PDA

View Full Version : вътрешна 4аст на коленете


charmy
8th November 2005, 21:29
С какви упражнения мога да стегна вътрешната част на коленете?

Gavr1
9th November 2005, 11:15
Вътрешната част на коленете ли :shock: Че какво им е на твоите! :P

lady_godiva
9th November 2005, 17:46
И на мен вътрешната част на коленете ми е проблем - събира тлъстинки, въпреки голямото количество мускул който са натрупали краката ми от много тичане... Проблема е че точно там няма мускул, но съм забелязала че като наблегна на упражненията за крака (особено тази машина с която избутваш тежест нагоре от полу-легнало положение -- не знам точното име! -- оказва все пак някакъв ефект.)

Но иначе... диетки.

Engel
9th November 2005, 18:49
Здравей:) И аз имам същия проблем. Опитвам се да го реша с каране на велоаргометър и за сега има резултат. Свалила съм 2 см за един месец и половина почти всеки ден по час на колелото + Л-карнитин:)

Gavr1
9th November 2005, 19:15
А не мислите ли, че с колело има повече натоварване! :?

lady_godiva
9th November 2005, 19:49
Зависи как си програмираш стационарното колело... или къде караш нормалното. Аз настройвам велоаргометъра на програмка с хълмове и ела да видиш що пот се лее. Разбира се и нормалното колело си има предимства - като например природа (Цариградско шосе, туй-онуй :-) )

чичо
10th November 2005, 16:21
Сигурно имате предвид вътрешната част на бедрата. ..?Ако е така велоергометър или пътека ше свършат чудна работа(разбира се ако им обръщате достатъчно време :lol: )Има и една аддуктор машина,в повечето зали има такива,на която сгъваш с коленете си две възглавнички.Тя също е добра за много повторения(с по-леки тежести) :wink:

lady_godiva
10th November 2005, 19:28
Аз поне имах предвид точно вътрешната част на коленете - там няма мускул и натрупването на мазнинки е много неприятно. Затова и предложих тичане и каране на колело - единствените кардио упражнения които натоварват краката и стягането на мускула поне би помогнало цялостнаta обиколка на коляното (и бедрото) да понамалее...

charmy
10th November 2005, 19:58
Точно вътрешната част на коленете имах предвид за съжаление.

Engel
10th November 2005, 22:42
И аз точно това имах предвид. Има доста неприятни натрупвания, който правят краката да изглеждат криви :roll:

чичо
13th November 2005, 16:48
Аха,значи точно това сте имали предвид :)
Ами тая зона ше се повлияе от всякакви упражнения ,които намаляват процента мазнини(който при жени нормално е по-висок от този на нормалния мъж!),както и пазене от натрупване на още...Грижите за кожата са другия момент...там обаче не искам да се набърквам...вие си знаете. :lol:

SweetShark
17th November 2005, 15:45
И с масаж става, като правиш антицелулитна серия...моите мазнинки там така си ги стопих, ведно с брича и дебелото Д...после си го мажи с антицелулитно кремче, за поддържаща и стягаща терапия :-)

Mimcho
1st December 2005, 21:02
SweetShark shte si govorim li pak za brich? Shte obiasniash li dali naistina imash predvid za brich ili neshto drugo, shtoto kakto veche 1000 puti sum kazvala, nachin da se svali brich niama! Ako ima, niakoj da mi go kaze speshno! Obeshtavam nagrada!

lady_godiva
1st December 2005, 23:24
да докладвам че от 2 седмици най-старателно правя 5 дни в седмицата клекове и напади (3 серии по 15 с всеки крак, и 2 серии по 15 клекове, с гирички по 5кг или лост 10кг ако съм в залата) и обиколката над коляното видимо е намаляла - поне видимо за мен:-)

Значи начин че има, има. Проблема е обаче че и двете упражнения са ми толкова омразни, че едва ли лично аз ще успея да задържа постоянството.

За целулита, казвали са ми че антицелулитните процедури в салоните имат някакъв ефект, но като спреш да ги правиш, ефекта се губи.

charmy
2nd December 2005, 10:35
Продължавай в същия дух :lol: !

4ere6ka
2nd December 2005, 17:19
Положението с вътрешната част на коленете е леко отчайващо според мен. Много пъти съм виждала слаби стегнати крака и хоп "кривина" там! Аз лично наблягам на оформянето на мускулите на бедрата и подбедриците и така коленете не бият толкова на очи. Само дето аз не се страхувам от добре очертани мускули за разлика от други представителки на пола.