PDA

View Full Version : Колко тежко не трябва да се вдига след операцията?


novak
16th November 2008, 18:54
Може би звучи тъпо въпросът ми, но искам да си направя корекция на бюста, а имам дете на 1 годинка, което няма как изобщо да не вдигам 2-3 седмици или цял месец. Та какво разбират лекарите под "не трябва да се вига тежко" и към тези които за раждали преди да се оперират: Колко време изчакахте да мине след раждането, за да си направите операцията?

jolifille
16th November 2008, 19:05
Здравей!!!По тази тема има много изпасано вече тук!!!P.p Аз нямма все още силиконови инпланти в гърдите,но поне си правя труда да препрочитам всички теми от началото до края!!Така ще събереш и най-много информация,които ти е нужна!!!Успех :wink:

novak
16th November 2008, 20:16
Прочетох доста теми и много неща научих, но точно на таза информация не попаднах. Преди време съм виждала една две подобни теми но сега не мога да ги намеря.

danas
16th November 2008, 20:50
когато се оперирах не можех да си вгигам детето,което е на 1г и 5 месеца.
поне 2-3 седмици най-малко не може да вдигаш детето.

боряна христова
17th November 2008, 03:17
Зная че любовта към децицата в безкрайна-но както ми беше казал моя доктор ,ако не си ги пазиш сама няма кои да ти ги пази :!: :!: :!:

sweety_L
17th November 2008, 08:39
...............Колко време изчакахте да мине след раждането, за да си направите операцията?

Детето ми беше на 8 месеца, когато се оперирах. Кърмих до 6-я. :wink:
15 дни след интервенцията, мъжът ми гледа детето, а аз себе си...
Намери някой, който да ти помага, защото не е лесно, особено първите дни.

petiarad
18th November 2008, 18:17
Миличка, аз съм оперирана преди 11дена и ми казаха изрично повече от 1-2кг. да не вдигам.Сега тати гледа малката,която е на 2 годинки.И ще си я погледа поне до нова година.Не знам дали е много това,но предпочитам да се пазя отколкото да рискувам...УСПЕХ !

Benti
19th November 2008, 14:06
Моят хубостник е на 1г3м и съобразих коледните 2 седмици на майка ми да ми помага. След това ща не ща ще го вдигам, но явно ще става внимателно. Аз и сега го вдигам винаги клекнала, той ме прегръща и двамата едновременно се вдигаме, така най-малко се усеща тежестта.

Кари Брадшоу
19th November 2008, 14:51
На мен ми помогнаха три дни, аз съм с две момичета на 7 и на 2 години и си върша всичко сама, току що се прибрах с три чанти от магазина, гледам да не вдигам повече от три килограма, но май ги превишавам :?

Марулка
19th November 2008, 14:53
На мен ми помогнаха три дни, аз съм с две момичета на 7 и на 2 години и си върша всичко сама, току що се прибрах с три чанти от магазина, гледам да не вдигам повече от три килограма, но май ги превишавам :?

И аз така бях! :roll: Какво да правиш-трябва и да се яде........то само с цици не става..... :lol:

Divinemouse
19th November 2008, 14:56
На мен ми помогнаха три дни, аз съм с две момичета на 7 и на 2 години и си върша всичко сама, току що се прибрах с три чанти от магазина, гледам да не вдигам повече от три килограма, но май ги превишавам :?

И аз така бях! :roll: Какво да правиш-трябва и да се яде........то само с цици не става..... :lol:

Ще готви мъжо бе Доре :lol:

Марулка
19th November 2008, 14:58
Ще готви мъжо бе Доре :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Да бе да.........ей сега само да се загащи и започва да върти тавите в къщи че аз съм с цици...... :lol: :lol: :lol:

Divinemouse
19th November 2008, 14:59
Ще готви мъжо бе Доре :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Да бе да.........ей сега само да се загащи и започва да върти тавите в къщи че аз съм с цици...... :lol: :lol: :lol:

Я го опъни и ще видиш че ще готви :lol:
Моя пък нищо не ми дава да правя :roll:

Марулка
19th November 2008, 15:01
Ами какво да ти кажа в случая...... :1246: ....БЛАЗЕ ТИ........ :girl_hysteric:

novak
19th November 2008, 15:11
Много ви благодаря момичета за отговорите. Освен всичко друго сте и много забавни. С каката (тя е на 3г.) няма да ми е толкова трудно, но за дребниа явно трябва поне първите 2-3 седмици да организирам някаква помощ. Ще го измислим. Честито на всички, които вече си имат нови придобивки, а като се сдобия и аз някои ден ще се похваля :D

membelina
29th November 2008, 13:53
Аз от 4-ят ден карах колата,не съм вдигала тежко повече от дамската си чанта...ама тя е в порядъка на 4-5 кг :cool:
Сина си не го вдигам,не пазарувам
Чистя по малко,не се претоварвам
Готвенето не ми тежи
Всъщност,защо не трябва да се натоварваме 2 седмици :roll:

yoli
29th November 2008, 17:11
Аз от 4-ят ден карах колата,не съм вдигала тежко повече от дамската си чанта...ама тя е в порядъка на 4-5 кг :cool:
Сина си не го вдигам,не пазарувам
Чистя по малко,не се претоварвам
Готвенето не ми тежи
Всъщност,защо не трябва да се натоварваме 2 седмици :roll:

