Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   чували ли сте за процедурата Микродермабразио? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1377)

Puppito 26th April 2006 15:42

чували ли сте за процедурата Микродермабразио?
 
ако някой е и има опит нека ми пише защото мног ми я прехвалиха но не познвам някой който вече да се е подлагал

Chujdata 26th April 2006 18:23

http://www.mvmcosmetics.com/content/view/19/26/

Микродермабразио
Микродермабразиото е механичен метод на пилинг, при който се използва високоразвита техника. При него с помощта на изключително бързо въртящи се полиращи глави с диамантено покритие или с много фини стоманени четки се свалят най-горните кожни слоеве. Тъй като процедурата е болезнена, преди да се пристъпи към изпълнението й, върху кожните участъци предварително трябва да се приложи упойка.

Третирането трябва да се извършва само от кожен лекар, който има опит в тази област. Ако се отстрани твърде голяма част от кожата, могат да останат грозни белези. Обикновено обаче този метод се увенчава с успех.

Микродермабразиото се оказа подходящо преди всичко за дълбоките бръчки около устата, за хипертрофирали мастни жлези и белези от акне. Кожната структура като цяло става по-фина, а бръчиците стават по-невидими. Поддържащите средства могат да проникват по-лесно в кожата. Осъществяването на многократни абразивни процедури през значителни интервали от време води до стабилизиране и подобряване на ефекта

MaDaLeNa 27th April 2006 08:27

Има един крем на Есте Лаудер, мисля, че беше микроидеалист или нещо подобно, но пак с ефикт на микродермабразио. Или поне така пише по рекламите. Някой ползвал ли е?

Puppito 27th April 2006 09:49

а има ли някой койте се е подлагал на такива процедури, защотот чувам че били доста болезнени.

Truth 27th April 2006 10:46

Цитирай:

Първоначално написано от MaDaLeNa
Има един крем на Есте Лаудер, мисля, че беше микроидеалист или нещо подобно, но пак с ефикт на микродермабразио. Или поне така пише по рекламите. Някой ползвал ли е?

Ами аз опит от дерматолози и техните процедури нямам, никога не съм ходила по козметични салони, но за сметка на това пък съм опитвала много различни кремове.

Ползвала съм Идеалист на Есте Лаудер. Той не е за дермабразио, а за изчистване на малки несъвършенства по кожата. Серията Идеалист се състои от ексфолииращо измиващо средство, което, когато е смесено с вода, се нагрява върху кожата и така по-добре я прочиства, и течен серум, който се слага след измиването, под крема за лице. Серията е добра, по-чиста и гладка става кожата наистина, но не толкова, колкото би могло да се очаква от рекламата. Трябва да се има предвид, че топлината от измиващото средство при някои хора може да причини малки разширени капилярчета върху кожата.

Средство за дермабразио в домашни условия правят Ланком. Казва се Resurface - C (Microdermabrasion). Състои се от полиращ крем с алуминиеви частици за почистване (с който се прави самото дермабразио, с масажни движения върху кожата), след което се нанася серумът с витамин С, от същия комплект. Боли съвсем леко, почти не. По-гладка става кожата, особено ако се прави редовно, 2-3 пъти седмично, както препоръчват. Но тук също не мога да твърдя, че е имало чудеса. Домашните комплекти обаче по принцип са по-меки от тези по салоните, с цел да бъдат по-безопасни. Освен това, моята кожа е добра и сигурно затова също ми е по-трудно да говоря за големи разлики.

ROC наскоро също пуснаха комплект за дермабразио с машинка, може би вече се е появил в БГ. Него не съм ползвала, но техните продукти по принцип са качествени.

Всички тези средства са добри като допълнение към поддържането, но не могат да заменят редовните грижи. Но както казах, аз по козметични салони никога не съм ходила и затова не мога да направя сравнение доколко процедурите там са по-силни от тези, които са предназначени за домашни условия.

Нещата, които за себе си съм установила като най-важни за кожата на лицето са (извинявам се, ако казвам тривиални неща, но това е истината за мен :))
*много витамини и антиоксиданти
*много сурова растителна храна, вода, билкови чаеве и фреш
*без цигари и почти без алкохол
*много сън и малко кафе
*сауна
*редовно поддържане на кожата, а не от време на време
*редовен масаж под душа с меко измиващо средство и специална ексфолиираща гъбичка за лице
*много любов :))

Е, май това е моят опит по въпроса... :)

bimbi 27th April 2006 12:53

Цитирай:

Първоначално написано от Truth
*много любов :))

абе оттука трябваше да почнеш :lol: :lol: :lol:

Truth 27th April 2006 12:57

Права си... :D :D :D

Puppito 27th April 2006 13:27

...

