PDA

View Full Version : ЯБЪЛКОВ ОЦЕТ


LIMON
14th November 2005, 15:41
от ябълковия оцет се отслабвало, вярно ли е? А дали има вредно действие при продължително пиене?

Cleopatra
14th November 2005, 16:04
Аз и в момента го пия сутрин на гладно с малко мед в топла вода...преди време съм го пила близо 6 месеца и стомаха ми се чувстваше много добре.
Според мен прибира коремчето, аз много се бях отпуснала тази зима и след 1 мес. се е прибрало. Но не съм забелязала на кг. да мърдам

riddicko
3rd December 2005, 22:08
Ябълковият оцет

съдържа 19 от 22-та най-необходими за здравето ни минерали. Най-важният от тези минерали е калият. Другите са фосфор, хлор, натрий, магнезий, желязо, флуор и силоксан. С цялото това многообразие от оръжия срещу болестите не е чудно, че ябълковия оцет подобрява кръвообращението, нормализира кръвното налягане и драстично намалява риска от инфаркт. Освен това ябълковият оцет унищожава бактериите, вирусите и други вредни микроорганизми и предотвратява навлизането на отрови в организма. Богатия на минерали оцет помага за разграждането на натрупаните в тялото мазнини и не позволява понататъшно натрупване на тлъстини. Специалистите дори смятат, че с помощта на ябълковия оцет, човек може да отслабне, без да спазва диета. Лекарите препоръчват при всяко ядене да се пият по два чаени лъжички оцет в чаша вода. Резултатът според тях ще бъде на лице още след два месеца. Ябълковият оцет помага и за освобождаване от напрежението, стреса, главоболието и мигрените. Причината за тези проблеми често се крие в натрупаните в тялото вредни вещества. Но като вземате всяка сутрин и вечер или при всяко хранене по лъжичка ябълков оцет, разтворена във вода вие ще възстановите естествената киселинна среда в организма си. Оцетът е безценен и за храносмилателната система, бъбреците и пикочния мехур поради способността да неутрализира микробите и отровите. Той се използува и за лекуване на артрит и за облекчаване на болки.

sladkatony
22nd February 2006, 13:09
:) Да, отслабва се !
Аз лично свалих с него 8 кг. и сега съм доволна от фигурата си, освен това стопих килограми равномерно по цялото тяло.
В такава форма съм вече трета година и се чувствам отлично !
Не го пия постоянно, но допреди да поотслабна го пиех в продължение на три месеца без прекъсване два пъти на ден по една суп. лъжица
Той май просто подтиска апетита и така с времето стомаха се свива и започва да изисква по малко храна

alia
9th March 2006, 16:51
Искам да ви попитам дали оригиналният ябълков оцет може да се замести с такъв на таблетки който се предлага в аптеките? И най-важното дали с него се постига ефект по отношение на отслабването

invisible
9th March 2006, 17:08
Искам да ви попитам дали оригиналният ябълков оцет може да се замести с такъв на таблетки който се предлага в аптеките? И най-важното дали с него се постига ефект по отношение на отслабването

В аптеките продават хапчета със съдържание на оцет и се пие 30 мин. преди ядене, поне тези който аз знам не съм ги пила,но моя приятелка ги пие, незнам какав ефект има на нея не и личи.....още! :?

кити
19th March 2006, 00:33
Пия го от доста време. Потиска апетит, определено. Аз съм много лакома, но сега значително намалих количеството храна. Наистина действа. И много вода и чайове без захар, наливайте се просто. А и като прочетох мнението на някой, който явно е доста по-наясно, се убедих, че съм на прав път. Все пак не само килограмите са важни, нали? А и това да сме здрави. Иначе и кг ще се трупат, и мяма да изглеждаме добре Пия този на таблетки, пила съм и с пектин, и само оцет, добър е

top_secret_girl
24th March 2006, 13:16
Аз лично не съм голям привърженик на това.Една моя приятелка пие всеки ден определено количество оцет разредено с вода но не ми е казвала за резултат.Според мен ако се прекали може да се появи дори язва на стомаха...незнам за сега нямам проблеми с килограмите но ми е малко странно и рисковано това с оцета.

