията си. :?

ioni
11th October 2008, 12:06
Здравейте момичета. :D Тази седмица му бях отпуснала края, но сега се завръщам с нови сили и цели. :D Радвам се, че всички пишете и спазвате режимите си. Успех и :2020:

brumbrum имаш моята подкрепа. Това, което правиш не е хубаво, но ще ти помогнем да се справиш. Красченце ти е дала добри съвети. Успех. :D

kras4ence
11th October 2008, 12:12
kras4ence написа:
закуска- 1ябълка;
обяд- 1 мляко на "Фибела" с фибри и ягода(честно казано го ям за първи път, защото усещах, че няма да ми хареса и едва го изядох- ужасно е)и сандвич с кашкавал;
следобедна- ябълка;
вечеря -преди малко - 20гр. кашкавал

На мен ми се струва прекалено малко... Тея ябълки само са ти промили стомаха,без да те заситят ,млякото ми се струва без никаква хранителна стойност,само консерванти, сандвичът поне ти е дал малко енергия,но стават прекалено много въглехидрати от хляба+мазнини от кашкавала,нещо се губят протеините,а после пак с тая ябълка си си подула корема. Можеш да добавиш 1 яйце към сандвича и 1 към вечерята,аз сандвичите понякога си ги правя с извара и кашкавал и стават много приятни,понеже така ми е малко гадно само извара да ям...а иначе яйцата са ми най-приятният белтък,затова тях си хапвам,малко ми е трудно да вмъквам всекидневно и месо в храненията си.
Благодаря ти, мила! И аз така си мислех, въпреки че не се замислих за въглехидратите. По принцип обичам месо и току що наваксах- цяла консерва пастет :wink:

kras4ence
11th October 2008, 12:15
Аз само да се поправя - млякото не беше "Фибела", а "Активия", но както и да е пак е ужасно. Иначе предпочитам "Фибела" 2%. :)

ледено_sЪrце
11th October 2008, 12:16
Аз,ако изям цяла консерва,ще трябва да отиде и цял хляб +масълце,затова избягвам. :lol: Оф,ти поне си добре,че ти идва отвътре да хапваш месо,ами аз само в рядки случаи се сещам от колко време не съм яла и хапвам нещо... :?

kras4ence
11th October 2008, 12:34
Доколкото разбирам(пък и видях в друга тема) ти си и малко болна и съвета ми е ако имаш възможност си направи телешка супа, изпий за целия ден 4пак. Тайлол хот и преди лягане изяж един грейпфрут. :2043: Аз така се предпазвам от настинки през зимата- вечер задължително с грейпфрут под ръка. Всички покрай мен са болни, а аз съм единствената незасегната от този смотан вирус :2013: (и ако някой ми каже, че Девите не се грижат за здравето си....)

ледено_sЪrце
11th October 2008, 12:54
Ооо,и аз съм твойта зодия,миличка ! :girl_kiss2:
Да ти кажа първоначално малко се шашнах,като прочетох "болна",щото си помислих,че за някакво хранително разстройство или сериозна болест ми говориш... :lol:
Иначе аз обожавам грейпфрути! Само чакам да излязат на пазара по-сочните и по 1-2 си хапвам с кеф на ден.

kras4ence
11th October 2008, 16:11
Извинявай, че съм те стреснала. :? :2045: Но помислих, че си настинала. :2014:

ледено_sЪrце
11th October 2008, 16:17
Да,правилно си разбрала,както си бях добре и вчера и днес супер зле станах,не съм ходила на личната лекарка,че тя все някакви глупости ми изписва,карам го на чайчета и храна,която ми дава повечко енергия,дано не ме държи много...

kras4ence
11th October 2008, 16:20
Няма да те държи. Пий тайлол и пребори вируса :2011:

kras4ence
11th October 2008, 16:22
аз май го обърнах на чат :wink: , ама да кажа само, че така се нахраних с този пастет, че още и не мисля за никаква храна

brumbrum
11th October 2008, 16:36
kras4ence, ioni мерси за подкрепата и съветите :)

MILI, извинявай, ако е прозвучало грубо просто докато пишех съобщението малко се бях ядосала от друго нещо и явно ми е повлияло. Наистина знам колко и какво трябва да ям, лошото е обаче, че малко теорията ми се разминава с практиката ;)

kras4ence
11th October 2008, 17:32
Споко, скъпа, с теб сме. Не я прави тази грешка да ядеш по 1път на ден. Аз я правих, но като започнах да пиша тук се отучих. И както Иванин се подписва- не питай старило, питай патило. :wink:

Engel
12th October 2008, 10:45
Добро утро момичета! Много се бунтувате нещо тука :1231: Да ви кажа аз май съм най-несериозната от всички нас, но най-после ми дойде и пристапите за въглехидрати ми спряха :1259: Някой ме беше питал дали не ям много малко.. да ви кажа когато устискам да ям по толкова се чувствам добре, а когато ям повече се чувствам подута и ми е тежко. Аз винаги ям, когато се чувствам гладна така че не се притеснявайте за мен. - немога да гладувам :girl_eat:
Вчера съм хапвала бадемки 1 пакет, 1/2 кисело мляко, 2 средни пилешки шницела и 200гр. млечна салата за цял ден. Спукаха ни от работа :2056:
Днес съм почнала деня с малко печено кашу и 2 банана.
Това беше от мен! Успешен и усмихнат ден ви пожелавам :girl_kiss2:

П.П. kras4ence: Гордея се с теб, много добре се справяш с менюто си вече. Има нужда от още подобрения, но то на всеки има нужда. Важното е да се чувстваш добре. Успех!

PUPA
12th October 2008, 11:01
Здравейте и от мен ,малко ме нямаше тези 2 дни :) Ред ми е да се похваля : вчера сестра ми си дойде (не я бях виждала 3 седмици) и беше като гъмната ....Неможа да повярва,че това съм аз... Дали е от многото време,в което не сме се виждали ,незнам,но....каза ,че ужасно много съм отслабнала (а кантарът продължава да показва САМО минус 2,5кг. вече 5-ти ден ). Добре,че поне ми вдъхна малко кураж с това си изказване,защото май бях на път да се разочаровам и да зарежа всичко... :oops: Та за днес менюто ми е следното :
закуска-обезмаслена извара с яйце и маслини
обяд-пилешка пържолка с гъбки и топено сирене
междинна закуска -5-6 сурови бадемчета
вечеря-супичка със свинско месце
2 литра вода

Engel
12th October 2008, 11:46
И аз бих се отказала, но идеята е да не се теглим всеки ден на кантара мила :1231: Добре се справяш! :good_luck:

PUPA
12th October 2008, 12:29
И аз бих се отказала, но идеята е да не се теглим всеки ден на кантара мила :1231: Добре се справяш! :good_luck:БЛАГОДАРЯ ТИ :2015:

brumbrum
12th October 2008, 14:57
Здравейте ;) менюто ми за днес е:
- кисело мляко с мюсли + мляко с нес
- пилешка пържола + малко краве сирене
- мляко с нес
- за вечеря предполагам, че пак ще е пилешка пържола

Опитвам се да се върна към НВД, само че май прясното мляко ми идва в повече...ще се опитам да го намаля.. И за да изпреваря въпросите - не обичам зеленчуци, затова не ги ям :)

ioni
12th October 2008, 15:48
Здравейте ;) менюто ми за днес е:
- кисело мляко с мюсли + мляко с нес
- пилешка пържола + малко краве сирене
- мляко с нес
- за вечеря предполагам, че пак ще е пилешка пържола

Опитвам се да се върна към НВД, само че май прясното мляко ми идва в повече...ще се опитам да го намаля.. И за да изпреваря въпросите - не обичам зеленчуци, затова не ги ям :)

brumbrum добре е, че си решила да си промениш начина на хранене. Евала и успех. Стискам палци и те подкрепям, както и всички останали. :D

kras4ence
12th October 2008, 19:42
Здравейте и от мен. PUPA, brumbrum, браво на вас, но спорес мен плодовете и зеленчуците липсват. Не че моето меню за днес е на висота- мусака, пил. филе, топ. сирене, но и маслини (те всъщност какво са- плод, зеленчук, цитрус...), ябъла и грейпфрут

kras4ence
12th October 2008, 19:44
:!: :!: :!: Между другото писах на админа за таблицата, която искахме да си направим, писа, че ще направи темата важна, но нещо неразбрах за таблицата

Engel
12th October 2008, 21:31
Да я направи важна, пък може и да отслабнем като станем много важни :lol:
Менюто ми днес продължава след кашуто и 2та банана за закуска с:
1. 30-40гр. кашкавал + пилешка пържола и 5-6 бр. маслини
2. Банан
3. Салата от домати, краставици, шунка, кашкавал, 1бр. яйце с дресинг.
Сега смятам да хапна нещо дребно преди ядене, плодче.. и така :1231: Лека нощ дами и Успех утре! :good_luck:

kras4ence
12th October 2008, 23:53
Да я направи важна, пък може и да отслабнем като станем много важни
:girl_haha:

Нали искахме като начална страница да излиза таблица, за да следим кой как върви- да не кръшне (такива като мен)

Engel
13th October 2008, 17:56
Да и така става, но поне да направи и другите теми важни, защото така е малко кофти само 3тата, а пък всъщност началото не е важно :1231:
Та.. да си дойдем на темата.. като гледам тези дни май аз съм най-сериозна (да не повярваш! :2014: ). Аз съм първата, която си пише менюто за днес.. СРАМОТА :1228:
1. 100гр. кашу
2. 150гр. млечна салата + 80гр. пилешко филе
3. 1/2 Портокал + 1 банан
4. Ще хода на ресторант и ще ям пак салата с дресинг.. евентуално нещо пилешко :girl_eat:

Поздрави! :good_luck:

Any
13th October 2008, 18:02
Здравейте момичета, моето меню за днес е:
закуска: филийка с малко наденица
обяд: пилешка супа, задушени картофи и едно печено кюфте
следобед: поддадох се на една вафла боровец,
вечеря: ще хапна салата от домати и краставици и малко печено пилешко филе.
и 2 л вода.

