PDA

View Full Version : Информация за Александривска университетска болница


sonq86
22nd February 2009, 19:39
Здравеите ако някои си е слагал силиконови инпланти в тази болница
нека ми пише при кои лекар и колко му е струвало и дали е доволен .Благодаря предварително

Divinemouse
22nd February 2009, 20:12
Здравеите ако някои си е слагал силиконови инпланти в тази болница
нека ми пише при кои лекар и колко му е струвало и дали е доволен .Благодаря предварително

Ти се спираш на болница ли или на доктор :roll:

sonq86
22nd February 2009, 23:44
Здравеите ако някои си е слагал силиконови инпланти в тази болница
нека ми пише при кои лекар и колко му е струвало и дали е доволен .Благодаря предварително

Ти се спираш на болница ли или на доктор :roll:
Въпроса ми е зададен правилно цялостно ме интересува

kalinka_malinka
23rd February 2009, 00:31
Ами във форума има достатъчно ясно информация за лекарите в Александровка , а за цините единствения начин да разбереш е като си отидеш на консултация.
П.С.Един съвет първо се спри на хирург чак тогава се задължочавай толкова в това колко струва и дали има доволни !!

Excel
23rd February 2009, 07:36
stefaniandre , от позицията на годините си , покрай парите на родителите си , големия опит , който натрупа около силикона , ли даваш съвети ? Та ти до вчера ходеше на солариум , утре ще се оперираш ? Хирург не ти ли каза , че не е желателно ? Или твоя е от майсторите , които на 20-годишни момичета с нормален бюст им вкарват силикон , само защото ще има приход в джоба си ?
П.П. малко ми е смешна картинката , знаейки предисловието .

боряна христова
23rd February 2009, 09:32
stefaniandre , от позицията на годините си , покрай парите на родителите си , големия опит , който натрупа около силикона , ли даваш съвети ? Та ти до вчера ходеше на солариум , утре ще се оперираш ? Хирург не ти ли каза , че не е желателно ? Или твоя е от майсторите , които на 20-годишни момичета с нормален бюст им вкарват силикон , само защото ще има приход в джоба си ?
П.П. малко ми е смешна картинката , знаейки предисловието . Кое не е желателно-преди операция да ходиш на солариум ли ? И какво лошо има някои да ходи на солариум? Аз също ходя и се харесвам така много повече отколкото преди това.Сега ми е супер като не си слагам фондйотен на лицето.. а и с този тен ми се скриват стриите и малките капиляри които ми се бяха появили :!: Така че ходенето на солариум за мен е един голям +

kalinka_malinka
23rd February 2009, 11:07
Така нека поясня за хората които явно не ми знаят историята.Написах всичко това само защото някой не може да влезне и да пише че търси конкретен въпрос, след като дори не знае при кои хирург да ходи , аз поне това съм си избрала.А и като се има в предвид че гледам да съм в крак с информацията вече година и нешо , преди да се подложа на операцията.А и не мисля че възрастта е от кой знае какво значение.Въпроса е какво има в главата на един човек , нали ???

щастливка
23rd February 2009, 12:49
[quote="stefaniandre"]Така нека поясня за хората които явно не ми знаят историята.Написах всичко това само защото някой не може да влезне и да пише че търси конкретен въпрос, след като дори не знае при кои хирург да ходи...Аз мисля,че всеки който иска може да влезне и да задава въпроси,нали за това е форум.А също така мисля,че който има информация за конкретно зададения въпрос,би следвало да отговори,а не да се заяжда с питащия. :(

щастливка
23rd February 2009, 13:36
Така нека поясня за хората които явно не ми знаят историята.Написах всичко това само защото някой не може да влезне и да пише че търси конкретен въпрос, след като дори не знае при кои хирург да ходи , аз поне това съм си избрала.А и като се има в предвид че гледам да съм в крак с информацията вече година и нешо , преди да се подложа на операцията.А и не мисля че възрастта е от кой знае какво значение.Въпроса е какво има в главата на един човек , нали ???Аз мисля,че всеки който иска може да влезне и да задава въпроси,нали за това е форум.А също така мисля,че който има информация за конкретно зададения въпрос,би следвало да отговори,а не да се заяжда с питащия.

