PDA

View Full Version : Много добри импланти


samodiva
10th November 2008, 13:20
Здравейте момичета,
Искам да информирам тези от вас които не знаят за едни сравнително нови технологично – импланти на фирмата POLYTESC.
Имплантите не са силиконови, а от микро полеоретан MPS. До колкото сум запозната предимството им е в това че са по-леки от силиконовите, примерно ако 300 сс. силикон е 300 грама, то 300 сс. от тези ще е 220 грама.
Много хирурзи в чужбина предпочитат да работят с тях и да ги поставят над-мускула защото не предизвикват птоза в последствие. Освен това грапавата им повърхност е така измислена че задната част на импланта се сраства с тъканите и импланта не се свлича надолу.
Това което пиша е само за информация, а не да вменявам мнение, ето и сайт;

http://www.polytechhealth.info/cms/front_content.php?idcat=58&changelang=3

Марулка
10th November 2008, 13:27
Много интересно......... :1246: Аз лично чакам мнението на Бюти и диастема....... :cool:

Beauty
10th November 2008, 15:26
Това не е ли покритието MicroPolyurethanefoamSurface , за което имаше сведения за канцерогенно действие? :roll:

Beauty
10th November 2008, 16:40
:arrow: http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?sec=health&res=9D0CE7D9143BF934A25756C0A967958260
:arrow: http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?sec=health&res=9D0CE1DE1F3AF935A25756C0A967958260
:arrow: http://www.aboardcertifiedplasticsurgeonresource.com/breast_augmentation/polyurethane_implants.html
:arrow: http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=1533489
:arrow: http://www.holysmoke.org/fem/fem0560.htm

И още много други подобни сайтове по въпроса...
Дори и някои да опровергават това, аз лично не би рискувала...
Щом има подобни съмнения и то в такъв голям мащаб, всеки сам да си прецени...

Valenta
11th November 2008, 06:27
Всяка фирма си рекламира инплантите като най-добри.Щом се слагат над мускула,не вярвам да са супер.По тоя начин на поставяне,е могат да се открият образувания на гърдата и от мамограф!
Аз се доверявам само от подмускулното поставяне.Другото си е риск!

Beauty
11th November 2008, 14:47
sexy007, и двата метода са добри...недей така...тук има доста жени с надмускулно и не е редно да се правят подобни изводи по такъв краен начин... :D
Аз например, най-големите си проблеми и рискови ситуации имах точно с подмускулното си, но не съм си позволила да го отрека тотално като метод.
За мен може да е лош, заради личните ми преживявания, но като метод в пластичната хирургия е добър!

diastemma
11th November 2008, 20:06
Виждала съм импланти на Силимед с полиуретаново покритие, едно време и ПИП имаха такива.
Факт е, че в момента не се използват особено.

samodiva
12th November 2008, 09:08
Това не е ли покритието MicroPolyurethanefoamSurface , за което имаше сведения за канцерогенно действие? :roll:

Beauty благодаря за поста ти, започваме проверка на нещата защото точно такива импланти искат да ми поставят в Германия

samodiva
12th November 2008, 09:12
Всяка фирма си рекламира инплантите като най-добри.Щом се слагат над мускула,не вярвам да са супер.

не е казано че са САМО за над мускула, просто смятат че са добри за за този метод защото са по-леки.
аз също бих искала подмускулно имплантиране, но при мен вече е невъзможно, по една или друга причина липсват части от гръдните ми мускули

samodiva
12th November 2008, 14:04
това получихме в отговор на запитване към фирмата производител Polytech Sylmed

--------------------------------------------------------------------------------
Dear Mrs. Diana

Thank you for your request on the MPS Implants.

In 1995 the American Food and Drug Administration set right the risk of cancer related to TDA and published the results. Enclosed please find the statement of the FDA for your information.

The FDA also published a handbook for customers. On page 43 they summarize the results for the MPS implants. http://www.fda.gov/cdrh/breastimplants/indexbip.PDF

At least it is prooven that women with MPS Breastimplants have no higher risk to get cancer compared to women without implants.

I hope this official statements will take your doubts.

Beauty
12th November 2008, 14:09
С такива ли реши да бъдеш?

samodiva
12th November 2008, 18:20
С такива ли реши да бъдеш?


Ох, как да ти кажа, нищо не съм решила. Просто се опитвам да се доверя на доктора. Не знам дали си чела постовете ми, но ми предстои операция в Германия при професор Бимър и доктор Каспари, та тяхното мнение е такова, а и от доклада на доктора който ме оперира последния път в Лайпциг стана ясно че липсват части от мускула ми в дясно, не става дума за хипертрофия, а за липсващи тъкани, така че завинаги забравям за под мускулно имплантиране.
А понеже кожата ми била тънка и шанса в близките години да се получи птоза която да ескалира във времето е съвсем реален те смятат че това са имплантите. 260 грама (тези импланти не са в кубици) над мускула, операцията ще е скоро и се надявам да е последна и с добър резултат, защото се разорихме честно казано, сега цената е 10 000 евро без пътни и престой. Може би някои ще ме помисли за луда, но просто нямам доверие на нито един доктор. Само искам да кажа че за професора се носят легенди и затова се доверявам. През юни тази година е присадил 2 ръце от труп на пациент и те работят, не знам какво да мисля, уплашена и объркана съм. Това е сайта на клиниката им
http://www.dr-caspari.com/prof-edgar-biemer-en/