Поздрави от мен :D

TedyK
13th October 2008, 19:01
здравейте на всички в тази тема. аз също ще се включа, но за сега ще прочета изпуснатите 5 страници и след това ще пиша по адекватно мнение. :lol:

Sun_Shine
13th October 2008, 20:40
Аз и днес и вчера ядох печена тиква... направо не мога да се спра. А също много се изкушавам сутрин да закусвам бисквити с мляко... просто много обичам. Но май трябва да спра вече, че тея бисквити са много тежки... и не мога да се контролирам :). Утре ще ям кис. мляко с мюсли, почвам строго.

Engel
13th October 2008, 22:05
Аз и днес и вчера ядох печена тиква... направо не мога да се спра. А също много се изкушавам сутрин да закусвам бисквити с мляко... просто много обичам. Но май трябва да спра вече, че тея бисквити са много тежки... и не мога да се контролирам :). Утре ще ям кис. мляко с мюсли, почвам строго.
С това мнение сигурно развали дисциплината на всички отслабващи :2001: :2020:

PUPA
14th October 2008, 10:22
Добро утро ,момичетаааааааааа :) Доколкото виждам ,всички се опитваме да се справим с режимите си (е ,понякога с едно-две изкушения на седмица) Но,....както казва сестра ми : "Фигурата не се разваля с едно или 2 изкушения. То е съвкупност от постояни прегрешения и нездравосложен живот" Е,и аз съм на това мнение ,мисля че всички ще се съгласят :) Какво от това,че в седмицата веднъж ще си хапнете тортичка или там каквото и да е друго ,важното е после да имате сили да продължите както досега :) :P А моето меню за днес е :
закуска-1 филийка бонус със сиренце и яйце
обяд-салата от домати ,краставици,маслини и сирене
междинна закуска -един грейпфрут
вечеря-пилешка пържолка със задушени зеленчуци

П.с. Май красинчето е права,ми липсват плодовете и зеленчуците и се опитвам да си ги върна в менюто :) БЛАГОДАРЯ

PUPA
14th October 2008, 10:23
...

dido_bg
14th October 2008, 11:36
Здр, да ви се похваля за 23 дни отслабнах с 10кг+грамове. Но много ми е странно събота и неделя не ходя на фитнес и свалих 750г. така това е добре но от понеделник до днес съм качил 50г. :? :?: Иначе съм много доволен че си дадох зор и резултатите са на лице! :) Поздрави

Engel
14th October 2008, 13:54
Не се вманиячавай с тези грамове. Възможно е да си хапвал сол и да си задържал малко вода.. Така, че решението е да пиеш още повече вода за да изхвърлиш солта. Успех! :1231:

Any
14th October 2008, 17:14
Ох, аз трябва да се претегля ама май ще стане утре.
менюто за днес ми е:
закуска: филийка Зърнена мозайка + 30гр печено пилешко филе
обяд: кофичка кисело мляко Верея 0.1% + 2 ореха
следобедна закуска: малко кисело мляко верея 0.1% с калций + 1орех
вечеря: 60гр пилешко печено филе (или 90 не съм решила още) + салата от домати и краставици + 1 портокал
преди лягане ще пия чаша мляко.
иначе се мъча и успявам вече няколко дни да пия по 2.5л вода :)
поздрави и успех :)

goldish
14th October 2008, 17:41
Искам да попитам dido_bg на колко години е и да го поздравя за изключителните резултати. :1223:
Иначе аз съм 20/167/59
Първоначалната цел е на 24 октомври да съм 56.
От утре почвам да пиша менюто, че не днес не е за разгласяване :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

brumbrum
14th October 2008, 18:40
Такам аз пак се загубих, ама нямам мн време в момента :)
Менюто за вчера беше:
- кофичка кисело мляко с мюсли + мляко с нес
- ябълка
- свинска пържолка + малко сирене
- пак пържола със сирене + малко кашкавал

Ето го и днешното:
- кисело мляко с мюсли + мляко с нес (всяка сутрин започвам еднакво :) )
- ябълка
- 2 сварени яйца + малко шунка&кашкавал
- мляко с нес
- пилешка пържола + малко сирене

dido_bg
14th October 2008, 19:29
Искам да попитам dido_bg на колко години е и да го поздравя за изключителните резултати. :1223:
Иначе аз съм 20/167/59
Първоначалната цел е на 24 октомври да съм 56.
От утре почвам да пиша менюто, че не днес не е за разгласяване :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

НА 17 съм. Аз съм си поставил за цел до 20 или до края на декември да стигна 100-105кг.

Any
14th October 2008, 21:13
Стискам ви палци dido_bg и goldish както и на всички, които желаят да постигнат мечтаната фигура. моята цел е да сваля 5 кг ама нещо от няколко месеца насам ми се опъват доста, така че ако успея до Коледа ще е добре :D

goldish
14th October 2008, 21:47
Според мен проблемът е , че организмът свиква с хранителния режим и спира да сваля. Аз също го имам този проблем. Но се надявам заедно да успеем. При такива страхотни идеи просо няма шанс за провал, нали така :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

PUPA
15th October 2008, 08:22
Добро утро от мен :) Аз пък мога да се похваля с още половин килограм надолу (днес сутринта се претеглих)... :P Харесва ми това,че моя режим не е стрго определен : ако се изкуша от тортичка или бонбон -ОК ,хапвам си :) Това според мен е по-добрия вариант,отколкото да не си позволявам и после,когато сваля желаните килограми и да нападна всичко сладко и после......йо-йо :) :oops:
Меню за днес :
закуска- 2 филийки Бонус с яйце,маслини и извара
междинна закуска -1 круша
обяд-пилешка пържола на скара със салата домати и краставици ,овкусена САМО с лимон
към 16ч.-5-6 бадема
вечеря-задушени зеленчуци
2 литра вода

dido_bg
15th October 2008, 09:03
Според мен проблемът е , че организмът свиква с хранителния режим и спира да сваля. Аз също го имам този проблем. Но се надявам заедно да успеем. При такива страхотни идеи просо няма шанс за провал, нали така :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

Еми като е свикнал как мога да го накарам да почне пак да свалям, ето днеска съм качил 250г. за два дни 300г. И много се ядосвам. Как да си променя режима?

pogo
15th October 2008, 10:32
dido_bg не се вманиячавай толкова в грамове, напълно нормално е да варираш в теглото, един ден задържаш повече вода друг не това са нормални неща. Аз варирам с по кило и полвина. Както вече ти казаха нормално е да имаш застой в свалянето - ти и без това стартира с направо драстично намаляване на тегло, така че успокой топката и се запаси с търпение. Изчакай 10-20 дни и ако не продължиш да сваляш си преразгледай режима и натоварването. Аз в началото свалях по 1 кг на 10 дни, после започнах по 1 кг на 20 дни, сега вече май ще се радвам и на кило на месец, а имам да свалям още поне 20 кг. Освен това щом тренираш значи започваш да трупаш мускулна маса която тежи повече от мазнините, но за сметка на това след като направиш мускули те след това ще горят повече мазнини, така, че всичко е ок.

pogo
15th October 2008, 10:35
Аз за да не се отчайвам и вкисвам си поставям малки цели и когато ги достигна се "награждавам" с нещо вкусничко :D . Например на всеки 5 свалени кг по някоя глезотийка за която съм се затъжила.

PUPA
15th October 2008, 10:42
Аз за да не се отчайвам и вкисвам си поставям малки цели и когато ги достигна се "награждавам" с нещо вкусничко :D . Например на всеки 5 свалени кг по някоя глезотийка за която съм се затъжила.
Еееее,на мен на всеки 5 килограма ми се вижда .......прекалено рядко :oops: Ако не ги сваля 3 месеца,какво ?Без сладко :shock: НЕ НЕ :) Хайде да е на всеки 2-3 кг.......поне за мен де :P

Sabrina
15th October 2008, 17:58
Здравейтеаз не съм писала доста дни но днес ще се включа,бях болна и мен не ме подмина грипчето,пих доста чайчета с мед-та какво е мнението ви за меда?Чист домашен мед!Тези дни хапнах 2-3 супи вкусна чаша на Маги имат мн малко калории незнам колко са полезни но ми харесват на вкус и калориите са обнадеждаващи.Менюто ми за днес-до 3 след обяд хапнах само 1/2 ябълка бях на работа и нямам мн време да ям,след това към 4 1 пил. пържола от бут от топлия щанд на Кенар и 1/2 краставица и сега ми е много тежко чувствам се преяла и затлъстяла мисля че спрях да свалям страх ме е да се премеря сигурна съм че не съм мръднала и грам и.....тва е от мен отивам да си духам соп.....лите:)чао на всички

Nevena_Mareva
15th October 2008, 18:14
Днес е 15-и и се претеглих и премерих.Резултатът не е много обнадеждаващ.За 15 дни съм отслабнала само 1 кг и сега съм 55,5.От началото на диетката ми стана почти 1 месец(без 4 дни) и засега съм свалила 3,5кг.Като цяло съм доволна.Поне см-те намаляват :) -1,5 от ханша,по -1см от прасците и само по -0.5 от бедрата(все е нещо).След 15 дни пак :)

goldish
15th October 2008, 19:27
Нека си впиша менюто и аз:
закуска- мляко с ориз (без захар)
обяд- банан и солети
вечеря- 2 кюфтета, млечна салата, 2 мариновани чушки и по-късно може ябълка
Сега ви моля за мнения :)

ioni
16th October 2008, 14:50
Здравейте, момичета. :D Аз не пиша, но ви чета всеки ден. Спрях диетата, тъй като отслабнах много. Все пак се старая да се храня що-годе здравословно. Успех на всички и ви подкрепям :D

dido_bg
16th October 2008, 21:33
Днес съм на малко салата преди обяд на обяд един грейфурт и преди 3 часа пак един и преди 30 мин чайче и ми е адски леко! Да видим дали ще мога да свикна да ям плодове!

