Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Пластична хирургия (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Контратубекс (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2306)

TARA_ 21st November 2006 23:23

Контрактубекса може да помогне при пресни белези и ако са малки.Аз съм си мазала ако ми остане белег от пъпка.Избледняват,но за по-големи не става.И стрии съм мазала.Мисля,че най-добър е дерматикс.Медиказола също не е лош.Аз имах белег от шит крак.Сега е с цвета на кожата ми,само кожата е тънка като фолио,но това става с времето.

junglegirl 7th December 2006 11:52

А някой ползвал ли е лепенките Цика-кеър? :roll: Изписвали се от лекарите от Клиниката по изгаряния към "Пирогов" и от аптеката ми казаха,че им се възлагали по-големи надежди,отколкото на кремчето Зерадерм :roll: Аз си купих от малките-една лепенка струва 61 лв.
:lol: Честно казано малко са ми странни :lol: :lol:

П.П.Имам чувството,че съм си залепила силиконови презрамки на белезите :wink:

mmmmmmm 10th January 2007 13:27

Ама тоя Контрактубекс наистина въобще не влияе на белезите! Д-р Бояджиев ми препоръча да се мажа с него (операцията ми за увеличаване на бюста беше май месец). Наистина не съм много редовна с мазането, ама белезите си стоят червени, без дори и минимална промяна :( Принципно кожата ми е предразположена към образуване на белези, та затова искам да попитам дали ако ходя на солариум белезите ще се заличат или е възможно да се получи обратния ефект? :roll: През лятото като ходя на море и ако имам някакъв белег,слънцето ми влияе много добре, но дали ще е така и с тези белези?Мнения?

ПП: Знам, че темата е стара, но не ми се искаше да пускам нова

grace 10th January 2007 13:39

На мен ми препоръчаха Дерматикс и засега съм доволна. Белезите ми са много тънки и бледи. Но може би има значение че са около ареолата , а казват че там по-бързо се заличават :roll:

bimbi 10th January 2007 14:40

Цитирай:

Първоначално написано от Mischa
Ама тоя Контрактубекс наистина въобще не влияе на белезите! Д-р Бояджиев ми препоръча да се мажа с него (операцията ми за увеличаване на бюста беше май месец).

м? :shock: на мен ми каза да не се мажа с нищо, още по-малко пък с Контратубекс 8)

zuzina 10th January 2007 15:18

Мисля си, че зависи от белега, не толкова от мазането. Синът ми има корекция на ушите, единия белег е груб, релефен и червен, а другия е тънък като косъм и блед, а и двата са мазани едновременно с контратубекс!!??

junglegirl 10th January 2007 16:55

Цитирай:

Първоначално написано от zuzina
Мисля си, че зависи от белега, не толкова от мазането. Синът ми има корекция на ушите, единия белег е груб, релефен и червен, а другия е тънък като косъм и блед, а и двата са мазани едновременно с контратубекс!!??

И при мен има разлика в белезите,а кожата е същата,грижите също...според мен основно значение има ШИЕНЕТО.

tania29 10th January 2007 17:29

И аз се оперирах преди 3 месеца и ми изписаха Контратубекс и Дерматикс-лекарката каза да ги редувам и до една година няма да си личат.Но засега още се виждат червени ивици

Excel 10th January 2007 19:24

И аз бях на този принцип , но Контратубекс и Зерадерм . В края на деветия месец - добре съм на белези / или вече съм свикнала с гледката - има го и този психологичен момент / .

mmmmmmm 10th January 2007 19:46

Цитирай:

м? на мен ми каза да не се мажа с нищо, още по-малко пък с Контратубекс
Предполагам, че ти е казал да не се мажеш с крем против белези, защото е видял, че белега ти заздравява добре. При мен го има момента, че кожата ми е склонна към образуване на белези. А какво мислите по въпроса за солариума?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:55.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.