SweetShark
23rd February 2009, 13:39
Аз съм си слагала в Александровска и съм доволна, ама не от болницата, макар че се водех във ВИП стая - щото беше и стаята отврат и храната отврат, на всичкото отгоре беше края на юни и имаше лятна буря, от която дъжда влизаше и ни поливаше леглата, и нямаше кой да ни затвори прозореца, а съм доволна единствено от опериращата лекарка. Това май отговаря на всички въпроси? Предлагам да приклюяим с тая тема, а питащата девойка да се премести в темите за докторите.

Бобето
23rd February 2009, 13:55
Предлагам да приклюяим с тая тема, а питащата девойка да се премести в темите за докторите.

Е защо да приключим с темата, защото момичето е получило един отговор ли?
Забелязвате ли колко обидни се държим с новите потребителки?
Оставете момичето, тя пита , а тези които знаят ако искат ще отговарят.
Какво е това, "предлагам да не пишем тук"...............................??????
много грубо....наистина!!!

SweetShark
23rd February 2009, 14:01
Подкрепям Дива, темата, така както е зададена, е направо порочна...В Александровска оперират 5 доктора, като всеки един от тях работи по различен начин и с различно качество - и какво, като кажем че сме доволни от поставянето на силикон в Александровска, щяхме да сме я упътили коректно ли? Въпроса й трябваше да бъде - от кой лекар, поставящ силикон в Александровска сте доволни?

fani_83s
23rd February 2009, 14:03
абе дали са стари или нови, като на някой не му харесва мнението, е готов да те изравни със земята, просто не знам какво ви става, наистина :shock:

SweetShark
23rd February 2009, 14:06
А да, пропуснах да кажа във връзка с лятната буря - 8 часа след операцията ми се наложи да дърпам с всички сили вратата на стаята (имаше такова страшно течение, че един мъж отвън, който искаше да ни помогне и да затвори прозореца не можеше да влезе в стаята). Тези, които са оперирани подлускулно, може би ще разберат колко погрешно съм действала - на пресни шевове натоварване - жив късмет е, че нищо лошо не ми се случи заради това дърпане.

Та толкова на тема държавна болница - колкото и добре да те оперират, вниманието стига до края на операцията.

yoli
23rd February 2009, 14:07
абе дали са стари или нови, като на някой не му харесва мнението, е готов да те изравни със земята, просто не знам какво ви става, наистина :shock:

Съгласна съм с теб :2043:

SweetShark
23rd February 2009, 14:12
В книгата "Богат, беден" има един момент, в който момче и момиче се целуват в чужда кола. Идва собственика и пита :"Вие какво правите тука?" и момчето отговаря: "Обсъждаме атомната бомба." Задай глупав въпрос и ще получиш глупав отговор.

Не може да се пита за поставане на импланти в Еди-кой си болница, в която има поне 5 опериращи лекари...Тези 5 лекари не оперират еднакво. Така че на така поставения въпрос няма как да се дадат смислени отговори. За това споря.

Научете се като пишете в темата, да задавате коректни въпроси, и тогава всички ще отговарят коректно. Знам, че когато си още ученик, е трудно...ама поне се опитвайте.

SweetShark
23rd February 2009, 14:14
Понеже ме обвинявате, че се заяждам - аз съм единствената ОТГОВОРИЛА на заглавието на темата...

Бобето
23rd February 2009, 14:54
Аплодисменти!!!!

fani_83s
23rd February 2009, 15:30
ама ти как разбра, че става дума за ученик :roll: момичето е с ник завършващ на 86....никъде не пише за годините й, а и да е ученик какво от това, или пак ще започнем с темата от колко години нагоре е правилно да се прави операция...

имаме в предвид, че когато се задава въпрос може да се получи адекватен отговор, а не критика от първия пост, за това става дума.. кой как го е написал - кой както си може...