pogo
16th October 2008, 22:11
dido_bg ама ти буквално гладуваш :o :shock: и как очакваш да отслабнеш? Когато подложиш организма си на глад той ти отмъщава със задържане на килограмите. Телата ни са така устроени, че се стремят да задържат запасите си за "черни дни". Това което правиш няма да доведе до нищо добро, или ще спреш да сваляш и ще се разболееш от какво ли не, или ако свалиш след това ще си ги върнеш двойно и тройно. Преразгледай режима си и малко попрочети информация за ЗДРАВОСЛОВНО хранене.

pogo
16th October 2008, 22:24
Аз да се похваля вече съм 76кг - още едно кило надолу :1211: :1211: :1259: :3000:
Менюто ме мързи да го пиша всеки ден, но то не е кой знае колко различно :
сутрин: елда, киноа или нещо останало от вечерята
обед: месо печено или варено+салата зеленчуци
Вечеря: месо печено или варено + салата или нещо постно готвено без картофи ориз и царевица
Междинни закуски: плодове или ядки или някой път черен шоколад 85%
Вчера малко прегреших - намазах си филийка бял хляб с масълце :oops: , но днес цял ден съм обикаляла пеша така че резултата е -1кг :2013:

ледено_sЪrце
19th October 2008, 13:09
УФ, много ми е зле,защото отново се убедих,че повечето хора нямат никаква култура на хранене...Вярно,че и аз съм некомпетента донякъде в тази област,както всеки човек,който не се интересува задълбочено,а само дотам,че да се храни по-здравословно и разумно,но онзи ден видях една моя приятелка и тя ми каза,че нищо не ядяла ,цитирам: "САМО по 1 пакет солети и 1 пакет 'Bake Roll',защото не ям хляб. ", аз се опитах да я убедя,че дори да яде хляб,пак е по-добро решение от тези боклуци,които на грамаж може да са малко като за цял ден,но не дават нищо полезно на организма й и само си вреди,а тя дори не отслабва от това де,не зная защо го прави... :cry:

goldish
19th October 2008, 15:31
ледено_sЪrце, аз съм абсолютно наясно колко са вредни всички тези junk food. Обаче когато съм на лекции и имам примерно 20мин почивка за обяд, не ми остава нищо друго освен да хапна солети или нещо такова. Работата е там, че наистина няма какво др да си купя от кафето в университета. За съжаление :( :( :( Иначе апелирам всички да ги избягват и само в каен случай да ги ядат.

pogo
19th October 2008, 17:02
Даааа или широко разпространеното мнение, че от препечен хляб не се пълнее :D

PUPA
20th October 2008, 09:10
Даааа или широко разпространеното мнение, че от препечен хляб не се пълнее :DЕ,това наистина не го разбирам :) И още по-йалкото е,че си вярват много и яко набиват препечен хляб ха ха ха :) Пък после : защо не действа диетата :roll:

dido_bg
20th October 2008, 09:51
Да ви се похваля, за един месец НВД и тренировки(фитнес) съм с 12кг по фин :lol: За събота и неделя съм свалил 2,550кг и си хапвах доста, даже се претесних да не съм качил. Но... :wink:

katya_den
20th October 2008, 11:19
Здравейте, момичета! Във вашата група се включва едно поостаряло момиче - преди три седмици чукнах 45 (години, не килограма). А що се отнася до килограмите - тази сутрин кантарът показа 82 при ръст 166 см. Естествено, изритах го (както винаги). Той е виновен и само той! :1228: Развален е!!!
Но е крайно време да направя нещо по въпроса с килограмите. Стига съм отлагала, че вече ме е срам от мене си. На всичко отгоре се налага по чисто медицински причини - откриха ми начален стадий на коксартроза (ставно заболяване на така наречената "ябълка", водещо до скъсяване на крайника и инвалидизация). Но... докторът категорично ми забрани диетата на Пиер Дюкан - белтъчините, съдържащи се в месото, "подкиселяват" организма, което е много вредно именно за ставите. Иначе имам примера за резултатите от тази диета буквално пред очите си: колежката в офиса свали 23 кг. за 6 месеца.
Цяла сутрин четох вашия дневник, почти работа не съм похванала (шефът ако знае...) и наистина се въодушевих от начина по който се подкрепяте и помагате взаимно.
Затова реших да се присъединя към вас. Мого ще се радвам на съвети от ваша страна!

ледено_sЪrце
20th October 2008, 14:14
Добре дошла,разбира се,че ще те подкрепяме,след като си решила сама да си помогнеш,защо да не го направим и ние с каквото можем. :)
За твоето заболяване наблягай на ядките и главно суровите,също така кисело мляко с овесени ядки,но не ги подслаждай,чувала съм,че не е много хубаво да се приема мед,майка също има проблем с костите.

bibi_82
20th October 2008, 14:37
препечения хляб винаги е за предпочитане пред непрепечения но това не значи че от него се отслабва. всечко зависи от количеството, както е с повечето храни :wink:
ако се хапва 1 препечена филийка черен хляб през ден или няколко сухара, съчетано с блансирано хранене със сигурност няма да се напълнее, ако обаче си хапваш по 2-3 филийки хляб на ядене колкото и да се препичат - файда няма

katya_den
20th October 2008, 15:24
Към Ледено сърце:Благодаря ти за топлите думи и съветите, които ми даде.
Към всички: В дневника доста често се натъквам на абревиатурата НВД. Предполагам, че означава Ниско Въглехидратна Диета. Бихте ли ми казали кои за позволените храни и кои забранените (освен захарта и сладкишите) при тази диета? Тези дневни менюта, които всички споделяте, на нея ли се основават?

pogo
20th October 2008, 16:12
Здравей katya_den! Добре дошла! И не обиждай хубавата възраст - аз съм на 44 и изобщо не смятам , че сме поостаряли момичета :D ! Правилно си се ориентирала НВД е точно нисковъглехидратна диета. Ако се поразровиш в google-то ще намериш доста по въпроса. Аз също реших, че Пиер Дюкан не е за мен защото съм със висок холестерол и кръвно. Прочетох "Ултраметаболизъм" и от него се "вдъхнових", но спазвам нещо като НВД+"Ултраметаболизъм". Резултатите до момента са -9кг за 4,5 месеца - не е много, но аз съм доволна спряха да ме болят ставите, чувствам се олекнала и с тонус и най-важното нищо отникъде не виси :wink: Започнах от 85кг при ръст 153 см - сега съм 76 кг (при същия ръст :D). Не ям нищо тестяно, сладко, никакви подсладители, хляб, безалкохолни, сокове, картофи , ориз абе нищо което има бързи въглехидрати. Ям месо печено или варено предимно пиле и риба, ям зеленчуци всякакви без картофи и ориз. Пия вода, чай и много рядко някоя чашка винце (червеното е за предпочитане и по възможност истинско не менте) Не се сещам друго, ако имаш въпроси питай :)

PUPA
20th October 2008, 18:27
katya_den Добре дошла ,радвам се ,че групичката ни се увеличава :) Ще те подкрепяме ,разбира се :) Аз също съм една от последните ,присъединили се ,но за 2-3 седмици усетих наистина голяма подкрепа от този форум :) Важното е да има постоянство ,резултатите рано или късно идват :) Успех :wink:

katya_den
20th October 2008, 19:25
Здравейте отново! Още веднъж благодаря за топлия прием и готовността да ми помогнете!
Искам да споделя с вас днешното си меню, изпълнено с подръчни средства:
1. В 12,30 часа /по-рано нямаше как, на работа съм и не бях готова за диета/ - две пилешки кебапчета на скара /дано наистина са били пилешки/.
2. В 16,30 часа - другите две кебапчета от опаковката /общо тегло за четирите - 260 грама/.
3. В 17,30 часа - приготвих си 200-250 гр. обезмаслена извара с 1/2 кофичка кисело мляко 1% масленост, щипка сол и скилидка чесън /но нещо ми се опря - не можах да изям всичко/.
В момента за утре си варя пилешко бутче с общо тегло 450 гр. /заедно с кожата, която отстраних, костите и солидната буца лед, която неизменно присъства във всички замразени пилешки продукти/. Смятам половината да изям на закуска, другата половина на обяд. Чудя се дали да пия бульона - доста е мазен. А може би да обера мазнината, като изстине и да я изхвърля? Все пак в бульона са отишли голяма част от хранителните вещества.
Моля за вашето мнение - както за днешното ми меню, така и за бульона.
Също прочетох "Ултраметаболизъм" и наистина го намирам за много вдъхновяващ. А 9 кг. за 4,5 месеца - струва ми се непостижимо, но щом друг е успял, значи и аз ще успея. Наистина съм много амбицирана.
Лека вечер на всички! До утре!

pogo
20th October 2008, 23:45
Аз лично избягвам готовата кайма без значение от какъв вид е когато мога си купувам месо и си го меля аз. В готовата кайма изобщо не се знае какво точно има. По същите причини не ям никакви колбаси, само месо дето си личи, че е месо :D , не че има някаква гаранция, че не е наблъскано с хормони, ама ако почнем чак толкова да се вживяваме и трябва да спрем да ядем. Не следя грамажи и калории, гледам да се наям, но не да се натъпча, ако изпитвам неудържим глад се тъпча с елда.
А 9 кг за 4,5 месеца хич не са много, надявах се на повече, но съм много мързелива и изобщо не се движа, така, че и това ми е много както се казва :D . Нормално при режим и спорт е да се свалят до 1-1,5 кг на седмица което прави средно 6кг за месец. С мойте темпове ще ми трябват 2 години да стигна желаните килограми което понякога ме обезсърчава, но гледам да не го мисля.

katya_den, никъде не ти виждам зеленуците, да не би да си решила да ставаш Дюканка? Помисли си за това как ще си оправяш после проблемите с червата (запек, колит, хемороиди), а гледам, че и алергии към протеина са ги налегнали (Дюканките)

brumbrum
21st October 2008, 07:28
Здравейте, аз тези дни се храних доста хаотично.. не мога да изброя точно с какво, защото забравих вече.
Днес:
- 2 малки ябълки + мляко с нес
- за до края на деня имам още 4-5 ябълки
Утре и другиден ще го карам на грозде :)

katya_den
21st October 2008, 08:25
Здравейте! Диетата вчера я започнах спонтанно, без да си подготвя необходимите храни. Честно казано, дори не знаех точно каква диета да започна, докато "случайно" попаднах на този форум и на Дневника (това за пореден път ме убеждава, че в живота случайности няма и че който търси, намира). За днес, освен пилешкото за обяд съм си подготвила ябълка и краставица за междинните закуски. Проблемът ми е в първата закуска сутрин - не закусвам от десетина години. Тази сутрин с огромни усилия хапнах 3 лъжици извара. Утре - малко повече. Освен това предпочитам плодове пред зеленчуци, но и с това ще се справя.
pogo, и аз снощи си помислих същото - че хрананато ми е като на Дюканка, но днес вече работя по въпроса.

