Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Хранене при тренировки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Въпрос за хранителен режим (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=12800)

tstankovi 4th July 2012 23:07

Въпрос за хранителен режим
 
Здравейте, извинявам се,че отварям нова тема. Висока съм 1,75 и тежа 53кг. Цял живот имам проблеми с килограмите, опитвала съм какво ли не за да напълнея малко,но уви не се получава. Ям доста, месо почти не ям,защото не обичам, основно салати,плодове и зеленчуци,но с много хляб по 4-5-6 филии понякога. Единствено през бременноста качих 20 килограма,но след това ги смъкнах за няма и 2-3 месеца. Искам да правя упражнения вкъщи,но се притеснявам да не отслабна още.Какъв хранителен режим да започна? Благодаря ви предварително

wermillion 13th August 2012 18:49

Високовъглехидратна диета или въглехидратна ротация, съчетани с качествени тренировки, могат да се окажат ключовият елемент за преодоляване на проблема, но най-добре е да се консултирате с реномиран персонален треньор или диетолог. По мерките, които сте написали, съдя че теглото и фигурата ви могат да се подобрят изключително бързо при съобразно хранене и тренировки.




--------------------------------------------------------------------------------
Онлайн магазин за изискани бижута с кристали Сваровски

Kalinkata 20th August 2012 14:20

Здравей, това, че не консумираш месо е проблем, защото не виждам източник на протеини в диетата ти. Какво мислиш за рибата, тя може да ти помогне в това отношение. Ако не обичаш и риба, хапвай бобови храни - различните видове фасул, леща и нахут, соя и соево мляко, както и ядки, за предпочитане сурови - кашу, лешници, бадеми. А разбира се и краве сирене, прясно и кисело мляко, за предпочитане обезмаслени (0,1%). Ако и с повече протеин от храната не потръгнат нещата, е добре да се замислиш за гейнър - това са хранителни добавки, които ти доставят повече калории, основно за сметка на повечето протеини - около 60 гр. на доза. Хубавото е, че с него лесно можеш да променяш допълнителните калории, и да го спреш изобщо, ако са ти много.

Иначе с въглехидратите си добре, набавяш си и от плодовете, и от зеленчуците, но най-вече от хляба. Все пак гледай хляба да е пълнозърнест, по-полезен е като цяло, нищо че имаш метаболизъм за завиждане! Поздрави и успех! :)

Emma83 29th August 2012 21:20

И аз ще ти препоръчам хранителни добавки. Щом ядеш добре, а не можеш да качил килограми, вероятно е до ген или хормони и просто такъв ти е организма (майка ми и тя като теб). Консултирай се със специалист, който да ти препоръча качествена хранителна добавка и почти сигурно ще ти се отрази на килограмите.

fifinkata 19th September 2012 18:55

Оле аз съм същата но съм 37кг какво ще кажеш,пуст ген,ям 3пъти на ден и доста повечко,но на,нито 1 кг не съм качила нмога и да качвам,едно време лялами,която е сестра ми беше била една инжекция и качих 2кг,но уви сега мисля да си купя протеинова добавка дано да има резултат.Забравих да спомена,че и организма ми работи бавно.Ако намериш ефективна диета пиши ми и аз да го пробвам.

petko_marinov 2nd October 2012 10:15

Здравейте тренирам си само в къщи, правя лицеви упори и коремни преси и някой път кофички. Искам да попитам някой по-компетентен какъв режим да спазвам за да кача 5 килограма примерно?
__________________________
Vrati Метални Врати Блиндирани Врати Входни Врати Метални Решетки

ivanivanov1 2nd October 2012 21:42

Същия въпрос като на Петко Маринов, но искам да кача поне 10 кг.

mariakolarova 7th January 2013 10:12

Не съм експерт, но и моите мерки са почти същите.
Качих 2 килограма с "Въглихидратна Ротация" и 3 пъти седмично тренировки във фитнеса. Естествено с инструктор, аз си хапвам месце, даже ми е трудно да се нахраня без. Но понеже не бях спортувала 2 години и си бях редуцирала мускулната тъкан прекомерно. При положение че не обичаш месо трябва все пак да се замислиш за качествен източник на протеин и най-важното съобразени с физическото състояние тренировки и достатъчно почивка!

mariakolarova 7th January 2013 10:14

Цитирай:

Първоначално написано от petko_marinov (Публикация 778266)
Здравейте тренирам си само в къщи, правя лицеви упори и коремни преси и някой път кофички. Искам да попитам някой по-компетентен какъв режим да спазвам за да кача 5 килограма примерно?

Ами зависи колко килограма си в момента, защото качването е по трудно когато килограмите са малко. Приятелят ми примерно всяка седмица варира 3-4 килограма в зависимост от натовареността и това какво яде, но той тежи 94 килограма и е 1.78 висок.

monita191 9th January 2013 12:22

Вероятно това се дължи на бърз метаболизъм. Трябва да се консултираш с лекар, иначе каквото и да правиш може да се окаже без ефект.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:56.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.