PDA

View Full Version : Как се разбира, че имплантът се е спукал?


Glesanka
1st January 2009, 19:07
Първо да кажа Честита Нова Година, пожелавам много здраве и щастие на всички колежки във форума!
За съжаление първият ден на новата година започна с неприятна изненада за мен. Като влязох в банята сутринта, видях че на лявата ми гърда на 1 см. до аролата от външната страна имам розово-лилаво петно, с големината горе-долу на стотинка. Не е подуто, не ме боли при пипане, не изглежда като пъпка, не е по-топло от околната тъкан, не съм се наранявала. Дали е възможно да е пробив в импланта ми? Имам импланти от три години, кръгли, надмускулно поставени, на Mentor? Страхът ми идва от това, че преди 12 дена правих фотоепилация PTF под мишниците, и въпреки че бях със сутиен, потник отгоре, и завита с още една дреха, нещо ме гложди, дали не съм си повредила силикона? :( Какви са симптомите при пробив или спукване в импланта? Чакам с нетърпение някой да ме успокои, моля ви! :1246:

Glesanka
1st January 2009, 19:11
:oops: Извинявам се за грешката - писала съм аролата, вместо ареолата, за което съжалявам! :oops:

aniK
1st January 2009, 21:44
Glesanka, както го описваш, повече ми прилича на кръвонасядане (синина). Ако се спука импланта, няма ли да се промени формата :roll: Е, най-доброто решение е да отидеш на лекар!

hubavelka
2nd January 2009, 03:12
Това, което описваш прилича повече на хематом.
Симптомите на спукания имплант, според това, което намерих в нета са:
чувствителност и болезненост в гърдата, поява на бучка/и, намаляване размера или деформация на гърдата.
В повечето случаи, дори няма симптоми, може да отнеме време докато организма реагира на контакта със силиконовия гел.
Моето мнение е, че не си го спукала , но при всички случаи трябва да отидеш на лекар.

kukli4ka
17th January 2009, 18:56
Имам подобен проблем и аз и моля,ако някой е имал такива оплаквания да ми отговори.Оперирана съм преди почти 2 години.До преди 20 дена нямах никакви оплаквания,но изведнъж дясната гърда започна да ме боли.След няколко дена ми се стори,че е леко подута и по-твърда.Започнах да правя масажи и нещата леко се пооправиха.Отидох на мамолог,който ме видя ехографски и ми каза,че всичко е наред, но...точно на тази гърда между имплантанта и мускула има течност.Не е около целия имплант,а на три места.Общото количество на течността било около 50-60 мл.Консултирах се с лекаря,поставил имплантантите,но тя каза,че няма проблем.Въпроса е,че гърдата още ме боли,макар вече да не е твърда.

yoli
17th January 2009, 21:49
Имам подобен проблем и аз и моля,ако някой е имал такива оплаквания да ми отговори.Оперирана съм преди почти 2 години.До преди 20 дена нямах никакви оплаквания,но изведнъж дясната гърда започна да ме боли.След няколко дена ми се стори,че е леко подута и по-твърда.Започнах да правя масажи и нещата леко се пооправиха.Отидох на мамолог,който ме видя ехографски и ми каза,че всичко е наред, но...точно на тази гърда между имплантанта и мускула има течност.Не е около целия имплант,а на три места.Общото количество на течността било около 50-60 мл.Консултирах се с лекаря,поставил имплантантите,но тя каза,че няма проблем.Въпроса е,че гърдата още ме боли,макар вече да не е твърда.

А обясниха ли ти каква е тази течност и от къде се е появила?Явно има нещо нередно щом се е появила,а и тези болки :roll:

diastemma
17th January 2009, 21:52
Обади се на хирурга отново след 3 дни, особено ако болките или втвърдяването се увеличат. Ако можеш, иди на консултация, за да те види.

Бобето
17th January 2009, 21:59
Идете на лекар, даже на няколко за да сте сигурни какво става с ВАС, не си губете времето тук като разпитвате нас, колкото и желание да имаме да ви помогнем, не сме така компетентни както хирурзите ви.
Остра съм в изказването си , защото това е сериозно нещо и със здравето шега небива...не чакайте, дори и ако тревогата се окаже фалшива.

kukli4ka
17th January 2009, 21:59
Ами не ми каза каква е течността,щото за да се разбере трябва да я изтегли, а това създава риск от спукване на импланта.Независимо,че ми каза,че ще го направи под ехографско наблюдение.Аз го споделих с моята лекарка,но тя каза,че това е абсурд и да не го правя.Чудех се такова нещо възможно ли е да се дължи на някакъв хормонален дисбаланс,щото да си призная
:( не съм в първа младост и хормоните ми май почват да се бъгват.

kukli4ka
17th January 2009, 22:04
Ами аз вече ходих при хирурга,който ми постави имплантите и тя каза /след като ги опипа/,че всичко било наред.Аз просто питах дали на някой се е случвало подобно нещо и се радвам ако не сте имали такива проблеми.

yoli
17th January 2009, 22:09
Според мен и самата болка си е признак за проблем :idea:

kukli4ka
17th January 2009, 22:37
Да, така е.Болката е симптом.Но тази наподобява предменструалната болка и напрегнатост на гърдите.Ами ще изчакам да минат "онези" дни и пак ще посетя хирурга.