SweetShark
23rd February 2009, 15:45
:lol: да де, и ние си отговаряме - кой както си може ... забележете в началото на темата:

sonq86 пита: Здравеите ако някои си е слагал силиконови инпланти в тази болница нека ми пише при кои лекар и колко му е струвало и дали е доволен .Благодаря предварително

Кои лекари и колко ни е струвало сме описали преди години в други теми. Било е достатъчно Соня да пусне един Search и щеше да намери имената на доктори и колко ни е струвало и колко сме доволни. Отделно, пак преравяне на темите в най-горната част от списъка с теми щеше да и покаже кои доктори оперират в Александровска. Ако това беше направено, преди да се пусне поста, остава само въпроса дали сме доволни от болницата. Затова Thomi уточняващо пита:
Ти се спираш на болница ли или на доктор?
а sonq86 отговаря: "Въпроса ми е зададен правилно цялостно ме интересува

Соня смята, че въпроса си е задала правилно...Значи толкова може да задава въпроси??? И толкова може да чете...Нали затова има Правила за ползване на форума...Или всеки новорегистрирал се е необходимо да го пращаме там преди да е постнал нова тема?

На мен лично "Мамопластика" много ми помогна преди и след операцията през 2005. Ама дайте да си поддържаме рубриката смислена, за да помага и на останалите и през 2009, и да не я спамваме с безсмислици.

Марулка
23rd February 2009, 15:49
SweetShark- :2043: подкрепям те напълно :wink:
За мен е неуважение към другите:да те мързи да прочетеш един ред...и давай аз да си питам......пък все някой ще каже........ :!:
не говоря конкретно за това момиче :!:

aniK
23rd February 2009, 17:02
На мен лично "Мамопластика" много ми помогна преди и след операцията през 2005. Ама дайте да си поддържаме рубриката смислена, за да помага и на останалите и през 2009, и да не я спамваме с безсмислици.

За съжаление съдържателни мнения се намират само в по-стари теми. Напоследък всеки пише "общи приказки", повтарят се едни и същи въпроси и поради тази причина съм съгласна с тези от вас/нас, които негодуваме срещу новопоявилите се. Не съм съгласна с острия тон, защото си спомням в началото на ползване на форума и аз какъв лаик бях :oops: Форумите си имат правила, но по-младите/малките връхлитат в темите без да ги четат :D
Жалко е, че много от момичетата с по-дълъг опит с импланти са спрели да пишат в тази тема (като Сладката Акула напр.). Може би поради гореспоменатите причини. Аз също напоследък не пиша много...дори започвам четенето на форума вече не от Мамопластика, а от Общите :(

Марулка
23rd February 2009, 18:06
.дори започвам четенето на форума вече не от Мамопластика, а от Общите :(

Тоже........... :2003:

Divinemouse
23rd February 2009, 18:31
абе дали са стари или нови, като на някой не му харесва мнението, е готов да те изравни със земята, просто не знам какво ви става, наистина :shock:


Нищо не ни става,просто всеки нов без да се помъчи малко да чете направо пуска някакъв тъп въпрос и очаква да му се отговори изчерпателно...Представи си че днес се регистрират 20 нови и се започва всичко отначало...Еми и ние сме били новобранки но чак пък толкова....Явно е че момичето само е чело или чуло за операций в Александровска и давай---абе позаинтересувай се малко и задай по конкретен въпрос...

Няма ги старите точно поради тази причина което е жалко :(

evita29
23rd February 2009, 18:53
Смятам че не всички момичета които пишат тук са толкова вещи в правилата на форума,в това няма нищо лошо.Ако някои от старите потребители има нервите и възпитанието да е по либерален в съветите си към нас,с времето ще намерим правилната формула за задаване на разбираеми въпроси!Понякога остротата на отговора мен лично ме обърква,сигурно и при другите нови е така.

Divinemouse
23rd February 2009, 18:57
Смятам че не всички момичета които пишат тук са толкова вещи в правилата на форума,в това няма нищо лошо.Ако някои от старите потребители има нервите и възпитанието да е по либерален в съветите си към нас,с времето ще намерим правилната формула за задаване на разбираеми въпроси!Понякога остротата на отговора мен лично ме обърква,сигурно и при другите нови е така.

Всички сме били нови все пак :roll: ако преди да зазадеш правилния въпрос си се просветила малко няма да се чувстваш така...Има и бутон Лични ,аз винаги съм отговаряла подобаващо на някое момиче което ми е задало даден въпрос...или е поискало съвет ..Но да се пуска нова тема идва малко в повече.. :roll:

SweetShark
23rd February 2009, 18:58
Вие се радвайте, че изобщо отговаряме, защото истината е, че ще ни е много по-лесно изобщо да не поглеждаме темите, респ. да не отговаряме. На нас ни е много по-забавно в раздела "Общи приказки".

