Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   ВЕГА ТЕСТ (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5831)

krisi_pat 19th February 2008 18:41

Цитирай:

Първоначално написано от Martha
Глупости! Дават ти списъка и ти казват ако искаш ефект спазвай следния режим: и пак...сутрин това, на обяд това...вечер месо (протеин) със салатка... НВД отвсякъде :1242: ииии...УМЕРЕНИ количества ас южуал, тъй че забравяш "храни в неограничено количество".

ее ми значи не е така както си мислех и всъщност човек може да си знае полезните храни и без да си го прави.. :lol: жалко.. :roll:

krisi_pat 27th February 2008 23:29

мн ми е интересно за този тест..
ами ако например идеш и ти кажат, че можеш да ядеш и ти изредят там само полезните храни, които си знаеш, че можеш да си ядеш без да качваш като- риба, пилешко, салатки, зеленчуци, плодове и т.н. то тогава се едно е нямало смисъл от теста...всъщност това ли ти казват?

Ally 13th March 2008 15:58

чак се чудя дали има смисъл да се правят такива тестове, след като и без това всеки знае кои храни са полезни и кои - не. И от какво се пълнее. Едвали някой ще ти каже, че от хляб и сладко ще отслабнеш.

chechy 13th March 2008 18:06

Vega test
 
Здравейте,
Тук съм, защото исках да разгледам мнения на хора, които са си правили Vega тест. Заинтригува ме какво предствлява и до колко е ефикасен. Но просто на нещо фрапиращо се натъкнах. Регистрирах се и в някои други форуми, за да публикувам това:
Обръщам се към malcho999. Моля, не преиначавайте смисъла на форума. Тук е място всеки да сподели мнението и опита си, а не за да рекламирате.
Според мен това е реклама и силно се съмнявам, че malcho999 реално си е направила теста и има посочения резултат. До следното заключение стигнах, след като във няколко форума виждам същия текст. Ето линковете, където malcho999, ЕLLIII, eli999 са пуснали същото съобщение:

http://club.biberonbg.com/read.php?12,689540,page=2

http://forum.rozali.com/viewtopic.php?p=164454#164454

http://forum.bg-mamma.com/index.php?...233670.new#new

Дори някъде в bgmama някой също спомена, че е реклама на въпросната лекарка. Ок, няма нищо лошо да споделиш, че си доволен от даден специалист или че има резултат дадена процедура, но ако на мен ми е помогнал даден продукт или специалист, няма да тръгна да се регистрирам в редица форуми и да копирам навсякаде един и същи текст, за да споделя радостта си. Не искам да обвинявам никой в нищо, но просто ако съм на мястото на malcho999 няма да постъпя така.
Така че дами сами решавайте. Нямам намерение да се карам с когото и да е било. Лично за мен - бях решила да си правя теста, но вече НЕ. И ако размисля, няма да е при въпросната лекарка.
Хубав ден на всички:)

liliata 14th March 2008 16:11

Здравейте, от дълго време не съм се включвала, но реших да споделя , че си направих теста! Оказа се , че ако искам да отлабна трябва просто да спазвам НВД , което ми беше ясно и преди! Е вярно е отслабнах , но в никакъв случай не се дължи на препоръките от теста, а просто започнах да се храня, като спазвам режим (сутрин, обед и вечер) , а преди не беше така! Според мен не си давайте парите за глупости, можете да похарчите 80лева като си купите карта за фитнес и антицелулитен гел например! Уверявам ви , че ще е много по-полезно! Естествено не искам да ви ангажирам с моето мнение, но при мен е така! Изборът е ваш!

