Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Клепач (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5238)

Shonned 23rd October 2007 13:44

Клепач
 
Здравейте!

Съжалявам, че пускам нова тема, но нямам представа как се нарича въпросната интервенция и какво точно да търся.

Та става въпрос за един клепач, който е съвсем малко по-клепнал от другия. Само аз си го забелязвам и много ме дразни.

Моля споделете ако някой има опит с подобна интервенция или е чувал нещо. Изглежда просъа операция, но не съм сигурна...
Цени? Мислите ли че си заслужава? Колко време ще трае ефекта?

Иначе за пластични хирурзи вече съм си харесала трима, при които ще отида на консултация -Ефремов, Георгиев, Тепавичарова.

Благодаря предварително!

gwendoline 23rd October 2007 13:47

На мен ми предстои брау-лифт (повдигане на вежди) съвсем скоро, това опъва и зоната над очите и клепачите; иначе самата интервенция върху клепачите се нарича блефаропластика, но доколкото разбрах несе препоръчва под 40 год. възраст...

Shonned 23rd October 2007 13:59

Мойте вежди са доста вдигнати нагоре, ако още ги повдигна ще стана доста учудена, но пък имам доста време докато стана на 40 да му се невиди... :(

gwendoline 23rd October 2007 15:29

Най-добре се консултирай с някой хирург; все пак не зная какви са показателите при теб - щом имаш проблем само с единия клепач - със сигурност има решение за теб; просто специалист ще каже кое е най-удачно... :roll:

laska 23rd October 2007 17:03

Такава операция беше направена на едно дете от нашия квартал и като резултат двата клепача са почти еднакви.Не съм се интересувала обаче къде са я направили.Сега детето носи очила така че мисля че може би е имало нещо общо и с "лениво око".Такава операция бях гледала преди време по Реалити ТВ и пак беше на дете.Резултата беше подобен на на този на познатото ми дете.
Моя син има леко изразен страбизъм/кривогледство/.Почти не се забелязва.Преди да му изпишат очила едното око беше се смалило и имаше ефекта "лениво око".така че каквото и да предприемеш първо мини през очен лекар.Спадането на клепача може да е съвпъдствано и от други очни заболявания.Дай боже да не е така.Ако е само козметичен , леко изразен дефект,мисля че ще бъде коригиран трайно и успешно :D
Да допълня че интервенцията която гледах по ТВ не беше блеферопластика или брау лифтинг.Важното е че болката си има лек :D

Enerdji 23rd October 2007 17:38

Няма възрастова граница за блефаропластика. Това е генетика, има и баби без такава нужда.
В твоя случай най добре да те види лекар.
Аз съм с такава пластика, ако нещо конкретно те интересува, питай.

diastemma 23rd October 2007 17:53

Ако става дума за повдигане на клепач, операцията е по-различна от естетична операция на клепачи (има намеса върху мускула, повдигащ клепача). Но ако разликата е минимална, може би не и струва да се оперираш (намесата не може да гарантира пълна еднаквост на двете страни).

laska 23rd October 2007 18:07

Да това което гледах по реалити ТВ беше точно така-Нещо правеха върху мускула на клепача.
Разбира се че може да се направи и при възрастни пациенти -няма някакво ограничение във възрастта.
Няма човек с напълно симетрична лява и дясна полвина на тялото и лицето и ако е проблем който само ти го виждаш по добре не пипай нищо.
Ако смяташ че имаш наистина ясно изразена разлика между двете очи отиди на очен а после на пластичен хирург

Shonned 24th October 2007 11:19

Разликата е минимална щом и родната ми майка не я забелязва, но мен ме дразни.
Точно това ме измъчва, че въпреки операцията клепачите пак може да не са еднакви.

Преди време за друго нещо, което си бях наумила, ходих при Тепавичарова и тя ми каза да не се занимавам с глупости. Дано и този път не ме изгони! :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:29.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.