Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Всичко за липосукцията и най-вече заслужава ли си? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3460)

Yana 16th May 2007 09:56

Това че нормалната липосукстiя е за млади хора означава ли че за мен само този Гаспароти вариант е удачен? защото така няма нищо да се получи, казаха ми че не ставам за аспирационна заради спуканите капиляри разширени вени, трябвало ултразвyкова, а сега споменавате за microwave, тя каква точно е?

И още един въпрос ако пациента му виси коja отвякaде доктора не я ли изрязва при липосукцията нали идеята е да се получи естетически ефект затова и тази хирургия така я наричат а не само да точи мазнина, или не се разбира от само себе си и трябва изричнио и това да уточняваме при консултациите.

diastemma 16th May 2007 17:00

Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
въпроса ми е, аджеба тоя пациент като е буден, и вземе да мръдне нещо, с тоя шиш няма ли да го набучат здраво, че може и кожата да му пробият в бързината :roll:

Според мен толкова те е страх в този момент, че няма как случайно да мръднеш:)

bimbi 16th May 2007 17:23

Цитирай:

Първоначално написано от diastemma
Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
въпроса ми е, аджеба тоя пациент като е буден, и вземе да мръдне нещо, с тоя шиш няма ли да го набучат здраво, че може и кожата да му пробият в бързината :roll:

Според мен толкова те е страх в този момент, че няма как случайно да мръднеш:)

ами аз като излязох за малко от упойка и усещах как ме ръгат с тоя шиш исках да мръдна, да дам знак, ама бях парализирана :roll: чуството е ужасно, тъй че ако можех бих мръднала предполагам :roll:
макар че пък с местната сигурно нищо не усещаш и няма да се чуства това мушкане с шиша и може и да не ти се иска да мърдаш, знам ли :roll:

apoklistika 16th May 2007 17:28

Уфф, аз хич не разбирам от упойки, ама местната упойка не обездвижва ли и тя? Като са ти "упоени" краката, как така ще се местиш?

Мария Василева 16th May 2007 17:45

и аз не разбирам от упойки, но съм била в спинална- от кръста надолу ни-що не усещаш! не можеш да се помръднеш и на милиметър. много е странно усещането. иначе си в съзнание, но от кръста надолу-не помръдваш!! просто не можеш.

bimbi 16th May 2007 18:36

е как тогава щяла да каже на пациента да застане в определена поза, че да дърпа по-добре от където трябва, след като пациента не може да мръдне :roll:

Мария Василева 16th May 2007 18:45

ми то местната упойка май е различна от спиналната, но въпроса ти пак си остава... :roll:

diastemma 16th May 2007 19:42

За разреза на кожата се прави локална упойка с Лидокаин. Местната упойка за липосукцията се прави със самия разтвор, с който се инфилтрира мастната тъкан.
Малка липосукция под местна - става, например само бричове или корем, гледах го в един филм (не художествен:) ).
Ето един полезен сайт.

Errika 17th May 2007 05:15

На мен Красимира Вачкова преди около десетина години ми прави липосукция на глезените с местна упойка.Не знам каква беше тази упойка,но през цялото време си усещах всичко и ме болеше :?
Със спинална съм си правила липо на бричове и колена.Тогава нямах болка,гледах как ръчкат с шиша из сланините ми и дори се шегувах с докторите. :)

ilianna 28th May 2007 22:04

:) Здравейте!Интересувам се от това дали при премахването на излишните мазнини после кожата не увисва?
Може ли някой с опит да сподели?

Danielka 31st May 2007 19:20

Всичко зависи от кожата... :lol:

ilianna 1st June 2007 18:35

Мен ме оперираха вчера в Ел Масри,бс.
Общо взето после бях качила 1 кг,но като цяло съм доволна
от това,което виждам:)

ilianna 2nd June 2007 18:32

Маджаров, максимума позволен е доколкото помня 3 кила.

kaija 3rd June 2007 12:24

Цитирай:

Първоначално написано от Danielka
Въх, Тони, страхотна работа, направо не вярвам и повече взех да се притеснявам. Снимки ще имам в петък като ми свалят лепенките. При мен изтеглиха само 1л и 300 мл, но обхванаха бричове, вътрешната част на бедрата и коленете. Започвам да си мисля, че не е било достатъчно, но ще има и втора липосукция така като гледам :roll:
Ама ти въобще не си подута. Моите крака са доста отекли и май съм по-дебела от преди :2021:

хайде сега аз да питам Даниелка, защото това ме интересува... моите коленца са много несимпатични и обмислям вариант за липосукция. моля ти се ако имаш време да ми обясниш по-подробно на личния специално за коленцата, нали знаеш- възстановяване, как ще излгеждат след това, къде, колко пари и пр.

