Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Къпане при 39 градуса температура (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11814)

Iliana81 6th March 2011 14:41

Къпане при 39 градуса температура
 
През нощTа даже стигнах 40 и направих гърч, смъкнах я но се събудих цялата в пот, дори и завивките. Сега температурата ми е 39 и искам да се изкъпя, не се трая обляна в пот, а ми казаха че не трябва да вземам топъл душ а само хладен, до 30 градуса мах. Имам чувството, че ще замръзна, имам треска...
Свикнала съм водата да е над 40 градуса. Някакви идеи да се справя с треската, за да мога да си взема топъл душ?

apoklistika 6th March 2011 15:52

Кой ти го каза тва, знаеш ли къв шок можеш да си докараш така :? По принцип при малките деца, ама и при възрастен можеш да го приложиш, правилото е температурата на водата да е с 1 градус по- ниска от телесната и постепенно с падането на телесната, намаляваш и температурата на водата до нормалната. Тъй че, спазвайки това правило, спокойно можеш да си вземеш душ. Мога да ти препоръчам още една бабешка рецепта, която действа безотказно- разбий леко един- два белтъка и си намажи стъпалата с тях- много бързо свалят температурата, мажи, докато я свалиш съвсем.

Babri 6th March 2011 17:50

Чувала съм че стъпалата се мажат с мед и се обуват чорапки.Освен това обтриване с оцет също смъква температура.

lullaby 6th March 2011 18:06

На мен и сестра ми като бяхме малки и като имахме температура мама ни рисуваше решетка с йод на стъпалата и обувахме чорапи. Така спим цяла нощ. А за смъкване на температурата не трябва ли нарочно да се изпотиш?

Bril 6th March 2011 20:04

Ако има от къде да си купиш хомеопатичното Беладона 15CH

root 7th March 2011 10:11

Хладки душове и прием на много вода...

Iliana81 7th March 2011 14:49

Това с меда го пробвах и наистина действа. От 40 смъкна на 38

kiarra_81 7th March 2011 15:25

chaoslady, аз при моите деца действам с чорапки, напоени с оцет. Това също сваля бързо високата Т, заедно с Хексалгин. Мен ме озадачи това, че си направила фебрилен гърч. Това не се ли случва само на децата до 5-6 годишна възраст??? Защото дъщеря ми преживя гърч когато беше на 3 години и имаше усложения... не искам да си спомням дори. Лежахме 7 дни в болница... и докторите ме убедиха, че гърч правят само децата. А ти сега ме притесни отново, наистина ли се случва във всякаква възраст??? Защото все още треперя и при най-малката Т при дъщеря ми давам Хексалгин, въпреки че е вредно, защото умирам от ужас да не го преживеем отново. Извинявам се за спама, но трябва да знам.

Дано бързо оздравееш и да овладееш скоро температурата. :2020:

Iliana81 7th March 2011 16:40

Не знам дали всъшност е гърч в истинския смисъл. Беше свързано с бълнуване, чувство за нереалност.
При децата май е от инфекция на дихателните пътища, и до колкото знам е свързано със загуба на съзнание. Аз имам ушна инфекция, която премина и в гърлена и синузит.
Аз си смъквам температурата с ибупрофен, имам капки за уши и капки за нос и вземам антибиотик. Дано не го преживееш отново, предполагам не става въпрос за същото състояние, но тъй като не ме видя лекар в това състояние аз си го обясних че е гърч. :roll:
Днес лекаря ми изписа и капки за нос, миналата седмица бях само на ушни капки. Изписа ми и антибиотик, започнах да го вземам от днес, защото ако не се излекува инфекцията може да останат трайни увреждания на слуха. :?

kiarra_81 7th March 2011 17:05

Благодаря ти за обяснението, разбрах те. :1219: Явно наистина става въпрос за по-различно нещо, но определено не ти е било приятно изживяване. :( Добре е, че си започнала бързо с лечението, дано скоро се пребориш с това заболяване! Това със слуха е доста сериозно, дано не се стига до никакво усложнение. Надявам се, че утре ще се чувстваш много по-добре от днес! :2020:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:52.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.