_pobeda_
21st October 2008, 13:49
Здравейте! Аз също бих искала да се включа в отслабването. Започвам диетата си от днес, като слагам началото с лунната диета ( 21.10.08- 11:55) с нея смятам да пречистя организма си и от утре на НВД. Като на гладно всяка сутрин ще пия чаша топла вода с лимонов сок(пресен)- за пречистване на токсините, и също така ще имам всяка сутрин за закуска грейпфрут. След, което само безвъглехидрати + минимум 2 л вода на ден, зелен чай и повече движения, спортуване. Това ми е планът. Стискайте ми палци, имам да сваля 10 кг.

PUPA
21st October 2008, 14:33
_pobeda_ добре дошла и ти :)
Аз искам да попитам ......мога да ли ям от печено кашу :roll: Днес ужасно много ми се прияде ,а суровото нещо не ми харесва. В това печеното има малко сол :oops: Странното е,че на опаковката никъде не видях колко калории се съдържат в 100 г. Може би защото е много тъмна опаковката не го виждам ...

TedyK
21st October 2008, 14:46
Странното е,че на опаковката никъде не видях колко калории се съдържат в 100 г. Може би защото е много тъмна опаковката не го виждам ...

при тях по скоро се гледа съдържанието на мазнините, а не калориите. солта им е много както и факта, че са печени. обаче след като ти се прияждат си хапни 4, 5 и след това мозъка ще спре да те тормози.

PUPA
21st October 2008, 14:59
Странното е,че на опаковката никъде не видях колко калории се съдържат в 100 г. Може би защото е много тъмна опаковката не го виждам ...

при тях по скоро се гледа съдържанието на мазнините, а не калориите. солта им е много както и факта, че са печени. обаче след като ти се прияждат си хапни 4, 5 и след това мозъка ще спре да те тормози.
Аз вече си хапнах :oops: Но малко повечко -към 10-тина :oops: Явно толкова му трябваха на мозъка ми ,за да спре да ме тормози :) Е ,важното е,че спря ,преди да съм изяла пакетчето :oops:

TedyK
21st October 2008, 15:08
сега най добре да дадеш пакетчето на някой детенце с жадни очи :P хем ще направиш добро на него, хем на теб :lol: два заека един вид :candy:

PUPA
21st October 2008, 15:18
сега най добре да дадеш пакетчето на някой детенце с жадни очи :P хем ще направиш добро на него, хем на теб :lol: два заека един вид :candy:Да,май ще го дам на баба ми да го дояде (жалко ,бях си го прибрала прилежно в дамската чанта ха ха ха ха).......

goldish
21st October 2008, 19:04
Приветствм всички нови съфорумки за добре дошли :wellcome: Пожелавам ви мн успехи мн леко отслабване. Според мен не е проблем дали ще изядете 4 кашута или 10. Важното е след 2-3 дни да не се натъпчеш само защото дотогава не си позволявал нищо на мозъка и на тялото си. Аз съм на този принцип по малко от всичко- т.е. ако ти се прииска нещо си хапни, за да ти мине. Скоро мисля да се тегля и ще докладвам резултати. :1241:

PUPA
21st October 2008, 23:57
Приветствм всички нови съфорумки за добре дошли :wellcome: Пожелавам ви мн успехи мн леко отслабване. Според мен не е проблем дали ще изядете 4 кашута или 10. Важното е след 2-3 дни да не се натъпчеш само защото дотогава не си позволявал нищо на мозъка и на тялото си. Аз съм на този принцип по малко от всичко- т.е. ако ти се прииска нещо си хапни, за да ти мине. Скоро мисля да се тегля и ще докладвам резултати. :1241:
ПРАВА СИ :)

katya_den
22nd October 2008, 10:19
Здравейте, момичета! Здравей и ти, pobeda! Вчера четох много за НВД в нет-а и видях къде са ми грешките. За сега смятам да броя калориите и така да си създам режим на хранене - колкото повече се приближавам към вечерта, толкова по-малко калории. Изчислих колко калории са ми необходими и сега съм залегнала на калкулатора за калории и таблиците за състав на храните. Не съм се теглила от понеделник (когато започнах), но чувствам дрехите си леко хлабави - около 2 см. особено в областта на ханша. Това ме амбицира още повече.
Трудно се справям с водата - вчера изпих малко над литър. Днес ще се насилвам за повече. Сутринта закусих (с много мъка) парче сирене и малко хляб. За обяд съм си приготвила кисело мляко и две варени яйца и смятам да вечерям зелена чушка пърнена с извара. Това вечерях и снощи и се почувствах много добре.
Боря се упорито с жаждата за плодове, мъча се да преглъщам зеленчуци, но всички това ми доставя удоволствие. Дори самата мисъл, че вече правя нещо за себе си, за външния си вид и здравето, ми повишава настроението и самочувствието. А като чета за постигнатите от вас резултати ми идва да затанцувам.
Желая успешен ден на всички!

PUPA
22nd October 2008, 10:49
Добро утро на всички :) katya_den
,радвам се ,че вече виждаш резултати ,които те мотивират още повече :) А за водата,....свиква се ,но постепенно :) Аз преди да започна някакъв режим ,да ми се връзваха.....2 литра вода НА СЕДМИЦА :shock: . Първоначално буквално се насилвах да пия поне по половин литър на ден ,и сега съм някъде към 2 л. на ден :)
Аз реших малко да сменя хляба,че този Бонус нещо ми омръзна :) Сутринта си хапнах една филийка от някакъв хляб мозайка :) Страхотен е и засища доста :)

п.с. Утре съм на работа и тогава ще мога да се претегля ,но.....кантара много не ме интересува. Важноте ,че колегите ми казват : "Ма ти направио си се стопила" :oops:

katya_den
22nd October 2008, 11:45
Привет отново! Чета, че всички използвате диетичен хляб - Бонус, Мозайка и т.н. Честно да ви кажа, аз съм доста резервирана към "диетичния" хляб. Преди три години работих 3-4 месеца във фурна за хляб, която доколкото ми е известно фалира малко след моето напускане - КЛАСМЕЛ ООД. Предлагаше изключително специален хляб - диетичен, многозърнест, пълнозърнест, зеленчуков и др. Но тестото се замесваше от бяло брашно тип 500, като се добавяше потъмнител за хляб. Единствено в могозърнестия хляб се добавяха тиквено, слънчогледово и маково семе (може да е имало още, но съм забравила). Трици - само за поръска (отгоре върху хляба). И доколкото ми е известно това с потъмнителя беше практика и на други хлебопроизводители. Т.е. не стига че се предлага хляб от бяло брашно, ами и като добавка - някакъв химикал с цвят на какао (надявам се да е безопасен за здравето). От тогава не купувам диетичен хляб. Може би само бившият ми работодател е бил неетичен, може би другият диетичен хляб наистина е такъв, но аз вече изгубих доверие.
За мене е много важна лоялността към работодателя (още повече, че съм счетоводител) и никока не си позволявам да коментирам нещо, свързано с работата ми. Но за състава на тези уж диетични хлябове предупреждавам всичките си близки и приятели. В крайна сметка на този хляб разчитат не само хора, които искат да отслабнат, но и такива със здравословни проблеми. А да не забравяме, че пълнотата си е "жива болест", както казваше баба ми. Сега го споделям и с вас.

Engel
22nd October 2008, 12:11
OFFTOPIC!
Миналият ден дойде една клиентка, която се оплака, че се срещнала с нейна позната на улицата и тя й казала: "Каква хубава жена си.. защо се загрозяваш с тази ДЕБЕЛОТА?!"
.. нямам думи.

alica
22nd October 2008, 13:35
и е била абсолютно права. оправдавам излишните килограми само със заболяване. иначе е лакомия :cool:

Engel
22nd October 2008, 14:28
Така е, но като ти го кажат е кофти. Аз лично съм от лакомниците :1231:

TedyK
22nd October 2008, 17:09
ами преди съществуваше теорията, че от нерви се слабеело сега се пълнеело. лично аз стигнах желаните килограми с тренировки в фитнеса и намаляване на храната.
всичко си е метаболизъм, ако питате мен и ген.

pogo
22nd October 2008, 19:10
katya_den
И аз съм чувала, че в диетичния хляб слагат какви ли не боклуци и , че е всичко друго, но не и диетичен, затова реших, че е по-разумно изобщо да спра хляба докато съм на диета, така или иначе не ми е проблем така, че по-добре изобщо без хляб отколкото с нещо с неидентифициран произход и състав

_pobeda_
22nd October 2008, 21:58
Какво ще кажете за ябълковия оцет? Например преди ядене да се пие по лъжичка разтворен във чаша вода. Уж помагал за метаболизма и изгарял мазнините в тялото.

goldish
22nd October 2008, 22:13
Ами това като цяло е добра идея, но според мен не можем да разчитаме, че това, което пием, няма да е поредният химически синтез. В смисъл, че едва ли ще е истински. Иначе ако някой намери нещо, за което дори има съмнения, че може да е натурален ябълков оцет, веднага да казва.
Аз пия всяка сутрин ябълков оцет на капсули. И май съм доволна. Не прави чудеса, но все пак се надявам да помага в известна степен.