защо казвате че не се отслабва от това, като аз например където и да слабея, коленцата си остават такива, шишкави, и няма упражнения за тях. все ми се струва, че липото ще ги изсмуче и ще изглеждат слаби. нали тва е идеята, закво да плащам ако не ги направят по-малки...

kaija 3rd June 2007 12:27

моля ви се, просветлете ме. някой няма ли снимки на колене и бедра- преди и след. тва ше е най-добрия вариант май....да видя...

chocolat 19th December 2008 17:33

Здравейте :new_user:

Темата липосукция ме вълнува от известно време.
Прегледах изписаното във форума, а на тази тема разчитах най много за да мога да открия отговори на въпросите ми - Заслужава ли си наистина ?
Моят проблем е талията ми. Не съм пълна, била съм и послаба, като цяло поддържам едни и същи килограми, но винаги таза чат от тялото ми е разваляла пропорциите ми. Имам огромно желание да поправя тази несправедливост :wink: Но има няколко неща които ме притесняват - белезите, възможните неравности и прибирането на кожата.
Все още не съм раждала и се притеснявам да не се създадат някакви проблеми при последваща бременност.
На 30 години съм.
Надявам се момичета { момчета не срещнах в тези теми } които са се подложили на липосукция да могат да ми помогнат да се ориентирам по добре.
:2015:

spirit2007 20th December 2008 09:17

Цитирай:

Първоначално написано от chocolat
:new_user:

Но има няколко неща които ме притесняват - белезите, възможните неравности и прибирането на кожата.
Все още не съм раждала и се притеснявам да не се създадат някакви проблеми при последваща бременност.
:2015:

при липо белезите са съвсем малки точици; неравности се получават ако не е п.направена добре, най-често по корема; кожата е индивидуала при всеки; но винаги може да се изреже след това;
незная какво точно е талия - знам, че се прави на паласки, на корем; ако това включва и талия - значи са почти 4 зони

chocolat 20th December 2008 16:31

Благодаря за отговора spirit2007. Това имах в предвид за талията - отпред коремчето , а отзад паласките.
Ти доволна ли си от своята ?

Има ли някой, който смята , че е нямало смисъл от тази процедура, че не си е заслучавало болките и средствата ?

spirit2007 22nd December 2008 14:38

[quote="chocolat"]Благодаря за отговора spirit2007. Това имах в предвид за талията - отпред коремчето , а отзад паласките.
Ти доволна ли си от своята ?
quote]

аз съм доволна, но само корем и бричове; не съм махала паласки
въпреки, че напълнях после (нищо общо с липото), там където ми е смукано си остава добре - визирам бричовете - нямам такива, независимо, че като цяло напълнях.

spirit2007 22nd December 2008 14:40

колкото до болките - просто няма такива - има лек дискомфорт след упойката и на местата, където е смукано има лека болка като от синка, после избиват и синините и отоците.

spirit2007 22nd December 2008 14:41

между другото има теми за липо и там по-подробно форумки са обсъждали тези неща в друга част на форума - за пластична хирургия

spirit2007 22nd December 2008 14:42

колкото до въпроса заслужава ли си - за мен лично - ДА!!!

chocolat 22nd December 2008 17:04

Благодаря ти отново, разгледах всички теми за липосукцията, които ми беше селектирала една поотдавнашна съфорумка, кояо ме насочи тук. Дори продължавам да ги препрочитам. :lol:

spirit2007 7th January 2009 16:15

сама трябва да си решиш дали искаш или не искаш. единствено трябва да си подготвена за факта, че не се отслабва като цяло, а само се оформят местата, които са смукани.

spirit2007 7th January 2009 16:20

също и за неудобствата, докато се носи стягащото бельо. пък и малко психо дискомфорт имеше при мен. може би психо подготовката ми не беше достатъчна, но бях сигурна че го искам.

irinauz 16th January 2009 22:08

spirit2007, какво представлява стягащото бельо? може ли снимка на лични?

spirit2007 9th February 2009 08:34

за съжаление нямам снимка със стягащо бельо, но представлява боди, което започва от средата на прасеца и свършва до под бюста. аз си правих и на корема, та затова. циповете почват от горе и свършват почти до долу иначе няма обличане.

