PDA

View Full Version : Вярно ли е?


deida
6th January 2006, 23:19
На 21 години съм, от 2 години тичам по 45мин. 2 - 3 пъти на седмица през зимата и почти всеки ден през лятото. Освен това вкъщи се занимавам с гирички (1.5кг) и разтягане по около 30мин. през ден. Тялото ми е много стегнато и силно, но не мога да сваля последните излишни 5кг. Казаха ми, че към упражненията се привиквало и трябвало да се сменят. Вярно ли е това? И ако да - с какво да ги заменя? Само да кажа,че мускулите на бедрата ми са едри и предразположени към нарастване. Как да сваля последнните излишни килограми?

Кокиче
8th January 2006, 12:01
Да, вярно е, тялото привиква с упражненията и те вече не са така ефективни. Доколкото ми е известно, препоръките на специалистите са комплексът да се сменя на около три месеца. Понякога се налага увеличаване на тежестите, в други случаи - продължителността на тренировките. Просто трябва да прецениш какво ти е нужно съобразно целите, които си си поставила (стягане, отслабване, нарастване на мускулната маса).

Miguel
8th January 2006, 15:08
На 21 години съм, от 2 години тичам по 45мин. 2 - 3 пъти на седмица през зимата и почти всеки ден през лятото. Освен това вкъщи се занимавам с гирички (1.5кг) и разтягане по около 30мин. през ден. Тялото ми е много стегнато и силно, но не мога да сваля последните излишни 5кг. Казаха ми, че към упражненията се привиквало и трябвало да се сменят. Вярно ли е това? И ако да - с какво да ги заменя? Само да кажа,че мускулите на бедрата ми са едри и предразположени към нарастване. Как да сваля последнните излишни килограми?
С гирички 1.5 кг неможе да имаш достатъчно стегнато и особено силно тяло.
Свалянето на килограмите ще стане като намалиш храната. Ако тя вече е малко (под 1300 ккал/ден) , то трябва да вдигнеш енергоразхода с по-големи тежести и по-интензивно кардио. Монотонното и лекото не вършат работа. Продължителното води до нараствания, а не тежкото/интензивното. Намали въглехидратите в храната.

deida
8th January 2006, 17:14
Благодаря за отговорите. Наистина не знаех, че до нарастване на мускулите водят продължителните монотонни тренировки, а не краткото интензивно натоварване. Всъщност са ми казвали, че е тъкмо обратното. Информацията ми беше много полезна. А може ли да ми обяснтте точно защо става така? А и ако може по-конкретно да ми кажете какво да променя в режима си на хранене и упражнения (спазвам НВД, калориен прием 1400, 6 порции храна на ден). Благодаря предварително.

cucci
8th January 2006, 17:35
Лично аз гледах Фитнес Мания и там казаха че тренровките трябва да са по кратки и натоварващи на кога трябва да се вярва :?:

Miguel
9th January 2006, 14:24
Благодаря за отговорите. Наистина не знаех, че до нарастване на мускулите водят продължителните монотонни тренировки, а не краткото интензивно натоварване. Всъщност са ми казвали, че е тъкмо обратното. Информацията ми беше много полезна. А може ли да ми обяснтте точно защо става така? А и ако може по-конкретно да ми кажете какво да променя в режима си на хранене и упражнения (спазвам НВД, калориен прием 1400, 6 порции храна на ден). Благодаря предварително.
Защото продължителната работа изисква повече енергия в запас и повече влакна за късане.
Разкажи ми какво точно НВД спазваш, защото всеки вече спазва някакво НВД и му загубих следите :lol:
Иначе тези калориии изглеждат добри.

Bai BoRKo
9th January 2006, 15:31
Абе тичането е най-доброто упражнение като има движение значи има и живот =] CooL

cucci
9th January 2006, 17:29
еи от една страна си прав ама зависи за кви мусколи е най-добро :wink:

Bai BoRKo
9th January 2006, 23:06
Е да ама се пак това си е здраве чисти ти белиа дроп кръвообращение ала бала секви такива щуротии

deida
10th January 2006, 19:48
Благодарая на всички за отговорите.
@Miguel : НВД-то ми изглежда горе-долу така: приблизително 60% протеини на ден (основно птици, яйца, риба, мляко и млечни продукти, понякога и др.); равен % мазнини и въглехидрати (основно зеленчуци каквито има, несладки плодове+сушени, ядки и др.). Пия 2л. вода на ден, не ям вафли, не обичам щоколад :). Целта ми е не трупане на мускули и не още стягане, а сваляне на последните ми упорити килограми. Между другото, поразтърсих се и май наистина ще излезе, че имам нужда от по-кратки, но по-натоварващи упражннения. Но много ме е страх да не ми станат още по-едри бедрата, може ли да ми кажете какво да правя и как да го правя правилно. Знам, че хормоните ми не позволяват на мускулите ми да растат прекомерно, но не съм висока, следователно бедрата ми не са особено дълги и големите мускули ги скъсяват оптически още повече.
Много дълго стана, sorry за обясненията и мерси предварително за отговорите.

Miguel
11th January 2006, 12:13
@Miguel : НВД-то ми изглежда горе-долу така: приблизително 60% протеини на ден (основно птици, яйца, риба, мляко и млечни продукти, понякога и др.); равен % мазнини и въглехидрати (основно зеленчуци каквито има, несладки плодове+сушени, ядки и др.). Пия 2л. вода на ден, не ям вафли, не обичам щоколад :). Целта ми е не трупане на мускули и не още стягане, а сваляне на последните ми упорити килограми. Между другото, поразтърсих се и май наистина ще излезе, че имам нужда от по-кратки, но по-натоварващи упражннения. Но много ме е страх да не ми станат още по-едри бедрата, може ли да ми кажете какво да правя и как да го правя правилно. Знам, че хормоните ми не позволяват на мускулите ми да растат прекомерно, но не съм висока, следователно бедрата ми не са особено дълги и големите мускули ги скъсяват оптически още повече.
1) Излишният протеин става на ... захар! (глюконеогенеза)
Необходимият протеин е около 1.5 гр. на килограм lean body mass (теглото без мазнините). Предполагам твоето е около 45 кг => 68 гр => 270 ккал. При прием на 2000 ккал (които не са малко за мацка, която иска да сваля) това означава, че не е добре да са повече от 15% от общите калории! А къде са 60%?! Ядеш месо и все едно ядеш по-малко месо с мед.

Това е картинката, която мога да нарисувам аз. Художници много.
Много здраве!

грамофон
14th July 2006, 12:23
имаш 2 пътя сладур
1 да направиш като всеки един фитнес маниак които иска да намаля мускулната си маса- намалява въглехидратите и увеличава протеини. така протеини ще се изпозлват за енергия чеврният дроб ще ги превърне в гликоза както вика ония тъпна в глюконеогенезата и няма да имаш достатъчно аминокиселини за мускула и така той ще се самоизяде (разгражда се едно мускулно влакно(отънява) на аминокиселини и попълва другите)
2. същото като първото само че намаляваш храната като цяло особено протеини ще имаш сила за тренираш, само че мускула пак няма да получава аминокиселини от разгреденият протеин и ще се само изяжда -хронично пренатоварване.
мускулното влакно и при двата случая няма да е на 100% въстановено ще ти оказва леки проблеми с тренировката но леки, и може да получиш лека липса на апетит, но пак лека