Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Хранене при тренировки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   какво да ям за да стана по висок :?: (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6248)

fresh4y 7th April 2008 19:08

какво да ям за да стана по висок :?:
 
Бих искал да ви попитам какво да ям за да стана по висок :?

cristiano7 7th April 2008 19:13

дай инфо за възраст и височина

fresh4y 7th April 2008 19:14

на 13 сам и сам 1.62 ... :( :(

cristiano7 7th April 2008 19:22

на първо място значение има генът ти....ако ти е закодирано да станеш висок така и ще бъде, но в противен случай малко можеш да направиш по въпроса....но нека да си говорим сериозно - ти си само на 13 г....дето се вика сега растеш....не гледай връстниците си....понякога човек израства на височина в по-късен етап, не се притеснявай....това което можеш още от сега да направиш е да играеш баскетбол, волейбол, абе въобще спортувай от сега,.... хапвай стабилно и се надявай....

...имах съученик който беше най-ниското момче в класа....бяхме 6-7 клас (точно като теб)....но после израстна много "бързо"...и сега е почти на моя ръст (182 см)....

fresh4y 7th April 2008 19:27

ахам благодаря ..значи някакъв вид спорт така ли :?: ..аз знам че плуването помага

cristiano7 7th April 2008 19:39

да и плуването е хубаво като спорт, развива цялото тяло...действай докато е време...късмет!!! :D

fresh4y 8th April 2008 18:56

Нещо друго да вземам някакви добавки дочувал сам от някаде но не се сещам от къде някакво Рибено масло :? това помага ли има ли смисъл да го копувам :? :roll:

либенлюбо 11th April 2008 17:28

Като плуването толкова помага, защо плувците не са със размерите на баскетболисти? Това с плуването е поредния мит. Аз съм тренирал плуване и мога да твърдя, че плувците не са особено високи. Лично аз не съм забелязъл някакъв ускорен растеж нито при мен, нито при останалите с които съм тренирал. Даже си мисля, че претоварването физически е по-скоро вредно отколкото полезно. Наскоро се запознах с изследвания направени върху активни спортисти и тука ще цитирам част от него:
„На каква възраст е гръбнакът ви? Оказва се, че докато вие сте в разцвета на силите си, той може вече да е сбръчкан старец.
Доказателство за този тревожен парадокс дава британското изследване сред най-елитните тенисисти на Острова. Учени от Кралската болница по ортопедия сканирали гръбнаците на 33-ма елитни тенисисти младежи, които тренират в Националния клуб по тенис. Никой от тийнейджърите не се оплаквал от болки в гърба. Това, което открили лекарите обаче, било пълен ужас. 28 от тийнейджърите, или около 85 процента от цялата група, имали сериозни проблеми с гръбнака – от кисти до фрактури. При двайсет и трима от тях било констатирано ранно заболяване на ставите. 13 имали дискова херния, други – свиване и изсушаване на дисковете, често срещащо се при 70-годишни хора, но много рядко явление при тийнейджъри.
Изследването показва една много тъжна истина – тези деца, каймакът на следващото поколение в британския тенис, имат гърбове, които са 60 години по-стари от самите тях, пише в. „Ню Йорк таймс”.
Оказва се, че усилените тренировки могат да бъдат вредни за младежите по време на растежа на организма.
Проблемите с гърба не засягат само тенисистите тийнеджъри. Според различни изследвания поне една трета от всички футболисти състезатели, и 25% от гребците също имат проблеми с гърба. Около 40% от гмуркачите развиват различни болести на гръбнака, а повечето от колоездачите усещат постоянна болка в гърба, докато карат.
Най-голямо натоварване на гръбнака според класацията на учените се пада на нападателя в отбора по американски футбол. В момента, в който той се удря с цялата си тежест в опонента си, натоварването на гръбначния му стълб се равнява на близо 900 кг.
Какъв е изводът от цялото изследване върху натоварванията в спорта? Силата и постоянството в спорта могат да се окажат вредни за гърба, особенно за тийнейджърите, чийто гръбначен стълб е все още в процес на развитие .”

