PDA

View Full Version : Имплантите втора употреба


madeline
5th October 2008, 16:34
Момичета замислялили сте се какво става със старите ви импланти,и дали някой доктор не ги слагат за нови.Все пак като заспим нищо не се знае нали......................Моля ако някой си е сменял имплантите и има отговор нека пише............

jolifille
5th October 2008, 17:11
Боже толкова невъзможно звучи това,как ти минава през главата даже

:roll:

Divinemouse
5th October 2008, 17:13
Момичета замислялили сте се какво става със старите ви импланти,и дали някой доктор не ги слагат за нови.Все пак като заспим нищо не се знае нали......................Моля ако някой си е сменял имплантите и има отговор нека пише............


Който го е страх от мечки, не ходи в гората :wink:

Divinemouse
5th October 2008, 17:15
Момичета замислялили сте се какво става със старите ви импланти,и дали някой доктор не ги слагат за нови.Все пак като заспим нищо не се знае нали......................Моля ако някой си е сменял имплантите и има отговор нека пише............


Ако някой ги е семнил дали ще знае че са втора или първа ръка :girl_haha:

demili 1
5th October 2008, 17:16
Момичета замислялили сте се какво става със старите ви импланти,и дали някой доктор не ги слагат за нови.Все пак като заспим нищо не се знае нали......................Моля ако някой си е сменял имплантите и има отговор нека пише............
Moite starite mi gi varnaxa vednaxa shtom izliazox ot upoikata. Biaxa krivi i sma4kani, sashoto imax kontraktura. Znam oba4e niakolko slu4aia za jeni na koito sa slagani vtora upotreba.

bimbi
5th October 2008, 17:18
Боже толкова невъзможно звучи това,как ти минава през главата даже

:roll: :2055: :2055: :2055:
в БГ сме мацо, няма нищо невъзможно

gwendoline
5th October 2008, 17:19
Човек никога няма пълна гаранция :cool: Затова съм склонна да се съглася с Томи...

jolifille
5th October 2008, 17:38
Боже толкова невъзможно звучи това,как ти минава през главата даже

:roll: :2055: :2055: :2055:
в БГ сме мацо, няма нищо невъзможноСъгластна сам с теб!Но все пак,не ми се вярва, че 21век,с толкова напреднала хирургия е възможно да се случва даже и в Бг!Може би се е случвало,не едва ли често срещана практика,поне така мислия аз

madeline
5th October 2008, 18:13
Боже толкова невъзможно звучи това,как ти минава през главата даже

:roll:
Всичко в този ивот е възмоно.Ето видя ли мненията на хората,защо винаги хората се страхуват от действителността????

jolifille
5th October 2008, 18:42
Боже толкова невъзможно звучи това,как ти минава през главата даже

:roll:
Всичко в този ивот е възмоно.Ето видя ли мненията на хората,защо винаги хората се страхуват от действителността????Мила,ми ля че е нормално и няма нищо странно в това да изпитваш страх,омраза,любов,възхище ие, и т.н,това са емоции през които повечето са минали!Изказах си мнението,мисля че това е всичко :wink:

doll
5th October 2008, 21:12
На мен старите импланти ми ги дадоха xx

marie_claire
12th December 2008, 17:40
На мен също ми върнаха старите и си ги пазя в една кутия :D

боряна христова
13th December 2008, 05:44
Мацки някоя от вас била ли е с ПИП ,която да се е възползвала от безплатна подняма...и дали и ги връщат старите..или не?

yoli
13th December 2008, 11:02
Мацки някоя от вас била ли е с ПИП ,която да се е възползвала от безплатна подняма...и дали и ги връщат старите..или не?

Това го извадих от сайта на J&Dmedicals.Явно няма да ни върнат старите импланти.Но разбрах поне че и втория чифт имат доживотна гаранция,което е много добре.