Venus
6th April 2006, 11:18
Ябълковият оцет е едно от най-мощните мултифункционални оръжия. Предпазва от десетки болести, дори артрит. Аз го използвам и вънщно против пъпки или върху ранички, макар че щипе. Важно е да използвате истински оцет, а не от тези в пластмасовите шишета по магазините. Ако познавате човек, който прави или намерите по пазарите някъде ще е най-добре. Действа страхотно на целия организъм и няма нищо вредно в него. Откакто го пия, почти и не боледувам или най-много за 2-3 дни. Пробвайте, но наистина трябва да е домашен, другото са разни есенции, аромати...

temptation__f
18th May 2006, 14:20
да, найстина действа и аз успях да сваля няколко кг с помоща на ябълковия оцет, пиех преди ядене, защото знам, че той засилва метаболизма! а и е полезен не само за отслабване

saphirre
30th May 2006, 15:57
Здравейте. Аз също съм пробвала с ябълковия оцет и ми беше страшно зле. Имам гастрит и когато го вземех на гладно ми излизаха страшни киселини. След това съм го пила на хапчета и вече когато съм се нахранила и отново същото - възпален гастрит, гадене и киселеини. Та дори не можах да видя дали има ефект! Някакви предложения? :?

pupata
16th June 2006, 21:24
Смятам и аз да го започна, даже съм си купила ябълков оцет Дел Алма. По-скъп е от обикновения и затова се надявам да е истински, а не някаква съмнително кисела течност. Притесняваме обаче да не предизвика запек, защото и без това имам проблеми с перисталтиката. Има ли такава опасност?

nev4i
16th June 2006, 22:47
Не, напротив, точно обратното действие има- при мен слабително. Малко трудно се отслабва само с ябълков оцет, но има пречистващо действие и отстранява токсините от организма. Но ако имаш проблеми със стомаха, ужасно дразни

flakita
16th April 2007, 13:39
да, найстина действа и аз успях да сваля няколко кг с помоща на ябълковия оцет, пиех преди ядене, защото знам, че той засилва метаболизма! а и е полезен не само за отслабване
Извинявай, може ли само да те попитам как го пиеше?

На капсоли, с вода или просто така. И ако е с вода какви са количествата оцет-вода.
Чак сега се включвам и виждам тази тема и ми стана интересно :lol: .
Пс;извинявам се, ако някой вече е оитал същият въпрос. Опитах се да прочета абсолютно всички мнения, но специално в момента намам много време :? .
Мерси предварително :D !

sladkatony
16th April 2007, 15:03
flakita,ето ТУК (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=1331&highlight=%FF%E1%FA%EB%EA%EE%E2+%EE%F6%E5%F2) сме го обсъждали :wink:

flakita
16th April 2007, 23:35
flakita,ето ТУК (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=1331&highlight=%FF%E1%FA%EB%EA%EE%E2+%EE%F6%E5%F2) сме го обсъждали :wink:
Тони много ти благодаря за отговора :lol: . Сега имах повечко време и прочетох цялата тема :D . Вече знам как, само да си намеря и почвам и аз да пич :lol: .
А само, ако може ПАК да попитам едно нещо :oops: .
Нали няма проблем годините ми? Смисъл, че съм на 16(почти 17 :lol: ). Той оцета е наторален, не е като хапчетата за отслабване. Не е проблем, че не съм се развила напълно още?
Мерси предварително :D !

sladkatony
17th April 2007, 09:18
Флакитке, аз даже на децата си давам, а те са на 12 и на 14г. То това нали си е оцет, все едно да не си го слагаш в салатата :wink: разликата е че този е естествен продукт и даже образува гъба :)

Pepes
17th April 2007, 12:11
И аз от днес си пийвам по малко, даже ме кефи водата как киселее :D

flakita
17th April 2007, 13:21
Тони мерси за отговора :D . И аз така си мислех, щом може майка ми да го сложи в яденето, защо аз да не мога да ги пия ей така :twisted: :lol: . Обаче Ухх аз вчера си купих и днес си сложиш една супена лъжица в затоплена вода с малко мед.... :? беше отвратително, а как мирише :3000: . Ама довечера ще си го направя без мед! Та давидим дали ще е толкова гадно. Пък и може много оцет да съм си била сложила днеска :roll: ..
А вие сигорни ли сте, че няма да ме запече още повече :? . Защото много ме е страх :cry: . Аз видях, че някой някъде пак беше писал за това, ама аз пак да ви попитам :twisted: :D !