volcomgirl 6th June 2009 11:30

Здравейте,
азсъм нова,но пък преди 4 дни си направих Аспирационна липосукция по Гаспароти в Aesthe Clinic.
Още съм прясна и немога да видя резултати,но определено контура на тялото ми е различен.Доста съм подута и синя,но операцията мина добре и съм доволна.Всички в клииниката бяха много мили и се грижеха за мен през тези само 2 часа след операцията, които прекарах там. Краката са ми доста оттекли,но това е начина явно.
Сега нося гадния клин...който ми се впива в гръдния кош и сутрин като стана едвам дишам,също тия презрамки ми се вградиха в раменете и тия 10000гадни малки копченца които трябва да разкопчавам и закопчавам всеки път,когато искам да ходя до тоалетната,а пък за пишкането....правя го ПРАВА,защото иначе ще ми се напълни клина... :cry: :roll: :evil: :x :shock: :(
Сега чакам да ми махнат конците.Вече почнах да се къпя...без проблем,НО с клина!!!!
ами това е ,ще чакам резултатите и ще пиша.

zhenya chavdarova 6th June 2009 13:48

:roll: kakви конци ще ти махат бе мацка?

gwendoline 6th June 2009 13:54

Цитирай:

Първоначално написано от volcomgirl
Вече почнах да се къпя...без проблем,НО с клина!!!!
.

:shock:
Женя, там където е влизала канюлата има малки разрезчета, които се затварят с конци. :cool:

zhenya chavdarova 6th June 2009 15:30

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline
Цитирай:

Първоначално написано от volcomgirl
Вече почнах да се къпя...без проблем,НО с клина!!!!
.

:shock:
Женя, там където е влизала канюлата има малки разрезчета, които се затварят с конци. :cool:

Гуен питах мила, защото на мен не са ми махали конци след липото :roll:

gwendoline 6th June 2009 15:37

Цитирай:

Първоначално написано от zhenya chavdarova
Гуен питах мила, защото на мен не са ми махали конци след липото :roll:

:2045: Не знам, наистина.... учудвам се тогава....тези разрезчета сами ли се затварят и зарастват? :roll:

gwendoline 6th June 2009 15:41

Може да си имала резорбируеми.... :idea: :roll:

volcomgirl 6th June 2009 23:00

Ами имам конци на дупчиците от които са ме " източвали" :twisted:
а за клина....първите 3 дни неможех да се къпя,после ми сложиха лепенки с които да се къпя,НО първите 1-2 пъти ще е с клина.Конците ги махам на 11-12 някъде.дано всичко да е ОК. :twisted: :twisted: :twisted:

sisa_69 7th June 2009 08:53

Честито volcomgirl! Вярвам, че всичко ще е наред д-р Стоянов е много добър в работата си.

volcomgirl 7th June 2009 13:28

И аз съм сигурна в д-р Стоянов.
Аз исках да ви питам,знаете ли горе-долу кога се очартава крайният резултат с оформянето на контура на тялото?по ваша лична преценка до месец- два?Как е било при вас?
Мерси за всичко :cool:

sisa_69 8th June 2009 08:22

При мен след 1 месец резултата беше налице, и при теб сигорно ще е така.Аз бях при д-р Заякова и моята липосукция беше аспирационна,чустваш леки болки синините стават много бледи почти не личат, махат ти клина моя беше много удобен с ципове отдолу до горе на двата крачола.

volcomgirl 8th June 2009 10:12

блазе ти за клина.аз се побърквам всеки път като тръгна до тоалетната.да не говорим,че ми се разкопчават копченцата докато ходя и ме боцкат като седя.
при мен оттоците са много и се притеснявам вече.клина колко време го носи?

sisa_69 8th June 2009 10:57

Клина се носи 1 месец. Не се притеснявай и при мен отоците бяха много и целите ми крака бяха сини, в клиниката се изкачваш по едни стълби трудно ми беше да ги изкачвам като ходех да ми махат конците. Всичко до 30 дни отзвучава, поне външно.

sisa_69 8th June 2009 12:02

И аз бях с клин точно в този месец само че предната година, ще ти е ужасно топло направо ще се спарваш с клина но търпиш за хубост.Няма да ти се яде на теб самата толкова много,а и аз обичам много плодовете те сега са много в момента пиех много течности и лежах, мислех че ще стана 100 кила с това излежаване а то напротив бях свалила близо 6 килогрома след месец.Мене докторката ме предупреди още на консултацията , че месеца не е много подходящ.Аз съм много доволна от резултата нямам нито една неравност.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:34.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.