PDA

View Full Version : Мамолог?


stiuardka
25th November 2008, 20:58
Да попитам опитните..Задължително ли ходихте на преглед при мамолог преди операция за уголемяване на бюст?

Beauty
25th November 2008, 21:09
Въпрос на методика на хирурга, а и зависи на колко години си...
Ехографията също е достатъчна.
Но прегледа на гърдите преди операцията е задължителен...

franchi
25th November 2008, 21:59
За мен прегледа също е задължителен преди такава интервенция.

Divinemouse
25th November 2008, 22:28
Да попитам опитните..Задължително ли ходихте на преглед при мамолог преди операция за уголемяване на бюст?

Някой доктори не си пращат пациентките на мамалог преди операцията но аз ти го препоръчвам за собствено спокойствие...

aniK
25th November 2008, 22:34
Аз не съм ходила :oops: Много бързах за операцията, док не ми каза да ходя и аз си го спестих. Мисля, че това е небрежно отношение към собственото здраве!!! Отиди на всяка цена!

Divinemouse
25th November 2008, 22:44
Аз не съм ходила :oops: Много бързах за операцията, док не ми каза да ходя и аз си го спестих. Мисля, че това е небрежно отношение към собственото здраве!!! Отиди на всяка цена!

Моя ми поиска резултатите от мамалога ...преди да ме оперира

stiuardka
26th November 2008, 07:05
Много благодаря.Значи поне за мое спокойствие ще отида

aniK
26th November 2008, 08:41
Моя ми поиска резултатите от мамалога ...преди да ме оперира


Да, твоят задължително иска мамолог преди операцията. Даже ми беше дал координатите на двама.

Кари Брадшоу
26th November 2008, 09:29
А колко време след мамопластиката е препоръчително да се отиде :?:

stiuardka
26th November 2008, 10:49
До колкото разбрах след 6 месеца

Den4i
26th November 2008, 11:10
аз ходих само на ехограф на млечни жлези и ми казаха шест месеца след операцията пак да отида, профилактично

Divinemouse
26th November 2008, 15:38
А колко време след мамопластиката е препоръчително да се отиде :?:

6месеца ако не те боли нещо

te_dda
26th November 2008, 16:22
А колко време след мамопластиката е препоръчително да се отиде :?:

патологичните образувания по гърдите като фиброаденоми , кисти и прочее , доколкото е доказано като образуване нямат общо с имплантите,иначе имплантите нямаше да бъдат разрешени. в такъв смисъл ако преди имплантите имаш преглед и всичко е наред с гърдите ти като усещания след операцията, няма причични за по-чести прегледи в областта. аз лично за свое спокойствие след 6 месеца пак бих се прегледала, а после - както обикновенно - по един път годишно. дай боже всичко да е наред при всички, разбира се! :wink:

ro_ni_ka
27th November 2008, 11:02
На мамолог ходих преди корекцията и после 7 месеца след операцията, слава Богу всико е наред, но докторката каза, че за жени над 30 е желателно на 7-8 месеца да се ходи на мамолог.

danas
27th November 2008, 16:21
преди операция е задължително прегледа при мамолог,3 месеца след операцията се препоръчва преглед на ехограф за да се прегледа млечната жлеза,след 6 мсеца вече идва ред на момографията.
това е моята информация :!:

maria_85g
25th February 2009, 10:04
Здравеите и от мен! Аз живея в чужбина и ме интересува колко време отнема да се направи мамографиата в Бг , тьй като от кацането на самолета до операцията имам само 2 дни, които в сьщност са сьбота и неделя.Затова мисля , че може би ще трябва да я направя тук . ??? :roll:

Divinemouse
25th February 2009, 11:58
Здравеите и от мен! Аз живея в чужбина и ме интересува колко време отнема да се направи мамографиата в Бг , тьй като от кацането на самолета до операцията имам само 2 дни, които в сьщност са сьбота и неделя.Затова мисля , че може би ще трябва да я направя тук . ??? :roll:

Ако можеш от там да си запазиш час при някой лекар и да те прегледа в събота или неделя...

