PDA

View Full Version : отново въпрос за силикона


gerrgana
23rd January 2006, 17:17
Здравейте! Радвам се, че попаднах на тук след дълго търсене на инфо за българските пластични хирурзи. Прочетах всичко но не открих нищо за някой въпроси, които ме интересуват.
Значи
на 26 съм с бебче на 6 месеца вече. Спрях да го кърмя преди 3 седмици и след около едногодишно мислене за и против силикона вече съм готова :) т.е ще си слагам :)
само че
1. знае ли някой колко време трябва да мине след кърменето
2. и ако става сега след колко време ще мога да се разхождам по бански, че и без :wink:
мерси предварително

Aset
23rd January 2006, 21:06
Много е рано 3 седмици. Много месеци след спирането на кърменето гърдите ти се променят. Най - добре отиди на консултация, ще ти обяснят всичко. Аз си го представям минимум 6 месеца след това.

А ако става сега - лятото спокойно си по бански. Всъщност още месец след операцията си о.к. за бански. Всъщност и по- рано си готова, но трябва да носиш задължителния сутиен 24 часово минимум месец. Та за това. А първата година е добре да се излага белега на директно слънце само с пълна УВ протекция.

Като стана дума - дами със силикон, има ли противопоказания за солариум?

SweetShark
27th January 2006, 16:12
Като стана дума - дами със силикон, има ли противопоказания за солариум?
Ами ако прекалиш с минутите в солариум, се надували (не го знам от личен опит, но там, където ходих на масаж и фитнес предната година, има изправен солариум и имаха "случай' с една хубавица от Варна дето искала 15 мин понеже толкова си правела редовно ...и ) Силиконът се разширявал от интензивните лъчи...

Иначе, ако си правиш 5 до 7 мин едва ли ще се надуят толкова...

dnny
27th January 2006, 17:18
Аз съм ходила на солариум хиляди пъти след операцията и нищо не се е случило.Близо 3 месеца ходих всеки ден на този най-силния в Иван Вазов,открития и то на не малко мин,пък никога не съм усетила промяна в бюста си.
Може да зависи от имплантите ,моите са с кристален парагел...незнам
:)

бали
21st December 2007, 11:36
ЗА единия месец се разбрах,че трябва да мине ами да се покриват ли белезите и това с минутите също ми е неясно,аз съм с евросиликон надмускула......ако има някъде вече нещо написано кажете :D

gwendoline
21st December 2007, 15:35
Като стана дума - дами със силикон, има ли противопоказания за солариум?
Ами ако прекалиш с минутите в солариум, се надували (не го знам от личен опит, но там, където ходих на масаж и фитнес предната година, има изправен солариум и имаха "случай' с една хубавица от Варна дето искала 15 мин понеже толкова си правела редовно ...и ) Силиконът се разширявал от интензивните лъчи...

Иначе, ако си правиш 5 до 7 мин едва ли ще се надуят толкова...
Значи аз трябваше да съм вече като Памела Андерсън, ако беше така :twisted:

А по въпроса с кърменето - аз си сложих имплантите точно два месеца след спиране на къременето (а кърмих една година и един месец) :) Така че... индивидуално е - ако не ти е спряла кърмата - може и шест месеца да отнеме, но при условие, че е спряла - след два месеца си пушка! :P :)

gwendoline
21st December 2007, 15:37
ЗА единия месец се разбрах,че трябва да мине ами да се покриват ли белезите и това с минутите също ми е неясно,аз съм с евросиликон надмускула......ако има някъде вече нещо написано кажете :D
Белезите не трябва да се пекат... Аз примерно сега вече се пека с горнище на бански, за да не попаднат под тази светлина...

SweetShark
21st December 2007, 16:46
Ами ако искаш, може да поспорим :-)))

А сега сериозно:

1. По-горе описаното събитие е от преди 3-4 години, и по мои сметки и по описание на инструкторите във фитнеса, най-вероятно жената е била с надмускулни импланти, с неизвестен пълнеж (искам да кажа, че може да са някакъв много стар модел...)

2. За изправените солариуми се твърди, че са два пъти по-мощни от легналите, оттам и забележката за 15те минути (равняващи се на 30 мин на обикновен солариум...)

3. И аз си се пека в солариум без проблеми, само си ги крия с ръце, да не ми изгаря кожата, че ме е страх :-), ама не прекалявам с минутите :-)

4. То пекането в солариум зимата веднъж седмично е даже полезно за гърдите (поне на моя възраст) - и ми бе препоръчано от мамолог, заради производството от кожата на витамин Д, от който пък зависи хормоналния баланс (при намалено производство се засилват предменструалните симптоми на болезненост на млечните жлези)...На мен вече 2 зими подред ми се случва да ме проболят циците, и нали се сещате как настава смут и паника, а се оказва, че нищо ми няма, само дето поради намаленото излагане на слънце сама съм си причинила проблеми....

Та така де, да не си жена на тоя свят.. ни тъй, ни иначе...все си капо :roll: :wink:

gwendoline
21st December 2007, 23:18
Шарк, по всичките ти точки съм абсолютно съгласна - не съм оспорвала нито една от тях, нито някоя друга тук... Единственото, което ми стана смешно е с подуването на имплантите.... :D

И още нещо - ако прочетеш внимателно ще видиш, че не говоря, че се пека с горнище, за да си предпазвам гърдите, а белезите - тях визирах, като казах, че светлината от солариума вреди - а не на гърдите :)

Mishelin
22nd December 2007, 01:00
Аз последния път в който посетих солариума изгорях само в областа на гърдите и под тях. :( Вече година от както съм оперирана, ходех честичко да се пека, но само на вертикалния с лепенки на белезите задължително и всичко беше Ок, тогава се пекох на хоризонталния за 10 мин. И изгорях, незнам дали има значение дали си легнал или прав, но май има значение, оттогава не съм посещавала кабината повече. Е, след някои друг месец може и да се престраша отново за 5 мин. :roll: Познавам момичета който редовно си ходят на солариум и всичко е наред! Доктора също ми каза, че спокойно мога да си ходя на солариум стига белезита да са покрити и да не прекалявам естествено.