PDA

View Full Version : Най-ценното нещо в живота


Mirami
7th November 2009, 18:27
Кое е най-ценното нещо в живота и защо?
Вие сте.

HATE
7th November 2009, 18:28
здравето, щастието и любовта, :cool:

valeto
7th November 2009, 18:32
Самият живот, защото живеем веднъж и всичко, което се случва през този живот има някаква стойност за нас.

DWP
7th November 2009, 18:35
Най - ценното нещо си самият Ти!

мауз
7th November 2009, 18:38
Няма гаранция, че живеем само веднъж.
Но поддържам Валето - животът е ценен сам по себе си :lol:

HATE
7th November 2009, 18:40
ценен- окей, но когато го живееш в болка и агония не е ли по-добре да напуснеш този свят ?

мауз
7th November 2009, 18:48
Не, колкото и да те боли трябва да го живееш.
Когато бях млада мислех като теб. Защо да живея като все се мъча? Но това влиза в условието на играта. Нали знаеш, че няма религия, която да оправдава самоволното й напускане. Самоубийците дори не са имали право на християнско погребение. Доколкото си спомням и при останалите религий има специално отношение към тези, които напускат играта-живот по собствено желание.
И защо?
Защото не знаеш какво чудо може да ти се случи в следващата секунда от живота ти. Рулетката знаеш, че спира ту на черно, ту на червено. Изчакай края на играта. Излез с чест.

HATE
7th November 2009, 18:52
Аз не визирам себе си. Всъщност визирах художника Ван Гог, който възоснова на живота, който живее се прострелва и в последствие умира от огнестрелната рана.

Пък от друга страна човекът най-добре знае кое е добре и кое вредно за него и в този ред на мисли - това, което му носи радост и това, което го наранява.

Angelina_Nali
7th November 2009, 18:52
здравето,децата и любовта според мен :roll:

jolifille
7th November 2009, 18:53
здравето,децата и любовта според мен :roll:
и според мен,макар че нямам десе мисля,че когато имам един ден,те ще са на 1 място :cool: :wink:

Mirami
7th November 2009, 18:54
Напоследък все по-често си мисля, че има едно нещо, което е толкова ценно, че самото осъзнаване на ценността му може да преобърне целия ти начин на живот. Чудя се дали някой друг мисли като мен, затова ще изчакам малко с отговора си.

apoklistika
7th November 2009, 19:03
Не мога да кажа кое ми е най- ценно, поне не така на прима виста, трябва ми време да помисля, така че си запазвам правото на още един пост в темата. Иначе на първо мислене- здравето- и менталното и физическото, щото до голяма степен всички други ценности се обезсмислят, ако го няма здравето.

i_ani
7th November 2009, 19:17
ДЕЦАТА , ЗДРАВЕТО , ЛЮБОВТА :wink:

xxxxx
7th November 2009, 19:18
Най-ценното нещо за мен в живота е неговата необятност. Това е, че винаги има нещо, което да ме учуди, да ме впечатли. Очарова ме и непридвидимостта, която преди толкова ме объркваше и смущаваше!!!

"Cogito, ergo sum"

Mirami
7th November 2009, 19:23
Уф, много ме замислихте с туй здраве... :1246:
Всъщност толкова са свързани всички неща, че е много трудно да се определи кое точно е най-ценното. Май няма такова...
На мен лично добре ми се отрази осъзнаването на мисълта, че най-ценното нещо е времето, което имаме между живота и смъртта.

Babri
7th November 2009, 19:24
ДЕЦАТА , ЗДРАВЕТО , ЛЮБОВТА :wink:

:2043:

i_ani
7th November 2009, 19:29
За мен децата са най-ценното нещо на света...Всичко друго е преходно , а те ще останат и след нас :girl_in_love: :girl_in_love:

rokoko
7th November 2009, 19:30
Здравето, и любовта,
без здраве и без любов в каквато и да е форма, животът е по-скоро наказание :cool:

Mirami
7th November 2009, 19:51
Да, но ако нямаш време да живееш, то дали изобщо има значение здравето или любовта. В смисъл, ако си умрял, какво тогава?
От друга страна ако си в кома, то дори и да си жив, не е живот. Но за мен това си спада към смъртта...
Има хора, които имат огромни здравни проблеми и точно те ги карат да оценяват времето, което имат на разположение.

