Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Премахване на белези и бенки (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11535)

Sunshine0 29th December 2010 10:08

Премахване на белези и бенки
 
Добро утро на всички!
Тази година съм абитуриентка, и искам малко да поизчистя лицето и тялото си,от някои "дефекти".
Имам един дълбок белег точно до окото..голям комплекс ми е.Като малка съм се разцепила(буквално) в един остър ъгъл на маса,как не ми е отишло окото не зная,но белега е дълбок,и не е хич малък..искам да го премахна не но зная как точно се извършват процедурите.При дерматолог ли трябва да ида..? Имам още един белег на лицето(от котка) само,че той пък е изпъкнал и е по-светъл от цветът на кожата ми..Интересувам се премахването на белези със лазер ли става?Ако има някой,който си ги е премахвал по този метод,моля ви пишете в темата,или на Л.С..и ако е възможно да видя преди и след,ако е удобно разбира се!
За бенките ,също се интересувам от премахването им,как става и остават ли белези след това? Имам една изпъкнала,която е и със косъм на всичкото отгоре,и две плоски,но големи,които искам да премахна..Процедурата отново ли се извършва с лазер?Боли ли?Колко време трае?Може ли веднага да се направи след като посетя лазер,и за каква цена става въпрос горе долу?
И така..ако някой си е премахвал белег или бенка,много моля да сподели в темата как е минало всичко,и ако е удобно да пусне снимка преди и след.Лек ден на всички!

jovanna93114 29th December 2010 11:46

Бенките се премахват от хирург оперативно.Аз покрай друга хирургична намеса върху себе си,разбрах,че е така.Хирурга ме попита искам ли да ми махне бенката,но аз отказах,защото с я харесвам.Не е нищо сложно(обясни ми той).
А за белезите,опитвала ли си с някое мазило за белези?Например Зерадерм,Контратубекс и т.н. Ползвам Зерадерм от няколко дни(7-8) върху оперативния белег и ефекта ме изумява.Прочетох че може да се ползва и върху стари белези.Опитай :wink: Имаш време до бала.

Sunshine0 29th December 2010 17:48

Да опитвала съм,със месеци съм се мазала.Ефект няма,защото единият белег е адски дълбок,няма как едно мазило да го премахне,а другия а адски изпъкнал..голям комплекс са ми..Ох нека да чуя и други мнения,пишете в темата ми :( :?

hristianaaneva 18th March 2011 14:41

Здравейте!!!
Незнам дали темата за петната и белезите е все още актуална при вас, но и аз искам да споделя опита си!!!
Преди време пробвах какво ли не, за да се преборя с досадния белег на лицето ми - тормозеше ме много, но без резултат!!! Скоро съвсем случайно попаднах на една реклама на дерматологична клиника Дерма Вита - разполаг със страхотни лазери и след няколко процедури белега изчезна!!!
Има процедури и за петна и целулит и още доста неща, които да ни накарат да се чувстваме красиви!!! :girl_dance:

demili 1 18th March 2011 15:10

Христина, престани с тази реклама!!!!

hristianaaneva 19th March 2011 12:55

Цитирай:

Първоначално написано от demili 1
Христина, престани с тази реклама!!!!

Ползвам им услугите за различни неща и съм много доволна!!!
Кой, както иска така да го приема, за съжаление не ми правят отстъпки за "рекламата", но след като така се приема ще си направя устата за отстъпка като рекламен агент....

Мариса 19th March 2011 12:56

Цитирай:

Първоначално написано от hristianaaneva
Цитирай:

Първоначално написано от demili 1
Христина, престани с тази реклама!!!!

Ползвам им услугите за различни неща и съм много доволна!!!
Кой, както иска така да го приема, за съжаление не ми правят отстъпки за "рекламата", но след като така се приема ще си направя устата за отстъпка като рекламен агент....

Тук е пълно с хора,които ще те обвинят и линчуват :lol:

james123 25th September 2012 11:55

Премахване на белег с лазер
 
Здравейте, имам белег на лицето и бих искал да го премахна. Може ли някой да ми препоръча добър дерматолог (в София), който работи с лазер и с когото да се консултирам? Благодаря предварително.

ugly_duckling 13th October 2012 17:30

Бих ти препоръчала един метод, който е малко гадничък но върши чудеса. Аз имах УЖАСЕН дълбок белег на лявата буза. Пробвах разни мазила, които не свършиха никаква работа. Препоръчаха ми да пробвам с охлюв - 2 месеца подред си слагах охлюв върху белега сутрин и вечер /отглеждах си го вкъщи и го хранех с тревичка/. Има страхотен резултат, въпреки че в началото направо ми се гадеше.

zevs 20th October 2012 15:10

Цитирай:

Първоначално написано от ugly_duckling (Публикация 778591)
Бих ти препоръчала един метод, който е малко гадничък но върши чудеса. Аз имах УЖАСЕН дълбок белег на лявата буза. Пробвах разни мазила, които не свършиха никаква работа. Препоръчаха ми да пробвам с охлюв - 2 месеца подред си слагах охлюв върху белега сутрин и вечер /отглеждах си го вкъщи и го хранех с тревичка/. Има страхотен резултат, въпреки че в началото направо ми се гадеше.