Izabo
26th April 2007, 01:29
Привет на всички :)....
sladkatony, ти с какъв ябълков оцет си свалила тези кг..- домашен, обикновен от магазина, от аптека на таблетки или течен (май и такъв съм виждала...)
И дано да има ефект.., защото преди 2 седмици спрях цигарите и ако в най-скоро време не предприеме комплексни мерки срещу индустриалните количества храна, които поемам... :D ...ще си осъмна 120кг...

sladkatony
26th April 2007, 09:00
ще направя снимка на оцета който използвам и ще я постна, иначе той е течен - в смисъл не е на капсули или таблетки

леля мичИ
26th April 2007, 09:03
Изабо, позволявам си да ти дам съвет, защото и аз спрях цигарите....(на аватара съм се снимала още като пушех :lol: )
Мерките срещу индустриалните количества храна, които поемаш трябва да започнат от там, да спреш да поемаш индустриални количества храна (и това от опит :oops: го казвам).... :wink:

Ако не спреш да се тъпчеш :2034: , не ябълков оцет, ами каквото и да пиеш няма да има ефект... :1246:

И да знаеш, че като искаш да се оттървеш от пушенето :2002: , не е здравословно да го заместваш с тъпчене, щото в крайна сметка заместваш един лош навик с друг... :?

Айде, успех :2003: в борбата и си мисли , че вече не пушиш, а не да проверяваш просто колко ще издържиш без цигари....

Izabo
26th April 2007, 14:43
Ясно ми е на мен как трябва да се боря....краставици и оцет например.. :D ....ама хич няма да откажа, ако намеря средство за намаляване на апетита..(който и преди спирането на цигарите си беше завиден :D )....а и нали казват, че действал благотворно на организма като цяло....:-)...няма да е лошо да си спретна едно пролетно почистване..:)...
Мисля да пробвам на месо, зеленчуци, оцет и Tabex от утре, пък да видим...:)..
Благодаря за съветите...:-), де да можеше обаче да се слабее от четене на диети и гледане на упражнения.....щях да съм на изчезване вече..:-).....но все пак форумът ми действа адски стимулиращо...
Мерси отново... :D

sladkatony
27th April 2007, 06:37
ТОВА (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=127133) е оцета който използвам
Малко са кофти снимките, ама ....... има и кратко упътване за "експлоатация" :girl_haha:

Izabo
27th April 2007, 09:37
Мерси много... :) ...а откъде си го купуваш?

sladkatony
27th April 2007, 09:46
Мерси много... :) ...а откъде си го купуваш?
Ами на мен ми го купуват от един магазин в кв. Кремиковци - там е много заредено с всякакви готини нещица, но предполагам, че го има по магазините за диетични храни. Една бутилка струва 6лв.

Izabo
27th April 2007, 17:35
Отново много, много благодаря за информацията :-)...

kaija
23rd May 2007, 15:13
хайде още едно глупаво въпросче от моя страна. даже може да ми добавите под аватара "най-глупави въпроси" :lol:

все хубави неща прочетох в тая тема.аз така или иначе обичам киселко, та неми е проблем да гълтам и само така, за удоволствие. само едно не ми е ясно, пнеже прочетох някъде за един режим, в който салатите са без оцет, олио и сол.
хубаво де, ами сега като съм на диета не мога ли да си овкуся зеленчуците с ябълков оцет и също (малко извън темата) става ли да ползвам диетична сол- 51%, лека май беше, една в зелена тубичка?

sladkatony
24th May 2007, 11:45
Мисля, че оцета няма да ти навреди на диетуването, но за солта нямам идея

kaija
24th May 2007, 12:35
мерси, сладка тони!

Yansi
24th May 2007, 17:11
Слагай си оцет спокойно, а за диетичната сол какво да ти кажа ,тя е адски безсолна :lol: та ако можеш да си слагаш от нея ама по малко пак няма проблем :)

mallvina
25th May 2007, 10:57
оцета понижава кръвното,като взимах оцет на хапчета ми ставаше лошо и ги спрях,така че ако си с ниско кръвно няма да се чувстваш добре,аз пиех по 2 л.вода и пак не ми беше добре

narrotor
27th May 2007, 06:38
абе чувал сам че помага. аз лично не бих го използвал защото много калий има вътре за ефекта от продължителност...незнам изобщо немисля че ще има ако го пиеш правилно или нещо такова наистина незнам много по тази тема :roll: съжелявам

kaija
27th May 2007, 15:15
мерси на сички ;)

hyuliya
14th June 2007, 14:56
Да отслабва се , преди правех диета с малко мед ,оцет ,и вода.но всеки ден обезателно докато се получи ефекта!

bluebell
14th June 2007, 15:08
добре де а може ли без мед(защото не обичам)

sladkatony
14th June 2007, 15:13
добре де а може ли без мед(защото не обичам)
Може !