MILI
7th November 2009, 19:51
Освен здравето, живота, любовта,децата и прочие. :P
Имам и друг отговор за себе си. :P Това е свободата. Дори, само осъзнаването на смисъла на свободата би променило света.

heavenkata
7th November 2009, 20:09
Щастието, защото в него влиза всичко. Ако си щастлив си здрав, обичан и всички неща, които изброитхе по-горе. Естествено при вески ценностната система е различна, но все пак.

Бобето
7th November 2009, 20:18
Щастието, защото в него влиза всичко. Ако си щастлив си здрав, обичан и всички неща, които изброитхе по-горе. Естествено при вески ценностната система е различна, но все пак.


Точно така Земното Щастие е най-ценното нещо.....в него влиза всичко необходимо за да живеем пълноценно!!!

si
7th November 2009, 20:49
Живота и здравето освен твоя и на твоите близки, на детето ти ...
:1246: Няма по-ценно от това!
Свободата да правиш това което си поискаш, истинските приятели, щастието и любовта... :girl_in_love:
Всичко друго се постига с малко повече късмет и зависи само от нас!

emiko
7th November 2009, 21:42
Най-ценното в живота е да намериш смисъл да ГО живееш........да усещаш, че живееш, а не само да съществуваш във времето, което ти е отредено....

sportakus75
7th November 2009, 22:23
децата ми и здравето им

Serpentina^
8th November 2009, 00:14
И аз мисля,че е щастието. Иначе животът е една безкрайна безсмислена агония и дори да продължаваш да го живееш, ти ще си мъртъв отвътре.

ZANDALEE
8th November 2009, 00:42
Да, но ако нямаш време да живееш, то дали изобщо има значение здравето или любовта. В смисъл, ако си умрял, какво тогава?
От друга страна ако си в кома, то дори и да си жив, не е живот. Но за мен това си спада към смъртта...
Има хора, които имат огромни здравни проблеми и точно те ги карат да оценяват времето, което имат на разположение.Да,но питаш кое е ценното в живота ,а не в смъртта.Ако си умрял ценностите са други ,може и да са по-големи от физическия свят,не се знае!
Щастието, защото в него влиза всичко. Ако си щастлив си здрав, обичан и всички неща, които изброитхе по-горе.Ако си роден с недъг и се налага да прекараш живота си в инвалидна количка дали щастието ти ще произлезе от това,за да си здрав после?
Дали ще можеш въобще с този недъг да имаш деца,които според някои са най-ценното,дали ще можеш ,ако не си здрав да ги отгледаш?

apoklistika
8th November 2009, 01:16
Въпрос на приоритети е, за мен и на второ мислене, здравето продължава да е на първо място.... хубави неща са и любовта, и щастието, ама няма ли го здравето... преди няколко месеца, когато мъжа ми премина през серия доста сериозни операции си дадох сетка, че колкото и да сме щастливи заедно и да се обичаме, мога да го изгубя в този момент. С други думи, щастието се изпари на секундата, любовта стана без значение. Тогава пак това си помислих- само здраве да е, нищо друго не искам. Като пак казвам, не само физическото здраве имам предвид, а и менталното. Според мен ако тези два вида здраве са на лице, имаме всички предпоставки да се сдобием и с останалите изброени ценности.

ZANDALEE
8th November 2009, 01:38
То от менталното тръгва и се проявява физически ,ако не бъркам. :wink:

apoklistika
8th November 2009, 01:42
Обикновено да :1246:

gwendoline
8th November 2009, 08:40
То от менталното тръгва и се проявява физически ,ако не бъркам. :wink:
Аха....като говорим за здраве във всичките му проявления....че нали всички ядове произтичат от неправилно хранене, неправилно дишане и неправилно мислене... :cool:

Бобето
8th November 2009, 11:14
Абе хора, щастието не е ли съвкупност от здраве, любов, късмет, радост.....спокойствие, сбъдване на мечти???