Моля разкажи повече за този метод:
Какъв е охлюва, специален ли е, откъде го взе?
По колко време се слага да стои ? колко голям беше белега ?
Къде може да се намери информация? Благодаря предварително.

ugly_duckling 20th October 2012 21:27

Здравей Зевс, писах ти на лични.
Забравих само да подчертая, че охлюва на около 2 седмици се "пенсионира" и на негово място се намира нов. Отглеждан в кутийка, едва ли му е много конфортно, все пак това не е естествената му среда. Сега наближава периода с дъждовете, така че няма да ти е голям проблем да се "оборудваш". И на последно място - след като спрях /общо 2 месеца/, белега беше придобил малко по-поносима форма, крайния резултат дойде много по-късно!:1301:

lily.ana 21st October 2012 12:04

Белегът колко беше стар? Или говориш за съвсем пресен белег?

ugly_duckling 22nd October 2012 11:53

Белегът е на около 3,5 год.

peaceful_warrior 23rd November 2012 13:27

Значи за да не отварям нова тема искам да ви попитам да ми препоръчате някой специалист по премахване на бенки от град софия . Благодаря предварително

ugly_duckling 24th November 2012 17:02

Аз бих ти препоръчала:
д-р Денкова - "Есте клиник" - хотел Вега;
д-р Люси Попова - Токуда;

lilian5049 24th January 2013 12:22

Цитирай:

Първоначално написано от Sunshine0 (Публикация 696897)
Добро утро на всички!
Тази година съм абитуриентка, и искам малко да поизчистя лицето и тялото си,от някои "дефекти".
Имам един дълбок белег точно до окото..голям комплекс ми е.Като малка съм се разцепила(буквално) в един остър ъгъл на маса,как не ми е отишло окото не зная,но белега е дълбок,и не е хич малък..искам да го премахна не но зная как точно се извършват процедурите.При дерматолог ли трябва да ида..? Имам още един белег на лицето(от котка) само,че той пък е изпъкнал и е по-светъл от цветът на кожата ми..Интересувам се премахването на белези със лазер ли става?Ако има някой,който си ги е премахвал по този метод,моля ви пишете в темата,или на Л.С..и ако е възможно да видя преди и след,ако е удобно разбира се!
За бенките ,също се интересувам от премахването им,как става и остават ли белези след това? Имам една изпъкнала,която е и със косъм на всичкото отгоре,и две плоски,но големи,които искам да премахна..Процедурата отново ли се извършва с лазер?Боли ли?Колко време трае?Може ли веднага да се направи след като посетя лазер,и за каква цена става въпрос горе долу?
И така..ако някой си е премахвал белег или бенка,много моля да сподели в темата как е минало всичко,и ако е удобно да пусне снимка преди и след.Лек ден на всички!

Мацка,
с отстраняване на белези нямам никакъв опит, но този с бенките искам да ти го споделя. Имах бенка в горната част на бузата, която не беше много голяма, но взе да нараства и се притесних. Една съседка ми препоръча д-р Веселин Илиев в Лозенец в София, от 10 години ходела при него и ми показа "отсъствието" на белег след премахване на някаква червена точка на лицето й. Трябва да ви кажа, че човекът се справи блестящо - мямам и следа от белег!! Освен това ми взе само 30 лева без въобще да ме баламосва с излишни изследвания, които биха ми стрували господ знае колко. Премахването стана с една машинка като електронна химикалка, а цялата драма с възстановяването свърши за около двайсетина дни...

cvety_45 24th April 2013 12:39

Здравейте, искам да Ви кажа, че моята дъщеря има една голяма издута бенка на гърба и някой ми беше препоръчал да я махнем с лазер било много бързо, безболезнено и т.н.....аз обаче след като се консултирах с 3 -ма дерматолози и след като и тримата ми се накараха и обясниха, че премахването на бенка с лазер било изключително опасен начин, който има редица отрицателни последствия след време аз се отказах да подлагам детето си на този риск.

cvety_45 24th April 2013 12:43

Цитирай:

Първоначално написано от lilian5049 (Публикация 781767)
Мацка,
с отстраняване на белези нямам никакъв опит, но този с бенките искам да ти го споделя. Имах бенка в горната част на бузата, която не беше много голяма, но взе да нараства и се притесних. Една съседка ми препоръча д-р Веселин Илиев в Лозенец в София, от 10 години ходела при него и ми показа "отсъствието" на белег след премахване на някаква червена точка на лицето й. Трябва да ви кажа, че човекът се справи блестящо - мямам и следа от белег!! Освен това ми взе само 30 лева без въобще да ме баламосва с излишни изследвания, които биха ми стрували господ знае колко. Премахването стана с една машинка като електронна химикалка, а цялата драма с възстановяването свърши за около двайсетина дни...

този доктор хирург ли е?! Питам те, защото и на мен ми препоръчаха един доктор, който маха бенки в Лозенец, но не му помня името сега.