_Debelanka_ 20th March 2008 15:50

Хайде да кажа и аз за теста Вега, като човек, който си го направи преди 1 седмица. Не мога да кажа дали при всички би имало ефект, но аз определено ще се опитам да се въздържа от храните в различен от зеления цвят.
Не знам до колко добре е обяснен теста в интернет, но на практика ти тестват поносимостта към 240 различни продукта и ако искаш някои комбинации от продукти и резултатите могат да бъдат 3 вида:
1) продукти в ЗЕЛЕНО - организма ти ги разгражда добре;
2) продукти в ОРАНЖЕВО - не ти препоръчват да ги ядеш 3 месеца и
3) продукти в ЧЕРВЕНО - не се пропоръчва да се ядат 6 месеца.
Значи за мен имаше и много изненадващи неща. На мен в оранжев цвят ми излязоха дини и пъпеши например. В червено ми бяха цигарите (а аз пуша и не се случвало често), патладжан, черен пипер, канела, краве сирене и др. неща, но тези бяха по-фрапиращите.
Колкото до достоверността на резултатите, мога да ви кажа, че моя позната си е правила и скъпия кръвен тест и теста Вега и резултатите, поне при нея, са се припокрили на 95%, което за разликата в цената е повече от добре.
Казах каквото знам, решението вече си е индивидулно.
Хубав ден!

krisi_pat 22nd March 2008 01:10

Цитирай:

Първоначално написано от _Debelanka_
Хайде да кажа и аз за теста Вега, като човек, който си го направи преди 1 седмица. Не мога да кажа дали при всички би имало ефект, но аз определено ще се опитам да се въздържа от храните в различен от зеления цвят.
Не знам до колко добре е обяснен теста в интернет, но на практика ти тестват поносимостта към 240 различни продукта и ако искаш някои комбинации от продукти и резултатите могат да бъдат 3 вида:
1) продукти в ЗЕЛЕНО - организма ти ги разгражда добре;
2) продукти в ОРАНЖЕВО - не ти препоръчват да ги ядеш 3 месеца и
3) продукти в ЧЕРВЕНО - не се пропоръчва да се ядат 6 месеца.
Значи за мен имаше и много изненадващи неща. На мен в оранжев цвят ми излязоха дини и пъпеши например. В червено ми бяха цигарите (а аз пуша и не се случвало често), патладжан, черен пипер, канела, краве сирене и др. неща, но тези бяха по-фрапиращите.
Колкото до достоверността на резултатите, мога да ви кажа, че моя позната си е правила и скъпия кръвен тест и теста Вега и резултатите, поне при нея, са се припокрили на 95%, което за разликата в цената е повече от добре.
Казах каквото знам, решението вече си е индивидулно.
Хубав ден!

може ли да кажеш дали е има някакъв ефект като ядеш само от храните в зелено? :roll:

snejko 8th May 2008 11:18

:new_user: здравейте!!искам да ви кажа НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ С ТОЗИ ТЕСТ аз също ходих да си го напрява, и ''компетентната диетоложка'' ме убеждаваше,че уж според теста трябва да се храня само с пържени храни пици и всякакви тестени глупости!!!Мислите ли че подеиства??И също така че най-много трябва да ям картофи..с тази разлика че от картофите толкова ми се издува корема,че ходя после 2 дни като бременна,а иначе ми се били разграждали най-добре!и така дадох си аз 90 лева за този тест :wall:

ellica 8th May 2008 12:42

Аз съм правила теста миналата година. Тогава също бях на хранителен режим, т.е. от дълго време въобще не консумирах сладко, тестено, пържено и др. подобни. От месата по принцип не обичам свинско, наблягам на пилешко, пуешко и риба.
Резултатите при мен бяха повече от абсурдни - от всички 240 тествани храни, напитки и подправси ми бяха позволени около 20-на, по спомен:

1. месо - свинско, бекон, сланина ????
2.риба - есетрови, риба тон ???? нали знаете колко биха ми стрували :D
3. зеленчуци - само следните - броколи, зеле, спанак, аспержи, салати
4. подправки - риган, мащерка, черен пипер, горчица
5. плодове - САМО лимони, грейпфрут

След тези резултати лекарката ми обяснява, че била имала само един такъв случай на мъж 220 кг?? На въпроса защо според нея се получават тези резултати отговора беше, че "организма ми бил много "замърсен и преситен" от продължителното консумиране на плодове, зеленчуци и постни меса" :2005: :girl_haha:

Изводите оставям на вас! :D

snejko 8th May 2008 14:00

elica :roll:
поне успя ли да отслабнеш от този режим.защото при мене нямаше такъв резултат!!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:54.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.