PDA

View Full Version : необходимата ми двигателна активност за сваляне на 10кг.


claire22
11th November 2005, 17:56
Здравейте, аз съм нов посетител и търся информация за физическа активност с цел сваляне на кг. - 4-5 на месец. Няколко мои мерки и възрастта ми, 6те ви ориентират по-бързо за да ми кажете с каква спортна дейност да се захвана.
В момента съм 68кг. /160см, на 41 г. съм, имам две големи деца- на 18 и 14 години.
След 35 г. запо4нах да не мога да се справям с килограмите- сваляла съм много също, но когато съм била под стрес и психи4еско напрежение, но след тожа съм ка4вала пак. Но никога така драсти4но както тази година.
През 2004 м.март тръгнах да свалям от 65кг, като пазех диета-т.е. ядях само салати, плодове, зелен4уци, ходех 2 пъти седм.на фитнес (1 4ас в кардио залата - бързо ходене на пътеката 20-30мин,10-15 на степера, о6те толкова на колелото, след това 15- 20 мин. абдомен и остатъка - за работа за краката. Същевременно нямах време за сън, мъжът ми бе на дълга задграни4на командировка и ти4ах за вси4ко сама и неусетно "засвалях" и за 5 мес. стигнах на 58. После изжвях голям стрес и запо4нах да вземам по лекарско предписание антидепресант, който пия и до днес. :oops:
То4но след 1г - март 2005 отново бях 65. Реших да се вемам в ръце и да запо4вам пак борбата. Но нямах пари за фитнес и реших първо да саля някое и др. кило с диета пък като събера пари да тръгна на фитнес. Пак свалих от март до август т.г. до 60кг., (е вярно, 4е пак не ми се ядеше от притеснения), но от тогава не мога да се спра и ве4е днес съм цели 68, което е абсолтния максимум в "кариерата ми" - толкова влязох да раждам второто дете, кто през бремеността бях наддала 18 кг :shock:
работата ми е свързана с това да съм вързана за един стол пред комптъра по 8 4аса на ден.положителното е 4 поне ходя на работа пеша, но разстоянието е малко - стигам за 20 моин. нормален ход на отиване и толкова на връщане.
Като дете и тийнейджърка, та до преди 5-6г. винаги съм била слаба - не пове4е от 49- 53,4кг.
4акам вашите съжети да гимнастика и др. физкултурни дейности
До скоро !
п.п. пуша4 съм и не мога да правя кросове и да ти4ам, "защото си изплувам буталата"