Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Пластична хирургия (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Контратубекс (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2306)

zuzina 31st August 2006 10:10

Контратубекс
 
Моля ви, кажете ми след колко време се заличават белезите мазани с контратубекс, и премахва ли релефни и груби белези. Мажа вече 5м. но още са червени и грозни.

joy 31st August 2006 10:28

Не искам да те разочаровам, но аз съм се мазала няколко месеца с това кремче и белега ми си остана почти същия. Ходих и на физиотерапия първоначално и там с някакъв уред (мисля че ултразвък беше, но може и да греша) размазваха кремчето въху белега но и от това нямаше ефект. Това беше преди 7-8 години някъде. Сега си ходя още с белега. :1246:

Magikka 31st August 2006 10:46

много зависи от типа на белега. бедна ти е фантазията колко много видове белези има. Аз лично съм изразходвала около 5-6 тубички с контрактубекс и още една с Дерматикс(така мисля че се казваше), която струва 70лв...и ефекта е...по-скоро никакъв:) обаче наистина зависи от белега и особено дали липсва тъкан и на коя част от тялото е, а и също как е получен. За белези от оперативна намеса (т.е. равно и добре срязано) на една моя позната и повлия, но тя се маза 1 година...а и не е като да ти изчезнат белезите.

joy 31st August 2006 11:05

ами моят белег е от премахната бенка по хирургичен път и изненадващо от една бенка остана един дълуг и груб белег. Поне в началото беше груб, сега с годините сякаш слегна и избледня малко. Но мен вече не ме дразни и дори сякаш започна да ми харесва някак си. :lol:
Може би не съм се мазала достатъчно дълго с контратубекса и за това да не е имало някакъв видим ефект. Макар, че аз по принцип съм много постоянна, особено ако провеждам лечение.

леля мичИ 31st August 2006 11:15

Сина ми преди години си цепна челото яко и отидохме при пласт. хирург, той ми каза, да поръчаме от Германия "Келофибразе". Мазах го доста време и съм много доволна. После един приятел го бяха били здрави и му дадох една тубичка, та и той много доволен остана.

Magikka 31st August 2006 12:33

joy за контрактубекса знам че при стари белези трябва да се направи компрес за да има някакво действие...

joy 31st August 2006 13:04

той белега си беше пресен аз като го мазах с контратубекс. Сега вече е стар. :wink:

frutty 31st August 2006 14:04

Аз също ползвах Контратубекс на пресен белег ( от изгаряне), без никакъв ефект

Magikka 31st August 2006 14:13

може би на нас ни е по-трудно да преценим дали белезите ни се променят или не т.к. ги гледаме непрекъснато, аз за това преди време си снимах белезите преди да почна с поредния крем...но загубих снимката ..... все едно всеки ден като се гледа човек в огледалото да може да усети разликата от 1 година примерно....след 10 години може и да си каже....ееее каква бях някога..... така че с ефекта върху белезите всичко е относително. Мои познати твърдят че белезите ми са избледнели Но и времето си оказва ефект. А моите белези са вече на почти две години.

chick 31st August 2006 14:34

Цитирай:

Първоначално написано от joy
ами моят белег е от премахната бенка по хирургичен път и изненадващо от една бенка остана един дълуг и груб белег.

малее, аз мислех да си махам една бемка от лицето,ама май ще се откажа за да не вземе да ми остане някакъв гаден белег и да съжалявам...

zuzina 31st August 2006 16:45

Това което пишете направо ме размазва-белезите са от корекция на уши на сина ми, и нали разбирате, не може цял живот да ходи с дълга коса..... УЖАС!

Magikka 31st August 2006 20:04

zuzina четох за операцията на сина ти...не мога да си представя къде е белега, но все си мисля че все пак кожата му е доста млада и тези мазила трябва да му подействат. Колко стари са белезите?

zuzina 31st August 2006 21:20

опериран е преди 5м., мажа ги от 20-ия ден, но са все така груби и червени, особено единия-направо е кошмарен.

