Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Премахване на бемки (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2867)

Desislava Koleva 25th November 2006 19:23

Премахване на бемки
 
Здравейте момичета! най- хакрая и аз се рестраших да пиша. Икам да запитам има ли някой в този форум, който си е премахвал бемки .Какво преставлява процедурата каде има добри специалисти занимаващи се с това и евентуално цени? :roll: Благодаря ви предварително! :)

diastemma 26th November 2006 01:07

Къде е бенката и колко е голяма? Равна или надигната над нивото на кожата?

Desislava Koleva 26th November 2006 20:44

премахване на бемки
 
Бемката е на бузата близо до устата. Имам я по рождение, гладка е ,надигната/ релефна/, с диаметър около 2-3 мм. ,с правилна фома.Извинете ме за неграмотното писане ,но от години не сам писала на кирилица и ми е много трудно :oops:

diastemma 26th November 2006 20:54

Мога да кажа, че не е трудна за премахване - чрез изрязване и 2-3 шева с тънък конец, които се махат на 7 ден. Прави се с локална упойка и не боли.

Yansi 26th November 2006 20:55

А тук в България ли мислиш да я махаш или в UK?
ако мислиш да я махаш тук мога да ти дам тел. на една докторка при която да отидеш преди това , за да прецени тя дали бемката е от тези ,които могат да се махат защото има и такива които не е редно да бъдат пипани.
Аз имах бемка която бе отстранена от хирург, но ми беше на тялото, сега там имам белег ,но е много фин,а с времето се надявам да стане абсолютно незабележим :)

joy 26th November 2006 21:01

Аз имам оперативно махната бенка, но това беше преди около 8 години може би. Сега остана един дълъг белег. Моята беше на ключицата и беше огромна. Освен нея лекъря ми махна и една на връта, но тя беше малка и нея само я върза с медицински конец, за да спре притока на кръв може би и тя сама падна след няколко дена. Колкото до цена - не съм плащала нищо. По него време ходеш при една кожна лекърка и тя забеляза бенката и ми прдложи да я махна и ме свърза с този хирург. Колкото до това, че някой бенки не можело да се махат, моята я пратиха за изследване, чак след като я махнаха. След като получих резултатите се оказа, че не е раково образувание или нещо от сорта. Но може и да е редно първо да се изследва и тогава да се "реже". Не зная.
В сайта на д-р Николай Георгиев намерих това: Отстраняване на бенки – 25? на см2

FlyintheSky 26th November 2006 22:28

Имах 2 бенки в областта на деколтето и една на кръста-релефни,подобни на твоите-т.нар."невуси".Отстраниха ми ги с лазер в козметика "Пикасо" срещу 10 евро всяка.Не боли,с упойка е,остана ми съвсем мъничък белег на кръста,а на деколтето не си личи нищо.Само после трябва да я пазиш известно време от слънце и солариум за да не пигментира.Ако искаш отиди да погледнат и твоята дали е такава-намира се в София на ул.Стамболийски в Зоната.Знам и за един човек,който дава някаква помада да се мажеш и те падат.Мои 2 колежки така си премахнаха много бенки.Той обаче се намира в Бургас.Ако искаш ще ги питам подробности.Медицината според мен е доста напреднала и по-добре да ги махнеш с лазер.Това с рязането не си е работа.

FlyintheSky 26th November 2006 22:32

....забравих да напиша,че моите бенки ги махнах преди две години и половина някъде и съм доволна.

Desislava Koleva 27th November 2006 13:32

премахване на бемки
 
Благодаря на всички които ми отговориха. Cмятам да я премахна в България, защото вапреки всичките митове които се носят за медицината в т.н. Развити даржави, аз като здравен работник предпочитам да се подложа на това у дома където съм наясно с хигиенните норми.Имам колежка ,на която е премахвана бенка в Украйна ,но фактически само цветът е заличен а релефът и косъмчетата си стоят. Премахвана е с лазер. И при вас ли резултатът е такъв? А щто се отнася до оперативно премахване- изключвам го като вариянт заради белезите.Приятен ден на всички!

Slyn4islava 27th November 2006 17:32

Бях чела някъде за човек в Пловдив, който маха бенки с намазване с някакво лекарство и бенките падали сами след 3-4 дена. Някой чувал ли е нещо? Човека бил химик по образование и измислил сам лекарството.

lubov2 27th November 2006 17:37

във бургас има един човек,които маха бенки.Моята приятелка си махна точно в страни на устата,голяма ,без никакъв пробле,само с мезила.Много известни хора от българската политика,естрада,фолк и т.н ходят при него.А цялата работа е за 5-10лв за няколко бенки

Desislava Koleva 27th November 2006 21:01

премахване на бемки
 
Дайте някакви координати ,ако можете!

