PDA

View Full Version : Полезни ли са плодовите млека


v.vidinova
1st November 2005, 17:05
Здравейте, имам един въпрос относно плодовите млека.Много ги обичам, полезно ли е да ям по едно на ден.
Според мен не са калорични, а Вие как мислите.

Петко К
2nd November 2005, 00:48
Няма нужда да мислим, калориите си ги пише на кутията. Направи си сметката как ти се връзват с дневното количество калории.
Само една подсказка - имат доста захар или друг еквивалент (затова пък нямат плодове ;) ).

liophy
2nd November 2005, 11:15
Да, наистина имат захар. Но не е чак толкова много. За разлика от вафлите обаче имат сравнително малко мазнини. Ако не си на строга диета и не гониш спешни резултати и говорим просто за това кое е вредно и кое е допустимо, то едно плодово млекце (200-250 гр) не е нищо. Така че- спокс, това е едно от малките кулинарни радости, които не са много вредни.

vesi1
4th November 2005, 10:29
По-полезно е да си купиш кис. мляко да си купиш плод и ти да си го направиш...знаеш какво си сложил вътре...а в тези купешките има всичко друго, но не и плодове.

чичо
5th November 2005, 18:20
Аз много харесвам пресните плодови млекца н "фибела"с тях си бъркам протеинчето :wink:

liophy
7th November 2005, 10:12
По-полезно е да си купиш кис. мляко да си купиш плод и ти да си го направиш...знаеш какво си сложил вътре...а в тези купешките има всичко друго, но не и плодове.

Е това вече отива към тотален абсолютизъм. Особено през зимата колко плодове можеш да си купиш. Също така докато си на работа или на училище можеш ли да почнеш да миеш, чистиш и режеш плодове, а след това да ги смесваш с киселото мляко...

Важното е че са вкусни и сравнително умерени от към захари и мазнини, а и имат не малко протеини- нещо което всички деца и повечето жени забравят правейки диетата си.

vesi1
7th November 2005, 15:14
Има замразени, бе брато. Кеф ти боровинки, кеф ти малини. Ако искаш и от компотите на баба ти.
На работа и на училище ще ядеш ядки, варено яйце или някакъв сандвич(ама ти да си го правил)

а и имат не малко протеини-нещо което всички деца и повечето жени забравят правейки диетата си
И хайде да не обобщаваме :D
Мерси за тия протеини в плодовото мляко на Данон
Кис. мляко на Данон стоя отворено в хладилника ми почти месец.....не се беше променило нито на вкус, нито на вид.....правете си изводите :?

skromnata_miss
7th November 2005, 22:07
компоти..че те са пълни със захар :shock:
варени яйца..наи-много да ти се смеят съучениците..
аз си нося ябълки в училище

vesi1
8th November 2005, 10:37
компоти..че те са пълни със захар :shock:
А плодовите млека не са :D

варени яйца..наи-много да ти се смеят съучениците..
аз си нося ябълки в училище
Ти пък им се смей, че набиват гнусни кроасани и мазни баници.....
След 20 години пак ще си говорим....
И мен в офиса ме гледаха странно като си извадя кутията с манджата, ама вече ми свикнаха и вече ме питат "Днес какво ще ядеш?"

[/quote]

liophy
8th November 2005, 13:02
В плодовите млека има много по-малко захар от компотите. И пак ти казвам- тука говорим за нормално хранене, а не за зверски диети, които гонят спешни резултати.

Разбира се Веси, ти си специалиста, но все пак лично аз бих подкрепил 1 плодово млекце дневно.