Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Скуба Дайвинг (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9667)

pifco 13th October 2009 11:57

Скуба Дайвинг
 
бях се зарекъл да не пускам теми ,но има хора които се интересуват от това готино нещо ,та реших да не спамим другаде ,а който има преживявания по въпроса ,или се интересува да има къде да си споделяме :oops:

мауз 13th October 2009 12:01

Пифи, само дай заглавието на темата в превод :2045:

pifco 13th October 2009 12:11

SCUBA-self contained underwater breathing apparatus-самостоятелен подводен дихателен апарат
a DIVING-oдавяне :D демек гмуркане
когато говорим за SCUBA DIVING е с такъв апарат и си дишаме от него,а когато казваMе FREE DIVING се има предвид гмуркане с една глътка въздух ,на шнорхел примерно

мауз 13th October 2009 12:30

Ясно.
То е хубаво, на младини си мечтаех, дори имах неопрен и беше гот и без кислороден апарат, само с харпунчето....ама то беше преди около 100 години. Нито пазя нещо, нито помня нещо. Само това, че е супер да си под водата. Ех, блазя ви на младите :girl_cry:

pifco 13th October 2009 12:32

тъкмо ти е време наново :D

gabrielita 13th October 2009 12:33

супер мн ме радва от цифра мн време се чудя с какво точно да се занимавам и тъй като водата си ми е слабост почнах да се замислям да се запиша на нещо подобно

pifco 13th October 2009 12:44

ето ви тогава малко инфо как се провежда курса,и какво се случва после.
Обикновено зимата правим едно подготвотелно на басейн ,за да сте наясно какво ви очаква като дишане и координация на движенията в открити води,този курс обикновено го правим на еко хотел Здравец с подобаващ купон,много е весело,после идва ред на теорията.Тя се провежда по един от двата начина: ако ви се идва на лекции в Пловдив в рамките на две съботи и недели е единият,или ако не ,на морето лятото по време на практиката.Там за тези които искат да си карат едновременно курса и почивката сме 10 дена на курс,ако не индивидуално за 4 дена,но ви скапвам от гмуркане и упражнения.
После се полага изпит по теорията и получавате сертификат CMAS*
Това ви дава право да гмуркате каето и да е по света'.
За самия курс ви е нужно маска ,плавници и шнорхел.За останалото имаме грижата ние.След курса е нормално да искате да гмуркате на поразия,но нямате екипировка ,щото си е цифра,но това е рещено,просто ставате наши членове и ползвате екипировката на клуба

вещица 13th October 2009 15:29

Пиф колко ви е членския внос и само в Пловдив ли имате клуб?

Divinemouse 13th October 2009 18:07

и аз искам ,но може ли да се учим в Малдивите :lol:

жоро66 13th October 2009 18:28

Ако в Пловдив е най големия "Дайвинг" клуб, вероятно на морето е клуба за скално катерене по заледени скали :lol: Шегувам се! Гордея се, че имаме такъв клуб в Пловдив!

Пиф, пускали ли са ви, да се гмуркате на гребната база! :roll:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:34.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.