Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Козметична стомотология (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1034)

ivaivalito 9th February 2006 18:28

Козметична стомотология
 
Сега дават едно предаване по FOX LIFE пълна промяна и там им правят такава козметична стомотология и зъбите им стават направо перфектни .Има ли някъде в БГ такова нещо.

Кокиче 9th February 2006 18:46

Според мен козметичната стоматология не е нищо друго освен изпиляване на зъбите и поставяне на металокерамични коронки. Така се коригират кривите зъби, подравняват се и усмивката придобива холивудски оттенък. Разбира се, че можеш да си направиш козметична стоматология в България, има достатъчно опитни специалисти, намери "своя" и приготви необходимата сума...

dnny 10th February 2006 09:04

:)
 
Аз също съм се интересувала за металокерамика.гледам и пълна промяна :) разбира се.
В България няма качествени керамики.Повярвай ми,познавам най-добрите зъболекари.В предаването слагат порцеланови фасети (май се казват) .Да Винчи.Те са невероятно скъпи.Имам приятелки,които си направиха зъбите и нямат нищо общо с тези по тв.Тези,които слагат тук са тебеширени и не стоят естествено.Да неговорим,че след година започват да посивяват.

Aset 10th February 2006 19:46

Порцелановите фасети ли псивяват? Че и аз съм се замислила за такава на един зъб?

ivaivalito 11th February 2006 11:39

добре колко са толкова невероятно скъпи.Аз това лято бях в L.A където се снима предаването .Не че искам да участвам просто искам да си платя за такива зъби .Каква ли е ценета.Тогава не ме интересуваше щото ми беше друго на главата но сега като се замисля ми е интересно . 10 000 $ дали ще ми стигнат или са малко .А и вярвам че няма начин в Европа да няма дори и по добри стомотолози .Милано например.

д-р Венелинов 15th February 2006 23:18

фасети
 
Ако мога да се намеся в разговора, а съм стоматолог и от две години се занимавам с естетични възстановявания. Съвсем не е вярно, че в Бг няма добри естетични стоматолози. Това, че много често поациентите получават лошо изработени и неестетични възстановявания се дължат на факта, че доста от колегите въобще не са наясно с някоподробности в самото изработване (в това число включвам и зъботехниците).
Правилно изработенте керамични фасети (а те биват: директни фотополимерни или индеректни фотополимерни, керамични фасети) имат структура много близка до тази на естесвените зъби и пречупването на светлината е същото. Това има отношение към естественият им изглед. Здравината също е много добра. А дълготрайността зависи както от стоматологичната-зъботехническа работа, така и от сериозното отношение (хигиена и профилактика) на пациента.
По отношение на цената в БГ (говоря специално за Ватна, защото съм по-добре запознат) средно се движи между 450-600 лв.-зависи от кабинета и специалиста. До колкото знам в САЩ в различните щати варира в доста по-големи граници, но в стандартен кабинет (средностатистически) цената им се движи около 1200-1500$.
Фасетите DaVinci (от прословутото предаване на Fox Life) се наричт така на името на лабораторията (немска) в която се изработват. Пародоксалното е, че независимо от това, че в САЩ те са изключително разспространени повечето добри лаборатории се намират в Германия или Япония.
И накрая, ако сте решили да подобрявате усмивката си-фасетите са един прекрасен и мноооого щадящ (за разлика от короните, па макар и безметални, керамични) метод на естетично възстановяване.
http://drvenelinov.dir.bg/_wm/galler...&df=17&dflid=3
:D :D :D

dnny 16th February 2006 09:15

:)
 
Д-р Велинов бихте ли ми обяснил каква е разликата между фасетите и коронките?
Благодаря :)
И още вие работите ли с такива с марката DaVinci?Ако е така,има ли сертификат от производителя.
Когато писах горното си изказване имах предвид НЕ ,че в БГ няма добри стоматолози,а че не ми харесват протезите(ако мога така да ги нарека) които слагат.Имам приятелки с много големи възможности,които си направиха зъбите в БГ и въобще не бяха като по foxlife.После заминаха за щатите да ги сменят и се върнаха със супер холивудски усмивки.А повярвайте ми в БГ се подложиха на най-доброто и цените бяха доста по-големи от тези които сте написал.
Всичко добро!:)