Lady Marmalade 27th November 2006 22:59

Внимавайте с тези билкари! На мен лично онкодерматолог ми е казвал, че са опасни. Те използват някаква смес, с която изгарят бенките, но както ми обясниха, ако бенката е дълбока- дермална е възможно да изгори и да падне, както и част от епидермиса, но да останат клетки в дермата, които впоследствие може да дегенерират злокачествено, дори и след години. Има смъртни случаи след такова "лечение"! Кожният рак е много опасен и се развива бързо.
Имам познати, които са си махали бенки по този начин, но аз лично не бих рискувала. Оптималният вариант за мен е преглед и консултация с онкодерматолог с мнение за оперативно отстраняване. Всъщност не всички бенки са рискови, ако не се махат то трябва да се ходи редовно на профилактични прегледи, както и да се следи самата бенка за евентуални промени.

joy 28th November 2006 10:34

Това за дълбочината на бенките е вярно, защото след моята операция по премахването на бенката, ме гледа дерматоложка и каза, че е направен голям разрез защото бенката е била дълбока. От което се получи и долям белег де. :roll:
П.П. Аз лично не бих се доверила на знахар (билкар)

Beauty 28th November 2006 15:38

:D

sweet_dreams 1st January 2007 20:36

.
 
Искам да ви питам знаете ли дали има рискове при премахването на бенки с лазер? Аз имам една малка на лицето, малко е надигната... Не се забелязва много, но мен ме дразни и искам да я махна! Но да не остане после някакъв белег или нещо такова... :?

mim4eto 4th January 2007 09:16

Преди 3 години си махнах 2 бенки по лицето ,при същия човек в Бургас и съм много доволна .А затова ако е дълбока просто отиваш мажечповторно и тя си изгаря от самосебеси хваща коричка и си пада .Този човек наистина много си разбира от бемки ,и много хора го търсят.

innna 4th January 2007 11:28

Аз си махнах 2 бенки които бяха доста големи Много съм доволна от лекаря. Операцията представляваше упойка изрязване и обгаряне с някакъв лазер. Абсолютно безболезнено и ефективно! Белези почти нямам! Мога да препоръчм този дерматолог на който пожелае! Взима доста скъпо но няма да съжалявате! ще ви се обърне нужното внимание

chick 4th January 2007 11:45

И кой е този лекар?

naduha 4th January 2007 23:01

ами дайте някакви координати на този човек от бургас дето с мазила лекува,аз имам 2 бемки на лицето до носа
но не са цветни
все едно кожата ми е на дигната като топчета
и имам чувството че едната расте
а в/у тази ,която не ме притеснява имам луничка.искам да ги махна и двете.

apoklistika 4th January 2007 23:03

Не мислиш ли,че е по-добре да те види лекар,щом имаш чувството,че едната расте,отколкото да рискуваш с някакви си мазила :roll:

innna 4th January 2007 23:58

Цитирай:

Първоначално написано от chick
И кой е този лекар?

Казва се д-р Ботев. Кабинетът му се намира в Лозенец.

кити 8th January 2007 11:23

Моя колежка също си махна релефни бенки с мазане, ходи в Бургас, май по 10 лв на бенка беше, имаше доста по лицето, в косата по рождение. Сега няма нищо, дори и белези и не знам да се е оплакала от нещо. А цял живот е ходила с косата върху лицето, за да не се виждат тези по челото и...кофти работа...

chick 8th January 2007 11:52

Цитирай:

Първоначално написано от innna
Казва се д-р Ботев. Кабинетът му се намира в Лозенец.

О, чувала съм го...Една моя приятелка си махна няколко бенки при него преди 2 години и сега има гадни белези. Добре че са по тялото й и се вийдат само, когато е по бански. Аз искам да си махна 2 бенки, които са ми на лицето, и не ми се мисли на какво ще заприличам, ако и при мен останат такива белези. Освен това тя ми каза, че въпреки упойката, пак е изпитвала болка по време на процедурата... :?

mim4eto 8th January 2007 12:36

Човека които маха бенки от Бургас се се6там 4е бе6е в Краснодар но то4но куде не се сещам.Казва се маи маи Краси
Беше толкова одавна

gin100nic 12th January 2007 11:46

Цитирай:

Първоначално написано от mim4eto
Човека които маха бенки от Бургас се се6там 4е бе6е в Краснодар но то4но куде не се сещам.Казва се маи маи Краси
Беше толкова одавна

Да и аз съм си махала при него, но остават белези... Търся му телефона, но нещо не мога да го намеря... :cry:

SoulMate 12th January 2007 14:02

Цитирай:

Първоначално написано от naduha
ами дайте някакви координати на този човек от бургас дето с мазила лекува,аз имам 2 бемки на лицето до носа
но не са цветни
все едно кожата ми е на дигната като топчета
и имам чувството че едната расте
а в/у тази ,която не ме притеснява имам луничка.искам да ги махна и двете.