bluebell
14th June 2007, 15:36
благодаря не мога да видя оцета на снимката иска ми паролка

sladkatony
14th June 2007, 15:41
Махнах паролата, ама не са много добри снимките :)

bluebell
14th June 2007, 15:48
вижда се добре.а тезо 8 кг само с него или и тренировки предполагам.изглеждаш доста добре.виждала сам снимки
:wink:

sladkatony
14th June 2007, 16:15
Те кг. се свалят, защото оцета подтиска апетита, ама ако не правиш никакви упражнения има как да ти поувисне кожата. Аз по принцип не спортувам, но правя разни там упражнения каквото ми хрумне, за да поддържам тонуса на кожата и мускулите. Но както знаеш всяко нещо изисква посоянство :wink:
Движение му е майката, няма начин да постигнеш нещо, ако седиш пред компа или телевизора :wink:

nancy
8th April 2008, 22:31
Да наистина би било добре да кажете откъде можем да си го набавиме този оцет...В магазините има различни но искам да съм сигурна,все пак.. :roll: Ще прозвочи малко тъпо,но моля някой да ми обясни как да го пия този оцет,в смисъл налии.. 1 лъжица сутрин и вечер или с някакви добавки :?: Благодаря предварително :wink: :roll: :D :)

cveti_v
11th April 2008, 21:27
От къде купуваш този оцет?

curlie
11th April 2008, 21:52
Аз също пиех оцет 2 - 3 месеца някъде и бях много доволна - наистина подтиска апетита и изобщо не чувстваш глад!

За начина на пиене - всяка сутрин на гладно и 20 - 30 минути преди основно ядене. Аз слагах 1 - 2 супени лъжици в една чаша затоплена вода + една голяма лъжица мед. Медът се слага не само, за да подобри вкуса, но и за да притъпи агресивността на оцета.

snejko
8th May 2008, 11:40
ГЛАД МУ Е МАЙКАТААААА!!!!!! :2047:

еМ ДжИ
8th May 2008, 13:53
Аз слагах 1 - 2 супени лъжици в една чаша затоплена вода + една голяма лъжица мед. Медът се слага не само, за да подобри вкуса, но и за да притъпи агресивността на оцета.
Ox, не може ли без мед? А какъв оцет и откъде го купуваше? Не ми се вярва, че тези в супермаркетите са ОК... нали всичко сега е фалшиво... наблъскано с химия...

daniella
10th May 2008, 21:39
Аз искам да питам тия вече са пили оцета след колко време се почва да се слабее.Защото търсих в нета повече инфо,и някъде пише след първите 2 седмици,други пишат след 2 месеца :? щото аз пия вече трета седмица и още май няма никъв резултат

deriel
14th May 2008, 11:29
АЗ ПИЯ ЯБЪЛКОВ ОЦЕТ С ПЕКТИН НА ТАБЛЕТКИ НА ФИРМА ХЕЛТИ. 100БР СА В ОПАКОВКА. ДО СКОРО ПИЕХ НА АДИФАРМ, НО НЕЩО ИЗЧЕЗНА ОТ АПТЕКИТЕ. РЕЗУЛТАТИТЕ ПРИ МЕН ДОЙДОХА СЛЕД ОКОЛО ТРИ СЕДМИЦИ. НО АЗ ГО ПИЯ ПО ВРЕМЕ НА ХРАНЕНЕ , ЧЕ ИНАЧЕ МИ ИЗЛИЗАТ НЯКАКВИ ГАДНИ КИСЕЛИНИ. ЧУВСТВАМ СЕ ДОСТА ДОБРЕ, И ДОРИ СЕ РАЗМИНАХ С ГРИПА, ВСИЧКИ ОКОЛО МЕН КИХАХА И КАШЛЯХА, А ПО ПРИНЦИП СЪМ ДОСТА БОЛНАВА :shock: НЕ ЗНАМ ДАЛИ Е ПРОСТО СЛУЧАЙНО ИЛИ ОТ ОЦЕТА, НО СЪМ В ОТЛИЧНА ФОРМА. А ОТНОСНО КИЛЦАТА 2 НАДОЛУ

sahara_88
14th May 2008, 22:27
ами аз в амтеките кат съм обикяляла да си търся разни неща за отслабване и аптекарите доста често ми предлагаха бая неща на които беше изобразена ябълка, т.е. бяха некви неща на ябълкоова основа(така ми обясняваха и аптекарите)
та се чудя дали не са ми предлагали ябълков оцет или е било нещо друго и си въобразявам!
се пак може ли да си зема от аптеките прословутият ябълков оцет?