За мен е това.....за друг може да е само здраве....за трети да е успехи...

HATE
8th November 2009, 11:28
ами не точно, щастието е духовен мир и удовлетвореност, :roll:

Бобето
8th November 2009, 11:33
ами не точно, щастието е духовен мир и удовлетвореност, :roll:

А духовният мир неидва ли когато, си здрав, усмихнат и успял в личен и професионален план? (Примерно)

HATE
8th November 2009, 11:44
Ами не точно, щастието е емоционално състояние, здравето е физическо такова. И така един индивид може да не е здрав физически, но да е щастлив от емоционална гледна точка, както и обратното. За това хората обикновено си пожелават;
- здраве - винаги на първо място, защото според масите, а и според мен то е най-важно
- щастие - защото ако човек е щастлив, то той е успял да намери своето вътрешно/емоционално здраве, ако мога така да го нарека
- любов - тук може много да се философства, но да кажем, че любовта е цяр на всякакви болежки
- късмет - за да може един човек да прави нещата, които иска с желаният успех, пък и не само това
- успехи - за да почувства удовлетворението от това, което прави и т.н.

...и така като теглиме чертата излиза, че именно тези пет нещица са най-важни за индивида, ако той сам съумее да ги оцени и да разбере тяхната значимост в живота му.

apoklistika
8th November 2009, 11:47
- щастие - защото ако човек е щастлив, то той е успял да намери своето вътрешно/емоционално здраве, ако мога така да го нарека

Именно, просто за мен е обратното- от емоционалното ми здраве следва щастието... бе както и да го въртим, няма да стигнем до един единствен отговор, защото на всеки приоритетите му са различни :)

Бобето
8th November 2009, 11:51
В моето семейство са ме учили, че щастието е това към, което се стреми всеки човек.
Аз не мисля, че бих могла да бъда щастлива, ако не съм здрава или ако някой от хората които обичам страдат или са болни.

Но както и да е , това е моето виждане и това на хората около мен.

Тук всеки е прав за себе си:wink:

apoklistika
8th November 2009, 11:55
Е да де, именно, затова за мен здравето е пред щастието, аз също не бих могла да съм щастлива, ако аз или някой от любимите ми хора не са здрави :) малко като въпроса за кокошката и яйцето стана :lol:

Бобето
8th November 2009, 12:03
Е да де, именно, затова за мен здравето е пред щастието, аз също не бих могла да съм щастлива, ако аз или някой от любимите ми хора не са здрави :) малко като въпроса за кокошката и яйцето стана :lol:

Е да де, ама за мен здравето е N1 в плика със щастието....аз не споря кое е по-важно....абе мисля , че ме разбрахте....тъй че спирам.

Mirami
8th November 2009, 13:34
Според мен щастието е смисълът на живота, целта на съществуването. А ако трябва да дам някакво описание на щастието, бих го нарекла ЖИВОТ. Тези, които познават щастието знаят, че то изобщо не зависи от здравето, професионалните успехи (хлъц) или любовта (като някаква симбиотична връзка, както я разбират повечето хора). Щастието те изпълва отвсякъде, когато си сам с мислите си, когато просто се разхождаш, когато чувстваш, че живееш във всяка минута.

За да се постигне щастието единственото нещо, което е нужно, е духовното израсване. Най-трудното нещо на този свят. Това израсване не спира никога, само се развива и в този процес осъзнаваш себе си, другите и света като цяло. Духовното израсване само по себе си е цел, защото автоматично води до щастието.

