PDA

View Full Version : Мнение от опериралите се при д-р Динев?


stiuardka
30th October 2008, 12:19
Доволни ли сте от него и персонала?Имам среща с него другия месец ,докато е във Варна,с уговорка още същата седмица да ми направи операция - уголемяване на бюст.Какви ви е поставил и как след това се е процедирало?

Benti
30th October 2008, 13:13
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3129&highlight=%E4%E8%ED%E5%E2

http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=2298&highlight=%E4%E8%ED%E5%E2

Аз исках и при него да ходя, но той е спец надмускулно..

Vesselinchica
9th February 2009, 20:09
Е, вече е специалист и в подмускулното поставяне. Аз го доказвам с моите прекрасни гърди.

*Princess*
20th February 2009, 14:42
Е, вече е специалист и в подмускулното поставяне. Аз го доказвам с моите прекрасни гърди.


Моля те, дай снимчици, че и аз ще ходя при него за подмускулни :)

Divinemouse
20th February 2009, 15:58
Е, вече е специалист и в подмускулното поставяне. Аз го доказвам с моите прекрасни гърди.

Нека да не забравяме че всеки хирург има и несполучливи операций....
От едни гърди прекрасни гърди не може да се вади такова заключение...Ако е така всеки доволен ще казва моя е НАЙ...и е вече специалист... :roll:

*Princess*
20th February 2009, 16:17
Всъщност всеки цели различен резултат, който според него е най - прекрасен. Но ако на теб едно нещо ти харесва, то на мен може да не ми харесва и така ... В крайна сметка най - важното е ние да се харесаме с новата придобивка :wink:

боряна христова
20th February 2009, 17:43
Е, вече е специалист и в подмускулното поставяне. Аз го доказвам с моите прекрасни гърди.


Моля те, дай снимчици, че и аз ще ходя при него за подмускулни :) Даи те да видим малко снимки..моля те

bojana
24th February 2009, 11:10
аз пък не разбирам какво му пречи да стане добър специалист и в подмускулното?
какво сте го заклеймили с това надмускулно?

gwendoline
24th February 2009, 11:14
аз пък не разбирам какво му пречи да стане добър специалист и в подмускулното?
какво сте го заклеймили с това надмускулно?
Той сам си се е заклеймил, така да се каже с този предпочитан от него метод... погледнато от тази светлина: как да му се довери човек за подмускулно...(като всички знаем, че е добър в надмускулните :idea: )..Тоест искам надмускулни отивам при Динев, Бояджиев или Михайлов; искам подмускулни - отивам при Заякова, Тепавичарова, Михайлов или Н. Георгиев.... това е поне масовата логика, затова...

bojana
24th February 2009, 11:24
ами не мисля, ето човека практикува и двата метода вече, и нищо не му пречи да е добър и в двата.
до момента в който някой не изкаже "компетентно" мнение от сорта "ми той е добър само в еди какво си"...
какво значи като е добър в над мускулното защо автоматично означава че е зле в ПОД?
доколкото знам и прехваления във форума хирург също преди е оперирал НАД?

bojana
24th February 2009, 11:31
искам да кажа,че щом популярния в този форум хирург твърдо, категорично практокува само един метод на поставяне, и абсолютно отрича другия, то това никак не осначава че другите хирурси трябва също да практикуват само един метод :roll:
уф дано да ме разбирате

gwendoline
24th February 2009, 11:33
ами не мисля, ето човека практикува и двата метода вече, и нищо не му пречи да е добър и в двата.
до момента в който някой не изкаже "компетентно" мнение от сорта "ми той е добър само в еди какво си"...
какво значи като е добър в над мускулното защо автоматично означава че е зле в ПОД?
доколкото знам и прехваления във форума хирург също преди е оперирал НАД?
Никъде не съм твърдяла, че е зле в подмускулното, а само че е добър в НАД. Има разлика в двете твърдения. :idea: Просто ако аз лично трябва да избирам - бих му се доверила за надмускулно, където си е изградил вече име.

bojana
24th February 2009, 11:43
не говоря лично за теб :roll:
просто от доста време наблюдавам тази тенденция във форума и се дранзня, че някои се изказват прекалено категорично един или друг хирург и понякога се създава грешно впечатление :wink:

bojana
24th February 2009, 11:46
как да му се довери човек за подмускулно...(като всички знаем, че е добър в надмускулните )
ето за това ти говоря, сама го написа Гвен

gwendoline
24th February 2009, 11:47
и понякога се създава грешно впечатление :wink:
О, да...форумът е в състояние да въздигне някой на пиедестал и да остави друг да се гърчи в агония на земята...така е принципно :idea: :cool:

bojana
24th February 2009, 11:57
виж не искам да се караме,
от доста време ми прави впечатление че тук таме се правят изказвания ни в клин ни в ръкав и от там идват недоразуменията, както и да е. също така ме дразни и това че заклеймявате Динев като специалист само и единствено в НАДмускулното поставяне.
Да, оперирах се при него, да, НАД мускулно съм. Безкраийно съм доволна и благодарна.
НО, не мился че като е добър в едно му пречи да е добър и в друго, ОК? ето за това се дразня.

Бобето
24th February 2009, 12:01
И форумите са като отделните личности, едни предпочитат едно, други друго.
Ние в нашият форум имаме препочитания към метод или определени хирурзи, в друг форум предпочитанията ще се различават от нашите....нормално!
Искам да подкрепя това което каза Гуен...


Той сам си се е заклеймил, така да се каже с този предпочитан от него метод... погледнато от тази светлина: как да му се довери човек за подмускулно...(като всички знаем, че е добър в надмускулните :idea: )..Тоест искам надмускулни отивам при Динев, Бояджиев или Михайлов; искам подмускулни - отивам при Заякова, Тепавичарова, Михайлов или Н. Георгиев.... това е поне масовата логика, затова...

gwendoline
24th February 2009, 12:26
виж не искам да се караме....
.
:lol: :lol: :lol: кой се кара... просто това е мнението ми и да самоцитирам се: "как да му се довери човек за подмускулно...(като всички знаем, че е добър в надмускулните )...? Аз лично виждам логика в това, но не го заклеймявам, нито се опитвам да давам наклон на феса на някой - твоя работа си е при кого ще избереш да си поставиш гърдите; не бих се наела да разубеждавам никого; просто дадох мнението си защо бих му се доверила за един метод, но за друг - не. Нека така го обобщим за мен лично - възрастна съм и нямам време да чакам да стане добър и в подмускулното (може и да е, но за мен е важен факторът "опит"...за други може да не е...) :wink:

Марулка
24th February 2009, 12:28
може и да е, но за мен е важен факторът "опит"...за други може да не е...) :wink:

и за мен....... :wink:

боряна христова
24th February 2009, 13:09
може и да е, но за мен е важен факторът "опит"...за други може да не е...) :wink:

и за мен....... :wink: Много правилно ...

bojana
24th February 2009, 13:26
съгласна съм,че опита има голямо значение. Но както знаем хирурзи с огромен опит често допускат грешки. Всички знаем че късмета тук играе голяма роля.
както и да е, не искам да се превръща в спор кой хирург е по по най и кой метод е най добрия. Дразни ме изказването на Томи, което беше контра на това че Динев е направил хубави гърди под мускулно. Както ме дразни и логиката която се е насадила, че ако прави НАД значи не може ПОД.

gwendoline
24th February 2009, 13:30
Както ме дразни и логиката която се е насадила, че ако прави НАД значи не може ПОД.
Много изопачаваш казаното, само това ще ти кажа. И даже не разбирам кое чак толкова те дразни и защо :idea:
Имам един въпрос към теб - смяташ ли, че Динев е майстор на надмускулните гърди - виждала ли си такива, правени от него и харесват ли ти?

bojana
24th February 2009, 13:38
Смятам че Динев е много добър пластичен хирург.
Да виждала съм и ми харесват.
както и да е аз говоря за съвсем друго нещо, не става въпрос за майстор на това или онова..явно не можем да се разберем, а и не ми се спори повече (все пак съм на работа)

gwendoline
24th February 2009, 13:52
Смятам че Динев е много добър пластичен хирург.
Да виждала съм и ми харесват.

ОК, оставям те сама да си отговориш тогава на какво се дължи това - на опита му или на късмета, за който говориш.
Всички знаем че късмета тук играе голяма роля.
.
Според мен, той ги прави хубави, защото е майстор в този тип поставяне, докато по твоите думи излиза, че ти си разчитала явно повече на... късмета... :idea:
Аз също приключих в тази тема; спорът не е градивен в случая, още повече с някой, на който водеща дума във всеки пост е "дразня се", "дразни ме" и т.н.

white_snake
24th February 2009, 14:36
Всъщност всеки цели различен резултат, който според него е най - прекрасен.
Пластичният хирург е като художника - може да рисува красиво,но всеки има свой собствен индивидуален стил и виждане!Художника става по-добър и можещ,когато натрупа повече опит и овладее техниките и все пак винаги има неща,които му се отдават повече,а други по-малко! :!: важното е на нас да ни харесва крайния продукт! :wink: Това е моето скромно мнение...