Aset 16th February 2006 17:31

И аз имам въпрос, д-р Велинов.
Говорите за сравнение между коронки и фасети в случаите, когато това е по желание на пациента, а не го налага здравето на зъбите, така ли?
При фасетите зная, че се изпилва здравата предна повърхност, целия емайл на зъба, ако това е щадящо, то как е при короните? И двете са необратими, предполагам?
Благодаря!

д-р Венелинов 16th February 2006 22:21

фасети
 
Като става въпрос за разликата между фасети и корони две мнения по въпроса няма, а теса : "ЗА" фасетите и "НЕ" за короните на здрави или поне в по-голямата си част здрави зъби. Защо ли? По най- простата причина-понеже за корона се изпиляват 70% здрави зъбни тъкани, за фасети едва 30 % от външната (към устните) повърхност на зъба. Това е най-малко инвазивния метод за коригиране на зъбни дефекти от профилактична и естетична гледна точка. Дебелината на изпиляване е едва 0.3-0.7мм срещу 1.5-2.0 мм за корона. Освен това изпиляването на зъба се прави на 0.5мм над ръба на венеца, което с годините на стареене на организма няма да доведе до необходимост от подмяна на фасетите (по простата причина, че се запазва емайла, както под фасетката така и извън нейните граници). При короните нещата стоят различно-зъбите се изпиляват на 0.5-1мм подвенечно като по този начин се унищожават както емайла (най-твърдата тъкан в приеодата) така и цимента покриващ корена. Така, че когато след време поради стареенето на организма или поради някаква др. причина (взспаление, травма, зъбен камък) венеца се отдръпне и се оголи корена между короната и венеца, това налага смяна на тази корона(или мост). Според изследвания на различни учени годноста на една корона или мост е средно 10-12 год., а на керамичните фасети 20-25 год.
Dnny- аз не съм се обидил от това, че имаш мнение за работата на моите колеги, просто исках да уточня, че във всяко стадо има и черни овце или по-скоро: вв всяко стадо има и бели овце.... :D
Голяма част от колегите, които работят или се опитват да работят фасети допускат една съществена грешка. Занимават се само със зъбите, а не с целят вид на усмивката или по-точно това, за което писах по-горе: червена-бяла естетика. Другият проблем са лабораториите. Във Варна има едва 2-3 лаборатории, които могат да се спарвят що годе добре, а в София да са малко повече (наблюденията са на колегата при когото ходя на специализационни курсове по естетична стоматология и забележете той не е доц. или професор, а работещ стоматолог).
По повод показанията за използване на фасети (на Aset). Фасетите се използват за трайно коригиране на преоцветени (напр. от антибиотици) зъби, криво подредени, счупени, разредени зъби, зъби засегнати от загуба на венец, къси или дълги, изтънени, изтрити зъби. Общо взето да не забравяме, че стоматологията все пак е медицинска дисциплина (независимо от това, че доста колеги са повече търговци, а не лекари) и всеки уважавш себе си стоматологне би направил нищо по който и да е зъб ако това не се налага. Нали няма да искате да ви пробият зъба за пломба, ако няма кариес. Основното показание е по естетични причини (тези които изброих по-горе).
По въпроса за изпиляването за фасети се отнема част от емайла без да се засяга връзката между него ми дентина (вътрешната твърда зъбна тъкан), ато така не се нарушава здравината ( впряк и преносен смисъл) на зъба.
И при фасетите и при короните обаче тези промени са необратими и ако се подложите на това връщане назад няма. Ето защо е хубаво добре да помислите и да поразпитате за да не ви се налага после да ходите до САЩ за да изглеждате като холивудска звезда.
Започнах тази тема, защото ми е любима. Фасетите ми дават възможност да дам красива усмивка на моите пациенти, без да нарушавам сериозно здравето на зъбите и венците.
:D :D :D а това са ми любимите емотикони. КАжете не са ли готини.... :D

