Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   До мамите с момченца (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9920)

rade 29th November 2009 17:04

aniK дъщеричките ги къпех всяка вечер, то не беше мъкнене на кофи вода стрес за бебето и мен и задължително вечер.
Сега реших да послушам акушерките тука и малкия го къпя два пъти седмично а дупето два пъти на ден.
Вече е почти на три и не е пострадал от това. За мен е по спокойно и таак но и аз незнам кое е правилно.
Малкия е изключително спокойно бебче, просто никога не съм вярвала че аз мога да родя такова бебе.
Май момченцата са по послушни като бебета, после сигурно няма да е така.
Само дето тази пипа незнам какво да я правя.
Дано не стане някоя беля, че не искам да се занимавам с тукашните педиатри, първо са по труднодостъпни и второ малко мудни за моето балканско сърце.
И още незнам да опъвам или не.
Днес ще опитам съвсем леко и ако нищо не стане май ще се откажа.

Bellisima 29th November 2009 18:03

Когато родих сина си се оказах на един кръстопът от бабешки поверия и моите си разбирания. Предпочетох да направя това, което аз чувствам и смятам за редно. При всяко къпане още от съвсем "прясно" бебе, докато е във ваничката съвсем леко му подръпвах кожичката около чурито. Не става от първия път, но с упоритост се постигат резултати. Днес леко, утре леко и накрая стана работата. Сега при всяко къпане чурито се забелва (той даже сам си го прави) и готово. Никога не е имал проблем със зачервяване или каквото и да било.

rade 29th November 2009 18:17

Ще се опитам пък дано стане работата.
Пак благодаря на всички за споделения опит.

rade 29th November 2009 21:59

Значи опитах се да дръпна кожичката докато го миех, показа се съвсем малко главичката и повече не ще. Аз си мислех че цялата ще излезе но като че ли е срастнала с кожата.
Да продължавам ли така или да спирам :?:

aniK 29th November 2009 22:56

Ооо, продължавай - може и с месеци да не излезе цялата, важното е полека-лека да станат нещата. Наведнъж ще излезе при някой лекар-касапин и ще ти травмира момченцето. И малко кръв да има, не се притеснявай!

Limoni-Johni 30th November 2009 06:59

Така става - малко по малко. Ако я забелиш повечко, намажи я с дефламол, за да се избегне повторното срастване.
Търпение му е майката.

sweety_L 30th November 2009 09:37

Цитирай:

Първоначално написано от rade
Значи опитах се да дръпна кожичката докато го миех, показа се съвсем малко главичката и повече не ще. Аз си мислех че цялата ще излезе но като че ли е срастнала с кожата.
Да продължавам ли така или да спирам :?:

Браво ! Добре си се справила като за начало. :D
Важното е да не го боли детето и да не се стресира от манипулацията.
Лекичко, без да насилваш много.
Моят и сега се дърпа като знае какво предстои, но знае, че е за кратко и добре понася всичко. :wink:
С времето (+ постоянство) нещата ще си дойдат на място!
:2043:

rade 30th November 2009 16:22

Не съм знаела че е така, много сложно с тез мъже :roll:
Ще продължавам, малкия не даде признак да го боли само риташе с крачетата.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:31.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.