Бобето
24th February 2009, 14:43
Моето мнение е , че надмускулно е лесен и елементарен метод, в сравнение с подмускулното.
И си мисля че в повечето случаи, ако един хирург слага без проблем под....значи за него е фасулска работа над-метода.

bojana
24th February 2009, 16:21
ако един хирург слага без проблем под....значи за него е фасулска работа над-метода. ееее то това е много ясно :) мила
Значи тъй като много пъти прочетох глупости, че “Динев е само за над, да, ама той е само добър в над(баси тъпото),ако искаш под, Динев не е твоя човек и тн” от скромното ми наблюдение се получава следното:
докато едни твърдят, че еди кой не ставал за под мускулното и ходят при уж най добрия, а после на корекция, същия този който не ставал, се оказва, че ги прави хубави. Ето това имах предвид под недоразумения.
Както казах и хирурга с много опит прави грешки, а също преди е слагал над, и кво сега?
Разбира се тук може да се спекулира с късмета, както за доброто и за лошото име на хирурга.
Смятам Динев за професионалист, който си разбира от работата и не би допуснал да си прави експерименти над пациентите си, тепърва да се учи да поставя подмускулно импланти и да рискува доброто си име, както и всеки нормален хирург.
Мислех,че задачата на подобен тип форуми е да се помага на нови момичета по лесно да се ориентират в обстановката,а не да се изказват предпочитания за хирурзите и методите.
А защо Гвен се впрегна пък толкова? Нали темата е за мнения на оперирали се при Динев?
Това е мнението ми, ако щете ме нападайте, но засега ви казвам приятна вечер Дами.

gwendoline
24th February 2009, 16:26
Мислех,че задачата на подобен тип форуми е да се помага на нови момичета по лесно да се ориентират в обстановката,а не да се изказват предпочитания за хирурзите и методите.

Ти точно това правиш с всеки един пост :cool: Не съм се впрегнала ни най-малко, просто изкритикува мнението ми и се аргументирах :idea:

Марулка
24th February 2009, 16:35
Гуени ..днес не ти е ден мило..... :roll:

bojana
24th February 2009, 16:38
Ние в нашият форум имаме препочитания към метод или определени хирурзи, в друг форум предпочитанията ще се различават от нашите....
Не бе Гвен, ето затова го написах
Още веднъж казвам нямам нищо против никой, особено против тебе.
Просто и аз си пиша мненията

gwendoline
24th February 2009, 16:39
Гуени ..днес не ти е ден мило..... :roll:
Това да са ми проблемите.... :lol: :lol: :lol: Принципно някакъв нормален диалог, се преражда в спор и накрая "впрегналата се" съм аз, при условие, че не аз "се дразня" (ама "мноу се дразня" :wink: ) и подскачам на всяко мнение, различно от това, че Динев е "специалист по всичко" :1242:

gwendoline
24th February 2009, 16:41
Ние в нашият форум имаме препочитания към метод или определени хирурзи, в друг форум предпочитанията ще се различават от нашите....
Не бе Гвен, ето затова го написах
Още веднъж казвам нямам нищо против никой, особено против тебе.
Просто и аз си пиша мненията
Ами ок....значи просто си ги пишем и двете. :cool: Мир. :wink:

Марулка
24th February 2009, 16:42
[quote=doroteia01][size=7]подскачам на всяко мнение, различно от това, че Динев е "специалист по всичко" :1242:
:arrow: и следи темата с особен интерес :!: :lol: Добре че не е за Георгиев тема.......че пак ще има едни обвинения,едни тежки думи...... :lol:

bojana
24th February 2009, 16:54
виж сега Гвен, при цялото ми уважение към теб, ти беше една от
първите които ми даде съвет за операцията. Нито едно от твоите мнения не съм оспосрвала, и никога не бих, защото си по запозната от мен, и никога не съм забелязала да си се изказвала некомпетентно мнение.
Днешните ми постове не бяха насочени към никого конкретно.
Мисля че ако някой беше писал глупости за твоя хирург би реагирала по същия начин, с разликата че Динев не е твоя, но както и да е.
Няколко пъти ти казах че нямам намерение да се заяждам с теб. На теб обаче май ти харесва, но си избери някой друг.

gwendoline
24th February 2009, 17:01
Мисля че ако някой беше писал глупости за твоя хирург би реагирала по същия начин, с разликата че Динев не е твоя, ...
О....разрови се да видиш колко пъти съм яла дървото, опитвайки се да го защитавам... :1242:
Изобщо не ми било целта да се заяждам, даже ме е яд, че така се изроди накво тъпо разминаване в мненията. По-горе даже направих опит да приключим с безсмисленото повтаряне на едни и същи неща. Мисля, че му обърнах прекалено внимание на Динев, като на хирург, който даже не ме е оперирал :wink: Така че извини ме, ако от нещо си се почувствала засегната - не е било самоцел :idea: И това беше последния пост от мен в тази темичка :2020: :1201:

te_dda
24th February 2009, 17:21
айде и аз да разпаля малко огъня :lol: :lol:

гвендолин, много си добродушна в случая :))))) . аз бих казала пък, че дори това че някой се знае, че прави нещо по определен метод, не означава автоматично,че го прави добър в метода.......а просто,че от всички методи за себе си владее най-добре определения...
ю
също съм абсолютно съгласна с мението ти за какво при кого се ходи....

Divinemouse
24th February 2009, 23:03
Дразни ме изказването на Томи, което беше контра на това че Динев е направил хубави гърди под мускулно. Както ме дразни и логиката която се е насадила, че ако прави НАД значи не може ПОД.

:2014: ти четеш ли и разбираш ли това което съм написала...Че неможе от едни гърди да се каже" Е, вече е специалист и в подмускулното поставяне. Аз го доказвам с моите прекрасни гърди.
Едно птиче пролет не прави..."
иле аз да се бия в гърдите и да кажа ами моя е най добрия защото имам най страхотните гърди...и аз го доказвам... :girl_haha: :girl_haha:

diana1977
28th March 2009, 21:30
Здравейте мацки,аз ще се оперирам при Динев за втори път първият беше преди три години над мускулно а сега ще е подмускулно така ще мога да ви споделя как е и при над;при мен рли надмуск.ми се отпуснаха при положение че почти никога не съм ходила без сутиен а и ми прозират ръбовете на имплантите..Очаквайте да ви споделя след операцията как е.

aniK
28th March 2009, 22:46
diana1977, следим историята ти и с нетърпение чакаме да се похвалиш с новички безболезнени подмускулни :lol:

diana1977
29th March 2009, 17:18
Благодаря AniK ВИЖДАМ ЧЕ ВСИЧКИ ТУК СТЕ МНОГО ОТЗИВЧИВИ,КОЕТО МЕ РАДВА.Можеш да споделиш за всичко което те притеснява и винаги ще се намери някой да ти отговори.Говорих си по телефона с JULIAKAM толкова подробно ми обясни всичко.AniK ти би ли ми описала твойта операция знаеш мойте притеснения-болката

aniK
29th March 2009, 17:36
Е, аз съм забравила вече :D Бях забравила за болката още на първия месец. Наистина си наболява, но е търпимо - първите дни пиех по 1 аулин на ден, но цялата първа седмица бях в болнични и не се спрях - кафета, магазини... кеф. Не трябва да се заседяваш и да мислиш боли ли те или не. Хубаво да имаш някой край теб да ти помага. Не го мисли, тази седмица гедай да заемаш съзнанието си с други. Ще видиш после, че повече си се притеснявала, отколкото в действителност е болката :D

diana1977
29th March 2009, 17:41
благодаря ти много ANIK

jolifille
29th March 2009, 18:11
Преди 2 месеца моята най-добра приятелка се оперира при Динев-ето и два проблема при нея :!: Пъвия е че има една ръка разтояние между гърдите и втория че дясната гърда и прарави проблеми изпитва дразнеща болка и не може да спи на страни :x Тя е НАД мусколно :!: Просто незнам какво да кажа мачно ми е защтото щте се наложи нова корекця :x

diana1977
29th March 2009, 18:19
Случва се и на най добрият.Аз няма да се откажа от него така или иначе ще ми бъде за втори път

jolifille
29th March 2009, 18:26
Случва се и на най добрият.Аз няма да се откажа от него така или иначе ще ми бъде за втори път ти добре ли си :roll: какво искаш да кажеш че той е най-добрия ли :x

diana1977
29th March 2009, 19:09
Тук в този форум не си говорим така а само изразяваме мението си така че не така с лошо

*Princess*
29th March 2009, 23:10
Преди 2 месеца моята най-добра приятелка се оперира при Динев-ето и два проблема при нея :!: Пъвия е че има една ръка разтояние между гърдите и втория че дясната гърда и прарави проблеми изпитва дразнеща болка и не може да спи на страни :x Тя е НАД мусколно :!: Просто незнам какво да кажа мачно ми е защтото щте се наложи нова корекця :x

Не може от един случай да се прави извод. Ако на приятелката ти операцията беше безпроблемна, щеше ли да го обявиш за най - добрият ?
Съжалявам много за резултата й, на никого да не се случва, на разбери, че зависи и от първоначалният бюст.
Все пак ти споделяш наблюдения, което е хубаво.