ледено_sЪrце
22nd October 2008, 22:17
Не си мъчете толкова често стомасите с киселини. :?

_pobeda_
22nd October 2008, 22:36
Аз всяка сутрин на гладно пия чаша топла вода с пресен лимонов сок.

TedyK
23rd October 2008, 09:06
това с лимона и водата как точно помага на метаболизма? мен лично лимон на гладно ми запича стомаха и след това не мога да се оправя няколко дни. разбира се всичко е до отделният човек.

katya_den
23rd October 2008, 09:08
Добро утро! Вчера почувствах проблем с перисталтиката, (pogo, ти се оказа права) така че закусих фини овесени ядки с кисело мляко. Не е чак толкова вкусно, но се ядва. За обяд съм си приготвила две сварени яйца и кисело мляко, а смятам да вечерям както снощи - една разкошна салата от домати, чушки, много магданоз и парче сирене. Ако прегладнея след обяд - ябълка. Притеснявам се, че храната е суха, но денем съм на работа и не мога да си приготвя една супа например, но няма как. Спорен ден на всички!

TedyK
23rd October 2008, 09:19
katya_den, точно щях да ти кажа за сухата ти храна. тогава наблягай на водата или зелен чай на работа.

_pobeda_
23rd October 2008, 10:16
Лимона с водата е за пречистване на токсините в организма, може и само топла вода на гладно сутрин.

PeCinCe
23rd October 2008, 10:17
Аз също не мога да дам много добри отзиви за лимон с вода.. И на мен ми докарва сташен запек...

_pobeda_
23rd October 2008, 10:32
Аз след вечеря пия зелен чай и нямам никакви проблеми.

PeCinCe
23rd October 2008, 10:52
Какъв зелен чай? Да не би да е този китайския, който се води за отслабване? САНИЕ

pogo
23rd October 2008, 11:15
katya_den добре е да не са овесени ядки а овесени трици. Свкърва ми не с цел отслабване а с цел регулиране на стомаха преди вдяко хранене хапва малко кисело млеко с овесени трици вътре + ленено брашно+малко канела за вкус (освен това канелата понижава кръвното и холестерола) и каза, че сега всичко с перисталтиката и било ок

rusakaka
23rd October 2008, 12:04
здравейте на всички. аз също имам проблем с излишните килограми,но проблемът ми е в това, че не живея в момента в България, а в Германия и там колкото и да е не знам защо винаги качвам. А когато се върна в БГ винаги свалям. Вече се чудя какво да ям тук. :shock: Ужас е направо. И изпадам понякога в някакво състояние, където имам чувството, че всичко мога да погълна. Супер е ,че се подкрепяте и сваляте заедно.

_pobeda_
23rd October 2008, 12:25
Какъв зелен чай? Да не би да е този китайския, който се води за отслабване? САНИЕ
Да от този, действа ми добре на диетата, а за отслабване- не мисля, че има ефект.

PeCinCe
23rd October 2008, 13:59
Какъв зелен чай? Да не би да е този китайския, който се води за отслабване? САНИЕ
Да от този, действа ми добре на диетата, а за отслабване- не мисля, че има ефект.
Исках само да те предупредя точно за него. Една приятелка така беше свикнала с него, че ако пропуснеше да го пие, не можеше да ходи до тоалетна.
Аз лично съм го пила много време този чай не заради отслабването, а заради ходенето до тоалетна. Купувах си от по-скъпия, за който се твърди, че е от Китай. В един момент знаеш ли какво се случи..? Пиех вода и тичах до тоалетна.. Беше ужас. А що се отнася до отслабването-отслабнах като правех упражнения и го пиех- 4 кг, както пише на опаковката, но нямам вярата, че е то чая..
Защо не пробваш да пиеш само топла вода сутрин или да добавяш смелено ленено семе към храната си.. ?

_pobeda_
23rd October 2008, 15:16
Да аз пия всяка сутрин на гладно топла вода...понякога с лимон, а вечер зелен чай. Пила съм също и японски чай, от него бях по доволна.

TedyK
24th October 2008, 08:41
здравейте на всички. аз също имам проблем с излишните килограми,........

rusakaka, добре дошла в отбора. храните с които се храниш са наблъскани с пестициди, подобрители, хормони за това. аз тук за една година качих поредица от килограми, а не съм спирала да се движа и т.н. Най смешното е, че вечерям примерно и след 30 мин съм гладна. ако изям същата храна в България сигурно няма да се сетя за ядене целия следващ ден.

ето нещо за добро утро на останалите отслабващи (http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=569991) :!: хора със слаби сърца да не го гледат или четът :chating: :longhair: :!:

goldish
24th October 2008, 08:54
хахахахаха
Пари да ми дават няма да го направя.
Иначе привет и от мен. Хора, аз нещо напоследък се излагам, но то май си има такива моменти. Между другото наблюдавам странен куриоз при себе си: ям доста хаотично, но въпреки това се чувствам добре и отслабнала, което е мн добре де. Явно съм в такъв хормонален период.... :lol: :lol: :lol: :lol:

katya_den
24th October 2008, 09:03
rusakaka, добре дошла и от мен!
pogo, снощи ходих в БИЛЛА (Пловдив), но намерих само пшеничени трици, а във форума четох, че те подували. Овесени нямаше. Не зная защо триците са за предпочитане, но ще потърся и другаде. Ядките засега вършат работа - втори ден закусвам с тях и има ефект.
По отношение на топлата вода сутрин - дълго време и аз пиех топла вода на гладно и се чувствах много добре, но защо изоставих този навик и аз не знам. От утре започвам отново.
Момичета, снощи вечерях салата с пушено филе (за съжаление свинско, пилешко не намерих). Надявам се, че тези филета са от чисто месо с добавка някой друг консервант, но поне не са колбаси, където всичко е смляно. Но искам да чуя и вашето мнение за тях.
А менюто ми за днес:
Закуска овесени ядки.
За обяд - риба тон в собствен сос.
За вечеря сигурно отново ще е салата, а може би е крайно време да си приготвя задушени зеленчуци. Само че не зная как - посоляват ли се, слага ли се мазнина? Моля, помогнете.

TedyK
24th October 2008, 09:19
katya_den за задушените зеленчуци след като ги приготвиш на парата лично аз им добавям само прясно изцеден лимон. иначе може да слошиш зехтин. като цяло се старая да избягвам солта, когато това ми е възможно. може да ги консумираш и без нищо.

за филетата забрави, че са от чисто месо. това не означава, че веднъж в месеца не може да си хапнеш. то вече знам ли кое е чисто месо. а солта, подобрителите и малкото консерванти не са никак зле да се избягват при възможност.

pogo
24th October 2008, 10:08
katya_den триците имат по-малко калории и повече фибри от овесените ядки, но не е задължително да закусваш с тях, а просто да фигурират в менюто ти за подобряване на перисталтиката. В Пловдив трици има във всички диетични магазини. Провери в този до дома на техниката или на главната срещу стълбите на Каменица в уличката която излиза на църквата "Св. Марина"

ледено_sЪrце
24th October 2008, 10:38
Аз покрай университета много се бях научила да ям навън и видях сметката на здравословния начин на хранене за няколко седмици... :lol: Но сега правя опит бавно да се върна към него,като намаля хранененто навън или поне с по-подходящи храни. Смятам първо да намаля количеството на храната,за да се преборя с лакомията и апетита и после вече да изключа повечето неподходящи храни.
Ето за вчера:
- европейска салата (маруля,зеле,морков,крастав ица,домат,маслини,царевица и дресинг)
- от китайския - фиде с телешко,зеленчуци и соев сос
Днес:
- банан,ябълка,2 кивита
- филия хляб с масло,1 яйце
- салата от 1 домат ,1/2 краставица и сирене
Мисля това да е за деня,дано се спра дотук. :lol:

rusakaka
24th October 2008, 12:36
поздравления на всички вас, които се въздържате от "сладки" прегрешения и спазвате хранителни режими. за съжаление аз явно не умея да се контролирам и много обичам да си похапвам сладичко :oops: въпреки че запопчнах деня си с чаша кафе и филийка с кашкавал и шунка :)

TedyK
24th October 2008, 13:31
с моето ниско кръвно и без сладичко нещата стават тъжни. няква бледа със сенки под очите човек ще каже, че съм "взела- дала".

katya_den
24th October 2008, 15:45
Благодаря за съветите, момичета.

tirra
24th October 2008, 17:43
katya_den овесени трици има в магазинче за здравословни храни на пешеходния мост - 700г за към 3лв, не помня точно колко бяха. Освен това такъв магазин има и някъде в отсечката между Дома на техниката и Синдикалния дом.

rusakaka Добре дошла!

monita_g
24th October 2008, 21:34
Здравейте :) Аз от дъжд на вятър се появявам, нооо ... какво да се прави ... :) Все пак продължавам да си спазвам моето подобие на режим ... :) Гледам да се придържам към златната среда - ограничих сладкото и наблягам на киселото мляко с овесени ядки, плодовете...
Виждам, че сте подхванали темата за перисталтиката, метаболизма и т.н. Аз също имам ГОЛЕМИ проблеми с това "чудовище" .... :( и наистина незнам как да си помогна... :( И с топла вода сутрин съм опитвала, и с овесени трици и кисело мляко... незнам.. но нищо не ми действа.....