еМ ДжИ
18th January 2009, 11:44
На мен пък един лекар ми обясняваше, че на имлантите са правени всякакви експерименти, като например, колко килограма могат да издържат, преди да се спукат. Каза, че минавали с камион отгоре им (което не го вярвам, де, просто реших да споделя туй интересно нещо :)) Но не вярвам да се спука, без някакъв сериозен удар. Все пак това е нещо супер еластично.

Бобето
18th January 2009, 11:58
На мен пък един лекар ми обясняваше, че на имлантите са правени всякакви експерименти, като например, колко килограма могат да издържат, преди да се спукат. Каза, че минавали с камион отгоре им (което не го вярвам, де, просто реших да споделя туй интересно нещо :)) Но не вярвам да се спука, без някакъв сериозен удар. Все пак това е нещо супер еластично.

Да и аз така съм чула.

kukli4ka
18th January 2009, 13:00
Добре, но ако е спукан импланта то гърдата ще придобие неправилна форма и би следвало да намалее.Не знам при вас как е,но моите гърди увеличават размера си!

Бобето
18th January 2009, 16:03
Добре, но ако е спукан импланта то гърдата ще придобие неправилна форма и би следвало да намалее.Не знам при вас как е,но моите гърди увеличават размера си!


Ама как ще изтече бе момичета нали е гел, или вашите с нещо друго са пълни?
Би изтекъл само ако цепнатината е голяма, но пак невярвам.

yoli
18th January 2009, 16:27
Права си Бобе кохезивния силикон не може да изтече :2043:
Това го копирах от сайта на известна марка гръдни импланти:
"# Пълнеж от кохезивен силиконов гел

Той има две предимства – дълга памет и невъзможност за изтичане. Дългата памет се изразява във възможността на протезата при натиск да възвръща много бързо първоначалната си форма. Това значително намалява риска от деформации и повишава устойчивостта на импланта при възникването на натиск. Компактната структура (а не течна форма) на силикона не позволява изтичането му при евентуално нарушаване на повърхността или цялостта на протезата."

kukli4ka
18th January 2009, 19:58
Е, май ще се ходи на лекар.Започнах да си внушавам какви ли не глупости.Сега пък между гърдите ми и по-към тази с предишните оплаквания се е появила някаква червенина.Прилича на изгоряло от слънце,но не съм се пекла.Абе...

joliy
20th January 2009, 19:24
kukli4ka, не искам да те стряскам, но доколкота знам, наличието на течност, може да предшества образуването на КК (въпреки, че при теб са минали 2г. и не би трябвало да е така). При всички случаи, следи си състоянието и след време иди пак на ехограф да видиш какво става с течността.

Атина
23rd January 2009, 17:16
Привет ...аз съм имала събиране на серозна течност под импланата но не 50-60 а около 300 кубика...махнаха я с пункция но после пак се събираше и носих стегната превръзка доста време...хирургът ми каза че ако е малко течноста се абсорбира от самия организъм и че не е опасно но.....по добре отивай на лекар веднага...при мен това голямо количество течност доведе до разширявене на джобовете и в последстве до смяна на имплантите.

yoli
25th January 2009, 15:28
А знаеш ли така серозна течност в следствие на какво се събира?

bimbi
25th January 2009, 16:05
Атина, това събиране на течност под импланта веднага след операцията ли се случи? щото при кукличка са минали 2 години, много ми е странно така изведнъж след толкова време... :?

bbbbbb
6th August 2010, 15:11
серозна течност може да се натрупа около импланта дори и след няколко години в следствие на натиск лека травма(да удариш в шкафа например)и се нтрупва т.н вода или серозна течност която се натрупва и около ставите след травма.лошо става ако има възпаление .тогава задължително се отстраняват имплантите.малко течност може и да ти се размине,но съберели 300-500мл ..лошо.но не се умира.маха се със дренажи,при липса на възпаления(мерете си температурата-ако имате лошо-но не се умира),ако им възпаление....махаш циците