Бобето
29th March 2009, 23:46
Тук в този форум не си говорим така а само изразяваме мението си така че не така с лошо

Надявам се да е така, но понякога има ненужни нападки.

боряна христова
31st March 2009, 04:49
Момичета -аз не мога да кажа кои в какво е по-добър ,дали в над или под? моята операция съшо не е от наи сполучливите при него....Но мога само едно да кажа че при Динев почти наи евтина операцията-незная за добро или зло...( за което му казвам ЕВАЛА,поне не е толкова алчен колкото другите) ......

stiuardka
31st March 2009, 06:57
Аз за сега проблеми нямам - дано и занапред.И аз не разбирам това с цените,но вероятно и алчността е от значение :lol: (не визирам никого конкретно).

adinka
31st March 2009, 16:58
Аз за пореден път ще кажа,че съм много доволна от Динев и вече година и половина нямам никакъв проблем,а гърдите ми изглеждат супер.

diadora
19th June 2009, 08:52
Момичета , писах на Динев меил с въпроси .Отговори ми -махане на сегашните импл. плюс новите - Арион , общо 2500 евро.Любезно и бързо отговори.

*Princess*
19th June 2009, 11:56
Момичета , писах на Динев меил с въпроси .Отговори ми -махане на сегашните импл. плюс новите - Арион , общо 2500 евро.Любезно и бързо отговори.

Това означава ли, че PIP и Arion при д-р Веселин Динев са на една цена :?: 2500 евро :?: :?: :?:

боряна христова
19th June 2009, 13:28
Момичета , писах на Динев меил с въпроси .Отговори ми -махане на сегашните импл. плюс новите - Арион , общо 2500 евро.Любезно и бързо отговори.

Това означава ли, че PIP и Arion при д-р Веселин Динев са на една цена :?: 2500 евро :?: :?: :?: На мен преди година ми взе също 2 500 евро за операция с импланти ПИП . Цените са му явно все едни и същи ...

*Princess*
19th June 2009, 14:00
Аз съм 99 % сигурна, че ще се оперирам при д-р Динев. Добри отзиви чувам за него, за клиника Вита, за персонала. Пък и работи и в чужбина - Франция. Цените са му най - достъпни. Има разлика между неговите 2500 евро и цените на останалите - 4000 евро, че и повече.

И все пак някой писа във форума, че жена му била представител на Арион и цената била прилична.

Ако някой знае със сигурност цената та Арион при него, да пише.

demili 1
19th June 2009, 14:33
Много ми става смешно като чета неща от сорта: еди кой си работи в Франция, а пък еди кой си в Германия .Да ама не. Никой никъде не работи, защото в никоя нормална западноевропейска държава няма да позволят на някой си Бай ти Ганьо да влезе в операционната , и отгоре на всичко да му осигурят пациентки. Много им се ще. Да не говорим, че голяма част от пластичните ни хирурзи нямат право да работят дори в България, защото нямат специалност.

gwendoline
19th June 2009, 14:39
Да не говорим, че голяма част от пластичните ни хирурзи нямат право да работят дори в България, защото нямат специалност.
Или имат, но в областта на коремната хирургия, стоматологията и др. специалности....

demili 1
19th June 2009, 14:43
Имах в предвид, че нямат специалност пластична хирургия

*Princess*
19th June 2009, 15:29
Много ми става смешно като чета неща от сорта: еди кой си работи в Франция, а пък еди кой си в Германия .Да ама не. Никой никъде не работи, защото в никоя нормална западноевропейска държава няма да позволят на някой си Бай ти Ганьо да влезе в операционната , и отгоре на всичко да му осигурят пациентки. Много им се ще. Да не говорим, че голяма част от пластичните ни хирурзи нямат право да работят дори в България, защото нямат специалност.

На мен пък ми става много смешно когато хората подценяват другите, с цел да ги изкарат по - долу от други.
Много е тъпо да се наричат българите Бай Гановци и защо си мислиш, че някой си чужденец е по - компетентен ?

demili 1
19th June 2009, 15:45
Това е просто обективната истина.

diadora
19th June 2009, 15:45
Как ще оперира във Франция-нали трябва да си приравни дипломата за пластичен там-едва ли го е направил.Допълнителни изпити,пари,време.

Мария Василева
19th June 2009, 15:58
и защо си мислиш, че някой си чужденец е по - компетентен ?
Аз не видях такова твърдение в мнението на demili.
Не е принципа до националността - д-р Дарина Кръстинова е признат и утвърден хирург във Франция. Но тя е единица.
И със сигурност е покрила критериите им. :idea:

*Princess*
19th June 2009, 16:05
Вие на кого на приравнителен сте присъствали.
Стига сте се опитвали да убеждавате в нещо, което не сте на 100 % сигурни.

Впуснахте се да убеждавате за нещо, за което не знаете.
Всеки предполага нещо.

diadora
19th June 2009, 16:06
В чужбина не че са по - компетентни , но поне НАИСТИНА са учили за пластични .Аз като се оперирах преди 7 години не попитах доктора -дали е пластичен-мислех , че задължително е такъв.И резултата е съответния :D .Може Динев да е специализирал във Франция и да има права там.

*Princess*
19th June 2009, 16:06
и защо си мислиш, че някой си чужденец е по - компетентен ?
Аз не видях такова твърдение в мнението на demili.
Не е принципа до националността - д-р Дарина Кръстинова е признат и утвърден хирург във Франция. Но тя е единица.
И със сигурност е покрила критериите им. :idea:

И как разбра, че е единица :?:

jolifille
19th June 2009, 16:15
В чужбина не че са по - компетентни , но поне НАИСТИНА са учили за пластични .Аз като се оперирах преди 7 години не попитах доктора -дали е пластичен-мислех , че задължително е такъв.И резултата е съответния :D .Може Динев да е специализирал във Франция и да има права там.
Това,че са учели не значи,че да по-добри,за съжаление имам преки наблюдения и връзки с пластичната хирургия в Франция,Люксембург и Швейцaрия,.....имам приятелки тук оперирани и в трите държави,......има и пострадали,така че едва ли тук е по-сигорно,че нямаш да имаш проблеми в бъдеще,...........всеки със късмета си :wink:

diadora
19th June 2009, 16:22
Вие на кого на приравнителен сте присъствали.
Стига сте се опитвали да убеждавате в нещо, което не сте на 100 % сигурни.

Впуснахте се да убеждавате за нещо, за което не знаете.
Всеки предполага нещо.
Да ,така е.Бих се радвала , ако Динев е добър специалист , защото може би той ще е моя избор .Исках само да кажа , че наште лекари умират от кеф в тяхната операционна да влезе чужденец , но те самите не са много желани в чужбина.Говоря за наблюденията си - на какво подлагат тук , където живея , българските лекари за да могат да практикуват.Поне няколко години само сънуват за операционна.
Пак казвам-ако Динев е учил или специализирал във Франция-може би нещата са различни.

diadora
19th June 2009, 16:26
В чужбина не че са по - компетентни , но поне НАИСТИНА са учили за пластични .Аз като се оперирах преди 7 години не попитах доктора -дали е пластичен-мислех , че задължително е такъв.И резултата е съответния :D .Може Динев да е специализирал във Франция и да има права там.
Това,че са учели не значи,че да по-добри,за съжаление имам преки наблюдения и връзки с пластичната хирургия в Франция,Люксембург и Швейцaрия,.....имам приятелки тук оперирани и в трите държави,......има и пострадали,така че едва ли тук е по-сигорно,че нямаш да имаш проблеми в бъдеще,...........всеки със късмета си :wink:
Съжалявам да прочета това.Мислех , че само в БГ некадърници успяват да просперират. Дано имаме късмет :D

*Princess*
19th June 2009, 16:33
Да, дано всички имаме късмет.

Но за всички, които по - горе твърдяха, че едва ли не е невъзможно БГ хихург да има нещо общо с пластичната хирургия в чужбина :
:arrow: http://www.vita.bg/spec.php?sp=65&k=29

боряна христова
19th June 2009, 16:37
В чужбина не че са по - компетентни , но поне НАИСТИНА са учили за пластични .Аз като се оперирах преди 7 години не попитах доктора -дали е пластичен-мислех , че задължително е такъв.И резултата е съответния :D .Може Динев да е специализирал във Франция и да има права там. преди повече от година ,преди да се оперирам при Динев...някаде бях чела че е специализирал в Франция..даже маи беше в саита му...но дали наистина е така,само тои си знае :!: :!: :!: :!:

stiuardka
20th June 2009, 07:33
Така скъпи момичета,ето какво пише на визитката му :четиригодишна специализация в болниците st.Louis и St,Vicen de Paul и клиниките CCBB Slinique d'Alma,Victor Hugo,IGCM в Париж,Франция.
Едногодишна практика в Montreal General Hospital и Seaford Medical Center - Монреал,Канада.
Аз понв няма да говоря на сляпо око така ли или не,защото ЗНАМ ,че е така...