И вместо да ни се обиждате за насочващите въпроси (както е задала Томи своя въпрос най-горе), просто ни отговорете точно, и тогава ще можем да ви бъдем полезни...

evita29
23rd February 2009, 19:12
Ние се радваме и наистина сме благодарни за отделеното ни внимание затова и пишем тук.Не знам защо помисли че визирам Thomi,нейния въпрос не беше изпълнен с упреци.

sonq86
23rd February 2009, 19:16
Смятам че не всички момичета които пишат тук са толкова вещи в правилата на форума,в това няма нищо лошо.Ако някои от старите потребители има нервите и възпитанието да е по либерален в съветите си към нас,с времето ще намерим правилната формула за задаване на разбираеми въпроси!Понякога остротата на отговора мен лично ме обърква,сигурно и при другите нови е така.
Ве4е 4ак съжалявам 4е съм избързала с публикуване на въпрос докато съм се регистрирала преди да съм из4ела достатъ4но моми4етата може би са донякаде прави оставете я тази тема която съм пуснала Sori

Бобето
23rd February 2009, 19:24
Ееееееееее не мога да ви разбера!!!
На мен ми стана жал за момичето!
И какво толкоз ги хвалите старите, все едно са златни, а тези новите са боклуци?(с извинение)
Трябва да сме добри преди всичко, ако не можем и се дразним от зададен въпрос, то нека да не отговаряме, а не само упреци и невъзпитание.
Аз ако бях на мястото на момичето повече нямаше да вляза тук...............а Ние това ли искаме......още една разочарована жена..................плачеща за реоперация????
За какво сме тук за да помагаме на новите или само да ги упрекваме?????

SweetShark
23rd February 2009, 19:33
Бобе, ако и бях отговорила на въпроса, така както тя го зададе, можеше тя спокойно да се забие при Христов в Александровска, и после верно щеше да има сълзи и реоперации...

И цялата тази дандания тука нямаше да се състои, ако Соня просто беше разбрала въпроса на Томи (който беше зададен културно и без напражение)...

Бобето
23rd February 2009, 20:18
:wink:

yoli
23rd February 2009, 20:25
...Има и бутон Лични ,аз винаги съм отговаряла подобаващо на някое момиче което ми е задало даден въпрос...или е поискало съвет ..

Това е абсолютно вярно :!: На мен Томи в началото много ми помагаше и отговаряше на въпросите ми :2020:

Divinemouse
23rd February 2009, 20:34
...Има и бутон Лични ,аз винаги съм отговаряла подобаващо на някое момиче което ми е задало даден въпрос...или е поискало съвет ..

Това е абсолютно вярно :!: На мен Томи в началото много ми помагаше и отговаряше на въпросите ми :2020:


:1219: :2020: И пак ще ти отговоря ако ме попиташ нещо

щастливка
23rd February 2009, 21:13
Ееееееееее не мога да ви разбера!!!
На мен ми стана жал за момичето!
И какво толкоз ги хвалите старите, все едно са златни, а тези новите са боклуци?(с извинение)
Трябва да сме добри преди всичко, ако не можем и се дразним от зададен въпрос, то нека да не отговаряме, а не само упреци и невъзпитание.
Аз ако бях на мястото на момичето повече нямаше да вляза тук...............а Ние това ли искаме......още една разочарована жена..................плачеща за реоперация????
За какво сме тук за да помагаме на новите или само да ги упрекваме?????Аз точно за това писах моя пост,просто ми стана жал за момичето.Аз съм нова тук и получих ценна информация и подкрепа,за което много ви благодаря,смятам и занапред да се възползвам,но се поставих за момент на нейното място и............. :cry:

diadora
23rd February 2009, 22:56
Аз първо писах , а после четох и се почувствах много неудобно.Вьв темите има отговори на повечето въпроси,които може да възникнат.

kalinka_malinka
23rd February 2009, 23:01
И аз искам да се извиня за нападението си , ама просто пак станах с дупето нагоре , и аз съм новичка ...Ама наистина като почнеш да се ровиш намираш отговор на всичките си въпроси :)

te_dda
24th February 2009, 17:30
SweetShark- :2043: подкрепям те напълно :wink:
За мен е неуважение към другите:да те мързи да прочетеш един ред...и давай аз да си питам......пък все някой ще каже........ :!:
не говоря конкретно за това момиче :!:

не само че е глупаво да пиаш нещо питано хиляда пъти, но и не смятам,че като зададеш въпроса и ти отговорят, ще получиш информацията, която би прочел в старите теми. т. е ако нещо наистина ме интересува,чета ( и съм чела) всички стари теми и после питам за нещо, за което не съм намерила отговора. но смятам за глупаво да разчитам на няколкото отговора, които ще получа, без да се разровя и да видя и какво друго е писано по същия този въпрос....

te_dda
24th February 2009, 17:32
а и не мисля че възрастта е от кой знае какво значение.Въпроса е какво има в главата на един човек , нали ???

