PDA

View Full Version : намаляваща мамопластика


melinda
1st January 2009, 15:44
най-накрая и аз се престраших да пиша следя форума от близо година и половина и въпреки че интересът към темата ме провокира да чета почти всяко едно изказано мнение имам ужасно много въпроси
...винаги съм се помнила дебела един ден прсто се реших и се взех в ръце в продължение на 8 месеца свалих 38 килограма и няма да казвам колко провиснала кожа се появи казват че се свивала е при мен не се получи може да е така когато се свалят до 10 кг. корема ми висна като торба ръцете ми са като на прилеп но най-ужасяващото нещо са гърдите ми стиггащи почти до пъпа ми ... преди около година си поставих нова задача да стана привлекателна като съфорумките си които дори не знаят за съществуването ми :) започнах да работя правих го без ден почивка и без това вида ми уби желанието ми да излизам да се забвлявам но това нямаше значение мечтата ми бе да нося рокля с гол граб и презрамки и да бъда с мъж без да се срамувам от тялото си ... не написах всичко това за да будя състрадание у вас не знам защо просто излях душата си
въпросите ми са свързани със следното ако недай си боже се наложи REоперация при същия хирург тя заплща ли се отново или той само поправя това което не е успял да направи от първи път ориентирала съм се към Тепавичарова (надявам се да не ме нагрубява доста за това което съм допуснла със себе си, но каквото и да е ще го изтрая дано накрая си заслужава) тъй като искам да сложа и силикон някъде из форумите прочетох че ще ми се наложат поне 2 операции еднат за намаляване на гърдите а другата за поставяне на импланти след като зараснат или нещо такова... интересувам се когато става въпрос за намаляване и повдигане как се сформира цената просто двете операции се сумират ли?
ръце и корем смятам да са при Н. Георгиев не съм запозната и с инфекциите които могат да се получат някаде бях чела че дори и развален зъб би бил първопричина за инфекция интесесувам се до какво усложнение водят те
моля ако някой си е правил подобна операция на гърди (тъй като щще се заема първо с това) да обмени информация с мен ще му бъда ужасно благодарна и признателна

Бобето
1st January 2009, 18:17
Колкото и съвети да ти дадем тук, ти най-добре отиди на поне две, три консултации.
След това сама ще намериш възможно най-правилният избор.

И не се притеснявай дали някои ще ти вика , защото тялото и парите са си твои.

Вероятно ще ти се наложи две операции, първо повдигане, и след това имплантиране, заплащането ако е при един и същ лекар предполагам ще е на два пъти, или поне аз те съветвам да е така защото ако първата операция не се получи и не ти допадне, недай си Боже, то съм почти сигурна че ще смениш хирурга.

mucka_84
1st January 2009, 18:38
Аз доколкото знам повдигането и увеличаването може да стане с една операция. Имам приятелка, която направи точно това.
На мен също лекарката ми предложи, ако не искам да слагам големи кубици да напррави и повдигане и ми каза, че това ще стане наведнъж.

Бобето
2nd January 2009, 01:06
Аз доколкото знам повдигането и увеличаването може да стане с една операция. Имам приятелка, която направи точно това.
На мен също лекарката ми предложи, ако не искам да слагам големи кубици да напррави и повдигане и ми каза, че това ще стане наведнъж.



Да права си така е, но понякога се налага две операции, зависи от Хирурга, както и от степента на птоза.

hubavelka
2nd January 2009, 03:02
Бобето е права за броя на операциите. Наистина зависи от това каква е степентта на птозата и колко кожа имаш за обиране.
Така, както го описваш може би ще се наложат 2 опреции, но аз мога само да гадая.
Относно Тепавичарова аз знам, че е луда цифроманка, но ако е добра в това, което прави си струва според мен. За мен по-важно е качеството и крайния резултат, а не количеството пари в случая.
Но ако решиш да комбинираш операциите при един хирург, според мен ще ти излезе по-евтино, ще ти направят нещо като спешъл оферта.
Относно реоперация, знам че Никито ги прави, ако не си доволна за негова сметка и имаше някаква врътка с имплантите на ПИП, имаш нещо като гаранция и право на подмяна.
Но нека момичетата с тунинги кажат повече.
Поздравления за това, че си се взела в ръце и си решила да направиш нещо хубаво за себе си :wink:

aniK
2nd January 2009, 10:07
Абе Никито не прави ре-операциите с голяма охота, особено ако според него всичко си е наред, а за него е така в повечето случаи ;) Иначе ПИП имат 5-годишен период, в който можеш да подмениш имплантите безплатно, плаща се само операцията (това в случай на неудовлетвореност от размер, форма и т.н.)