Фелисити 31st August 2006 22:08

Цитирай:

Първоначално написано от zuzina
Това което пишете направо ме размазва-белезите са от корекция на уши на сина ми, и нали разбирате, не може цял живот да ходи с дълга коса..... УЖАС!

Странно е това, което пишеш, белегът не е ли разположен точно между главата и ухото, където не би трябвало да се забелязва дори и с къса коса?

Magikka 1st September 2006 08:25

zuzina, толкова ли се виждат тези белези? не би ли трябвало по принцип белезите, които остават да не са толкова големи? Пък и аз сега си гледах моите уши... и ако имам отзад белег - няма да се вижда ако ще и с къса коса да съм...ако обаче ми бяха клепнали - късата коса зад ушите пак би ги покривала. Опиши точно колко големи са белезите и къде се намират. Освен това се правят процедури с лазер, които видимо намаляват следоперативни белези - поне така на мен ми каза докторката, при която бях(Аз отидох на прегледа в Мед. академия - там има такива специалисти, които се занимават с лазерни процедури). Можеш да заведеш детето поне да го видят. Може това дори да се окаже по евтино отколкото да купуваш непрекъснато контрактубекс. Но от друга страна не знам дали е от значение къде е белега и разни такива подробности...

joy 1st September 2006 10:39

Снощи се сетих, че тогава се мажех с още едно мазило за заличаване на белега - Madecassol. zuzina може да го пробвате ако решиш, и ако още го има. Или пък защо не питаш хирурга, оперирал сина ти, за някое друго мазило.

Magikka 1st September 2006 10:48

MAdecasol вече не се внася в БГ...аз също търсих за моите белези, защото хирурга който ме "закърпи" ми го препоръча... но в аптеката ми казаха че е горе-долу същото като контрактубекс

zuzina 1st September 2006 13:17

Там е работата, че не са към главата, а през средата на ухото по цялата му дължина. И понеже едното ухо не е толкова прилепено колкото другото а повече стърчи, белега се вижда и от самолет. А този лекар въобще не желая да го виждам вече, след две корекции с незадоволителен резултат-мисля, че ще ме разберете....

Magikka 1st September 2006 13:21

питай някъде за премахване на белези с лазер

zuzina 1st September 2006 17:01

Диастема, аз съм същата зузина от форума на БГ МАМА , там писах за вродени аномалии на ръцете. Моля те, кажи защо нашите белези не са в гънката, различни техники ли има или е просто некадърност? И не се резорбират конците, един стърчеше от шева и аз лично го отрязах и извадих(4м. след операцията)! Боже, що за хирург съм намерила?

bel 1st September 2006 21:01

Цитирай:

Първоначално написано от Magikka
MAdecasol вече не се внася в БГ...аз също търсих за моите белези, защото хирурга който ме "закърпи" ми го препоръча... но в аптеката ми казаха че е горе-долу същото като контрактубекс

Внася се. Преди 2-3 месеца го купихме, за да мажем белези от варицела на дъщеричката ми - белезите изчезнаха.
Белезите от моята операция ги мажа със "Зерадерм", минали са по-малко от 3 месеца, а белезите са незабележими!

Magikka 2nd September 2006 17:34

Bel, а колко струва и можеш ли да кажеш някой от съставките...искам да сравня дали наистина е подобно на контрактубекса.

Chujdata 8th September 2006 20:11

http://www.jdmedicals.com/display.ph...=5&show_sub=10

bel 9th September 2006 21:48

Цитирай:

Първоначално написано от Magikka
Bel, а колко струва и можеш ли да кажеш някой от съставките...искам да сравня дали наистина е подобно на контрактубекса.

Струваше 7-8 лв., не помня точно. Тубичката вече я изхвърлихме, така че не мога да ти кажа съставките. Но мисля, че са за различни видове белези.

Magikka 11th September 2006 08:58

Chujdata имаш ли информация колко струва?

Chujdata 11th September 2006 09:12

Zeraderm ultra. Струва 58 лв

Beauty 11th September 2006 11:58

8)

Magikka 11th September 2006 13:05

Бюти използвала ли си Дерматикс? Колко време? За какви белези? Относителен резултат?