buba-77
14th May 2008, 23:47
Продава се ябълков оцет на капсули в всяка аптека дори в кварталните .Дори има различни видове .Подходящ е за хора с здрав стомах . :D

gerri33
23rd January 2009, 21:43
Миналия ден четох доста за ябълковия оцет и повярвайте ми мн се впечатлих . Но за да бъде оптимален резултатът от него - дали за отслабване, дали за прочистване, за лечение на хемороиди и разширени вени, артрит, безсъние, подобряване на зрението, за добър метаболизъм, високо кръвно и други неща, или пък просто за заздравяване на организмът като цяло, най-добрата комбинация за това била използвана още от времето на Клеопатра в Египет и Античността, а именно - ЧАША ЧЕРЕН ЧАЙ С ДВЕ ЧАЕНИ ЛЪЖИЧКИ МЕД И ДВЕ ЧАЕНИ ЛЪЖИЧКИ ЯБЪЛКОВ ОЦЕТ!

Тази комбинация била истински еликсир в Древността! Предполагам , че медта се използва освен заради полезните й свойства, и за да омекоти агресивността на оцета, а черният чай, отново заради полезните си свойства, и като противовес на това, че оцетът сваля кръвното, а чаят, подобно на кафето, ободрява и тонизира организма.

borislavka
8th February 2009, 10:12
Ще си купя ябълков оцет и ще пиша как действа при мен. :lol:

П.П. Намерих рецепта в нета и вчера си направих домашен, но трябва да изчакам да ферментира. До 4-5 седмици ще е готов. :roll:

marti4ka
20th February 2009, 16:00
Здрасти :)
имам малко странен въпрос : пиенето на ябълков оцет пречи ли при кърмене?

aniK
20th February 2009, 16:04
Здрасти :)
имам малко странен въпрос : пиенето на ябълков оцет пречи ли при кърмене?
Аз го спрях по време на бремнността, з'то първите месеци повръщах и ми беше гаден. Вkусовете минават в кърмата, та си мисля, че май по-добре да не го пиеш. Освен това той е малко прочистващ, да не се разстрои бебчо.

bebe6o4e
21st February 2009, 21:44
Аз лично не мисля, че пречи, но ще се радвам и на по-компетентно мнение

marti4ka
22nd February 2009, 12:28
мерси за отговорите :)

bibetyyy
27th February 2009, 01:28
ХОРА,НЕ ПИЙТЕ ЯБЪЛКОВ ОЦЕТ!!!ДОРИ НЕ ГО ВЗИМАЙТЕ НА ХАПЧЕТА!!!НА МАЙКА МИ ЗАРАДИ НЕГО Й ИЗВАДИХА ЖЛЪЧКАТА!!!

borislavka
10th March 2009, 13:10
bibetyyy,

Защо така крайно се изказваш. Подкрепи думите си с аргументи :(

Alisiq
16th March 2009, 17:39
Да, наистина сподели

desert_rose121
10th October 2010, 11:08
значи да ви споделя аз съм 53 кг. и искам да стана 46 поне.. :oops: ..правя по 200 коремни на ден,тичам..сега мисля и да започвам и с ябълков оцет да се тъпча ама нещо много лошо ми действа,защото имам лениви черва а и ми се получават киселини..обаче пък ще пробвам да видя дали ще се получи..защото преди пих и чесно казано за 3 седмици забелязах голям напредък.. :P ..сега и с упражненията дано да е по-голям ефекта :roll:

Piny
10th October 2010, 12:14
:roll:

fitnessshop
18th October 2010, 12:57
от ябълковия оцет се отслабвало, вярно ли е? А дали има вредно действие при продължително пиене?
наистина се отслабва, НО след известно време ще започне да ви боли стомах, а това е началото на гастрит и после язва на стомаха. Не забравяйте, че оцетът е киселина и разяжда стомаха.

Мариса
22nd October 2010, 09:26
от ябълковия оцет се отслабвало, вярно ли е? А дали има вредно действие при продължително пиене?


:shock: :shock:

лудост

jeterrrii31
18th May 2022, 14:31
Хапчета за отслабване - https://buygreencoffeeplus.com (https://tonzes.com/slimbg.htm) Отслабнах с 7 килограма за по-малко от два месеца! Много съм доволна.