Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Подут корем, ще се пръсна :( (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4131)

verita 30th May 2007 08:25

В 12:15 имам час, ще пиша после. Оф, страх ме е :?

Puppito 30th May 2007 09:26

Цитирай:

Първоначално написано от verita
В 12:15 имам час, ще пиша после. Оф, страх ме е :?

нидей са страхува! :girl_kiss2: с теб съм!!

verita 31st May 2007 07:59

Тази сутрин ходих на изследвания, на обяд ще взема резултатите и ще пиша. Във всеки случай е дебелото черво :?

Puppito 31st May 2007 10:45

Цитирай:

Първоначално написано от verita
Тази сутрин ходих на изследвания, на обяд ще взема резултатите и ще пиша. Във всеки случай е дебелото черво :?

дебелото черво значи. ами дано да са ти добри изселдванията и да се намери къде точно е проблема, за да бъде скоропостижно разрешен!

leny-07 31st May 2007 10:56

Имах същия проблем и нито доктори ми помогнаха, нито изследвания, нито "Еспумизан" и "Мезим форте" :?
Подуването спря, след като започнах да се храня редовно и по няколко пъти на ден, освен това НЕ пия кафе на гладно и ограничих млякото и млечните продукти.
Аз специално явно имам непоносимост към млякото и млечните продукти, но освен към тях стомахът /при някои хора/ е чувствителен към всички по-трудно смилаеми храни - риба, листни зеленчуци /трябва да се приемат в ограничено количество/, ядки, свинско и телешко, мед....
Пробвай преди всичко да се храниш редовно - това подпомага и редовното ходене до тоалета. Голяма заблуда е, ако мислиш, че с неядене ще си оправиш ходенето до ВЦ-то....
И за зеленчуците - гледай да приемаш неутрални /недразнещи и лесно-смилаеми/ - аз например хапвам преди всичко краставици и ябълки.
Успех, стискам палци!

verita 31st May 2007 11:28

Leni, благодаря за съвета, честно казано се храня доста редовно, закусвам и се старая да не пия кафе на гладно. Само това за млякото не го бях чувала :? Ще трябва да опитам да го огранича, защото наистина много обичам мляко :?

Сега се върнах от лекар, утайки, левкоцити и т.н. показатели са ми в границите, доктора каза да се притеснявам по-малко и да не му мисля много, особено за чуждите проблеми :biggrin: В събота съм на гастроентеролог, да видим тя какво ще ми предпише за колита :? Важното, че не е сериозно :D А вашите кореми къде са подути - от пъпа надолу е дебелото черво (изобщо червата), а от пъпа нагоре - стомаха?

leny-07 31st May 2007 11:54

Цитирай:

А вашите кореми къде са подути - от пъпа надолу е дебелото черво (изобщо червата), а от пъпа нагоре - стомаха?
Всичко ми се подуваше и изглеждах като бременна в 7-ия месец. Усещането е наистина изключително неприятно и ми се скапваше тотално и настроение, и тонус, и самочувствие....
Забравих да кажа нещо за редовното ходене до ВЦ - благоприятно действа мазното и соленичкото в смисъл да не ги изключваш от храната си, ако спазваш диета... Под "мазно" нямам предвид свински пръжки :lol: , а зехтин, рибено масло, такива....
Чай от мента също облекчава подуването, пък и е приятен на вкус. :)

verita 31st May 2007 11:59

А на мен ми забраниха всичко мазно :shock: Както и пикантно и ядки :? и КАФЕ :cry:

Pretty 31st May 2007 12:03

Е Веритка , да си здрава пък по нататък ще си позволяваш по-малко от тези неща които обичаш , а не ти позволяват :D

chick 31st May 2007 13:57

Цитирай:

Първоначално написано от verita
А на мен ми забраниха всичко мазно :shock: Както и пикантно и ядки :? и КАФЕ :cry:

Ето затова не искам да ходя на лекар за подутото ми коремче, щото ще ми забранят всички любими храни...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:36.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.