Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Моля помогнете- откъде да пълня питейна вода (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13499)

ddimitrov 4th July 2013 12:53

Моля помогнете- откъде да пълня питейна вода
 
Здравейте,
от доста време пия най-вече изворна вода на Девин. Както знаете, не е полезно да се пие само минерална вода.
Тъй като научих, че е препоръчително течностите, които пием да не са в пластмасови бутилки (пластмасата оставя вредни вещества във водата), реших, че ще си пълня вода сам от някоя чешма с питейна вода в София.
Тук идва проблема- не мога да намеря информация от кои чешми водата е с такова качество, че да ставе за всекидневно пиене.

От определено време се старая да водя живота си по здравословен начин. Желанието ми е да осигуря здравословност и чрез водата, която пия.

Всякакви ДОСТОВЕРНИ източници и линкове ще бъдат оценени!

Sunny Girl 5th July 2013 09:15

Казват, че водата на Драгалевския манастир е добра. много хора съм видяла да пълнят от тази чешма.

DNP 7th July 2013 12:23

Има 2 чешми в Княжево, едната е на последната спирка на трамвай 5, а другата на около 300 метра от нея. Винаги има опашка и много хора на тези места.
Преди време сме пили вода и от Горна баня, но спряхме, защото се появи един много лош мирис и вкус.

lucky16 13th August 2013 13:22

Има чешмички в Бистрица май, и в Княжево. с изворна вода. Тази дето е в центъра е хубава вода, но знам, че е с много висока минерализация и не трябва да се пие често.
Аз си слагам зеолит във водата. Пречиства и извлича токсините от организма.

Мариса 13th August 2013 15:09

Цитирай:

Първоначално написано от ddimitrov (Публикация 790028)
Здравейте,
от доста време пия най-вече изворна вода на Девин. Както знаете, не е полезно да се пие само минерална вода.
Тъй като научих, че е препоръчително течностите, които пием да не са в пластмасови бутилки (пластмасата оставя вредни вещества във водата), реших, че ще си пълня вода сам от някоя чешма с питейна вода в София.
Тук идва проблема- не мога да намеря информация от кои чешми водата е с такова качество, че да ставе за всекидневно пиене.

От определено време се старая да водя живота си по здравословен начин. Желанието ми е да осигуря здравословност и чрез водата, която пия.

Всякакви ДОСТОВЕРНИ източници и линкове ще бъдат оценени!

Да,водата трябва да е изворна,за да е годна за всеки ден.Минералната вода се препоръчва само при здравословни проблеми.В София няма такава чешма,поне ние с мъжа ми не знаем за такава.Ние пълним от провинцията в стъклени дамаджани.

stanetzz 9th September 2013 00:17

Не знам в коя част на София е питащият, но в повечето квартали водата от водопровода е предостатъчно добра за пиене. Това, че на места тече жълта, се дължи най-вече на стари ръждясали сградни инсталации.

Мариса 9th September 2013 10:17

Бащата ми каза за чешмата на Драгалевския манастир.Тъй че,който е от София може да пълни от там изворна вода :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:01.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.