Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Заличаване на белези от операция на бюста (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5905)

tiffany 13th February 2008 12:14

Заличаване на белези от операция на бюста
 
Здавейте, радвам се че има такива форуми, защото моя близка приятелка има проблем с белезите след операция на гърдите, поставяне на импланти. Разрезът е под гърдата, за съжаление по - голям от обикновено и ако някой се е борил с това, моля за съвети!!!!!!!!!

gwendoline 13th February 2008 12:17

Re: Заличаване на белези от операция на бюста
 
Цитирай:

Първоначално написано от tiffany
Здавейте, радвам се че има такива форуми, защото моя близка приятелка има проблем с белезите след операция на гърдите, поставяне на импланти. Разрезът е под гърдата, за съжаление по - голям от обикновено и ако някой се е борил с това, моля за съвети!!!!!!!!!

И аз се бях уплашила от белезите си в началото, страховито изглеждаха, но сега, шест медеца по-късно са едва видими... Нека се маже поне месец с някое от кремчетата за белези - след време -0няма да се виждат дори :? :cool:

emisof 13th February 2008 12:40

Различна е склонността на организма да произвежда съединителна тъкан - оттук и белезите могат да бъдат от "почти невидими" до червени, лъскави, дебели около един пръст. При първата ми операция моите бяха точно от вторите. Най-добър резултат според мен дава механичното притискане на белега, евентуално комбинирано с инжектиране на локален кортикостероид. Важно е да се знае, че всеки белег зрее приблизително до година.

tiffany 13th February 2008 12:51

Много сте мили, но някой знае ли конкретно място - студио, където да ги заличават и с какъв метод или крем, с който да се третират белезите!

emisof 13th February 2008 12:58

Цитирай:

Първоначално написано от tiffany
Много сте мили, но някой знае ли конкретно място - студио, където да ги заличават и с какъв метод или крем, с който да се третират белезите!

Зерадерм действа, притискайки белега. Има и едни силиконови лепенки Cicacare, които се поставят на мястото. Ако е много надигнат, се "стопява" с инжекции. Прати приятелката си на дерматолог за повече инфо.
П.П. Няма белег, който се заличава на 100%.

tiffany 13th February 2008 13:32

emisof, какво ще кажеш и за Контратубекс, знаеш ли някой добър дерматолог? Ти била ли си си въпросните инжекции?

emisof 13th February 2008 14:01

На мен Контратубекса въобще не ми подейства. Да, слагала съм си много пъти въпросните инжекции - препарата се нарича Kenalog, няма го в БГ. Последният път ми го постави д-р Катя Паскова. И пластичния д-р Михайлов също.

tiffany 13th February 2008 16:08

Благодаря ти за инфото emisof!

Lady Blue 14th February 2008 15:26

аз съм много доволна от контратубекс,а белегът може да се третира по-добре,ако се използва ултразвуков апарат,който вкарва лекарството в дълбоко в кожата.аз си купих апарата с тази цел и виждам много добри резултати!

Divinemouse 15th February 2008 14:06

Аз се мажа със DERMATIX,и не знам дали съм доволна но според мен всичко си е до организъм и до това каква съединителна тъкан имаш и колко бързо се образува.
Разликата във цената на Kontratubex i Dermatix e толяма такаче може и със Kontrtubex


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.