Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Премахване на бемки (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2867)

anichka 16th January 2007 11:05

за нищо на света не бих поверила бенка на козметик. препоръчвам първо консулт с ОНКОЛОГ - бенките са ракови образувания. и на мен ми предстои такова нещо, ама все се офлянквам... :roll:

junglegirl 16th January 2007 11:48

А в студио,като Пикасо нямат ли дерматолог?Не може да махат бенки просто така :roll: .......а може и да може :roll: :lol:

tochnia 9th March 2007 18:21

:)
 
а някои да знае с какво да се мажеш след като ти е паднала бенката за да не се вижда чак толкоз белега???

Excel 9th March 2007 18:27

Паднала или изрязана ? При изрязана и зашита с конец , в момента ползвам Зерадерм .

tochnia 9th March 2007 19:12

:)
 
ами един доктор ми ги намаза с нещо и сега чакам да паднат дали ще имам големи белези и дали е опасно това което сам направил???

junglegirl 15th March 2007 13:13

Знаете ли-ходих в Пикасо да ми махнат една бенка.Има дерматолог и той ми каза,че нама смисъл да ми махат бенката,защото щяла пак да се образува.Изобщо колкото по-малка била една бенка,толкова по-трудно се премахвала. :roll: Имало шанс,ако се премахне оперативно да не регенерира.

chervenokoska_2 15th March 2007 13:20

Аз много се страхувам от бенките. Имам доста и някои са релефни. Следя ги от години. Не смея да ги махна, да не ги активирам. А и наскоро разбрах за една позната, която отишла 3 пъти на солариум, активирала й се бенката в злокачестен рак и си отишла за 2 месеца. Беше на 28 години и остави момиченце на 3. Затова и лятото ги мажа със слънцезащитния на децата.

junglegirl 15th March 2007 13:24

Ами до колкото знам бенките са само тези образувания,които са тъмни на цвят и релефни,а тези светло жълтите са нещо друго.За тях май няма опастност да се премахват.А при изрязане с операция мисля,че и за тъмни бенки не е опасно. :roll:

emisof 15th March 2007 13:52

Смята се, че ако бенката е на място, където има дразнене, трябва да се махне, за да не се активира /ако е надигната или по-голяма/ Колкото по-тъмна на цвят е, толкова по-опасна е. Премахването на бенка само по себе си не води до по-опасни заболявания. Докато слънцето определено им се отразява. Аз ходя и през зимата с най-високия слънцезащитен фактор.
Джангълче, това не го знаех, че се образуват отново :?

junglegirl 15th March 2007 14:03

Цитирай:

Първоначално написано от emisof
Джангълче, това не го знаех, че се образуват отново :?

Да,да-дерматоложката каза,че няма смисъл да се маха,защото пак ще се образува и то вероятно по-голяма и по-тъмна.И аз много се учудих,защото бенката ми е съвсем малка и светла,но тя каза,че точно затова била трудна за премахване.Каза да пробвам с изрязване. :roll:
А жената можеше спокойно да ми вземе парите...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:13.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.