Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Присаждане на коса (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=915)

JSEMD 2nd July 2008 14:36

Коса
 
Да, така е, но тези косми вече трябваше да опадат и новите тепърва да си пробиват път, но уви, все още си стоя със старите. Това проблем ли е? А знаете ли някой добър хирург в тази област поне да се консултирам с него?

jerremy 17th February 2009 03:04

От много обикаляне и консултации по доктори, се спрях на метода КТР (КОЗМЕТИЧНА ТРАНСДЕРМАЛНА РЕКОНСТРУКЦИЯ), който се извършва в Козметичен център "ЧАР". Случайно някой да има мнение относно метода?

likor 17th February 2009 12:14

Здравей jerremy,аз преди време се интересувах от този метод предлаган в козметичен център "Чар".Първия път когато ходих там един господин ми обясняваше че това е нова технология и че има еде си какви предимства и т.н.Уговорихме ден и час в който да бъде извършена таззи"реконструкция"Когато отидох в уречения ден ме посрещна едно младо момиче ,което ми даде да подпиша някаква декларация ,в която се описваше какво представлява метода и какви са очакваните резултати.Прочитайки декларацията разбрах,че това си е едно поставяне на тупе,а при първата консултация въпросния господин ми говореше съвсем други неща.На въпроса ми ,дали това не е поставяне на протеза ,каквато напримир поставяха в Дима стил той ми каза ,че не е протеза.Та така аз след като прочетох декларацията и след като момечето ми изясни ,че това наистина е протеза си излязох от там и това беше.

jerremy 17th February 2009 14:34

likor, благодаря за бързия отговор. То наистина си прилича на един вид протеза, но поне не се налага да я прекрепяш с лепенки, фиби, щипки и подобни. Интересува ме дали някой е виждал на живо човек с такъв вид "реконструкция" и дали изглежда добре когато е поставено, дали си личи, дали е удобно, и неща от този род.

Divinemouse 18th February 2009 12:49

Аз имам един познат със такава коса и повяйрвайте толкова е гродно че по добре да си подстригва косата гола глава...От много далече си личи че косата не е неговата и на мен ми е много смешен...

Bad_romance 24th January 2010 22:48

Чета и по другите форуми, и доколкото разбирам няма спасение от наследствен косопад. Просто трябва да се свиква.
Този Регаин активната му съставка доколкото разбирам е Minoxidil, доказано ли е че тя има ефект точно при наследствения косопад? Аз уж вече съм свикнал, но пък се чудя дали да не взема да пробвам.

Bad_romance 24th January 2010 22:49

Упс, темата била за присаждане на коса, извинявам се.

konstans 16th October 2010 23:15

За съвсем оплешивели места не мога да кажа нищо, но мъжът ми имаше силен косопад и мислехме, че ще оплешивее отгоре. Маза се с какво ли не без ефект. После ни препоръчаха процедури със специална апаратура против косопад и проблема се реши - косопадът спря и започнаха да му никнат нови косми. То не беше сърбеж, не беше мрънкане.....
За два месеца редовно ходене на процедури сега не приказва, че трябва да става абат с тази тонзура :lol:

smehuranka 18th November 2010 12:35

Рекламират мезотерапия за коса също. Дерматоложката ми казва, че имало чудесни резултати ако е оредяваща косата, не баш гола глава.

patrisha 18th November 2010 13:51

Да, това и аз съм го чувала. Според мен обаче причините за косопада обикновено са вътрешни - или хормонален проблем, или някакво заболяване, или недостиг на нещо в организма. Така че би следвало първо да се установи причината и след това да се предприема нещо за спиране на косопада и възстановяването на косата. Освен това съм чувала, че процедурата е много болезнена, много повече от тази на лице например.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:49.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.