При мен стана така, че за да поема пътя на самопознанието, ми помогна разбирането за ВРЕМЕТО. Един хубав ден се събудих и разбрах, че моето време на Земята е толкова малко, че не мога да си позволя лукса да се занимавам с глупави цели като кариера, показност и гонене на "успехи", които по никакъв начин не ми помагаха да стана по-щастлива. Само си втълпявах, че съм щастлива... Така, уплаших се и се принудих да се замисля.
Никой не може да върне времето назад, човек може да се излекува, да се влюби наново, да изпита винаги някакво ново удовлетворение, но не може да получи друго време. Затова според мен времето е най-ценното на този свят, толкова ценно, че губенето му е направо престъпление. Тук се сещам за хилядите идиотски филми, които хората гледат, защото не разбират КОЛКО Е ЦЕННО ВРЕМЕТО. Както е различните темички, като "Кой, коя е най-красив/a". Щом нещо не допринася за духовното израсване и за щастието ти, то е само губене на време.

Към Мили: много ми хареса мисълта ти за свободата. Според мен това чувство принадлежи само на хората, които са поели своя път, радвам се за теб!

мауз
8th November 2009, 13:39
Както обикновенно много стройно изказване на Стреинж :2043:

Имам един въпрос: Заместете само с една дума мястото на х в уравнението:

Щастие = х

miayyy
8th November 2009, 16:18
Ами не точно, щастието е емоционално състояние, здравето е физическо такова. И така един индивид може да не е здрав физически, но да е щастлив от емоционална гледна точка, както и обратното. За това хората обикновено си пожелават;
- здраве - винаги на първо място, защото според масите, а и според мен то е най-важно
- щастие - защото ако човек е щастлив, то той е успял да намери своето вътрешно/емоционално здраве, ако мога така да го нарека
- любов - тук може много да се философства, но да кажем, че любовта е цяр на всякакви болежки
- късмет - за да може един човек да прави нещата, които иска с желаният успех, пък и не само това
- успехи - за да почувства удовлетворението от това, което прави и т.н.

Аз също съм на мнение, че здравето е на 1 място.. и ще се опитам да поясна защо... Майка ми е неизлечимо болна и каквито и хубави неща да и се случват или да се опитваме да я зарадваме винаги виждам една тъга в очите й, която тя се опитва да скрие, но уви .. това не може да не го забележиш... всичко хубаво се помрачава от болката...точно поради тази причина мисля, го слагам над всичко друго... като се замисля и аз когато съм имала здравословни проблеми никой и нищо не може да ме направи истински щастлива както това да съм отново здрава...

Бобето
8th November 2009, 17:58
Аз не съм казала, че Здравето е на заден план, друго имах в предвид.

Но нека и аз да дам пример.....загубата на близък, може така да те пречупи, че никога да не изпиташ истинско щастие..., защото винаги ще има една празнота.

apoklistika
8th November 2009, 18:01
Нали именно такива неща влизат в емоционалното здраве...

MILI
8th November 2009, 18:04
За да се постигне щастието единственото нещо, което е нужно, е духовното израсване. Най-трудното нещо на този свят. Това израсване не спира никога, само се развива и в този процес осъзнаваш себе си, другите и света като цяло. Духовното израсване само по себе си е цел, защото автоматично води до щастието.
Абсолютно съм съгласна. Под „свобода” имах предвид нещо такова. Тя е част, една от пръвите стъпки към процеса на „осъзнаване на себе си”. Например (това е една голяма скоба :) ) за персонализма висша ценност е личността, а любовта към свободата определя достойнството на човека. Идеята за свободата е обединителното звено. Свободата е основополагаща за личността: тя определя и развива личността, насочва човека, осмисля и придава по-възвишена значимост на действията му. Стремежът към свобода е много важен.Както и това,че трябва да признаваме и свободата на другия. Ти си ценност,а не срадство.Нещо такова.
Но не съм съгласна, че за всеки човек щастието се изразява точно в това ( „духовното израстване”). Защото, когато не познаваш нещо ти няма как да го оцениш. Например, ако попитаме един „беден” човек (на село),който никога не е виждал богатството, дали е беден? Той ще ти отговори,че не е (и даже, че е щастлив). Но ако попитаме друг „беден” човек, който е бил някога богат, най-вероятно отговора му, ще е друг.
п.п. В този смисъл,не искам да си представям колко бедна съм и аз самата. :girl_haha:
п.п.2. Колко щастливи хора има, които са доволни от това което имат в живота си. Ако аз, обаче живея техния живот, нямаше да съм щастлива. :)