Excel
2nd January 2009, 11:06
Не зная дали е с охота , но ми прави впечатление , че ги предлага и прекалено рано . Още на третия месец , което ме навежда на мисълта , че може да осъзнава , че причината за резултата може и да е в него . На мен моят ми отказа корекция , и даже искаше да ме праща на психолог . :shock: :shock: :shock:

боряна христова
2nd January 2009, 12:57
Не зная дали е с охота , но ми прави впечатление , че ги предлага и прекалено рано . Още на третия месец , което ме навежда на мисълта , че може да осъзнава , че причината за резултата може и да е в него . На мен моят ми отказа корекция , и даже искаше да ме праща на психолог . :shock: :shock: :shock:Кои доктор те пращаше на психолог? Кои е този откачалник?

white_snake
2nd January 2009, 13:51
Не зная дали е с охота , но ми прави впечатление , че ги предлага и прекалено рано . Още на третия месец , което ме навежда на мисълта , че може да осъзнава , че причината за резултата може и да е в него . На мен моят ми отказа корекция , и даже искаше да ме праща на психолог . :shock: :shock: :shock:Кои доктор те пращаше на психолог? Кои е този откачалник?
става въпрос за Н.Георгиев,поне аз така разбрах..... ама пък другия ГЕоргиев(Емил) преди време мен ме пращаше на психолог,така че явно им е практика,когато се опитват да се измъкнат за нещо :wink: :lol:

aniK
2nd January 2009, 15:42
От поста на дива по-скоро става ясно, че нейният лекар не е Н.Г.
Оспамихме темата :oops:

Excel
2nd January 2009, 18:51
Бори , аз пиша само за един лекар - Тонев , ама ако ми се наложи да отида пак на консултация при него , и ми повтори последната консултация , повече няма да е в списъка на практикуващите . Много са му вдигнали самочувствието пациентките , много са го издигнали в небесата и си мисли , че всичко му е позволено .

junglegirl
2nd January 2009, 19:32
...това в случай на неудовлетвореност от размер, форма и т.н.)За формата обаче се оказа,че не е така!Ако първият комплект импланти са кръгли-заменят се само с кръгли.

yoli
2nd January 2009, 20:22
...това в случай на неудовлетвореност от размер, форма и т.н.)За формата обаче се оказа,че не е така!Ако първият комплект импланти са кръгли-заменят се само с кръгли.

А ако първите са анатомични,а искаш да ги смениш с кръгли,дали ще има проблем?

aniK
2nd January 2009, 22:14
Хм, възможно е за формата да не важи, трябва да прочетем какво точно пише в гаранцията.
В друга тема за Тонев пишеше, че си има психиатър в екипа.

yoli
2nd January 2009, 22:53
Това го копирах от сайта на J&Dmedicals:

* Покрити събития при ниво “5-годишна гаранция”

PIP ще замени безплатно единия или и двата имплантата еднократно в рамките на 5 години
в случаи на:

- капсуларна контрактура
- грешки при избора на: размер, или/и анатомичното местополагане на имплантата, или/и профила


Само неразбрах какво означава анатомично местополагане :roll:

боряна христова
3rd January 2009, 09:10
Това го копирах от сайта на J&Dmedicals:

* Покрити събития при ниво “5-годишна гаранция”

PIP ще замени безплатно единия или и двата имплантата еднократно в рамките на 5 години
в случаи на:

- капсуларна контрактура
- грешки при избора на: размер, или/и анатомичното местополагане на имплантата, или/и профила


Само неразбрах какво означава анатомично местополагане :roll: Ако не се лъжа това ще рече как е поставен инпланта-над или подмускулно..Ако греше моля някои да ме поправи :!:

te_dda
4th January 2009, 20:15
Това го копирах от сайта на J&Dmedicals:

* Покрити събития при ниво “5-годишна гаранция”

PIP ще замени безплатно единия или и двата имплантата еднократно в рамките на 5 години
в случаи на:

- капсуларна контрактура
- грешки при избора на: размер, или/и анатомичното местополагане на имплантата, или/и профила


Само неразбрах какво означава анатомично местополагане :roll:

ако само това са изброените причини, то е явно,че формата на импланта не присъства в тях.......което е изненада и за мен, т.к досега съм си мислила,че евентуално ако точно от формата не си доволен,ще можеш да я смениш с въпросната гаранция....

:roll:

te_dda
4th January 2009, 20:16
а дали това е така и за евросиликон?

yoli
4th January 2009, 22:00
ако само това са изброените причини, то е явно,че формата на импланта не присъства в тях.......което е изненада и за мен, т.к досега съм си мислила,че евентуално ако точно от формата не си доволен,ще можеш да я смениш с въпросната гаранция....