Браво на теб!На 4-я ден кола си карала :shock: Аз се опитах на 7-я,ама и първа скорост не можах да влюча,та сестра ми ми ги превключваше иначе с волана си бях ок :lol:

membelina
29th November 2008, 17:20
Намерих цаката на скоростите,просто се движех само от китката,не използвах цялата ръка :cool: Е,дискомфорта си го имаше,не си кривя душата,но се справях...
Да ви дам съпруга си за рехабилитатор :1228:
С едно изречение ме изправи на крака - "Не драматизирай,нищо ти няма..." :2007:

yoli
29th November 2008, 17:25
Намерих цаката на скоростите,просто се движех само от китката,не използвах цялата ръка :cool: Е,дискомфорта си го имаше,не си кривя душата,но се справях...
Да ви дам съпруга си за рехабилитатор :1228:
С едно изречение ме изправи на крака - "Не драматизирай,нищо ти няма..." :2007:

Ах тези мъже...Я да ги видим ако те се бяха подложили на това,с месеци щяхме да им чуваме оплакванията :lachen:

ro_ni_ka
30th November 2008, 09:12
Милия ми мъж си взе 2 седници отпуск и помагаше активно за домакинство и децата( те са момчета на 4 и 10 г.). След това избягвах да мъкна торби и да простирам около 3-4 седмици.
С две думи не съм се глезила, защото готвех, миех чинии, карах кола и гладех дрехите на зверчетата, но всичко за кратко и с чужда помощ и с много почивки.
Пазете се момичета, за да се възтановите по-бързо и безпроблемно!!!

te_dda
30th November 2008, 23:32
"Не драматизирай,нищо ти няма..." man in love тва откъде ли ми е много познато.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Den4i
1st December 2008, 14:26
Аз имах късмет - мъжът ми е в чужбина и аз след операцията се пренесох с малкия при нашите и сестра ми :girl_dance:
Много хубаво си ме глезят... чак ми хареса тук, но мисля, че вече (3-та седмица след операцията)нямам проблеми с тежкото и с колата и ще се прибираме вкъщи :wink:

Кари Брадшоу
1st December 2008, 17:06
Аз на седмия ден си карах колата без никакъв дисконфорт на 15 ден си вдигах и детето което е 14кг и не усещам нищо, от тогава вече спя и настрани и няма нещо което да не мога да правя.

yoli
1st December 2008, 17:13
Аз на седмия ден си карах колата без никакъв дисконфорт на 15 ден си вдигах и детето което е 14кг и не усещам нищо, от тогава вече спя и настрани и няма нещо което да не мога да правя.

Ти си герой бе маце!Браво на теб!

Кари Брадшоу
1st December 2008, 17:20
Аз на седмия ден си карах колата без никакъв дисконфорт на 15 ден си вдигах и детето което е 14кг и не усещам нищо, от тогава вече спя и настрани и няма нещо което да не мога да правя.

Ти си герой бе маце!Браво на теб!Е чак герой не съм, но явно бързо се възтановявам :D

aniK
1st December 2008, 17:32
Кари, ти толкова се притесняваше! Искрено се радвам, че така добре и бързо се възстановяваш!!!

Кари Брадшоу
2nd December 2008, 09:13
Кари, ти толкова се притесняваше! Искрено се радвам, че така добре и бързо се възстановяваш!!!
Оф да аз съм голяма паника и много ме е шубе да не умра и да не боли :? а винаги след това като видя как стоят нещата бързо се възтановявам и гледам да не ангажирам никой да ми помага.

Den4i
2nd December 2008, 09:47
Браво Кари,
аз се амбицирам от мацки като теб и аз да се върна към предишните си ангажименти без притеснения, че нещо може да ми се случи като не спазвам стриктно всички "забрани" от рода на не вдигай детето, не лягай настрани и т.н.!!!

membelina
6th December 2008, 15:00
Вчера в момента на паника вдигнах сина си,който е над 20 кг но за кратко...след това цяла нощ имах дискомфорт!Това нормална реакция ли е!? (две седмици след операцията...)
Ох,понякога си се чудя на акъла,как може да съм толкова вторачена във всичко :?

bilian4o
13th December 2008, 20:26
И аз да си кажа,още на 6 ден след операцията си влачих куфара които беша около 20 кг.И тъй като нямаше кой да ми движи нещата на работа на 7 ден бях там,карах кола, вдигах топове с платове и не се замислях за това колко тежко вдигам.Може би не е правилно,но не съм се чувствала зле и да чукам на дърво всичко е ок с мен и новите ми придобивки.