:lol: :lol: :lol: :lol:
след 10- 15 години ти гарантирам,че и ти ще се смееш на подобно изказване :lol: :lol:

Бобето
24th February 2009, 18:07
Но това не е причина да се нахвърляме върху новодошлите.....има добри подходи как да им обясним, че трябва да прочетат първо.
Само със зъбене не става.

Ако искаме ще им отговорим(на мен лично не ми пречи)
Ако не сме в настроение или се дразним............тогава по-добре да не им отговаряме....след което те или ще потърсят услугите на друг форум или ще почнат да ровят и четат докато не намерят отговорите на въпросите си самички.

И аз понякога се дразня....не съм самото спокойствие, но след това ми става гадно че съм обидила новодошла потребителка.

fani_83s
24th February 2009, 19:53
Но това не е причина да се нахвърляме върху новодошлите.....има добри подходи как да им обясним, че трябва да прочетат първо.
Само със зъбене не става.

Ако искаме ще им отговорим(на мен лично не ми пречи)
Ако не сме в настроение или се дразним............тогава по-добре да не им отговаряме....след което те или ще потърсят услугите на друг форум или ще почнат да ровят и четат докато не намерят отговорите на въпросите си самички.

И аз понякога се дразня....не съм самото спокойствие, но след това ми става гадно че съм обидила новодошла потребителка.

напълно съм съгласна, Бобе! :1206:

evita29
24th February 2009, 21:45
За бобето :1203:

adrina
13th April 2009, 13:01
аз ще отговоря на въпроса :D
Александровска болница - пластична хирургия
- сестрите - много внимателни ,мили ,отзивчиви
-храната - ужасна / не разчитай на нея/
-вип стаята / с тоалетна вътре и телевизор/ е 45 лева на ден ,а всъщност е обикновенна
-лекарския екип - тук оперират едни от добрите лекари в областта - Евстатиев, Тепавичарова , Ромаски ,..... но за избора ба лекар си е доста индивидуално решение :D
отностно цените - една операция при различните лекари / изобщо / в зависимост от имплантант /марка ,модел/, вид операция ...и .т. започва от 2000 - 8000 евро примерно :D
какво точно те интересува за там? направи си консулатция за твое инфо и ще видиш :D

боряна христова
13th April 2009, 15:02
аз ще отговоря на въпроса :D
Александровска болница - пластична хирургия
- сестрите - много внимателни ,мили ,отзивчиви
-храната - ужасна / не разчитай на нея/
-вип стаята / с тоалетна вътре и телевизор/ е 45 лева на ден ,а всъщност е обикновенна
-лекарския екип - тук оперират едни от добрите лекари в областта - Евстатиев, Тепавичарова , Ромаски ,..... но за избора ба лекар си е доста индивидуално решение :D
отностно цените - една операция при различните лекари / изобщо / в зависимост от имплантант /марка ,модел/, вид операция ...и .т. започва от 2000 - 8000 евро примерно :D
какво точно те интересува за там? направи си консулатция за твое инфо и ще видиш :D Хахахах ...сериозно ли има Вип стая,не мога да повярвам... леле незная ако в другите стаи няма телевизор ,как ли ще се чувства излязла жена от упоика,с болки и сама....ужас...не ми се помисля....супер депресиращо ми се струва...

adrina
13th April 2009, 15:59
то се води VIP ама е обикновенна , казла съм само в какво се състои разликата от другите дето са с по 4 легла и без баня :D
естествено,че хич не ти е до нищо след операцията ,ама има хора дето си харесват самотата , аз пък без дружки не мога /или компания / не обичам изолацията ,ама хората са си различни :D

mihaelka
14th April 2009, 16:50
Много странно защо трябва да си във вип стая за да имаш баня...Ако си в обикновенна къде ходиш до тоалетна някаква обща на етаж ли има или?!Аз се оперирах във Вита там стаята ми беше съвсем нормална легло,телевизор,гардероб и БАНЯ...даже имах резервни завивки и още 1 възглавница :lol: :D