fresh4y 11th April 2008 19:36

хаха незнам ама пораснах с 1 сант :D наскоро бях точно 1.62 преди 1 седмица ся сам 1.63 :) Играя Basketball и тука си вземам рибено масло :roll: :roll:

cristiano7 11th April 2008 19:39

яж, яж, яж (месо, зеленчуци, плодове, млечни продукти).....пий рибено масло.....и се надявай....а относно плуването, никой не е казал че се пораства от него....казах че развива тялото...особено ако се започне от ранна възраст....спортове които биха помогнали за израстването ти са баскетбол и волейбол....да сте видели нисък баскетболист (е, имаше един си спомням преди години в НБА, ама са изключения ;) ) ....но пак няма гаранция че ще порастнеш ако генът ти не позволява :D

Ceko 11th April 2008 19:56

Яж стабилно за да можеш да достигнеш максималния си размер, пък каквото стане стане не можеш никак да го промениш.

fresh4y 12th April 2008 13:00

Да ви попитам нормално ли за 13 годни 1.63 :?

fasth 12th April 2008 21:06

Цитирай:

Първоначално написано от fresh4y
Да ви попитам нормално ли за 13 годни 1.63 :?

Доста си висок за годините си. Аз преди няколко години като бях на твойта възраст бях 1,58 висок, а сега съм 1,90. :D :D :D

fresh4y 12th April 2008 23:13

Цитирай:

Първоначално написано от fasth
Цитирай:

Първоначално написано от fresh4y
Да ви попитам нормално ли за 13 годни 1.63 :?

Доста си висок за годините си. Аз преди няколко години като бях на твойта възраст бях 1,58 висок, а сега съм 1,90. :D :D :D

Ти сигурно тренираш нещо или :?

fasth 13th April 2008 21:13

Цитирай:

Първоначално написано от fresh4y
Цитирай:

Първоначално написано от fasth
Цитирай:

Първоначално написано от fresh4y
Да ви попитам нормално ли за 13 годни 1.63 :?

Доста си висок за годините си. Аз преди няколко години като бях на твойта възраст бях 1,58 висок, а сега съм 1,90. :D :D :D

Ти сигурно тренираш нещо или :?

Ами да ти кажа честно нищо не тренирам. Твърде съм мързелив.

fresh4y 14th April 2008 22:15

ахам :P Моля да и другите да си кажат мнението :? добре ли за мен 1.63 :?

CBR1100XX 15th April 2008 06:34

Basketball....... това е истината да дърпаш нагоре :idea:

Liana 16th April 2008 11:20

Жирафи.

porcelanova_mechta 17th April 2008 01:49

:)
 
Фрешчо ти не беше ли писал в една тема че си на 19? Иначе не го слушай този който обеснява, че от плуване не се расте. Не знам къде е тренирал ама изгледай едно състезание по плуване и виж дали са ниски плувците(всички са 190+). Ти предполагам не искаш да станеш 220 см. На мен брат ми, като беше в 8 клас беше 165 сантиметра, а лятото между седми и осми вече беше 173. Сега е 180. Мога да ти кажа ходи си на плуване, играй баскетбол и волейбол за удоволствие. Яж от всичко по много(само гледай да не станеш дебел от малък), защото на един млад организъм му е нужно всичко за да расте и не се притеснявай. Успех и ще те видим след една година като почнеш да не можеш да минаваш през нормални врати.

naumbg 17th April 2008 11:27

Re: какво да ям за да стана по висок :?:
 
Цитирай:

Първоначално написано от fresh4y
Бих искал да ви попитам какво да ям за да стана по висок :?

Хапвай си по един дългуч на закуска. В тях има всичко необходимо за разстежа. Повярвай ми.

fresh4y 17th April 2008 13:43

Не сам на 19 ... аз и плус тва тоя naumbg изобщо не го слушам само безмислени неща пиши !
Да попитам теи като почнах да играя bastketball по колко време да отделям :? :? Часове :? или няма значение .. почивка трябва ли да правя :?

naumbg 17th April 2008 14:35

Re: :)
 
Цитирай:

Първоначално написано от porcelanova_mechta
Не знам къде е тренирал ама изгледай едно състезание по плуване и виж дали са ниски плувците(всички са 190+).

Брей тия плувци само да се топнат в басейна и са стигнали до другия му край. Май ще трябва да правят по дълги басейни. Аз се чудих защо рибите са толкова високи, а то щото плуват. Ако почнат да играят и баскетбол колко ли ще са високи?

либенлюбо 17th April 2008 22:23

Re: :)
 
Цитирай:

Първоначално написано от porcelanova_mechta
На мен брат ми, като беше в 8 клас беше 165 сантиметра, а лятото между седми и осми вече беше 173. Сега е 180.