Beauty 11th September 2006 13:22

:D

The Shadow 9th November 2006 14:08

А някой да сподели за Контарктубеска за заличаване на белези от пъпки?Аз действам в тази посока, но от скоро така че всяко мнение ще ми е от полза????И то в комбинация с Далацин Т???? май далацина повече влияние оказва..............да го продължа ли контарктубекса? :?:

TARA_ 21st November 2006 23:23

Контрактубекса може да помогне при пресни белези и ако са малки.Аз съм си мазала ако ми остане белег от пъпка.Избледняват,но за по-големи не става.И стрии съм мазала.Мисля,че най-добър е дерматикс.Медиказола също не е лош.Аз имах белег от шит крак.Сега е с цвета на кожата ми,само кожата е тънка като фолио,но това става с времето.

junglegirl 7th December 2006 11:52

А някой ползвал ли е лепенките Цика-кеър? :roll: Изписвали се от лекарите от Клиниката по изгаряния към "Пирогов" и от аптеката ми казаха,че им се възлагали по-големи надежди,отколкото на кремчето Зерадерм :roll: Аз си купих от малките-една лепенка струва 61 лв.
:lol: Честно казано малко са ми странни :lol: :lol:

П.П.Имам чувството,че съм си залепила силиконови презрамки на белезите :wink:

mmmmmmm 10th January 2007 13:27

Ама тоя Контрактубекс наистина въобще не влияе на белезите! Д-р Бояджиев ми препоръча да се мажа с него (операцията ми за увеличаване на бюста беше май месец). Наистина не съм много редовна с мазането, ама белезите си стоят червени, без дори и минимална промяна :( Принципно кожата ми е предразположена към образуване на белези, та затова искам да попитам дали ако ходя на солариум белезите ще се заличат или е възможно да се получи обратния ефект? :roll: През лятото като ходя на море и ако имам някакъв белег,слънцето ми влияе много добре, но дали ще е така и с тези белези?Мнения?

ПП: Знам, че темата е стара, но не ми се искаше да пускам нова

grace 10th January 2007 13:39

На мен ми препоръчаха Дерматикс и засега съм доволна. Белезите ми са много тънки и бледи. Но може би има значение че са около ареолата , а казват че там по-бързо се заличават :roll:

bimbi 10th January 2007 14:40

Цитирай:

Първоначално написано от Mischa
Ама тоя Контрактубекс наистина въобще не влияе на белезите! Д-р Бояджиев ми препоръча да се мажа с него (операцията ми за увеличаване на бюста беше май месец).

м? :shock: на мен ми каза да не се мажа с нищо, още по-малко пък с Контратубекс 8)

zuzina 10th January 2007 15:18

Мисля си, че зависи от белега, не толкова от мазането. Синът ми има корекция на ушите, единия белег е груб, релефен и червен, а другия е тънък като косъм и блед, а и двата са мазани едновременно с контратубекс!!??

junglegirl 10th January 2007 16:55

Цитирай:

Първоначално написано от zuzina
Мисля си, че зависи от белега, не толкова от мазането. Синът ми има корекция на ушите, единия белег е груб, релефен и червен, а другия е тънък като косъм и блед, а и двата са мазани едновременно с контратубекс!!??

И при мен има разлика в белезите,а кожата е същата,грижите също...според мен основно значение има ШИЕНЕТО.

tania29 10th January 2007 17:29

И аз се оперирах преди 3 месеца и ми изписаха Контратубекс и Дерматикс-лекарката каза да ги редувам и до една година няма да си личат.Но засега още се виждат червени ивици

Excel 10th January 2007 19:24

И аз бях на този принцип , но Контратубекс и Зерадерм . В края на деветия месец - добре съм на белези / или вече съм свикнала с гледката - има го и този психологичен момент / .

mmmmmmm 10th January 2007 19:46

Цитирай:

м? на мен ми каза да не се мажа с нищо, още по-малко пък с Контратубекс
Предполагам, че ти е казал да не се мажеш с крем против белези, защото е видял, че белега ти заздравява добре. При мен го има момента, че кожата ми е склонна към образуване на белези. А какво мислите по въпроса за солариума?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:17.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.