Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Предучилищна в детска градина (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4893)

Babri 31st August 2007 15:39

Предучилищна в детска градина
 
Здравейте :D Какво мислите за предучилищната в детска градина :?:

Limoni-Johni 31st August 2007 15:56

Babri, ако си доволна от детската си градина досега, нищо не ти пречи да го оставиш детето и за предучилищна. Не знам твоя дребосък как би понесъл една промяна на средата, ако го запишеш в училището за предучилищна подготовка...
Моя се научи доста сносно да смята, да пише цифри и букви (само луличките и ченгелчетата го озориха...), да срича (ама го мързи).

Babri 31st August 2007 16:23

Здравей Limoni-Johny,моето хлапе много си харесва градината и най-вече приятелите :D Обаче се притеснявам дали достатъчно добре ще го подготвят и дали ще възприеме сериозно,че трябва да учи.Много му се играе на милото,а буквите кой ще учи,не знам.Първо мислих да го записвам в училище,ама следобед няма кой да го гледа.Става май сложно.

Limoni-Johni 31st August 2007 17:13

Лично мнение: ако му харесва в градината и ако ти си доволна от подготовката, не го мести - стреса ще е голям за детето.
А за буквите... В първи клас какво ще прави? Нали пак буквички ще учи... Нормално е да му се играе, нали е дете...
Ние за цяло лято не сме написали повече от 3-4 странички... Все нещо по-интересно си намира :lol:
Но пак ти казвам - лично мнение.

Мария Василева 31st August 2007 18:38

Цитирай:

Първоначално написано от Limoni-Johni
Но пак ти казвам - лично мнение.

и аз съм на същото мнение, Limoni-Johni. Разбирам и майката -едното ми дете си изкара в детската градина предучилищна, другото- в училище. Най-важната разлика е самото дете и подхода на близките. Някои деца още в детската градина знаят да четат, други и в началните класове сричат(и то като са ходили на предучилищна в у-ще).
Зависи и от госпожата, но щом се чувства добре в средата си- това е много важно. Разбира се, семейството си преценява.

Babri 31st August 2007 21:59

Ами така е,средата си е много важна :) Детенце се чувства там много добре и затова ще го оставя в градината.Пък и едната госпожа му е любимка и се радва да я вижда.

chervenokoska_2 1st September 2007 13:30

Ето и моя опит. Голямата ми е на 6години и половина, но няма да я пусна сега в първи клас. Но понеже миналата година в групата имаше и по-големи деца, караха по предучилищна програма. Не мога да се оплача никак. Много сериозно си занимаваха децата даже. Сутрин, следобяд. Вследствие на което сега детето ми почти може да чете, смята до 10, знае всички букви, спелува думи и даже пише доста съвсем свободно сама и още куп други полезни неща (природа, правила на движение, за света и т.н.). Ние бяхне избрали по препоръка на учителките програма с 13 учебника и наистина се оказа добър избор. Освен това да не споменавам, че все пак си почиват, хранят ги, играят ги и си спокоен още една година. Според мен учителките се понаучиха да внимават и да обръщат внимание на децата, а не просто да отбиват номера. Така, че ако можеш да им се довериш - остави детето си в градината, а вкъщи под формата на игра може да надграждаш по 15-тина минути всеки ден, но ми се струва, че няма да има нужда и от това.

estrella 1st September 2007 23:08

Доколкото знам, в предучилищните групи в училище също играят повече, както си е в детската градина.
От тази гледна точка май е по-добре да си го оставиш в градината, за да знае, че догодина като иде в новата сграда, с новите деца, ще се учи и ще е сериозно. Ама щом няма кой да ти го гледа, май вече си решила;)

Babri 2nd September 2007 13:13

Ами нямам друг избор :D Ще пробвам в градината,пък събота и неделя ще се занимавам с него в къщи.Една учителка ми каза да не го уча предварително да чете и смята,защото после нямало да му бъде интересно.Е,има логика :D

Street 2nd September 2007 13:37

аз не съм ходил в предучилищна и виждате ли как съм преуспял ;) седях си една година в къщи с МАМА :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:53.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.