Ей, не се шегувай с това, растящи бенки не се пипат! Потърси мнението на дерматолог или хирург, не бързай с премахването. Имай предвид, че ракът на кожата е може би най-бързо развиващия се и често началото му се поставя от раздразнени бенки или слънчево изгаряне. Затова - задължително лекар.

diastemma 13th January 2007 10:49

Ако бенките са надигнати и с тъмно оцветяване, не ги горете с нищо, не ги мажете - има риск от меланом! Всеки лекар ще ви каже колко може да е опасно това. Единственият начин за махане е изрязването.
А вирусните брадавици се премахват чрез изгаряне с ток или течен азот (от кожен лекар), белези не остават. Но те са малки и светли, много са различни от бенките.

Excel 16th January 2007 02:34

А до каква степен има опасност премахването на бенки , дори и от хирург . Мога ли да се доверя или сама се подлагам на доживотен риск ? Бенките са видяни от хирург и дерматолог . Манипулацията мога да извърша и при двамата , избора е мой .

junglegirl 16th January 2007 08:43

A премахването на бенки в козметични студия от дерматолог ли става?Можем ли да се доверим на такова място или...? :roll:

anichka 16th January 2007 11:05

за нищо на света не бих поверила бенка на козметик. препоръчвам първо консулт с ОНКОЛОГ - бенките са ракови образувания. и на мен ми предстои такова нещо, ама все се офлянквам... :roll:

junglegirl 16th January 2007 11:48

А в студио,като Пикасо нямат ли дерматолог?Не може да махат бенки просто така :roll: .......а може и да може :roll: :lol:

tochnia 9th March 2007 18:21

:)
 
а някои да знае с какво да се мажеш след като ти е паднала бенката за да не се вижда чак толкоз белега???

Excel 9th March 2007 18:27

Паднала или изрязана ? При изрязана и зашита с конец , в момента ползвам Зерадерм .

tochnia 9th March 2007 19:12

:)
 
ами един доктор ми ги намаза с нещо и сега чакам да паднат дали ще имам големи белези и дали е опасно това което сам направил???

junglegirl 15th March 2007 13:13

Знаете ли-ходих в Пикасо да ми махнат една бенка.Има дерматолог и той ми каза,че нама смисъл да ми махат бенката,защото щяла пак да се образува.Изобщо колкото по-малка била една бенка,толкова по-трудно се премахвала. :roll: Имало шанс,ако се премахне оперативно да не регенерира.

chervenokoska_2 15th March 2007 13:20

Аз много се страхувам от бенките. Имам доста и някои са релефни. Следя ги от години. Не смея да ги махна, да не ги активирам. А и наскоро разбрах за една позната, която отишла 3 пъти на солариум, активирала й се бенката в злокачестен рак и си отишла за 2 месеца. Беше на 28 години и остави момиченце на 3. Затова и лятото ги мажа със слънцезащитния на децата.

junglegirl 15th March 2007 13:24

Ами до колкото знам бенките са само тези образувания,които са тъмни на цвят и релефни,а тези светло жълтите са нещо друго.За тях май няма опастност да се премахват.А при изрязане с операция мисля,че и за тъмни бенки не е опасно. :roll:

emisof 15th March 2007 13:52

Смята се, че ако бенката е на място, където има дразнене, трябва да се махне, за да не се активира /ако е надигната или по-голяма/ Колкото по-тъмна на цвят е, толкова по-опасна е. Премахването на бенка само по себе си не води до по-опасни заболявания. Докато слънцето определено им се отразява. Аз ходя и през зимата с най-високия слънцезащитен фактор.
Джангълче, това не го знаех, че се образуват отново :?

junglegirl 15th March 2007 14:03

Цитирай:

Първоначално написано от emisof
Джангълче, това не го знаех, че се образуват отново :?

Да,да-дерматоложката каза,че няма смисъл да се маха,защото пак ще се образува и то вероятно по-голяма и по-тъмна.И аз много се учудих,защото бенката ми е съвсем малка и светла,но тя каза,че точно затова била трудна за премахване.Каза да пробвам с изрязване. :roll:
А жената можеше спокойно да ми вземе парите...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:49.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.