Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Тренировки вкъщи (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Растеж на тялото.. (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2356)

Shnur 7th September 2006 14:07

Растеж на тялото..
 
Какво трябва да направя че да ускоря растежа на тялото си.Всмисъл има ли някакви упражнения които стимулират растежа на костите и ставите и ако има как да се използват.На 17 години и половина съм 172см. , но знам че момчетата растат до 19 години някаде, та искам да направя нещо по въпроса.Благодаря предварително.

грамофон 7th September 2006 14:52

разтежа на скелата се регулира от хормона на растежа който се серектира от хипофизата, която е големина на фъстък и се набира в главата. повишаването на секрецията на хормона на растежа става при натоварване на организма.
за растеж
1. натоварване на тялото
2. поемане на фосфор и калции(мялко сирене, млечни храни) като материал за растежа и витамин д(месо) като основни работници за строежа. основно витамин д се поема от слънцето около 75 процента.
3. поемане на белтъчини, които съдържат колаген друг материал в костите и л-глутамин- аминокиселина която стимулира хормона на растежа
4. витамин А - витамин на растежа, регулира обменните процеси в епителната тъкан, участва в развитието на зъбите и скелета, в образуването на зрителния пурпур (родопсин) в ретината.
съдържа се много в животинската храна(най-много в черният дроб)
дневен прием 375мг до 1 г ти го увеличи, съдържа се и в морковите затова ги ядат за растеж но не в голямо количество
5. животинската храна се асимилира по бързо в червата и те стават по къси за сметка на това ставаш по-висок

с една дума тренирай някакъв спорт яж повече животински храни като наблягаш на месото и млякото и се моли днк информцията ти да е качествена.
по нататък можеш да поемаш л-глутамин като хранителна добвака

detelinka 14th November 2006 01:09

аз ти препоръчвам някои спортове като волейбол,баскетбол определно след време има ефект :) успех

Pimpin 14th November 2006 10:24

Момчетата растат много след 19-та си година - някъде до към 25-26. Не е лошо да видиш и вашите колко са високи, дядовците ти също. Няма как да надскочиш гените си :wink:

Aquanim 14th November 2006 21:09

аз лично като малък играех тенис на корт и направих крака който и до ден днешен не са мръднали !!! което винаги ме е учудвало и не знам как да си го обясна ама на факт :) не че съм играл последните 5 год :) хахахахахах

доста хора тренират като луди за такива ...... е едно нещо по малко ;-) за което да мисля на фитнеса

kozmo 20th November 2006 23:13

За да разбереш дали можеш да пораснеш първо трябва да разбереш дали епифизата е още отворена,това е просто изследване и безболезнено.Ако е отворена имаш шанс.Всички подскоци дразнят тръбестите кости и спомагат за увеличение на ръста.Тъй като не е препорачително да ползваш растежен хормон, то можеш да употребяваш релеизинг комбинаци които са безвредни .Като Аргинин Пироглутамат Лизин.Повишава ендогеното производство на Соматотропин.Успех

Shnur 21st November 2006 19:00

Къде мога да направя такова изследване и да разбера дали хипофизата ми е отворена.И какво представляват тези "релейзинг комбинации" би ли ми пояснил.

kozmo 21st November 2006 19:29

Изследването се прави на рентген и всеки ортопед може да го извърши,ако четеш внимателно това което съм написал ще видиш че е епифиза,хипофиза в съвсем друго.Това са вещестава които стимулират отделянето на растежен хормон в твоя случей.Комбинацията която съм ти описал можеш да намериш в повечето магазини за спортни добавки.А и за разлика от парентралното приложение на Соматотропин с аабсолютно безвредни.

gin100nic 21st November 2006 19:33

Цитирай:

Първоначално написано от Shnur
Къде мога да направя такова изследване и да разбера дали хипофизата ми е отворена.И какво представляват тези "релейзинг комбинации" би ли ми пояснил.

Пояснил ти е, ама ти май не си разбрал :wink:
Цитирай:

Първоначално написано от kozmo
Като Аргинин Пироглутамат Лизин.Повишава ендогеното производство на Соматотропин.Успех

Простичко казано, ето това- "Аргинин Пироглутамат Лизин" стимулира производството на хормона на растежа, който се казва "Соматотропин"

Shnur 21st November 2006 19:53

Благодаря много за информацията.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:21.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.