Ако имате някакви други съвети, слушам моля...че много страдам .... :(

Чета, че при всички нещата малко по малко се нормализират...много се радвам :)
Успех на всички :) И до скоро

Spacio
25th October 2008, 10:09
Момичета що се отнася до пушените меса и аз не мога да улуча хубава марка!Вчера пазарих в Била и търсих филе,но не намерих някое с по-малко от 7 Е-та!Ако сте доволни от някое определено пишете!

Spacio
25th October 2008, 10:17
monita,относно твоя проблем напълно знам какво е,защото години наред съм така.Мисля,че открих нещото,което ми помага и то е Хуск.Сега привърших една опаковка и от няколко дни от както не го пия,проблемите пак са налице!Така,че започвам отново с него,поне при мен има ефект!Разтварям го в кисело мялко,защото иначе е ужасно с вода :x Също пия и зелен чай всяка вечер,но не от тези слабителните,а истинсия на листа!Има го и на пакетчета в Била.Също е хубав!

monita_g
25th October 2008, 10:36
Spacio, и аз бях чула, че Хуск действа, но още не съм го пробвала ... Ти ми даде идея ... Мерси много ... Ще казвам какви са резултатите :)

Днес ще хапвам ...или по-точно - за закуска- нищо не ядох :( ... за обед - заленчуци (задушени) с месце :) ... за сега това :) ....

PeCinCe
25th October 2008, 11:25
Момичета, какво е Хуск?

pogo
25th October 2008, 12:29
Хуск това са фибри които поети с МНОГО течност набъбват в червата, подобряват перисталтиката и помагат при борбата с холестерола - с две думи хубаво нещо, но много гадно на вкус. Аз като бременна го пробутвах с Арония, но тя пък не е подходяща за хора на диета (за сваляне на килограми)

Spacio
25th October 2008, 13:04
Ааааа,не е хубаво да прескачаш закуската!А за Хуска да знаеш,че трябва да минат няколко дни да подейства.При мен първите няколко дни нямаше ефект,но после започва да действа! :)

Spacio
25th October 2008, 13:06
Опс,сори,това исках да го отговоря на monita_g
Ама нали съм новобранка още,ще ми простите :)

monita_g
26th October 2008, 10:36
Около мен повечето са лекари :) и ползваха Хуск...било много полезно, действало и като профилактика на дебелото черво :) много добре прочиствало организма ... с две думи - много е полезно....

Spacio, знам, че закуската е важна, но.... засега не мога да мобилизирам :( :oops: ...

Engel
26th October 2008, 11:44
Добро утро момичета. Аз реших да пробвам с диетата "Скарсдейл".. какво мислите за нея? Много съм я закъсала.. +4кг. :girl_cry2:

ледено_sЪrце
26th October 2008, 12:31
Малко офф-топик,но искам да попитам дали има момичета от Пловдив ,които изявяват желание да ходим на кикбокс ,фитнес или друг спорт заедно...? Не ми е толкова за компания и приказки,просто покрай университета,приятеля ми и т.н. се разсейвам и все предпочитам да отделя времето си за друго,а така ,когато поемеш ангажимент към друг човек, е малко по-друго,а и явно не съм достатъчно мотивирана,трябва ми време да привикна и да си наложа малко дисциплина...

zvezda 39
26th October 2008, 13:25
Здравейте всички.Много искам и аз да участвам в тази тема за взаимната подкрепа.Моите данни са Звезда/165/107/39
Наистина са малко стряскащи,но съм много амбицирана да отстлабна.Вчера стана точно един месец откато съм на диетата на Дюкан.Отслабнала съм с 6 кг и съм много щастлива тъй като през последните 10 гидони само съм качвала кг,но не съм успяла да сваля нито един.Имам много въпроси относно тази диета.Ще се радвам ако накой може да ми отговори.Ето един от тях:Голямата бяла тиква,която има в момента на нашия пазар плод ли е или зеленчук?

monita_g
26th October 2008, 14:54
Добро утро момичета. Аз реших да пробвам с диетата "Скарсдейл".. какво мислите за нея? Много съм я закъсала.. +4кг. :girl_cry2:

Ей, Енджи, я кажи каква е тази диета...аз дори не съм я чувала ???? А що се отнася до закъсването :buttslap: какво ти е станало ... :) уж ти направи темата, а сега...? Няма нищо де нали сме за това тук да те пошляпаме малко и да влезеш отново в крак.... с режимите :)

TedyK
26th October 2008, 15:04
лично аз ти препоръчвам сега да се опиташ да си запазиш килограмите и на пролет да продължиш с още смъкване. не се главозамайвай за да не ти омръзне след месец, три и да си върнеш старите килограми. успех.

Mena
26th October 2008, 19:45
Голямата бяла тиква,която има в момента на нашия пазар плод ли е или зеленчук?
Тиквата, била тя бяла или цигулка, е плод.

katya_den
27th October 2008, 09:35
Здравейте, момичета! Два дни ме нямаше по простата причина, че в събота и неделя почивам, а в къщи трудно се добирам до компютъра - обикновено го обсебват сина и снаха ми. На всичко отгоре тези два дни малко се олях. :cry: Хапнах си пилешка кавърма, а с мъжа ми и двата дни му удряхме по един аперитив. Зная, че алкохолът е абсолютно противопоказен за всяка диета, но... :cry: Приемам порицания пред строя. Единственото утешително нещо е, че тази сутрин кантарчето отчете 81 кг. - с 1 кг. по-малко от миналия понеделник. Сантиметрите - с три надолу. И ако не бях прегрешавала през почивните дни (особено с ракията) можеше да са 2 кг. и около 5 сантиметра. Научих се и да закусвам. С водата е малко по-трудно, но и там не се предавам.
Искам да ви попитам за кафето. Чета, че трябва да се ограничава, но не ми е ясно защо?

Engel
27th October 2008, 10:02
Здравейте, момичета! Два дни ме нямаше по простата причина, че в събота и неделя почивам, а в къщи трудно се добирам до компютъра - обикновено го обсебват сина и снаха ми. На всичко отгоре тези два дни малко се олях. :cry: Хапнах си пилешка кавърма, а с мъжа ми и двата дни му удряхме по един аперитив. Зная, че алкохолът е абсолютно противопоказен за всяка диета, но... :cry: Приемам порицания пред строя. Единственото утешително нещо е, че тази сутрин кантарчето отчете 81 кг. - с 1 кг. по-малко от миналия понеделник. Сантиметрите - с три надолу. И ако не бях прегрешавала през почивните дни (особено с ракията) можеше да са 2 кг. и около 5 сантиметра. Научих се и да закусвам. С водата е малко по-трудно, но и там не се предавам.
Искам да ви попитам за кафето. Чета, че трябва да се ограничава, но не ми е ясно защо?
:bravo: :1203: Важното е, че има резултати и едва ли 1-2 ракийки са ти попречили да свалиш 1кг. Спокойно, не се обременявай с тези мисли.. върви само напред! Радвай се на постигнатите резултати и ние се радваме. А за кафето аз съм чела, че не е препоръчително по принцип, защото изостря нервната система по време на диета и по принцип де :1231: . Кафето без кофейн е такава боза, че по-хубаво пий зелен чай вместо кафе, ако искаш да го замениш. :good_luck:

katya_den
27th October 2008, 13:04
Благодаря за насърчението, Engel!!! :2015:

zvezda 39
28th October 2008, 07:53
И аз между всички прегрешения,между сладко и 50 гр водка избирам алкохола.Може на някой да му прозвучи странно,но като пийнеш малко алкохол след тежък и изпълнен със стрес ден сърцето ти се отпуска.Така че няма нищо лошо ако не прекаляваш.Вчера ми беше 5 ден на чисти протеини.Доволна съм,че издържах.Днес продължавам по плана.Някой пробвал ли е някоя от рецептите в новата книга за триците по специално тези за кекса?

goldish
28th October 2008, 09:58
Engel, я кажи нещо повече за тази диета. Да си призная и аз съм малко в безиизходица. Очаквах да съм малко повече минус. Сега съм 58кг. И като разбрах малко се обезкуражих :( :( Та снощи ядох към полунощ една мазна баница..... Но трябва да се стегнем. Може би ни е дошло време за по-конкретна диета. Та ще чакам да видя какво си открила. Иначе поздравления за Katyaden. Браво продължавай все така!!!!!!!!

desip
28th October 2008, 10:18
Здравейте момичета
имам нужда от съвет. Как да я карам нататък, като имам доста излишни килограми, поне 20 трябва да сваля. Бах 113, за две седмици на дюканска диета съм с -5 кг, но не се чуствам особено добре. Защото просто имам ниско кръвно, ниска захар, а имам свъхпроизводство на инсулин. Ендокринолжката мепосъветва да внимавам с драстични диети. Вече наистина незнам какво да правя. Ще помоля, ако някой има време и търпение да ме посъветва какво да правя.