д-р Венелинов 16th February 2006 22:26

...и само да допълня. Не отричам короните, защото има случаи, в които те са незаменими. Прилагам една моя статия, която публикувах в един зъболекарски (бг) форум същият като този... :oops:
http://www.zabolekar.info/statii/rosen1.doc

д-р Венелинов 16th February 2006 22:34

публикувах в моя временен сайт снимки от един мой учебник за да видите колко се изпилява за корона и колко за фасета. Снимките са с номер 111.
http://drvenelinov.dir.bg/_wm/gallery/?df=17

д-р Венелинов 16th February 2006 22:52

Пропуснах да отговоря за фасетите DaVinci. За първи път разбрах за тях от FoxLife от прословутото предаване. Когато се разрових из нета разбрах, че те всъщност се наричаттака на името на една немска лаборатория, в която се правят. Няма нищо по-различно от всичките др. лаборатории, в които се правят такива възстановявания, но явно колегите в САЩ а и в Канада ползват услугите на тази лабораторя. Например Паскал Мань, който е швейцарец и работи в САЩ и е един от най- добрите специалисти занимаващи се основно с керамични фасети (защото има и фотополимерни-наричащи се бондинг или директни композитнифасети) работи с Мишел Мань, който също е швейцарец, но не са братя.
Аз лично за сега не смятам да се възползвам от услугите на лаборатория DaVinci, защотоцените им са доса високи за БГ пазара. Аз лично вземам 180 лв.за фасети и работя с една лаборатория във Варна, чиято цена е 150 лв. Работите ни са добри, но аз все още няма самочувствие на велик зъболекар, а и съм си поставил една граница от 1000бр. фасети преди, която не мога да си позволя да твърдя, че знам всичко за фасетите (е може би само теоретично).
А по повод гаранциите ние с колегата в лабораторията поемаме гаранции за това, че ако има проблеми с наша работа (изключвам случаите на чупене на орехи, отваряне на бири и др. такива случаи със зъби, каквито съм имал), поемаме цялата корекция за наша сметка.

д-р Венелинов 16th February 2006 23:05

Аset, бих те посъветвал, ако решиш да си правиш фасета да си направиш чифт (2,4 или повече но четно число). Причината поради това е симетрията на лицето и най-вече много малко лаборатоории, дори и в София ще могат да наподобят перфектно съседния симетричен зъб. НАй-добре първо направи консулт със зъболекар и след това прецени дали те устройва това което ти предлагат.
Винаги искай от колегите да ти покажат снимки на свой случаи за да можеш да прецениш как работят. защото съвременната естетична стоматология не може без (защастие) дигиталната фотография. Доста от изследванията се правят и по снимка на усмивката или лицето.
:D :D :D

кити 19th February 2006 08:50

за Д-р Велинов
 
В зъболекарския кабинет, където ходя, видях такива фасети, поставени на макет на челюст. Излизаха под предните зъби на около 1 мм. Може ли да се захапва с тях?? Няма ли да се счупят? Достатъчно ли е здраво?
Благодаря!

д-р Венелинов 19th February 2006 14:39

фасети
 
Кики много ви благодаря за въпроса. Това е един основен момент. За да имат фасетите добра естетика, те трябва (в повечето клинични случаи) да покрият и режещият ръб на зъба. Най-големият проблем от това произтича при горните предни зъби, защото при всяко едно отхапване, фасетата ще търпи голямо натоварване по границата на свръзката фасета-зъб. Разбира се по този повод са правени множество изледвания и са побликувани много доклади, с които няма да ви занимавам, но важното е вътрешния ръб ( към небцето по режещият ръб) на фасетата да се проектира в зоните с най-малко напрежение (това са горния край на ръба или долу близо до основата-до венеца, към небцето). Къде точно ще се проектира ръба зависи и от дефекта на зъба- дали ще се коригира форма, позиция, счупване на ръба или дълбоко счупване или друг дефект. Това разбира се е работа на лекуващият стоматолог. Ако той е наясно с всичко това, ако използва специалните за това (дуал- или фотокомпозитни цименти) продължителността на живота една фасета е средно 20.5 год. (по данни от Американската литература). И все пак не забравяйте, че и най-добрите могад да имат неуспехи, но те (стоматолозите) са такива, защото могат да поправят нещата бързо и безболезнено (в пряк и преносен смисъл) за пациента нещата.
:D