*Princess*
20th June 2009, 12:38
Така скъпи момичета,ето какво пише на визитката му :четиригодишна специализация в болниците st.Louis и St,Vicen de Paul и клиниките CCBB Slinique d'Alma,Victor Hugo,IGCM в Париж,Франция.
Едногодишна практика в Montreal General Hospital и Seaford Medical Center - Монреал,Канада.
Аз понв няма да говоря на сляпо око така ли или не,защото ЗНАМ ,че е така...

Ето един човек да пише адекватно :!:
Не на сляпо измишльотини.

Аз за това пуснах линк към сайта му, за да се прочете.
Не е хубаво да се омаловажава трудът и специализациите на човека, защото това не му е коствало нито малко усилия, нито малко средства.

боряна христова
20th June 2009, 17:59
Така скъпи момичета,ето какво пише на визитката му :четиригодишна специализация в болниците st.Louis и St,Vicen de Paul и клиниките CCBB Slinique d'Alma,Victor Hugo,IGCM в Париж,Франция.
Едногодишна практика в Montreal General Hospital и Seaford Medical Center - Монреал,Канада.
Аз понв няма да говоря на сляпо око така ли или не,защото ЗНАМ ,че е така...

Ето един човек да пише адекватно :!:
Не на сляпо измишльотини.

Аз за това пуснах линк към сайта му, за да се прочете.
Не е хубаво да се омаловажава трудът и специализациите на човека, защото това не му е коствало нито малко усилия, нито малко средства. :2003: :2003: :2003: :2003: :2003:

te_dda
21st June 2009, 15:51
и защо си мислиш, че някой си чужденец е по - компетентен ?
Аз не видях такова твърдение в мнението на demili.
Не е принципа до националността - д-р Дарина Кръстинова е признат и утвърден хирург във Франция. Но тя е единица.
И със сигурност е покрила критериите им. :idea:

И как разбра, че е единица :?:

спри се...става вече леко смешно... :roll:

te_dda
21st June 2009, 16:08
Така скъпи момичета,ето какво пише на визитката му :четиригодишна специализация в болниците st.Louis и St,Vicen de Paul и клиниките CCBB Slinique d'Alma,Victor Hugo,IGCM в Париж,Франция.
Едногодишна практика в Montreal General Hospital и Seaford Medical Center - Монреал,Канада.
Аз понв няма да говоря на сляпо око така ли или не,защото ЗНАМ ,че е така...

СТАЖ не значи СПЕЦИАЛИЗАЦИЯ !!!!

стажът може да е и 10 дена !! просто да видиш какво правят...мнението на демили беше най-точно. всички тука ходят за по 5-10 дена някъде, плащат по няколко хиляди евро за курса/стажа и вече слагат удостоверенията по стените...и който не е няаясно счита това за специализация.....специализ цията е много по-дълъг процес, със съответни изпити ,вкл практичен :!: :idea: ( което значи че през това време практикуваш в/у хора....българин - в/у американка??? да бе ...)...много бих се радвала, ако има български пл хирург,който се е учил на пл хирургия не в отделениятая за изгаряния в бг, а в така прословутата франция и америка...поне звучи добре, ако не е реално...

пс: имате ли представа ако предположим за момент,че това е истина, то какви пари струва това???? ако не си внук на тодор живков незнам как можеш да си го позволиш.....в бг единстввените курсове, дето имат общо с европейските, са за 3 дни 1000 лв и ти дават тапия, като тея 3 дни си се опитал един път и то върху прасе !!!! а не върху човек...!!!! след като си платиш( щото то на практика само това се сика от теб) тапията, без да си опитал дори нищо, се пускаш свободно на пазара и веенси обявен за имащ нивото и можещ да практикуваш...
1000лв за 3 дени без практика - това е цената тук за една тапия...за 3 годишна СПЕЦИАЛИЗАЦИЯ във франция мисля,че няма нужда да се опитваме да предположим....

*Princess*
21st June 2009, 23:24
Не знам за вас кое е смешно, но ...

Просто исках да кажа, че опитите ви да омаловажите и да изкарате някого, както на вас ви е на таман най - вероятно, защото това не е вашият хирург ...

Някои тук са много навътре в специализациите и в стажовете ...

Смешното е, че се филосовства на сляпо.

Аз изложих това, което съм прочела :arrow: с линк. А това, че тук с буквички по форумите, хората се направиха на професори, знаещи всичко си е техен проблем.

jolifille
21st June 2009, 23:33
*Princess* точно така,........не мога да си обясня защо ги смятат за много бедни,че не могат да си позволят едно обучение в Франция :roll:
Изобщо защо давате за пример винаги Франция,не мислете че там няма пострадали,....гледам много често френска Тв и дават понякога репортажи на тая тема,колкото ги бива в Франция,толкова ги бива и в България,грешки и добри резултати стават навсякъде по света :roll:

te_dda
22nd June 2009, 00:01
Не знам за вас кое е смешно, но ...

Просто исках да кажа, че опитите ви да омаловажите и да изкарате някого, както на вас ви е на таман най - вероятно, защото това не е вашият хирург ...

Някои тук са много навътре в специализациите и в стажовете ...

Смешното е, че се филосовства на сляпо.

Аз изложих това, което съм прочела :arrow: с линк. А това, че тук с буквички по форумите, хората се направиха на професори, знаещи всичко си е техен проблем.


смешното е, че въз основа на няколко изредени реда стажове се опитвате да изкарате някого едва ли не бог в пластичната хирургия...
и не се опитваме да омаловажиме някого, или да го изкараме по-долу от друг, както имаше такова мнение., а да приземиме мненията до реалната истина...никой никъде не е казвал нещо лошо за него :!: ( въпреки че мога да кажа много неща,но си запазвам личното мнение за себе си )

:roll:

*Princess*
22nd June 2009, 00:23
Да се пише във форума, че даден хирург няма компетенцията, която сам си е обявил / и едва ли си измисля в сайта си /, не е свеждане до реалността, а чисто омаловажаване и принизяване.
А това, че твърдиш, че можеш да изтъкнеш лоши неща за дадения хирург ... Ясна е работата.

При всеки има доволни и недоволни, но обиждайте хирурга, когато е станало не що сериозно ... А то какво стана :?: :!: Нападнахте го за едното нищо. Звучи ми на чиста злоба и на нищо друго.

И не се занимавам с тая тема защото си нямам друга работа, а ме е яд, че за нищо оплюхте човека.
То не беше опити "върху свине", че си измислял за стажа ... че кой щял да го пусне в чужбина ...

:arrow: Я която държи, че човека не е хвърлил труд по образованието, обучението и стажа си, да каже тя с какво образование е и как и за колко го е постигнала.
Защото за да заплюваш така някого - трябва да си в повече от него.

С това приключвам, а тези които само си чешат езиците без да са на ясно, веднага могат да си отворят една тема със заглавие " Злобни коментари " и да продължават там.

Мария Василева
22nd June 2009, 03:21
:arrow: Я която държи, че човека не е хвърлил труд по образованието, обучението и стажа си, да каже тя с какво образование е и как и за колко го е постигнала.
Защото за да заплюваш така някого - трябва да си в повече от него.
Не бе Принцеске, не е задължително. :lol: Нито ще ти правя справка на образованията ми. И тук заплюване наистина е нямало. :|

Лично аз реагирах на това::arrow: че той работи И във Франция. От там дойде и споменаването на тази страна. Значи, не аз и другите момичета изтъкват било французите, било други, а пациентките (и предполагам самия доктор) изтъква това, че той РАБОТИ в там.

Нищо лошо, добре, може - ама доста странно е все пак. Едно е да е стажувал преди, друго е СЕГА да работи и тук и там едновременно..
Ако е така интересно, дека оперира в чужбинско? :2016: Кажете да се знае, може някои да се интересуват там да се оперират..

п.с. Персонала на Вита наистина е добър :2043: (в по-голямата му част)

stiuardka
22nd June 2009, 06:55
Ясно ми е ,че всеки защитава своя си лекар и е скептичен по отношение на други,Не съм съгласна ,че един лист хартия прави специалиста такъв.Темата не е за да го оплюваме,а хора минали през него да изкажат мнение,което имат фактически.

Мария Василева
22nd June 2009, 12:57
Ясно ми е ,че всеки защитава своя си лекар
Даже и това не е така, в случаите на недоволните от своя лекар.

Аз като българка ще се радвам на всеки успех на наш специалист по света.

За мое удивление обаче Сердев примерно не само че си оперира (не знам кой му се връзва!??) но и прави разни конференции с международно участие... И това е факт. Как става това нещо - на мене не ми е ясно.

Ако искам да защитя нещо или някой това са пациентите. Лекарите са достатъчно добре защитени.

И да - има доволни от вашия доктор. Но позволете да реагираме на странни моменти, които будят любопитството ни. :wink:

te_dda
22nd June 2009, 15:33
:arrow: Я която държи, че човека не е хвърлил труд по образованието, обучението и стажа си, да каже тя с какво образование е и как и за колко го е постигнала.
Защото за да заплюваш така някого - трябва да си в повече от него.
Не бе Принцеске, не е задължително. :lol: Нито ще ти правя справка на образованията ми. И тук заплюване наистина е нямало. :|

Лично аз реагирах на това::arrow: че той работи И във Франция. От там дойде и споменаването на тази страна. Значи, не аз и другите момичета изтъкват било французите, било други, а пациентките (и предполагам самия доктор) изтъква това, че той РАБОТИ в там.