Много благодаря за отделеното време и внимание

Поздрави и успех на всички

Spacio
28th October 2008, 10:48
Добро утро момичета. Аз реших да пробвам с диетата "Скарсдейл".. какво мислите за нея? Много съм я закъсала.. +4кг. :girl_cry2:
Мила,да ти кажа моя опит със тази диета!Преди много години си я бях купила тази книжка!С диетата се свалят 3-4 кг.,НО ПОСЛЕ СВЕТКАВИЧНО СЕ КАЧВАТ!ТОЧНО,КАКТО И ПРИ НАЙ-ОМРАЗНАТА МИ ДИЕТА-ЯПОНСКОТО ЧУДО!ЧУДОТО Е ТОВА,ЧЕ ПОСЛЕ ЗА 1 СЕДМИЦА СИ КАЧВАШ КГ.Просто следвай старите,здравословни,изпит ани методи да изключиш вредните храни и постепенно метаболизма ти ще започне да действа.Не се обезсърчавай,защото освен всичко останало най-лесния начин е просто да се откажем!И аз съм изпадала в такива настроения и те са ми изигравали лош номер!Не позволявай всичко постигнато да го загубиш с едно отчаяние!
Желая ти много вяра в себе си и успех!

pogo
28th October 2008, 18:00
desip
Опитай да ограничиш бързите въглехидрати (най-добре изобщо не ги консумирай). Изкуствените подсладители и маргарините. Нищо полезно няма в тях. Хапвай месо (пиле, риба) печено и варено. зеленчуци и плодове. В началото можеш и да не се ограничаваш много в количествата. Хапвай редовно поне 3 пъти на ден + междинни закуски сутрин и след обяд. Пий вода или чайчета поне 1 1/2 - 2 л. на ден. При мен има ефект до тук за 5 месеца -9 кг . Не е много, но пак е нещо :D

desip
28th October 2008, 19:43
Много благодаря за съвета
Мисля да променя режима на който съм сега с вашите съвети. Ще пиша какво се получава.

Още веднъж благодаря
Поздрави
Деси

TedyK
28th October 2008, 21:46
desip, моят съвет е да започнеш да ходиш на фитнес и фитнес инструктур да ти създаде програма за тренировки и храна.
аз също съм с ниско кръвно и знам от опит, че имах голям проблем с намаляването на захарта, защото аз без месо мога да живея, но без захар не.
тук всеки може да ти даде съвет, но той няма да е професионален и още нещо килограми се свалят по 2кг. на месец максимално. успех и помни, че за здравето човек не трябва да пести пари.

PeCinCe
28th October 2008, 22:52
desip, има една много хубава и полезна книга- Улртаметаболизъм, има и тема за нея във форума. Препоръчвам ти я. Дава отговор на много въпрос и подробни съвети за много проблеми.

desip
29th October 2008, 08:33
Благодаря

а от къде мога да си я купя тази книга.

Поздрави
Деси

PeCinCe
29th October 2008, 09:24
desip Аз си я купих от книжарница ПИНГВИНИТЕ, но предполагам, че може да се поръча и онлайн..
Момичета, аз се присъединявам към вас..ОТНОВО. Положението е отчайващо, но мн ме мотивира едно мнение на Ivanin, което звучеше нещо от рода на: с писане и четене във форума няма да отслабенете ( :girl_haha: ) та.. спирам го тоя метод и се вземам в ръце, имам усещането че храната ми е стигнала до гърлото и ми е супер зле.
За морална подкрепа започвам да пия и хранителни добавки (КарбоСлим).. И ще споделям с вас.
Много ме мори яденето през ноща.. и лошото е че усещам че ям след като съм погълнала големи количества, понякога даже не помня, че съм яла, усещам се по гадния вкус в устата и следите по масата в кухнята..
Та.. отивам сега да си измия две малки ябълчици и ще си ги хапна с бадеми (печени са, но такива имам за момента!!)
Хайде успех на всички!!

_pobeda_
29th October 2008, 09:52
Здравейте...аз вече 3 ден съм на НВД, като сутрин на гладно пия топла вода и за закуска- грейпфрут. Трябва да сваля над 10 кг.
160/62/18

katya_den
29th October 2008, 10:19
desip, погледни тук - има доста информация за книгата, "есенцията" както се казва.

http://www.pudriera.com/index.php?mode=statii&id=388&cat=36

Аз личо правя като pogo - нещо средно между НВД и ултраметаболизъм. За една седмица свалих 1 кг. и 3 см. обиколка в ханша (другаде не съм се мерила), като се имат предвид малки прегрешения през уикенда. И продължавам още по-амбицирана (диетата, не прегрешенията). :1242:
Според мен един от тези два режима (НВД и ултраметаболизъм) или смесен би бил по-подходящ за тебе. Имам колежка, с Дюкан свали 23 кг. за 6 месеца, но беше много отпаднала, имаше проблеми с перисталтиката, кръвното й падаше, ушите й пищяха. Бях решила да се "жертвам" и аз, защото да видиш резулта пред очите си опредерено стимулира, но попаднах на този форум и промених решението си. Още съм в началото и продължавам с пълна пара. Желая успех и на теб!!!

desip
29th October 2008, 10:31
Привет

благодаря за мотивиращия отговор. Определено имам нужда о т подкрепа. Ще затрудня ли дамите тук да ми напишат някакво примерно меню. Аз поразгледах част от хранителните режими, хич не са лоши, но имам и въпрос. Мога ли да ям 1 банан на ден. Хич не съм по плодовете, знам че не е хубаво, но...Едниствено банан и киви бих понесла, и в накой и друг случай мандаринка.

Отново благодаря за вниманието
Поздрави
Деси

Engel
29th October 2008, 11:01
Engel, я кажи нещо повече за тази диета. Да си призная и аз съм малко в безиизходица. Очаквах да съм малко повече минус. Сега съм 58кг. И като разбрах малко се обезкуражих :( :( Та снощи ядох към полунощ една мазна баница..... Но трябва да се стегнем. Може би ни е дошло време за по-конкретна диета. Та ще чакам да видя какво си открила. Иначе поздравления за Katyaden. Браво продължавай все така!!!!!!!!
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=17&id=2128 Ето я диетата.
Мисля, че като се увеличат грамажите няма да умреш от глад, макар, че те повечето не са дадени => риба, месо, зеленчуци.. колкото искаш :1231:
След като я спазиш би трябвало да си променила някой от навиците си на хранене за да няма евентуално възвръщане на килограмите. Успех!
Аз да ви кажа от Петък съм наблегнала на месото, зеленчуците, ядки, млечни и плод чат пат и то зелена ябълка. Сутрин ям по 1 препечена филийка за закуска и 2 часа след това пак закусвам. Тренирам Пилатес, Йога, упражненията на Cindy Crawford и мисля, че се справям добре. Вчера ходих над 5км. пеша :1259: Тази сутрин малко се изложих с една пастичка, но ще тренирам повече и ще я изгоря.. Надявам се вече да се получи и за Нова Година да сме най-секси отслабващите :2043: Успех дами!!!

TedyK
29th October 2008, 11:41
и за Нова Година да сме най-секси отслабващите :2043: Успех дами!!!

Engel, ето това е радваща приказка :lol:

PeCinCe
29th October 2008, 11:54
Тренирам Пилатес, Йога, упражненията на Cindy Crawford и мисля, че се справям добре. Вчера ходих над 5км. пеша
По колко време на ден отделяш за спорт?

Engel
29th October 2008, 14:39
По час и 15-20 минути, ако правя кардио и леки упражнения или само упражнения, а ако правя само велоаргометър 30-45 минути в зависимост от степента на натоварване. И това е нещо :2043: :2020:

pogo
29th October 2008, 15:28
desip
Ами като не обичаш плодове наблягай на зеленчуците. Аз също не си падам кой знае колко по плодовете. Банана е доста калоричен въпреки, че е полезен има калий. По добре хапвай киви. Примерно меню какво да ти напиша? Когато каквото ти се хапва само да няма от забранените храни и така да ти е съчетано мен
то, че да има и протеини, и въглехидрати, и мазнини.

Например ако за закуска хапваш елда киноа или амарант (които са протеини) добре е да го съчетаеш с плод или зеленчук
Междинна закуска ядки + плод
Обед месо (печено или варено) + салата
Следобедна закуска може да бъде кисело мляко с плод или нещо от сорта
Вечеря месо+салата
Аз си хапвам и готвено и супи, но без картофи, ориз и царевица вътре

PeCinCe
29th October 2008, 16:13
По час и 15-20 минути, ако правя кардио и леки упражнения или само упражнения, а ако правя само велоаргометър 30-45 минути в зависимост от степента на натоварване. И това е нещо :2043: :2020:
Ооо определено е нещо, имайки предвид че аз правя някакви фалшиви раздвиждания, но поне се чувствам тонизирана и ме зараждат положително, забавни са. За сега отделям по 30мин след ставане..

brumbrum
29th October 2008, 17:07
Здравейте, аз напоследък изгубих всякаква дисциплина и чувство за мярка.. затова и не съм писала.. опитвам се да вляза отново в релси. Днес:
- кисело мляко с мюсли
- мляко с нес
- някви хрусини(нещо от сорта на хрупанки) ~30 гр
- 4 лъжици тиквички с яйца, сирене и мляко на фурна
- круша

ioni
29th October 2008, 17:15
Здравейте момичета :D Радвам се, че сте мотивирани и се подкрепяте. Аз често чета форума. Вече не съм на диета - отслабнах доста и вече нямам нужда да отслабвам. Чувствам се добре в тялото си. :1203: Напоследък не се храня здравословно, ям по 1-2 пъти на ден, но ще го променя. Успех на всички и знаете, че ви подкрепям :2020:

desip според мен не е проблем да ядеш по един банан на ден, но гледай да е преди обяд (най-добре на закуска). Ако промениш начина си на хранене ще постигнеш добри резултати. Прегледай темата Дневник на отслабващите 2. Тогава бяхме няколко човека, които си пишехме менюто всеки ден. Опитай да спазваш някое. Разнообразни са, а са храни, които всеки може да си позволи. Успех.