Бобето
8th November 2009, 18:12
Ами и аз това се опитвам да кажа, че за всеки щастието е съставено от различни ценности, но за всички най-важното е Здравето ОК!!!

Allure_
8th November 2009, 18:27
Според мен щастието е смисълът на живота, целта на съществуването. А ако трябва да дам някакво описание на щастието, бих го нарекла ЖИВОТ. Тези, които познават щастието знаят, че то изобщо не зависи от здравето, професионалните успехи (хлъц) или любовта (като някаква симбиотична връзка, както я разбират повечето хора). Щастието те изпълва отвсякъде, когато си сам с мислите си, когато просто се разхождаш, когато чувстваш, че живееш във всяка минута.


:2043:

Умението да си щастлив. Независимо от обстоятелствата. Наред с всичко, което правиш и ти се случва. Да виждаш. Да усещаш. Да "участваш" в този живот със съзнанието за неговата неповторимост.

Mirami
8th November 2009, 18:50
п.п.2. Колко щастливи хора има, които са доволни от това което имат в живота си. Ако аз, обаче живея техния живот, нямаше да съм щастлива. :)

Кофти... Да измерваш щастието чрез материалните неща, които имаш, превръща съществуването ти в робство на някакви обществени клишета, създаващи в теб нужди, които не ти принадлежат.
Материалното е основното, което те превръща в роб и ти отнема свободата.

MILI
8th November 2009, 18:56
Трябваше да си кажеш за материалното. :P :wink:
Нямах предвид, въобще материалното, а по-скоро че различните хора ги правят различни неща щастливи.

SweetShark
8th November 2009, 18:59
Абсолютно съм съгласна със strangenick2 и Allure_ . Друг е въпросът, че на различните хора различни неща им създават усещането за щастие - ако не беше така, щяхме всички да сме еднакви като роботи. Мен ме прави щастлива любовта, но аз например съм екстравертен тип и не обичам да съм сама, докато на един интравертен човек му е необходима самота, за да усети природата и щастието във въздуха...

HATE
8th November 2009, 19:03
Кофти... Да измерваш щастието чрез материалните неща, които имаш, превръща съществуването ти в робство на някакви обществени клишета, създаващи в теб нужди, които не ти принадлежат.
Материалното е основното, което те превръща в роб и ти отнема свободата.

Не съм съгласен. В роб се превръщаш едва тогава, когато започнеш да сменяш материалните си придобивки като носни кърпички. Преди това просто изпитваш необходимост дадена стока да улесни съществуването ти.

Lilith
8th November 2009, 19:03
ЗДРАВЕТО е най-ценното :idea: Съгласна съм с Апоклистика напълно. Някой казваше, че децата са най-ценното, така е, много са важни, но по-важно е, вие да сте здрави, за да си ги гледате. Родителите ми много се обичаха и разбираха, но баща ми беше болен и си отиде много рано. Много пъти съм се питала какъв щеше да е животът ни ако беше здрав. И сега само за това се моля, каквото и да се случва, само всички около мен да са здрави.

zve
8th November 2009, 19:05
Много си права :!:

Mirami
8th November 2009, 19:08
Трябваше да си кажеш за материалното. :P :wink:


:girl_haha: Излови ме веднага. :girl_kiss2:

Преди това просто изпитваш необходимост дадена стока да улесни съществуването ти.

Не съм съгласна, твоето съществуване зависи само от това дали си нахранен. Всичко останало са реклами, те ти създават необходимостите.

