Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3559)

apoklistika 6th March 2007 15:06

Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко
 
За да няма повече абсурдни теми, това е темата :lol:
За всякакви семки, бонбонки, салатки и други такива :lol: питайте за всичко, за което не си заслужава да се отваря нова тема :wink:

apoklistika 6th March 2007 15:46

Ако искаш й тресни гвоздея да не бяга надолу :lol:
И да питам нещо, за да не кажете, че спамя само :lol:
Има ли по- подходящо олио от зехтина за салати например- видях едно от тиква :roll: например- или все тая?

katie 6th March 2007 15:51

тиква? :2016: имаш впредвид от тиквени семки?

bimbi 6th March 2007 15:53

олио от тиква :1202:

apoklistika 6th March 2007 15:53

Имаше нарисувана тиква :lachen:
Нямах време да гледам, само си грабнах зехтина, но сигурно е от тиквени семки.

sladkatony 6th March 2007 15:59

има и сусамено олио, но аз мисля, че зехтина е номер 1 :)

katie 6th March 2007 16:01

Аха, значи от тиквени семки. :) Обожавам го! Много е вкусно, гъсто и ароматно.

По принцип тия с високо съдържание на ненаситени масни киселини са много полезни. Колкото повече, толкова по-добре. Аз си купувам всякакви масла - орехово, от гроздови семки, рапс, даже от макадамия.

Можеш да видиш тук, какви още има (на английския вариант са още повече). Аз досега никакви невкусни не съм опивала. И пише че са полезни, особенно ако са студено пресовани.

apoklistika 6th March 2007 16:14

http://www.die-feinsten-essenzen.com/ за тези говоря, именно.
Тони, да, и сусамено мернах :D
[b]unges

Yana 6th March 2007 18:47

Това от макадамiя е страхотно, както и бадемовото и кайсиевото за салати, тиквено не съм пробвала но сигурно и то не лъже.

Ореховото и лешниковото също са мноого вкусни и ароматни за салати.

Lady1357 6th March 2007 18:55

Алоето отразява ли се на килограмите....смисъл,ако си на диета и го пиеш да е забавен ефекта? :roll:

Yana 6th March 2007 19:05

Алоето в големи дози действа малко разхлабващо, иначе не пречи при диети, даже много добре прочиства чревният тракт и има и yспокояващо лигавицата на стомаха и червата действие
.

Nezinka 6th March 2007 19:20

[quote=apoklistika]http://www.die-feinsten-essenzen.com/ за тези говоря, именно.
Тони, да, и сусамено мернах :D
[b]unges

apoklistika 6th March 2007 21:57

Аз понеже нямам мярка, купих си тиквено, сусамово, макадамия и орехово :lol: :2014:
Всичките са много ароматни :2034:

Nezinka 6th March 2007 22:05

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Аз понеже нямам мярка, купих си тиквено, сусамово, макадамия и орехово :lol: :2014:
Всичките са много ароматни :2034:

ХАХАХ, почвай да смесваш тогава! Може да откриеш някоя незабравима и незаменима комбинация!
:1203:

katie 7th March 2007 00:07

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Аз понеже нямам мярка, купих си тиквено, сусамово, макадамия и орехово :lol: :2014:

Ти ще ме умориш! :lol: И какво, веднага ли ги отвори всичките? Ако са студено пресовани, да знаеш че се развалят доста бързо(а може и топло пресованите, за тях не знам, не купувам). Особенно ореховото! Така че ги съхранявай на тъмно и хладно, и не ги дръж дълго!

apoklistika 7th March 2007 00:50

Знам, че се развалят бързо, ама ... :lol:
Споко, аз освен за ядене, и други приложения ще им намеря, специално за ореховото, много хубави маски за коса стават с него :lol:
п.п. Пимпин, що си променил заглавието на темата :2010: :girl_haha:

katie 8th March 2007 02:13

всички знаем че газираните напитки са пу-пу лоша работа. 2001 А какво ще кажете за газираната вода? И тя ли не е препоръчителна? Някой знае ли?

apoklistika 8th March 2007 02:29

http://www.med1.de/Forum/Ernaehrung/212324/
Ето ти един немски форум, където твърдят, че газираната вода можела да се брои за течност, колкото кафето и алкохола.
Аз лично не мога да я понасям заради газираното, става ми гадно на стомаха, а и не мога да си утоля жаждата с газирана вода.