Нищо лошо, добре, може - ама доста странно е все пак. Едно е да е стажувал преди, друго е СЕГА да работи и тук и там едновременно..
Ако е така интересно, дека оперира в чужбинско? :2016: Кажете да се знае, може някои да се интересуват там да се оперират..

п.с. Персонала на Вита наистина е добър :2043: (в по-голямата му част)

мария, не се хаби...няма смисъл....аз също не възнамерявам повече да се хабя...

принцес, искренно съм разочарована да видя от теб такова отношение точно към мен.....да си заслепена --- не си първата, нито ще си последната..ок, но да променяш смисъла на мненията ми като цитираш неща ,които не съм казала, вече е прекалено грозно !!

мисля,че нямам повече какво да ти кажа, ако си умна - ще ти е достатъчно, ако не си - твой проблем...

Марулка
22nd June 2009, 15:52
te_dda шЪт....... :wink:

Мария Василева
22nd June 2009, 15:55
Да, така и ще направя, te_dda. Последни два цитата, които ми направиха впечатление. :1246:

Пък и работи и в чужбина - Франция.

Изобщо защо давате за пример винаги Франция,не мислете че там няма пострадали,...

te_dda
22nd June 2009, 18:19
te_dda шЪт....... :wink:

MAрУлу Зиленъ КЪдръвъ, ше треа некой гУлЕм рапон -тампон :shock: :1242: :girl_haha:

*Princess*
22nd June 2009, 22:07
te_dda, мненията ми не бяха с лична насоченост. Не запомних, не се и връщам да гледам кой какво точно е написал. На никого не преписвам и не изопачавам мнения.
Това не е лично, просто ми е много неприятно когато всичко се поставя под въпрос и се отричат разни факти / които се водят за факт /. А за това, че се защитават пациентите, а не докторите, по принцип така трябва да е.

Единственото което целях е да не се обиждат хората за нищо и да не пишем наизуст. Не е хубаво така.

С това мисля сериозно да спрем, защото не искам да спорим. Тук се дават съвети и се обменя опит и информация - няма да се караме, защото в крайна сметка всеки си има мнение. Ако спорим така за всяко различно мнение ...

:2020: :2020: :2020:

боряна христова
23rd June 2009, 06:48
te_dda, мненията ми не бяха с лична насоченост. Не запомних, не се и връщам да гледам кой какво точно е написал. На никого не преписвам и не изопачавам мнения.
Това не е лично, просто ми е много неприятно когато всичко се поставя под въпрос и се отричат разни факти / които се водят за факт /. А за това, че се защитават пациентите, а не докторите, по принцип така трябва да е.

Единственото което целях е да не се обиждат хората за нищо и да не пишем наизуст. Не е хубаво така.

С това мисля сериозно да спрем, защото не искам да спорим. Тук се дават съвети и се обменя опит и информация - няма да се караме, защото в крайна сметка всеки си има мнение. Ако спорим така за всяко различно мнение ...

:2020: :2020: :2020: И така трябва да е ... :1203: :1203: :1203:

juliana_82j
23rd June 2009, 08:52
Как не се избихте незнам.Голяма патардия за нищто.Истината е че да си лекар не е професия а призвание.Колкото и хартийки да имаш,всичко е реклама за лекарите.Който си го може и си следи нововъведенията(и 10 дни са достатъчни като имаш основата) за да се развива като специалист,и колкото повече пациенти има за да изглади собствените си грешки,той успява.Мен не ме привлече това,че е специализирал в чужбина(там не оберират марсианци,не ти е нужно да се учиш отначало,само гледаш какво е новото),а жени които са му лягали под ножа.Другото,което за мен поне е важно,е отношението му към пациентите.

diadora
23rd June 2009, 22:51
Juliana дали би легнала да те реже някой без необходимите ,, хартийки ,, и да разчиташ на призвание :?: Аз направих вече тази грешка и бих написала на сто пъти, на всяко момиче , което се замисля за пластика - не е без значение съответната специализация... Винаги може да стане фал , но може би е по малка вероятността , ако избереш лекар-специалист. Ти за разлика от мен си направила точно това -поздравявам те за избора :D

juliana_82j
24th June 2009, 08:28
Съжалявам че при теб така е станало.Не си ме разбрала правилно.Преди да се подложа на операция проучвам много подробно,но не съм взела решение на база дали е практикувал някъде другаде.Говорих и с 10-тина негови пациентки и така.Но все пак грешки винаги стават,никои не е застрахован,и пак ми беше напрегнато,но съгласи се с мен,че като си некадърник и 100 кетапа да имаш,все тая.

Мария Василева
24th June 2009, 08:50
но съгласи се с мен,че като си некадърник и 100 кетапа да имаш,все тая.
Е малко трудно е ако си некадърник да ги заимаш... доста по-малка е вероятността.

juliana_82j
24th June 2009, 09:26
Не съм съгласна с теб,имаики в предвид доста хора с дипломи,които за ништо не стават.А най- лощото е че сред тях има лекари и фармацефти.

*Princess*
24th June 2009, 11:09
Не съм съгласна с теб,имаики в предвид доста хора с дипломи,които за ништо не стават.А най- лощото е че сред тях има лекари и фармацефти.

Трябва за лекарска професия да няма оценки Среден 3, Добър 4 и т.н.
:arrow: Или ОТЛИЧЕН или НЕ :!: :!: :!:

ina79d
24th June 2009, 13:58
Пластичните БГ хирурзи имат всичките специалност първо Хирургия ,(която се учи след като завършиш Медицина) , изключения са завършилите Медицина или специализация в чужбина .
В БГ се явяваш на конкурс за спец. х-я и при успех най малко 4.5 участвяш в класацията за съответната отпусната бройка от МЗ по хирургия в Медицински Университет, след класиране учиш - работиш 4 г. на база Университетска б-ца в к-ка по хирургия.
След 4 г. се явявяш пред изпитна комисия - издържаш и тогава получаваш специалност по хирургия (висцерална - обща).
След като имаш спец. х-я , искаш да станеш пласт. х-рг , пак се явяваш на конкурс за специалността пластична х-я,която е вече 2 год.
И специализацията е само в Пластична х-я на Университетска Многопрофилна Болница за Активно Лечение "Александровска" - (УМБАЛ "Александровска").
След 2-те год. на учеене и работене - пак изпитна комисия и тогава заветната диплом за специалност " Пластична хирургия " и правото да практикуваш такава.

От м. декември м.г. за новоспечелилите специализанти вече има изменение и за да си пластичен хирург вече не е задължително да имаш спец. х-я ( както бе и за Кардиология ,за да имаш спец.Кардиология трябваше да имаш първо спец. Вътрешни болести- 4 г. и тогава учиш за Кардиология още 2 г.. сега са си отделни специалности и не са зависими една от друга ).

Явяваш се по гореописания начин на конкурс , спечелваш държавна поръчка - има и платено ,(напускаш работата си където работиш) отиваш в МБАЛ- "Александровска" - клиника по Пластично възстановителна хирургия с шеф доц. Д. Евстатиев, обучават те там 5 ГОДИНИ и чак тогава получаваш диплом и право да си пластичен хирург, но това е от тази год. и нови пластични хирурзи ще има ,чак след 5 год.

И след като е толкова време специализацията в БГ, като се почне от конкурса, спечелването , самата специализация като години , взимането на изпитите, до получаване на диплом за съответната специалност , какво ли е в развитите чужди страни където повечето е само платено. Като първо за да завършиш Висше- Медицина е най трудно , продължително и скъпо.
Навсякъде има няколко месечни платени курсове и по продължителни такива , плащаш си , гледаш и после в СВ-то си пишеш ,че си изкарал курс по..... в ..... (държава).

diadora
24th June 2009, 18:11
Aз пиша , с идеята да не сбърка някой като мен , но като гледам-няма много лекари , които смело се представят за пластични , а не са. Сещате ли се за някой...

mihaelka
24th June 2009, 20:29
Мисля че малко се поизмести темата :) Не съм влизала скоро и сега малко не мога да навляза в темата,но видях че някой питаше за сигурна цена при Динев.Аз се оперирах при него април месец,изключително доволна съм както от него,така и от екипа му.Цената която платих беше 2500Е,тя включваше имплантите,престояв болницата и т.н. с една дума всичко! Имплантите ми са Арион анатомични,с др Динев имам общи познати пак в областта на медицината които ми го препоръчаха и чесно казано не съжелявам,но това е решение,което всеки трябва да вземе сам за себе си :)

*Princess*
11th July 2009, 11:24
Д-р Динев май си е смъкнал цените :idea:
Преди в сайта му, в ценоразписа на предлагани услуги, пишеше увеличаване на бюст + протезите 2500 - 2700 евро, а сега :arrow: 2000 - 2500 евро.