:roll:

И аз си мислех,че формата на импланта трябва да е причина за смяна.Ама като се замислиш анатомичните са по скъпи и при смяна с кръгли ще е добре за тях,а за обратния вариянт са в загуба.Абе всичко си е бизнес :lol:
Аз лично много се разочаровах защото искам да ги сменям за кръгли,а при това положение няма да мога.Направо ми се сринаха мечтите. :cry:

te_dda
4th January 2009, 22:02
да, това е много жалко :cry: а още по-жалкото е,че когато ти рекламират дадени импланти заради въпросната подмяна, не ти казват точно тази подробност,която аз лично смятам,че е много важна...

yoli
4th January 2009, 23:12
Аз ще се допитам до фирмата вносител и до моят доктор как точно седят нещата относно смяната и особено формата и ще ви пиша.

боряна христова
5th January 2009, 07:15
Мен честно казано не ми харесва факта на имплантите ПИП че нямат различна твърдост на импланта :girl_cry2: и сега като ги сменям пак ще трябва да са с толкова меки импланти.Чудя се как е възможно да са с една твърдост, и как може да се слагат под и над мускулно? Представям си подмускулно колко меки ще са
:girl_cry:
Е вярно че всеки си има мнение по въпоса...

junglegirl
5th January 2009, 09:42
Аз ще се допитам до фирмата вносител и до моят доктор как точно седят нещата относно смяната и особено формата и ще ви пиша.
Направо звънни на J&D Medicals (http://www.jdmedicals.com/display.php?show_category=4) и ги попитай.Според мен и за капките важи същият принцип и се заменят само с капки....

lazaryovtchev
5th January 2009, 11:26
Здравей melinda,
Понеже си писала в лични съобщения на съпругата ми – samodiva, тя предпочете аз да ти отговоря заради това че аз се занимавам с „техническите” въпроси относно нейните операции.

Та по отношение на съкрушаването на тъкан от мамиларната торба ще изразя собственото си мнение с което по никакъв начин не искам да се ангажираш. Няма да ти препоръчвам хирург, а ще те посъветвам да отидеш поне на 4-ри консултации при по-изявени доктори и да решиш за себе си кое е най-доброто.

Какво трябва да се има предвид;

1. смятам че ако имаш достатъчно тъкан, а ти казваш че си била пълна, поставянето на импланти може да отпадне, просто твоята собствена тъкан или млечна жлеза може да се окаже достатъчно да напълни прекроените ти мамиларни торби.
2. не знам каква степен е птозата (провисване) ти, но предполагам че е над 3-та както я описваш, в такива случай рядко но може да се наложи отстраняване на собствените ти зърна и да се изградят нови като се вземе тъкан от малките срамни устни на вагината ти – това го пиша за да си наясно какво може да се наложи, не че е задължително


Та за съкращенията. Това е лифтинг, повдигане на мамите. Изцяло процедурата се нарича мастопексия, а техниките са няколко, лично аз знам три;

1. най-безпроблемната е roundblock – прави се разрез около ареолата и по-голям объл разрез навътре в тъканта и след това ареолата се съединява с границата на ново изрязаната тъкан. При този варянт белега е само около ареолата. Със сигурност при теб тази техника е невъзможно да се приложи защото имаш много кожа както знаем вече.
Снимка - http://www.cliniqueofplasticsurgery.com/view~files_key-259~fk_object-101~files_type-after.html


2. Бенели лифт е друга техника при която се реже около ареолата, от центъра на ареолата отвесно към мамиларната гънка и по самата гънка, белега който остава е във формата на котва със халка (кръгчето около ареолата) това е много разпространен и практикуван метод в България, поради това че е по-лесно да се постигне желаната добра форма на гърдите заради разреза под мамиларната гънка, първото съкращаване на тъкан при съпругата ми беше точно с този метод.

Снимки - http://www.implantinfo.com/banda5/466worthing/index.html

3. най-добрата техника според мен се нарича ЛЕЖУР, но много малко хирурзи в България я използват защото е доста прецизна и трябва много старание за да се постигне желаната форма на гърдите. По-добра е защото отвесния разрез следва профила на бюста и го оформя много добре, а и хоризонталния белег от Бенели лифт го няма.

Снимка - http://www.x-equip.com/caspari/caspari_1/3.jpg


Лично аз смятам че ако се наложи все пак и поставяне на импланти, ако попаднеш на добър хирург всичко може да мине само с една операция. По отношение на добрите хирурзи у нас имам особено мнение и то е че всички са адски комерсиализирани вече и правят адски много грешки, ако имаш финансови възможности направи тази операция в чужбина, на лични ще ти пусна страница в която съм описал патилата на съпругата ми и приноса на нашите хирурзи за това. Това е което мога да ти кажа, ако имаш въпроси питай, ще се радвам да бъда полезен.