Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпрос относно ринопластика през НЗОК? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5418)

BabaJaba 21st November 2007 11:04

Въпрос относно ринопластика през НЗОК?
 
del

BabaJaba 21st November 2007 17:13

:( никой ли няма да се включи с малко помощ ? :roll:

Glesanka 21st November 2007 17:34

Ами тя нашата "Здравна каса" не поема животоспасяващи изследвания и лечения, а пък какво остава за ринопластика :girl_cry2: .
МНОГО МЕ СЪМНЯВА, че това е възможно да се случи в България, какъвто и да е случаят. Ако все пак стане, похвали се тук за подробностите, такава информация може да е полезна за някого. :2015:

BabaJaba 21st November 2007 17:46

Всъщност самата операция ще мине по друга клинична пътека,НЕ като ринопластика.
Интересува ме положението дали ще мога да се възползвам от НЗОК,при положение,че имам все още неплатени вноски в периода,през който съм била в чужбина.
Последните 12 месеца съм с платени здравни осигуровки.Мога ли да мина по клинична пътека?

beberona 21st November 2007 17:53

Да можеш ,щом си патила здравните си осигуровки за последните 3 месеца(а ти си платила за повече),вече се водиш здравноосигурена и можеш да се възползваш.

Кога мислиш да си правиш ринопластика :?:

BabaJaba 21st November 2007 18:01

Благодаря беберонке,мисля да я направя след Нова Година.

Reason 21st November 2007 20:03

BabaJaba, можеш.Хората, които си правят ринопластика при Джамбазов минават през здравната каса.За това той взима доста по-малко от другите хирурзи.Г/д цената ти е на половина.

BabaJaba 22nd November 2007 08:58

Да и аз се насочих към Джамбазов,поради тази причина.Единственото,което ме притеснява в този случай е дали джипито няма да ми откаже направление? :?: Заради "висящите" неплатени здравни осигуровки.Но при положение ,че имам платени последните 12 от 15,надявам се да мина през НЗОК без проблем.

Glesanka 22nd November 2007 17:51

А как точно минава такава операция през здравната каса :roll: ?По каква клинична пътека? Чудесата в България намат край. Преди няколко месеца ми се наложи да си направя сцинтиграфия и се наложи да си я платя:girl_cry2:, защото нямало такава клинична пътека, нищо че с това изследване имаше вероятност да ми открият злокачествено заболяване. Да се чуди човек, кой и как определя приоритетите на здравната каса. Според мен не би трябвало да се поемат пластични операции от касата, освен в някои случаи на пострадали при катастрофи или вследствие на тежко заболяване, след като няма пари за изследвания и лечение на тежко болни. Малко излиза историята "Болен здрав носи", без да се обиждаш, че го казвам по повод твоя случай.

Reason 22nd November 2007 19:41

Glesanka, пишат ти операцията за изправяне на носна преграда.Друг е въпросът, че се прави нещо "допълнително". :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:03.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.