Engel
29th October 2008, 20:15
Вече не съм на диета - отслабнах доста и вече нямам нужда да отслабвам. Чувствам се добре в тялото си. :1203:
Само това да се чува!!! БРАВО! БРАВО! БРАВО! ioni ти си нашият идол :2004: Пожелавам на всички във форума да кажат тези думи и найстина да са доволни и да се чувстват добре в тялото си!!! УСПЕХ И УСМИВКИ :2020: Искам и аз някой ден.. :1231:

PeCinCe
29th October 2008, 20:37
И аз искам.. ама вече няма да правя изцепки, щото от това по-зле няма накъде. Поздрави на ioni и се обаждай по-често, нищо, че не гониш кг, включвай се със съвети..
Сега да докладвам менюто си:
закуска(късна 11ч)- ябълка с орехи
обяд- соев кашкавал със салата от ряпа, морков и лимонов сок (и сол)
следобедна закуска: две ябълки (малки) и бадеми и кашу (не бяха сурови, но днес си взех сурови)
вечеря: салата от 4 (май) вида риба и салата от ряпа и морков със сол.. и две-три хапки свинско (без мазно по него) :1252:
Тази салата ме притеснява, понеже е с оцет и олио, но бях гладна и нямах нерви да приготвям.
Играла съм 30 мин някакви забавни леки гиманстики..
Общо взето съм много доволна от себе си и се надявам и занапред да ми е така лесно..
Стискам палци на всички!! Споделяйте и вие как сте и моля ви, дръж ме изкъсо, имам нужда някой да ме следи!!! :2010: :buttslap:

desip
29th October 2008, 22:34
Отново ме накарахте да се усмихна. Благодаря за подкрепата. :D
Да Ви кажа какво хапнах днес и ако съм сгрешила,моля, поправете ме. Трябва някой да ме "склаща". :)
закуска - кафе без захар - немога без кафе, а четох че трябва да го огранича
междинна - 1 банан
обяд - една бобена супа с малко сирене - незнам дали е добра комбинация

следобяд - малко грозде

вечеря - телешко със зеленчуци

ИМам проблем - много малко течности пия - как да се справя с това. А зная, че това е едно от най-важните неща. Никога не съм пила много вода, какво ли остава за нещо друго.

Стига толкоз, че стана дългичко
Успех желая на всички
Деси

Any
29th October 2008, 23:01
desip и аз имах този проблем с течностите. Лично аз си слагам една 1/2л бутилка минерална вода на бюрото и така пия, защото иначе я забравях. В началото е малко трудно, но сега успявам да изпия около 1.2л вода до обяд и следобед още поне 0.5 л гледам, че да ги докарам общо до към 2 л течности на ден :)

PeCinCe
29th October 2008, 23:21
И аз като Any се научих да пия вода.. няма значение дали е бутилка или пълна чаша, важното е да е близо до теб.. Искаш не искаш, виждаш я водата и се сещаш да пиеш.
Аз с кафето проблем нямам, не съм пила никога кафе, за да се разсъня или освежа, но ти препоръчвам да приемаш много вода докато пиеш кафе. А за отказването от кафето виж какъв съвет има в Ултраметаболизъм (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=384048&highlight=#384048)
А що се отнася до менюто ти, препоръчвам ти за закуска да хапваш нещо, освен че пиеш кафе..

pogo
29th October 2008, 23:27
desip
Ако не можеш да се наливаш с вода пробвай с чай (без захар разбира се) Поне има аромат. Аз се наливам с зелен чай и чай от мента.

Engel
30th October 2008, 08:46
Кафето от кога стана закуска?!!
Не насилвайте момичето да се налива с вода :1231: Да свикне първо да пие 0.5л. на ден пък после ще говорим. Предлагам всяка сутрин да си купува една бутилка 0.5л. и да си я носи в ръката до работа и през това време да пие по 1-2 глътки.. и то свършва, колко са 0.5л. Пък и искаш да си разкараш шишето от ръката така, че пиеш вода та.. пушек се дига :lol:
А за менюто вечерята е идеална, но следобедната закуска мисля, че е по-добре да се замени с кисел плод, или 30гр. ядки с 1/2 кофичка кисело мляко. УСПЕХ :2020:

П.П. А за супата и сиренето ,.. мисля, че е странна комбинация :2014:
П.П. 2 Пожелавам на всички отслабващи дами весел, слънчев, прекрасен, усмихнат, динамичен, изпълнен с хубави изненади и задължително отслабващ ден!!! :2020:

brumbrum
30th October 2008, 08:58
Здравейте, поздрави на всички :) вчера за вечеря глътнах 2 пилешки кюфтета и малко топено сирене :oops: . Днес съм пила мляко с нес и редовното кис. мляко с мюсли. За обяд мисля да е филия бонус (с коноп) намазана със извара, а за вечеря грейпфрут (макар, че за вечеря ще има зеленчуков микс с панирани пилешки хапки и не знам дали ще успея да се сдържа да не хапна). Хубав ден на всички
:wink:

Engel
30th October 2008, 09:09
Добро утро brumbrum. Аз реших, че твоя проблем според, който ти се провалят диетите е ГЛАД! Много малко калорий приемаш. Според мойте наблюдения или гладуваш или се тъпчеш и всяка диета ти е за 3 дни... Не искам да ми се сърдиш, искам да ме прочетеш и да го осмислиш. Започни хранене 3-4 пъти на ден. Разбирам да имаш вечеря 1 грейпфрут при положение, че имаш ОБИЛНИ закуска, обяд и по-лека следобедна закуска. Заради недохранването, изпитваш вълчи глад и се натъпкваш. Също те съветвам на обяд към филията Бонус с коноп (макар че незнам какво е това чудо коноп :roll: ) да добавиш голяма салата или 1 пържола на скара или печена, за вечеря преди грейпфрута можеш да ядеш и от зеленчуковия микс (без хапките за съжаление, защото предполагам, че ще са панирани и пържени), ако искаш можеш да си изпечеш за теб чисто пилешко филе към микса, и 2 часа преди ядене да си хапнеш грейпфрута. Извинявай за критиката, но трябва да започнеш да ядеш за да отслабнеш мила. Поздрави! Надявам се, че не се сърдиш все пак сме тук ,да си казваме истината, за да можем да продължаваме напред към целта си. :2020:

brumbrum
30th October 2008, 09:25
Мерси за съветите Engel! Напълно си права, но в момента в който хапна повече започвам да качвам.

desip
30th October 2008, 09:54
Привет от мен

благодаря за всички съвети. Днес се "поравих" и хапнах за закуска 5-6 лъжици мляко с мюсли. Със кафето изпих един фреш, току що изпих 200 гр. вода :oops: и съм си приготвила шишенцето до мен.
За обяд мисля да хапна малко пуешка шунка с доматче, пък после ще видим.

Весел, усмихнат и слънчев ден от мен

Деси

desip
30th October 2008, 09:57
Бързах и съм допуснала грешка
"Поправих се". Само да попитам. Снощи пих чай с 1 лъж. мед защото кашлям като магаре, проблем ли е медът?
А също не ям никакъв хляб - изобщо. Защото без него мога, но с една филийка - трудно.

Благодаря

Philipa
30th October 2008, 11:30
Абе хора, като чета какви диети сте си измислили направо се скъсвам от смях. Как издържате, изобщо не разбирам!? Това постоянно да мислите какво ще ядете и колко грама да си позволите ми се струва убийствено. Предполагам за това резултатите на повечето от дамите тук са много често минимални! Представям си какъв психически тормоз е нон-стоп да мислиш за калории и грамажи! А всички знаем, че за да се почувстаме добре физически и психически първо трябва да сме по-спокойни!!!
Аз лично отслабнах 35 килограма чрез лечебния глад на др. Емилова. Постигнах този резултат само за една година (това се случи преди 5 години) и от тогава теглото ми варира +/- 2 кг.
Докато отслабвах се чувствах изключително добре, много енергична и позитивна. Както повечето хора гладувах 20 дни , след това преминах към захранване и от 4.5 години насам се храня разделно. Всички знаете за какво говоря!!!
Не съм боледувала сериозно никога, нито преди , нито след отслабването! :wall: (да чукам на дърво) :)
Спортувам усърдно - 3 пъти в седмицата по 2 часа. Намерила съм си страхотен дамски фитнес близо до дома ("Феерия"), където всеки трениращ си има персонален инструктор и всичко е просто страхотно. :2050:
Така че, мили дами, съвета ми към вас е просто да намалите порциите, които си похапвате. Забравете за хляба, тестените изделия, ориза и сладкото за около 3 месеца. Наблегнете на овесените трици, плодовете и зеленчуците (сега е сезона на зелето!!!), хапвайте пилешки пържолки или филенце, и след не повече от месец ще усетите резултата, който ще е видим и за околните. :1241:
Успех!!!

rusakaka
30th October 2008, 12:21
добро утро, момичета! радвам се, че не се отказвате и продължавате да отслабвате и имате такава голяма мотивация за промяна. офф, аз са съжаление не мога да пия по такива масови количства вода. направо се подувам и ставам като котна жаба :mama:. а не мога да заместя водата и с чайове, понеже аз чай не обичам. поздрави на всички и успех! :1201:

PeCinCe
30th October 2008, 13:55
Philipa, хайде моля те прочети хубаво какво са писали всички, прочети дневник на отслабващите 2 и 1 и след това се изкажи отново по темата.. Просто.. появява се някой от някъде и си казва мнението, ама някак като за наказание на всички други.. Ами ок, всеки си има право на избор.. Ти си искала, отишла си при д-р Емилова, помогнала ти е, евала запазила си свалените кг. Всичко е до човек, а не до режим. Аз имам позната, която си върна след това килограмите...
Не знам кой брои грамажи.. Много отдавна в темичката не се е случвало, последният ми спомен е когато някои момичета споделяха за режима на Огнян Симеонов. И.. една лъжица мед не е броене, а просто притеснение на човек, който иска да бъде стриктен. Много те моля, не спирай ентусиазма на всички, защотото спазването на режим, който ние си правим със полезни храни е мн по-добър от следването на книга едно към едно.. Щото книгата се захвърля, а споделеният опит и наученото за собственото тяло остава..
Извинявай ако съм те нападнала, но много ми докривя.. Да, аз лично не мога да се похваля с постояннството на други хора, но това "направо се скъсвам от смях" много ме жегна