Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Бързоразвиващи деца - на къде?? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7419)

kotara4e 1st October 2008 14:46

Бързоразвиващи деца - на къде??
 
Здравейте на всички. Бих искала да знам, ако някой има информация за детска градина специално за деца, които се развиват видимо по - бързо от връстниците си. Моето дете е на 2 год., а говори, разсъждава и дори изглежда като на 4год. Също така говори три езика, майчиния си, на таткото, който е чужденец и отделно английски. Вече започна да пише букви и направо сме се шашнали какво да правим. Ако някой знае такова детско заведение, моля да ми даде някаква информация.

Excel 1st October 2008 16:52

Играе ли си с деца ?

kotara4e 2nd October 2008 14:23

Да, изключително социално дете е. Обаче не се задържа с играчки повече от 30 минути.Ходи в момента на детска градина (яслена група) и всички са на мнение, че трябва да се обърне специално внимание - като преместване или към 2-ра група директно, за да продължи да се развива или в специално заведение за такива деца, но никой не знае къде точно. Някъде в Горна Баня - но къде, как и защо, никой не знае. :(

misheto7 3rd October 2008 22:49

Мило прочети Това и Това Мисля ,че ще ти е от полза.Иначе Тук има адрес и телефон за връзка на лицея .

Limoni-Johni 4th October 2008 09:29

Цитирай:

Първоначално написано от kotara4e
...към 2-ра група директно, за да продължи да се развива или в специално заведение за такива деца

Kotara4e, а като на 2 годинки е във втора група, на 12 (примерно) завърши училище, а на 15 висше...?
Погледнете и от другата страна: то е дете, на 6 годинки дали ще се чувства комфортно сред 13-годишните? Разбираш ли ми мисълта?
В нашето училище имаше едно момче, което на 14 или 15 завърши. Само, че той беше вечно 'бялата врана'. Та така и с твоето детенце - то винаги ще е различно, а днешните деца са много по-жестоки...
Не знам, трудно е да се поставя на твое място, но помислете дали няма да ограбите детството му, дали ще искате детенцето ви да е различно от връстниците си...
Дано си ме разбрала правилно.
Каквото и да решите - успех!

bimbi 4th October 2008 09:37

и аз мисля като Limoni-Johni. като гледам всички ние, завършилите и сблъскалите се с живота искаме да се върнем назад, в безгрижното детство...не му ограбвайте най-хубавите години :?

п.п. и брат му на моя мъж на 3 години е четял и пишел, ама по-специално внимание не са му обърнали. сега е успял в живота...то който си е умен, си е умен, няма смисъл чак толкова да се пришпорват нещата

Mirami 4th October 2008 09:43

Цитирай:

Първоначално написано от Limoni-Johni
В нашето училище имаше едно момче, което на 14 или 15 завърши. Само, че той беше вечно 'бялата врана'. Та така и с твоето детенце - то винаги ще е различно, а днешните деца са много по-жестоки...
Не знам, трудно е да се поставя на твое място, но помислете дали няма да ограбите детството му, дали ще искате детенцето ви да е различно от връстниците си...

Все си мисля, че е по-добре да е бяла врана в училище, отколкото черна врана в живота! Цяло щастие е, че детето е толкова умно, нека се развива. Ако родителите му създадат усещането, че е хубаво да си различен едва ли ще има психологически проблеми.
Лично аз не мога да препоръчам детска градина, тъй като не живея в България, но мога да посъветвам Котара4ето да му отделя много време на детето, независимо дали ще е в специална група или не.
Опитай се да запълваш жаждата му за знание, ако можеш във вид на игра. Ето такива деца:
http://www.youtube.com/watch?v=qPLaAARIbek
http://www.youtube.com/watch?v=woOD3...eature=related

Limoni-Johni 4th October 2008 09:49

Цитирай:

Първоначално написано от strangenick2
Цяло щастие е, че детето е толкова умно, нека се развива. Ако родителите му създадат усещането, че е хубаво да си различен едва ли ще има психологически проблеми.

Съгласна съм с теб. Просто смятам, че трябва добре да обмислят нещата.

kotara4e 6th October 2008 08:14

Еее.., след всичко изчетено, благодаря на всички майчета :D .
Малко се стрестнах от това училище в Горна Баня.."за" и "против", много има. Дори незнам наистина дали трябва да насърчавам "дарбите" на детето си или да чакам времето само да си покаже. Като знам аз самата колко мразех да уча... :2022: ...и някой насила да ме кара да го правя..ужас. Само че, при нас този случай не е такъв. Самото дете непрекъснато ме кара да му чета книжки, да си изграем - влизайки в определени персонажи - и да гледаме филмчета. Даже и аз се изморявам от цялото това желание за знание.
Благодаря Ви пак за инфото..и засега оставам на "размисли и страсти" :D

Divinemouse 6th October 2008 15:31

Според мен говори със някой добър детски психолог ,той най добре ще те упъти какво да правиш със малкото детенце..
Щастлива майка си и това е страхотно че имаш такова дете :lol:
Да ти е живо и здраво и много да те радва .


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:02.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.