Divinemouse
14th April 2009, 17:25
За какво са ви тези бани след като не може да се вземе душ :lol:

zhenya chavdarova
14th April 2009, 18:17
За какво са ви тези бани след като не може да се вземе душ :lol:


Защото звучи многоооооо.........VIP :lachen: :lachen: :lachen:

Divinemouse
14th April 2009, 18:22
За какво са ви тези бани след като не може да се вземе душ :lol:


Защото звучи многоооооо.........VIP :lachen: :lachen: :lachen:

Да ВИП за някой е много по вожно от тово че не може сам да си свали гащите в тоалетната но да е ВИП :lol:

pufinka
14th April 2009, 19:51
Вярно че условията никак не са добри. Само в 2 стаи има баня с тоалетна. Затова ги водят ВИП. Не става въпрос за каприз - но за една жена на която и се прави реконструкция например, и има по-трудно въстановяване от друга - която само си слага силикони.... и е голямо предимство, че можеш да направиш няколко крачки до тоалетната, отколкото да ти носят подлога - щото нямаш сили да отидеш до тоалетната в коридора.
По-скоро който отиде в Александровска, не отива с надеждата да е във ВИП стая.... а по-скоро разчита на професионализма на лекарите там.

Divinemouse
14th April 2009, 20:11
Пуфинка,последното нещо от което трябва да се ръководим според мен е това дали стаята е Вип и дали има баня вътре...поне аз затова не съм се интересувала ...моята стая и по точно всички в клиниката бяха от типа Вип но го разбрах едва когато се събудих...въобще не ми е менало през главата каква е стаята...Как го прецени възстановяването от реконструкция и слагане на импланти на гърдите ...Не виждам кой знае каква разлика със отиването до тоалетна най малкото когато имаш дренажи..
Противоречив ти е поста ...

aniK
14th April 2009, 20:50
По-скоро условията в "държавните" болници са толкова мизерни, че се радваме на една тоалетна на етажа :( Няма значение по каква причина си в такова заведение, необходими са елементарни условия. Това обаче е "in general", не конкретно. Просто се ядосвам, че е така :twisted:

mihaelka
14th April 2009, 20:57
Аз нямам предвид да имаш баня някакъв лукс или кои знае какво,аз бях надмускулно но ме болеше много и не мога да си представя как щях да ходя в коридора в общата баня...Не сък капризна просто тоалетната си е нещо от първостепенно значение и не би трябвало тя да е решаваща дали стаята ти ще е ВИП или не... Ест това си е лично мое мнение не го натрапвам на никого,просто гоизразявам :D

gwendoline
15th April 2009, 07:36
За какво са ви тези бани след като не може да се вземе душ :lol:
Защото звучи многоооооо.........VIP :lachen: :lachen: :lachen:
Аааа... не така, мацки :lol: :lol: :lol: Аз банята си я ползвах и за да се разгледам в детайли... :wink: :lol: Щото в стаята, където има камера, щеше да се получи като еротично филмче - в леглото, с разгърната завивка, опипваща се с ръка, а в другата държаща огледало... :lachen: кво да ви кажа... банята си беше полезно нещо :wink: :lol:

еМ ДжИ
15th April 2009, 12:01
Как го прецени възстановяването от реконструкция и слагане на импланти на гърдите ...Не виждам кой знае каква разлика със отиването до тоалетна най малкото когато имаш дренажи..
Противоречив ти е поста ...
Как ли го е преценила? :) Ами реконструкцията са 3 операции, втората е поставяне на имланта (най-леката). НА първата операция (трае около 7 часа) ти местят мускул от гърба, слагат ти експандер (балон) и имаш 3 дрена + катетър. Лежи се 3 седмици и много боли. 7 дни си в болницата задължително. Много би било кофти с дреновете да се мъкнеш 20 - 30 м до общата тоалентна, + тва не можеш сам...
Разбира се, че никой не се ръководи от тоалетната, но мацката все пак обясняваше, какви са условията в болницата..... .... ..