*Princess*
11th July 2009, 11:26
Всъщност 2200 - 2700 евро
Явно Арион са по - скъпите, към 2500, ПИП 2200 :roll:

боряна христова
11th July 2009, 11:35
Всъщност 2200 - 2700 евро
Явно Арион са по - скъпите, към 2500, ПИП 2200 :roll:Динев е намалил цените...Бравоо :girl_dance: не мога да повярвам...може и него да го е ударила кризата :1241:

*Princess*
11th July 2009, 11:51
Кризата е ударила навсякъде явно.
Логично е да смъкват цените, защото тези интервенции станаха масови и имат все повече клиентки :idea: Предвид кризата, не е лошо и те да пуснат малко промоция :lol:
А и при него Ариона е на доста достъпна цена.

боряна христова
11th July 2009, 14:05
Кризата е ударила навсякъде явно.
Логично е да смъкват цените, защото тези интервенции станаха масови и имат все повече клиентки :idea: Предвид кризата, не е лошо и те да пуснат малко промоция :lol:
А и при него Ариона е на доста достъпна цена. Едва ли са под 2 500 евро ...

dimitriq76
11th July 2009, 14:16
Аз ще проверя при Динев дали има намаление защото тези дни имам работа в болница Вита .Отдавна искам и аз да стана една от вас но проблема е финансов ,обмислям заем не съм сигорна дали ще ми отпуснат банките ,но ако има намаление ще съм много доволна .

*Princess*
20th July 2009, 22:41
Аз ще проверя при Динев дали има намаление защото тези дни имам работа в болница Вита .Отдавна искам и аз да стана една от вас но проблема е финансов ,обмислям заем не съм сигорна дали ще ми отпуснат банките ,но ако има намаление ще съм много доволна .

Ходи ли при Динев ? Научи ли нещо ново ?

Аз възнамерявам да му се обадя, за да разбера от първоизточник цените. Искам да го питам кога е в София / Защото нали и във Варна ходи /. И колко предварително трябва да се обадя да си запазя час за консултация.

krisi_pat
3rd August 2009, 07:09
ако някой разбере какви са цените при него моля да пише :?

kisha
3rd August 2009, 09:53
аз ходих на скоро при него и ми даде цена за увеличаване на бюста 2600евро....май беше най-ниската, която чух, но не ме посъветва да направи повдигане, защото трябва , а искаше да ми сложи 485сс...как си щях да се окепазя.....

krisi_pat
3rd August 2009, 10:13
ти после при кого си отишла?

боряна христова
4th August 2009, 02:14
ти после при кого си отишла? И аз нещо не можах да разбера...чакаме пояснение .. :1230:

kisha
4th August 2009, 10:08
при Скерлев...
още не смея нито да се похваля, нито да кажа дали съм доволна от работата му..
имам доста отоци, боли ме, а и съм със шевове :roll:

Stunning
16th August 2009, 19:45
цената на динев определено ме зайнтригува. явно човека освен от хирургия разбира и от бизнес

gwendoline
16th August 2009, 21:57
цената на динев определено ме зайнтригува. явно човека освен от хирургия разбира и от бизнес
за всяко нещо си има причина... :idea: и в неговия случай не мисля, че точата дума е..."бизнес" :idea:

*Princess*
17th August 2009, 01:27
цената на динев определено ме зайнтригува. явно човека освен от хирургия разбира и от бизнес
за всяко нещо си има причина... :idea: и в неговия случай не мисля, че точата дума е..."бизнес" :idea:

gwendoline, какво искаш да кажеш ? Че понеже е по - ниска цената, няма да е на добро ниво ли ? Д-р Тонев също работи на такива ниски цени :roll: Казвам ниски, защоно 8000 лв ми се струват мноооого :roll: 5000-6000 е доста добра цена :idea:

gwendoline
17th August 2009, 08:50
за всяко нещо си има причина... :idea: и в неговия случай не мисля, че точата дума е..."бизнес" :idea:

gwendoline, какво искаш да кажеш ? Че понеже е по - ниска цената, няма да е на добро ниво ли ? [/quote]
Не, не е това причината, но не искам да говоря на тема, която ще разбуни духовете тук и ще ме вкара в безсмислени полемики с хора, които са негови пациентки и ги уважавам. Който се интересува достатъчно от инфо, когато си търси пластичен хирург - той ще разбере какво имам предвид.

te_dda
17th August 2009, 15:04
но не искам да говоря на тема, която ще разбуни духовете тук и ще ме вкара в безсмислени полемики с хора, които са негови пациентки и ги уважавам. Който се интересува достатъчно от инфо, когато си търси пластичен хирург - той ще разбере какво имам предвид.


Колко позната ситуация ( въздишка) :roll: :2045:

Stunning
17th August 2009, 21:02
мацки, светнете ме в тези познати ситуации, нали за това е форума... за мен уравнението висока цена - високо качество не работи... имам няколко познати със силикон, всичките за около 10000лв и всички с поблеми... познати при динев нямам и за това се интересувам какво е положението при него. цената е много разумна. просто от наблюдение вече си мисля, че при които и да отида шанс за проблем винаги има

diadora
17th August 2009, 21:49
мацки, светнете ме в тези познати ситуации, нали за това е форума... за мен уравнението висока цена - високо качество не работи... имам няколко познати със силикон, всичките за около 10000лв и всички с поблеми... познати при динев нямам и за това се интересувам какво е положението при него. цената е много разумна. просто от наблюдение вече си мисля, че при които и да отида шанс за проблем винаги има
Аз също мислех , че висока цена не гарантира добър резултат и избрах евтинко :D Вече много пъти съм писала - внимавайте с ниските цени . Не че има гаранция , всеки има провалите си , но аз съжалявам за избора си.Не съм при Динев - дори мислех за него при следваща операция , но не съм решила.

gwendoline
18th August 2009, 08:14
Цената никога не е достатъчно ниска или прекалено висока, когато става дума за тялото ми - така че това е последното нещо, което ме вълнува, макар да съм стигала до три кредита именно поради "високи цени". Абсурдно ми се вижда това да е определящ фактор при кого да отида. И няма нищо общо с резултата, така че...
За мен лично е важно хирургът ми да има достатъчно операции (опит), да е официално сертифициран със специалност "Пластично-възстановителна и естетична хирургия", а не само "Обща хирургия" (диплом), да съм виждала достатъчно резултати, които ми харесват (естетика) и ако се наложи да се отиде на корекция - да си поеме нещата за негова сметка, разбира се (гаранция). Та ако трябва да обобщя пак одчертавам лично за мен водещите фактори са опитът му, дипломата по специалността, която ме вълнува, естетичните резултати и стила му съответно и гаранцията, която ми предоставя, че крайният резултат ще е удовлетворяващ за мен.
Човек като отива на операция трявада определи и нареди по важност приоритетите си при избора на хирург. И е много погрешно ако се тръгва от цената, по мое мнение (при наличието на толкова други страшно важни неща :idea: ) По отношоние на риска от неудовлетворителен резултат или нужда от реоперация - виждала съм при всички "издънки". Въпросът е да се прецизират приоритетите и сведе риска до минимум, поне доколкото зависи от нас, отнциалните потърпевши :idea:

gwendoline
18th August 2009, 08:16
Извинявам се за грешките... :oops: :!: Предпоследната дума е "потенциални" :!: :oops:

te_dda
19th August 2009, 22:22
виждала съм при всички "издънки"

които при едни са значително повече, отколкото при други... ! Лично за мен това е водещ фактор в избора..А цената...ако държите на по-добри импланти цената няма как да е от най-ниските ! Най-ниски те цени се поддържат с по-евтините импланти на пазара...поне за мен това беше също критерий !

diadora
19th August 2009, 22:28
виждала съм при всички "издънки"

които при едни са значително повече, отколкото при други... ! Лично за мен това е водещ фактор в избора..А цената...ако държите на по-добри импланти цената няма как да е от най-ниските ! Най-ниски те цени се поддържат с по-евтините импланти на пазара...поне за мен това беше също критерий !
Започвам да се чудя , дали наистина съм с МакГан :)

*Princess*
19th August 2009, 22:30
виждала съм при всички "издънки"

които при едни са значително повече, отколкото при други... ! Лично за мен това е водещ фактор в избора..А цената...ако държите на по-добри импланти цената няма как да е от най-ниските ! Най-ниски те цени се поддържат с по-евтините импланти на пазара...поне за мен това беше също критерий !

Да, но много от страхотните резултати според мен тук във форума са с Евросиликон и ПИП, които са най - евтините импланти.
А и каква е разликата между имплантите освен, че едни са по-меки, а други са по-твърди ? Всички предлагани на пазара са качествени, поне съм чела хубави неща за всички. Аз всъщност знам само ПИП, Евросиликон, МакГан, Ментор и още едни, на които не си спомням името.
Кои от горе изброените импланти не са качествени :?:

te_dda
19th August 2009, 22:53
Да, но много от страхотните резултати според мен тук във форума са с Евросиликон и ПИП, които са най - евтините импланти.

ето тук пак стигам до ситуация, в която ако се изкажат реални мнения ще се разбунят духовете...затова няма да споделя мнението си, поне засега. Докато то ще бъде приемано като лично към някого !



Кои от горе изброените импланти не са качествени

никой не казва,че някои от поне 4-те марки импланти са некачествени!! Просто едни са по-качествени от други ...но това сме го обсъждали не един път...