SweetShark
8th November 2009, 19:16
strangenick2, Bingo.

H.A.T.E., дори и да не сменяш материалните неща "като носни кърпични", тяхното наличие и необходимостта да се грижиш за тях те правят роб.

HATE
8th November 2009, 19:17
Има и други неща, които са от първостепенно значение, днес. Не преди 10к години. Именно заради това еволюираме.

мауз
8th November 2009, 19:22
Всички поставяте здравето на първо масто. И за мен е така.

Времената сега обаче са други. Ако имаш пари ще си купиш свестен лекар, свестно лечение, качествени лекарства, здравословна храна, възможности за учене/напредък, започване на бизнес.
Дори акъл можеш да си купиш, като наемеш някой да ти движи фирмата.

Не искам да ме разберете неправилно, но имате ли го всичко това предвид?

HATE
8th November 2009, 19:27
Мауз, за да направиш подобно нещо ти трябват пари, МНОГО пари, :? С нашите доходи, едва ли можеш да си купиш всичко това на куп.

apoklistika
8th November 2009, 19:31
Ако имаш пари ще си купиш свестен лекар, свестно лечение, качествени лекарства, здравословна храна
Да, ама това за съжаление все още не означава, че можеш да си купиш здраве... в много случаи... :1246:

мауз
8th November 2009, 19:36
Да, не значи ако имаш някакво наследсвено заболяване.
И да, ще трябват много, много пари Нате :cry:
Но ако сме относително здрави и имаме страшно много пари - това става възможно.
Вече е въпрос дали ще бъдем щастливи ако сме успяли да си купим здраве.

apoklistika
8th November 2009, 19:51
Бе ене съм съгласна, че здравето може да се купи с пари, просто щото и ти както и повечето говорите за физическото здраве и подминавате емоционалното, от което, както вече казахме, тръгват много голяма част от нещастията.

miayyy
8th November 2009, 20:07
Правилно го каза Апо...
Мауз дори и да не е наследствено пак има заболявания, които и колкото и пари да имаш няма лечение за тях ...
Има един лаф... Здравето е най-важно... всичко останало може да се купи с пари...

Мария Василева
8th November 2009, 20:09
Което ми напомни за:

С пари можеш да купиш къща, но не и дом.
С пари можеш да купиш часовник, но не и време.
С пари можеш да купиш легло, но не и сън.
С пари можеш да купиш книга, но не и знание.
С пари можеш да купиш лекар, но не и здраве.
С пари можеш да купиш положение, но не и уважение.
С пари можеш да купиш кръв, но не и живот.
С пари можеш да купиш секс, но не и любов.

Пред Парадния Вход (http://vbox7.com/play:36b41174) :wink:

мауз
8th November 2009, 20:13
Очаквах да ме нападнете. Не издигам парите в култ. Просто припомних някои истини в съвременното ни общество.
Апо, какво разбираш под емоционално здраве?
Маия, всико се купува с пари.
Мария, хубаво казано, но е лозунг.

мауз
8th November 2009, 20:18
С пари можеш да купиш къща, която да превърнеш в дом.
С пари можеш да купиш време и да си купиш часовник.
С пари можеш да купиш легло, на което да ти е приятно да спиш.
С пари можеш да купиш книга и да постигнеш знание.
С пари можеш да купиш лекар, които да ти помогне да останеш здрав.
С пари можеш да купиш уважение, което да ти даде положение.
С пари можеш да купиш кръв, която ти е необходима, за да живееш.
С пари можеш да купиш секс, който с времето може да прерасне в любов.

Леко перефразирано :wink:

Мария Василева
8th November 2009, 20:22
С пари можеш да купиш къща, която да превърнеш в дом.
......

Леко перефразирано :wink:
Съгласна съм.

HATE
8th November 2009, 20:28
Вижте, колкото и да го въртите и сучете - парите са необходимо зло. Без пари не може да се живее нормално.

Mirami
8th November 2009, 20:33
:1246: Даже не знам какво да ви кажа...