кити 20th February 2006 14:17

Доктор Венелинов, къде се намира кабинентът Ви :)

Ginger 20th February 2006 19:33

дойдохме ли си на въпроса :lol: :wink:

д-р Венелинов 21st February 2006 22:27

козметика
 
:D :D :D

ivaivalito 22nd February 2006 12:12

имам въпрос към доктора.А има ли такава възможност да се приспи човека както е по това предаване .И да се оправят зъбите.Защото имам кариеси а стандартните инжекции които изтръпват не ми действат .А и имам една коронка и 2 зъба ми липсват а съм само на 20 години .Просто гена ми е такъв.Каква алтернатива освен мост има да се сложи на изгарания зъб защото знам че мостовете са доста зле или поне майка ми не и го направиха добре .Мерси .

д-р Венелинов 22nd February 2006 13:01

козметика
 
Има общи упойки , които в България се изпълняват от лекар-анестезиолог и във Варна цената е около 40лв. /час. Аз лично не ползвам, защото за 6 год. практика съм имал само 2 случая , в които не ги хвана упойката поради големия старх. След подготовка с леки успокоителни (валидол, валерян) на второто посещение нямах пробем. Аз лично ползвам "Ubistezin" на 3M ESPE с артикаих-най-съвършенната упойка за последните 4 год. (да видим какво ще измислят след 2-3 год.) Може да я потърсите в нета за повече информация....

д-р Венелинов 25th February 2006 17:24

Козметична стоматология
 
...на въпроса за мостовете. Това, че имате 2 липсващи зъба на 20 години е много лошо, но не е толкова страшно. (Моята филосовия е никога да не се обръщам назад, я винаги да гледам напред)
Наистина мостовете не са най-доброто решение, но те са много добро решение поради финансови причини,защото да си направиш един хубав и естетичен мост са необходими по-малко пари, отколкото на мястото на липсващият зъб да се постави имплант. ЗА единични, а и за група липсващи зъби най-добрия вариант е импланти (ако не сте наясно те са нещо подобно на винтове, които се навиват в коста и имитират корен, върху който се изработва изкуствен зъб). Проблема при имплантите е високата им цена и факта, че изискват поддържането на изключително добра лична и клинична хигиена. Дали ще се постави имплант или мост се решава след прегледа, изследванията и консултациите с пародонтолог-имплантолог (аз лично не поставям импланти, а при мен идва специалист, който е много добре подготвен и е специализирал 5 год.), и решението е на специалистите и ..... пациента (много колеги забравят, че пациента има също дума за крайното лечение).

slan4iceto 22nd March 2006 12:22

Темата доста ме заинтригува..Искам да ви попитам при заболяване на венците,имам парандотоза от доста време,може ли да се използват фасети?!Мисля,че от заболяването зъбите ми са с грозен цвят и ме притеснява ужасно,а разбрах,че избелването не било за препоръчване в моя случай.Какво ще ме посъветвате,за да имам хубава усмивка??!Пия Родожил на 6 месеца,използвам специални пасти за зъби,води за уста и какво ли не,но няма спасение от парадонтозата.Ужасно неприятно заболяване,непрекъснато дъвча дъвки и се притеснявам за лош дъх..нека поне да мога да се усмихвам широко,защото обичам да го правя :D

slan4iceto 22nd March 2006 12:26

До д-р Росен Венелинов
 
Доктор Венелинов,моля ви да ми отговорите на горното питане...От бързане пропуснах да отбележа,че се обръщам към вас.Моля за извинение..