Процедура по замяна

* При решение за реоперация пациентката трябва да се съобрази със сроковете и условията на Гаранцията и да установи контакт с Хирург, с когото да обсъди причината за реоперацията, рисковете и дискомфорта, които поема, да планират датата на реоперацията, размера на имплантатите за смяна.
* Пациентката е длъжна да предостави на Хирурга своя Сертификат за Гаранция при консултацията, в противен случай Хирургът не се ангажира с по-нататъшни действия по замяната.
* Хирургът заявява имплантати за замяна на PIP чрез “Дже и Ди Медикалс”. Имплантатите за замяна трябва да бъдат поставени на пациентката в срок до 2 (две) седмици, в противен случай трябва да бъдат върнати непокътнати на PIP чрез “Дже и Ди Медикалс”.
* Хирургът попълва формуляр за рекламация, в който описва причините, поради които се налага реоперация и го изпраща на PIP чрез Дже и Ди Медикалс заедно с експлантираните имплантати, обект на този Сертификат. Формулярът за рекламация, заедно с експлантираните имплантати трябва да бъдат изпратени до 5 (пет) работни дни от датата на реоперация.

ВАЖНО! Чрез формуляра за рекламация заменените импантати се регистрират за ниво „Доживотна гаранция“.

petiarad
14th December 2008, 13:21
Колкото до старите импланти- ми ги върнаха и аз в яда си ги брулнах на боклука. Исках да ви питам за тази програма на ПИП. От клиниката ми казаха, че ще изпратят формуляра на ДЖенДимедикълс и те щели да се свържат с мен. Минаха вече 38 дена от операцията ми ...,но никой до сега не се е свързал с мен.При вас как беше???

yoli
14th December 2008, 19:33
Колкото до старите импланти- ми ги върнаха и аз в яда си ги брулнах на боклука. Исках да ви питам за тази програма на ПИП. От клиниката ми казаха, че ще изпратят формуляра на ДЖенДимедикълс и те щели да се свържат с мен. Минаха вече 38 дена от операцията ми ...,но никой до сега не се е свързал с мен.При вас как беше???

Старите ти импланти,които са ти върнали кои бяха?Първият ли чифт или втория заменения вече?А за какво трябва да те потърсят от J&Dmedicals,за това че си включена в програмата гаранция ли?

petiarad
15th December 2008, 10:08
Старите импланти не помня каква марка бяха ,са слагани преди 7 години в медицинска академия от един некадърник и след хиляди проблеми с тях - сега ми поставиха за пръв път ПИП.Затова птам за гаранцията.Дадоха ми картончето и сертификата и ми казаха ,че фирмата ще се свърже с мен или по тел. или на имейла.

yoli
15th December 2008, 10:25
Старите импланти не помня каква марка бяха ,са слагани преди 7 години в медицинска академия от един некадърник и след хиляди проблеми с тях - сега ми поставиха за пръв път ПИП.Затова птам за гаранцията.Дадоха ми картончето и сертификата и ми казаха ,че фирмата ще се свърже с мен или по тел. или на имейла.

А сега ми стана ясно :lol: И аз съм с ПИП и като попитах в клниката за гаранцията те ми казаха,че са се погрижили за всичко,аз само да си пазя паспортите и сертификата.Не са ми казвали че от фирмата трябва да се свържат с мен,а защо ли и да го правят. :roll:

danas
15th December 2008, 13:51
от фирмата се свързват с вас само ако сте решили да си сменяте имплантите

petiarad
15th December 2008, 13:54
Аз...както винаги...пак не разбрала...Данис, мерси за инфото!! :girl_in_love: Вече разбрах..да не се надявам,че някой ще ми се обажда..

danas
16th December 2008, 18:39
Аз...както винаги...пак не разбрала...Данис, мерси за инфото!! :girl_in_love: Вече разбрах..да не се надявам,че някой ще ми се обажда..
Явно аз не съм разбрала :D
днес получих писмо по пощатата от J D medicals,пише,че успешно съм регистрирана за подмяна.
операцията ми беше преди 5 месеца,а днес получих писмото,пиша това за да можете и вие да се ориентирате.

