Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Логическата загадка на Айнщайн (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2332)

Filister 3rd September 2006 18:51

Логическата загадка на Айнщайн
 
Ето още една забавна логическа задачка:

Има 5 къщи, всяка с различен цвят. В къщите живеят хора от различни националности. Те пият различни питиета, пушат различни видове цигари и отглеждат различни домашни животни. Домакините в тези къщи нямат еднакви животни, не пушат еднакви цигари и не пият едни и същи напитки.

Пита се кой от тях отглежда рибки, ако знаете, че:

1. Англичанинът живее в червената къща.
2. Шведът има куче.
3. Датчанинът пие чай.
4. Зелената къща се намира отляво на бялата.
5. Собственикът на зелената къща пие кафе.
6. Човекът, който пуши "Pall Mall" отглежда птички.
7. Собственикът на жълтата къща пуши "Dunhill".
8. Човекът, който живее в къщата, разположена в средата, пие мляко.
9. Hоpвежецът живее в първата къща.
10. Човекът, който пуши "Blend" живее в къщата, която се намира след къщата на любителя на котки.
11. Човекът, който отглежда коне, е съсед на пушача на "Dunhill".
12. Собственикът, който пуши "Bluemaster" пие бира.
13. Hемецът пуши "Prince".
14. Къщата на ноpвежеца се намира до синята къща.
15. Съседът на пушача на "Blend" пие вода.

И така: Кой от петимата отглежда рибки?

alexis_amore 3rd September 2006 18:57

мисля, че е немеца.......много не ме бива в тия логическите ама така ми излезе....не знам...

Magikka 3rd September 2006 19:01

и на мен така ми излиза...значи немеца ще трябва да е

Filister 3rd September 2006 19:18

Ех страшни сте :P

alexis_amore 3rd September 2006 19:24

Цитирай:

Първоначално написано от Filister
Ех страшни сте :P


знаем, знаем, мерси :lol:
Ти още нищо не си видял :lol: :lol: :lol:

Filister 3rd September 2006 19:30

Чак започвам да се плаша 8)

P.S. Малък подарък за вас:) Надявам се да ви хареса: цъкни ме

uspeh 4th September 2006 03:17

:)

Magikka 4th September 2006 08:57

ми....аз използвах метода на изключването..много е просто..почвам с първата къща, в която е норвежеца - тя не може да е червена(в нея е англичанина), не може да е синя(все пак норвежеца е до синята), не може да е зелена(тя трябва да е до бялата), и по същата логика не е и бяла, следователно е жълта и пуши Дънхил, а съседът му гледа кон.. Норвежецът не пие бира(бира пие пушачът на Винфиелд), нито кафе, нито чай, нито мляко, следователно пие вода, а съседът му пуши Малборо и следователно норвежецът гледа котка. Немецът пуши ротманс, той не гледа кон, не гледа куче, нито котка, нито птичка - еми рибки ще трябва да гледа. На мен идеята ми е че не е нужно да знаеш всичко за да намериш отговора. Ми може и на ум да се реши и 10мин стигат:)

uspeh 4th September 2006 09:50

:)

Magikka 4th September 2006 10:06

Мога да ти кажа че единственото което явно е от другаде е условието, което баща ми е принтнал и изобщо не съм видяла , че не е същото. Единственото, което ми е помогнало е , че съм решавала тази задача преди около 5-6 години в училище и знам че методът на изключването е най-удачен. И наистина може без проблем да се направи на ум:)
А тва за 98% също съм го чувала, но мисля че съвсем не е вярно. Преди 6 години съм била в гимназията и по-скоро 98% решиха задачата, отколкото обратното. И освен това още тогава (били сме на по 15 годинки) 3-ма човека я решиха на ум (не съм била от тях)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:23.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.