Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   хапчета за прескачане на цикъла (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6287)

last night 13th April 2008 18:43

хапчета за прескачане на цикъла
 
здравейте. :) търесих такава тема, но не намерих, ако не съм видяла-моля да ме извините. Та, искам да попитам дали някоя от вас е пробвала такива хапчета. Искам да си взема, понеже тази година имам бал, а датата ми на цикъла се пада точно с датата на бала, а не искам да съм неразположена. Ще се консултирам с личния си естествено, но предо това исках да ви попитам ако сте вземали-как се чувствахте, имало ли е някакви странички ефекти и такива работи. Благодаря предварително за отговорите :)

misheto7 13th April 2008 19:59

Започни да пиеш противозачатъчни.Когато свърши опаковката и трябва да ти дойде цикъла започни следващата опаковка без да правиш почивка.Така ще пропуснеш един цикъл.Доколкото съм запозната не е добре да се прави често защото объркваш хормоналния си баланс.

sibi 13th April 2008 20:44

Може и с "Примолут Нор 5". Това са 20 таблетки, пият се сутрин и вечер по 1. Цикълът идва 1-2 дена след спирането им, така че можеш да започнеш да ги пиеш примерно 8 дена преди бала. Аз съм го правила няколко пъти и нямах проблеми.

midnight_surprise 13th April 2008 20:56

И аз миналата година имах бал и цикъла ми съвпадаше с бала, 3дни преди да ми дойде пих сутрин и вечер "Примолут Нор 5" като последното хапче до изпих сутринта в деня на бала и цикъла ми дойде на по-следващия ден! Нямах никакви странични ефекти, даже цикъла ми беше по-лек, без болки и т.н. :)

last night 13th April 2008 21:01

хм, еми аз не разбирам много. но, незнаех, че с противозачатъчни трябва да стане. бях чувала че има някакви хапчета който са точно за това примерно ако го пия даден месец и през този месец да не ми дойде въобще. просто не искам, май месец да ми идва, не да ми закъснее с ден два, а да не ми идва въобще

Patetu 13th April 2008 21:23

Ами аз доколкото знам не е добре да не ти идва въбще.. Ще си нарушиш хормоналния баланс в организма а от там ще си навлечеш и редица други неприятности- като надебеляване, проблеми с кожата, изнервеност... и т.н. А ако искаш да ти мине като хората, т.е. да не ти идва към датата на бала- най-добре се посъветвай с генеколога си и той ще ти препоръча противозачатъчни :) Но не прекалявай с това "да не ти идва" - ще си прецакаш иначе хормоналните равнища.

Gia 14th April 2008 03:49

Ох, тези сладки трепети около бал :girl_in_love: Миличка, все пак отиди на гинеколог, той да ти предпише нещо. А да не ти идва въобще, това пък защо???
Мой личен и много горчив опит-трябваше да ходя на басейн, но щеше да ми идва този ден и реших да изпия два упсарина (чула, недочула, че спирали кръвотечението). Някаква алергична реакция развих и няма да казвам, че вместо на басейн, бях в спешна помощ, горката ми майка, береше душа. Аз подута, устните ми чак обърнати-цялата червена като домат и едва дишаща. Ей от 2 упсарина. Оттогава-вече 5 години, не пия никакъв аспирин-разви ми алергична реакция към ацетилсалициловата киселина. Ако щете вярвайте, но не пийте хапчетата като бонбонки, плс :) Дори и да не ви се случи това-аз 18 години нямах проблеми с него. А сега и кисели краставички, консервирани с аспирин не ям.

Sobieski__ 13th July 2008 21:22

А тези хапчета Примолут Нор 5 дават ли се без рецепта?

Beautiful_ 13th July 2008 21:35

Цитирай:

Първоначално написано от Sobieski__
А тези хапчета Примолут Нор 5 дават ли се без рецепта?

и аз се интересувам... :roll:

sibi 13th July 2008 21:47

Да, можете да си ги купите без рецепта, но не са безобидни, все пак може да объркат хормоналния баланс.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:16.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.