petiarad
17th December 2008, 14:19
Браво на тях! Писма и колети от Америка пристигат по бързо....Е, остава и аз да си почакам до лятото...

te_dda
19th December 2008, 22:01
Аз...както винаги...пак не разбрала...Данис, мерси за инфото!! :girl_in_love: Вече разбрах..да не се надявам,че някой ще ми се обажда..
Явно аз не съм разбрала :D
днес получих писмо по пощатата от J D medicals,пише,че успешно съм регистрирана за подмяна.
операцията ми беше преди 5 месеца,а днес получих писмото,пиша това за да можете и вие да се ориентирате.

защо искаш да ги сменяш , дани?? :roll: :roll:

rea
22nd December 2008, 15:50
Предлагам всички, които решат да си сменят гърдите, да пускат обява в Позвънете : "Продавам 1годишни импланти, много запазени. Била съм девствена , докато ги носех и никой не ги е стискал, мачкал и дърпал. Изгодно."
И да видите как ще се появи цял раздел "Гръдни импланти втори ръка" :lol:

danas
22nd December 2008, 22:11
Аз...както винаги...пак не разбрала...Данис, мерси за инфото!! :girl_in_love: Вече разбрах..да не се надявам,че някой ще ми се обажда..
Явно аз не съм разбрала :D
днес получих писмо по пощатата от J D medicals,пише,че успешно съм регистрирана за подмяна.
операцията ми беше преди 5 месеца,а днес получих писмото,пиша това за да можете и вие да се ориентирате.

защо искаш да ги сменяш , дани?? :roll: :roll:не съм писала,че искам да ги сменям :D
когато се оперирах съм записана за безплатна замяна на имплантите,което е бонус на фирмата.
това не означава,че не си плащаш самата операция!
от фирамата получих писмо,че съм регистрирана успешно и в рамките от 5 години мога да ги сменя.

te_dda
22nd December 2008, 22:39
ок :lol: :cry:

te_dda
22nd December 2008, 22:39
опа, обърках втората иконка :lol: :lol: :wink:

evita29
5th February 2009, 15:20
На мен при подмяната доктора ми обясни че в/у старият инплантант колкото и до се почиства остава мое ДНК,това крие голям риск от отхвьрляне при поставяне в друг пациент.Няма как да се ползват по няколко пьти.

Divinemouse
5th February 2009, 15:25
На мен при подмяната доктора ми обясни че в/у старият инплантант колкото и до се почиства остава мое ДНК,това крие голям риск от отхвьрляне при поставяне в друг пациент.Няма как да се ползват по няколко пьти.

Е че ти ще разбереш ли когото организма ги отхвърли и доктора ти изреди куп причини за вината....Той няма да ти каже че са чужди и организма ги отхвърля...

evita29
5th February 2009, 15:51
Просто не вярвам че уважаващ себе си доктор би поел такьв риск.Нали все пак после ще трябва да поправи "майсторлька" си.Не ми се вярва да са толкова без етика.

danas
5th February 2009, 15:59
наистина се слагат такива импланти,но само ако ти желаеш срещу една ниска цена :roll: чух,че се пракрикува вече и в БГ незнам,какви са тези жени,които се навиват само

Марулка
5th February 2009, 16:16
наистина се слагат такива импланти,но само ако ти желаеш срещу една ниска цена :roll: чух,че се пракрикува вече и в БГ незнам,какви са тези жени,които се навиват само

Е хубу......де.колко да им е евтино....... :roll: като платят и работата на доктора....... :roll: Лично аз се съмнявам уважаващите себе си лекари да го правят :!: :arrow:

stiuardka
5th February 2009, 16:24
направо гнусно,да заемеш от друг организъм импланти...