:D Абе как брат ти в 8 клас е 1,65 висок, а преди да стане 8 клас е бил 1,73? Значи се е смалил от плуването, а?

cristiano7 17th April 2008 22:28

голям цирк стана тук :biggrin: ....абе яЖте ми ....и ще станете дълги...няма начин

LunaTic 20th April 2008 14:21

Единственото което може да направиш е да видиш колко са високи майка ти и баща ти и ще видиш до къде ще станеш висок все пак си взел техните ДНК. Баща ми е 189 см., а аз съм 195 см - ЯКО

fresh4y 20th April 2008 16:19

Цитирай:

Първоначално написано от LunaTic
Единственото което може да направиш е да видиш колко са високи майка ти и баща ти и ще видиш до къде ще станеш висок все пак си взел техните ДНК. Баща ми е 189 см., а аз съм 195 см - ЯКО

Баща ми е 188 ,а майками е 170 ... тя ми каза че на мойте години е била 155 а бащами на моите години е бил 1.61 , а аз сега сам 1.63
КОлко ли ще стана :?: :?:

fresh4y 23rd April 2008 12:44

няма ли да кажете нещо ?

SummerBaby=) 23rd April 2008 20:52

Размерът няма значение! :girl_haha:

fresh4y 24th April 2008 22:11

Цитирай:

Първоначално написано от SummerBaby=)
Размерът няма значение! :girl_haha:

На кое ?

djack 15th May 2008 20:36

Както се казва:
Работата е по земята не по небето

sladi4ko_bs 15th June 2008 17:56

Моят "проблем" е по-сериозен. Аз съм на 13(почти 14) и съм висока сам 1,53... Има ли някакъв начин да порасна на височина? Моля ви помогнете! :(

cvety 15th June 2008 18:28

плуване, плуване и пак плуване...8 години го тренирам и съм 1.73 (момиче)...но да знаете,че разширява раменете,което хем ме радва,хем ме дразни

sladi4ko_bs 16th June 2008 16:32

8 години?? :shock: :lol: лелеее...ами че аз ще стана на 20 и няколко! :lol: :lol:

cvety 16th June 2008 19:33

Цитирай:

Първоначално написано от sladi4ko_bs
8 години?? :shock: :lol: лелеее...ами че аз ще стана на 20 и няколко! :lol: :lol:

ми аз си го тренирам,защото много ми харева,а ти тренирай докато постигнеш това което искаш :cool:

жжж 21st June 2008 10:18

Яжте от всичко по много, така няма да изпуснете нещо важно със сигурност. :D

wheyzs 3rd July 2008 01:35

Цитирай:

Първоначално написано от sladi4ko_bs
Моят "проблем" е по-сериозен. Аз съм на 13(почти 14) и съм висока сам 1,53... Има ли някакъв начин да порасна на височина? Моля ви помогнете! :(

Турвам ти един мечкоубиез и без тва скоро идвам в Бургас и от 1,53 6е станеш 1.65 само дане се обарка нещо и да не мога да дойда в бургас че си останеш ниска -шегувам се не ми се ловете--------да питам аз съм между 170-173 см. 19 год.как мога да стана 180 вуйчо ми е некаде малко над 180 и брат ми(той е по голям)е 1.80 че и ако не е 1.90 при турците тва да сме високи е характерно така мисля де и ме интересува дали ще мога се удалжа малко -гледам давате съвет за баскет и аз имам интереси кам тоя спорт никога не съм играл но и аз май ще гледам на тамно та да не ми се смеят хората. :D :D :D :D

peshyyy 2nd September 2008 10:14

....
 
Нормално ли е на 13-годишна възраст да съм 1.58

Solver 2nd September 2008 14:15

Като видиш, че сред приятелите ти някои са по 1.50, други по 1.70, ще видиш, че е нормално, човек не расте по таблица от книга.
А и какво би значело ненормално... Някаква болест ли :lol: Няма нормален ръст, има само среден за обществото, ще пораснеш толкова, колкото ти е писано.

Mycka 7th January 2009 15:56

Цитирай:

Първоначално написано от Liana
Жирафи.

:lol: :lol: :lol:

недей-не я слушай!така ще ти се удължи само врата :lol:

Ania 13th February 2009 11:00

Ами честно казано .. аз самата израстнах (доста) с плуване
за едно лято г/д 7-8 сантиметра дръпнах (може даже и от горе)
ама след кат си спрях тренировките си седя на един и същи размер (1.73/ момиче/ 15 год)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:09.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.