GaliaM 19th May 2013 10:50

Премахване на бенки
 
Здравейте!
Искам да попитам някой премахвал ли си е скоро бенки в Александровка болница. Интересува ме цената на процедурата с лазер и колко време след това не трябва да се излагам на слънце.
Мерси предварително!

Нелка 19th May 2013 11:06

Опитвала съм се да си махна бенки с лазер. Първо, че е мн болезнено; второ, че всичките до една изникнаха отново!
Три пъти съм ги минавала! Явно наистина е опасно, щом не е ефективно!

Накрая си ги махнах при еди билкар в Бургас. Както и цялото ми семейство. Падат за 5-6 дни и никакъв помен от бенка. Даже ми каза, че мога веднага да се излагам на слънце, което нправих, защото беше лято. И да чукна на дърво - никакъв проблем.

titi1 19th May 2013 11:58

Нелка, сигурно за Камен Каменов говориш. Аз си махнах при този човек около 7 бенки, никакъв проблем нямах. Моя приятелка махна към 40 и при нея всичко беше ок. Закарах и мъжа ми, на него махна едно огромно нещо, пак бенка. Обаче негов колега точно при този мъж пострада, стигна до болница.
Явно зависи каква точно е бенката и с тези работи шега не бива

Нелка 19th May 2013 12:07

Да, за същия говоря.

За пръв път чувам някой да е пострадал от него. Но предполагам, че ако е проблемна бенка не е за знахар...
Става въпрос за неактивни бенки и брадавици.

titi1 19th May 2013 12:23

То именно това е страшното, понеже не може с просто око да се определи дали бенката е проблемна или не.

Иначе този мъж колкото бенки е махнал през живота си, не е истина просто.
Аз при него махнах и две брадавици, обаче ми излязоха след една година на същото място, явно при брадавиците този елексир не помага.
Но за бенки е наистина мор:p

Oompa Loompa 19th May 2013 12:43

Нелке, аз махнах 2-3 при един доктор в Бургас. Верно че беше болезнено, но поне знам че е кожен лекар и знае какво прави. Едната бенка беше на гърба и с размерите на 10 ст. - в момента нямам абсолютно никакъв белег от премахването им, нито са ми излезли на ново, а апарата дори не беше лазер а някакъв електрически нож ...
Сега пишейки за бенки се сещам, че имам една на лицето, която определено не е изпъкнала и е с размерите около 3 мм,но много ми се иска да я махна. Някой има ли опит с махане на бенки от лицето и къде ?

Нелка 19th May 2013 13:00

Майка ми е махала брадавички при Каменов, и не са й излезли пак.
Иначе той и от лицето маха, виждала съм.

А този док с електрическия нож , би трябвало да е Маджаров. На моя приятелка й махна бенка от лицето и е мн доволна.

Но аз лично нямам доверие на никой! Думата "лекар" в бг ми вдъхва точно толкова НЕдоверие, колкото думата "знахар".
Като при политиците - стискаш палци и се молиш просто да не те довършат...

Oompa Loompa 19th May 2013 13:06

Моята е на лицето и ако я отрежат трябва да ме шият , а аз не искам да имам белези по лицето . При следващото ми идване до Бургас ще ме водиш май при тоя билкар/знахар :)

Нелка 19th May 2013 13:07

Цитирай:

Първоначално написано от Bunny boiler (Публикация 787629)
Моята е на лицето и ако я отрежат трябва да ме шият , а аз не искам да имам белези по лицето . При следващото ми идване до Бургас ще ме водиш май при тоя билкар/знахар :)

Ще те водя, как! :)

titi1 19th May 2013 15:54

обаче Камен като махне бенка и отдолу мястото остава вече по-бяло от останалата част на кожата. Той го обяснява с това, че горния слой, който се пигментира просто вече е нарушен, буквално липсва там на самото място.
Аз на лицето си махнах една голяма и в действителност, мястото там белее.
Не само при мен е така, при всички, които съм виждала е така /махнати от Камен/

Нелка 19th May 2013 18:42

Да, и на мястото на моите има по-светли белези. Но това е нормално. Ако сте пробвали с лазер - остават по-гадни белези.

Oompa Loompa 19th May 2013 20:59

Цитирай:

Първоначално написано от titi1 (Публикация 787645)
обаче Камен като махне бенка и отдолу мястото остава вече по-бяло от останалата част на кожата. Той го обяснява с това, че горния слой, който се пигментира просто вече е нарушен, буквално липсва там на самото място.
Аз на лицето си махнах една голяма и в действителност, мястото там белее.
Не само при мен е така, при всички, които съм виждала е така /махнати от Камен/

Би ли ми показала снимка ? и каква ти беше бенката ?

titi1 20th May 2013 09:42

бих да, но нямам снимка на бенката. Беше бая голяма, отстрани на веждата /към челото/. Тъмнокафява, даже той ми каза, че от нея почнала да излиза и друга мъничка. Намаза я няколко пъти, лекинко пощипва, но много леко и на другата сутрин заприлича на черен пипер.
След около 5 дни падна. Отначало отдолу кожата стои червена, постепенно става бяла, но не стои чак като петно, просто е по-различен цвета от останалата част на лицето


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:12.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.