Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Блефаропластика при д-р Заякова? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5730)

Bora 4th June 2008 21:24

Блефаропластика може да се прави на горен и долен клепач. Аз правих и на двата. Горният ми клепач беше доста паднал върху окото, а на долния имах макар и не много големи, но все пак имах торбички. Торбичките ми ги махнаха, но заедно с тях и част от кожата. Така, че имам шевове и на горни и на долни клепачи. В момента, обаче нямам почти никакви белези. Горните влизат в естествената гънка на окото, а долните - изобщо не се виждат. Леки синини и подутини има само първите не повече от 10 дена. До един месец нещата се наместват, а в момента 6 месеца по-късно, всичко е съвсем нормално и незабележимо. В никакъв случай не мога да кажа, че съжалявам. Но не мога да кажа, че с тази операция се заличават бръчки или може би, само малко. Всъщност кожата, която се гърчеше над очите ми я няма, но това просто не бяха бръчки, а излишна кожа. Евентуално за опъване на бръчки трябва да се консултирате с докторката за комбиниране с някакъв вид лифтинг, което до колкото знам е често срещана комбинация.

Bora 4th June 2008 21:29

И само забравих да кажа, че в началото си прикривах синините с леко затъмнени очила, все пак беше зимно и мрачно време и не вървеше много да сложа слънчеви очила. Грима също не е забранен, както и ползването на обичайната козметика, естествено след махането на конци и лепенки на петия ден.

dedektiv_p 5th June 2008 08:26

Това е доста успокояващо. Аз имам големи торбички на горните клепачи. Ако се разплача те стават прозрачни издуват се и се пълнят със сълзи и стават още по-големи. Въпроса ми е след колко време си работоспособен? Аз работя в къщи и синините няма да са ми проблем десетина дни.

Bora 5th June 2008 18:46

Благодарение на вида на упойката, която ми бяха сложили, се събудих от операцията, като от сън, без страничните ефекти, които обикновено се наблюдават след пълна упойка. Тъй като трябваше да преспя една нощ в клиниката, на сутринта се прибрах съвсем нормално вкъщи. Може би само първия ден се чувствах малко уморена. В следващите 5 дни неприятни са лепенките около очите, аз специално едва ги изтърпях. Други неразположения нямах.

dedektiv_p 5th June 2008 21:12

СУПЕР! Много успокояващо звучи :D

dedektiv_p 5th June 2008 21:13

Цитирай:

Първоначално написано от Bora
Camy, радвам се, че си доволна! Предполагам, че сега няколко месеца след операцията, вече нямаш следи от хирургическа намеса. Знам какво е самочувствието преди и след. Между другото, открих специални процедури за около очите, предназначени точно за след блефаропластика. Мисля да ги опитам.

Би ли ни разказала по-подробно за какви процедури за около очите става въпрос?

Bora 6th June 2008 18:11

Става въпрос за чисто козметични процедури в комбинация с професионална козметика и маски, но не знам никакви подробности. Сега правя разни други процедури за лице и като приключа ще ги пробвам и тези за очи. Важното е, че ги има.

dedektiv_p 6th June 2008 20:28

Разбира се че е важно че ги има, но и ще умра от любопитство докато започнех тях и ни осветлиш по въпроса :D

natalei 11th July 2008 12:11

А колко парички струва операцията?

Bora 12th July 2008 17:59

Миналата есен, когато аз я правих, цената за горен клепач беше около 1500 лв., за долен горе-долу пак толкова. Сега не знам какви са цените. Възможно е да има някакво увеличение.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:49.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.