evita29
5th February 2009, 19:51
Е вие си го представяте гадно.Примерно да ги дадеш на сестра си или на майка си?Нещо такова е втора рька :D

te_dda
5th February 2009, 22:30
вижте сега, да си сложиш Ти съзнателно втора ръка импланти може да е глупаво, но е лично твое решение. А гнусно и гадно е някой да ти сложи такива, без твое знание и платени по всички правила за нови...и като знам,че все пак сме в бг.....изобщо не изключвам такива варианти.... :roll: :roll:

stiuardka
6th February 2009, 08:08
Именно,това имах предвид.А ако е за сестра или майка,предпочитам да и додам пари за нови,от колкото за мои стари :lol: Не знам,просто не го възприемам.Ама да ти сложат такива без знание...си е направо гадноо..

dedektiv_p
8th February 2009, 02:49
Съгласна съм с горното твърдение, но тогава пък възниква въпроса, а гнусно ли е и как възприемат пациенти трансплантациите на органи... вярно е че те са живото спасяващи в болшинството то случай но все пак...

te_dda
8th February 2009, 13:05
дедективче, изобщо двете неща нямат нищо общо никаква база за сравнение. уви, заводки и неизползвани органи ен съществуват, а и присаждането им е животоспасяващо.. освен това, тези, на които се присаждат органи, с месеци са на жестоки имуносупресиращи терапии и изолирани в стерилни среди , т.к имунитетът им се свежда до 0, за да се предотврати отхвърлянето...

боряна христова
9th February 2009, 15:01
дедективче, изобщо двете неща нямат нищо общо никаква база за сравнение. уви, заводки и неизползвани органи ен съществуват, а и присаждането им е животоспасяващо.. освен това, тези, на които се присаждат органи, с месеци са на жестоки имуносупресиращи терапии и изолирани в стерилни среди , т.к имунитетът им се свежда до 0, за да се предотврати отхвърлянето... Честно казано ,колкото и на някои да му се струва гнусно ...импантите 2ра ръка ,ако нямах парите за нови ,бих си сложила стари,по добре с стари ,гнусни импланти ,отколкото без цици..Лично мое мнение...

lusiana
9th February 2009, 15:20
Аз пък не бих сложила втора употреба :?
Предпочитам без цици...

te_dda
9th February 2009, 23:08
дедективче, изобщо двете неща нямат нищо общо никаква база за сравнение. уви, заводки и неизползвани органи ен съществуват, а и присаждането им е животоспасяващо.. освен това, тези, на които се присаждат органи, с месеци са на жестоки имуносупресиращи терапии и изолирани в стерилни среди , т.к имунитетът им се свежда до 0, за да се предотврати отхвърлянето... Честно казано ,колкото и на някои да му се струва гнусно ...импантите 2ра ръка ,ако нямах парите за нови ,бих си сложила стари,по добре с стари ,гнусни импланти ,отколкото без цици..Лично мое мнение...


боби, един пост по-нагоре обясних кое е гнусно...всичко друго е въпрос на лично решение, независимо то дали е глупаво ( което е моето лично мнение) или не.

"вижте сега, да си сложиш Ти съзнателно втора ръка импланти може да е глупаво, но е лично твое решение. А гнусно и гадно е някой да ти сложи такива, без твое знание и платени по всички правила за нови...и като знам,че все пак сме в бг.....изобщо не изключвам такива варианти.... Rolling Eyes Rolling Eyes___"

Excel
10th February 2009, 07:15
Теди , обикновено " не се чете повече" от последните две мнения . И при мен се случват такива недоразумения , надявай се хората в твоя контакт да са по-разбрани . :lol:

боряна христова
10th February 2009, 12:49
Теди , обикновено " не се чете повече" от последните две мнения . И при мен се случват такива недоразумения , надявай се хората в твоя контакт да са по-разбрани . :lol:не си права Дива :) аз много добре чета форума,старая се поне.Добре разбрах ТеДА за какво говорише...да,настина ако ти пробутат стари импланти за нови е многоо грубо..

gwendoline
28th April 2009, 12:15
Има ли случайно някоя с поставени импланти втора употреба..?

sisiapostolova
28th April 2009, 15:13
Има ли случайно някоя с поставени импланти втора употреба..? а как можеш да разбереш?