*Princess*
19th August 2009, 22:58
te_dda, аз в момента не защитавам нечии бюст или дадена марка импланти, нито хирург. просто вече съм в сериозни размисли относно операцията и искам да разбера вашите мнения тук във форума.
Но ако се опасяваш, че би обидила някого или да създадем спор - пиши ми на лични. Но все пак не виждам нищо лошо да се изкажеш свободно - форумите са за това :idea:

te_dda
19th August 2009, 23:22
Но ако се опасяваш, че би обидила някого или да създадем спор - пиши ми на лични. Но все пак не виждам нищо лошо да се изкажеш свободно - форумите са за това Idea

да, аз също не виждам нищо лошо в свободното пространство да изкажа свободно мнението си...но винаги е било трудно, изказвайки мнение по такива въпроси да не засегнеш някого...и понеже многократно и въпреки знаейки този факт, съм го правила, съм и била в основата на многократни разправии, от които остават в крайна сметка на преден план някакви лични обидно възприемани реплики, а ценното в мненията така и остава неразбрано...

затова ако мякой иска личното мнение на определен човек по даден въпрос, може би наистина е по-добър вариант то да се обсъди на лични...ако ти желаеш лично МОЕТО мнение по този въпрос ще ти го споделя на лични, няма проблем !

Stunning
20th August 2009, 08:51
моля те пиши тук, форума е за да се казват мнения. особено за тези обмислящи операция е полезно да чуят възможно най-много и разнообразни мнения...

THX

*Princess*
20th August 2009, 12:13
моля те пиши тук, форума е за да се казват мнения. особено за тези обмислящи операция е полезно да чуят възможно най-много и разнообразни мнения...

THX

Принципно и аз съм на това мнение :idea: Форумът е за изказване на лично мнение :!:

gwendoline
20th August 2009, 12:17
Момичета, по тези теми е дискутирано много. Отворете темичката и ще прочетете мнения за различните марки импланти, което по мое мнение е последния ви проблем при планиране на операция :idea:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=9809&postdays=0&postorder=asc&start=175

gwendoline
20th August 2009, 12:24
Още; само да има кой да чете....
http://forum.fema-bg.com/viewtopic.php?t=1507&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=d5f2c4dc8302c51fb2c30a9e7f70c946
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3532&start=275&postdays=0&postorder=asc&highlight=

gwendoline
20th August 2009, 12:28
http://stef98.cosmopolitan.bg/blogpost_5199_0.html
тук също са коментирани цени и характеристики...
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=477571&highlight=&sid=2eff29726ef0daaae35d6c79091afcb1

gwendoline
20th August 2009, 12:34
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=7872
и последно:
http://fema-bg.com/forum/viewtopic.php?p=6541&sid=888de5cdabcec02fe7cc00ad41420007

Stunning
20th August 2009, 12:40
благодаря, гуен, има да чета цяла вечер (тъкмо няма да спамя форума) :lol: :lol: :lol:

gwendoline
20th August 2009, 12:46
благодаря, гуен, има да чета цяла вечер (тъкмо няма да спамя форума) :lol: :lol: :lol:
От много четене още по-объркана ще ти е представата накрая, тъй като няма гаранция, че тези неща, дето си ги хортуваме тук, стоят точно по този начин, както си ги мислим. Когато имаш вече някаква насока и си се спряла на нещо по-конкретно - тогава по има сметка да се чете... иначе наистина ще си остане само едно запълване на вечерта :wink:

Stunning
20th August 2009, 13:09
общо взето това което искам е пип ултра висок профил 365cc или 385cc или макган висок профил същите cc, кръгли. докторите, за които си мисля са н. георгиев, и. стоянов или динев. разреза най-вероятно ще е под гърдата, въпреки че не ми се иска... по-добре да чета сега, после ще късно...

emiko
20th August 2009, 13:25
Гуен, и аз ти благодаря! Макар, че за мен на този етап е важен избора на хирург, а след това ще мисля за имплантите!

*Princess*
20th August 2009, 22:25
общо взето това което искам е пип ултра висок профил 365cc или 385cc или макган висок профил същите cc, кръгли. докторите, за които си мисля са н. георгиев, и. стоянов или динев. разреза най-вероятно ще е под гърдата, въпреки че не ми се иска... по-добре да чета сега, после ще късно...

И аз съм за тези параметри на ПИП. Горе-долу този размер 365 сс, но не знам среден или висок профил :roll:

Stunning
20th August 2009, 23:34
като гледах твоите мерки, моите са горе-долу същите. високият на пип е равен на среден при останалите, а ултра високият на висок на макган да кажем. еднията ми приятелка е с високи макган и не мога да спра да ги гледам...

*Princess*
21st August 2009, 01:41
като гледах твоите мерки, моите са горе-долу същите. високият на пип е равен на среден при останалите, а ултра високият на висок на макган да кажем. еднията ми приятелка е с високи макган и не мога да спра да ги гледам...

Под този ултра висок или висок при другите профил, какво се има в предвид :?: Изпъкналостта на импланта :?: А средният стои малко като разлят, т.е. по-плосък.
Високият профил ме притеснява да не стои много изпъкнал в горната си част и гърдите ми да изглеждат все едно започват от врата ми :roll:

Stunning
21st August 2009, 08:53
влез в тема общи приказки и виж на cheryta, тя е с ултра високи на пип и на мен страшно много ми харесват. в снимки има повече висок на пип (които си е среден). на макган висок във форума снимки не съм виждала, но на живо е страхотно. определено това е профила за мен и каквото и да препоръчва дока не бих се съгласила на друг профил. това е линка на пип с размерите

http://www.pipfrance.fr/uk/2pip_produits/gabarit.php?menu=implant_gel&ref_model=Gel_ultrahaut

чак до врата няма как да ти стигнат, просто стоят със силно изразен горен полюс дори и при подмусколно

*Princess*
21st August 2009, 22:46
чак до врата няма как да ти стигнат, просто стоят със силно изразен горен полюс дори и при подмусколно

Добре де ... :roll: Защо саво горният полюс да е по-изразен от ултра високия профил :?: Нали целият имплант е по-изпъкнал напред :roll: :roll: :roll:

Може ли някой да обясни по какъв начин стоят средните и високите ?

gwendoline
22nd August 2009, 07:56
Може ли някой да обясни по какъв начин стоят средните и високите ?
Средният профил на ПИП понеже отговаря на нисък при останалите марки импланти почти не се използва, защото има прекалено малка проекция (изпъкналост) и прилича на содена пита. С една дума - много сплескан. Високият е с нормална проекция, тоест широка основа и дава максимално естествен вид на гърдата от кръглите импланти. А високият поради преекспонираността на проекцията стои доста изпъкнал, но за сметка на това има по-малка основа и при гърди с по-голямо разстояние - може допълнително да го увеличи. Ефектът е хубав предимно при наличие на твоя жлеза - в противен случай по мое мнение :!: стои като топка за голф при по-нисък кубик и като портокал при по-голям кубик (поради малката си основа). Някои харесват тази визия, така че... за всеки влак си има пътници :cool:

ARIZINA
22nd August 2009, 08:29
Гуен ,да разбирам ли че по малката основа доближава гърдите,а по-голямата ги раздалечава? :shock:

ARIZINA
22nd August 2009, 08:30
Опс,сори...май съм чела между редовете :lol:

gwendoline
22nd August 2009, 08:30
Гуен ,да разбирам ли че по малката основа доближава гърдите,а по-голямата ги раздалечава? :shock:
Точно обратното написах, прочети пак внимателно :idea: :cool:

cheryta
22nd August 2009, 09:40
Но нека не пропускаме това че ширината на основата зависи от ширината на гръдния кош.Аз въпреки че съм с ултра висок профил разстоянието м/у гърдите ми е по малко от пръст,така че понякога се изисква да се съобразим и с физиката си,не само с желанията.A Stunning,на теб благодаря за комплимента,и се надявам да получиш това което искаш. :girl_kiss2:

gwendoline
22nd August 2009, 11:25
Но нека не пропускаме това че ширината на основата зависи от ширината на гръдния кош.Аз въпреки че съм с ултра висок профил разстоянието м/у гърдите ми е по малко от пръст,
Така е, да, но :idea: Разстоянието не ти е един пръст заради това, че си с ултра висок профил :wink: А анатомично гърдите ти са близко разположени и това отнема от възможността да се борави с широка основа, без да отиде и под мишниците :idea:

cheryta
22nd August 2009, 13:34
Съгласна сум с теб Гвенди.Затова и казах че мн. зависи и от самата ни физика.

*Princess*
23rd August 2009, 00:23
Спряла съм се на ПИП. Но искам широка основа, защото имам собствена жлеза. Но голямата изпъкналост ме плаши ... Да не изглеждат като заострени напред :roll:

Divinemouse
23rd August 2009, 00:32
Спряла съм се на ПИП. Но искам широка основа, защото имам собствена жлеза. Но голямата изпъкналост ме плаши ... Да не изглеждат като заострени напред :roll:

Момичета,това че имате гърди не означава всичкто това е жлеза....Жлезата само доктора може да прецени колко е като обем...
Аз също имах основа но се оказа че на едната гърда ,млечната жлеза е много повече от другата...сега след смяната на имплантите със по тясна основа и по голяма изпъкналсот седат много по добре...