TedyK 8th March 2007 08:03

Цитирай:

Първоначално написано от katie
всички знаем че газираните напитки са пу-пу лоша работа. 2001 А какво ще кажете за газираната вода? И тя ли не е препоръчителна? Някой знае ли?

може да я пиеш, но да не ти е навик. от време на време да поглезиш стомаха си.

aniK 8th March 2007 10:42

Абе аз не признавам никакви други напитки, освен вода, зелен чай и 1 нескафе с мялко мялко/ден, но понякога ми се допива газирана вода и то най-често, когато ме боли стомаха. Някак си успокоява болката...

krisi_pat 8th March 2007 11:49

ей а според вас кое е по калорично да изядеш една мелба така голяма шоколадова или една пица калцоне ако имате представа ква е?

katie 8th March 2007 11:57

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
http://www.med1.de/Forum/Ernaehrung/212324/
Ето ти един немски форум, където твърдят, че газираната вода можела да се брои за течност, колкото кафето и алкохола.

Ох ще се ошашкам съвсем. В тоя форум казват също, че водата не трябва да е особенно минерализирана, защото иначе минералите се наслоявали по кръвоносните съдове. Обаче колко е нормалната концентрация на минерали? Аз пия по мин. 1,5l. минерална вода на ден. Сега да не се окаже че кръвта ми едвам тече... :shock:

Цитирай:

Първоначално написано от TedyK
може да я пиеш, но да не ти е навик. от време на време да поглезиш стомаха си.

Ми налага ми се. В нашия "стол" на работа има само газирани напитки и разни псевдо натурални сокчета. Така че пия по една чаша на ден.

bimbi 8th March 2007 12:27

Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat
ей а според вас кое е по калорично да изядеш една мелба така голяма шоколадова или една пица калцоне ако имате представа ква е?

доколкото знам е по-добре да се ядат храни, съставени от колкото се може по-малко продукти - в случая мелбата е по-доброто решение

apoklistika 8th March 2007 14:09

Цитирай:

Първоначално написано от katie
Ох ще се ошашкам съвсем. В тоя форум казват също, че водата не трябва да е особенно минерализирана, защото иначе минералите се наслоявали по кръвоносните съдове. Обаче колко е нормалната концентрация на минерали?

Това е вярно, не е хубаво да пиеш една и съща минерална вода дълго време, сменяй ги по- често и гледай да купуваш такива, на които пише, че са слабо минерализирани, те са подходящи за всекидневна употреба. Или си купувай Tafelwasser.

cocolino 8th March 2007 14:33

Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat
ей а според вас кое е по калорично да изядеш една мелба така голяма шоколадова или една пица калцоне ако имате представа ква е?

И аз мисля, че по-калоричното(значително по-калоричното :wink: ) е пицата калцоне. :)
Плюс това, който каквото иска да казва, но аз продължавам да поддържам тезата, че за разлика от вафлите, кроасаните, тортите, сладоледа е полезен. :D (за няколко неща, най-посредното, което съм чела за него е, че помага при стрес - млякото и сметаната съдържат така наречения триптофан - ефективен природен транквилант, който успокоява нервната система, повдига настроението и помага при безсъние :wink: )
Млякото и сметаната сами по себе си не притежават тези свойства, защото при плюсови температури Л-триптофанът не е устойчив и се разпада, а в сладоледа се съхранява продължително време.
Учените смятат, че сладоледът има и допълнителен терапевтичен ефект, като общотонизиращо средство. :D

chervenokoska_2 8th March 2007 14:41

Освен това да не казвам, че като те боли гърлото и имаш темперратура, както и при извадени сливици е препоръчително да се яде сладолед. Както и да не забравя да спомена, че например една от забранените напитки - Спрайт , е спешно средство при повръщане, когато нямаш достъп до аптека, особено на морето. Супер е заради малки деца. Това е така, защото в Спрайта се съдържа Натриев Цитрат, който намалява повръщането.