Марулка
28th April 2009, 15:20
а как можеш да разбереш?[/quote]

Когато ЦЕЛЕНАСОЧЕНО си слагаш такива :wink:
В смисъл по нормалният път........Мисля че Гуен имаше това в предвид......за да не се започнат пак приказки за злоупотреба и измами....го казвам.......

gwendoline
28th April 2009, 15:35
Има ли случайно някоя с поставени импланти втора употреба..? а как можеш да разбереш?
Добър въпрос :lol:

боряна христова
28th April 2009, 15:50
Има ли случайно някоя с поставени импланти втора употреба..? а как можеш да разбереш?
Добър въпрос :lol:според мен въпроса е някой дали знае да е с импланти 2ра употреба?

gwendoline
28th April 2009, 15:56
Не. Както Марулчицата написа, попитах някоя жена дали си е поставяла импланти втора употреба, т.к. знам, че съществува такава практика в чужбина, макар тук подобна тема да разбунва духовете.... :idea:

dimitriq76
28th April 2009, 16:27
Здравейте готини момичета ,прочетох почти всичко и ме развеселихте ,защото аз очаено мечтая за силикон ,но нямам финанси .Моето лично мнение ,че не бих сложила втора употреба инпланти ,но зная ли кокво ще ми сложат след като ме преспят .За това радвайте се на живота и красивите си бюстове и дано на никоя от нас не и се случва да й слагат инпланти втора рака .А иначе ако е по - собствено желание тогава е съвсем друг въпрос.

боряна христова
28th April 2009, 19:21
Аз като се замисля бих си сложила импланти 2ра ръка,защо пък не?Нали казват че на имплантите нищо не можа да им се случи,че са много здрави
:!: Вече дали е така е друга тема на разговор...Ако зная че няма да има никакви инфекции,заради това че са 2ра ръка,ДА,бих си сложила.Стига да ми пасват като расмер..

*Princess*
28th April 2009, 22:08
Аз бях чула за една жена, която не била доволна от размера и се подложила на реоперация, заради нови по - големи. И понеже ги е носила съвсем малко - колкото да установи, че бюста й не е задоволителен - слага нови и продава предишните.
НО, имплантите били прибрани стерилно и стояли в клиниката.
Всъщност не знам колко струва самата операция и само имплантите, но втората употреба едва ли ще излезе много по - евтина.

боряна христова
28th April 2009, 23:32
Аз бях чула за една жена, която не била доволна от размера и се подложила на реоперация, заради нови по - големи. И понеже ги е носила съвсем малко - колкото да установи, че бюста й не е задоволителен - слага нови и продава предишните.
НО, имплантите били прибрани стерилно и стояли в клиниката.
Всъщност не знам колко струва самата операция и само имплантите, но втората употреба едва ли ще излезе много по - евтина. Ама като се замисля е малко груго и с части от тялото си да си правим сметката...за това и аз малко се разколебавам от по горния си пост..

dupla
9th May 2009, 08:25
Човек никога няма пълна гаранция :cool: Затова съм склонна да се съглася с Томи...


крайййййййй-паднх от този аватарррррррр-поздрави

как може да си сложа аватар,ако не е проблем да питам?благодаря предварително :2020: :2020: :2020: :2020:

gwendoline
9th May 2009, 08:30
Човек никога няма пълна гаранция :cool: Затова съм склонна да се съглася с Томи...


крайййййййй-паднх от този аватарррррррр-поздрави

как може да си сложа аватар,ако не е проблем да питам?благодаря предварително :2020: :2020: :2020: :2020:

Мерси :cool: На лични ще ти напиша как да си сложиш аватар.

diadora
21st May 2009, 18:57
Гуен , може ли и на мен :D