Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Красота (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Пилинг на 21? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8229)

alskdj 19th February 2009 12:29

Пилинг на 21?
 
Здравейте,
все още съм на 20, но догодина към пролетта планирам да си направя пилинг.Гледах едно предаване и казаха че колкото и съпи кремове да си купуваш ако не ти в премахнат мъртвият слой на кожата нямало смосъл от тях.Така ли?Рано ли ми е за пилинг и евентуално какъв би бил подходящт за моята кожа?Нямам особенни проблеми с акне ако това има значение.

Aset 19th February 2009 12:37

Неее, изобщо не ти е рано.
Пилингът не е нищо повече от механично премахване на най- горния слой на кожата, това разкрива по- свежи и млади клетки, кожата е стимулирана да произвежда такива. Осван това може да диша добре.
Прилага се във всяка възраст :wink:

Т-Е-Д-И 19th February 2009 13:30

Точно така , можеш да си направиш механичен 2 пъти в сезмицата, или вкъщи със скраб.
Аз си правя в седмицата 3 пъти в домашни условия със скраб на Регал, и съм доволна.Важното е да нанесеш хидратиращ крем след това.

aniK 19th February 2009 14:58

За какъв пилинг говорим? Едно е измиването със скраб в домашни условия, което можеш да правиш 1 път седмично, независимо от възрастта и друго и химически или лазарен пилинг, които според мен не би трябвало да се правят преди 25год. (, че и повече)

Aset 19th February 2009 15:46

На мен ми се струва, че alskdj пита за класически механичен пилинг, без разбира се да съм сигурна. За него съм отговаряла, ако става дума за някой от специфичните - питай, тогава ще коментираме,
alskdj :)

tanqtanita 19th February 2009 19:31

Пилинг може да се прави и на 12,ако има акнеична кожа и тогава е необходимо лечение. Ако искате само за освежаване на кожата може да си направите 1 пилинг,но не дълбок.

tanqtanita 26th February 2009 10:34

Какво стана,направи ли си пилинг?

alskdj 6th March 2009 09:29

Здравейте,
имам предвид механичен пилинг, т.е. излющване на горния (мъртвия) слой кожа.
Иначе аз ползвам редовно ексфолиант за лице, но друго си е механичния пилинг предполагам и затова ви питам дали би ли се отразил добре.

Aset 6th March 2009 09:49

Давай :D Можеш да го комбинираш и с почистване.

p1p1r1p1 6th March 2009 12:15

Момичета искам да ви споделя нещо, от което бях потресена!Вчера се видях с моя приятелка, която е все още на 18 или 19 години.Лицето и не приличаще на нищо-силно зачервена, лющи се...Абе направо ужас!
Беше си направила химичен пилинг по препоръка на дерматолог! :shock: Момичето няма изявени проблеми с кожата, в смисъл акне или нещо подобно, просто нормалните за тази възраст пъпки, които всички сме имали.Аз мисля, че това е пълна лудост!Да се причинява такава травма, на млада и здрава кожа!:evil:
В момента момичето не прилича на нищо и дори не иска да излиза.Процедурата е била преди 4-5 дни.Ако някой си е правил химичен пилинг, моля кажете какво да правим за да се възтанови!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:04.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.