SweetShark
25th February 2009, 12:15
Освен това преглед при мамолог не означава задължително мамография, по-вероятно е да те прегледат на ехограф...Мамографията се прави на огромни бюстове, дето ехографа няма как да ги погледне в дълбочина, както и при установени вече съмнения за отклонения при по-малките бюстове.

sis
25th February 2009, 12:42
Смятате ли че има значение в кой ден от цикъла си за да се подложиш на мамограф?

Бобето
25th February 2009, 12:43
Задължителна беше ехографията преди операцията при д-р Заякова.

kaija
25th February 2009, 14:40
аз отидох да диря мамолог поради болки в едната гърда и някакво твърдо нещо, което напипвах отстрани. мамологът отказа да ме приеме, защото било вредно да се подлагаш на такива облъчвания преди 35 годишна възраст! съответно отидох на ехограф, но там нищо не ми казаха. чудя се дали има такъв, който да ми направи мамография в бургас, при положение че нямам 35 г???

fani_83s
25th February 2009, 15:11
:shock: :shock: :shock:

това го чувам за първи път, нали било препоръчително след 20-годишна възраст да се ходи веднъж в годината :shock: :shock:

Babri
25th February 2009, 16:04
На жени под 35 г се прави ехография.Ако има някакви показания,то едва тогава се прибягва до мамография :wink: Така ми обясни една докторка.

fani_83s
25th February 2009, 16:24
а каква е тогава разликата между двете?

Divinemouse
25th February 2009, 17:08
а каква е тогава разликата между двете?

Огромна ,едното е ехограф а другото е вид скенер..който облъчва и до него се прибягва в краен случай..

Babri
25th February 2009, 17:37
Томи добре го е обяснила :wink:

franchi
25th February 2009, 21:57
Браво, Томи както винаги информирана :1203:
Аз специално направих и двете изследвания преди да се оперирам по собствено желание и за мое спокойствие, като докторката не ми отказа, нито каза, че за мен не се препоръчва бях на 29г. :1242: и още съм :1241:

maria_85g
3rd March 2009, 13:36
Може ли някой да ми препоръча къде в Пловдив да си направя преглед на гърдите??? Много благодаря предварително

doctors
12th March 2009, 19:07
Може ли някой да ми препоръча къде в Пловдив да си направя преглед на гърдите??? Много благодаря предварително

Дкц 2 Ресторант стадиона Мамологичен център етаж 2
Д-р Румен Христов и Д-р Алтай Косев
Извършват клинични прегледи - палпация,ехографии и мамографии.

еМ ДжИ
13th March 2009, 11:17
аз отидох да диря мамолог поради болки в едната гърда и някакво твърдо нещо, което напипвах отстрани. мамологът отказа да ме приеме, защото било вредно да се подлагаш на такива облъчвания преди 35 годишна възраст! съответно отидох на ехограф, но там нищо не ми казаха. чудя се дали има такъв, който да ми направи мамография в бургас, при положение че нямам 35 г???
Мамографията е рентгенова снимка на гърдите и по-точно на меката тъкан. Гърдата се притиска в нещо като менгеме. Вредността на мамографията е колкото на обикновена рентгенова снимка на бял дроб. Така че стига глупости. Освен това, незнам, какъв е бил тоя лекар, който те отпраща, за това, че нямаш 35!? Аз ходих , когато бях на 23 години, гледаха ме на ехограф, след това ми направиха мамографска снимка, след това ми взеха биопсия и пак ми казаха, че няма нищо страшно и бучката е обикновен фиброаденом. След като ми я извадиха чрез операция, на която пак правят бързи разрези, пак нищо не казаха и вече от патологията - където се изпращат всички материали за по-обстоен преглед ми намериха злокачествени клетки! Така че нито едно от тези неща не е гаранция, но все пак трябва да се ходи на свестни лекари. Ако няма такъв в Бургас, ела във Варна или отиди в София, там има достатъчно. Не е шега работа!

diadora
22nd March 2009, 22:51
Права си - не е шега. Намерете добри лекари , за да не се губи ценно време , ако има проблем.