Но за стигнете сами до някои заключения, задайте си въпроса какво всъщност за вас значи "дом".

Mirami
8th November 2009, 20:34
Без пари не може да се живее нормално.

Какво значи нормално? :roll:

HATE
8th November 2009, 20:35
Нормално значи да можеш да си покриеш всички сметки, да можеш да отделиш за храна, за забавления, за нужди и стоки от първа необходимост.

мауз
8th November 2009, 20:47
.....Какво значи нормално? :roll:

Това което ти имаш, но не забелязваш защото е ежедневие за теб.
Хайде да не подхващаме пак тази тема, че се получава продължение от една друга.
Не смятам, че парите са = на щастие, но определено ще бъда по-щастлива ако ги имам.
Аз спирам до тук.

apoklistika
8th November 2009, 20:53
Мауз, определено не виждам някой да те е нападнал... психическото и емоционалното здраве не мога да ти обясня какво са. Всеки сам за себе си трябва да стигне до този вид здраве. По мои наблюдения в днешно време почти няма хора, които да са здрави в този аспект. От там трябва да почва лечението и то не е свързано ни с доктори, ни с пари, а с работа над самия себе си, има много по върпоса в интернет, няма да задълбавам в темата, всеки сам да си открие метода, защото няма еднозначна рецепта от рода на "пиеш един аспирин на 6 часа". Във всеки случай там е най- често и първопричината за физическите проблеми, просто те са крайна проява на емоционалното и прихическото нездраве.
За първи път за изненада и на самата себе си ще се съглася със Стрейндж по въпроса за парите, много заблуда има в това перефразиране.

SweetShark
8th November 2009, 20:58
Апо, а не мислиш ли, че емоционалното здраве и неговото достигане (завръщане) зависят от равнището на емоционалната интелигентност?

Mirami
8th November 2009, 21:00
Нормално значи да можеш да си покриеш всички сметки, да можеш да отделиш за храна, за забавления, за нужди и стоки от първа необходимост.

Не смяташ ли, че "нормално" не съществува като реално понятие? Твоето "нормално" може изобщо да не е нормално за мен. Има хора, които се тормозят, че нямат джиесем, защото е "нормално" да го имаш, всички го имат и е нещо... от първа необходимост, за забавленията даже не ми се обсъжда, всеки предпочита различни неща, огромна част от които са безплатни. На мен ми е забавно да говоря с някой, например.

ПС: по-интересен за мен е въпросът за дома.

apoklistika
8th November 2009, 21:15
Апо, а не мислиш ли, че емоционалното здраве и неговото достигане (завръщане) зависят от равнището на емоционалната интелигентност?
Абсолютно да! Само да уточня преди някой да се е засегнал, че го наричам неинтелигентен, емоционалната интелигентност и интелигентността по принцип са за мен две различни понятия. Веднага след като го написах, и аз се замислих над същия въпрос. Но позитивната ми нагласа, която за мен е много важна за емоционалното здраве, ме кара да вярвам, че и емоционалната интелигентност е качество, над което може да се работи и което може да се ъпгрейдва :)
Между другото аз също имам постове тук из темите, в които ясно съм си казвала- благодарна съм, че в няколко ситуации е имало пари, защото тогава именно от пари е зависело здравето (физическото) на хора около мен. В последствие обаче с тия хора като сме си говорили и анализирали, стигахме само до един извод- физическия проблем е бил крайна проява на емоционален проблем и ако се беше обърнало внимание по- рано на този проблем, нямаше да се стигне до това здравето да е зависимо от парите.

HATE
8th November 2009, 22:26
Не смяташ ли, че "нормално" не съществува като реално понятие? Твоето "нормално" може изобщо да не е нормално за мен. Има хора, които се тормозят, че нямат джиесем, защото е "нормално" да го имаш, всички го имат и е нещо... от първа необходимост, за забавленията даже не ми се обсъжда, всеки предпочита различни неща, огромна част от които са безплатни. На мен ми е забавно да говоря с някой, например.