*Princess*
23rd August 2009, 00:38
А имплантите на ПИП, тези с грапавата повърхност, каква мекота или твърдост имат. Аз предпочитам да не са много меки.

Как стои естествената жлеза върху твърд имплант ?

dimitriq76
17th November 2009, 21:37
Момичета и аз съм решила идната година да се опирирам ,доста нешта изчетох и направо сам много обаркана на кой специалист да се доверя .Спряла съм се на трима при които смятам да си направя консултация доц.Анастасов др Динев др Н.Георгиев от клиника нефертити .Искам да ви попитам имали такива лекари които поемат отговорност към пациентката ,смисъл при проблем да направят втора операция за тяхна смедка ,тъй като инплантите имат гаранция .Моя приятелка се оперира преди около година и сега повторно се оперира за смедка на лекаря ,може и да ме лъже несъм сигорна .Но дали е възможно .

Марулка
18th November 2009, 08:21
Всички тези неща можеш да ги коментираш с доктора си. :wink:
Важното е да си питаш,за да няма после недомлъвки.
Всичко за и след операцията и евентуалните последствия трябва да се коментира с доктора преди това.Те са мъже все пак и е логично да си държат на думата(поне в моят случай беше така). :wink:

elinor
21st November 2009, 11:38
Izvinqvam se che pisha taka no e ot telefona i ne moga da go smenq na kirilica.Pri min Dinev mi vze pari samo za anesteziqta i prestoq v bolnicata ,kogato si smenqh razmera na implantite.Tova mnogo me uchudi zashtoto ochakvah po solidni sumi. :girl_kiss2: :girl_kiss2:

gwendoline
21st November 2009, 15:04
.Pri min Dinev mi vze pari samo za anesteziqta i prestoq v bolnicata ,kogato si smenqh razmera na implantite.:
...което ми говори, че да си негов пациент си има и положителните страни :wink:

te_dda
21st November 2009, 17:15
.Pri min Dinev mi vze pari samo za anesteziqta i prestoq v bolnicata ,kogato si smenqh razmera na implantite.:
...което ми говори, че да си негов пациент си има и положителните страни :wink:

:))) не си ли малко лошичка :lol: :lol:

( не че и моето мнение не е същото, ама прозвуча ехидничко:))) )

gwendoline
21st November 2009, 17:49
.Pri min Dinev mi vze pari samo za anesteziqta i prestoq v bolnicata ,kogato si smenqh razmera na implantite.:
...което ми говори, че да си негов пациент си има и положителните страни :wink:

:))) не си ли малко лошичка :lol: :lol:

Ами рядко хапя, знаеш...направо съм си "безопасна игла" :girl_haha: Ама ако се случи да прозвуча иронично, вероятно има някакъв повод.... :idea: :wink:

elinor
22nd November 2009, 12:33
Ще оствя нещата без коментар ! И аз най-вероятно ще стъпя в операция номер 3,но едва ли за някои това би било повод за ехидност като знае колко е "приятно".Е благодаря все пак за подкрепата!

gwendoline
22nd November 2009, 12:37
Ще оствя нещата без коментар ! И аз най-вероятно ще стъпя в операция номер 3,но едва ли за някои това би било повод за ехидност като знае колко е "приятно".Е благодаря все пак за подкрепата!
Елинор, мнението ми за Динев няма нищо общо с теб :idea: Ако си направиш труда да прочетеш темата от началото ще разбереш защо имам "особено мнение". А що се отнася до "подкрепата" - имаш я безрезервно, защото аз все пак съм пациент и толерирам хората като мен, независимо кой е "майсторът" :idea:

rade
22nd November 2009, 16:21
elinor сподели моля те защо ще пристъпваш към нова операция.
И моята първа операция беше при Динев за втората много се чудих какво да правя.
Ако искаш ми пиши на лични.

te_dda
24th November 2009, 00:17
Ще оствя нещата без коментар ! И аз най-вероятно ще стъпя в операция номер 3,но едва ли за някои това би било повод за ехидност като знае колко е "приятно".Е благодаря все пак за подкрепата!
Елинор, мнението ми за Динев няма нищо общо с теб :idea: Ако си направиш труда да прочетеш темата от началото ще разбереш защо имам "особено мнение". А що се отнася до "подкрепата" - имаш я безрезервно, защото аз все пак съм пациент и толерирам хората като мен, независимо кой е "майсторът" :idea:

абсолютно съм съгласна - мнението ти за даден хирург няманищо общо с мнението и отношението ти към неговите пациенти и частни случаи на хора, скоито контактуваш...уви, непрекъсато в този форум двете неща се бъркат и от време на време се създават ненужни дискусии с обиди, нападки и напрежение...по този повод повечето хора избягват да пишат директно искренните си мнения в дадени ситуации...и не мога да скрия, че това важи с пълна сила и за мен...и това една от причините да влизам и пиша все по-рядко...

gwendoline
24th November 2009, 11:22
повечето хора избягват да пишат директно искренните си мнения в дадени ситуации...и не мога да скрия, че това важи с пълна сила и за мен......
Теда, разбирам те напълно...все по-рядко изпитвам желание да напиша каквото мисля, за да не се притесни някой, за да не си развали мнението за мен, да не се обиди или да си помисли, че съм пристрастна. :idea: :roll:
Затова и истинските мнения се обменят на лични в повечето случаи :wink: :2003:

Silvana-)
25th March 2010, 18:36
Не съм се оперирала при Динев,а и все още при никой,но възнамерявам да го направя.Единственото,което ми е известно до момента е,че няма да е при него.Преди 6 години оперира моя приятелка и резултата не е дори и задоволяващ,имайки предвид,че тя нямаше лоши гърди преди операцията.Метода беше надмускулно,но не си спомням кубиците с точност.Наложи се реоперация след около седмица и я дра почти на живо,след което резултата беше също така плачевен.

Съжалявам,ако някой се почувства лично обиден от мнението ми .

jesiart
16th April 2010, 17:29
Здравейте на всички,след около месец ще направя 1 год от реоперацията която ми направи др Динев,първо ще кажа за първата операция,направих си я в Русе за което съжалявам и до днес,резултатът беше плачевен 350к под мускула,сложени 2 см надоло от допустимото,на едната гърда мускула беше разфасован и импланта отиде в другата гърда,отделно гърдите ми се разделяха на половина ужас,отидох на консултация при др Динев,тои ме прие много добре обърна ми страшно много внимание и ми направи страхотен бюст на който не мога все още да се нарадвам 405к над мускула ултра висок профил ,на пип,в моя случаи нямаше възможност за под мускула заради разкъсания мускул,останах много доволна от др Динев аз го препоръчвам,бих му се доверила отново

diana1977
16th April 2010, 17:38
Здравей и аз съм негова пациентка и то два пъти.Може ли да видя резултата от втората опер.може и на лични
Благодаря

lady69
2nd October 2012, 15:16
Като погледне темата - човек ще рече, че д-р Веселин Динев не е оперирал от 2010 г. насам... Никой нищо не е писал! Нито едно мнение! Това е странно.. Хайде, посъживете се и споделете нещо! Някой наскоро опериран при него?

adinka
9th November 2012, 21:41
Аз са оперирана от Динев 2007 и сам много доволна от него, не ми е направило впечетление да е особено внимателен, но важно е резултатаът.

Silikonka1980
2nd December 2012, 22:50
Момичета, предстои ми операция за увеличаване на бюста при др Динев. избрах него заради достъпната цена и положителните мнения, които прочетох тук за него! Спряхме се на 350 сс, подмускулно, анатомични импланти Арион. Операцията ми е след 10 дена и сигурно разбирате, колко съм притеснена:-? МОЛЯ, много моля някой, опериран при него, ако е удобно да сподели с мен на ЛС поне една снимка на бюста си!

victoriaprincess
19th November 2014, 09:04
Здравейте!
Аз съм нова във форума, изчетох почти всичко, но се интересувам от мнения за д-р Динев, но последните, които виждам тук са от преди 2 години. Има ли някой, който може да сподели мнение относно неговата работа напоследък? Колебая се дали да си запиша час за консултация при него, именно заради по-достъпната цена и добрите неща, които прочетох из форума, но, които за съжаление са от по-отдавна.
Ще се радвам, ако някой се включи с по-актуална информация.

stejsito
5th January 2015, 16:29
Момичета интересувам се от работата на д-р Динев,ще съм Ви много благодарна от мнения на оперира ли се и снимки на stanislava_fy@abv.bg

ugly_cat
25th March 2015, 18:19
Е, вече е специалист и в подмускулното поставяне. Аз го доказвам с моите прекрасни гърди.

Можеш ли да ми пратиш снимка и появиха ли се проблеми след това?

Luscious
1st September 2015, 12:50
http://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=14496&page=8

.........Екипа беше много добър. Персонала много любезен. Всичко мина по учебник. Много съм доволна.
Горещо го препоръчвам, не се замисляйте.