д-р Венелинов 30th March 2006 22:18

пародонтоза
 
Проблема с възспалението на венците е доста сериозен. По последни данни на световната здравна организация повече от 70% от хората страдат от една или др. степен на "пародонтоза" (слагам го в кавички, защото по-правилно е да се казва пародонтит).
Минавам на въпроса: Единственият начин за решаване на проблема е първо да се излекува пародонтита. Аз работя с един от най-добрите пародонтолози и имплантолози във Варна. Първо се прави основно и дълбоко почистване на зъбния камък, защото той е основния причинител на възспалението. По преценка на колегата изписват се антибиотици за 8-10 или повече дни. Идеята е да се стопира възспалителния процес, а с това и стопяването на костта. Инструктаж за правилна устна хигиена-техники за миене на зъбите, конци, води за жабурене на уста. След основното почистване на зъбен камък се прави така наречения "сюрфасаж". Това е процедура по изчистване на възспалената тъкан в джоба, изгнилата кост и цимента покриващ зъба. Целта е да се получи повторно залепване на венеца за зъбите. Ако това се получи има голяма вероятност процеса повече да не се повтори. Разбира се не бива да забравяте редовното почистване на зъбен камък и миенето на зъбите. Ако всичко вече е чисто може да се намеси и ортодонт (специалист по наместване на криви зъби). Поставят се брекети, с помоща на които зъбите се преместват, а с тях се мести и изгражда кост, което води до ново подобрение на коста държаща зъбите. Едва тогава се намесвам аз-правя бяла и красива усмивка, защото след развитие на пародонтит, каквото и да се направи нещата вече не са много приятни за окото.
За съжаление няма никакъв смисъл да се правят само фасети за красота върху зъби, които скоро няма да са в устата. Помислете си колко пари ще дадете за да сте красива няколко години, а след това всичко на боклука. Има ли смисъл, вие ми кажете?
:D

slan4iceto 31st March 2006 12:42

Д-р Венелинов,
 
Благодаря Ви за изчерпателния отговор,ама направо ме отчаяхте..толкова много процедури,звучащи ужасяващо и сигурно неприятни и болезнени..Искате да кажете,че още няколко години и няма да имам зъби ли??!Аз имам в лека степен стопяване на челюстта,открито още преди 20-тина години,но в момента не ми се клати нито един зъб! Всички наведнъж ли ще загубя??!До колкото знам това заболяване не се лекува напълно??! Аз искам хубава усмивка СЕГА И ВЕДНАГА, не може ли да предприема някакво избелване поне,след като "приспя" възпалителния прооцес с антибиотик??!

Ginger 31st March 2006 13:48

И аз се интересувам от някакъв вид сравнително безвредно и бързо избелване.
Но да има разлика с поне 5 степени по гамата на белотата.
Досега съм ползвала само такива 5 минутни препарати, които се мажат в гумена челюст, но ефекта е почти невидим за околните - 2-3 степени някъде.
Също искам да попитам какво е мнението за Brite Smile избелване, преди време се бях насочила към Вестодент, но наскоро като разглеждах, видях че са променили онова избелване, което се извършваше в стоматологичния кабинет с 1 или 2 сеанса (не помня точно) на цена 700лв с някакво с някакви писалчици.
Това по-нова техника ли е и по-добро ли е. Ако не се лъжа с предишното степените бяха към 8, а на това са 4 :(

Това, което искам като ефект за себе си са просто доста бели и забелязващи се зъби по-възможно най-безвредния метод.