Truth 27th April 2006 13:49

Ами поотделно нито едно средство за разхубавяване не е достатъчно, но когато са в комбинация всяко помага с малко на другите... :wink:

Truth 8th May 2006 15:48

Момичета, видях, че и Лореал са пуснали комплект за микродермабразио за ползване у дома. Казва се ReFinish. Подобен е на този на Ланком на пръв поглед, в смисъл, че се състои от абразивен крем с кристали алуминиев окис и подхранващ крем за след процедурата.

Puppito 9th May 2006 09:19

да бе и аз видях ама си е съвсем друго да отидеш на истинска процедура с апарат. то още от преди L'Oreal си има много други продукти ама ...не е същия ефекта :D

Truth 9th May 2006 11:18

Разбира се, че не може да е съвсем същия Пупи, нали и аз това казвам. :wink:

Aset 11th May 2006 08:07

Момичета, за каква възраст са продуктите за микродермабразио?
Питам по повод това, че кожата ми по време и седмица след цикъл е прекрасна, но след овулацията явно става сивкава и безжизнена, без блясък. Никакъв крем не помага, не че ползвам скъпи неща, ползвам козметика от класа на Л`Ореал до Виши. Като прибавим и петната, които след бременността ми излизат при слънчеви бани става страшно.
За това от сега се пазя с висок фактор, харесах си крем на РОК за сияен тен, ама няма фактор...
Имате ли препоръки?
Само не ме пращайте при Клиник - влюбена съм в три степ системата, ползвала съм я преди, но сърце не ми дава да дам толкова пари на куп.

Truth 11th May 2006 14:33

Ами тези продукти не че са забранени преди 30, но не виждам какво толкова може да вземе една по-млада кожа от тях, ако иначе се поддържа правилно.

Обърни внимание на това какво ползваш за почистване, защото май не всички продукти добре почистват. А ексфолиираш ли редовно, 3 пъти седмично?

Ако няма проблем с тези две неща, в допълнение бих ти препоръчала леки плодови маски за изсветляване и освежаване - те са много лесни и бързи, представляват всъщност намазване с плодов сок. Ето някои плодове, които стават за това, но могат да се опитат и други: ягоди, череши, вишни, ябълки (масаж с тънки резенчета), праскови, кайсии, грейпфрут, грозде. За едно намазване ти трябва съвсем малко плод, разрязваш и се намазваш със сока. Стоиш 10-15 мин и се изплакваш. Правиш това 3 пъти седмично и скоро трябва да определено да видиш разлика в свежестта на кожата. Лимоните също са добри за тази цел, особено за пигментни петна, но с тях трябва да се внимава, защото някои кожи реагират на тях. По-добре първо пробвай нещо по-леко като грейпфрут или мандарина.

Удобна схема според мен е веднага след ексфолииране (ей, тая дума така ли се пише, нямам понятие...) да се намажеш със сок, след 10-15 мин оплакваш и слагаш крем.

Усмивки

Aset 11th May 2006 17:56

Моята система за грижа е друга, но в дните след вулация и преди цикъл нищо не връща свежия тен. Такава сивкава е през този период, особено през зимата... През лятото нямам проблем със свежестта на тена, но пък петната! Това лято няма да падна под 25 СПФ, ако ще и бяла да си остана.
Та аз се грижа така:
- почистване - зависи от средата - веднъж или два пъти на ден. С тоал. мляко, тоник, крем. Сутрин - крем със СПФ, вечер - против бръчки.
- ексфолиации - веднъж седмично, така съм чела - последвано от маска - почистваща, релаксираща или хидратираща.
- парна баня - веднъж месечно, лесно ми се появяват разширени капиляри, не мга да я правя по- често.

Плодове почти никакви не ям и не мажа :oops: През есента - да, но през останалите сезони не ми се случва много често.
Спя поне по 7 часа, опитвам се, де.
Мисля, че сексуалният живот или по- скоро липсата му е голям фактор също... :roll:

Та така! Благодаря , Truth, както и на момичето, което се включи с добри отзиви за РОК, после мнението се изтри.
Очаквам още коментари и съвети по случая, ако имате желание :wink:
Поздрави!

MaDaLeNa 11th May 2006 18:46

Боже , Aset много ти е рано за антибръчков крем. Я се консултирай с козметик или дерматолог! Аз съм на 28 и не ползвам, а ти май беше по-младичка :roll:

Aset 11th May 2006 18:52

Цитирай:

Първоначално написано от MaDaLeNa
Боже , Aset много ти е рано за антибръчков крем. Я се консултирай с козметик или дерматолог! Аз съм на 28 и не ползвам, а ти май беше по-младичка :roll:

На 25 съм, ползвам от няколко месеца. Ама те от толкова го дават, от 25 години. Не ползвам супер силни - Л`Ореал и Гарниер всъщност само до момента. Гледам да са продукти за борба с първите, мимически бръчки и за превенция на нови, не за изглаждане. Е, този на Л`Ореал беше за 30 годишни, но по мои впечатления не са много силни.
Така съм преценила, нямам намерение да спирам, но ще се задържа на този клас за сега. Не мога да спра, при положение даче виждам следите на времето. Трябва да изчакам дълбоки линии ли, за да започна? Трябва превенция! После ще мина на по- силни, а когато и те не ме удовлетворяват - лифтинг :twisted:
А, преди това ботокс :wink:

MaDaLeNa 11th May 2006 19:07

И аз се бях засилила към този вид козметика, но козметичката направо ми се развика. Обясни ми, че кожата ми изглежда по.повяхнала от това че е дехидратирана. Препоръча ми Аровита Ц на Дарфен или Хидратиращия с червени плодове на Галеник
. Оказва се, че преди 30 майката му е хидратация и пак хидратация. А за твоя тип кожа, склонна към петна има разни избелващи продукти на Лиерак. Полезна е и кислородотерапията.
Но щом си решила, че имаш нужда от антибръчкови продукти...

Aset 11th May 2006 19:38

Моята козметичка ми препоръча хидратиращ на COLIN , с тях работи. Даде ми мостра, но не ми подейства добре. Единственият хидратант, повлиял ми добре беше на Виши, сега пак ще го взема за лятото.
Избелващите - да, обаче сезонът им е през есента. Сега - фотозащита.

Между другото сивкавия тен май се дължи или на дехидратация, или на недостатъчно подхранване. Странното е, че в периода, в който ви казах нито едно от двете не помага. Кожата ми си е все така със зачервявания, лесно раздразнима, чак болезнена и суха.

Natasha 12th May 2006 08:18

Цитирай:

Първоначално написано от Aset
Моята козметичка ми препоръча хидратиращ на COLIN , с тях работи.
Избелващите - да, обаче сезонът им е през есента. Сега - фотозащита.

Пробвах избелващия на COLIN ,но без ефект.А защо не избелващи през лятото?Защото пигментът така или иначе се увеличава със страшна сила и нищо не го спира,или причинява някаква вреда,като се комбинира със слънчевите лъчи?

Aset 12th May 2006 10:59

Избелващите средства правят кожата фоточувствителна, което засилва възможността от повторна хиперпигментация. Т.е. може да стане още по- зле. За това е задължителна употребата на слънцезащитен крем с висок фактор, а още по- добре е борбата да се провежда когато слънцето е по- слабо.

margi 14th May 2006 15:18

Правила съм микродермаабразио.Не е лошо.Но когато отидох за другия курс,моята козметичка ми посъветва да си направя Green peeling.Резултата беше в пъти по-добър от микродермоабразио.Имах пигментни петънца по брадичка.Сега няма и следа от тях.И като цяло кожата на лицето става много хубава.Опитайте,няма да съжалявате.

Natasha 14th May 2006 17:03

Цитирай:

Първоначално написано от margi
Правила съм микродермаабразио.Не е лошо.Но когато отидох за другия курс,моята козметичка ми посъветва да си направя Green peeling.Резултата беше в пъти по-добър от микродермоабразио.Имах пигментни петънца по брадичка.Сега няма и следа от тях.И като цяло кожата на лицето става много хубава.Опитайте,няма да съжалявате.

Марги,какво представлява този Green peeling ,може ли малко информация?

Truth 14th May 2006 19:17

Да, наистина, разкажи повече.. :)

А други пилинги правила ли си освен този и какви са ти впечатленията?

margi 15th May 2006 17:12

Green peeling,който съм правила е на фирма Неодерма.ПРедставлява прахообразен екстракт от билки,който след леко нагряване се нанася на лицето,като се втрива.Остава да престои,маха се и се нанася маска.При нанасянето на маска започва да щипе,предполагам че побече при по-чуствителни кожи.След маска нанася се успокоителен кре в и крем с UV-faktor,което е задължително,защото се премахва горния слой на кожата.Лицето остава леко зачервено 1 ден.ПРавила съм 4 процедури,минимум е 2.Количество се определя индивидуално.Други пилинги,освен микродермоабразио не съм правила.Опитвах се да махна пигментните петна с кремове,без резултат.Процедура струва 50лв при моя козметичка.Ако има интерес мога да дам телефон.Но мисля че трябва да се изчака до есен.Поне аз съм го правила през зимата.

Chujdata 15th May 2006 17:50

http://www.antoanette.com/show.php?id=343&a=

Natasha 28th May 2006 06:37

Цитирай:

Първоначално написано от Aset
Като прибавим и петната, които след бременността ми излизат при слънчеви бани става страшно.

А някакви кремове за петна ползвала ли си? И по-специално крем,който съдържа hydroquinone?

Cleopatra 28th May 2006 11:34

Цитирай:

Първоначално написано от margi
Но когато отидох за другия курс,моята козметичка ми посъветва да си направя Green peeling.Резултата беше в пъти по-добър от микродермоабразио.Имах пигментни петънца по брадичка.Сега няма и следа от тях.И като цяло кожата на лицето става много хубава.Опитайте,няма да съжалявате.

Аз също съм си правила билков пилинг (Green peel), но при мен беше много дълбок и 2-3 дни се белех здраво. Едни големи едри люспи, именно затова не се реших втори път. Но резултата беше невероятен, бяла гладка кожа. Аз имам проблемна кожа и наистина трудно се справям с проблема, защото изисква много грижи. На всичкото отгоре ми е и чувствителна. Химичния пилинг не е с такава ефикасност например! Ето зимата си направих 5 процедури, но не като след билковия.

кити 29th May 2006 00:44

Къде го правят това чудо...Освен в Антоанета..Сега може ли, или да се изчака студеният сезон?

Cleopatra 29th May 2006 08:46

Вече е много силно слънцето, прави се до м. април и после след октомври месец!

margi 29th May 2006 15:39

Мога да дам телефона на моята козметичка,работи в фитнес клуба в сградата на БТК на Орлов мост.Казва се Деси,т.0898/46-26-36

queasy 20th August 2006 11:54

А продуктите на Есте Лаудер и на Лореал, които споменахте, знаете ли как точно се прилагат? По-скоро ме интересува дали се нанасят ръчно или с помощта на машинка. Ако някой ги е ползвал моля да каже.

Olimpia 21st August 2006 09:01

тази Антоанетте - има и салонът в Mall Sofia, вчера си говорих с нея по друг въпрос. хубава жена, явно и поддържана, но знае ли се - все пак е и ген

Excel 21st August 2006 11:29

И в Пловдив козметичката е на доста високо ниво в лицето - естествена , без бръчки , но не личи да има претоварване от процедури . Беше споменала , че е отслабнала фрапантно и е изглеждала доста зле , което сега е минало . И аз оценявам козметиката по козметика или продавачката . В Ив Роше - магазина също си правят голяма реклама с продавачките и затова с удоволствие и най-вече надежда купувам оттам. :cry:
На ми е предложен 1 пилинг -обикновен , не грийн / не съм била за него / и после 4-5 процедури anti-age . Ще споделям есента .

Някаква_Такава 8th May 2007 10:31

Някой правил ли си е микродермабразио в High Care Center !!!!
И ако да ,доволни ли сте ?! :)

emanuel4eto 12th May 2007 13:49

Правих си преди няколко години green peel и съм страшно недоволна.Козметицката направо ми обезобрази.Дори ми останаха леки белези.Имах невероятно кървене и язви по кожата.Направо ми идеше да я съдя.После правих при доц.Вецова в София микрокристален пилинг също нищо особено.Само дето кожата става много чувствителна след тези процедури.Забравих да кажа,че кожата ми не е от най лошите.Просто имах разширени порички.Спрях със всякъкви фондьотени и пудри ползвам на Ести Лаудер идеалист основа и матиращ крем,крем за около очен контур,измиващ гел и микродермабразиото,което ползвам веднъж седмично /всичко около 500 лв./.Мога да ви кажа,че кожата ми в момента не е никък зле.Намаляха комедоните,пъпки почти не ми излизът вече,стига да не се чопля.Сега вече съм доволна,но не бива да се очакват чудеса

dododod 13th May 2007 14:51

Здравейте!Наскоро бях при дерматолог и ми препоръча да си направя микродермобразио!До сега чух само положителни отзиви за тази процедура?Има ли някой пострадал,който си е правил микродермобразио?Какво точно ти правят?Боли ли?След колко време кожата се възстановява?Има ли причина да се притеснявам да не се повреди кожата ми още повече?

Някаква_Такава 13th May 2007 15:13

Цитирай:

Първоначално написано от Traiana
Здравейте!Наскоро бях при дерматолог и ми препоръча да си направя микродермобразио!До сега чух само положителни отзиви за тази процедура?Има ли някой пострадал,който си е правил микродермобразио?Какво точно ти правят?Боли ли?След колко време кожата се възстановява?Има ли причина да се притеснявам да не се повреди кожата ми още повече?

Какъв е проблема на кожата -та ти го препоръчаха ?! :roll:

dododod 13th May 2007 15:20

Имам комедони,подкожни пъпки рядко...,но именно те ми оставят по някой друг белег,ако ги разчопля.....Искам да ми се заличат белезите,не са много,но казах на дематоложката че държа най-вече на това.

Puppito 14th May 2007 12:05

изобщо не боли. съвсем лекичко боцка. процедурата е сравнително кратка и дава чудесни резултати(поне при мен).


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:58.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.