Не бих казал, че мобилният телефон е нещо от първа необходимост. Съществуват такива ситуации и места, където този мобилен телефон единствено може да ти служи за часовник и тежест в джоба и за нищо друго. Съществуват и такива места, където един най-елементарен туристически нож може да те спаси от глад и най-странното за повечето от вас - смърт.

Също така - всяко едно забавление колкото и евтино, че дори и безплатно може да се превърне за миг в най-скъпото такова. Примери хиляди.

Това обаче, което искам да кажа е, че за да живееш нормално - това включва; всяка сутрин, обед и вечер да имаш нещо за храна на масата, да имаш дрехи, в които да се облечеш, да имаш пари да си покриеш разходите като - ток, вода, храна и др. в зависимост от потреблението на дадените услуги.

mimika
9th November 2009, 08:48
Децата и здравето на близките :!:

Gossow
9th November 2009, 12:01
Здравето

Mirami
9th November 2009, 13:05
Здравето

Хехехе, очаквах да кажеш Левски :wink:

Бобето
9th November 2009, 16:54
Не смяташ ли, че "нормално" не съществува като реално понятие? Твоето "нормално" може изобщо да не е нормално за мен. Има хора, които се тормозят, че нямат джиесем, защото е "нормално" да го имаш, всички го имат и е нещо... от първа необходимост, за забавленията даже не ми се обсъжда, всеки предпочита различни неща, огромна част от които са безплатни. На мен ми е забавно да говоря с някой, например.

Не бих казал, че мобилният телефон е нещо от първа необходимост. Съществуват такива ситуации и места, където този мобилен телефон единствено може да ти служи за часовник и тежест в джоба и за нищо друго. Съществуват и такива места, където един най-елементарен туристически нож може да те спаси от глад и най-странното за повечето от вас - смърт.

Също така - всяко едно забавление колкото и евтино, че дори и безплатно може да се превърне за миг в най-скъпото такова. Примери хиляди.

Това обаче, което искам да кажа е, че за да живееш нормално - това включва; всяка сутрин, обед и вечер да имаш нещо за храна на масата, да имаш дрехи, в които да се облечеш, да имаш пари да си покриеш разходите като - ток, вода, храна и др. в зависимост от потреблението на дадените услуги.


А има и случаи, в които този ненужен мобилен телефон, може да ти спаси живота(примерно)

pifco
9th November 2009, 19:52
много са нещата за които си струва да се работи и живее,но детето на първо място и на второ ,човека който те кара да си щастлив,за тези две създания си заслужава всичко

Марулка
9th November 2009, 19:54
много са нещата за които си струва да се работи и живее,но детето на първо място
:2003:
второто ти нещо аз го тръкнах.

мауз
9th November 2009, 19:57
много са нещата за които си струва да се работи и живее,но детето на първо място и на второ ,човека който те кара да си щастлив,за тези две създания си заслужава всичко

:bravo: Пифи :lol: :lol: :lol:

Gossow
9th November 2009, 21:52
Здравето

Хехехе, очаквах да кажеш Левски :wink:
След Левски разбира се...но мислех че нямаше нужда да го казвам

Kristee
9th November 2009, 22:05
И аз съм напълно съгласна, че децата, здравето и любимият са най-важните неща в живота... въпреки, че докато сме все още млади любимият стои някак на заден план, летим по задачи, ангажиментите около децата направо погълват цялото ни време...
Но се замислям един ден, когато децата порастнат и поемат по своя път... тогава оставаме двамата и може би точно тогава ще оценим колко е важен човекът до нас, човекът, който ще вижда още в нас онова младо момиче, което някога плени сърцето му...

Darini
10th November 2009, 19:38
Здравето и любовта са най-важните в живота ми!! :D

canela
11th November 2009, 12:32
За мен лично здравето е най-ценно.

Мариса
12th November 2009, 20:13
самият живот

Тайна
13th November 2009, 01:04
приятелите и семейството