Абе лудницата е пълна. За професор Бимар, при последната ми операция правена от др. Черики не са допуснати никакви грешки. Просто нямам мускули :D да ми държат имплантите, някой ги е изрязал. Лично аз, а и под твое давление нямам нищо против над мускулното имплантиране. И понеже както казах в по-горен пост тези импланти се срастват с тъканите и не тежат алтернативата ми се струва перспективна. Пускам ти на лични един линк.

Beauty
12th November 2008, 21:20
завинаги забравям за под мускулно имплантиране.


И при мен стана така въпреки, че причините бяха други...
Но ако това ще ти подейства по-добре, не съжалявам за новия си метод!
Чувствам се комфортно с него.
Какво казва новия ти хирург за корекцията в латералната област, при нея нещата не се коригират само със смяна на позицията спрямо мускула?
Доколкото помня, твоите импланти също бяха доста под мишниците...

diastemma
12th November 2008, 21:33
Самодива, ръцете ти имат ли достатъчно сила да задържат тялото ти, например когато при качване на автобус се хванеш за дръжката да си помогнеш, или същото при качване на високо стъпало?

demili 1
12th November 2008, 23:14
Това не е ли покритието MicroPolyurethanefoamSurface , за което имаше сведения за канцерогенно действие? :roll:

Тези импланти ги има в Бг. от 2 години.Немско производство са. Внася ги фирма СИЛИМЕД, като цена са по-евтини от Евросиликон. Не се знае полиуретановата им обвивка каква реакция ще даде към тялото и доколкото ми е известно не се предпочитат от пластичните хирурзи по света.

Beauty
12th November 2008, 23:22
Тези импланти ги има в Бг. от 2 години.Немско производство са. Внася ги фирма СИЛИМЕД, като цена са по-евтини от Евросиликон. Не се знае полиуретановата им обвивка каква реакция ще даде към тялото и доколкото ми е известно не се предпочитат от пластичните хирурзи по света.

Както става ясно от следващия ми пост, запозната съм с тези импланти като марка. :D
Аз визирах обвивката в това мое запитване и се разбрахме, че става въпрос именно за нея...
Инъче съм съгласна с последното ти изречение.

Интересно ще ми е мнението ти по темата "Анатомични импланти -прилики и разлики".. :D

Beauty
14th November 2008, 12:41
стана ясно че липсват части от мускула ми в дясно, не става дума за хипертрофия, а за липсващи тъкани, така че завинаги забравям за под мускулно имплантиране. Просто нямам мускули да ми държат имплантите, някой ги е изрязал. .


Samodiva, кой може да го е направил, според теб и според лекарите в Германия?
Имате ли някакви предположения?

diastemma
14th November 2008, 17:00
Самодива, ръцете ти имат ли достатъчно сила да задържат тялото ти, например когато при качване на автобус се хванеш за дръжката да си помогнеш, или същото при качване на високо стъпало?
Нали именно затова попитах....

боряна христова
22nd November 2008, 14:56
Самодива, ръцете ти имат ли достатъчно сила да задържат тялото ти, например когато при качване на автобус се хванеш за дръжката да си помогнеш, или същото при качване на високо стъпало?
Нали именно затова попитах....eeeeee според мен доста пресилихте нещата...

Beauty
22nd November 2008, 15:05
Защо да ги е пресилила...ти имаш ли си представа какви поражения стават след няколко операции... :shock:
С колко операции си?

te_dda
22nd November 2008, 15:12
Самодива, ръцете ти имат ли достатъчно сила да задържат тялото ти, например когато при качване на автобус се хванеш за дръжката да си помогнеш, или същото при качване на високо стъпало?
Нали именно затова попитах....eeeeee според мен доста пресилихте нещата...

миличка, това е най-гоелмия риск на подмускулното,ако мен питаш.. има едно понятие - атрофия на мускула....дано никой не разбира какво значи то....

Beauty
22nd November 2008, 15:13
Не е само до атрофия, атрофията си я има и при нормалните подмуслкулни ситуации...понякога се случва да има и хирургически технически грешки , водещи до сериозни поражения на мускула..

te_dda
22nd November 2008, 15:19
резултатът на които пак е атрофия... :lol:

Beauty
22nd November 2008, 15:21
Не ме разбра какво имам предвид, няма значение...

боряна христова
23rd November 2008, 09:05
Не ме разбра какво имам предвид, няма значение... Имах предвид че не мисля( или поне се надявам Самодива да няма такива проблеми с мускула)Диде,целувам те многоо..

Beauty
23rd November 2008, 14:27
Тя самата го е казала в темата, че има достатъчно сериозни проблеми с мускула си...за съжаление... :roll: