Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Проблем с мъдрец?! (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9072)

AGALEND 20th June 2009 21:31

Проблем с мъдрец?!
 
Здравейте,

казвам се Стефан. От 20 дни имам проблем с долен-ляв мъдрец.
Преди 20 дена ме стегна гушата и доста се панирах, но вечерта ме заболя и мъдрецса. За една седмица се показа много, но имах проблеми с гушата и известна болка. Реших да потърся стоматолог, но теи като съм в чужбина и съм студент се сблъсках с много проблеми. Едва вчера намерих стоматолог и ми направиха снимка без да ме преглеждат. Записаха ми час на 29.06.09г. Та към проблема:
В лявата част на гишата си усещам надуване, обаче видимо нищо няма.
Това е в продължение на няколко часа и след това се успокоява. Като преглъщам имам чувството, че слюнката ми минава по лявата страна на гърлото и се чуват няколко припуквания(все едно пия вода). Въпроса ми е дали това е от мъдреца, защото адски много ме дразни!

http://media.snimka.bg/3391/013036759.jpg

Може ли и някакъв съвет?

д-р Венелинов 20th June 2009 22:15

Можете да масажирате венеца над и около зъба, ако имате някакъв антибиотичен крем - мажете венеца около мъдреца. Обезболяващи и може да смучете малко кубче лед на тази страна, за да намали евентуалния оток.

AGALEND 21st June 2009 10:10

Благодаря ви за съветите!

AGALEND 21st June 2009 17:11

Здравейте отново. Искам да задам и още един въпрос.
Тъй като усещам изтръпване в областа на мъдреца и на ухото и проблемът с гушата си остава има ли възмовност да имам някакъв сериозен проблем???
Питам защото имам час за зъболекар чак на 29.06.09г. и не знам дали мога да чакам до тогава!
Болка няма!
Благодаря предварително.

д-р Венелинов 21st June 2009 17:59

Цитирай:

Първоначално написано от AGALEND
Здравейте отново. Искам да задам и още един въпрос.
Тъй като усещам изтръпване в областа на мъдреца и на ухото и проблемът с гушата си остава има ли възмовност да имам някакъв сериозен проблем???
Питам защото имам час за зъболекар чак на 29.06.09г. и не знам дали мога да чакам до тогава!
Болка няма!
Благодаря предварително.

Много често това е следствие от проблеми или растеж на мъдреците .
Малко вероятно е да има някакъв сериозне проблем, но във всички случаи това може да се прецени най-добре при преглед.

AGALEND 21st June 2009 18:49

Благодаря ви за бързите отговори! Наистина са много важни за мен!
Благодаря ви още веднъж.

InStan 4th July 2009 07:13

здравей
 
вади го -това е моя съвет
И на мен ми се наложи да го вадя в чужбина

brymbito 7th July 2009 15:24

Също проблем с мъдрец
 
Здравейте, Аз имам подобен проблем с долен ляв мъдрец и оттам проблеми в гърлото - трудно преглъщане, безчувственост в ляво и задържане на слуз. Следващата седмица ще ми вадят ретинирания мъдрец (неизрастнал), който е перпендикулярно на коста(изключително рядък случай по думите на хирурзите). Въпроса ми към Вас, д-р Венелинов, е възможно ли е наистина проблемите ми в гърлото да са от този мъдрец, като тези оплаквания ги имам повече от две години вече, а наскоро започна да ми пресипва и гласа през ноща. Иначе съм ходил многократно на специалисти по УНГ, но винаги са стигали до заклиючението, че ми няма нищо сериозно - вероятно хроничен фарингит, което обаче мисля няма нищо общо с оплакванията ми. Предварително Ви благодаря за вниманието и отделеното време. Поздрави, Кристиан

д-р Венелинов 7th July 2009 21:13

Re: Също проблем с мъдрец
 
Цитирай:

Първоначално написано от brymbito
Здравейте, Аз имам подобен проблем с долен ляв мъдрец и оттам проблеми в гърлото - трудно преглъщане, безчувственост в ляво и задържане на слуз. Следващата седмица ще ми вадят ретинирания мъдрец (неизрастнал), който е перпендикулярно на коста(изключително рядък случай по думите на хирурзите). Въпроса ми към Вас, д-р Венелинов, е възможно ли е наистина проблемите ми в гърлото да са от този мъдрец, като тези оплаквания ги имам повече от две години вече, а наскоро започна да ми пресипва и гласа през ноща. Иначе съм ходил многократно на специалисти по УНГ, но винаги са стигали до заклиючението, че ми няма нищо сериозно - вероятно хроничен фарингит, което обаче мисля няма нищо общо с оплакванията ми. Предварително Ви благодаря за вниманието и отделеното време. Поздрави, Кристиан

Възможно е оплакванията, които имате да са от този мъдрец. Обаче е малко вероятно те да продължават 2 год. Обикновено се появяват при никненето на мъдреца (продължаващо 5-7 дни) и след това изчезват. Трудно ми е от разстояние да ви кажа каква би могла да е причината за подобно продължително оплакване.

brymbito 7th July 2009 23:42

Благодаря за бързия отговор, д-р. Венелинов! Ако мислите, че проблема все пак може да е дентален, ще посетя клиниката Ви във Варна да ме консултирате и евентуално лекувате.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:18.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.