д-р Венелинов 2nd April 2006 21:46

Държа да направя уточнение. Ако наистина сте в начална фаза (това е добре да се установи от специалисt пародонтолог) и ако проблемите са от 20 год. е много възможно проблемът въобще да не съществува. Какво имам предвид-ако имате пародоноза (пародонтит) от 20 год. и не са правени сериозни стъпки по лечението й вече щеше да е много вероятно да сте си загубили половината зъби. Причината е, че при липса на адекватно лечение процесът се задълбочава.
Както разбирам от вас обаче май-положението въобще не такова-или няматe пародонтоза (възможна погрешнопоставена диагноза преди време) или процесът е хроничен и вие полагате много добра хигиена и се лекувате.
Както и да е в такъв случай голяма част от процедурите при вас могат да отпаднат или да се пристъпи направо към лечение с фасети. За да мога да дам по-точно мнение е хубаво да се видим или поне ми изпратете една ясна снимка на вашите зъби-усмивка.
dr.venelinov@gmail.com

д-р Венелинов 2nd April 2006 22:09

избелване
 
БрайтСмайл е нова система за избелване, но както повечето подобни системи за избелване с писалки са повече за поддържане на избелването или за по-неплатежоспособни или по-непретенциозни пациенти. Идеята е да боядисвате с една писалка зъбите си като във веществото има избелващ агент.
Използвал съм стандартни системи за избелване на зъби в кабинета, но не съм доволен. Най- добър ефект съм забелязал при системите за домашно избелване със шини. Става бавно (15-16 дни), но ефект съм получавал до 10 степени по скалата за избелване, а и поддържането е лесно (просто си закупувате нови шприци с избелващ гел и си ползвате старите шини).
На пазара в момента има над 35 вида системи за избелване-едните са скъпи, др. евтини. Според мен е трудно в началото да се прецени коя е добра, по простата причина, че повечето в началото избелват. Въпросът е колко време остава избелването и какъв е първоначалният ефект. Иначе всичките са безвредни. Разбира се най-добрия вариант е със специална лампа, но цената е доста висока- 600-1000 лв. на избелване.
На този сайт съм качил няколко снимки на мои избелени пациенти. Можете да ги видите.
drvenelinov.dir.bg

Ginger 3rd April 2006 01:08

Благодаря много за отговора.

Аз точно от метода с лампа се интересувам, защото както отбелязах, вече съм ползвала няколко системи за домашно избелване.
Едната беше американска, нещо от сорта на 5min bleaching, нея я закупих от софийска стоматологична аптека и бях доволна доста, но ефектът не беше дълготраен.
Затова сега питах точно за процедурата с лампата, нали с него се избелват всички TV звезди, дори го били давали в шоуто на Гала преди година.
Интересува ме как се нарича по конкретно: "избелване в стоматологична среда с лампа" или ..... ъъъъ
Ако знаете също така кабинет (от София съм), в който го практикуват?
Ако не, питам за найменованието му именно по тази причина, като звъня на разни кабинети, предлагащи избелване да знам за какво да търся?

Работата ми е свързана с много усмихване, и искам наистина изящно бели зъби. :D

Благодаря предварително 8)

divane 5th April 2006 20:20

Zdraveite,
Zaintriguvah se ot temata, za6toto i na mene mi predstoi ne6to podobno. Iskah da popitam d-r Venelinov za wyzstanovqvaneto na zybite s fotopolimer-do kolko e nadejden tozi metod kato zdravina i vremetraene???????
Blagodarq Vi!

д-р Венелинов 5th April 2006 22:50

По повод избелването с лампа ще се поинтересувам кой мои колеги в София го практикуват и ще ви препоръчам. Ще ви пиша до 1-2 дни.