apoklistika 8th March 2007 14:45

А в моя случай дали помага спрайта, пробвала ли си?

chervenokoska_2 8th March 2007 14:56

Нямам идея, не съм го пробвала. Аз съм взимала 2 неща, не знам дали ги има при теб. Едното е Degan - може на таблетки, може и да ти го бият. А другото е хомеопатично, на хапчета и свещички (действат по-бързо) - Vomitusheel. Това последното също съм го давала на децата, като им е било лошо и са повръщали. А Натриевия Цитрат го има на ампули в аптеките, но не знам дали е подходящ за бременни.

apoklistika 8th March 2007 17:01

Благодаря ти, това второто го има, май ще взема да си купя, че ми писна да се влача като парцал :?

sillygirl 8th March 2007 17:29

.....

apoklistika 8th March 2007 18:17

Мда, открих и другото. Мерси :girl_kiss2:

miracle19 10th March 2007 17:00

предполагам, че въпросът ми изобщо не е много много за тази тема, за което предварително се извинявам, но не исках да отварям нова и затова реших тук да питам какво ще кажете кое е по-добре да се яде зеленчуците от пазара, пълни с всякакви боклуци, нитрати и други, или чушките от буркана, които поне баба и дядо са отгледали съвсем естествено, само да допълня, че чушките нямат олио

apoklistika 10th March 2007 17:51

Да, ама чушките от буркана имат сол.
Доколкото знам и не само. Баба ми май слага и малко захар и оцет. Бе те може и да са естествено отгледани, ама в тоя буркан нищо от витамините не е останало.

miracle19 10th March 2007 18:04

аз за солта не се притеснявам, защото е съвсем малко, а относно това, че витамини не са останали точно това и аз си мислех, но пък си зададох въпроса колоко са те в нитратните от магазина и дали малкото истински полезни неща останали в тези натъпкани с химикали зеленчуци успяват да компенсират вредното влияние на химичните боклуци

Pepes 10th March 2007 21:30

Я и аз да си попитам, напоследък в офиса си се тъпча с леблебия, тук-там хапвам и някоя стафидка, та за стафидите знам че са полезни, но за леблебията нищо не откривам. И на фона на калоричната храна, която приемам на обед това междинно похапване капка в морето ли е или по принцип си вреди :roll:

Venice_2 11th March 2007 02:01

:)

chervenokoska_2 11th March 2007 19:25

Развенчавам още няколко мита. По-добре да се яде кетчуп, отколкото пресни домати. И сварени моркови, отколкото пресни. Като намеря филчето на BBC, което казваше защо (с доказателства), ще ви пратя и линк.

TedyK 11th March 2007 22:23

само малко уточнения - БГ кетчуп няма нищо общо с америкаснки такъв :lol: както и турските ни моркови гиганти.

chervenokoska_2 11th March 2007 23:33

Рабира се :2003:

flakita 13th March 2007 21:47

Извинявам се, но може ли някой да ми каже горе долу колко захар съдържа една голяма ябълка :roll: ?

А да и ако може някой да ме светне по колко плодова и по колко обикновенна захар може да се приема на ден, ако искаш да отслабнеш?? :)
Мерси предварително :D !
ПП; втория въпрос май не е точно за тази тема, ама не знам ъде точно мога да го пусна :oops:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:04.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.