д-р Венелинов 5th April 2006 23:25

фотополимерни възстановявания
 
Бондингът (наричан в англоезичната литература freehand bonding)
е бърз и безболезнен начин за лечение на дефекти на зъбите. Това е възможно благодарение на композитната смола – полутечна пластмаса, която се втвърдява при светлинна обработка (фотополимер). Този материал има различни оттенъци, за да съответства на естествения цвят на зъбите. Композитната смола може да се използва за увеличаване размера на зъбите с цел запълване на големи разстояния между тях; възстановяване на счупени зъби, коригиране на изтрити зъби и потъмнели зъби.
Преимущества:
• Става дума за безболезнена и бърза процедура
• Бондингът е много по-евтин в сравнение с фасетите от порцелан и композит
• Това е оптимално решение при лечение на естетични дефекти
• Консервативен метод за лечение- запазват се максимално здравите зъбни тъкани
Недостатъци:
• Бондингът има по-малка трайност от короните и фасетите от порцелан. Средната му трайност е 7 до 10 години, сравнено с над 20 години при фасетите и короните от порцелан.
• Някои композитни материали са податливи на образуване на петна от кафе, чай, червено вино и цигари
• При неправилно изпълнен бондинг е възможна появата на кариеси под композитния слой
• непостоянен гланц (необходимо е да се полира всяка година за да запази лъскавостта си)

д-р Венелинов 5th April 2006 23:34

възстановяване с фотополимер
 
Ако желаете можете да видите снимки: N21 и N3 на този адрес:
http://drvenelinov.dir.bg/_wm/gallery/?df=17

mlqsko 6th April 2006 12:31

Здравейте,

Тази тема ме провокира да се регистрирам, защото имам няколко въпроса отностно фасетите/бондинга.

д-р Венелинов, защо не сте в София!!! :) Шегата настрана, много бих искал да знам кой е въпросният стоматолог, при който ходите на курсове (работещ стоматолог). Това би била солидна препоръка за него :)

Също така, имате ли някакви препоръки относно специалисти в естетичната стоматология в столицата? Искам нова усмивка, тип 'тв водещ' или 'фолк звезда' (това в рамкита на шегата, разбира се). Парите не са от значение, колкото толкова (трай бабо за хубост), но все пак някакви ориентировъчни цени за бондинг/фасети на горни предни зъби (4-6 броя, примерно)?

Предварително Ви благодаря за отговора, който надявам се ще получа скоро.

Поздрави,
Х.М.

mlqsko 6th April 2006 12:33

Цитирай:

Аз лично за сега не смятам да се възползвам от услугите на лаборатория DaVinci, защотоцените им са доса високи за БГ пазара. Аз лично вземам 180 лв.за фасети и работя с една лаборатория във Варна, чиято цена е 150 лв.
Това май съм го изпуснал... :oops: Става въпрос за 1 фасет, нали? :shock:

Ginger 6th April 2006 16:46

Значи избелване с лампа се нарича Бондинг.
Не бях чувала за това досега, но ще ми е от помощ :)

divane 6th April 2006 20:42

a vednyj kato e naprqaven bonding, sled vreme mogat li da se slojat i faseti?

д-р Венелинов 6th April 2006 21:50

фасети
 
Колегата, при когото ходя на курсове се казва д-р Петър Земриев. Мога да го попитам дали би ви приел, ако искате да се лекувате при него и ако е съгласен да ви свържа с него.
Трябва само да предупредя, че е един от най-скъпо платените и най-добрите специалисти в България.

д-р Венелинов 6th April 2006 21:54

Цените, които съм посочил по-горе са за една фасета. По Варненските стандарти са средни към ниски. Средната цена за една фасета се движи към 450-600 лв.
Цената ми е ниска, защото все още нямам самочувствие на много добър специалист, но се надявам след 500-800 бр. фасети да стана много добър... :D

д-р Венелинов 6th April 2006 22:05

Ginger, Бондинг не е избелване на зъби. Това е лечение на дефекти на зъбите с фотополимер-същото като фасета, но се отнемат още по-малко здрави зъбни тъкани и се изработва директно в устата ви от стоматолога, а фасетите (били те фотополимерни или керамични) се изработват в лабораторията от зъботехник по отпечатък от вашите зъби, т.е. индиректно. С бондинга може да се постигне трайно избелване на зъбите.
Последните нововъведения в естетичната стоматология се наричат ламинати. Това са свръх тънки керамични люспи (0.3мм), които се поставят върху зъбите (без изпиляване) за коригиране на цвета на зъбите. Тогава се получава трайно избелване на зъбите. Според Американските колеги за повече от 20 год. Ще потърся сайта и ще го пусна тук.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:53.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.